Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) nyunyu válasza jaffa 2843 (#5739) üzenetére


nyunyu
félisten

az lenne a kérdésem, hogy milyen 5.1-es pc hangfalrendszert éri megvenni, ami tudja a DDL és DTS kódolást, természetesen SPDIF optikán keresztül?

Onkyo HT-S5305

Logitech tejfolosdobozahoz kepest nagy elonye, hogy barmikor lehet rendes hangfalakat rakotni, igy aprankent ossze tudsz rakni egy rendes rendszert belole.

Na meg nem csak 1 bemenete van, hanem tobb eszkozt is raaggathatsz.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5752) jaffa 2843 válasza nyunyu (#5751) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

ennek a "kistestvére" mennyiben tér el? HT-S3305

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5753) ^Bundi^ válasza dudika10 (#5748) üzenetére


^Bundi^
senior tag

Köszönöm..árban találtam 16.5K ért (kevesebb mint fele a XONAR nak és belefér a 20K -s büdzsémbe :D)
Holnap megveszem remélem minden ok lesz vele
:R

Nos Omnes Una Manet

(#5754) baluka26 válasza dudika10 (#5750) üzenetére


baluka26
veterán

dudika, csak kiváncsi vagyok, tudsz nekem olyan olcsó belső hangkártyát mondani, amin van koax kimenet?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5755) boozoo


boozoo
tag

Légyszi segítsetek.

Hangkártyát szeretnék venni zene hallgatáshoz (nem szerkesztéshez), jó lenne, ha jó minőségben szólna.
Kellene rá fejhallgató kimenet (nagy jack) és ezzel párhuzamosan egy erősítőbe menő kimenet (sima analóg, sztereó).

Köszönöm a segítséget!

(#5756) Recon666 válasza boozoo (#5755) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Creative Emu széria, Audiotrak Prodigy HD2 ha találsz használtan, Asus Xonar Essece ST\STX, Esi Juli@, Maya, de ha nem költenél enyit rá, akkor Asus Xonar DG,DS,DX Creative X-Fi Titanium, igaz az olcsóbbakon nem találsz 6,3mm jack csatlakozót, de lehet, olyan kábelt venni, amivel ráköthetsz az erősítőre, szóval, amiatt nem kell nagy jack csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#5757) dudika10 válasza baluka26 (#5754) üzenetére


dudika10
veterán

Alaplapi, nem elég olcsó?
Nem, nincs ilyen vagy én nem tudok róla.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5758) arpi145


arpi145
csendes tag

sziasztok

Creative Audigy SE 7.1 hangkártya OEM

Mit szóltok ehhez a típushoz?

tudom, tegnap egy Asus kártyát ajánlottatok, de azt Győrben nem lehet kapni, rendelnem kéne Pestről

Más. bonyolult beszerelni egy ilyet a gépbe?

Nemrég raktam új memóriamodult, az nem volt bonyolult, remélem ez sem sokkal komplikáltabb

Van valami alap rendszerkövetelmény ezeknél?

Köszönöm, árpi

(#5759) dudika10 válasza arpi145 (#5758) üzenetére


dudika10
veterán

Én biztos, hogy nem venném meg egyik Asussal szemben sem.
Pont olyan bonyolult mint egy ramot, csak másik slotba kell dugni. De bénázásbiztos, rossz helyre nem tudod dugni. :N
Annyi, hogy itt telepíteni kell utána valamilyen szoftvert.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5760) jaffa 2843 válasza arpi145 (#5758) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

győrben kapsz Xonart, szerintem ha pontos típust mondasz akkor hozatni is tudnak olyat.
a bolt helye és az árlista: [link]

egyébként Asus Xonar DG az ami egy árban van kb az általad említett példánnyal

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5761) Kassadin


Kassadin
addikt

Hali! Szeretnék érdeklődni hogy milyen hangkártyát érdemes vásárolni egy jobbfajta füleshez, úgy olvastam itt a fórumon hogy mindenféleképpen kell egy minőségi hangkártya is ahhoz, hogy ki tudd használni a fülesedet.
Üdv: Kassadin

(#5762) dudika10 válasza Kassadin (#5761) üzenetére


dudika10
veterán

Füleshez olyat érdemes aminek van saját kis erősítője.
Legolcsóbb ilyen az Asus Xonar DG, következő szint a Prodigy HD2 és utána már sokféle van.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5763) baluka26 válasza dudika10 (#5757) üzenetére


baluka26
veterán

Szerinted Intel rak valami ilyesmit az alaplapjaira? :D
Okés, csak mert anno nézegettem, transzport helyett, de egy másik DAC meg fogja oldani a problémáimat 192/24-ig USB-n :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5764) Recon666 válasza arpi145 (#5758) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Sémiképpen ne vedd meg, egy butított kártya, semmi köze az X-fi-hez.

(#5765) Ibituba


Ibituba
aktív tag

sziasztok. a toshiba notebook-omban lévő 192/24 "hangkártyához" képest ez az asus érezhető külömbséget adna? persze pozitiv értelembe. vagy kb ugyanaz? [link]

a gépben Conexant cx20261 smart audio HD van

(#5766) Kassadin válasza dudika10 (#5762) üzenetére


Kassadin
addikt

Köszönöm.

(#5767) Recon666 válasza Ibituba (#5765) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Biztos jobb, de az a kérdés mit kötsz rá?

(#5768) arpi145


arpi145
csendes tag

Köszönöm, akkor elsétálok a boltba aztán megkérdezem tudnak-e szerezni és mennyiért

(#5769) Ibituba válasza Recon666 (#5767) üzenetére


Ibituba
aktív tag

csak egy genius 2.0-t 1800a

(#5770) Recon666 válasza Ibituba (#5769) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Akkor valamennyit hallani fogsz, de nem hiszem, hogy nagy változás lesz.

(#5771) Ibituba válasza Recon666 (#5770) üzenetére


Ibituba
aktív tag

én is hasonlóra tippeltem. akkor elköltöm másra azt a tizest. kösz

(#5772) Recon666 válasza Ibituba (#5771) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Inkább add el a Geniust és pótold ki a hangkártyára szánt összeggel, de te tudod. :)

[ Szerkesztve ]

(#5773) Ibituba válasza Recon666 (#5772) üzenetére


Ibituba
aktív tag

na igen:-) kicsit más tudom nem ide valo de a 2.0-2.1 topic halott. ezt hallotta szólni valaki? [link] megéri az árát?

(#5774) Imi91 válasza Satyricon (#5737) üzenetére


Imi91
aktív tag

Anyit biztos nem ér amenyit kérnek érte főleg nem éri meg lecserélni rá a fatal1ty kártyádat

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5775) nyunyu válasza jaffa 2843 (#5752) üzenetére


nyunyu
félisten

5305-ben rendes Onkyo 308-as erosito van (Tavalyi hazimozi szeria legalja), tetszoleges aktiv melynyomo rakotheto.
3305-ben valami butitott erosito van, passziv melynyomoval, aktivat NEM lehet rakotni!

Utobbit ezert nem szoktuk javasolni, mivel masik melynyomo hasznalatahoz az erositot is cserelni kell.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5776) Imi91


Imi91
aktív tag

Lenne egy kérdésem szerintetek Audigy 2 Zs platinum-ot vagy Audigy 4 pro-t érdemes még venni az alaplapi kártya helyett és ha igen menyit érhet ténylegesen egy ilyen kártya?

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5777) nyunyu válasza baluka26 (#5754) üzenetére


nyunyu
félisten

dudika, csak kiváncsi vagyok, tudsz nekem olyan olcsó belső hangkártyát mondani, amin van koax kimenet?

Pl. Audigy 4.
Igaz, minijack aljzat van rajta, de nekem siman mukodott egy minijack-2xRCA kabellel, asszem a piros veget kellett bedugni az erosito koax bemenetere.

szerintetek Audigy 2 Zs platinum-ot vagy Audigy 4 pro-t érdemes még venni az alaplapi kártya helyett

Lenyegesen szebben szolnak, mint az alaplapi zajgenerator.
Anno Realtek ALC889-cel hasonlitottam ossze az Au4-et, alaplapinak semmi dinamikaja nem volt, sokkal tompabban szolt, mint az Au4.
Finom reszletek legalabb fele nem hallatszott az alaplapival.

Mondjuk digitalis kimenetnek tokmindegy, melyiket hasznalod, mert ott ugyis az erosito vagy a kulso DAC fogja eloallitani a hangot.

(En sem eroltetem a hangkartya kerdest, Gef460GTX HDMI kimenete tokeletes erre a celra :DDD )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5778) Imi91 válasza nyunyu (#5777) üzenetére


Imi91
aktív tag

Én C-media kártyát cserélnék Audigy-re:) nem tudom elképzelni így a kül9mbséget de ezt olvastam minden fele hogy az alaplapinál sokkal jobb amúgy én sima sztereóba használom(használnám) úgy is lenne hang külömbség?(nem tákólt erősítőn):)
Lenne még egy kérdésem, hogy az Audigy 4 a processzor-ról leveszi a terhet ezzel segítve a gép teljesítményét?

[ Szerkesztve ]

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5779) nyunyu válasza boozoo (#5755) üzenetére


nyunyu
félisten

Kellene rá fejhallgató kimenet (nagy jack) és ezzel párhuzamosan egy erősítőbe menő kimenet (sima analóg, sztereó)

Erositokon eleve van 1/4" jack, oda be tudod dugni a fulest.

Hangkartya analog kimenetet meg altalaban egy minijack-2x RCA kabellel lehet rakotni az erosito bemenetere.
(digitalis meg attol fugg, milyen bemenet van az erositon, illetve van-e egyaltalan olyan kimenet a kartyan.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5780) baluka26 válasza nyunyu (#5777) üzenetére


baluka26
veterán

Audigy 4-ből még több jitter jönne, mint USB-n, hiába jobb a szabvány sokkal, szerintem :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5781) nyunyu válasza Imi91 (#5778) üzenetére


nyunyu
félisten

C-Mediat ugyan nem hallottam, de paran istenitettek a Realtek HD Audio chipjeit (ALC88x/89x), hogy mennyivel jobban szolnak, mint a regi AC'97-esek (pl. ALC650)

Haaat, ehhez kepest majdnem elsirtam magamat, amikor fej-fej mellett teszteltem oket.
Erosito+hangfal komboval mondjuk nem jonnek ki annyira finom reszletek (pl. hangfalaimmal nem lehet hallani a metronom tiktakkolasat a Pink Floyd One Of These Days studio verziojaban 3:00-3:30 kozott, mig egy minosegibb fulessel siman eszreveheto.)

De a dinamika kulonbseg akkor is feltuno, sokkal feszesebb a basszus, nem kenodik szet, mint alaplapival.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5782) zoltanz válasza Imi91 (#5778) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha csak józan ésszel belegondolsz az integrált a lapon közel van mindenféle áramkörökhöz, így könnyű zajt összeszedni. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5783) Imi91 válasza zoltanz (#5782) üzenetére


Imi91
aktív tag

Köszönöm a válaszokat: zoltanz-nak és nyunyu-nak is egyaránt :R
Ám még egy választ mindíg nem tudok, hogy az Audigy 4 vagy az Audigy 2 Zs a processzor-ról leveszi-e a terhet vagy ezeket a hangokat is a processzor dolgozza fel mint az alaplapiknál(általába):) Azt tudom hogy az X-fi szériák nem használják a processzort esetleg minimálisan:)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5784) baluka26 válasza nyunyu (#5781) üzenetére


baluka26
veterán

ALC888 még egy HD650-nel is szépen muzsikál :)
Jók azok az újabb realtekek, csak zajosak.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5785) nyunyu válasza Imi91 (#5783) üzenetére


nyunyu
félisten

Elvileg az Au szeria sem terhelte a processzort, kiveve a opcionalis Dolby Digital Packot, mert azt a processzorral tomoritteti az 5.1 hangot a digitalis kimenetre. (ahogy az X-Fi is a dts-t)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5786) nyunyu válasza baluka26 (#5784) üzenetére


nyunyu
félisten

ALC888 még egy HD650-nel is szépen muzsikál :)

Ezt ugye nem gondoltad komolyan?

AKG242HD-m joval konnyebben hajthato, mint a nagy Sennheisered, de igy is feltunt, hogy mennyire erotlen a Realtek kimenete...

Probald ki a fulesedet egy rendes hangkartyaval, egybol nem ez lesz a velemenyed rola.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5787) arpi145


arpi145
csendes tag

üdv ismét

asus xonar dg hangkártya 7.400 forintért. ez korrekt ár érte?

áltlagban ennyiit írnak róla neten is

Genius sp-hf 1800a hangfalakhoz lesz

(#5788) Shufny válasza nyunyu (#5786) üzenetére


Shufny
őstag

Idézet az adatlapjáról: "Cambridge Audio DacMagic->Gotham GAC3->Schiit Asgard->Sennheiser HD650"

(#5789) nyunyu válasza Shufny (#5788) üzenetére


nyunyu
félisten

Kulso DACcal barmilyen gagyi hangkartya jol szol :DD
Egyszer dugja ra a fulest az alaplapi analog kimenetere, aztan csodalkozni fog ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5790) Shufny válasza nyunyu (#5789) üzenetére


Shufny
őstag

USB -vel használja a külső DAC -ot, de kipróbálta direkt az alaplapival kiváncsiságból. Utána tette ezt a megállapítást.

(#5791) zoltanz válasza Imi91 (#5783) üzenetére


zoltanz
nagyúr

486 -sok idejében jöttek (ott még számított ez) a hardveres segítséggel működő hangkarik. Ma a játékoknál van kis segítség ha 3D hangokat támogat valami.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5792) baluka26 válasza nyunyu (#5786) üzenetére


baluka26
veterán

Eléggé érzékeny a hatos Sennheiser sorozat, ezért meglehetősen könnyen hajthatóak. Tényleg nagyon korrektül szól Intel DH55HC alaplapról, ha hiszed ha nem :)

Nem biztos, hogy könnyebben hajtható a K242, honnan gondolod? A legnehezebben hajható fejes amivel eddig találkoztam az az AKG K601 volt (pedig volt már nálam 600 ohmos K240 Sextett is pár hétig), nem minden az ellenállás.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5793) baluka26 válasza nyunyu (#5789) üzenetére


baluka26
veterán

Illetve nem csak kipróbáltam alaplapival, ugyanis amikor váltottam HD600-ra, akkor váltottam erősítőt+mindent, ezért két hétig csak alaplapiról, utána alaplapról ment az analóg jel egyből az erősítő. Ott lehetett nagyon érezni a zajosságát, de ahhoz képest egyáltalán nem szólt rosszul, mint amire számítottam. DAC nélkül használtam a rendszert jó másfél hónapig, és nem volt vele különösebb probléma :)

A HD650 meg kb egy kutyuli a HD650-nel, csak kicsit sötétebb, a magas hangok visszahúzodóbbak, ezért sokkal hallgathatóbb, de ez már a fejhallgatós topik témája :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5794) Majkee84


Majkee84
aktív tag

Sziasztok!
Asus Xonar D1-ről mire lenne érdemes váltanom az aláírásomban szereplő "hangrendszerhez"?
Érdemes egyáltalán?
Xonar D2 ill Xonar Essence -n gondolkodom.

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#5795) jaffa 2843 válasza Majkee84 (#5794) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

nem érdemes váltanod

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5796) Majkee84 válasza jaffa 2843 (#5795) üzenetére


Majkee84
aktív tag

Akkor nem ölöm bele a pénzt feleslegesen.
Köszönöm a válaszod!

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#5797) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Kis tanácsot kérnék. Kb. 5 éve használok egy SB Live! kártyát, amivel meg vagyok elégedve. Most készülök lapot váltani, valószínűleg az új lapban már nem fog helyet kapni a régi kártyám. Jelenleg milyenek a lapra integrált hangkártyák (Asus P8Z68-v PRO)? Érdemes lenne leváltani egy dedikált kártyára?

(#5798) Tatejka84


Tatejka84
tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni. Van egy Gigabyte GA-MA785GT-UD3H alaplapom amin egy ALC889A HD integrált van. SPDIF toshlink kábelen küldöm ki a hangot egy panasonic 1000W-os házimozira. Zene, film, játék minden szól. Érdemes venni egy Xonar DX-et vagy D1-et? Azon is SPDIF-en keresztül köldeném a jelet.Jack csatlakozókat nem használom. A házimozi DAC-ban feldolgozza tehát elméletileg a hangkártya kevés munkát végez. EAX 2.0 azt hiszem most is megy mert az alaplapi tudja.

Köszönöm a segítséget.

(#5799) baluka26 válasza Tatejka84 (#5798) üzenetére


baluka26
veterán

Digiten tök mindegy egy bizonyos szintig-ez az alatt a szint alatt van. Ne válts.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5800) Tatejka84 válasza baluka26 (#5799) üzenetére


Tatejka84
tag

Köszönöm a gyors választ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.