Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) vmicza


vmicza
csendes tag

Sziasztok!

Össze szeretném kötni a gépem egy Rotel stereo erősítővel + Bose hangfalakkal. Tudnátok ajánlani valami kártyát (leginkább használt) amivel szebb hangzást érhetnék el mint az alaplapba integrált kártyával? Olyan lenne a legjobb, amin van L és R RCA csatlakozó (vagy lehet ugyanolyan a hangminőség ha 3,5mm jack to 2 rca kábellel kötöm össze a gépet és az erősítőt?). Előre is köszönöm a javaslatokat!!!

[ Szerkesztve ]

(#5702) Citroware


Citroware
addikt

Hello! Volna egy gondom. Megvan az Asus Xonar DG, be van üzemelve, driver felrakva, 5.1-es hangfalszett hozzákötve. A Driver tesztje alatt tökéletesen megszólal mindegyik hangfal, de ha bármi mást csinálok, pl zene, internet, stb, akkor csak 2.0-ban szól, ami nagyon zavaró. Pedig én 5.1-re állítottam ahogy kell, és a tesztben jól működik. Akkor mi lehet a probléma? Mit kell tennem?

(#5703) jaffa 2843 válasza Citroware (#5702) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

a zene az stereo.
próbáld ki játékkal vagy 5.1-es filmmel

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5704) Citroware válasza jaffa 2843 (#5703) üzenetére


Citroware
addikt

Dehogy is. Előző telepítésnél még működött...
Mindenhol így szólal meg.

[ Szerkesztve ]

(#5705) Citroware válasza Citroware (#5704) üzenetére


Citroware
addikt

Eddig is használta a zene a mélynyomót és a többit is, attól függetlenül, hogy sztereó volt. De most, hogy újratelepítettük a windows 7-et, és beraktuk a hangkártyát, nem akar úgy szólni, ahogy kell. A driver tesztjében még tökéletes, a vezérlőpulti tesztben is, de ha zenét játszok, már csak a két első szól, semmi mélynyomással. :(

(#5706) jaffa 2843 válasza Citroware (#5705) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

akkor jobbat nem tudok, minthogy telepitsd ujra a drivert. ha minden kötél szakad akkor win reinstall :)
bár valószinü hogy csak valami kis hiba van

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5707) korner83


korner83
tag

Sziasztok!

12nm-es szobámba szeretnek jó minőségben zenét hallgatni. (Régi építésű tégla lakás, 4méter feletti belmagassággal, szőnyeg és sok bútor van)

A lejátszás a PC-rol menne 320as .mp3-ban illetve .flac-ban. Csak sima sztereó hangfalakat szeretnék - 2.1 és többi nem érdekel - erősítő nélkül. Milyen hangkártya és aktív hangfal kombinációt tudtok ajánlani?

Összesen 40-45.000 Ft a keret rá. Főként alternatív rockot és ambientet szoktam hallgatni. A brutális mélyeket nem igénylem:)

Előre is köszi a segítséget!

(#5708) Citroware válasza jaffa 2843 (#5706) üzenetére


Citroware
addikt

Na, műkődésre bírtam, a driveren belül egy effektet kellett bekapcsolni. Erre sem gondoltam volna.
Nagyon jól szól az Asus Xona DG! :C De még nem teszteltem le igazán.

(#5709) jaffa 2843 válasza korner83 (#5707) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

esetleg egy Audiotrak Prodigy HD2 hangkari. viszont ha jól tudom magyarországon nem lehet kapni, hacsak nem találsz itt prohardveren
hangfalat pedig kérdezd meg a hangfalas topikban :)

Citroghost

pontosan milyen effektre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5710) vmicza válasza vmicza (#5701) üzenetére


vmicza
csendes tag

Senki? :F

(#5711) dudika10 válasza vmicza (#5710) üzenetére


dudika10
veterán

Lényegesen egyszerűbb ha mondasz árat is.
Használhatsz nyugodtan jack-2RCA kábelt is.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5712) Citroware válasza jaffa 2843 (#5709) üzenetére


Citroware
addikt

FlexBass

(#5713) vmicza válasza dudika10 (#5711) üzenetére


vmicza
csendes tag

olyan 10-20 ezer Ft büdzsére gondoltam :) Ebből mit lehetne kihozni? köszi a választ!

(#5714) dudika10 válasza vmicza (#5713) üzenetére


dudika10
veterán

Asus Xonar-ok, Prodigy HD2 vagy esetleg az Xfi Titanium.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5715) Davzone


Davzone
senior tag

Hali mindenki!

Van egy creative sound blaster x fi hd usb hangkarim, win7 ultimate 64bittel, és optikán akarom használni de nem sikerül abszolút beállítani.
Csak 2.0 módban hajlandó hangot átadni,ha hangszóró tesztet nyomok akk a hátsók hangját is az elsőkre keveri.
Hogy lehet rábírni ezt a kártyát hogy engedje át a filmekből a hangot az erősítőnek érintetlenül?
Az erősítő tud dolbyt dts-t ami kell, csak nem tudom rábírni winből hogy átmenjen a jel, mindig csak sima stereot ad ki.

Valakinek valami ötlete van ?
Elképzelhető e hogy ez a kártya nem tud 5.1es jelet továbbítani?
A creative oldalán nincs semmi infó milyen hangot tud a kártya,még egy manual sincs fent.
Gondoltam optikán simán átküldi a videókból a jelet érintetlenül,de nem sikerül ezt megoldanom.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#5716) Citroware válasza Davzone (#5715) üzenetére


Citroware
addikt

Ez egy gyakori probléma, nekem is a napokban hasonló volt. De a hangkártyád biztos, hogy tudja az 5.1-et. Győződj meg róla, hogy mindent jól a helyére dugtál-e. Bár optikai kábelnél nem lehet nagy probléma, esetleg a hangfalakat jó helyre kötötted-e. Aztán ha ez megvan, a vezérlőpultban és a hangkártya driverében is állítsd 5.1-re (6 channel). Ezután teszteld, és mindegyiknek meg kell szólalnia. Ha mindegyik megszólal, és még mindig nem jó, akkor a beállításoknál kell még állítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#5717) Davzone válasza Citroware (#5716) üzenetére


Davzone
senior tag

Ellenőriztem mindent,egy dolog viszont nem megy,ha rámegyek vezérlőpultba hogy beállítsam az 5.1et,ott a listában csak az szerepel hogy stereo,semmi más.Az alaplapinál volt mindenféle quadrophone meg 5.1 7.1,ittmeg csak stereot dob,és nem értem mi a baja, a gyári lemezekről telepitettem a cuccot, neten sincs fent hozzá más!

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#5718) mijos


mijos
senior tag

Segítenétek? Egy 5.1-es hangfal miatt szeretnék hangkártyát venni. Mit ajánlanátok 6-7 ezer forint körül? Esetleg max. 10 ezer!

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#5719) dudika10 válasza mijos (#5718) üzenetére


dudika10
veterán

Asus Xonar DG vagy DS.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5720) mijos válasza dudika10 (#5719) üzenetére


mijos
senior tag

Erről vélemény?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#5721) mephysto válasza mijos (#5720) üzenetére


mephysto
csendes tag

Hali!

nekem világ életemben SB-m volt, nem is egy a 90' évek dereka óta... most viszont pár éve egy alaplapra integráltat hasznok, vettem egy jó logitech hangszettet és gondoltam ehhez dukál már egy hangkártya...

hát elkezdtem fórumokat olvasni, google-zni, kérdezgettem erre-arra, annak fényében, hogy persze, hogy sb-t fogok venni... ezzel szemben azt tapasztaltam, hogy az sb egy fos lett, az asus meg elhúzott... én egy D1-et választottam, holnap rakom is be...

nézz szét több fórumon, médián... keresgélj teszteket... nagyjából ez fog lejönni neked is sb vs. asus vonatkozásban... sztem :)

(#5722) dudika10 válasza mijos (#5720) üzenetére


dudika10
veterán

Keress rá a topikban. Semmi pozitív.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5723) mijos válasza dudika10 (#5722) üzenetére


mijos
senior tag

Akkor marad az Asus amit ajánlottál. Köszönöm urak. :R

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#5724) Citroware válasza Davzone (#5717) üzenetére


Citroware
addikt

Nem lehet, hogy az alaplapi integrált kártya bezavar? Lehet, hogy még azt látja a vezérlőpult elsődlegesnek? Vagy nem tudom, mi lehet.

(#5725) mephysto válasza jaffa 2843 (#5697) üzenetére


mephysto
csendes tag

Hi Jaffa!

figyu, itt a cucc nálam (D1).. a dobozban lévő DVD-n csak XP és vista driverek vannak... gondolom - de jól esik egy kis megerősítés - a support oldalról kell leszednem a win7 64bit-es verziót (v7.12.8.1792) ugye?

:R

(#5726) mijos


mijos
senior tag

Mi a különbség e kettő közt?

Asus XONAR DG

Asus XONAR DG Bulk

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#5727) Mans20 válasza mijos (#5726) üzenetére


Mans20
addikt

A bulk az hogy csak a kártyát adják egy zacsiba,nincs doboz.

(#5728) mijos válasza Mans20 (#5727) üzenetére


mijos
senior tag

Értem és köszönöm.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#5729) picur8572


picur8572
csendes tag

Hi!

Milyen hangkártyát tudtok ajánlani a 20e ft alatti kategóriában? Elsősorban Reasonös zeneszerkesztésre kellene, az x.1 térhatású hang, DTS satöbbi nem fontos, csak 2 csatornán szóljon rendesen (az árához képesti realitásokon belül). Egyik esélyes az Asus Xonar DX 15 ezerért, de ez inkább játékra van tervezve, ha jól tudom. Nézegettem még az M-Audio Audiophile 2496-ot, az EMU 0404-et meg az ESI Maya 44-et, de ezek egy picit drágák a 30e körüli árukkal és pár, általam jelenleg kihasználatlan funkcióval (MIDI csatlakozók, digitális bemenet). Vagy esetleg ezeket keressem inkább használtan? Egyébként van lényeges előnye a PCIe csatolónak a PCI-hez képest? Előre is köszönök minden tippet.

(#5730) izohipsza


izohipsza
csendes tag

Sziasztok!

Venni szeretnék egy Creative XtremeMusic kártyát, de a rendszerem Win 7 Pro SP1 64bit. Az lenne a kérdésem/kérésem, hogy van-e egyáltalán olyan drivertámogatottsága ennek a kártyának ezen az oprendszeren, amit teljesen hibátlanűl és teljes értékűen működik? Esetleg ha van, akkor tudnátok linkelni a letöltését? De tényleg fontos, hogy 100%-osan funkcionáljon a driver és ezáltal teljesen, hibátlanul tudjam használni a kártyát.

Köszi!

TK

(#5731) Mozso26


Mozso26
senior tag

háj háj!
Lecserélném az x-fi extreme musicomat valami jobbr(a szoftverekböl lett elegem). szeretném kikérni a véleményeteket hogy mit ajánlotok 30000ft alatt ami megfelelö. Föleg játékra lenne 5.1 analog kell , mikrofon bemenet és digitális kimenet is kell.A legfontosabb hogy multiban halljam hogy ki merre császkál. :DDD :R

(#5732) Mozso26 válasza izohipsza (#5730) üzenetére


Mozso26
senior tag

szeritem nincs :D ha kell a karim irj privit

(#5733) moonguru válasza Mozso26 (#5731) üzenetére


moonguru
őstag

Pedig ha ez az óhajod, sokkal jobbat nem találsz! (a PAX se volt jó?)

Monitor Guru!

(#5734) Mozso26 válasza moonguru (#5733) üzenetére


Mozso26
senior tag

hát még nem az igazi, de probálgatom. :R Most konkrétan nem todom hogy miért de amikor a mélynyomot tesztelem a fejhallgatoban csak az egyik oldalrol szol.

[ Szerkesztve ]

(#5735) Satyricon


Satyricon
addikt

Hali srácok!

Szeretném lecserélni az Xtreme Gamer Fatal1ty Pro-mat valami professzionális hangkarira. Meg vagyok elégedve ezzel a karival is, de jobbat szeretnék. Vagyis a legjobbat az X-Fi-k közül! Szerintetek melyik a legjobb??? Úgy értem melyik szól a legszebben??? Am kinéztem egy ilyen hangkarit. Szerintetek ez mennyivel szól szebben mint a Fatal1ty Pro???

Jah és Logi Z5500-zal lenne összekötve, szóval van hozá hangcucc is, ki tudja szólni magát! :K

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#5736) Imi91 válasza Satyricon (#5735) üzenetére


Imi91
aktív tag

Hát az X-fi szériából a két X-ramot is tartalmazó a legjobb szerintem az egyik ami neked is van X-fi Fatal1ty a másik pedig az Elite Pro hallani egyiket sem halottam még itt már szerintem hangzásilag olyan nagy különbség nincs inkább csak a külső egység meg még talán valamivel többet támogat az Elite Pro, de ezt nem tudom csak gondolom:)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5737) Satyricon válasza Imi91 (#5736) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi!

És a belinkelt hangkariról mi a véleményed/tek??? :F Vajon megér annyi pénzt??? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#5738) dudika10 válasza Satyricon (#5737) üzenetére


dudika10
veterán

A z5500 messze nem képvisel olyan magas szintet. Úgy is mondhatnánk, hogy belépő kategória 5.1-ek közt. (Persze vannak még low-end-ek).
Csak a magyar pénztárcához képest olyan drága.
Teljesen felesleges azt a kártyát megvenned. Ha lecseréled a z5500-t egy Edifier-re akkor sokkal jobb végeredményt kapsz a mostani kártyáddal.

Szerény véleményem szerint.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5739) jaffa 2843 válasza dudika10 (#5738) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Hi!

bocs, hogy itt kérdezek rá, de a saját topicja kicsit kihalt..
az lenne a kérdésem, hogy milyen 5.1-es pc hangfalrendszert éri megvenni, ami tudja a DDL és DTS kódolást, természetesen SPDIF optikán keresztül?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5740) dudika10 válasza jaffa 2843 (#5739) üzenetére


dudika10
veterán

Túl sok választási lehetőség nincs.
Z5500 vagy z906 a Logitech háza tájáról a legolcsóbb kb ami tud ilyet.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5741) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék venni 1 Hangkártyát ami 7.1 es és van rajta Optikai BEmenet
ez az egyik legfontosabb kritérium ami miatt cserélek, mivel az XBox ot akarom rákötni :)

http://www.computeremporium.hu/sound-card-asus-xonar-d2x-xdt-7-1

ezt néztem ki, de igen húzós az ára
vmi alternatívát tudtok ajánlani? :)
előre is köszönöm
:R

Nos Omnes Una Manet

(#5742) arpi145


arpi145
csendes tag

Sziasztok!

nemrég vásároltam egy Genius SP-HF 1800a típusú, 3 utas, 2.0-ás hangfalat.
Milyen hangkártyát ajánlotok hozzá? Jelenleg egy integrált alaplapi kártyával rendelekezem

Egyáltalán érdemes lenne-e ezt lecserélnem valami komolyabbra, hogy jobb minőséget érjek el?

előre is köszönöm a válaszokat

(#5743) dudika10 válasza arpi145 (#5742) üzenetére


dudika10
veterán

Egy Asus Xonar DG-t, vagy DS-t érdemes mellérakni.
Hangkártyák hosszabb ideig megfelelnek az elvárásoknak, nem olyanok mint a videókártyák, ha esetleg továbblépnél akkor is használhatod a komolyabb rendszerhez. :)
Itt már van egész jól hallható különbség. Hogy meghallod-e az már egy másik kérdés.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5744) arpi145


arpi145
csendes tag

köszi

Amúgy egyébként erről a hangfaltípusról milyen véleménnyek vannak?

eddig csak jókat olvastam róla, azért döntöttem mellette.

(#5745) dudika10 válasza arpi145 (#5744) üzenetére


dudika10
veterán

Személy szerint az 1255A-t többre tartom.
Nem rossz választás, csak van jobb hasonló áron. Persze megértem, ha valaki a design miatt kizárja az 1255A-t. :)
A 2.0/2.1-es topikban olvashatsz több véleményt. Van aki rám cáfol.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5746) arpi145


arpi145
csendes tag

egész jó ára is van:)

Még egy kérdés: alapvetően egy elég régi géphez lenne, 2006-ban vsásárolt, nem legújabb darab

KT880-as alaplap van benne. ehhez vajon lehet majd csatlakozatatni?

TV-hez is lehet kötni elvileg, de az is istenért sem akart szólni
LG flatron M1921A típusú

(#5747) ^Bundi^ válasza ^Bundi^ (#5741) üzenetére


^Bundi^
senior tag

rajtam tud vki segíteni? :)

Nos Omnes Una Manet

(#5748) dudika10 válasza ^Bundi^ (#5747) üzenetére


dudika10
veterán

Xfi Titanium rendelkezik olyan csatlakozókkal amik neked kellenek, de azt nem tudom, hogy képes-e arra amire használni akarod.
Valaki olyat kell megkérdezni akinek egyszerre van a birtokában ilyen kártya és konzol.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5749) arpi145


arpi145
csendes tag

Nos, valaki esetleg tud segíteni?

(#5750) dudika10 válasza arpi145 (#5749) üzenetére


dudika10
veterán

Sima PCI slot kell hozzá. Az már jópáréve van az alaplapokon. Nem tudom pontosan milyen lapod van, de nagyon meg lennék lepve, ha nem lenne rajta pci slot. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.