Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) NoOne1976


NoOne1976
őstag

A segítségeteket szeretném kérni:

Úgy dönöttem, "lecserélem" az alaplapi hangkártyámat egy Asus Xonar DX-re. Játszani egyáltalán nem játszok, csak zenehalgatásra használom a gépet. 192kbps mp3ak szólnak.

A kérdésem: Fogok-e szerintetek különbséget érezni? (Normál Yamaha erősítő, és normál Jamo hangfalak, szóval nem géphez kötött 2.1, 15eFt-ért.)

Iletve az is érdekelne, hogy mi a különbség a Xonar DS, DX, D1 között?

Jó vétel szerintetek egy használt DX 10ezerért?

(#5102) dudika10 válasza NoOne1976 (#5101) üzenetére


dudika10
veterán

Legalább egy 8-10 hozzászólást olvass vissza. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5103) Dave™ válasza NoOne1976 (#5101) üzenetére


Dave™
nagyúr

Első körben a 192-es mp3-at cseréld le 256/V0-ra, azzal "ingyen" is javíthatsz a hangminőségen :D

(#5104) NoOne1976 válasza Dave™ (#5103) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nem tudom lecserlni, mivel a netes rádió, amit hallgatok, 192-es streammel ad. Vagyis ez nem opció!

(#5105) Dave™ válasza NoOne1976 (#5104) üzenetére


Dave™
nagyúr

Jogos, akkor cserélj kártyát, bár ha a forrás ilyen szinten adott, akkor nem fogod tudni teljes mértékben kiaknázni. Persze az sem mindegy, hogy milyen hangfalat/fejhallgatót használsz, lehet nincs is sok értelme beruházni egy hangkártyába a netes rádióhoz.

#5106: akár az alaplapi realtekek is tudják ezt, simán a szoftveréből be lehet állítani a csatlakozóknak, hogy miként funkcionáljanak. De biztosan van több megoldás is. A Prodigy HD2 is ilyen pl., azon egy RCA meg egy sztereó jack van pont az erősítő+fejhallgató miatt. De az drágább.

[ Szerkesztve ]

(#5106) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Még egy kérdésem volna:
Létezik olyan hangkártya, amelyen két (normál) analóg kimenet van? Hogy az egyikbe az erősítőt, a másikba meg időnként a fejhallgatót köthessem.
Mert egy elosztót betéve gondolom tovább romlana az amúgy sem túl magas színvonalú alaplapi hangkártya jelminősége.

Ahogy írtam, az erősítő egy Yamaha rx-v620-as, a hangfalak pedig 5 db Jamo. A fejhallgató pedig egy középkategóriás Sony.

[ Szerkesztve ]

(#5107) dudika10 válasza NoOne1976 (#5106) üzenetére


dudika10
veterán

netes rádióhoz elég értelmetlen jó minőségű hangkártyát venni szvsz. Milyen az alaplapid? (alaplap típus is jó akár) Lehet, hogy alapból tudja azt amire szükséged van.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5108) Dave™ válasza NoOne1976 (#5106) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kellene alaplap típus, mert lehet tudja, de nem tudsz róla. A netes rádió pedig erősen limitál valóban, én sem vennék még egy DG-t sem, nem fogod érdemben érezni a különbséget. A középkategóriás Sony mit jelent?

(#5109) NoOne1976 válasza Dave™ (#5108) üzenetére


NoOne1976
őstag

Az alaplapom Abit KN8 Ultra. Ennyit találtam róla: Audio
• Onboard 7.1 CH Audio CODEC
• Supports auto jack sensing
• Supports optical S/PDIF Out (For model “KN8 Ultra-SOTES” and “KN8 Ultra” only)

A fejhallgató egy Sony MDR-CD270. Nem egy mai darab, de tíz évvel ezelőtt több, mint 10eFt egy fülesért nem volt kevés.

Ja, amit hallgatok, az kizárólag elektronikus zene. Ezek elapján mit javasoltok? Érdemes váltani, vagy tényleg csak felesleges pénzkidobás volna? (Filmet a jövőben sem néznék a gépen, mert van plazma+médiaplayer, a játék meg régóta felejtős)

(#5110) Dave™ válasza NoOne1976 (#5109) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem felesleges. Sokat nem éreznél a váltásból.

Ez egy régebbi lap, nem tudom, hogy akkor tudta-e már a realtek driver az "átprogramozást". Nézd meg a realtek programjában, hogy be tudsz-e állítani a csatlakozóknak más funkciót is. Szerencsére realtek van rajta, így esély van rá (ALC850).

[ Szerkesztve ]

(#5111) NoOne1976 válasza Dave™ (#5110) üzenetére


NoOne1976
őstag

Ennek hol kellene kiderülnie? Mert hiába nézem, nem látok ilyen lehetőséget. :(

(#5112) dudika10 válasza NoOne1976 (#5111) üzenetére


dudika10
veterán

Oldalt vannak a castlakozók, bedugsz valamit, kétszer rákattintasz a csatlakozóra amibe bedugtad és ha felugrik a lista akkor azt állítod be amit akarsz. De nem fog menni azt hiszem. :(

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5113) schawo válasza NoOne1976 (#5109) üzenetére


schawo
titán

Ehelyett én mindenképpen vennék egy Dgt, ez annyira vacak. Sony+netrádió kombónál is nagy változást fog hozni. Amúgy a netrádiót nem kell leszólni, vannak 192 meg 256-os rádiók is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5114) Svájcinéger


Svájcinéger
senior tag

Sziasztok ! Játékra milyen hangkártyát ajánlanátok ? Kezd elegem lenni a Creative X-FI Extreme Audióból. Nagyon ratyin szól Win7 64 biten. Roccat Kave füleshez kellene. Első körben ASUS Xonar D1-et vagy ASUS Xonar DX/XD/A-t néztem ki. Köszi.

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#5115) TechnoCole válasza Svájcinéger (#5114) üzenetére


TechnoCole
csendes tag

Szia!

A Te kártyád Xonar DG, annyira szépen szól a füles előerősítője hogy csak na. 5 csillagos, ez komoly, főleg ennyi pénzért. Szvsz jobb, mint a DX!

Viszont mindenkit óva intek XOnar DG vs klasszikus zene párostól. Köze nincs a valósághoz annak ami a DG-n megszólal. Sokat járok koncertre, van mihez viszonyítanom. Szegény 3 napos Xonaromat ki kellett rakom, hogy átadja a helyét egy ezeréves Live5.1 digitalnak, mert szomorú, de klasszikus alatt szebben szól ASIO meg 96 KHz ide vagy oda.

Xonar "tuningtippet" elfogadok :)

[ Szerkesztve ]

(#5116) dudika10 válasza TechnoCole (#5115) üzenetére


dudika10
veterán

Előszöris, ne használj 96kHz-et ha nincs olyan felvételed. Márpedig a nyakamat rá, hogy nincs. 44,1kHz-re állítsd és 16bit-re, ne 24-re mert olyan felvételed sincs túl sok.
Másodszor is tedd Hifi módba a kártyát, ez kikapcsolja az összes biszbaszt.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5117) TechnoCole válasza dudika10 (#5116) üzenetére


TechnoCole
csendes tag

Szia! Nem most jöttem le a falvédőről, de köszönöm, hogy segíteni próbáltál.

(#5118) BluEyes válasza TechnoCole (#5115) üzenetére


BluEyes
őstag

Xonar DG, annyira szépen szól a füles előerősítője hogy csak na. 5 csillagos, ez komoly,

vs.

mindenkit óva intek XOnar DG vs klasszikus zene párostól. Köze nincs a valósághoz annak ami a DG-n megszólal.

Azé ezen így ebben a formában besírtam... hacsak nem annyira intelligens a kártya, hogy fölismeri a könnyűzenei meg a klasszikus biteket, és jól lerontja a klasszikusokat direkt. Na de aztán mi van a klasszikus hangszereket is megszólaltató pop-rock felvételekkel? Ott tuti vakaródzik a kis gonosz, hogy akkó most mi legyen. :D

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#5119) dudika10 válasza TechnoCole (#5117) üzenetére


dudika10
veterán

Idézem: "...ASIO meg 96 KHz ide vagy oda."
Te magad írtad, hogy rossz beállítást használsz már itt. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5120) TechnoCole válasza dudika10 (#5119) üzenetére


TechnoCole
csendes tag

jogos, de azon beállításokat csak kipróbáltam, írtam is, hogy alap beállításokkal jobb a Xonar

(#5121) TechnoCole válasza BluEyes (#5118) üzenetére


TechnoCole
csendes tag

Te most mit nem értesz komám?

1. nagyon jó minőségű a füles erősítő a kártyában, tisztán szól, kellemes vele a zenehallgatás órákon át

2. az ÉLŐ KOMOLYZENEI hangverseny dinamikáját és akusztikáját a kártya képtelen visszaadni, ehhez persze el kell menni egy koncertre és tudni fogod miért írtam

3. ugye csak viccelsz a "a klasszikus hangszereket is megszólaltató pop-rock felvételek" megjegyzéssel. szegény hegedű, mire átmászik a szűrőkön, equalizereken és kompresszorokon..

(#5122) TechnoCole válasza dudika10 (#5119) üzenetére


TechnoCole
csendes tag

na, csak lemaradt - túl hosszú lett volna
szóval próbáltam hangolni a Xonart is, mint az SB-t, de bármilyen DSP hardveres EQ stb. csak a hangminőség rovására ment. ezért is kérnék valami Xonar tuningtippet, hiszen csak 3 napig használtam, az SB is a Stereotool+MAD plugin+HQResapling plugin hatására "táltosodott meg".

(#5123) BluEyes válasza TechnoCole (#5121) üzenetére


BluEyes
őstag

Túl nagy a kontraszt. Ha az egyik műfajon dinamikahiányod van, akkor a másikon is kell hogy legyen, legfeljebb kevésbé zavaró mértékben. A két állítás - csapnivaló vs. elsőrendű - közül az egyik barokkos túlzás szerintem.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#5124) dudika10 válasza TechnoCole (#5122) üzenetére


dudika10
veterán

Nincs benyomva az SVN?
Valami nincs rendben ha hiányzik a dinamika, valami loudness kiegyenlítés valahol benyomva maradt. :U
Idióta pluginok mire jók? Pl mi a fenéért kéne resample amikor a kártya tudja a 44,1kHz-et?
Próbáld ki a jetaudiot lejátszónak.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5125) TechnoCole válasza dudika10 (#5124) üzenetére


TechnoCole
csendes tag

Live-nél muszáj pluginokat használni, aki nem használ az joggal szidhatja is a vasat.
Tudod, nem arról van itt szó, hogy szar a kártya, csak arról, hogy nem hozza azt a minőséget amit elvártam tőle komolyzenei felvételek lejátszásánál. Még csak nem is mondanám rossznak a hangminőséget, de a valóságos koncerttermi hangzástól nagyon messze áll. Gondolom olyan hardveres kompresszorok meg kiegyenlítők dolgoznak a chipben, ami ezt okozza. Nem rossz, csak nem élethű, de ha nem hallod ugyan azt élőben nem fogod tudni, miért zavar ez engem.

(#5126) TechnoCole válasza BluEyes (#5123) üzenetére


TechnoCole
csendes tag

Beülsz egy terembe, csönd van. Megszólal a zenekar. Hallasz valamit. A hangverseny végén megszerzed a felvételt a hangtechnikusoktól. Hazaviszed, lejátszod és tudni fogod amit hallasz mennyire hasonlít a tegnap estire. Nem szidom a Xonart, csak nem adja vissza azt amit élőben hallottam.

A könnyüzenei felvételeket nem koncertteremben, hanem studióban veszik fel és szűrőkkel utóeffektezik, így ilyen összehasonlításra nem szolgálhat. Yolanda Be Cool jól szól a discoban meg a Videoton hifin meg a Genius 5.1-en is, csak a hangszín különbözik. Azt viszont nem fogod tudni, melyik hasonlít legjobban az eredetire, és igazából ne is fog érdekelni, csak az a lényeg, Neked melyik tetszik jobban.

Elnézést, hogy ilyen problémát vetettem fel, mindenesetre érdekes azt hiszem, csak a legtöbb felhasználót ez egyáltalán nem érinti.

(#5127) TechnoCole


TechnoCole
csendes tag

Ugyanitt Xonar DG eladó :)

(#5128) schawo válasza TechnoCole (#5126) üzenetére


schawo
titán

Bocs, mivan?

A Dg dinamikatartománya ~100+dB, ami magasabb a 16bit alatt elérhető maximumnál, 16biten 95dB-t tud a maximális 96-ból. Nem tudom milyen rendszered van, de a stúdió monitor szettem maximális dinamika tartománya is csak 92dB. Meg lennék lepve, ha egy 200k alatti rendszer meghaladná a Xonar elméleti maximumát. Ha pedig ennél drágább rendszered van, minek bohóckodsz 5ezer forintos hangkártyákkal? Egy félmilliós rendszer alá ajánlott minimum 150-200k értékű DAC-ot betenni. Aki Xonar Dg-t használ, az max 20-30ezer forintos rendszerrel teszi (max 60-70dB dinamikus tartomány), nála tuti nem a Xonar lesz a gyenge pont. A Live 5.1 viszont még alacsonyabb dinamikus tartománnyal "büszkélkedhet", emellett nem képes 44 khz-es (CD) forrás normális lejátszására sem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5129) malwy válasza schawo (#5128) üzenetére


malwy
senior tag

placebo lesz az;)

(#5130) baluka26 válasza TechnoCole (#5126) üzenetére


baluka26
veterán

Egyrészt ne írj három hszt egymás után, hanem vond össze, másrészt még jó, hogy nem fog úgy szólni de nem a Xonar, hanem a rendszered többi része miatt :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5131) TechnoCole válasza schawo (#5128) üzenetére


TechnoCole
csendes tag

Még egyszer olvasd el kérlek az 5126-ost.

(#5132) TechnoCole válasza baluka26 (#5130) üzenetére


TechnoCole
csendes tag

Te könyörgök ne fárassz már, a Live teljesítette az elvárásaim, a Xonar elhasalt. Vili?
5115

[ Szerkesztve ]

(#5133) schawo válasza TechnoCole (#5132) üzenetére


schawo
titán

Ha kifejtenéd, hogy milyen rendszeren jött ki a különbség, hasznos volna, mert rajtad kívül eddig mindenki az ellenkezőjét tapasztalta.

Amúgy meg nyilván tisztában vagy a felvételek problémájával, amiért soha nem fog úgy szólni, ahogy koncerten. Ezek pedig a mikrofonok érzékenysége és a távolság.

Ha mégis úgy érezted, hogy úgy szól, akkor az placebo.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5134) dudika10 válasza schawo (#5133) üzenetére


dudika10
veterán

Azt a legnehezebb meggyőzni, aki már olvasott fél oldalt a témában és azt hiszi, hogy tisztában van mindennel. Aki semmivel nincs tisztában és ezt tudja is magáról az sokkal könnyebb eset. Néha jobb ráhagyni az emberre. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5135) Dave™ válasza dudika10 (#5134) üzenetére


Dave™
nagyúr

lehet csak sok volt a teknokol' :D

(#5136) malwy válasza TechnoCole (#5132) üzenetére


malwy
senior tag

Még itthon van a DG is meg live 5.1-em is. Ha elárulod milyen beállításokkal használtad, meg milyen zenéket hallgattál én is nézhetek egy tesztet. Ha valóban igazad van, akkor természetesen igazat adok neked.
Ja és Prodigy HD2-t is bevonhatom a képbe. Hátha még annál is jobb a live.
0220-as live-om van, neked is?

Üdv: Malwy

(#5137) baluka26 válasza malwy (#5136) üzenetére


baluka26
veterán

prodidzsájnál valószínű jobb a Live! :DD
Bár DG-t nem hallottam, de a Live! egy kicsivel sem jobb, mit az alaplapi szutykom (888 ríltekk)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5138) malwy válasza baluka26 (#5137) üzenetére


malwy
senior tag

Meghallgatva más cuccokkal, egész tűrhető a relatek 888 (kellemes hallgatni, de "mosottfos" ).

(#5139) baluka26 válasza malwy (#5138) üzenetére


baluka26
veterán

Mihez képest :D
A külső erősítő/dacomhoz képest kifejezetten kukába való hulladék, de amikor már eladtam a Prodigy-t+Bravo V2-t akkor nagyon jó volt a K512-vel.
Ilyen szar forrásról egyébként is jobban szeretem a K512-t, mint akármelyik másik fejest, amim volt/van.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5140) TechnoCole


TechnoCole
csendes tag

Itt nem arról van szó, melyik szól jobban, hanem arról, melyik adja vissza jobban az élő koncert-hangzást.
Ergo ha azt mondom hallgatsd meg Kodály Háryt CD-n csak azt fogod tudni mondani, melyik kártyával szólt szebben, de azt nem, melyik volt a valsóághűbb. És mondhatom, komolyzenénél az utóbbi a fontosabb.

(Ezt a tényt nem kell túl sok ész felfogni.)

De hogy ne legyen harag, Yolanda Be Cool jobban szól a Xonarral :R

Kértétek a rendszert: Orion 260SE+Orion HS 500; Videoton 6363+Hs 280

(#5141) TechnoCole válasza baluka26 (#5137) üzenetére


TechnoCole
csendes tag

Vagy hangcuccod, vagy füled nincs barátom.. :) (Realtek 888 - Istenem :( )

[ Szerkesztve ]

(#5142) baluka26 válasza TechnoCole (#5141) üzenetére


baluka26
veterán

Ott van az adatlapomon, bár én fejhallgatós rendszerben utazom ;)
De segítek, HiFiMAN EF2A+AKG K601.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5143) dudika10 válasza TechnoCole (#5141) üzenetére


dudika10
veterán

Hát nem tudom, egy Hifiman EF2 egy K601-el szerintem nevezhető komolynak.

Az a jobb amelyik élethűbben adja vissza. "Ezt a tényt nem kell túl sok ész felfogni." :U
Volt már dolgom pár kártyával, a live szerintem minden csak nem jó.
Elmagyarázom szívesen. Az integrált hangkártya kimeneti ellenállása egy hangfalhoz képest (10kOhm) elhanyagolható. Így könnyen előfordulhat olyan helyzet, hogy az oly nagy előszeretettel fikázott alaplapik hasonló teljesítményre képesek hangfalakon mint egy dedikált hangkártya. A live a kanyarban sincs egy 889-hez képest szvsz. A 888 is remekül használható hangkártya, de kétség kívül nem olyan jó mint a 889 vagy 892.
Ajánlanám, hogy olvass utána egy picit a pszichológiai résznek is, mert AB teszten elbuknál de nagoyn csúnyán. Placebo a varázsszó.

Még mindig csak azt nem tudjuk, hogy neked milyen "komoly" hangrendszered van.

És én nem értem, hogy hogy lehet, hogy egy stílus jobban szól egy hangkártyával és egy másik stílus pedig egy másikkal. Normális esetben egy hangkártyának minél egyenletesebbnek kell lennie és így fogja jobban visszaadni azt, amit a CD-re gravíroztak neked.
Olyan van, hogy egy stílus jobban áll egy rendszernek mint egy másiknak, de itt sokkal inkább a hangrendszer számít, nem a hangkártya. Az vagy jó vagy nem (kis sarkítással, de amit Te írsz az abszolút elképzelhetetlen számomra).

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5144) baluka26 válasza dudika10 (#5143) üzenetére


baluka26
veterán

Írta, ez a rendszere: "Kértétek a rendszert: Orion 260SE+Orion HS 500; Videoton 6363+Hs 280"
Én azt továbbra is tartom, hogy nagyon szar forrásról jobb a K512-m, mint a HD55/HD540/K601. Valószínű azért, mert csalódok mindig ezekben, amikor kipróbálom őket, a K512 meg mindig meglep :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5145) Dave™ válasza baluka26 (#5142) üzenetére


Dave™
nagyúr

A HD540-et már szégyelled, vagy mi? :DDD

dudika10: írta. Na de ez a stílus akkor is gáz lenne, ha valami milliós rendszert használna.

(#5146) dudika10 válasza baluka26 (#5144) üzenetére


dudika10
veterán

Ja, az felett átsiklottam, megszoktam, hogy az utolsó sor az aláírás. :B

Hát ehhez képest az a K601 kukába való. :P

Persze, hogy jobb, mert elnyomja, hogy mennyire szar a forrás. Nekem is van egy csomó olyan számom amit szeretek, de nagyon vacak felvétel és eszembe nem jutna a hangfalon kívül máson meghallgatni.

(#5147) baluka26: ideális süketszobában vannak. Hogy is tanították? Milyen is az az ideális süketszoba? Ja megvan, első pont, hogy végtelen kiterjedésű minden irányba. ;]

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5147) baluka26 válasza Dave™ (#5145) üzenetére


baluka26
veterán

Schawo visszautasíthatatlan ajánlattal látott el :D
Hát igen, ezekhez a hangfalakhoz képest a K601-em tényleg egy szarhúgy. Főleg, hogy gondolom egy akusztikailag teljesen korrekt szobában vannak. ;]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5148) Dave™ válasza baluka26 (#5147) üzenetére


Dave™
nagyúr

mennyiért kelt el, ha nem titok?

(#5149) schawo válasza dudika10 (#5146) üzenetére


schawo
titán

A süketszoba akusztikailag egyáltalán nem korrekt :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5150) dudika10 válasza schawo (#5149) üzenetére


dudika10
veterán

Mesélj, miért nem? Mérésre megfelel de lehallgatásra nem?
Kis hullámhosszon egyáltalán nincs visszaverődés nagy hullámhosszon meg nincs hirtelen impedanciaváltozás így elhanyagolható a visszaverődés. Te is ezek ellen küzdesz az akusztikai elemekkel.
Nem próbáltam még hangszórókat hallgatni süketszobában, csak nem értem miért ne lehetne.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.