Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Ilyet hol lehet kapni?

Cooler Master HAF 932 Black Edition

http://www.legitreviews.com/article/1376/1/

(#14652) albert8 válasza szepsy (#14651) üzenetére


albert8
addikt

Kérdezz rá Zod1ak-ra vagy Winner_Hun-ra ők szerintem tudnak beszereznni

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14653) Torry


Torry
addikt

Cm Elite 370-nél fel tudom cserélni a két házat?
Valamint erről a szúnyoghálós porszűrő helyettesítő dologról tudok valahol olvasni?
Hogyan rögzítik a leggyakrabban, meg ilyesmi.

(#14654) Torry válasza Torry (#14653) üzenetére


Torry
addikt

Értelmes kérdés, fáradok.
Szóval hogy a ház két oldallemezét ki lehet-e cserélni.

(#14655) molnarpeter válasza goodluck (#14647) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A GX sorozat elég gyenge lett sajna...

(#14656) Tothgera30 válasza szepsy (#14651) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Yanánál kérdezz rá, és foglalkozott HAF házakkal.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14657) szabí


szabí
csendes tag

Tegnap vettem egy CM HAF 912 Plus-os házat. Örültem mint majom a farkának.
Kézbe hoztam, úgyh majd le szakadt a kezem, még most is izomlázam van.
Este gondoltam szemügyre veszem az új szerzeményem, szétszedtem és gondoltam berakok 1-2 dolgot a többit meg majd hétvégén.
Első körbe a legegyszerűbbel kezdtem, bele akartam tenni a dvd írót. Na itt kezdődtek a bajok, szorult, nem akarta az igazságot. Kipróbáltam az összes helyre, de mindegyiknél kicsit szorult és nem ment be a helyére. Kezdtem ideges lenni, aztán jobban szemügyre vettem a házat és azt láttam, hogy az a lemez ami közre fogja a dvd írómat el van deformálódja. Kiderült, hogy a lemezt tartó egyik csapszeg nem megfelelően lett berakva és elcsavarodott az a lemez. :F :Y :W
Úgyhogy most vihetem vissza és reménykedhetem, hogy lesz nekik másik, amire ki tudjuk cserélni. :F
Azért egy 20K-s háztól többet vártam meg egy ilyen gyártótól. Azért ez nem egy 5-10K ház, hozzáteszem ott se lenne elfogadható számomra.
Csak gondoltam megosztom Veletek az első tapasztalataimat.

(#14658) albert8 válasza szabí (#14657) üzenetére


albert8
addikt

Mindig vannak hibás darabok sajna ezeket nem nagyon lehet teljesen kiszűrni ,1-2 mindig eljut a vásárlókhoz

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14659) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Adott a kérdés: új ház kell :D Eddig a CM 690 II-őt néztem, de nem tudom, hogy tényleg ez e a legjobb megoldás. Esetleg még ez a Sharkoon is pofás, bár ennek is az eleje tetszik igazából. Mondom a szempontokat:

- nagy
- alsótápos
- hátsó kábelvezetési lehetőség
- kívül nagyon letisztult
- lehetőleg fekete

- plexi inkább hátrány, mint előny, de nem kizáró ok

Árban 20 és 30k között kerestem, de nem vagyok biztos benne, hogy ennyit rááldoznék, mert ebben az árban egyik sem nyújt 100%-ot nekem.

Azt is tudom, hogy 2008-ban 23k volt egy CM 690 II Adv, most pedig a Basic annyi, az Adv. 28-nál keződik, már ha talál az ember. És ez bosszant pl. Amúgy szerintem a kettő közül nekem a Basic is elég lenne tulajdonságait tekintve - mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14660) molnarpeter válasza hoffman_ (#14659) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nézd csak továbbra is ezt a házat, értelmes áron kb a legjobb. A különbségek: felső vinyóblokkoló hely, a 4 (?) alsó vinyótartó kivehető (2 fix), ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#14661) hoffman_ válasza molnarpeter (#14660) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát, eddig az a pár hét + pár óra komolyabb ráfordítás után sem találtam érdemesebbet. Azért még jöhetnek az ötletek! :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14662) molnarpeter válasza hoffman_ (#14661) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Esetleg egy fehér 690 II? :)

(#14663) hoffman_ válasza molnarpeter (#14662) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem a színével van a baj :D El fogja rontani a szép összképet a DVD ha berakom. Kicsit pedáns vagyok. Már-már betegesen :DDD Egyébként a szoba most áll festés előtt, hófehér falak, fekete bútorok, ezek mellé igazából mindegy, hogy a CM fekete vagy fehér :) Bár hófehér írót nehezebb találni.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14664) molnarpeter válasza hoffman_ (#14663) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fehér ház fekete alkatrészekkel? Pl fekete DVD-író, fekete ventik...

(#14665) albert8 válasza hoffman_ (#14659) üzenetére


albert8
addikt

Nagyon jó az a 692
én tuti azt vennék és simán lehet kapni :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14666) Jimmy8 válasza AMD Power (#14633) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Jó, hogy örülsz a háznak, de ha a honlap szerinti ventihelyek vannak benne, akkor nem egy jó vétel...
Új ház esetén 12cm alatti ventikkel szerintem már nem érdemes foglalkozni, ha esetleg a csendesség és a hűtés hatékonysága is fontos.
Szerintem a két db 8cm-es ventihely, az nem meríti ki a "sok" fogalmát.

Persze ettől a ház még lehet jó.

Azt csak halkan jegyzem meg, hogy én nem vagyok híve a honlapon folyó: "csak a k@rva drága házak a jók" eszmének. Szerintem is lehet kapni jó házat, kevésbé elismert gyártótól is, ami megfelelhet az igényeinknek.

[ Szerkesztve ]

(#14667) Tothgera30 válasza hoffman_ (#14663) üzenetére


Tothgera30
Ármester

692 ügyben szerintem D1rect-et kérdezd, neki a második van, de már ment egy pü...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14668) hoffman_ válasza Tothgera30 (#14667) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszi :) repü

molnarpeter:

Na jó, ezt így azért el tudom képzelni :D

albert8:

A végén még megdumáltok :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14669) hoffman_ válasza hoffman_ (#14668) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Azt hiszem megkaptam a legjobb tippet, ami csak létezik. Beleszerettem ezekbe, Antec ide, CM oda :D Itthon hogy tudnék beszerezni ilyet vajon? Elvileg OC foglalkozik velük, de ha mégsem, akkor hol keressem? Gugli csak egy típust dobott egyedül.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14670) csuki00 válasza hoffman_ (#14669) üzenetére


csuki00
tag

Itt nézd meg.

(#14671) hoffman_ válasza csuki00 (#14670) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Idézek: " Gugli csak egy típust dobott egyedül. " Én Fractal Design házakat keresek. Üzletet/eladót, aki ezzel foglalkozik itthon.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14672) Tothgera30 válasza hoffman_ (#14668) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sok sikert. Szerintem zongorázd végig: 692 - Pcgear, P182 - Hardverapró, Fractal - szintén apró.

#14670 csuki00: A Fractal nincs olyan mint egy Antec. Amúgy meg OC-t kell megkeresni, mert neki van. Bár amennyiért van, annyiért már Antec-et kapni, ami minőségi ház, kérdezzétek csak D1rect-et. Én is a második P180 mini-met készítettem, és soha többé más márka!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14673) csuki00 válasza Tothgera30 (#14672) üzenetére


csuki00
tag

Most nekem is mini p180 asom van és imádom. Kicsit variâltam és ez marad nem cserélem.

(#14674) hoffman_ válasza Tothgera30 (#14672) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszönöm :) Így lesz. Meg talán beugrik a versenybe a CM, azért csak tetszik még mindig :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14675) Qmi


Qmi
tag

Sziasztok. Segítségre szorulok: Kinéztem egy LC Power házat, ami egész jónak tűnik (LC-POWER 7006B) és van is benne ez a táp (LC420H-12 420W). Ez úgy kb. 12 000 FT.
De nem vagyok képben számítógépház ügyileg. Szóval ez szerintetek megérné, vagy sem?
Ha valaki tud véletlenül valami jobbat (ami jobban megéri vagy jobb ennél hasonló árban) az írjon róla légyszíves :D . Válaszokat előre is Köszönöm. :R

(#14676) Flashget válasza Qmi (#14675) üzenetére


Flashget
félisten

táp nélkül vannak házak 10-12K-ért..szerinted akkor milyen?

Realme GT Master Edition

(#14677) dokee78 válasza Qmi (#14675) üzenetére


dokee78
félisten

Ennyi pénzért talán kapsz Cooler Master Elite 335 házat.Igaz nincs benne táp.
Ebben az LC Powerben is ami van táp,az elég fos.
Milyen configot tennél bele?

(#14678) Tothgera30 válasza hoffman_ (#14674) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jó döntés, főleg a P182. A 692 mostanában kezd tömegtermékké válni, tehát ez is bizonyítja hogy jó ház, viszont gyakori lesz mint az elődje, bár attól még tetszik.

#14673 csuki00: Nekem is volt egy, ahogy eladtam megbántam, persze pát hónapra rá megvettem a másodikat ami még nincs nálam, de már alig várom hogy belerakhassam a gépest.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14679) hoffman_ válasza Tothgera30 (#14678) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én nagyon képlékeny vagyok vásárlás előtti időszakokban :D Tegnapelőtt 692, tegnap Define R3, és azt hiszem most értem a végére, mert végre megvan mi tetszik a legjobban. Bár vele még lesz majd egy kis mókolás. Aláírom, hogy az Antec prémium, de nekem külsőre annyira nem tetszett meg. Ez persze egyéni fogyatékosság. Jelenleg úgy fest, hogy megvárom őt :)

D1rect pontosan mit csinál most a gépeddel? :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14680) Tothgera30 válasza hoffman_ (#14679) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát ez egy egy ilyen műszak és is így voltam nyáron. Bár nekem először a P180 mini ugrott be, azután ezernyi kitérő után mégis megvettem, bár ott leginkább a magas ára volt a taszító érv. Ezek a Fractal házak nekem is bejönnek, csak nagyon drágák, mondhatni hogy Antec árban mennek, pedig sajnos nem tudnak annyit. Nah, válogass nyugodtan, ne siesd el, bár úgy is azt veszed amelyik legjobban tetszik majd. Ez az ARC midi nem rossz, bár nekem a mini jönne be, de ha megnézed jer1cho gépét a Pc-syle-on, hát szerintem az még mindig nagyon szép (főleg a ház miatt), úgy ahogy van.

D1rect harisnyázza a kábeleit, ha a harisnyák eljutnak hozzá valamikor... :U

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14681) hoffman_ válasza Tothgera30 (#14680) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jólvan, meglesem gyorsan :) Én megnéztem az összes Antec házat az oldalon, miután mondtad, és bár lerí róluk a prémium minőség, külsőre valahogy egyik se fogott meg, úgy mint az Arc. (Vicces, hogy a SonyEricsson is csinált egy telefont pár hete, Arc néven, és brutál szép :D ) Amúgy ha a F.D. nem is Antec minőség, azért nem fogok panaszkodni asszem, azok alapján amit eddig olvastam, és a review-k alapján láttam vidin.

Nekem is van ám csoda a tarsolyomban, a gányos topicban már linkeltem. Azért ez se gyenge gyerek :D Tessék lefele görgetni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14682) Tothgera30 válasza hoffman_ (#14681) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A linken látható konfigot régebben láttam, tényleg jó. Nézegesd csak, bár ahogy írod ha nem fogott meg akkor ne vedd meg, ebbe bele kell szeretni és azután nem tudsz nélküle élni, de ha nincs meg a szerelem, akkor nincs értelme.
...Ezt így visszaolvasva elég érdekles lett...
Telefonból pedig mióta megvan az E52-m, azóta csak ez kell és semmi más, persze nemsokára kap egy fekete házat a gagyi T-mobile-s helyett és egy 8Gb-os kártyát a gyári helyett!
...Nah, most megyek...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14683) hoffman_ válasza Tothgera30 (#14682) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én is leakartam cserélni rá a Dézit, de végül maradt. Pedig szerelem volt első látásra :D További kellemest :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14684) Jimmy8 válasza Qmi (#14675) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Ezt a házat úgy tekints hogy táp nélkül van (ami benne van, azzal ne használd). Ha így táp nélkül ennyiért úgy gondolod, hogy megfelel külsőre-belsőre, akkor vedd meg, de ha csak a + táp miatt választottad, akkor nézz másikat.

(#14685) Qmi válasza dokee78 (#14677) üzenetére


Qmi
tag

(#14677) dokee78:

EZ menne bele:
Alaplap: Asrock 890GX Extreme 3
CPU: AMD Phenom II X3 720 BE AM3
CPUHűtő : Cooler Master Hyper TX 3
VGA : Sapphire Radeon HD6850
RAM : Kingston DDR-3 4Gb /1600 HyperX Kit CL9
HDD : Seagate Barracuda 7200.12 500 GB SATA-2 (ST3500418AS)
ODD : DVD író 20x Dual Layer LightScribe

Megnéztem a Cooler Master Elite 335-öt és találtam 10k alatt.
Egész jónak tűnik. +Néztem bele akkor már Normálisabb tápot is: Gigabyte Superb 460. Köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#14686) Zinho válasza hoffman_ (#14681) üzenetére


Zinho
aktív tag

Én is a Define R3-ra pályázom, bár inkább csak pályáztam, mert ennyi pénzért fájna a dolog... :)

(#14687) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Egy Thermaltake V3 házba elférne egy Scythe Mugen 2 CPU hűtő? Láttam egy tesztet amiben egy Noctua NH-U12P coolert tettek bele, de számomra nem derült ki h elfért-e az oldalával együtt: [link]
Szerintetek?

Matthew 24:42

(#14688) albert8 válasza @matthew@ (#14687) üzenetére


albert8
addikt

Ha nem raksz a processzor felett lévő ventihelyre ventit akkor be kell hogy férjen

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14689) @matthew@ válasza albert8 (#14688) üzenetére


@matthew@
őstag

Oda nem tervezek ventit, viszont az oldalon amit linkeltem a Nocua (nemtom h kell írni) az nem fért be és kb. egy magasságban vannak. Tuti bemenne?

Matthew 24:42

(#14690) hajtömeg


hajtömeg
aktív tag

Lehet ámátőr kérdés,de érdekelne hozzáértő válasza.
Ti leveszitek a gép oldalát avagy sem?
Tudom úgy jobban szellőzik viszont zajosabb és porosodik :)
Illetve az érdekelne még,hogy hol látom,hogy mi mennyire melegszik a gépemben és mit kéne esetleg jobban hűteni?

[ Szerkesztve ]

(#14691) @matthew@ válasza hajtömeg (#14690) üzenetére


@matthew@
őstag

A hőmérsékleteket egy Hardware Monitor nevű programmal tudod ellenőrizni, a gúgliba beírod + free download és leszeded.
A ház oldalát pedig nem érdemes leszedni, mert úgy kevésbé szellőzik, olyan szempontból h a levegő össze-vissza áramlik, a legjobb ha elöl és hátul van egy egy 12cm-s vagy 8 cm-s 800rpm-es venti és azok elég szelet csinálnak, de a ház oldala jobb ha rajta van :K

Matthew 24:42

(#14692) hajtömeg válasza @matthew@ (#14691) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Köszi.
Mondjuk nekem egy olyan régebbi házam van,ahová asszem előre nem lehet ventit rakni csak hátra. Ebbe kerül pár új cucc.
Az egyes alkatrészek megfelelő hőmérsékletét valami tartalmazni fogja?
Pl használati ,ami jár hozzájuk?
Proci gyári hűtője megfelelő lesz ha nem tuningolom? [link]

(#14693) gergo0328


gergo0328
senior tag

vkinek van ilyen házikója? Sztetek milyen kuckó? Megy bele 4 venti (12cm-es) Milyen világító ventit vegyek bele ( max 2000Ft/db) Válaszokat előre is kösz :R

(#14694) hajtömeg


hajtömeg
aktív tag

Erről a házról mi a véleményetek?
Ez tetszik a legjobban :)
[link]
[link]
Ebbe össz vissz 2 HDD és 1db DVD meghajtó fér? :)

[ Szerkesztve ]

(#14695) Indy69 válasza hajtömeg (#14694) üzenetére


Indy69
aktív tag

Volt ilyenem kb1 hétig aztán vettem 1 HAF932 :DD
Biliacél,megsülnek a vinyók +minden más :D
HTPC -nek elmegy de játékgépnek nemvaló :(

(#14696) Indy69 válasza Indy69 (#14695) üzenetére


Indy69
aktív tag

Igen 2HDD megsütve :D +1 DVD

(#14697) Indy69 válasza Indy69 (#14696) üzenetére


Indy69
aktív tag

Cooler Master CM690 13500 Az apróban lehet találni hasonlókat.
Van 2 db CM házam az egyik netezni a másik játékra ,egyiket sem cserélném le :N
3 dolog van amin nem érdemes spórolni , HÁZ,TÁP,ALAPLAP :R

(#14698) @matthew@ válasza hajtömeg (#14694) üzenetére


@matthew@
őstag

Hát azok a házak sem nagyon szellősek, ha nem akarsz sokat költeni akkor egy Cooler Master Elite 335, vagy Thermaltake V3 --> ezek jól szellőznek, bár az első felső tápos, ami kicsit rosszabb mert a meleg levegőt szívja be, de a Thermaltake V3 jobb, mivel az alsó tápos, itt viszont figyelni kell h az összes táp kábel elérjen a helyére, bár ezekhez lehet toldást venni.
Ja és amit linkeltél procit, az jó játékra is de tuningolni az alap hűtővel esélytelen nekem egy AMD Phenom II X4 955 BE-m van és az alap hűtő játék alatt az alap feszen kegyetlen, mint egy helikopter :DDD Na jó azért az nem :D , de eléggé rossz. Oda is érdemes egy proci hűtőt venni, pl: Cooler Master 212 Plus, ez kb. 7-8 e-ért már megkapható, és az előbb leírt házakba is belefér, bár nem kis darab. Bár lehet h ennél komolyabb hűtő kéne, ez a tuningtól függ, hogy mennyit húzol rajta.

Matthew 24:42

(#14699) hajtömeg válasza @matthew@ (#14698) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Ez a Thermaltake tényleg jó ház elfogadható áron,köszi az ötletet!
Most totál kinulláztam a keretem és a régi házamba fogok bepakolni,de sztem egy hónap és lecserélem,
Igazából nem vagyok szgép őrült,játszani sosem játszom,tuningolni sem fogom a procit.
Remélem így a gyári hűtő elég lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#14700) @matthew@ válasza hajtömeg (#14699) üzenetére


@matthew@
őstag

Örülök h segíthettem ha van még egyéb kérdés csak tedd föl bátran! Sztem én is egy olyan házat veszek csak egy Mugen 2 rev. B hűtővel csak az a kérdéses h elérek-e? De még kinyomozom :K
Ja a gyári hűtő elég lesz az tuti csak sztem kissé hangos lesz, bár mihez képest, nekem az előző gépemhez képest hangos :K

Matthew 24:42

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.