Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) PyroS válasza Jim-Y (#15849) üzenetére


PyroS
senior tag

Mivel a sima 690-et akarom lecserélni ezért nem is gondolkodok a 692-en.Na akkor majd megnézem a héten személyesen a HAF 932 -est és eldöntöm,hogy melyik legyen.Köszönöm a tippeket :R .

[ Szerkesztve ]

(#15852) hajtömeg válasza Jim-Y (#15850) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Igen,erre ráéreztél ezek nem rosszak,csak mondjuk a 18ezres árukat kvasoknak tartom! :)
Annyiért már Sharkoon Scorpio 1000-t is kapni,és akkor inkább azt venném,ha lenne egy 20asom rá!

(#15853) Jim-Y válasza hajtömeg (#15852) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát igen, a 10K-es kategóriában nem túl nagy a választék :/

(#15854) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Üdv skacok!

Thermaltake Soprano házam cserélném, és várnák ötleteket.
Én eddig ezekkel szemezek:

Thermaltake Level 10 GT
Cooler Master Haf 932
Cooler Master Haf-X --> nem tudom nem-e túl nagy.
Zalman GS1200
CM Storm Sniper SGC-6000

5 winyó lesz benne max, 1 ventiszabályzó 2 5,25-öst foglal, illetve egy 5,25 író.

Szeretem az új technikákat, könnyű szerelhetőséget.
Jól szellőző ház kéne, esetleg 1-2 év múlva víz is lenne benne.

Mit javasoltok? Ileltve ha van más is az is jöhet ötletnek.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#15855) Jim-Y válasza JoceeHunt (#15854) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, pár hsz-el lejjebb ebben a kategóriában felsoroltam pár házat: házak

Még a Fractal Design Define R3-at is nézd meg, az az XL-nek a kistestvére, hangszigetelt, nagy, designos, vízhűtés is lehet benne :) Ezek mind jó házak, azt válaszd ami tetszik ^^ üdv

p.s: meg ha szereted az innovációt: Cubitek

Bár tény, hogy a TT L10GT-t nem nagyon tudja semmi überelni ^^

[ Szerkesztve ]

(#15856) JoceeHunt válasza Jim-Y (#15855) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nagyon a TT felé húz a szívem, az anyagiak meg kicsit vissza.
Kicsit félek ettől a nem egy tégla kinézettől, illetve pakolástól benne. Szeretem ha látom benne a dolgokat, és ott csak egy kukucskálási lehetőség van, a proci hűtő felett.
Egy Noctua NH-d14-es hűtő menne bele, bár ezekbe mind belefér szerintem.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#15857) Jim-Y válasza JoceeHunt (#15856) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát igen cca 60K egy kicsit sok egy házért, bár tudom, hogy ez szubijektív, de már 30K körül is lehet nagyon-nagyon jókat kapni :))

(#15858) Dr. Akula válasza Tothgera30 (#15831) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Jó is az a Stacker1, nekem (még) az van, bár az elmúlt 6 évben annyi ütést-rúgást kapott már, hogy eléggé horpadt a külseje (oldallapok már rég kukában :) ). Viszont a váza az érintetlen, sztem egy 9-es földrengést is túlél.

Most amin gondolkozok az a Corsair Obsidion 650D / 800D / Graphite. Hajlanék a kisebbre (650D / Graphite), a fő szempont az hogy belefér-e egy komolyabb hosszúságú (Radeon 5970 / 6990) videokártya, erre vonatkozóan ugyanis nem találtam adatokat. A gyártói oldalon vmi belépő szintű mikrokártyával futtatják, az jóhogy nem lóg ki belőle. Most azonban 6970 CF-em van, az még tuti elfér, de van egy gariztatásra váró 5970-em is, ha netán mellé raknám CFX-nek mikor megjavítják, akkor már rögtön képbe kerül a belső méret. És az se zárható ki hogy a következő 5 évben nem veszek több 2 GPU-s kártyát, márpedig én ennyire tervezek, nem szeretnék évente új házat venni.

Szal Corsair Obsidian 650D-be belefér-e egy 2 gpu-s kártya? Kb. 305-315 mm, inkább a nagyobbal számoljunk.

Amit azonban ezekből is hiányolok (kivéve a 800D), az a hotswap vinyórészleg. Elforgatják a vinyókat oldalra hogy könnyebb legyen beszerelni (azt mondjuk nemtom hogy az előlap felől hogy rögzítik, ha rögzítik), de basznak a hátoldalra rakni egy SATA+táp csatit hogy ne kelljen a másik oldalt is lebontani ha ki akarok szerelni egy vinyót.A 800D-é is elég gagyi számomra, én olyat szeretnék ahol nem kell mindenféle kereteket csavarozgatni a vinyóra, csak betolom a natúr vinyót és megy. Létezik egyáltalán ilyen hotswap rack? Én nem találtam, a Lian-Litől kezdve a Thermaltakeig mindegyikkel többet kell szerelni mintha simán becsavaroznám a házba. Nyilván nem ugyanazt a 2-3 vinyót cserélném csak benne, amire elég a hozzáadott beépítőkeret, minden vinyóra meg nem vennék külön. Meg aztán az ilyen kis műanyag vackok egyszer el is törnek, akkor is mehet a pótlás. Én csak a vinyót akarom ki-be tologatni mint az USB-s dokkolókban.

[ Szerkesztve ]

(#15859) Dr. Akula válasza zed1983 (#15817) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Nekem a Lian-Liben kicsit túlbonyolítottnak tűnik minden beszerelhető izé. Nem elég letisztult, egyszerű. Pl. a ventis vinyóbeépítőkeretek. Az also vinyót nem is tudom hogy lehet ott becsavarozni, takarja már az egység felfogatópanelje. A hotswap keretekben a vinyókra vagy kereket, vagy keretet kell szerelni, máshogy nem megy bele.

Van egy Q08-as miniITX-em, majd hanyattestem mikor megláttam hogy az alaplapot konkrétan az oldalpanelra fixen kialakított csavarfoglalatokra kell csavarozni. Ez azért gáz, mert a vinyót oldalról lehet berakni, kultúráltan ugye pont az alaplap felőli oldalról jönne rá a kábelezés, ahhoz viszont az alaplapot is le kell emelni, ha abban van mondjuk egy videokártya, akkor előbb azt is. De a hátlapi I/O csatlakozók ráigazgatása a takarólemezre egy egész ház-oldallappal együtt elér macerás. Vagy az I/O csatlakozók nem másznak bele a panelban számukra kivágott lyukakba, vagy az alaplapot tartó oldallap az azt rögzítő csavarokkal nem esik egybe. Lehet shokobanozni. Az oldallapot tartó minicsavarokat meg nem is értem, a mai toolless dizájnba ez hogy fér bele.

(#15860) zed1983 válasza hajtömeg (#15848) üzenetére


zed1983
őstag

A Sharkoon AL2 nekem bejött most éppen azt használok és teljesen lian li koppincs...
Ja és AMI fontos FULL ALU! :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#15861) kerelo válasza zed1983 (#15860) üzenetére


kerelo
senior tag

nekem is tetszik maga a ház :K egy kérdés,miért fontos hogy full alu?én csak akkor látom előnyét ha az ember hordozza a házat,és akkor ugye könnyebb az alu ház.Nekem is volt már full alu házam,de ezen kívűl semmi előnyét nem tapasztaltam az alu-nak,sem hűtésben,sem anyag minőségben.

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#15862) phoeneex


phoeneex
csendes tag

Sziasztok!

!!! EZÜST !!! színű Gigabyte Triton, Poseidon (sima, nem a 310-es változat) vagy iSolo 230 házat keresek. Sajnos már nem lehet kapni egyiket sem ebben a színben újonnan, viszont nekem mindenképpen egy ilyenre lenne szükségem.
Ha valakinek van jó állapotban eladó darab a fenti típusok közül, vagy ismer olyat, akinek van, kérem feltétlenül keressen meg privátban!

Köszönettel:
phoeneex

(#15863) zed1983 válasza kerelo (#15861) üzenetére


zed1983
őstag

Alu mániás vagyok :))

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#15864) Tothgera30 válasza Dr. Akula (#15858) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mindkettő jó, bár nekem a 600T tetszik legjobban a Corsair kecók közül.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15865) Dr. Akula válasza Tothgera30 (#15864) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Az is jó, ez is egy opció nálam. Viszont a fekete műanyagtól félek, nehogy elfolyjon a nyári kánikulában, ha véletlenül rásüt a nap.

(#15866) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok
Egy AeroCool VS-9 házba befér egy Xigmatek Gaia?

[ Szerkesztve ]

(#15867) Savanya válasza zenwalk (#15866) üzenetére


Savanya
addikt

Helló !

Nekem Xigmatekem van egy keskeny házban / NZXT M59 / és tökéletesen elfér , bár lehet ha nem plexis lenne akkor pont hozzáérne az oldallaphoz .
Aerocool VS-9 is 190mm széles , de egy tesztben elfért benne a Thermalright Ultra120 ami 1,5mm-rel nagyobb a Gaia-nál .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#15868) albert8 válasza zenwalk (#15866) üzenetére


albert8
addikt

Simán :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15869) Tothgera30 válasza Dr. Akula (#15865) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez hülyeség, az autódban sem folyik el a műszerfal, pedig azt éri bőven nap!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15870) zenwalk


zenwalk
senior tag

köszönöm a segítségeteket :R :R

(#15871) feki92


feki92
csendes tag

Helló
most vettem egy GMC K1-Mouse házat aminek az LCD kijelzőén ahol a fan speed-et és a system temp-et irja ott van egy olyan hogy HDD azt nem tudom mért villog tudnátok nekem segíteni hogy mért villog?

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel. "Bertrand Russel"

(#15872) sokoo


sokoo
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy HAF 922 házat. Minden príma, de kissé aggaszt a porosodás. Elég poros a környék, a régi gépem 1 hét alatt úgy néz ki mint a sivatag. :( Két helyen látok gondot:
- A táp lentről szívja be a levegőt, ahol a legtöbb por van
- A ház oldala olyan mint a szita

Akiknek ilyen háza van, mi a tapasztalat? Esetleg valami megoldás? Sajnos nem találtam a neten elérhető távolságban porszűrőt.

Előre is kösz az infókat!!

- war. war never changes. -

(#15873) Recon666 válasza sokoo (#15872) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Sűrűbb szúnyoghaló is megteszi porszűrőnek.

(#15874) albert8 válasza sokoo (#15872) üzenetére


albert8
addikt

Hát több megoldás is van
1,teszel a ventik elé harisnyát,szunyoghálót ezek gazdaságosak
2,valami jó porszűrőt itt PH-n esetleg itt[link]
3, gyakrabban portalanitod vagy gyakrabban porszivózol :DDD

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15875) Motion_Blur válasza albert8 (#15874) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egyébkét a leghatásosabb módszer tényleg a rendszeres porszívózás.
Nekem a front venti előtt van gyárilag nagyon faxa kis porszűrő de kb. félévente nézek rá és akkor is csak pár kisebb porcica figyel rajta :K

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15876) Motion_Blur válasza sokoo (#15872) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"- A táp lentről szívja be a levegőt, ahol a legtöbb por van"

Ez azért nem lehet gond mert akármit is szív be a táp, az rögtön megy is ki hátul és nem kerül a "beltérbe" :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15877) molnarpeter válasza Motion_Blur (#15876) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Viszont maga a táp porosodik, ami nem a legjobb dolog. :)

mp

(#15878) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Érdeklődnék, hogy milyen házat ajánlanátok ami jó.

Én találtam Győrben egy Thermaltake V3-at.

Illetve tetszik még a Cooler Master Elite 335, mivel ebben van is egy venti, míg a másikba nincsen, vagyis nem hiszem, hogy lenne. Melyik jobb?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#15879) hugyagy12


hugyagy12
csendes tag

nekem is segíthetnétek az ellözö kérdésemre válaszoljatok ha tudtok köszi

(#15880) Jim-Y válasza cellpeti (#15878) üzenetére


Jim-Y
veterán

A 335 jobb, V3-at még nem láttam élőben, de aki igen az azt mondja, hogy papírból van a ház -> nagyon vékonyak az oldalai. 335 van a családban, és nekem szem. szerint nagyon tetszik, sokkal jobb élőben mint képeken, tuti, hogy azt választanám.. viszont a 335-höz egy ventit adnak hátulra, előre kéne még venned egyet:) üdv

hugyagy12: én nem látom, hogy feltettél volna akármilyen kérdést ezen az oldalon.
mod: nem csoda ha ez az első hsz-ed, asszem fogtunk egy multiaccost xD

[ Szerkesztve ]

(#15881) Motion_Blur válasza hugyagy12 (#15879) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem ha ebben a topikban teszed fel a kérdéseidet, jobb eséllyel tudnak segíteni ;)

ez benéztem, sokoo-nak akart menni a válasz :B

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15882) hugyagy12 válasza Motion_Blur (#15881) üzenetére


hugyagy12
csendes tag

vagy is feki92 segitsetek kösz

(#15883) Jim-Y válasza hugyagy12 (#15882) üzenetére


Jim-Y
veterán

Egy kicsit jobban körülírhatnátok a problémát, gondolom valamit a HDD-vel is tud kezdeni, lehet, hogy annak is ki tudja írni a hőmérsékletét...

(#15884) hugyagy12 válasza Jim-Y (#15880) üzenetére


hugyagy12
csendes tag

bocs csak a haverom feki92 és már én se tom mi lehet a gépjével hogy villog az a jel

(#15885) feki92 válasza Jim-Y (#15880) üzenetére


feki92
csendes tag

Helló hát HDD vel nem hiszem hogy tud valamit csinálni mert állitani az lcd nem lehet ahól a fokot irja csak a hütést szabályozni a másdik lcd jét lehet állitani amind EQ óra stb. mennek másnem ugy hogy nem tudom mért villog

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel. "Bertrand Russel"

(#15886) Jim-Y válasza feki92 (#15885) üzenetére


Jim-Y
veterán

A házhoz kapott leírásban nem szerepel leírás a kijelzőhöz, vagy nincs rajta a panelen a tipusa amire rá lehetne keresni neten?!
Nem lehet, hogy csak azért villog mert mondjuk "működik a HDD" ?:)

Amit mindenképp próbáljatok meg kideríteni, hogy mi a tipusa a kijelzőnek.

[ Szerkesztve ]

(#15887) feki92 válasza Jim-Y (#15886) üzenetére


feki92
csendes tag

ennyit találtam a használatí utmútatoban Fan speed, Power & HDD Condition, Thermometer

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel. "Bertrand Russel"

(#15888) Jim-Y válasza feki92 (#15887) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szerintem akkor azért villog mert kvázi "be van kapcsolva a HDD, ergo áram alatt van"
Próbáljátok ki, hogy a kijelző áram alatt legyen, de a HDD-t ne kössétek rá az alaplapra, ilyenkor mit csinál? Azt is próbáljátok ki, hogy olyankor mit csinál ha az alaplapra van kötve a HDD, de még nincs bekapcsolva a gép, stb .. :)

(#15889) feki92 válasza Jim-Y (#15888) üzenetére


feki92
csendes tag

de ha ki van kapcsolva a gép akkor a kijelzö nem világit csak a másodlagós ami az időt mutaja meg stb.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel. "Bertrand Russel"

(#15890) feki92 válasza feki92 (#15889) üzenetére


feki92
csendes tag

mivel 2db lcd kijelzö van rajta :)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel. "Bertrand Russel"

(#15891) Dr. Akula válasza Tothgera30 (#15869) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Volt régen (15-20 éve) egy kazettás magnóm, az kint maradt az asztalon nyaralás alatt, mire hazajöttem, ráfolyt az asztalra. :)

(#15892) boxos23


boxos23
aktív tag

Ahoz hasonló gépház van még mint amit a Fekinek van nem muszály az a típus de vannak még olyan gyártók amik ilyen multimédiás pc házat csináltak?

(#15893) Jim-Y válasza boxos23 (#15892) üzenetére


Jim-Y
veterán

Raidmax, aerocool, Ilyen GMC-t es tarsait nem emlitem:)

(#15894) boxos23 válasza Jim-Y (#15893) üzenetére


boxos23
aktív tag

pontos típust tudnál nekem irni amihez távirányító is jár
ha kérhetném ir le. köszi

(#15895) Jim-Y válasza boxos23 (#15894) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, sajnos valaki mastol kell pontos tipusokat kerned, mert nem ismerem az ilyen tipusu hazakat, illetve ahogy a tapos topicban nem szoktak se Codegent es tarsait ajanlani igy en sem szeretnek altalam rossznak/csunyanak titulalt hazat ajanlani. Szerintem menj fel a gyarto honlapjara, es azt vedd meg amelyik tetszik kulsore;)

(#15896) joker55


joker55
tag

Sziasztok!

Szerintetek ezek közül melyik lenne a legjobb választás? Esetleg ha sorrendet kéne felállítani?
(fontos lenne hogy jól szellőzzön és ne legyen hangos)

-COOLERMASTER Elite 335
-COOLERMASTER Elite 370
-COOLERMASTER Elite 430
-REVOLTEC RG013 Seventy 1
-THERMALTAKE WingRS 200 VJ70001N2Z
-THERMALTAKE V3 Black Edition
-THERMALTAKE V4 Black Edition

Egyébként egy Sapphire HD5750 videokari és egy Chieftec CTG500 táp lesz benne.
Köszönöm a segítségeteket!

--Trance 4ever--

(#15897) Jim-Y válasza joker55 (#15896) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia
Rc430 : alsotapos, jol szellozo, kicsit hangosabb a sok szellozonyilas miatt mint egy zartabb haz, de pont emiatt jobban szellozik, es se a tapod, se a vgad nem hangos. Nekem is ilyen alkatreszeim vannak es volt 430as hazam es abszolut nem hangos.

Rc370 : ez is alsotapos, igy nem jut levego a gephazba, de talan kevesbe designos mint a 430

Rc335 : ez csak azert nem az elso mert felsotapos,
TT V3, V4
WingRS
Udv

[ Szerkesztve ]

(#15898) megint én


megint én
őstag

Hali!
Tudnátok mondani egy baromira olcsó gépházat, ami azért ki is néz valahogy???

(#15899) megint én válasza megint én (#15898) üzenetére


megint én
őstag

Ezt találtam eddig.
Mi a véleményetek???
ASUS TA-B71

-

(#15900) albert8 válasza joker55 (#15896) üzenetére


albert8
addikt

Hali
Coolermaster
1,430-
2,370-
3,335
Thermaltake
4,v4

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.