Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) nimfas


nimfas
addikt

2 ház közül kéne választanom:

Revoltec Seventy 2

vagy

Cooler Master 912 Plus

SOS lenne :-D

Üdv.

(#15552) manoarc


manoarc
senior tag

Sziasztok !

Melyik a legolcsóbb és legjobb zajszigetelő házikó mostanság ?
Ez a kettő a fontos, a többi nem életbevágó :D

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

{。^◕‿◕^。}

(#15553) albert8 válasza nimfas (#15551) üzenetére


albert8
addikt

HAf 912 plus :K
sok érv szól mellette
jó szellőzés,aránylag szép,aránylag nagy,jól pakolható, jó az anyaga satöbbi

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15554) nimfas válasza albert8 (#15553) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem külsőre a Revoltec is bejön... 2 venti van hozzá gyárilag... egy 14cm-es elől és 19cm-es felül....

912 Plus-ban mennyi van?

(#15555) agemate válasza nimfas (#15554) üzenetére


agemate
addikt

Hátul egy 12cm-es, elől pedig egy 20cm-es, piros ledes ventilátor. Mindkettő alaplapra is, de akár közvetlenül tápegységre (molexen keresztül) is köthető. Érdemes megtoldani a hűtést felül egy 12, 14 vagy 20cm-es ventilátorral, úgy a tuti. ;)

(#15556) kerelo válasza nimfas (#15554) üzenetére


kerelo
senior tag

azt vedd amelyik jobban tetszik. a revoltek is nagyon jó anyagból van,jó minőség :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#15557) Prison85


Prison85
senior tag

Bocsánat, hogy egy kicsit beleoffolok a topikba:

Tesómék gépháza már elég leharcolt és kopot állapotban volt. Mondta, hogy szerezzek be egy újat, de a lehető leges-legolcsóbbat. Persze hiába érveltem, hogy mennyivel jobb egy 10k körüli ház, de ez egy nőt nem többnyire nem hat meg.

Bekövetkezett a csoda: ma meghozta a futár a jelenleg kapható talán legolcsóbb házat egy M-Tech M23 személyében. A súlya körülbelül 2,5kg, anyagminősége nulla, a lemezek vastagságát le sem merem mérni, de közel áll a félfamentes rajzlaphoz.Legalább a ventilátorokról nem feledkeztek meg a tervezéskor: elöl és oldalt 80mm, hátul 92mm-est szerelhetünk be. Aki olcsón meg akarja úszni a ház cseréjét és nincs semmiféle extra igénye, annak megfelel, de egyébként NEM AJÁNLOM senkinek. :N Kíváncsian várom, hogy mennyire fognak rezonálni a lemezek, ha végre beköltözik a masina. Talán nem árt készenlétbe helyezni egy flakon púrhabot... :U

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#15558) hajtömeg válasza Prison85 (#15557) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Hm,nem is rossz :)

(#15559) kerelo


kerelo
senior tag

sziasztok.segítséget szeretnék kérni két ház közül válaszhatnék 1 akasha mirage 62.[link]. ez csúcs kategóriás aluház kivehető alaplapi tálcával és extra nagy hellyel nagyon jó minőség állítólag régebben volt akasha házam és nagyon ott volt.A másik lehetőségem Cm 690.Amiől tudom, hogy jó ház mert már szereltem.De nem az akasha mirage 62 minőségét képviseli.Szerintetek azonos áron melyik a jobb ház?Azonos újszerű állapotban és full tartozékosan.Köszönöm előre is a választ.Pls. indokoljatok. :R

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#15560) QwErTy42 válasza ooloo (#15012) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Egy kérdésem hadd legyen!

Pont ezt a házat szeretném megvenni én is majd nyáron a Bulldozeres rendszeremhez.

Mennyire halk a gyári venti a házban?
Mennyire halk a H70-es vagy H50-es ( nem láttam jól) hűtőd?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#15561) Petzval


Petzval
senior tag

Sziasztok! Vettem egy kis Mercury házat és a HDD led a reset power switch kábelekre egy ferrit gyűrű van húzva, Mi célja van ennek? Mire jó?

(#15562) megint én


megint én
őstag

Sziasztok, erről a gépházról egy vélemény???
Nexus promient 5
Elsőre nagyon zsír! És sok kis "apróság" van.
Ha nem jó a véleményetek, ebben az árkategóriában 15-25.000 között miket javasolnátok???

(#15563) megint én válasza kerelo (#15559) üzenetére


megint én
őstag

Te jó ég... Nem kérdés, hogy a Akasa Mirage-62. A CM jó-jó, de nem az a kategória.
Ez olyan, mint hogy jó kocsi a peugeot, de a merci mégiscsak merci.

(#15564) liqquid válasza megint én (#15562) üzenetére


liqquid
tag

Én utánanéztem, ház hűtész szempontjából nem a legjobb ebben az árkategóriában, viszont amennyivel rosszabb a konkurenciánál annál csendesebb, amúgy nagyon igényes cucc, én is gondolkoztam ezen, aztán ehelyett maradtak a Sharkoon Scorpio 1000 v. 2000 , a Thermaltake Armor A60 meg még ha van több helyed 1-2 CM ház pl. 690es, de van még ezeken kívül jópár nagyon jó ebben a kategóriában csak én sokat kiszűrtem a helyhiányom miatt... én ezeket vettem számításba: [link]

Sok tényezőt figyelembe vettem, de fontos az is, hogy neked mire van pontosan szükséged, milyen konfighoz, mekkora méretben, milyen szellőzéssel és zajjal...

(#15565) liqquid válasza megint én (#15563) üzenetére


liqquid
tag

Ez azért picit erős hasonlat volt, persze majdnem helytálló, de inkább pl. Porsche-t említettem volna :D ...

(#15566) megint én válasza liqquid (#15565) üzenetére


megint én
őstag

Mondjuk, ja. :U
Jobbnak jobb, mondjuk egy 10es skálán olyan 2 pontal előrébb.

Amúgy az a géphárat havernak ajánlottam, csak gondoltam tudtok jobbat. De nekem az is tetszik, hogy elegáns! És hát a hűtése megoldható 1-2 +ventivel...
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#15567) megint én


megint én
őstag

Amúgy keresem-keresem, de nem találok olyan gépházat ami ből felfelé nyílnak a PCI-e slotok!
Nem tud valaki? Asszem a silverstonenak volt ilyenje, de valamicskével értelmesebb árkategóriában kéne.

(#15568) megint én válasza megint én (#15567) üzenetére


megint én
őstag

Erre gondolok.
SilverStone FT02R-W
Csak hát kapni sem lehet idehaza...

(#15569) albert8 válasza megint én (#15568) üzenetére


albert8
addikt

Az nagyon jó ház belsőre teljesen cm690 és még a külseje sem sokban különbözik
vedd meg nyugodtan :K

Fogadjunk?be lehet azt szerezni :)
pl itt[link] :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15570) megint én válasza albert8 (#15569) üzenetére


megint én
őstag

:Y :Y :Y
68.920.-
He-he-hetvenezer forint???
:O Nem lesz ilyen mókám.

(#15571) Olomlovag


Olomlovag
tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy szeretnék egy ATX-es házat venni, de szűkre szabott a fizikai keret.

Magasság max. 46 cm
Szélesség max. 21 cm
Hosszúság max. 50 cm

Ami még fontos lenne, hogy minél kisebb legyen a rezonancia, legyen porszűrő és jó szellőzésű legyen.
Az előlapon legyen a 2 USB, az audio, és ha van, esata.
Az anyagiak max. 18.000 huf

Eddig ezeket találtam:

Thermaltake V4 Black Edition VM30001W2Z / nincs esata /
Thermaltake VL80001W2ZD V3 / nincs esata /
Cooler Master Elite 370 / nincs esata /
Cooler Master Elite 430 / nincs esata /
Sharkoon Rebel 9 Economy / nincs esata /
Sharkoon Rebel 9 Value / nincs esata /

Szívesen veszem a hozzászólásokat és javaslatokat.

Köszönettel
Olomlovag

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

(#15572) proci985 válasza megint én (#15570) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Raven2 megáll ugyanott 42ből, az is ilyen kialakítású.

multigpura a legjobb ház a piacon:) Silverstonenak minőségi kuckói vannak, viszont sajnos megkérik az árukat.

egyébként házat egyszer kell jól megvenni, utánna meg csak örülni neki:) minőségben a sima raven2 is mérföldekre lesz a 15-25ös kategóriától.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15573) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok.

Azt tervezem, hogy eladom HA-n a 692-t (egész új, 1-2 hónapos) és veszek valami kisebb házat, mivel nem használom ki ezt a nagy házat, illetve most pont olyanom van:P Szóval amiben segíthetnétek, egy ennél kisebb házat szeretnék, sajnos ATX-nek kell lennie, mert az alaplapom ekkora, fekvő is lehet, ha éppen olyan van:P Külsőre most valami Lian-Li, vagy Fractal Design szerűt szeretnék, viszonyításként... A05N valami ehhez hasonlót, köszi előre is az ötleteket:) üdv

(#15574) F34R válasza Jim-Y (#15573) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor pont abban a dilemmában vagy mint én , énis cserélni akarom egy egyszerűre a házikót :P

(#15575) Jim-Y válasza F34R (#15574) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát jah:P Egyébként nagyon pöpec ház, csak mivel nem vagyok egy nagy gamer ezért felesleges ekkora monstrum, illetve most ki szeretnék próbálni egy dizájnosabb, egyszerű házat is, hogy rájöhessek, hogy nekem mi a megfelelő, mivel olyanom még nem volt.

Az ilyesmi házak nagyon gagyik minőségra?! :/

[ Szerkesztve ]

(#15576) kiiso válasza Jim-Y (#15573) üzenetére


kiiso
tag

(#15577) Jim-Y válasza kiiso (#15576) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igazándiból ennek nem tetszik az eleje:S

Bár az usb3.0 plusz pont, mert van egy SiliconPower Armor A80-as HDD-m ^^

[ Szerkesztve ]

(#15578) kiiso válasza Jim-Y (#15577) üzenetére


kiiso
tag

:B Videón jobban néz ki.
Akkor Fractal Design Define R3 :K
Vagy Arc Midi?

[ Szerkesztve ]

(#15579) Jim-Y válasza kiiso (#15578) üzenetére


Jim-Y
veterán

A videón tényleg jobban néz ki :DD Pont erről a FractalDesign házról készült logoutos cikket olvastam amikor felötlött bennem, hogy mi lenne ha lecserélném a CM-et:D Ezzel is, meg a PC-9F -el is csak az a bajom, hogy mindkettő túl nagy, akkorák mint a 692 :( Most egy kisebbet szeretnék, de a designt eltaláltad;) Arc midi pedig felvéve a listára ^^

Most nézem, még ez az Arc Midi (230x460x515mm) is majdnem akkora mint a 692 (214.5 x 496 x 528.8 mm)

[ Szerkesztve ]

(#15580) kiiso válasza Jim-Y (#15579) üzenetére


kiiso
tag

Akkor válts m-ATX-re :D
BitFenix Shinobi valamivel kisebb. (205 x 460 x 490 mm)

[ Szerkesztve ]

(#15581) Jim-Y válasza kiiso (#15580) üzenetére


Jim-Y
veterán

Egyébként azt kéne, ha iponos szervíz nem lenne ilyen ******* :@ ...mivel az alaplapomat gariztatni kéne eladás előtt sajnos, de ha beviszem szervízbe akkor az még egy hónap múlva sem kerül vissza hozzám:(

(#15582) liqquid válasza kiiso (#15578) üzenetére


liqquid
tag

Állatok ezek a Lian-Li házak, főleg ez nagyon baba amit írtál, kár, hogy ilyen drága... Amúgy nagyon jó 5let az a hdd elrendezés amire lehetőséget ad, más gyártó még nem gondolkodott ilyesmi megoldásban? Sztem nagyon praktikus és segít a szellőzés jobb eloszlásában is...

(#15583) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Ez milyen jó lenne .. :O

(#15584) liqquid válasza kiiso (#15580) üzenetére


liqquid
tag

Tyű, ez is adja ez a ház, és ez már árba is barátságosabb, csak kár, hogy 1 ventit adnak hozzá csak, agy ventikkel már az ára is 20 fölött van, de ez még elfogadható, ha előbb látom ezt lehet ilyet vettem volna :'( :D

[ Szerkesztve ]

(#15585) albert8 válasza Jim-Y (#15573) üzenetére


albert8
addikt

Ne tartott sokáig
viszont mennyiért adod?
igényt tartanék rá...melyik verzió?

amúgy meg ezek jók szerintem:
define r3
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

megint én: figyelj azt nem mondtam ,hogy olcsó is
de külföldön max egy 10k val olcsóbb

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15586) Ratrak


Ratrak
csendes tag

Sziasztok!
Komplett gépet vennék hamarosan, kell ház is hozzá...
Lehet, lenéztek, de nekem gyak. tökmindegy, hogy hogy' néz ki (oké, ne legyen hupilila, neonszínű pöttyökkel ;) ), az viszont nem, hogy mennyibe kerül... Szóval, olyan alternatívát keresek, ami elsősorban olcsó, másodsorban pedig azért Ti sem feltétlenül mondjátok azt rá, hogy gagyi. A jelenlegi gépem valami Mercury-ban lakik, mindkét oldallapját levettem, így szellőzik is (kb. félévente portalanítok odabenn), mostanság olvasgatom, hogy szokás házventiket pakolgatni a házakba, meg porszűrőt.... hűűűű, apám, jól le vagyok maradva.... :) De ettől függetlenül, nem fizetnék 10e-nél többet házért, amikor a komplett gépre van 120 kb.... inkább rendes tápra, alaplapra, procira, satöbbire áldoznám a lovettát. Két dolog lényeg nekem (az árán kívül): hogy midi torony legyen, meg hogy legyenek rajta előlapi usb-k. Az, hogy nem fekete belül, nem hozza be a reggeli kv-t és nem csinál rendet helyettem a szobában, tök hidegen hagy. ;)
Nézegetem a fórumot, hogy milyen szinten dobálgatjátok itt a 20+ezreket házra, hááááát, ez nem az én világom...
Szóval, ha ezek után még szóbaálltok velem, mit javasolnátok (egy szolid agymosáson kívül) a 10ezer alatti kategóriából? Egyántalán, mi a gond a 5-7ezres "alap" házakkal? (A nehéz szerelhetőség nem érint, nem én fogom szerelni...:) Vinyó kettő, max 3 lesz benne.)

Köszi&Üdv,
R.

if you think you can - you can. If you think you can't - you're right!

(#15587) liqquid válasza Ratrak (#15586) üzenetére


liqquid
tag

Hát így most hirtelen 2 korrekt ház 10 rugóért:

ThermalTake V3 Black Edition

Cooler Master Elite 430

Szem amelyik jobban tetszik :) . Tudásra és kialakításra kb. dettó még méretre is nagyjából...

Ennél olcsóbb kategóriában, anyaghasználat, szellőzés, a szerelhetőség is persze, rezonancia... hangszigetelés, külső, por szűrők, kialakítás, stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#15588) albert8 válasza Ratrak (#15586) üzenetére


albert8
addikt

Tökéletes lesz neked a Cm 370,430 vagy a 335
ezek kielégitik a kéréseidet és nem drágák mind a három belefér az árkategóriádba :)

Azért nem elég az olcsó mert van aki 250k-tól felfele tesz bele gépet és annak kell a jó ház :K
Egyrészt azért mert játszik és azért jó hűtés kell a hardverekhez másrészt pedig van akinek pl olyan hosszú VGA-ja van hogy nem fér bele egy olyan házba pl az 5970 31 cm hosszú ez nem fér bele max akkor ha elvágod hosszába a házat :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15589) q13579 válasza Lacza (#1) üzenetére


q13579
senior tag

Sziasztok.

Szeretném az új asztali konfigomat egy pofás házba rakni. Van hangja a gépnek, nem egy halk darab. (asus 5770 és a 4 magos cpu venitje is pörög rendesen).

Régebben volt egy TT shark házam, ami szálcsziszolt aluminium volt. Imádtam... Eladtam az egész géppel együtt, most feketében bőven jó lenne, de nem lehet már kapni.

Hasonló minőségű ház érdekelne. A lényeg, hogy masszív anyagból legyen, és szép darabként, dekorációnak se legyen utolsó. Ezért hajazok még mindig a fekete szálcsizsolt alumium elejű házakra, amiből perpill már kevesebbet látok.

Használtban keresgéltem TT tsunami és shark-okat, de nem találtam... Ezekért még a 14-15-öt is kiadnám használt állapotuk ellenére.

Amit még találtam az a sigma shark. Erről is jókat hallottam, de hangosnak mondják. Ha nem hangosabb, mint az eddigi alkatrészek, akkor nagyon nem érdekel, hiszen csak akkor kapcsolom be, ha játszok rajta, többnyire fülessel.

Ja és mégvalami. A hűtése legyen elsőosztályú.

Ha tudtok ötleteket, esetleg ajánlatokat adni, nagyon hálás lennék.

Az ár max 15.000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#15590) Ratrak


Ratrak
csendes tag

Köszi liqqid és albert8 a gyors válaszokat és a magyarázatot is hozzá! :R

if you think you can - you can. If you think you can't - you're right!

(#15591) Recon666 válasza Jim-Y (#15579) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

(#15592) Speed® válasza Recon666 (#15591) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tyű, ez korrekt darab..nagyon jól szellőztethető..a Define Minivel ellentétben vízhűtéshez is simán el tudom képzelni, tetejére dual 14es radi..hmm.

(#15593) Recon666 válasza Speed® (#15592) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ja szép darab.

[ Szerkesztve ]

(#15594) hucsikoi válasza Kassadin (#15328) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Javaslatodra meg vettem egy Elite 430-ast.Nagyon meg vagyok vele elégedve.Ennyi pénzért tökéletes választás volt.Köszönöm még egyszer a segítséget. :R

(#15595) hajtömeg válasza kiiso (#15580) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Ilyen Shinobi házat lehet már kapni valahol nálunk?

(#15596) kiiso válasza hajtömeg (#15595) üzenetére


kiiso
tag

(#15597) kiiso válasza Recon666 (#15591) üzenetére


kiiso
tag

ATX-es házat keres. :U

(#15598) LackoMester


LackoMester
addikt

Hello.
Akinek CoolerMaster HAF 912 PLUS háza volna, megnézhetné, lemérhetné mekkora VGA fér el benne. ( cm ? )
köszi :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#15599) hajtömeg válasza kiiso (#15596) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Köszi!
15 lett,hát marad a CM 430 :)

(#15600) kiiso válasza LackoMester (#15598) üzenetére


kiiso
tag

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.