Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) Dr_Syrex válasza hajtömeg (#14699) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Akkor biztosan elég lesz a gyári hűtő is (végül is később bármikor le tudod cserélni, ha szükséges).
A Thermaltake V3/V4 nem rossz választás, de szintén jó választás a Coolermaster hasonló árú házai közül a Elit RC-370 és a Elite RC-430 is.

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#14702) @matthew@ válasza Dr_Syrex (#14701) üzenetére


@matthew@
őstag

Én is nézegettem azokat, csak a Thermaltake V3 most csak 10e Ft, a többi kicsit több. Bár nem sokkal, itt már csak az ízlés dönt, mert 1-2e már nem olyan sok.

Matthew 24:42

(#14703) hajtömeg válasza Dr_Syrex (#14701) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Igazából ez tetszik [link](nem bírom az erőműveket) :), de belátom,hogy nem biztos,hogy jó választás :P

(#14704) albert8 válasza @matthew@ (#14700) üzenetére


albert8
addikt

Amit tegnap linkeltél Noctuáról ott azt irták belefér,csak ha vizszintesen szereled akkor beleér a hátsó vantibe ha pedig függőlegesen akkor a 4pin-es tápcsatit nagyon nehezen lehet csatlakoztatni és nem fér be felülre venti de amugy befér mert a Mugen is kb olyan nagy

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14705) @matthew@ válasza albert8 (#14704) üzenetére


@matthew@
őstag

albert8:Szóval akkor tuti belemegy minden gond nélkül, megvehetem a cuccokat?
hajtömeg: az a ház amit linkeltél hűtés szempontjából nem túl jó választás, lehet h jól néz ki de valamennyire a hőfok is számít, mert ha semmi légmozgás sincs akkor tojást is süthetsz akár, de a te döntésed :K

Matthew 24:42

(#14706) hajtömeg válasza @matthew@ (#14705) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Igen sajnos ez is nagy baj+az is,hogy összvissz 2 vinyó megy bele... :)
Pedig olyan jól néz ki! :)
De kimarad...

(#14707) Flashget válasza @matthew@ (#14702) üzenetére


Flashget
félisten

Az "azok" is vastagabb anyagból készültek mint a V3..ezen nincs mit gondolkodni melyiket vegye.
Kérdés az külsőre melyik jön be neki vagy melyik kapható..CM 370 vagy a 470

Realme GT Master Edition

(#14708) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok
Most jött meg a házam: AeroCool Vs-9. az előlapon az usb 2.0 és 3.5mm jack csatlakozók fölött lévő gomb a reset és a power gomb ugye?:D

(#14709) albert8 válasza @matthew@ (#14705) üzenetére


albert8
addikt

igen
nyugodt lehetsz befér a mugen :)
de akkor fentre nem fog beférni venti erre figyelj

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14710) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Hiába keresgélek, nagyon úgy néz ki, hogy olcsó alsó tápos házak közül a bestbuy: CoolerMaster Elite 370, 430 és talán majd ha megjelenik: 371.
Sajnos "élőben" még nem volt alkalmam látni őket , de néhány fotó árulkodó: A 370-es eleje valóban az a "fényes' fajta?
Azért kérdezem, mert design-ra jobban bejön, mint a 430-as, de én nem akarok "zongoralakk" feketét látni a házon sehol. Esetleg a 430-as "matt" előlappal készül? Jobban bejönne ha a gombok is az előlap felső részén lennének (370,371), de ha a 371-is fényes lesz, akkor nem sok választásom marad....

(#14711) @matthew@ válasza Flashget (#14707) üzenetére


@matthew@
őstag

Flashget Nem tudom h mennyivel vastagabb mert ha a tömegét megnézed, akkor mindegyiknek ugyan akkora, kb. és méretre nem nagyon van különbség :N , de nem tudom.
hajtömeg: már csak rajtad múlik (és sokszor sajna a pénztárcán, mint nálam is mert 20e-t már nem ér nekem egy ház)
albert8: Köszi a segítséget!

Matthew 24:42

(#14712) albert8 válasza Jimmy8 (#14710) üzenetére


albert8
addikt

A 430 matt előlröl de a 370 nem :N Ezen látható[link]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14713) csuki00 válasza hajtömeg (#14706) üzenetére


csuki00
tag

Ha szereted magad és a géped nem veszel toast r2 őt.

(#14714) @matthew@ válasza albert8 (#14709) üzenetére


@matthew@
őstag

Az nem is gond, oda nem terveztem, max. a Scythe Slip Stream Slim ventit ami aszem csak 1 cm vastag, na az még elférne oda. De még meglátom.

Matthew 24:42

(#14715) hajtömeg válasza @matthew@ (#14711) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Szerintem AeroCool Vs-9 lesz belőle,az a legszimpibb! :K

CSUKI! Szeretem mindkettőt,úgyhogy lemondok a designról! :)
Kimarad a toast sütő! :)

[ Szerkesztve ]

(#14716) @matthew@ válasza hajtömeg (#14715) üzenetére


@matthew@
őstag

Jó háznak tűnik :K Csak nemtom hol lehet beszerezni mert én még nem találkoztam vele, igaz konkrétan nem is kerestem :N

Matthew 24:42

(#14717) hajtömeg válasza @matthew@ (#14716) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Majd Zenwalk megmondja milyen,ugye?
[link]

(#14718) AMD Power


AMD Power
titán

Ahhoz képest ,hogy Codegen elég jó lett az új házam. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14719) @matthew@ válasza hajtömeg (#14717) üzenetére


@matthew@
őstag

Ja-ja írj neki egy privát üzenetet, hátha azt előbb meglátja mert lehet h most nem nézi ezt az oldalt, vagy nem tudom :DDD

Matthew 24:42

(#14720) @matthew@


@matthew@
őstag

Még 1 kérdésem lenne a Thermaltake V3-al kapcsolatban: ebbe mekkora VGA fér be maximum?

Matthew 24:42

(#14721) albert8 válasza @matthew@ (#14720) üzenetére


albert8
addikt

Max 28cm es
Tehát 5870 de 5970 semmiképp :N

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14722) hajtömeg


hajtömeg
aktív tag

Ez nagyon gáz ház ennek a konfignak? :) (mert most ez van)
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14723) @matthew@ válasza albert8 (#14721) üzenetére


@matthew@
őstag

albert8: Rendicsek olyanra úgy sem költenék :DDD Az már sok nekem árban, köszi!
hajtömeg: Sztem egyenlőre jó lesz aztán ha már összegyűlt a money akkor váltasz, de addig is jó lesz :K

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#14724) hajtömeg válasza @matthew@ (#14723) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Mondjuk ezen a képen nagyon csúnya.
Élőben szebb :DD

(#14725) zenwalk válasza @matthew@ (#14719) üzenetére


zenwalk
senior tag

Nagyon jó kis ház, masszívnak tűnik. még nincs benne semmi, és nem is lesz egy hétig, szóval sok mindent nem tudok mondani róla, de az előlapja végig porszűrős ami ebben az árkategóriában ritka. alaplap mellett végig vannak kábel rendezők. nekem kínézetre is nagyon tetszik. Kis egyszerű. Power gomb és usb port se az előlap alján van.

(#14726) Flashget válasza @matthew@ (#14711) üzenetére


Flashget
félisten

V3 konkrétan elhajlott már attól is mikor levettük az oldalát.
A CM elöl több műanyagból áll és a szellőzés miatt több a luk..a maradék vas viszont vastagabb mint a V3-nál.
De azt veszel amit akarsz..én biztos nem V3-at nem beszélva a vga helyről a 370 és 430 esetében 31x mm

Realme GT Master Edition

(#14727) @matthew@ válasza Flashget (#14726) üzenetére


@matthew@
őstag

Mondjuk a VGA hely nem olyan fontos. Hááát most már nem tudom h mi legyen :(
Azért annyira csak nem rossz a helyzet :F

Matthew 24:42

(#14728) albert8 válasza Flashget (#14726) üzenetére


albert8
addikt

Ebben igaza van az Úrnak :)
mármint Flashget

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14729) Flashget válasza @matthew@ (#14727) üzenetére


Flashget
félisten

a CM 370 és 430 a nagykerekbe talán 2 hét múlva már lesz a V3 kapható most is.
Ha neked a V3 jön be jobban külsőre akkor azt vedd de ha számít a többi dolog is akkor várd ki ezt a kis időt és CM. Ebben a 10-12K árban nincs jelenleg jobb ház a 370 és 430-on kívűl.

Realme GT Master Edition

(#14730) @matthew@ válasza Flashget (#14729) üzenetére


@matthew@
őstag

Hát árban pont azok felelnek meg, de a 370 nekem nem tetszik, a 430-nál az a gondom, h kevés az ODD hely, mert lesz nekem még 1 és akkor csak 1 lyukacsos helyem marad szellőzésre. Nemtom lehet h várok, még átrágom.

Matthew 24:42

(#14731) @matthew@ válasza Flashget (#14729) üzenetére


@matthew@
őstag

Na és mondjuk egy Thermaltake Element T nem jó? vagy az is olyan mint a V3?

Matthew 24:42

(#14732) Dr_Syrex válasza @matthew@ (#14730) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Szerintem nem lenne gond a szellőzéssel, mivel ott van elől a 12-es venti + a megmaradt 1 5,25-ös és 2 3,5-ös hely :U

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#14733) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Bocs ha 2x beírom, de lehet rossz helyre írtam az előbb, hátha tudtok segíteni.

Egyszerű kérdésem lenne:
A Thermaltake házamban van hátul egy Thermaltake TT 1225 venti (nem is a legolcsóbb), ha jólnézem 12 cm-es.
Egy ideje elkezdett borzasztó hangot kiadni, mint egy traktor. Néha ütögetés hatására abbahagyja, aztán bekapcsolásnál újrakezdi, aztán néha megint beáll hangtalanra.
Megnéztem, azért adja ki, mert instabillá válik, mintha nem lenne "kicentírozva".
Látszik is, ha kézzel forgatom...

Ezt nem lehet valahogy javítani? Sehol egy csavar hogy szét tudnám szedni...
Vagy muszáj vegyek egy újat... Milyet ajánlotok? Ez azthiszem 17 dba-s volt.

(#14734) @matthew@ válasza Dr_Syrex (#14732) üzenetére


@matthew@
őstag

Nem tudom a 430 nekem annyira nem tetszik. Most úgy néz ki inkább Cooler Master Gladiator 600 lesz vagy TT V3.

Matthew 24:42

(#14735) bsh válasza Ren Hoek (#14733) üzenetére


bsh
őstag

húzd le a hátuljáról a mítricát, vedd le a csapágyról a porvédő kupakot, valahogy így: kép, és cseppents bele egy kis csepp sűrű olajat (pl. motorolaj. híg olajok, pl. műszerolaj nem az igazi.), aztán zárd vissza, ragaszd le újra és kész. de vegyél inkább újat, ezzel nem lesz már hosszú életű.

(#14736) Dr_Syrex válasza @matthew@ (#14734) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Természetesen egy ház esetében fontos szempont, hogy teszik-e vagy sem :)
Viszont a gladiatort csak akkor vedd meg, ha nem kerül sokkal többe, mert akkor jobb választás a V3. :K

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#14737) Ren Hoek válasza bsh (#14735) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hú köszi!

Kipróbáltam, eddig úgy néz ki működik. Leszedtem a gumidugót, és benyomtam neki egy nagy fújás WD40-et mert csak ez volt itthon :D (tudom tudom marja az alumíniumot, de ennek már úgyis mindegy volt) Ideiglenesen jó lesz veszek másikat. Kicsit pezsgett, leitattam a felesleget... de azóta nincs hangja :P

Thermaltake-t szerintem nem fogok venni.... Alapban ez volt a házban. A 18 cm-s is cicereg néha a tetejében, ritkán meg kell ütögetni.

Jó kis ház, jól szellőzik... de sok gond volt vele. Pl a felfogatócsavarok, buckák miatt széttört volna az alaplap... Ezért be kellett reszelni őket. Meg a 2 venti...

(#14738) @matthew@ válasza Dr_Syrex (#14736) üzenetére


@matthew@
őstag

Hát a Gladiator 15e ft a V3 pedig 11e, ez így nem is sok, de most nézem h a Gladiator-ba nem fér bele nagy VGA, pl az én HD4850-esem is éppen csak belemenne, mert ott van az ODD "tárolója" és a VGA-m már lelóg az én lapomról és a Gladiator-ban nincs sokkal több hely mint a lap. Na meg abban van felül egy 14cm-s venti ami nekem nem jó mert akkor a ventibe belelógna a Mugen 2 proci hűtő fém rögzítő pöcke, és ha előre teszem a 14-es ventit akkor nem világít, pedig nekem a 600-as csak azért tetszett, és + ventit meg már nem veszek mert már így is a keret határait súrolom.
Szerinted akkor mi legyen?

Matthew 24:42

(#14739) albert8 válasza @matthew@ (#14738) üzenetére


albert8
addikt

Várj 1-2 hetet a 430-ra :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14740) @matthew@ válasza albert8 (#14739) üzenetére


@matthew@
őstag

Az lesz :K

Matthew 24:42

(#14741) Dr_Syrex válasza @matthew@ (#14740) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

most akkor mégis megtetszett a cm 430? :)

egyik barátomnak is TT V3 háza van egy sapphire 4850-el és jól megfér benne

találtam is róla egy képet, ami persze pont nem a legjobb szögből készült, de azért látszik, hogy elfér

A lényeg az lenne, hogy én a 430-ast venném, de nem jársz rosszul a V3-al sem :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#14742) Flashget válasza albert8 (#14728) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#14743) Flashget


Flashget
félisten

Úgy tűnik megjöttek a CM 370 és 430 házak!
Múlt héten még nem szerepeltek itt
de elöbb telefonon érdeklődni kell...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#14744) @matthew@ válasza Flashget (#14743) üzenetére


@matthew@
őstag

Dr_Syrex Végül is a plexi inkább a 430 felé hajtott és a VGA helye is, mert később nagyobb lesz ;]
Flashget: ez nagyon király akkor szted megvegyem most vagy március elején lesz-e, mert Mugen 2-es proci hűtőt csak akkor tudok szerezni, mert most nincs nekik vagy tegyek be egy Ninja 3-at?

Matthew 24:42

(#14745) Dr_Syrex válasza Flashget (#14743) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Az Ipon-ban a árgép által említettnél most még olcsóbb: 10k alatt van.

Nem kérdés: Best Buy :Y

@matthew@

Szerintem vedd meg mielőbb, mert folyamatosan változnak az árak, ha nem is sokkal. És könnyen megeshet hogy 1 hét múlva már megint 10-11k lesz ára.

[ Szerkesztve ]

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#14746) albert8 válasza @matthew@ (#14744) üzenetére


albert8
addikt

Na még a héten fussál megvenni ;]
A ninja 3 is nagyon jó kis hűtő :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14747) Flashget válasza Dr_Syrex (#14745) üzenetére


Flashget
félisten

itt is baromi olcsó őket is ajánlom..

Realme GT Master Edition

(#14748) Flashget válasza @matthew@ (#14744) üzenetére


Flashget
félisten

December közepéig lehetett kapni ezt a 2 házat és drágábban..most ki tudja mennyit hoztak európába és az országba.
sokkal olcsóbb már nem lesz (ahhoz nagyot kellene a forintnak erősödni) viszont garantáltan hiánycikk lesz 2 hét múlva és akkor legközelebb megint március végén, április elején lesz.
Te döntesz.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#14749) hajtömeg válasza Flashget (#14747) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Jobb a cooler M 430,mint az aerocool vs9? [link]

(#14750) @matthew@ válasza Flashget (#14748) üzenetére


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! Szerintem nem megyek el most megvenni, mert itthon kicsit lecsesztek h most költöttem 170e-t a gépemre mert megvettem és most megint még 20e, úgyhogy sztem nyár lesz belőle :O
Még egyszer köszi mindenkinek!

Matthew 24:42

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.