Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) Tubi2 válasza dudika10 (#4650) üzenetére


Tubi2
senior tag

Áh, sokpontegy, leesett :)
5.1-ben nézek filmet, de ahhoz ott van az alaplapi. esetleg egy komolyabb DTS tartalomhoz már illene jobb kari? Elbizonytalanítottál, azt hiszem ezt még át kell gondolnom. Mert ennyiért nem fog menni a cserélhető előfok IC, és a sokcsatorna.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#4652) dudika10 válasza Tubi2 (#4651) üzenetére


dudika10
veterán

Van egy 5.1 rendszered meg egy sztereo is? Vagy van egy jobb erősítőd jobb frontokkal zenére és kiegészítésképp a másik 4 csatorna filmekhez?
Optikai összekötést használsz? Analógot?

Ha a játékok nem érdekelnek (mármint a 6 csatorna játékok alatt) akkor az alaplapi is ugyan azt nyújtja digitális kimeneten amit egy külön kártya nyújt (jó közelítéssel).
Minden estre most nekem nem egészen tiszták az igényeid így meg csak vaktában lövöldözöm. :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4653) Tubi2 válasza dudika10 (#4652) üzenetére


Tubi2
senior tag

Van egy sztereó rendszerem csak zenére, ehhez használnám az új hangkarit.
És van a gép, hát az állandóan változó téma, van hogy belökök mögém két hangszórót, van hogy csak 2.0-ba, 2.1-be nyomom. Tegnap hirtelen felindulásból építettem egy végfokot, így lett 3.1, ez még tesztelés alatt van. Szóval a filmekhez elmenne az 5.1, de nem kell olyan nagyon csúcs minőségben, mert a rendszer sem az.
Ezért gondoltam arra, hogy az új hangkarira kötve fixen az audiofil rendszer, és a silányabbon marad a gépes, a windowsban meg váltogatok, hogy mikor melyiket akarom használni.
De most, hogy mondtad ez az 5.1 témát, már lehet kéne valami az 5.1-nek is, mert a TrueHD biztosan nem ilyen alaplapi gányságokat érdemel.
Ez most a kérdés nálam, hogy vegyek-e komolyabb 5.1-et, vagy csak egy 2.0-t zenére.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#4654) dudika10 válasza Tubi2 (#4653) üzenetére


dudika10
veterán

A legjobbak közt van az "alaplapi gányságod", egyáltalán nem rossz. Filmre véleményem szerint nyugodtan maradhat. ;)

Komolyabb 2.0 jóval komolyabb mint hasonló összegből az 5.1. Szerintem a zenével foglalkozz. Beállítod alapértelmezettnek az alaplapit, akkor mindenhez azt használja a windows, zenéhez pedig Foobar2000 + Asio és kiválasztod kimenetnek az új hangkártyát. Ha már elég komoly rendszered van akkor érdemes lenne így használni. Esetleg Asio helyett wasapi.
Így nem kell váltogatni meg semmi, minden megy úgy ahogy kell neki és zene alatt kiiktattál minden zavaró tényezőt mint például a win mixere amivel egyébként csak xp-n volt probléma szerintem.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4655) Teaway válasza Tubi2 (#4653) üzenetére


Teaway
veterán

"Tegnap hirtelen felindulásból építettem egy végfokot"

Mások hetekig válogatják/gyűjtik hozzá az alkatrészeket, te meg csak így hipp-hopp? :))

Nincs itthon csokid??

(#4656) Tubi2 válasza Teaway (#4655) üzenetére


Tubi2
senior tag

Egy kész VF3-as panelt dobtam dobozba és szereltem készre, gondolván hogy jó lesz egy center sugárzó meghajtásához. :)

Akkor ebből Prodigy HD2 lesz, a beszerzésről még informálódok.

Köszönöm a segítséget! (számíts zaklató PÜ-re, az Ebay-es dologról) :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#4657) Teaway válasza Teaway (#4502) üzenetére


Teaway
veterán

Asszem, most már megvárom a tavaszt, hogy az addigra összeálló új gépbe mit nyom az alaplapi ALC892.

Nincs itthon csokid??

(#4658) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Nem teljesen a topic címéhez illő dolog:
Milyen minőségű zenét képes kiadni magából egy, ezzel a chipopel szerelt hangkari?

Recon666: tényleg lemaradt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4659) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Milyen chippel is? :F

(#4660) Recon666 válasza molnarpeter (#4658) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Utána néztem, de már egy elég régi chip, túl sok minden nem rejlik benne, a mostani alaplapi chipek lenyomják.

[ Szerkesztve ]

(#4661) molnarpeter válasza Recon666 (#4660) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A karin van egy gameport (amit nem sikerült használnom :F ), ez az volt a vétel oka. Az alaplapomon egy Realtek HD Audio van, ezek alapján melyiket érdemesebb használnom?

(#4662) Recon666 válasza molnarpeter (#4661) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

egyértelműen a realteket-et.

(#4663) Teaway válasza molnarpeter (#4661) üzenetére


Teaway
veterán

Szerintem is realtek...de csak ha nincs zaja...most nézem: ALC888, hú az jó lehet!

Nincs itthon csokid??

(#4664) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Köszönöm mindkettőtöknek. Esetleg a gameport életre keltésére valami tipp?

(#4665) manoarc


manoarc
senior tag

Sziasztok !

Használtan melyik PCI-os hangkarit tudnátok ajánlani ami olcsó és megy 64bites Windows 7el 100%-ra ?
Csak sztereoban hallgatok zenét,azt is ritkán. :)

{。^◕‿◕^。}

(#4666) Recon666 válasza manoarc (#4665) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Mit jelent az, hogy olcsó? :)

(#4667) manoarc válasza Recon666 (#4666) üzenetére


manoarc
senior tag

Mondjuk 3-4 e kb. Csak menjen, ezek az olcsó c-mediák az apróban elég neccesek. Nem nagyon van driver hozzájuk.

{。^◕‿◕^。}

(#4668) molnarpeter válasza manoarc (#4667) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Aki keres, az talál általában :D Az enyém pl. tökéletesen használható W7-tel, a chip feljebb.

(#4669) manoarc válasza molnarpeter (#4668) üzenetére


manoarc
senior tag

64 bitest használsz ? Mert akkor veszek 1et =)

{。^◕‿◕^。}

(#4670) molnarpeter válasza manoarc (#4669) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

32-es, de megnézem neked a 64-est.

(#4671) Recon666 válasza manoarc (#4669) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Csak akkor vegyél ilyesmit, ha valami régi alaplapod van, mert ha realtek chip van rajta, akkor felesleges.

(#4672) molnarpeter válasza molnarpeter (#4670) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Megnéztem, Vista driver van. Azt, hogy hány bites, nem írja...

(#4673) manoarc válasza Recon666 (#4671) üzenetére


manoarc
senior tag

Van realtek integrálva , de szakadozik a hang ,már drivert is cseréltem és úgy is. Azt írja jack csatlakozó kihúzva, hang megáll , aztán jack csatlakozó csatlakoztatva , hang megint van , és ez váltakozik folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

{。^◕‿◕^。}

(#4674) Recon666 válasza manoarc (#4673) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Akkor inkább vegyél egy Asus Xonar DG (újonnan 7k) vagy DS-t használtan, sokkal jobban jársz, mert a cmedia csak rosszabb lesz az alaplapinál.

(#4675) manoarc válasza Recon666 (#4674) üzenetére


manoarc
senior tag

Audigy SE esetleg ? Aztán befejeztem a kérdezősködést :)
3ért láttam itt.

{。^◕‿◕^。}

(#4676) Recon666 válasza manoarc (#4675) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Felejtős, volt nekem is de Win7 alatt szar driver, ráadásul a gépet is fogta , volt , hogy játék alatt akadozott a hang...stb 2 hét múlva elváltak útjaink.

(#4677) manoarc válasza Recon666 (#4676) üzenetére


manoarc
senior tag

Jó,hogy rákérdeztem. Köszi,még szétnézek akkor. :R

{。^◕‿◕^。}

(#4678) Master94


Master94
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:

Tudnátok olyan hangkártyát mondani nekem ami alatt müködik a Guitar Rig hardveresen, tehát legyen Asio hardveres támogatása és nem utolsó sorban jó minöségü legyen!

elöre is köszi :R

I love Maluch!

(#4679) baluka26 válasza Master94 (#4678) üzenetére


baluka26
veterán

Milyen ki és bemenet kell?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4680) Master94 válasza baluka26 (#4679) üzenetére


Master94
tag

hát bemenetnek jó lenne a "nagy" jack, tehát gitárt bedugni, kifele meg sima jack az erösitöt beledugni:)

I love Maluch!

(#4681) Dave™ válasza Master94 (#4680) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem olyan nincs, amin külön van kicsi meg nagy jack is. ESI MAYA 44 pl. vagy ESI Julia. Ezek ideálisak otthoni stúdióba. Aprón szokott is lenni kedvező áron.

(#4682) schawo válasza Dave™ (#4681) üzenetére


schawo
titán

Én is az ESI Juli@t, vagy az ESI Maya44-t ajánlanám, ebből is elsősorban a Mayát (de figyelem, csak az ESI változatot, és nem az Audiotraket).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4683) balázz


balázz
csendes tag

Sziasztok segítségeket szeretném kérni.
Van egy acer 4820tg laptopom . Szeretnék rákötni egy 5.1es házimozit.
Spdifet támogatja a hangkártya(jack dugó vörös fény jön ki)
kéne olyan külső hangkártya amire rátudom kötni vagy valami megoldást szeretnék kéérni olcso megoldásokat várok max15k-20k
én ezt néztem ki de nem tudom hogyan tudom rákötni a notimra.
Pls help :R

(#4684) BluEyes válasza Master94 (#4680) üzenetére


BluEyes
őstag

Külső usb-t vegyél, a belső kártyáknál a zaj mindig lutri, és itten ugye majd torzításokat akarunk, ami a zajt nagyon felnyomja. És Hi-Z bemenet is legyen rajta, a pu-k a MOhm nagyságrendű bemenőimpedanciát szeretik.
Emu-0202 (ill. az új 0204) usb, M-Audio Fasttrack, Cakewalk UA-1G stb. Ezek rendes pc-hangkártyák, mic és line bemenetekkel. Ha valami olcsóbb kell, akkor pl. Behringer UCG-102, de ez célszerszám, egy gitár be, egy out/phone ki, oszt kész. Vannak további célhardverek, Line6 Studio GX és UX1, ezekhez jár a Line6 Podfarm, ami nem rossz. Vagy pl. veszel egy Digitech RP155-öt, ami dolgozik a Riggel meg a többi ilyen szofttal usb-n, de "mellesleg" kapsz egy nagytudású multieffektet is ajándékba :).
Minőség: 16 bit 44,1khz, lehet ugyan ennél nagyobb felbontással is dolgozni, de jobb nem lesz szerintem, ámbár majd kipróbálod magad. A kimenet meg mindegy, mindenféle dugókombinációban lehet kábeleket kapni, meg csinálni is lehet otthon pár perc alatt.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4685) Soni84


Soni84
tag

Hali!!

Üdv mindenkinek a fórumon! Nem mintha új lennék, régen Soni néven futottam, csak régi email alatt regisztrálva, a jelszót meg elfelejtettem.

Nemrég kaptam egy Ultrasone HFI-580-as fülest, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Sajnos az alaplapi hangkártya nem a legjobb rá, úgyhogy új után szeretnék nézni. Olvastam az Asus Xonar-t ajánlottátok, nade melyiket?
Olyan £40-ig mehetek el max(nem mo.-on lakom), íme a lista:

LISTA

Leginkább a számítógépen zenét hallgatok, játszok, és filmezek.

Azt még tudni kell, hogy a fülesnek direkt "eltúlzott" basszusa van, így ehhez passzoló kártyát keresek. Persze nem kell £40-ig menni, annak is örülök ha £20-ért mutat valaki egy jót :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4686) Recon666 válasza Soni84 (#4685) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Asus Xonar DG jó lehet e beépített fejhallgató erősítő miatt, a Xonar DS pedig a cserélhető műveleti erősítő miatt, nagyábból hasonló a hangjuk.

[ Szerkesztve ]

(#4687) Stirbi válasza Soni84 (#4685) üzenetére


Stirbi
addikt

Üdv, asus nak a xonar dg hangkártyája direkt fülesekhez van kispécizve ;)

(#4688) schawo válasza BluEyes (#4684) üzenetére


schawo
titán

Költségvetés kérdése. Az ajánlott Maya44 is rendelkezik hi-z bemenettel, természetesen, és egyáltalán nem zajos kártya. De ha van keret egy külső megoldásra, akkor az jobb lehet, ha másért esetleg nem is, akkor a hordozhatósága miatt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4689) BluEyes válasza schawo (#4688) üzenetére


BluEyes
őstag

Linkelj mán valami doksit, ahol leírják, hogy van Hi-Z, mer amiket én látok, azokba egy kurva szóval se említik.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4690) Teaway válasza BluEyes (#4689) üzenetére


Teaway
veterán

44e-ben van, a sima 44-ben én sem találom...

Nincs itthon csokid??

(#4691) BluEyes válasza Teaway (#4690) üzenetére


BluEyes
őstag

Köszi, az e-ben tényleg van. :R

schawo:
Viszont drágább az összesnél, amit felsoroltam. Esetleg a midi miatt lehet érdekes.
A zajjal külső kártyáknál nem szokott gond lenni. A belsők viszont szedhetnek össze sokmindent, és ez nem a kártya saját zaja, mer az biztos annyi, amennyi a speckóban van, hanem mindenféle szórt zaj, ami a gitárprogikban majd faszán fölerősödik. Én nem kísérleteznék belsővel.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4692) balázz


balázz
csendes tag

valaki segítsen kicsit fejjebb leirtam mi a problémám

(#4693) Recon666 válasza balázz (#4692) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ilyen árban ez az egyetlen külső hangkártya ami 5.1-es, usb-n keresztül tudod rákötni a notira.

(#4694) Soni84 válasza Recon666 (#4686) üzenetére


Soni84
tag

Akkor azt hiszem megvan a választott, ha már ketten is ezt javasoljátok :)
6000Ft-ért nem nagyon gyenge ennek a minősége? Csak kíváncsiságból :DDD

(#4695) schawo válasza Soni84 (#4694) üzenetére


schawo
titán

Hatezer? :F

Annyiért nekem is szerezhetnél egyet. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4696) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

jelenleg gondokkal küzdök.szeretnék váltani w7 x64-re,de a hangarimhoz nincs megfelelő driver (cmi8738).azért lenne fontos mert van rajta digitális koax spdif kimenet,amit sűrűn használok.ennek helyébe mit tudnék venni,ami nem túl drága,viszonylag megfelelő a hangzása és van rajta koax spdif?lehetőleg minimum 5.1-et is tudjon és azért 5-6e HUF megállítsa.

köszi előre is!

(#4697) Recon666 válasza betyarr (#4696) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Használtan Audigy 2 zs (bár ennek a drivere sem az igazi win7-hez, kicsit babrálni kell vele, de utánna jó) van rajta koax, vagy használtan Asus Xonar DS.

[ Szerkesztve ]

(#4698) betyarr válasza Recon666 (#4697) üzenetére


betyarr
veterán

mit értesz a babrálás alatt?

(#4699) Recon666 válasza betyarr (#4698) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Azt, hogy le kell szedni egy daniel_k nevezetű driver csomaot, amivel müködik a kártya, a gyárival csak a driver fog, a szoftver része, ahol vannak a beállítások, az nem valószínű.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.