Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5202) PuMbA válasza #46372352 (#5201) üzenetére


PuMbA
titán

:N , ha a pénzből egy jobb hangfalat vennél az sokkal nagyobb javulást hozna.

(#5204) PuMbA válasza #46372352 (#5203) üzenetére


PuMbA
titán

Ha fontos a basszus akkor a Z4 tökéletes, de egy jó sztereó rendszer pl.Edifier R1600T sokkal szebben szól. A Z4-gyel alapjában véve az a baj, hogy nincs benne szinte semmi méyközép/közép alja és ezért nagyon vékony a hangja.

Egyébként ingyen javíthatsz a hangkártyád hangzásán, ha a foobar2000-hez berakod ezt a plugint és 48000Hz-re rakod az újramintavételezési frekvenciát.

[ Szerkesztve ]

(#5205) PuMbA válasza PuMbA (#5204) üzenetére


PuMbA
titán

"Ha fontos a basszus akkor a Z4 tökéletes,"

Ezt egy kicsit hülyén fogalmaztam meg, szóval az Edifierben is van basszus, de közel sem annyira túlzó, mint amit a Z4 előállít és nem is megy le olyan mélyre. Ha neked tetszik az irdatlan mennyiségű mély akkor érdemes csak a Z4-nél maradni, amúgy a Z4 kifejezetten rossznak számít.

[ Szerkesztve ]

(#5207) PuMbA válasza #46372352 (#5206) üzenetére


PuMbA
titán

Beteszed a sima dll-t a foobar2000/components mappába, a foobar beállításainál a DSP Manager ablakban átrakod a sox resamplert az aktív DSP-k közé és a beállításainál beállítod a 48000Hz-et.

(#5209) sti10p


sti10p
senior tag

Akkor már biztos, hogy Xonar DS-lessz, de a hangfalakban még bizonytalan vagyok.
Amúgy a notimhoz is nézek, mert 2 héten kb 3 napot vagyok otthon és ez a notikhoz való külső Xonar elég érdekes, szerintetek megéri ilyet venni, vagy nem lessz nagy a külömbség az -azt hiszem Realtech-es- alaplapihoz képest ami alapból van a notimban?

[ Szerkesztve ]

XY

(#5210) PuMbA válasza #46372352 (#5208) üzenetére


PuMbA
titán

Nem rosszabb az biztos :K

(#5211) sti10p


sti10p
senior tag

Szóval még mindíg vacilálok :U , most arról kéne infó milyen DAC-ot és stereo hangfalakat vegyek 40-50-ért, ami rendesen megröffen...
Javaslatok?!

[ Szerkesztve ]

XY

(#5212) Piftuka válasza zoltanz (#5191) üzenetére


Piftuka
veterán

"Cambridge Soundworks -nek is vannak olcsóbb gyengébb és drágább jobb cuccai is."

Abban az árkategóriában, amelyről beszélünk (Logitech Z-5500 ára) nem nagyon vannak "gyengébb" cuccai. :N

Még a 30 dolláros darabáron megvásárolható hangszórói a legolcsóbb mélynyomójukkal párosítva is jobb hangminőségben a 20.000-40.000 forintos, átlagos, 5.1-es PC-s hangrendszerekhez képest. ;)

(#5192) sti10p válasza Piftuka (#5190) üzenetére

"Gondolom azért ezeket a Cambridge cuccokat nem túl könnyű beszerezni..."

Manapság, az internetes vásárlás, és az eBay korában nem is túl nehéz. :)

Egyébként használtan jó áron lehet vásárolni még Magyarországon is ilyen hangfalszetteket. (Itt a Prohardver-en is előfordulnak a hirdetések között.)

"Aquila non captat muscas."

(#5213) toM517


toM517
aktív tag

Sziasztok!

Milyen VGA-t erdemes venni egy Phenom X2 555 BE es 2x2GB 1600Mhz DDR3 melle? A felsohatar ugy 25kp, hasznaltaron is merhetunk! koszonom:))

(#5214) dudika10 válasza toM517 (#5213) üzenetére


dudika10
veterán

Eltévedtél egy picit. HANGkártyákkal foglalkozik a topik. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5215) Archer válasza toM517 (#5213) üzenetére


Archer
őstag

HD5770-t használtan ha már így megkérdezted :)

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#5216) sti10p válasza dudika10 (#5214) üzenetére


sti10p
senior tag

Eh...:U

[ Szerkesztve ]

XY

(#5217) RtK


RtK
tag

Hali! Kineztem a Sennheiser PC360 fulest, milyen hangkarit ajanlotok hozza? Fokent jatekra es filmekhez hasznalnam, szoval semmi komolyabb zenei dologhoz.

(#5218) dudika10 válasza RtK (#5217) üzenetére


dudika10
veterán

Asus Xonar Essence ST(X). ;]
Olcsóbban Prodigy HD2, apróról olyan 15-18k körül megvan.
Még olcsóbban Asus Xonar DG.

Mind a 3 fejhallgatókhoz van, első kettő csak sztereo, a DG 5.1-et is tud, de minőségben rosszabb.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5219) baluka26 válasza RtK (#5217) üzenetére


baluka26
veterán

Könyörgöm, ne vegyél PC360-at...
Amúgy azok, amiket dudika ajánlott eléggé jók, főleg a Prodigy az árához képest :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5220) dudika10 válasza baluka26 (#5219) üzenetére


dudika10
veterán

Mi baj a PC360-al? Kb egy 598-as szint lehet, mikrofonnal.
Túlárazott, de ha egyszer valakinek nem jó az asztali vagy csíptethetős mikrofon akkor nincs mit tenni.
Arra legalább lehet mondani, hogy valami minőséget is képvisel. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5221) RtK válasza baluka26 (#5219) üzenetére


RtK
tag

Miert mi a baj a PC360-al? :F

(#5222) baluka26 válasza RtK (#5221) üzenetére


baluka26
veterán

Az ára legfőképpen.
46ezer forintért én teljesen biztos, hogy thomann-ról vennék AGK K601-et.
Én sem gondoltam volna, hogy ennyire jó ez az AKG fejes, de azóta teljesen beleszerettem a hangjába.
Dead Space 2-zni pl nem is merek vele, mert annyira félelmetesen jól képzi le a teret :) (Nyakban tartom kicsit emelt hangerővel :DDD )
+Egy asztali akármilyen mikrofon a 360-on sem nagy durranás a miki :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5223) RtK válasza baluka26 (#5222) üzenetére


RtK
tag

Ertem, hat vegul is nem olyan fontos nekem a mikrofon... webcameraba amugy is van beepitve, dumalni meg boven eleg azzal. Nem ragaszkodom a PC360-hoz, AKG-hez mar volt szerencsem, nem rossz marka, bar nem ehhez a tipushoz. A fuleshez valo hangkarik miert jobbak amugy mint a nem fuleshez valok? (lehet hulye kerdes, de hang temaban nem vagyok otthon) Creative-ot nem ajanljatok?
Egyebkent volt mar szerencsed PC360-hoz?

[ Szerkesztve ]

(#5224) dudika10 válasza RtK (#5223) üzenetére


dudika10
veterán

Van rajtuk egy erősítő.
De persze minden attól függ, hogy mennyit szánsz rá, mert akár vehetsz direkt fülesekhez kitalált DAC + erősítő párost is. Ez egy kis külső doboz amit USB-n dugsz pl a gépre (vagy coax, vagy optikai kábel, esetleg firewire).
Hangminőségben elég jók, de olyan 200dollár körül vannak.

(#5225) schawo: én se hallottam, de elvileg elég hasonló a HD-khez. Ha a PC350 hibáit kijavították (amit elvileg megtettek) akkor szerintem elég jó játékra. Most kivételesen nem játszik a zene a kérdező szerint, ezt azért vegyük figyelembe.
Tudom, egyeseknél a hang=zene és semmi másra nem kell drága cucc. :P

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5225) schawo válasza dudika10 (#5220) üzenetére


schawo
titán

Én olvastam olyan véleményt is a pc360-ról, hogy teljesen máshogy szól, mint a hd5x5 sorozat. Se magas, se mély, csak durván kiemelt középtartomány. Professzionális szintű fps játékra kiváló, zenére pocsék. Még szórakoztató játékra sem ajánlották. Ki kell hangsúlyoznom, hogy nem saját vélemény (én még nem hallottam), hanem nem 100%-ig megbízható forrásból származik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5226) RtK válasza dudika10 (#5224) üzenetére


RtK
tag

Hat igen zene nem annyira fontos, persze azert jo lenne ha nem valami doboz hangja lenne. Ezt az AKG K601-et nem ismerem hogy jatekra pl CoD-ra mennyire jo.
Prodigy HD2-t talaltam eBayen egesz elfogadhato aron.

(#5227) Dave™ válasza RtK (#5226) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha a 100 dolláros Prodigy HD2-re gondolsz, akkor lélekben adj hozzá +25% ÁFÁ-t is, mert van rá esély, hogy nem csúszik át a vámon. Másra meg nem gondolhatsz, mert az olcsóbbik változat discontinued.

[ Szerkesztve ]

(#5228) baluka26 válasza Dave™ (#5227) üzenetére


baluka26
veterán

Válaszolt az eladó a leveledre, és azt írta, hogy vége az olcsó változatnak?!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5229) Dave™ válasza baluka26 (#5228) üzenetére


Dave™
nagyúr

igen, ide is beírtam, hogy válaszolt a Gyrocom, discontinued, csak az Advance DE maradt.

[ Szerkesztve ]

(#5230) Madn!ght válasza Madn!ght (#5151) üzenetére


Madn!ght
addikt

A problémát sehogy sem sikerült kiküszöbölni. :N

A kártya utódja úton van egy X-FI titanium személyében. Remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket.

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#5231) Krissz80 válasza Madn!ght (#5230) üzenetére


Krissz80
senior tag

A Dolby Digital vs DTS témához hozzászólva.
Ezt a cikket újra meg kellene írniuk a DD Live és DTS Connect eket vizsgálva.

- DDL ugyanis 640kb/sec 16bit 48khz

- míg a DTS Connect 1536kb/sec 24bit 48khz

És szerintem ebben az esetben a 16 bit vs 24 bit is mérvadó ebben a tekintetben.
Személy szerint ezért preferálom a DTS-C-t.

Itt nem csak a tömörítés a lényeg, hanem hogy a hangkártya a 24 bites jelet lerontja 16 bitessé.

És a mai HD rippeknélis megfigyelhető, hogy a 24 bites DTS után a 16 bites hangsáv tompábban szól.

(#5232) PuMbA válasza Krissz80 (#5231) üzenetére


PuMbA
titán

"Itt nem csak a tömörítés a lényeg, hanem hogy a hangkártya a 24 bites jelet lerontja 16 bitessé."

A DTS Connect arra való, hogy PCM-et alakítson DTS-sé. Ha filmet nézel akkor felesleges a DTS Connect, hiszen simán kiküldöd a DTS adatfolyamot és nem lesz semmi sem lerontva. Játékokban meg nincs 24bites hang.

"És a mai HD rippeknélis megfigyelhető, hogy a 24 bites DTS után a 16 bites hangsáv tompábban szól."

Ugyanazt tudom mondani, mint előbb: filmekhez nem kell DTS Connect.

(#5233) Krissz80 válasza PuMbA (#5232) üzenetére


Krissz80
senior tag

"És a mai HD rippeknélis megfigyelhető, hogy a 24 bites DTS után a 16 bites hangsáv tompábban szól."

Én ezt az eredeti sávokat hallgatva tapasztaltam.

A DTS Connectet azért használom, mert az erősítőm nem eszi meg az összes HD filmbe csomagolt DTS hangsávot és ezért nem fogom lecserélni, ráadásul egyes filmek spdif passtroughtt módban laggolnak.

Másrészt a DVD audiót még az X-FI sem játssza csak analóg kimeneten.

3.ik indok, a DTS HD Master és Dolby TrueHD hangsávokat DTS Connectbe kódolva le tudok játszani DVDs hangsávokénál jobb minőségben.

És még egy 4.ik indok X-FI tulajoknak, a Cristalyzer-t tudják filmekhez is használni.

De még van pár apróság amire nem térnék ki.

[ Szerkesztve ]

(#5234) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Próbáltam visszaolvasni, meg nézelődni, de én lassan már elveszek a kártyák között...

Mi a különbség az Asus Xonar DX és a D1 között? A pci-e és a pci csatlakozón kívül? (már ha van)

(#5235) dudika10 válasza NoOne1976 (#5234) üzenetére


dudika10
veterán

Egy tápcsatlakozó ami kell a DX-re a csatlakozó miatt, ez egy floppy vagy egy molex csatlakozó, más nincs.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5236) PuMbA válasza Krissz80 (#5233) üzenetére


PuMbA
titán

"A DTS Connectet azért használom, mert az erősítőm nem eszi meg az összes HD filmbe csomagolt DTS hangsávot"

Akkor ott valami gond van. AC3Filtert próbáltad már?

"3.ik indok, a DTS HD Master és Dolby TrueHD hangsávokat DTS Connectbe kódolva le tudok játszani DVDs hangsávokénál jobb minőségben."

A DTS-HD magjában lévő 1.5Mbites DTS-nél nem hiszem, hogy egy felesleges újrakódolással jobb minőséget kapsz.

"És még egy 4.ik indok X-FI tulajoknak, a Cristalyzer-t tudják filmekhez is használni."

Crystalizer nem ér semmit, olvass utána. Semmilyen normálisabb hangkártyán - pl. ESI Juli@, LynxTwo - nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#5237) Krissz80 válasza PuMbA (#5236) üzenetére


Krissz80
senior tag

Mondjuk igazából én a DTS vs DD vitához szerettem volna hozzászólni azáltal, hogy megvilágitom a DTS Connect egyik előnyét.
És szerintem mindegy, hogy miért használom bármelyiket is.
Nekem így kényelmesebb.

(#5238) PuMbA válasza Krissz80 (#5237) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, a DTS vs DD-ről beszélünk, de még mindig nem értem, hogy miért jobb a DTS Connect a DDL-től.

[ Szerkesztve ]

(#5239) PuMbA válasza PuMbA (#5238) üzenetére


PuMbA
titán

Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, de szerintem alapvetően nem lehet rámondani a DTS-re, hogy jobb. DTS Connect előnye, hogy ingyenes; hátránya, hogy kiemel kicsit a mély tartományban. Dolby Digital előnye, hogy hatékonyabb és nem emel ki semmit; hátránya, hogy díjköteles.

[ Szerkesztve ]

(#5240) gab1ka


gab1ka
aktív tag

Sziasztok!

Ugyan az X-Fi topicban már feltettem egy kérdést amire kaptam is választ,viszont ahogy itt visszaolvasgattam feltennék itt is párat :)
Tehát a kérdésem az lenne hogy egy Z-5500at mivel célszerű összekötni ha a hangminőségről van szó optikai/coax kábel vagy RCA ?(jójó ez van majd lesz később jobb is)
A lényeg hogy minden szóljon ahogy most is,gondolok itt játékra filmre zenére (Audigy 4).
Ez azért izgat mert nem látom át ezt a Titanium HD illetve az Asus xxx modelljeinek a mikéntjét,azaz hogy ez az audiophil dolog ez most végülis csak a sztereó zene szerelmeseinek javallott?Ugyebár ezeken a hangkártyákon van egy RCA kimenet,ami sztereó.Rákötve bármit csillivilli nagyon szuperül szól,csúcsminőség stb.Ha viszont az ember többcsatornás hangot szeretne,akkor erre a kimenetre dugja az optikai kábelt..Ez azért zavaros,mivel talán itt,talán máshol meg azt olvastam hogy ha digitális kábelen vezeti az ember ki a hangot,akkor egyáltalán ésvagy minimális a külömbség pl egy alaplapi hangkártyához képest.Tehát nem értem hogy akkor egy 50.000Ft-os hangkártyával egy 5.1-et élvezni "csak" úgy lehet mint bármely más standard hangkeltővel,a sztereó viszont pöpec?
Konkrétan a Titanium HD megvételén gondolkodtam,gondolván a jövőre is,hogy ez majd megállja a helyét 5-6 évig,csúcsminőség stb,de erre csak annyi választ kaptam hogy ez nem nekem való.
Nos szeretnék tisztán látni ezzel a digitális összekötősdivel kapcsolatban,csakmert ha pl egy sima Titanium,Xonar x.x az analóg kimeneteivel JOBBAN szól 5.1ben mint az spdif, akkor már le is van tudva részemről a zavar:)

Minden segítő választ előre is köszönök!

(#5241) dudika10 válasza gab1ka (#5240) üzenetére


dudika10
veterán

Analóg összekötésnél a hangkártya alakítja át a jelet, ettől függ a jel minősége.
Digitális összekötésnél a hangkártya nem nyúl hozzá, az erősítő mellé épített DAC alakítja át a jelet, ettől függ a végén az analóg jel minősége.

Az, hogy mi a jobb az a beépített DAC (lényegében nekünk most ez egy hangkártya) és a hangkártya függvénye.

5.1-ben filmek szólnak vagy játék. Itt nem számít annyira a hangminőség. Zenénél sokkal inkább lényeges, mert ott csak az van (nincs képi hatás mellé, koncentrálsz nagyon a minőségre). Ezért szoktak nagyon jó minőségű (és nagyon drága) hangkártyákat/DAC-okat készíteni a sztereo szerelmeseinek.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5242) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!
Remélem jó helyre írok.
Csak azt szeretném kérdezni, hogy creative sound blaster live digital 5.1- működik win7 64 bit alatt, mert én keresgéltem hozzá drivert, de nem találtam sehol.
Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni. :R

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#5243) malwy válasza Fr@nkieWilde (#5242) üzenetére


malwy
senior tag

kx driverrel 100%, hogy működik.
itt kX Audio Driver
(Full version) Version 5.10.0.3550

(#5244) Archer válasza gab1ka (#5240) üzenetére


Archer
őstag

Rákötve bármit csillivilli nagyon szuperül szól,csúcsminőség stb - azért nem úgy van az, sz@rból várat (már bocsánat a kifejezésért) egy drága hangkártya sem tud csinálni, a műanyag "multimedia speaker" ezekkel a kártyákkal is ugyanolyan ratyin fog szólni. Ha megnézed, egy jobb sztereó hangfalpár újonnan (most ugye új árakról van szó, használtan persze van sokkal olcsóbban is jó) majdnem annyiba kerül mint kompletten a Z-5500 és ezek még csak az olcsóbb modellek. Meg akkor még erősítőd sincs hozzá, egy valamit érőbb megint verdesi újonnan a Z-5500 árát. Persze nem objektív az ár alapú összehasonlítás valahogy össze kell. Egy sztereó rendszernél van két hangdobozod és azoknak kell minél szebben, a hangszerek hangját minél hitelesebben visszaadniuk. Ezeknek a sok.1-es hangcuccoknál inkább a "dögös" hangzásra mennek rá, az effektek a különböző filmekben, játékokban minél ütősebben szóljanak. Ha esetleg gondok vannak a magas vagy közép tartománnyal az sem annyira gond, filmeknél, játékoknál nem annyira feltűnő, ott úgyis a falbontó mélyek a fontosak.

Én a helyedben vennék egy Xonar D2X-et, pci-e-es, így később sem lesz gondod a csatolófelülettel, spórolsz egy kb. egy 10-est és még meg is kíméled magadat a Creative 100 gigás drivereitől, amellett nagyon jó kártya.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#5245) dudika10 válasza Archer (#5244) üzenetére


dudika10
veterán

"Én a helyedben vennék egy Xonar D2X-et..."
És abszolút teljes mértékben felesleges.
Ha jó minőség kell sztereon akkor Essence ha meg sok.1 kell akkor DX.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5246) gab1ka válasza Archer (#5244) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Köszönöm szépen a választ!Végülis ez érdekelt leginkább hogy esetemben teljesen felesleges egy audiophil kártya 50 ezrekért.A sztereó egyáltalán nem mozgat,a Logitech Z-5500 is csak azért alakult így mert egy kuponnal féláron jutottam hozzá a gyártótól.Ennél már csak jobb lesz idővel,gondolok itt egy sok.1-es THX erősítőre valami igényes szettel.Egyenlőre a házimozi és a játékok hangzása az első.Nagy bánatomra ez a Creative X-Fi gagyizás a driverekkel 2011 -ben ez számomra felfoghatatlan,valamint ahogy Te is írtad a Xonar igen jó vételnek tűnik.Az EAX x.0 illetve a +1 fps sem vonz.

Időközben meg is rendeltem egy D2-őt,gondoltam ha csak a csatoló felület különbözik akkor had ne kelljen a VGA mellé zsúfolni,jó lesz a gép aljában is,erre utánaszaglászva kiderült hogy a D2X DAC-ja fejlettebb újabb stb,most mondhatom le a rendelést :(..+párezer forintot már csak kifizetek hogy nyugodt legyek :)

Még egyszer köszönöm a felvilágosítást!

(#5247) dudika10 válasza gab1ka (#5246) üzenetére


dudika10
veterán

"... D2X DAC-ja fejlettebb..."
Ezt meg hol olvastad? :F

Egyébként továbbra is tartom a véleményem, hogy egy z5500-hoz abszolút felesleges D2(x).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5248) gab1ka válasza dudika10 (#5247) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Egy külföldi oldal tesztbevezetője indult némi összehasonlítással,amit a fórumban tovább taglaltak pár mondatig.Megmondom őszintén most keresgéltem vissza de nem találom pedig be akartam linkelni.
Hogy felesleges e vagy sem az végülis mind1,rossz nem lehet,az alsó és középkategóriát inkább most elkerülöm és letudtam a hangkártya cserét egy időre.

(#5249) dudika10 válasza gab1ka (#5248) üzenetére


dudika10
veterán

Nézd meg a gyártó honlapját. ;)

PCI-s kártyával nem terveznék nagyon hosszú távra mostmár. Kezdenek eltűnni a lapokról a PCI sínek.

Persze, rossz nem lesz, csak más kérdés, hogy messze nem hoz annyit egy DX-hez képest mint amennyivel többért vesztegetik.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5250) gab1ka válasza dudika10 (#5249) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Megnéztem bár ott csak a D2X-et találtam.Amúgy én is úgy voltam vele hogy akkor legyen inkább PCI-E-s,de szerintem amire eljött volna az ideje annak hogy egyetlen 1db PCI slot se maradjon egy alaplapon,addigra úgyis kiüti ezt a kártyát a helyéről egy villámcsapás egy überultraszuper újabb ésatöbbi.Mindenesetre a a jelölt megvan,egyedül a hétvége nem a barátom mert akkor nem hozza a futár :(.Már nincs is kedvem az Audigy-vel filmet nézni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.