Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) AMDFan válasza Dave™ (#4539) üzenetére


AMDFan
addikt

"OPA2107-et próbáltam, hangban nagyon közel van a gyári NE5532-höz, alig tapasztalható különbség"

Én is pont így hallottam, pedig nagyon sokan mondogatják, hogy a 2107 a legjobb. Esélyesnek érzem, hogy az ára miatti placebo megtette a hatását. Nekem túl nyers volt a hangja, a 2134 sokkal lágyabb. Mondjuk a K601 önmagában sem színezi agyon a zenét :)

(#4552) flash-


flash-
veterán

sziasztok

nézegettem az asus xonar d1,dx ,ds hangkártyákat.

úgy látom a d1 és a dx ugyaonolyan paraméterű
a ds kicsit eltér tőlük.

Zenére,játékra(mindkettő 2.0ás hangrendszeren szól) melyik a legjobb ezek közül?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#4553) schawo válasza flash- (#4552) üzenetére


schawo
titán

A dx és a d1 abban különbözik, hogy a dx pci-e 1x csatolós, míg a másik sima pci. Szóval a csatoló felülettől eltekintve tök ugyanaz.

Egyformán jó a ds és a dx/d1 is, sőt, a DG is alternatíva.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4554) murrencs11 válasza schawo (#4553) üzenetére


murrencs11
csendes tag

Hallgatva rátok a creavive-el szemben az asust választom, de DX kéne a későbbiekben megszűnő PCI foglalatok miatt. Asszem jelenleg is csak egy PCI foglalat van a lapomon. Csak az a baj ezekkel a kártyákkal, hogy régiek, már nem is nagyon lehet kapni pl a DX-et:S

(#4555) schawo válasza murrencs11 (#4554) üzenetére


schawo
titán

Régiek??? :Y

Két vagy három éve vannak piacon, a legújabb sorozat, minden sarki büfében beszerezhető. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4556) scream válasza schawo (#4555) üzenetére


scream
veterán

Kár ,hogy errefele nincsennek olyan bufek, mint Nalad :DDD

(#4547) dudika10 :

Nem tudom milyen tipus, nem talaltam sehol rola egy kukkot sem, hogy Lenovo Y560A-ban milyen hangkartyat tesznek ... :U

[ Szerkesztve ]

(#4557) murrencs11 válasza schawo (#4555) üzenetére


murrencs11
csendes tag

Hát nem tom, sehol nem kapni, írd be árgépbe a DX-et, van vagy két helyen zöld pont. Egyik nagy országos informatikai boltba nem lehet már kapni. Nem akarok neveket sorolni hol néztem, egyetlen egy helyen találtam amúgy.

(#4558) D@ve89


D@ve89
tag

Sziasztok!
ERRŐL a DeLock-ról hallott már valaki valamit? Esetleg magáról a márkáról? Megérheti az árát, ha integrált kártyát váltanék le vele?

(#4559) schawo válasza D@ve89 (#4558) üzenetére


schawo
titán

A márkát ismerem, kiváló termékeket gyárt, én is használok párat. De nem hangkártyákat, hanem portokat, perifériákat!!
De a hangkártyák teljesen más világ. Tuti, hogy nem kísérleteznék vele. Hangtechnikához annyit értenek, mint tyúk az abc-hez.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4560) dudika10 válasza schawo (#4559) üzenetére


dudika10
veterán

Asusnak se volt túl nagy előélete. ;)
Halvány lila gőzöm nincs milyen az a Delock, egyéb termékei igen okosak és nem rosszak ahogy azt Te is írtad, én nem tartom kizártnak, hogy megérje ez is a pénzét, aztán lehet, hogy nem.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4561) baluka26 válasza scream (#4556) üzenetére


baluka26
veterán

AIDA64 vagy Everest megmond mindent ;)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4562) schawo válasza murrencs11 (#4557) üzenetére


schawo
titán

Szvsz csak a karácsonyi időszak miatt alakult ki hiány. Erről meg nem a gyártó, hanem a forgalmazó tehet. Pár hét és normalizálódik a helyzet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4563) Teaway válasza scream (#4556) üzenetére


Teaway
veterán

(#4548)

Nincs itthon csokid??

(#4564) JoinR


JoinR
senior tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem eljött az idő, hogy lecseréljem az integrált ALC888 hangkártyámat.
Az árkategória 15 000 körül van belőve, érdemes-e lecserélnem, ha csak ennyit tudok rászánni?
Egy Genius 2000X szól mellé, és tervezek venni a közeljövőben egy 5.1-es fülest játékra.

Olvastam, hogy az X-Fi Titaniummal nem maradéktalanul elégedettek a felhasználók, és az ASUS jobban preferálva van. Ez hamar el is döntötte, hogy milyen betűvel kezdődjön a hangkártya neve, már csak az a kérdés, hogy milyen típus legyen azon belül? Sajnos csak egy PCI port van szabadon a gépemben, így a PCI-e csatlakozás nem jöhet szóba.

(#4565) Zinho válasza JoinR (#4564) üzenetére


Zinho
aktív tag

Inkább költs egy rendes fejhallgatóra (szvsz ne 5.1-re), és a hangkártya (hangminőség szempontjából) ráér később is!

(#4566) JoinR válasza Zinho (#4565) üzenetére


JoinR
senior tag

Köszi a tanácsot.
Bár mint írtam, van mellette "rendes" hangfal (az én igényemet kielégíti), így nemcsak a fejhallgatóhoz kellene. Mellesleg ahogy elnéztem, 15-20 körül korrekt 5.1-es fejhallgatókat találni, amit eleve a játék miatt vennék, mivel zenére itt a 2.0.

(#4567) Zinho válasza JoinR (#4566) üzenetére


Zinho
aktív tag

Ahhoz a hangszóróhoz meg szerintem felesleges jobb hangkártya!

(#4568) Tamoo válasza JoinR (#4566) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egyetértek Zinho-val. Ahhoz a hangfalhoz (nekem is van hasonló kategóriás: 2000A) elég az ALC888. Nem hinném h észrevennéd a különbséget, nem éri meg ennyit kiadnod hangkártyára. Fejhallgatóhoz mondjuk már más tészta, de ahhoz is túlzásnak érzem a ~15e-t.

[ Szerkesztve ]

(#4569) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Ha a pénz nem számít melyiket ajánlanátok inkább:
(nem mintha nem számítana, de ha veszek egy hangkártyát akkor azt minimum 5évig használni szeretném, így ja jobb a drágább szánok rá annyi pluszt.)

Creative X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Pci-e

Vagy

Asus Xonar DX Pci-e

A szavazatokat előre is köszönöm.

(#4570) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

Sziasztok. Ki mit ajánl Logitech x 530 hangfalhoz? Új hangkártyát vagy új hangfalat? :DDD Creative x-fi xtreme audioval hallgatom és a zene továbbra is inkább gagyi mint király. Melyik lehet a hibás a kártya vagy a hangfal? :F

NHL, NBA, Soccer

(#4571) Zinho válasza ZeroCaptan (#4570) üzenetére


Zinho
aktív tag

hangfal

(#4572) schawo válasza ZeroCaptan (#4570) üzenetére


schawo
titán

Az 530 egy rakás kaki. Add el, és vegyél valami normálisat. Mire kell? Zenére, játékra vagy filmre?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4573) ZeroCaptan válasza schawo (#4572) üzenetére


ZeroCaptan
tag

Szerintem azért nem sz.r. Játékra és filmre jó, a basszusa rendben van nagyon is.... De... Ez az hogy mostmár főleg zenére kéne :DDD :O
Mennyibe került a Yamahad? ;]

[ Szerkesztve ]

NHL, NBA, Soccer

(#4574) schawo válasza ZeroCaptan (#4573) üzenetére


schawo
titán

A basszusa is vacak, és mellette még borzalmasan erős is. Van itthon 530-am is. Kizárólag tesztelési céllal használom.

Yamahát 15-ért vettem valamikor, de ez csak 2.1.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4575) szemtelen


szemtelen
tag

Sziasztok!
Kíváncsi lennék a következőre:
Van egy Asus p5k-alaplapom (Realtek ALC-883, 8-csatornás High Definition Audio kodek, koaxiális S/PDIF kimenet a hátlapon) és egy Panasonic Ak45ös hifit használok hozzá sima (jack és "fekete+piros"végű kábellel.
Érdemes -e vennem egy ilyet:Creative Labs Sound Blaster Live! 5.1 Digital SB0220
vagy valami olcsóbb hang kártyát?
Win7/64bitem van.
Üdv

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#4576) ZeroCaptan válasza schawo (#4574) üzenetére


ZeroCaptan
tag

Miért nem adod el ha annyira gagyi szerinted? Amúgy van rajta basszus szabályzó ha erősnek tartod.. Az új hangkártyával a basszus jobb lett rajta, film, játék rendbe van, igen csak kapaszkodni kell néha kis szetthez képest, de zenére továbbra sem valami jó már mondtam.

NHL, NBA, Soccer

(#4577) schawo válasza ZeroCaptan (#4576) üzenetére


schawo
titán

Ma már te vagy a második, aki valamit el akar velem adatni, mert azt mondtam valamiról, ami a szíve választottja, hogy szar. (A másik a Samsung Galaxy S volt.) Hadd döntsem el, hogy mit adok el, s mit nem. Köszönöm! :U

Tesztelésre használom, mint említettem.

Hobbi stúdiós vagyok, sok rendszerem van 10e-től fölfelé, és ezeken is tesztelem, hogy sikerültek a számok. Mivel az 530 egy népszerű rendszer, ezért ő is köztük van.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4578) baluka26 válasza schawo (#4577) üzenetére


baluka26
veterán

Fáradt vagy mostanában vagy "front van"? :U

;]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4579) schawo válasza baluka26 (#4578) üzenetére


schawo
titán

Dupla

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4580) schawo válasza baluka26 (#4578) üzenetére


schawo
titán

Lehet, de nem csak nálam. A fülhallgatós topicban tegnap ölre mentek lényegtelen dolgok miatt, épp csak a halálos fenyegetés maradt ki. Meg úgy általában beszólós nap volt tegnap.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4581) Tamoo válasza szemtelen (#4575) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

win7-re nem biztos h olyan egyszerű feltelepíteni, de nem tudok nyilatkozni, még nem próbáltam. Az alaplapinál mindenképpen jobban szól. 2000-2500Ft-ot megér.

MÁS:

Ma meglesz elvileg az audigy2 (SB0240). Milyen drivert érdemes hozzá felrakni XP-re? kX milyen, vagy inkább a gyárit?

(#4582) belinho


belinho
senior tag

Van nekem egy creative sb live 24 bit hangkártyám, és mellé egy logitech x-540 5.1-es hangfalszett.
A kártyát át akarom tenni a másik gépbe, s ehelyett kellene egy új.

Olyan kellene, ami megelégszik az alaplapból felvett árammal, mert moduláris tápom van, amihez csak a sata-s tápkábelek vannak meg, szóval se floppy, se ide tápkábelem nincs.
A keret rá 20 ezer, de ha olcsóbban kijön az se baj.
A lapom giga p45 ds4, amivel az a baj, hogy 3 pci-e 1x foglalat van rajta, amiből egyet elvesz a borda(kevés a hely), a másik kettőt meg a videokari fogja le (I love you gigabyte)
Szóval csak a pci-os lenne jó.
A kártya filmekhez meg zenehallgatáshoz kellene.

(#4583) Neoteric válasza schawo (#4577) üzenetére


Neoteric
addikt

Logi Z-5500 mennyire számít gagyinak?
Úgyértem az alá már megérné beruházni egy 10-15ks kártyára alaplapi helyett?

PSN: ne0teric_sAN

(#4584) Tamoo válasza Neoteric (#4583) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hát oda már igencsak...

(#4585) Fr3eWar válasza belinho (#4582) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Hát én még nemnagyon láttam olyan hangkártyát aminek kellett volna az alaplapin kívül külön tápellátás.

schawo te melyiket választanád?

[ Szerkesztve ]

(#4586) baluka26 válasza schawo (#4580) üzenetére


baluka26
veterán

Itt-ott már 2 napja nem lehet egy kicsit csipkelődő, vicces megjegyzést tenni :(

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4587) Zinho válasza Fr3eWar (#4585) üzenetére


Zinho
aktív tag

Általában PCI-E-s kártyáknak kell, PCI-osnak még én sem láttam. De nem mondanám hogy túl sok megfordult volna a kezemben.
Én az Asus-t választanám. Amennyibe a Soundblaster kerül, annyiért már Emu, Audiotrak és társait is lehet kapni.

(#4588) Stirbi


Stirbi
addikt

Üdv, ma vettem egy xonar ds hangkártyát

Namost először feltelepitettem a cd ről a dologkat, aztán restart hang volt csakhogy amikor belementem a mikibeállitásba a vezérlőpultnál akkor valahogy ott nem reagált semmire sem az az ablak( de nem volt befagyva), nem indult az xfire, msn amikor elinditottam öket (skype-t eltudtam indittani), nem indult win-el együtt a torrent, a tv tuner kis progija. Letöltöttem az asus oldalárol a legfrisebb drivert( Version 7.12.8.1777 ). ez után már elindult minden a windows felfutásakor aminek kellett, a mikibeállitás is müködött, msn isn indult xfire is stb. aztán mondom megyek skypeolni haverral, de elötte meg akartam nézni a hangbeállitásokat a skypeben ahogy belementem, hogy eszközök-beálltiások még jó volt minden csak amikor ráklikkeltem, hogy hangbeállitások na akkor hibával eldobta magát a skype, beirtam googlebe, hogy ,,asus xonar ds+skype,, egyből az első találatnál a GX-ről irkodtak, bekapcsoltam és azután jólett a skype.

Vélemények?esetleg :U

mi is az a DS3D GX? :F(s miért kell bekapcsolni amúgy?)
Úgy látszik a gyárilag mellékelt driverok semmit sem érnek :W

[ Szerkesztve ]

(#4589) dudika10 válasza Stirbi (#4588) üzenetére


dudika10
veterán

CD-n már egy ezer éves driver van, mindig a gyártó oldaláról kell letölteni a legfrissebbet. (Te nem is a legfrissebbet használod, van már frissebb. ;) )
GX az az EAX emulációja. Ha régebbi játékokkal játszol akkor szükséged lesz rá, 5.1 esetén azzal tudod kiküldeni az összes hangszóróra a sztereo jelet és ezek szerint skypehoz is kell.
Nincs azzal semmi gond. Ha valaminek arra van szüksége a működéshez akkor teljesen normális ha be kell kapcsolni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4590) Stirbi válasza Stirbi (#4588) üzenetére


Stirbi
addikt

hop talán kikellett kapcsolni a GX-et,nem pedig be :D (szoval ugy kellett,hogy legyen,hogy fehéren legyen a GX irás a gombocskán) ha jol látom igy van kikapcsolva, mert van melette olyan, hogy hifi gomb és az akkor villan be a kezelöfelületen amikor nem fehér benne a HIFI irás :) (ugyhogy akkor elvileg akkor van bekapcsolva ah nem fehér az irás a gombocskában)itt látjátok melyik gombocskákra gondolok.

pedig az általam irt a legfrisebb nézd meg :) (win7 64bithez legalábbis)

[ Szerkesztve ]

(#4591) Stirbi válasza Stirbi (#4590) üzenetére


Stirbi
addikt

Mondjuk a mikrofon erősitését mindenkinek kell használnia? mert nekem az nélkül halk a miki :U (előző tulajnak nem kellett használnia)

(#4592) dudika10 válasza Stirbi (#4590) üzenetére


dudika10
veterán

Szóval ki kellett kapcsolni, jó ez így már azért más, az pláne rendben van. :)

A legfrissebb ami kinn van webes felületen, ftp-n van frissebb meg neten meg lehet találni máshol is a frissebbet.

Mikrofonfüggő, hogy kell-e.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4593) Stirbi válasza dudika10 (#4592) üzenetére


Stirbi
addikt

hifi mód mire szolgál?

(#4594) dudika10 válasza Stirbi (#4593) üzenetére


dudika10
veterán

Kikapcsol minden felesleges funkciót mint pl az EQ.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4595) szemtelen válasza Tamoo (#4581) üzenetére


szemtelen
tag

Rendben, köszi, sztem akkor beruházok és kíváncsian várom az eredményt.
Hifi is jobban szólhat tőle.
Még az érdekel hogy optikai kábelbe létezik olyan amit a hifimbe be tudok kötni? Ott a hagyományos piros - fekete bemenet van.

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#4596) Tamoo válasza szemtelen (#4595) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Még az érdekel hogy optikai kábelbe létezik olyan amit a hifimbe be tudok kötni? Ott a hagyományos piros - fekete bemenet van."
Én ilyenről még nem hallottam.... :D

Tegnap cseréltem a Live-ot Audigy2-re (szép nagy, és aranyozott csatis). Itt is véltem azért jókora hangzásváltozást felfedezni... csak még driver gondjaim vannak XP-n!!! :F de remélem ma már többet tudom tesztelni is, nem csak telepítgetés lesz egész délután...

[ Szerkesztve ]

(#4597) Stirbi válasza murrencs11 (#4554) üzenetére


Stirbi
addikt

most ovlasom, hol szünne már meg? ez a brutális hangkártya HYOJUN SE 200 is pci csatolos, és sztem ezeknek vna eszük az biztos mert ilyen hangkarit nem 1évre veszel :K

(#4598) sundor16


sundor16
csendes tag

hali,valaki hallott már erről a hangkártyáról és miket,1 5.1es erősítőt szeretnék vele meghajtani.Fő szempont h 10e alatt legyen és legyen rajta digitális kimenet(koax,vagy optikai)
http://hardveraruhaz.hu/index.php?Manhattan-hangk%E1rtya_7.1_%28175357%29&kat_azon=15&sub_kat_azon=152&azon=7198

(#4599) dudika10 válasza sundor16 (#4598) üzenetére


dudika10
veterán

Milyen erősítőt?
DDL vagy DTS kell? Mert egy Asus Xonar DS például megfelelhet neked mert támogat DTS-t így játékok alatt is lenne vele 5.1. De ha nem játék miatt kell akkor az alaplap is kiküldi a filmek DD vagy DTS hangsávját és felesleges pénzt költened.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4600) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Audigy2 ZS driver + footbar2000 + asio
Brutális hangminőség javulás, és még a hangfalakba most várom a csillapítóanyagot. Olyan hangok előjönnek a zenékből, amiket még nem is hallottam eddig :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.