Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) Tamás24 válasza baluka26 (#5288) üzenetére


Tamás24
tag

Szia!

Mihez kellene? Bármihez, mivel az alaplapi hangkártya annyira szar, hogy pl egy BC2 alaplapi hangkártyával 20fps-t romlik, nemtudom ezzel ugyanazt kapom-e majd hardware szinten, mint az integrált alc888-ammal, vagy annál azért jobb? Amióta sb live 5.1-ről váltottam a fülem is majd kimegy az 5.1 ládámon annyira sz*r lett a hangja.
A keret minél olcsóbb. Azért ezt néztem, mert ez 3500HUF.
:R

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#5302) schawo válasza Tamás24 (#5301) üzenetére


schawo
titán

Akkor inkább add ide a 3500 Ft-ot, és használd tovább a 888-t. :DDD Ez szarabb és valószínűleg lassabb is lesz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5303) Recon666 válasza Tamás24 (#5301) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nálam az X-fi Titanium, ami hardveresen gyorsítja a hangot, kb 1-2 Fps dob a játékokon, mikor a SB Audigy Se volt 2 hétig, szaggatott a játékokban a hang és még meg is fogta a gépet, win7 alatt, a szar driver miatt, nem azért mert szoftveresen gyorsított, alaplapinál nagyon minimális a különég, szemmel észre se veszed, azt az 1-2Fps különbséget , a hardveres gyorsítás javára. Szóval Szoftveres és hardveres hangképzésnél, nagyon minimális a különbség játékoknál (Fps-ben), ha erre alapozod a kiadást, akkor felesleges, pénzt kidobni érte.

(#5304) Tamás24 válasza Recon666 (#5303) üzenetére


Tamás24
tag

Értem a hozzállásod és a szempont amit írtál logikusan hangzik, azonban:
1. Régebben volt egy SB live 5.1 digital hangkártyám és az 5.1 hangrendszerem gyönyörű hangot adott és nagyszerűen mentek a játékok.
Azóta gépcsere lett, most alaplapi hangkártyám van és a hangja szörnyű, mély sehol csak amolyan morgás jön a mélynyomóból, valamint az a játék ami anno jól ment most zötyög egy jobb konfigon. Ez az én tapasztalatom.
2 A BC2 játékot illetően valaki kipróbálta az Audigy SE-t és ezt kapta:
[link]
Ez alapján a 2 pont alapján érdemes venni úgy érzem. Szólj ha netán mást gondolsz mert érdekel a véleményetek ezért is írtam, csak elfelejtettem megírni az én oldalamat.

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#5305) schawo válasza Tamás24 (#5304) üzenetére


schawo
titán

Komolyan arra a következtetésre jutottál, hogy a hangkártya a felelős bármiért?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5306) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Valaki tud erről valamit: [link]

Egy szinten van a Xonar DG-vel, vagy nem. Csupán a kényelem miatt vetődött fel, hogy egy ilyet kellene ajándékozni a DG helyett. Nem kellene a kábelek átdugdosgatásával szenvedni, attól függően, hogy a fejest ill. a hangszóró szett szólaljon meg. A DG-nél meg csak ezt a megoldást találtam rá, hogy egy jack hosszabbítóba dugdossa az ember a két hangkeltőt. Gondolom a fejes erősítővel ellátott DG jobb, de sokkal?! Inkább fejest használna a tulaj...

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#5307) Tamás24 válasza schawo (#5305) üzenetére


Tamás24
tag

tekintve hogy semmi más nem változott az említett link konfigjában, és az enyémben a kivétel után "ratyi" lett a hang...igen. De ha te más következtetésre jutsz ebből, akkor szívesen meghallgatom.

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#5308) engusz


engusz
veterán

Sziasztok,

eladó X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series. Bocs az OFF-ért. :U

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5309) Recon666 válasza Tamás24 (#5304) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A linkelt anyag elolvasása után, ez egy hülyeség! A ennyit egy jobb videokártya dob esetleg az fps-en nem egy hangkártya.

(#5310) schawo válasza Tamás24 (#5307) üzenetére


schawo
titán

Vagy gyártási, vagy tervezési hibás alaplapod van. A normális 888 változatok egész tűrhetően szólnak, főleg a live 5.1-hez képest.

Másik, hogy a live 5.1 sem rendelkezik rendes gyorsítással, ergo az egész nekifutásból bukik. De még a "szupergyorsított" x-fi gamer fatality se dob 3-5%-nál többet...

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5311) Szab02


Szab02
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek a kettő közül melyik az alsó korlát?

Realtek ALC889A @ ATI SB750 - High Definition Audio Controller PCI

vagy
Fatl1ty gaming headset [link]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#5312) Recon666 válasza Szab02 (#5311) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szerintem a fejhallgató, bár a Realtek sem éppen fejhallgatóra lett kitalálva, komolyabb cuccnál már a realtek lenne a hunyó.

[ Szerkesztve ]

(#5313) Szab02 válasza Recon666 (#5312) üzenetére


Szab02
aktív tag

köszi

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#5314) Dreamie


Dreamie
őstag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni 5.1-es hangkártyát és új hangfalrendszert is, de viszont kb. fingom sincsen, hogy mi az ami ár/értékben megérné. Főként játékhoz használnám, de zenehallgatásra, nagyon ritkán esetleg filmet nézni, de az sem számottevő.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Dreamie

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#5315) jaffa 2843 válasza Dreamie (#5314) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

maximális keret?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5316) Dreamie válasza jaffa 2843 (#5315) üzenetére


Dreamie
őstag

:D jó kérdés, 50 k-ból mit lehet kihozni? Láttam én 50 k-ért hangkártyát, meg hangfalat 100 k-ért, nem tudom mennyire hallja meg a fülem a különbséget, ha ennyivel fizetek érte többet, de mondom nem nagyon vagyok jártas a témában, szal nyitott vagyok mindenre, ha tényleg jó.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#5317) mclaren777 válasza SOAD19 (#5306) üzenetére


mclaren777
senior tag

A Xonar DG kezelőfelületén szépen, egyszerűen át lehet kapcsolni, hogy az Előlapi erősített fejhallgató vagy a Hátlapi 2/4/6 csatornás kimenet legyen-e használva.

Nekem nem kell hozzá kábeleket dugdosni, viszont mivel a kártya érzékeli, ha az előlapi kimenethez éppen fejhallgató van csatlakoztatva és ilyenkor automatán átkapcsol, ezért a "detektálás" típusát átállítottam HD Audio-ról AC97-re. Így (legalábbis nekem) nem váltogatja át magát, csak ha kézileg átkapcsolom.

(#5318) Dreamie válasza Dreamie (#5316) üzenetére


Dreamie
őstag

ja, és usb-s fejhallgatót is használok, 5.1-est amit ki-be kell dugdosni, amikor használom... esetleg valami olyat, amin ezt is be lehet állítani és ne keljen dugdosni a csatit, már, ha van ilyen

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#5319) jaffa 2843 válasza Dreamie (#5316) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

egy alternatíva: Asus Xonar D2X
egyébként mit szeretnél rákötni a későbbiekben? csak pc hangrendszert, esetleg fejhallgatót, vagy házimozi rendszert?

pontosan milyen usb-s fejhallgatóról van szó?

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5320) Dreamie válasza jaffa 2843 (#5319) üzenetére


Dreamie
őstag

köszi, csak pc, és a plantronics gamecon 777-es fejhallgató. ezt a kettőt váltogatom, napszaknak megfelelően, hogy asszony tudjon aludni, csak soxor tele a tököm a sötétben bedugni az usb csatit... :)

és hangfalrendszer, tudom ez a zsebbenyúlósabb része a dolognak, de hát ez van, nagyon régi, legalább 8-10 éves hangfalaim vannak már, szólnak még, de ha nem hangosan hallgatom akkor magától kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#5321) jaffa 2843 válasza Dreamie (#5320) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

jobban jársz szerintem ha a headset hangkártyája helyett majd az uj hangkártya dolby headphone funcióját használod sima jack csatlakozón keresztül. Kivezeted front panelre a fejhallgatót meg mikrofont és oda dugod be, így csak driverből kell átváltani ha használni szeretnéd

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5322) Dreamie válasza jaffa 2843 (#5321) üzenetére


Dreamie
őstag

köszönöm, értem! Jól hangzik, most már csak hangfalrendszert kell találjak!

köszönöm mégegyszer!

Üdv.: Dreamie

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#5323) Dreamie válasza jaffa 2843 (#5321) üzenetére


Dreamie
őstag

köszönöm, értem! Jól hangzik, most már csak hangfalrendszert kell találjak!

köszönöm mégegyszer!

Üdv.: Dreamie

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#5324) SOAD19 válasza mclaren777 (#5317) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi!

Csak nem emlékszek, hogy akinek ajándékba vettem, a gépén van-e előlapi fejhallgató kimenet. :F Meg nem ront a hangminőségen, hogy nem közvetlenül a hangkártyába dugom a fejest?! Pesszimista vagyok e tekintetben. Na, majd leteszteljük.

Meg a fejes erősítést se tudnánk így kihasználni. :U

[ Szerkesztve ]

(#5325) Recon666 válasza SOAD19 (#5324) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

De ront rajta, a kérdés, hogy észrevehetően-e?

(#5326) mclaren777 válasza SOAD19 (#5324) üzenetére


mclaren777
senior tag

Recon666-nak van igaza, valamennyit biztosan ront rajta, aminek mértéke főleg az előlapig vezető kábelen és a ki-bemeneti csatlakozókon múlik, de szerintem egy hasonló kategóriás fejhallgató esetén (teljesen) elhanyagolható mértékben.

Legalábbis én semmi különbséget nem vélek fölfedezni egy CM430-Slux HD668B kombóval az előlapi, illetve hátlapi kimenet között. - Igen, egyébként úgy néz ki, hogy az egyik hátsó kimenetre is ugyanúgy rátud erősíteni a DG, ha azt választod ki a Fejhallgató helyének. :)

[ Szerkesztve ]

(#5327) SOAD19 válasza mclaren777 (#5326) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi! Majd meglessük, hátha nem sokat rontana a hangminőségen, egy fokkal kényelmesebb lenne úgy.

(#5328) izohipsza


izohipsza
csendes tag

Sziasztok!

Hangkártya vásárlása előtt állok. A jelenlegi kártyám integrált, egy gigabyte P55A-UD3-as alaplapon lévő Realtek ALC892. Az előző kártyám is integrált volt, egy Abit NF7-S alaplapi SoundStorm rendszer. Az gyönyörűen szólt, de ez a Realtek ALC892-es csapnivaló. Nekem szinte kizárólag zenehallgatásra kellene (metal és klasszikus zenék). Néha egy kis filmnézés is becsúszik. A hangfalam egy 2.1-es rendszer: Altec Lansing MX5021 THX-es. A teljesítménye RMS: 2*20 watt a satellit és 50 watt a mélynyomó. Véleményem szerint ez a hangfalrendszer gyönyörűen és kristálytisztán tud szólni az átlag hangfalakhoz képest. Most két kártya között vacilálok, ezek: Creative X-Fi XtremeMusic (használt, 2 éves, OEM), a másik ASUS Xonar DX (zsírúj). A Creative X-Fi XtremeMusic-ot használtan tudnám megvenni. Tehát melyik lenne a minőségi zenehallgatáshoz jobb választás a hangfalamhoz. Melyik kártya a problémásabb Win7 64 bit-es rendszeren? A Creative X-Fi XtremeMusic használtan megéri-e a 13000 ft-ot? Légyszives segítsetek eldönteni, hogy melyiket válasszam!

Köszönettel: TK

TK

(#5329) dudika10 válasza izohipsza (#5328) üzenetére


dudika10
veterán

Én a DX-re szavaznék.
Bár a 892-es nem éppen csapnivaló. A rendszert is lehet hova feljebb fejleszteni. Zenehallgatásra pl én inkább sztereo rendszert használnék.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5330) schawo válasza izohipsza (#5328) üzenetére


schawo
titán

13k-t semmiképpen. 8-9-ig ok.

Meglepő, hogy a vacak soundstormot jónak találtad, míg a nagyon jónak tartott 892 ilyen rosszul szólt nálad. Lehet hogy valami műszaki hiba lehet? Hogy jelentkezik a rossz minőség?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5331) Ti4x


Ti4x
aktív tag

Sziasztok!

Vettem tegnap egy Asus Xonar DSt és egyszerűen nem akar a digitális kimeneten kimenni az 5.1 hangzás sehogy sem...
Mindent beállítottam, de se játékban, se filmben nem akar minden hangfal szólni. Van egy házimozi rendszerem, aminek az AV erősítőjére kötöm optikai kábellel a hangkártya SPDIFjét. Ha rákötök az AV erősítőmre egy DVD lejátszót, beteszek egy eredeti DVDt és az erősítőn direct lejátszásra állítom, tehát arra, hogy ne kódoljon át semmit, akkor gyönyörűen megy a Dolby Digital 5.1 a DVDről, kurva jól szól. Ha viszont a gépről megy a jel, akkor sehogy sem akar szólni az 5.1, csak a stereo. Még talán a center sem szól, ezt mondjuk nem figyeltem. Pro Logicba tudok átkódolni, egy sztereó kiterjesztést, akkor azt hallom hátul is, ami elöl szól, de egyáltalán nem ugyanaz.
Mi lehet a baj?
Mindent beállítottam. A vezérlőpultban minden letiltva, csak a SPDIF kimenet aktív, a driverben DTS interactive a beállítás, 6 channelen. Mindegyik lejátszón beállítva az SPDIF, a media player classicon kétfajta SPDIF is van, az egyik directsound, a másik sima, egyikkel sem megy. A jetaudion csak egy pipálás a digitális jelkiadás, ott is be van állítva, ott sem... Játékoknál dettó. Dead Spaceben amikor tesztelem a rear speakereket, ugyanúgy a frontok szólalnak meg a megfelelő oldalon. Sehogy sem jó, tudnátok segíteni?

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#5332) Ti4x válasza Ti4x (#5331) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Elfelejtettem, hogy a játékra a GX gomb is bekapcsolva és amikor a drierben indítok egy speaker tesztet, akkor gyönyörűen szól mindegyik hangfal. A windows tesztjében is, csak ha más programmal adok jelet, akkor nem.

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#5333) izohipsza válasza schawo (#5330) üzenetére


izohipsza
csendes tag

A 892-vel minden ok, kivéve a mély tartomány. A mély olyan, mint egy üres dobozos brummogás. A soundstormal a mély gyönyörű szép telt volt.

TK

(#5334) schawo válasza izohipsza (#5333) üzenetére


schawo
titán

Gyanús, hogy beállítási hiba.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5335) izohipsza válasza schawo (#5334) üzenetére


izohipsza
csendes tag

Hidd el, mindent megpróbáltam. Én lennék a legboldogabb, ha nem kellene pénzt kiadnom egy másik kártyáért.
Vagy esetleg lenne valami ötleted arra vonatkozóan, hogy mi lehet a probléma forrása??

TK

(#5336) schawo válasza izohipsza (#5335) üzenetére


schawo
titán

2.0 kimenetet válaszottál?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5337) izohipsza válasza schawo (#5336) üzenetére


izohipsza
csendes tag

Igen 2.0 kimenetet választottam analógban, mivel nincs a hangfalamnak digitális csatlakozója. Jelenleg WIN XP SP3-at használok, és ott a driver beállításainál csak 2ch hangszóróra tudom rakni analógban.

TK

(#5338) DarthRoni


DarthRoni
tag

Sziasztok, szerintetek melyik a legjobb hangkártya most a piacon 10 ezer forint körül?

2.1-es rendszerhez szeretném használni, az ASUS-nak láttam jó hangkártyáját (DS), illetve a Creative-nak van az SB X-FI Extreme Audio.

ezek közül melyik a jobb? vagy ha tudtok ebben az árkategóriában jobbat, mondjátok nyugodtan :)

Az Asus-ról azt hallottam hogy butított és gyenge hangzást ad, a Creative-ról nem tudok sokmindent, ha van amit rosszul tudok, remélem kijavítotok, és kapok hasznos válaszokat :)

előre is köszönöm, Üdv.

(#5339) Ibituba


Ibituba
aktív tag

helo. ezen a hangkártyán [link] most akkor van optikai ki és bemenet is vagy nincs???? a leirás és a specifikácio menüpontok alatti ellentmondásra gondolok

(#5340) Ibituba


Ibituba
aktív tag

:)) megoldodott a drága jo kis noname hangkártyám telepitése win7re. a probléma megoldása rém egyszerü volt. ugye a win7 reklamált telepitésnél dig.aláirás hiánya miatt. ok. feltelepitettem azért amit csak engedett. utána eszközöknél megkerestem a kártyát tulajdonságainál megkerestem a frissités pontot rákattintottam és itt kiválasztottam hogy a teleptö lemezről nyomja fel a szoftvereket ne neten keresse. itt már nem variált egyböl feltette utána azonnal spdif outom már világitott pirosan. itt már tudtam hogy oké lesz meg is nyugodtam 99%a. aztán az a maradék 1% is megjott restart után. uzemel gyönyörüen ahogy kell. köszi a segitségeket ezek is szerepet játszottak!!

(#5341) Marchello13


Marchello13
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy egy alaplapi Foxconn hangkártyám van, és szeretnék bele venni olcsón valami jobbat (5.1-et).
Vaterán néztem, találtam is egyet elég olcsón, mi a véleményetek róla?
Itt van egy másik

[ Szerkesztve ]

(#5342) schawo válasza Marchello13 (#5341) üzenetére


schawo
titán

ennyit simán megér

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5343) Ibituba


Ibituba
aktív tag

igen. föleg hogy nagyon jo állapotban van (második link) nem is tudom mi lenne ha nagyon rossz állapotban lenne... vagy netán tökéletebe.... :( nekem nem kellenek ilyen belső kártyák de ha kellene sem vennék használtan semmi ilyet

(#5344) schawo válasza Ibituba (#5343) üzenetére


schawo
titán

Az elsőt venném, ugyanaz a két kártya.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5345) Ibituba válasza schawo (#5344) üzenetére


Ibituba
aktív tag

a nagyon jo állapotban kifejezés miatt utaltam a második linkre csak. mert ezektöl a dumáktol falra lehet mászni :DD használja egészséggel és probléma mentesen én azt mondom (ha megveszi)

[ Szerkesztve ]

(#5346) Marchello13 válasza Ibituba (#5345) üzenetére


Marchello13
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :)
Sokszor ilyet írnak, így biztos előbb megveszik. :D
Találtam még egyet.

(#5347) schawo válasza Marchello13 (#5346) üzenetére


schawo
titán

Na ezt hanyagold. Még mindig a legelső a jó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5348) John Rose válasza DarthRoni (#5338) üzenetére


John Rose
aktív tag

Szerintem Asus Xonar DS ! :K
Én nemrég vettem egyet (10750 HUF) és kicseréltem a műveleti erősítőjét egy LM4562NA OpAmp-ra (1370 HUF). Nagyon szépen szól, könnyen beállítható a driverével. Nekem ennyiért bőven megérte. Az X-FI Extreme Audio pedig egy butított chipes kártya, ami hangminőségben szerintem nem egy lapon említhető a Xonar DS kártyával. Ez az én véleményem, lehet hogy egy páran megcáfolnak.

(#5349) xavi


xavi
csendes tag

Sziasztok!
Creative T20 mellé melyiket ajánljátok Xonar DG vagy DS?

(#5350) schawo válasza xavi (#5349) üzenetére


schawo
titán

ds.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.