Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) salytmasztor válasza dudika10 (#5550) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

H6-ot honnan lehet beszerezni?
(Lehetoleg minel olcsobban, mert 1-2 helyen 100 dollarert is lattam es az eleg durvan tularazott szerintem.)

Ha STX es Xense tenyleg "semmi" kulonbseg nincs, csak a masodikon van 7.1, akkor miert az STX dragabb kb 10essel? :F

[ Szerkesztve ]

(#5552) dudika10 válasza salytmasztor (#5551) üzenetére


dudika10
veterán

H6-ot hol lehet beszerezni? Szerintem nagyjából sehol.
Drágább? Hol? Nem szabadna drágábbnak lennie és amiket én találtam árakat azok normálisak.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5553) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

Elkezdtem komolyan fejleszteni a hangrendszerem, szeretnék valami nagyon jó hangú, audiophil hangkártyát, mit ajánlotok?

(#5554) #92251648 válasza Paulo81 (#5553) üzenetére


#92251648
törölt tag

Az alapkérdés: mennyi a felső költséghatár? Egy ESI Juli@-val elég magasra lehet repülni.

(#5555) fonseca


fonseca
tag

Sziasztok. Ezidáig sohasem foglalkoztam hangkártyákkal vagy az ehhez kapcsolódó dolgokkal,most mégis kénytelen leszek. Az alaplapi hangkártyám kezdi megadni magát (szerintem) mert egyre halkabb,bármit is kötök rá. Nos arra gondoltam hogy 1-2 ezret rászánok a dologra,és veszek valami alap hangkártyát. A problémám az hogy amiket találok egyikhez sincs win-7 (64 bit) driver,és így nem merem megvenni. Például : [link] Esetleg tudnátok ajánlani egy jó kártyát mondjuk max 3k-ig? Minden segítséget előre is köszönök!

(#5556) dudika10 válasza fonseca (#5555) üzenetére


dudika10
veterán

:(
Azért egy hangkártya ennél drágább mulatság.
Próbálhat szólni apróróol egy Creative Audigy 1, 2, 2zs, 4-et, de azoknak sincs csak nemhivatalos támogatása Win7-en, lehet, hogy meg kell velük szenvedni.
A belépő kategóriában az első érdemes vétel az az Asus Xonar DG.
Viszont egy hangkártyát nem kell kidobni az alaplappal 2 évente, amíg van az alaplapokon PCI sín addig nyugodtan használhatod őket. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5557) fonseca válasza dudika10 (#5556) üzenetére


fonseca
tag

Értem. Tudnál ajánlani esetleg egy "alsó" kategóriás kártyát ennél olcsóbban? Akár használtan is érdekelne. Amit írtál "Asus Xonar DG" kb 7k,és annyit már nem biztos hogy rászánok a dologra.

(#5558) dudika10 válasza fonseca (#5557) üzenetére


dudika10
veterán

Keress aprón, néha elég jó áron be lehet szeretni őket.
Én személy szerint nem tudom az olcsóbbakat ajánlani.
Bár ha a hangminőség nem számít akkor kereshetsz Genius termékeket pl, nekik van itthon szervizük és a fórumon is jelen vannak, ha problémád akad valószínűleg tudnak segíteni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5559) fonseca


fonseca
tag

Itt a PH-n is van néhány kari jó árban,csak az a baj hogy nem értek hozzá.. :(

(#5560) dudika10 válasza fonseca (#5559) üzenetére


dudika10
veterán

Ez plug and play, szóval nem igazán lehet driver probléma, nem is túl drága.
Ide érdemes lehet egy pü-t írni.
Most csak ezeket találatm itt az apróban, meg természetesen tele van Audigyekkel, amikről az előző hozzászólásban írtam.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5561) fonseca válasza dudika10 (#5560) üzenetére


fonseca
tag

Köszönöm, sokat segítettél. :R üdv

(#5562) Mengele


Mengele
tag

Hi

Egy Asus Xonar DG jobban szol SB Audigy Se - nel es az alaplapi VIA VT1708 -t nal :F
Zart fulessel jatszom.

(#5563) hoolla válasza dudika10 (#5550) üzenetére


hoolla
aktív tag

Koszonom a valaszt!
A kulso erositos megoldas annyira nem hoz lazba, mindenkepp szeretnek valami jofele hangkarit. Lehet hogy ilyenforman maradok az STX-nel. De majd meg olvasgatok. Az AKG fulesekkel annyi a gond, hogy en jelenleg Sydneyben elek es itt valamiert, pl a k601 atszamolva ugy 65, 70k. szoval dragak az AKG-k. Mig az Asus xonar xense szett 60k.
Igazabol mindket topikban erdekelt lennek de egyenlore a hangkartyat szeretnem megtalalni. Majd a hedit. Es az emlitett szett eleg barati aron mozog itt.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#5564) goethe88


goethe88
csendes tag

Sziasztok!
A segitsegeteket szeretnem kerni mert elegge el vagyok veszve.
Zenet szeretnek szerkeszteni. Ehhez vettem egz Reason 5-ot,es hozza egy M-audio Axiom pro midi controllert.Most veszek kore egy gepet is, ami nagyjabol mar kesz van fejben, de a hangkartya az meg mindig nem tiszta.Vki azt mondja csak a SoundBlaster, vki azt mondja az teljesen alkalmatlan mert nem lehet vele ASIO-zni,es anelkul hasznalhatatlan a reason...szoval eleg nagy a kaosz.
Maximum 30 ezer forintot szeretnek a kartyara a forditani es mint mondtam egy Axiom Pro-t szeretnek hozzarakni, meg talan egy Alesio dobgepet(szinten MIDI-s).
Szerintetek mi a megoldas?
Koszi elore is a valaszt mindenkinek :R

(#5565) #92251648 válasza goethe88 (#5564) üzenetére


#92251648
törölt tag

Reasonhoz sokan használnak megelégedéssel EMU és ESI kártyákat, részemről az ESI Mayat ajánlom.

(#5566) Revox66


Revox66
aktív tag

Sziasztok

Szereztem egy Trust 7.1 PCI hangkeltőt, és érdekelne, hogy hol helyezkedik el a minőségi kártyák közt ? Cmi 8768 chip van rajta. Egyébként tökéletesen működik.

[ő lenne az]

Az árukereső oldalon 14e Ft -os árat adnak meg neki. :)

(#5567) Stirbi válasza Mengele (#5562) üzenetére


Stirbi
addikt

alaplapi VIA-tól tuti jobban szól, audigy se-hez hát sztem érezhető lesz a különbség számodra mert ez a kártya direkt fülesekhez lett spécizve(XONAR DG).

(#5568) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,

Van egy kis probléma a hangrendszeremmel, remélem tud itt valaki ötletet adni.

Van egy Asus Xonar D1-es hangkártyám, és egy Genius SW 5.1 es hangrendszerem. A probléma az, hogy a center hangszóró valamiért elhalkult. Kb 20%-os hangerőn szól a többihez képest, és ha felerősítem elég rossz minőségű hang jön belőle.

Kicseréltem egy center-t egy másik hangszóróra, azzal ugyanúgy szólt, szóval nem a hangszóró a hibás. Frissítettem a hangkártya driver-t de semmi nem változott. Szerintetek mi lehet a gond?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#5569) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Még régebben voltam itt, most egy másik konfigról szeretnék kérdezni. Alaplapi ALC889A audio codekes, abban is megéri cserélni a hangkártyát? :)

(szintén analóg kimenetesen)

[ Szerkesztve ]

(#5570) agemate


agemate
addikt

Eddig eléggé meg voltam elégedve az alaplapi hangmegoldásokkal, de a mostani ASRock alaplapomon borzasztóan gagyi Realtek chip van, elég komoly erősítő van rákötve két bazinagy hangfallal és gázul szól minden, a CD-k, HD filmek, stb. Milyen hangkártyát javasoltok a lehető legkedvezőbb áron, ami ennél többet nyújt? 5.1 egyáltalán nem érdekel, 2.0 stereo Sony erősítőt használok két nagy sugárzóval. Sima zöld jack-re van kötve az erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#5571) nyunyu válasza agemate (#5570) üzenetére


nyunyu
félisten

Wow, Asrock miota hasznal Realteket?

Multkor 3 oran keresztul probaltam kulonbozo Realtek drivereket raeroltetni a lapomra, persze sehogy sem talalta a hangeszkozt, mire rajottem, hogy ezen valami szutyok Via hangchip van :DD

Elozo Gigabyte lapomon ALC889A volt, NAGYON verszegeny a hangja, nem bir rendesen meghajtani egy combosabb fulest, de a erositore kotve sem volt dinamikaja, meg a reszletek is lemaradtak a zenebol.
Ezeket max digitalis bemenettel ellatott erositore szabad kotni, mert akkor az erosito DAC-ja dolgozik, nem az alaplapi zajgenerator.

Augagyi4-nek lenyegesen jobb hangja volt analog kimeneten.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5572) agemate válasza nyunyu (#5571) üzenetére


agemate
addikt

A gyártó honlapja és a driver szerint is Realtek.

Régi analóg Sony erősítőm van, ilyen: Sony F319R, két SS-E212 hangfallal. Borzasztóan szól ezzel a chip-el, érdemes pl Xonar DG-t venni?

[ Szerkesztve ]

(#5573) nyunyu válasza agemate (#5572) üzenetére


nyunyu
félisten

Kozben rajottem, hogy az AM2-es 785 szeriajuk a kakukktojas a Via hangchippel, mert az AM3-asokra is Realtek van szerelve.
Igaz, azokon az erosen elavult ALC662 van, amire az 88x is koroket ver minosegben...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5574) agemate válasza nyunyu (#5573) üzenetére


agemate
addikt

Aha, de milyen diszkrét hangkártyát ajánlasz a legkedvezőbb árszegmensben?

(#5575) Recon666 válasza agemate (#5574) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Asus Xonar DG, DS ezek 8-11k környéke újonnan.

(#5576) agemate válasza Recon666 (#5575) üzenetére


agemate
addikt

A DG és a DS között ha jól látom, csak a csatornák száma a különbség. Érezni fogom a különbséget az alaplapihoz képest? Érzékeny a fülem eléggé, de hangyányi különbségre nem akarok pénz kiadni. A probléma az integrálttal főleg az, hogy alacsony hangerőn katasztrofálisan szegényen szól, nincs basszus, magas se igazán. Ha feltekerem az erősítőt, már jobb a helyzet, de nem mindig akarom üvöltetni a zenét. Egyébként fura, de a balansz-szal is gond van, ha átállítom, romlik a hangminőség, eddig ilyen nem volt, pedig az előző AM3-as MSI lapomon mégótvarabb VIA chip volt. :F

Sok helyen lehúzzák ezeket az "olcsó" Asus-okat, de a 8-10k-s Creative XiFi-kről is rosszakat olvastam, nem csak itt.

Ha valóban jobb pl egy Xonar DX/D1, akkor még 14-15k-t ki tudok fizetni. Megéri? Az Ipon.hu-n több fajta D1/DX kártya van azonos áron, melyiket nézzem egyáltalán? (már ha megéri ilyet venni)

[ Szerkesztve ]

(#5577) Recon666 válasza agemate (#5576) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Biztos fogsz érezni.
A DG-ben fejhallgató erősítő van beépítve, a DS-ben pedig cserélhető a műveleti erősítő, a DS és a D1\DX csak szolgáltatásokban különbözik, hangban nem észrevehetően.

[ Szerkesztve ]

(#5578) salytmasztor válasza Recon666 (#5577) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Az STX mennyivel jobb hangban a DG/D1/D2/stb -hez kepest?
Tudom hogy ez szubjektiv dolog aranylag, de ha pontoznank a hangminoseget akkor melyik mennyit kapna korulbelul.
Peldaul az STX 100%, akkor a DG 60%, D2 80% hozza kepest?

Rajottem sajnos STX vasarlas utan, hogy nekem 5.1 / 7.1 is kellene neha es most szenvedek hogy mit vegyek, mire csereljek...
Raadasul inkabb PCI slotos kellene, mert PCI-E -bol van keves az alaplapomban.
ST kartyahoz lehet venni Xonar H6 7.1 kiegeszito kartyat, de szinte sehol nem lehet kapni, meg ahhoz ugye ossze kellene hoznom az STX helyett egy ST kartyat is.

Ugyhogy elegge szenvedek, hogy mit csinaljak es hogy tudnek cserelni hangkartyat (es hogy egyaltalan mire is csereljek). :((( :F

[ Szerkesztve ]

(#5579) Recon666 válasza salytmasztor (#5578) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A 2-ő nem egy kategória, az STX egy audiophile hangkártya , a dx\d1ds\dg pedig mindenes, tehát eleve nem egy kategória, a másik, hogy sok minden függ azon, hogy milyen rendszeren hallgatod.

(#5580) cskamacska


cskamacska
addikt

Üdv néktek!

Mennyit érhet mostanság egy Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi hangkártya?

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#5581) salytmasztor válasza Recon666 (#5579) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

"Nem egy kategoria."
Tudom persze es mindenki ezt irja, de megis mennyivel jobb a tobbi Xonarhoz kepest, minimalisan vagy eg es fold a ketto?
Ha nem durva a kulonbseg akkor nyugodtan "fejlesztek vissza" az 5.1/7.1 miatt "gyengebb kartyara" STX-rol.

Foleg fejhallgatohoz hasznalom, 668B, AD700, stb.
(Tobbfele fejest ki fogok probalni a kovetkezo par honapban es nem tudom melyiket hagyom meg vegul.)

(#5582) Hexán


Hexán
csendes tag

Hali!A segítségeteket szeretném kérni abban,hogy milyen hangkártyát érdemes vennem.Jelenleg egy Asrock alaplapba integrált 5.1es katyvaszom van,de az érintkezéssel kezdenek gondok lenni.Van (jelentős) minőségbeli különbség az integrált és a külön berakott kártyák között?Tehát egy adott hangrendszerből szebb hangokat tud kicsikarni(pl.: mély hangok stb.)?Milyen árban lehet elfogadható kártyákat venni,amilyenre már megérné cserélni?Plusz,egy két márkát/típust,ha mondanátok,azt megköszönném.10e Ft felett igazából nem szeretnék költeni.A válaszokat előre is köszönöm. :)

(#5583) agemate válasza Recon666 (#5577) üzenetére


agemate
addikt

Értem, ez jól hangzik. Maradok akkor a DG-nél. Egyetlen egy dolog maradt még, a kondig látszólag gyengébb minőségűek a DG/DS-n, mint a D1/DX-en. Elég sokat megy a gép és elég sokat dolgozik a hangkártya, mennyire számít ez?

(#5584) Recon666 válasza salytmasztor (#5581) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Különbséget biztos vennél észre, főleg a fejhallgató miatt, de nem hiszem, hogy nagyon sokat.

Hexán: 10k-ért újonnan Asus Xonar DG-t vagy DS érdemes venni, és evvel kifújt a lista. Minőségbeli különbség nagyrészt a hangrendszeren fog múlni, ha az nem megfelelő, akkor nagyobb javulást tapasztalsz, ha azt lecseréled, minthogy hangkártyát cserélsz.

Tehát egy adott hangrendszerből szebb hangokat tud kicsikarni(pl.: mély hangok stb.)?
Természetesen, de ez mint említettem, nagyban függ a hangfalrendszertől, pl egy 20k-s 5.1-es hangfalnál nem kell csodára számítani.

(#5585) Recon666 válasza agemate (#5583) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Mire kiszáradnak rajta a kondik, vagy cserére szorulnak, addigra már nem hiszem, hogy ez a kártyád lesz. :)

(#5586) agemate válasza Recon666 (#5585) üzenetére


agemate
addikt

Jogos, köszönöm a segítséget! :)

(#5587) Mengele válasza Stirbi (#5567) üzenetére


Mengele
tag

Hi

Koszonom a Helpet :R

(#5588) Rawulf


Rawulf
őstag

20 ezer forint alatti kategóriában tud valaki az alábbi kártyára alternatívát?
Kattinccs -> TEMPOTEC FANS VARIATIONS
Esetleg a kép alapján vélemény?
RCA csatis, zene és film nézésre néztem ki és következő hónapban rendelnék egy ilyet tesztre...

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#5589) Recon666 válasza Rawulf (#5588) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Audiotrak Prodigy HD2 esetleg, ha találsz az aprón.

(#5590) Rawulf válasza Recon666 (#5589) üzenetére


Rawulf
őstag

Köszi. Ismerem azt a cuccot és a cserélhető opamp-ok kompenzálják a csak sztereo tudását, de a kérdésem még mindig az, hogy egy ilyen VIA ENVY kártyától, amit linkeltem, mi várható.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#5591) Hexán válasza Recon666 (#5584) üzenetére


Hexán
csendes tag

THX

(#5592) Az-X


Az-X
őstag

Üdv mindenkinek!

Rég jártam erre felé... ami miatt most újra benéztem, hogy valami USB-s hangkártyát keresek. Nincs szűkség 5.1-re, nincs szűkség profi felvételi képességekre... Csupán a laptopomról szeretnék zenét hallgatni akár HighEnd rendszerben is.

Tehát ami kell: 1 pár RCA kimenet, lehetőleg minél komolyabb hangminőséggel. EMU 0202-t nézegettem. A hangját ugyan nem ismerem, de korábban volt PCI-osban 1212m-em, no az nagyon jó volt :) Érdemes ahhoz hasonlítani? Ha nem akkor mit lenne érdemes nézegetnem?

:)

(#5593) dudika10 válasza Az-X (#5592) üzenetére


dudika10
veterán

Mennyiért?

contaxg fórumtársunk forgalmazza a HRT DAC-okat, tőle akár haza is lehet vinni meghallgatni ha megbeszéled vele. Állítólag elég jók és pont annyit tudnak amennyi neked kell, 1 pár RCA kimenet és USB bemenet.

Van még jópár DAC, fejhallgató erősítővel/nélkül, de hangkártyák közt is van jópár választási lehetőség. A HRT DAC-ot viszont ki tudod próbálni, hogy megfelel-e. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5594) Az-X válasza dudika10 (#5593) üzenetére


Az-X
őstag

Árban max 30-40-et szánnék rá (természetesen használtan). De ha megvan 20-ból az sem baj. Az esetleg jó volna ha valami olyan márka lenne ami ismertebb... csak, hogy legyen driver hozzá később is. Illetve 192/24-et tudjon mert azért vannak ilyen felvételeim is.

:)

(#5595) Archer válasza Rawulf (#5588) üzenetére


Archer
őstag

Attól függ mennyiért vennéd. Az Envy 24 nem rossz alap, elég sok komoly hangkártyán használták meg úgy látom valami AKM dac van rajta, az sem a dzsunka kategória, szerintem 15k-ig érdemes lehet bevállalni. 20k körül vagy fölött már el lehet csípni néha-néha Xonar D2-t, ESI Juli@-t vagy hasonló komoly kártyákat.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#5596) dudika10 válasza Az-X (#5594) üzenetére


dudika10
veterán

Az USB-sekhez nem kell driver jobb esetben, mert a Win-nek van sajátja.
A HRT szerintem megér egy próbát, ha teheted kezd azzal, hogy kipróbálod. :K
Felsoroltam múltkor jópár DAC-ot a fejhallgatóerősítős, DAC-os topikban 80 dollár környékén.
Musiland Monitor 01 US
uDAC-2
Aune Nano
Fiio E7
Én most egy Creative Xfi HD USB-re pályázom, jövő héten jön is elvileg.
USB-s olcsóbb hangkártya az Asus Xonar U1 és a friss U3 de ezek jack csatlakozóval vannak szerelve (na nem mintha ez nagy probléma lenne, egy egyszerű kábel megoldja).
Ott van az általad említett Emu 0202 és az utódja a 0204 is.
Van még az ESI-nek is pár terméke, a Zero DAC már drágább itthon, ebayről esetleg lehet beszerezni 130dollár (+áfa) környékén akár (fentebb említettek közül is sok csak ebay-ről jön).
Szóval van jó sok lehetőség, legjobb, hát még nem tudom, HRT-t a forgalmazója nagyon dícséri és lehet róla sok jó véleményt olvasni, de még nem próbáltam.
A Creative az uDAC-ot és az Aune nanot veri elvileg hangminőségben, de erről majd akkor bizonyosodok meg ha itt esz a kezemben (bár akkor is max emlékezetből tudom majd összehasonlítani, az meg nem az igazi), Musiland-ot és a Fiio-t még nem hallottam, bár a Fiio-ra már vadászom. Emu is jó választás, bár szoftveres oldalon ott is vannak bajok.
Papírforma szerint neked a HRT kéne, hogy a legjobb legyen, természetesen ez a legdrágább is.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5597) Stirbi válasza Mengele (#5587) üzenetére


Stirbi
addikt

Megvásároltad? jobb lett?

(#5598) Rawulf válasza Archer (#5595) üzenetére


Rawulf
őstag

Úgy néz ki, hogy kb. max. 15K HUF az ára újonnan. A dollár gyengülése miatt euro-ban kellene fizetnem. ;]
Van egy testvére is, amit szintén be tudnék szerezni, de az sajnos kb. 10K HUF-fal drágább lenne:
TEMPOTEC HIFIER SERENADE II
Vélemény?

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#5599) Archer válasza Rawulf (#5598) üzenetére


Archer
őstag

Oxygen HD chip, cserélhető opamp-ok, a dac az az AKM AK4396 ami az Auzentech X-Fi Prelude-on is van (az meg egy jó kártya). Így első ránézésre nem lehet rossz kártya, amennyiben kicsit bevállalósabb vagy és van rá ennyi pénzed, szerintem érdemes lehet megpróbálni. Azért írtam, hogy bevállalósabb, mert 25k-ért már elég sok jó és bevált kártyát ki lehet fogni használtan. Az opamp-ok cseréjével is lehet még növelni a hangminőségen, gyárilag általában olcsóbb típusokat tesznek rá.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#5600) Rawulf válasza Archer (#5599) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha jól értem mondandód, akkor ez az CMI Oxygen HD nem ér annyival többet egy Via Envy 24HT-S chip-nél és akkor újonnan 18-20K között jobb választás az alábbi kütyü?
AUDIOTRAK PRODIGY HD2 ADVANCE DELUXE EDITION

Egyébként nem vagyok nagy vájt fülű és a magam részéről még mindig szimpatikusabb a Tempotec Variations. Van rajta minden és téged idézve nem tűnik tákolt gagyinak. :)

Esetleg mondanál még megérzésre valami véleményt/sugallatot az alábbi cuccra még?
Tempotec Hifier Fantasia

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.