Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Creative Sound Blaster Audigy sb0570-ről mi a véleményetek?

(#5502) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Vagy esetleg ez? C-media8738

Lényeg, hogy ne szóljon rosszabbul az Realtek HD ALC883-tól.

[ Szerkesztve ]

(#5503) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

De itt van pl. ez: [link]

Ez menne az én lapomban vajon?

(#5504) dudika10 válasza tzsolesz (#5500) üzenetére


dudika10
veterán

Ha visszaküldöd garanciába akkor vagy javítják, cserélik ugyan olyanra, ha nem megy választhatsz újat vagy kérheted a pénzt vissza.

Win7-en picit bűvészkedős lehet, de a legolcsóbb használható kártyák az Audigy-ek (sima, 2, 2zs, 4). Ezeket csak használt piacról kapod meg.

Új kártyák közt a legolcsóbb használható az egy Asus Xonar DG, ez már 7k.
Viszont egy jobb kártya időtállóbb is (sajnos olcsóbbak közt nincs pci-e, így valószínűleg a pci sín lesz a korlátozó tényező időtállóságban, de én még minimum 3 évet jósolok neki).

SupremFX és társai nem mennek hacsak nem olyan lapod van, mert fordított pci-e csatlakozó van rajtuk. Szemétség...

Noname vackokat meg kerüld szerintem, mert könnyen lehet, hogy nem tudod életre kelteni őket Win7 alatt.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5505) tzsolesz válasza dudika10 (#5504) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszönöm szépen.

Nagyon úgy néz ki, hogy az audigy szériát ki fogom hagyni, a támogatás teljes hiánya miatt.
Ráadásul nem szeretek zsákbamacskát venni. Öcsémnek volt Audigy 4-e, és elég sokat szívott vele. Végül is eladta.
Az új hangkártyák irreálisan drágák, sőt ezeket az Asus-okat is irreálisan drágán adják használtan is itt a PH!-án, talán 1-2K-val olcsóbban, ami nevetséges.

Az első dolog amit most megfogok tenni, hogy hétfőn beküldöm gariba a lapot. Akárhogyan is szidják az alaplapi zajkeltőket, pl nekem semmi bajom nem volt a 883-al. Elég kellemes, részletes a hangja. Én már abban sem nagyon hiszek, hogy ezek az őskövület driver támogatás nélküli Audigy-k pl. jobbak lennének a mostani integrált megoldásoknál. Bocsánat, jobbak lennének annyival, amennyit érnek, és amennyiért adják őket. Bár nem sokat hallottam szólni, csak öcsémét, de nem ájultam el tőle. ha jól emlékszem talán még gond is volt a hanggal.

(#5506) schawo válasza tzsolesz (#5501) üzenetére


schawo
titán

Ezek közül a supremefx csak egy konkrét lapban működik, a cmedia egy határ szar, közelébe se ér az alaplapinak, az Audigy jó lehetne, de nagyon gáz a driverellátottsága.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5507) tzsolesz válasza schawo (#5506) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mi történt a driver támogatással? Vagy csak szimplán régi, és ezért nem foglalkozik vele a gyártó?

(#5508) dudika10 válasza tzsolesz (#5507) üzenetére


dudika10
veterán

Amikor megjelent az Xfi sorozat eltűnt a támogatás. Kitalálod miért?
(Hogy mindenki vegyen új kártyát, igen... :( )

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5509) tzsolesz válasza dudika10 (#5508) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hoppá. :Y
Nah, akkor ezt a céget sem támogatom. ha még is lesz hangkari vétel, akkor Asus. Asus-ban soha nem csalódtam. (VGA, Alaplap....)

(#5510) paye válasza tzsolesz (#5509) üzenetére


paye
tag

Én már csalódtam az Asus - ban is.... / alaplap, PDA.../ :W

(#5511) gabber01 válasza -=Vacsek=- (#5475) üzenetére


gabber01
addikt

Fura, néha én is így használom, ha nem akarom a többieket zavarni, de soha nem húzgáltam semmit. A hangkari driverében lehet álltani, hogy 5.1en vagy sima stereon tolja ki a hangot, fülest bedugom az 5.1 kivezetésébe és csókolom.
Nálad nincs ilyen opció? vagy messze van az 5.1 füles portja?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5512) gabber01


gabber01
addikt

Gyors kérdés akkor már.
Jelenleg Audigy 2 ZSm van, ami XP alatt nagyon fasza, viszont mivel drágalátos creativenál beütött az áltatálon driverhiány, illetve a win7 gyökeresen más hangkezelésének köszönhetően, win7 alatt nagyon nem úgy szól ahogy kellene.
Milyen karit ajánlanátok helyette ami kb. hasonló minőséget képvisel a jelenkornak megfelelve?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5513) schawo válasza gabber01 (#5512) üzenetére


schawo
titán

X-Fi Titanium
Xonar DS/DX

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5514) PuMbA válasza gabber01 (#5512) üzenetére


PuMbA
titán

Ez érdekes. Danielk drivert próbáltad? Hangtulajdonságoknál 16bit/48kHz van beállítva? Itt egy jó minőségű Foobar2000 resampler plugin, szerintem érdemes kipróbálnod. Ezekkel a megoldásokkal biztos jó hangot kapsz.

(#5515) gabber01 válasza PuMbA (#5514) üzenetére


gabber01
addikt

Próbáltam, de lehet vmit rosszul csináltam. Elég nagy szívás amúgy ezeket a drivereket felvarázsolni.
Lehet hülye kérdés, de ez a resampler miért is és mire jó?
Egyébként sztem most is vmelyik DanielK driver van fenn (ha otthon leszek megnézem), de vhogy olyan tompa, dinamikátlan, a basszus is jóval puffogósabb, mint XP alatt ahol sokkal szebb.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5516) PuMbA válasza gabber01 (#5515) üzenetére


PuMbA
titán

Az Audigy csak 48kHz mintavételezéssel tud dolgozni, ezért amelyik forrás nem ilyen, azt újramintavételezi 48-ra. Az alap megoldás nem valami fényes, mert torzításhoz és hibákhoz vezet. Foobarban megpróbálhatsz más hangkimenetet is beállítani.

Ezek a DanielK driverek nem módosítanak a hangon, tehát biztos nem ez a baj. Nem volt véletlenül bekapcsolva a CMSS? Láttam már olyat, hogy alapból beteszi a Crea felület.

[ Szerkesztve ]

(#5517) gabber01 válasza PuMbA (#5516) üzenetére


gabber01
addikt

48-ra van állítva, azt hiszem talán írta is a readme-ben a srác. Viszont ezt nem egészen hogy csak 48at tud a kártya?:O Akkor minek?hogyan? tesztelik 24/96ban is? továbbá mi az értelme?

CMSS2 be van kapcsolva, de anélkül még vacakabb. XP alatt is CMSS2vel a legjobb.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5518) PuMbA válasza gabber01 (#5517) üzenetére


PuMbA
titán

Elírtam, szóval 32-t, 48-at meg 96-ot tud a kártya és a 44.1-et kell csak átalakítania. Nincs több ötletem, nekem régen volt egy Audigy 4-em (ami szinte egy az egyben Audigy 2) és az tökéletesen ment Win7 alatt ugyanolyan hangminőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#5519) gabber01 válasza PuMbA (#5518) üzenetére


gabber01
addikt

Nekem is fura. Nem szinte egy az egyben ugyanaz, hanem valóban ugyanaz a 2 meg a 4 :D. DanielK írt is hozzá drivert ami 4est csinál belőle. Kipróbáltam, de nem véltem különbséget felfedezni.
Most kipróbálom a 3.8as pack-ot, hátha.

Meg még egy mamlasz kérdés. Foobart nem használtam eddig sokat, de ezt a resamplert hogyan kell berakni alá?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5520) gabber01 válasza PuMbA (#5518) üzenetére


gabber01
addikt

Na, most mintha jobb lenne.:)
Foobar fura, winampon sokat dob a híres dsp plugin, enhancer_017. Foobarhoz nincs vmi hasonló?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5521) schawo válasza gabber01 (#5520) üzenetére


schawo
titán

A foobarral is etethetők a winamp beépülők.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5522) tasselhoff


tasselhoff
tag

Hi all! Van valakinek ESI Maya 44 hangkártyája? Tegnap szereztem egyet de belefutottam egy problémába. A rendszer egy win7 32 bites és Cubase 5 használok zeneszerkesztéshez. És itt kezdődik a gond. Ha a Cubasebe beállítom a Maya 44 Asio-t akkor a control panelbe nem tudom állítani a latency-t. Elvileg a hangkártya gyári programjába lehet állítani a sample-t. de amikor szeretném átállítani akkor azt mondja hogy használatba van az MME multitrack. Ezt viszont nem tudom hol kell kikapcsolni. Van valakinek esetleg valami ötlete?

(#5523) gabber01


gabber01
addikt

Na most igaz hogy jobb a hang...egy ideig, aztán elkezd recsegni :Y !!! Ez mitől lehet?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5524) tzsolesz válasza gabber01 (#5523) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Asszem ez volt öcsémnél is a gond. :U

(#5525) Orgi válasza tasselhoff (#5522) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem ilyenem van, de nincs Cubase-m :(

(#5526) gabber01 válasza schawo (#5513) üzenetére


gabber01
addikt

És X-Fi XtremeMusic?
Illetve ezeknek egymáshoz viszonyítva mik az előnyei/hátrányai?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5527) nyunyu válasza gabber01 (#5523) üzenetére


nyunyu
félisten

Szvsz meg mindig a 2.18.0010 driver szolt a legjobban Audigy4-gyel, igaz trukkozni kellett, hogy Win7-re feltelepuljon, mivel ez meg Vistara keszult plusz Creative kifelejtette az Au4 hardveres azonositojat a telepito inijebol :O
(Ebbol lett a DanielK fele SupportPack 2.0, ami siman telepult 7-re is, meg az Au4-et is kezelte.)

Win7-re kiadott 0011 veguben (SP 2.5+) elvileg javitottak a korabbi mikrofon bugot, viszont azota recseg a kartya. :W

Mindegy, engem mar nem erint a driver mizeria, miota HDMIn etetem az erositot.
Mar csak a GTX460-at kene ravenni arra, hogy ha semmi sem hasznalja, mint hangkartyat, akkor is adjon ures adatfolyamot, mert az erositoben bazi hangosan kattan valami rele, ami a kimenetet kapcsolja le ha nincs adat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5528) xmad


xmad
őstag

üdv

melyik hangkártyát lenne érdemesebb megvenni? illetve érdemes-e logitech x-530hoz lecserélni az alaplapi realteket?
Asus Xonar D1
vagyX-FI extreme

GIGABYTE EP43T-UD3L ALAPLAPBA KELLENE

még valami:

amit szeretek a realtekbe hogy bárhogy betudom állitani a hangszorókat.. nos nekem az a 2 hangszoró is elölre van helyezve a szobába ami elvileg hátulra menne(szobám adottsága miatt) igy a realtek driver ba betudom állitani azt is hogy ,,első hangszorók" legyen... igy a zene nem stereo 2.1 be szól hanem 4.1 -be
remélem érthető ahogy leirtam
az X-FI driverba ez lehetséges vagy a xonarba?

(#5529) dudika10 válasza xmad (#5528) üzenetére


dudika10
veterán

Xtreme audiot ne. Innen a többi egyértelmű.
Nem lehetséges, hosszú történet a miértje.
Azonban a 4.1 nem jó. Sztereo felvételt sztereoban kell hallgatni. Interferencia szóra keress rá a google segítségével. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5530) xmad válasza dudika10 (#5529) üzenetére


xmad
őstag

pedig azért hallgatom 4.1 -be mert sokkal jobban szól mint 2.1-be :) hangerőből se kell rá annyit dobni, mert ugye igy hangosabb is egy kicsivel... tehát nekem nagyon jó igy..

tehát hangzásba ez is stereoba szól... csak 2 helyett 4 hangszóró van..

a jobb hangzáson kivül semmit se vettem észre

[ Szerkesztve ]

(#5531) #92251648


#92251648
törölt tag

Kis szombat esti szösszenet: [link]

(#5532) Citroware


Citroware
addikt

Egy ilyen hangkártya hangzása mennyire jó egy integrált hangkártyához képest, ha nem akarom túlságosan ordíttatni a hangfalakat?

[ Szerkesztve ]

(#5533) dudika10 válasza Citroware (#5532) üzenetére


dudika10
veterán

Ne ezt a hangkártyát vedd. Egy Asus Xonar DG sokkal jobb barátod lesz.
Nincs semmi köze a hangfalak hangerejének a hangkártyához. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5534) Citroware válasza dudika10 (#5533) üzenetére


Citroware
addikt

Az igaz, de annak van köze a hangerőhöz, hogy mennyire észleljük a különbséget, ezért kérdezem.:D Mert ha alig lesz jobb a hang, akkor nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#5535) dudika10 válasza Citroware (#5534) üzenetére


dudika10
veterán

Az az integrált hangkártya és a hangfal függvénye is (meg akusztika és hasonlók).
Ha csak halk háttérzenére kellakkor nem érdemes cserélni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5536) molnarpeter válasza Citroware (#5534) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kell egy bizonyos kellemesen erőteljes hangerő, hogy halld a részleteket ;)

mp

(#5537) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Játszani érdemes még X-fi-t vagy egyáltalán hangkártyát venni ha az ember HDMI-t használ AV erősítővel? Videokártyáról kimegy a többcsatornás LPCM. Játékok csak X-fi-vel tudnak térhatást vagy simán látják a videokártya többcsatornás hangkimenetét? Jövőbeli rendszer összeállításához kérdezem. X-fi topikba írtam eredetileg, de rájöttem ide kellett volna első sorban. Köszönöm.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#5538) dagobertpoci válasza M@trixfan (#5537) üzenetére


dagobertpoci
csendes tag

Játéknál tökéletes hangja van az X-Fi hangkártyáknak, veszteni nem vesztesz vele:)

(#5539) #92251648 válasza mg105 (#48) üzenetére


#92251648
törölt tag

A nagyobb a jobb, azaz csendesebb, de amiket itt bemásolgattok, csak elméleti értékek. A gyakorlatban jó eset, ha a hivatalos érték felét elérik ezek a kártyák.

Bocs, kicsit régi kérdésre válaszoltam. :W

[ Szerkesztve ]

(#5540) dudika10 válasza dagobertpoci (#5538) üzenetére


dudika10
veterán

HDMI mindent tud... penzkidobas az xfi.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5541) gerus1981


gerus1981
csendes tag

Sziasztok,

sajnos tönkrement az Audigy2-es hangkártyám és az alaplapival nagyon nem vagyok megelégedve. Sennheiser HD-428-as fülessel használom. Ami belefér a keretbe, az az Asus Xonar DS vagy a Xonar D1. Mi a különbség a két hangkártya között? Illetve mivel szól jobban a DS, ha az opamp-ot kicserélem rajta? Valamint ki lehet-e cserélni a D1-en is az opampot?

A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#5542) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok

Milyen hangkártyát tudtuk ajánlani 5.1-hez 10 terembe kell majd vennem kb 30-40nm logitech hangfalakkal felszerelve c-mediat vettem már kettőt de van ebben az árkategóriában valami ami jobban szól? genius esetleg?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5543) animatrix11


animatrix11
őstag

olyan 3-4e ft körül kéne vennem őket

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5544) Stirbi válasza animatrix11 (#5543) üzenetére


Stirbi
addikt

5,6k-ért van audigy se

apron nézz még körbe sokan árulnak sb live 5.1-et és audigy se-ket :K

[ Szerkesztve ]

(#5545) animatrix11 válasza Stirbi (#5544) üzenetére


animatrix11
őstag

4kért láttam sb vx-et az még jó lehet, 8 db kell és uj, számlával
de még az audigy is jó lehet

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5546) #95561216


#95561216
törölt tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy minél nagyobb mintavételezési frekvenciájú (így mondják magyarul a sample rate-t?) hangkártyára, lehetőleg emberi áron. Pontosabban egyelőre infókra, hogy egyáltalán milyenek vannak. Mennyi a legnagyobb, ha semmi sem számít, és mennyi az elérhető mondjuk 100 ezer forintig? Esetleg mindez usb-n, linux kompatibilisen?

(#5547) Gabson730


Gabson730
tag

5.1 -es handrendszernek( Logitech x-540) milyen 7.1 es hangkártya passzol?
Egyátalán passzol-e ?

1000Köszi

(#5548) hoolla


hoolla
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek megeri az arat az Asus Xonar Xense szett? Szeretnek vegre egy jo gamer hangzast osszehozni. Mindig szenvedtem az integralt hangkartyakkal, mostmar szeretnek a leendo gepembe valami igazan jot vasarolni. Nagyon jokat irnak errol a parosrol. De ha van szerintetek jobb alternativa akkor szivesen elolvasnam. Neztem a logitechnek a csodajat a g35-t de az, hogy usb-s nem nagyon tetszik. Szeretnem ha nem csak a geppel tudnam hasznalni a fulhallgatot. Jatek lenne az elsodleges felhasznalasi terulet, de filmezes is szempont. A zene nem annyira fontos, mert arra ott a hifi.

Koszonom!

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#5549) Stirbi válasza Gabson730 (#5547) üzenetére


Stirbi
addikt

akármelyik hangkari passzol amelyik tudja az 5.1-et, ami best buy az a xonar dg.

[ Szerkesztve ]

(#5550) dudika10 válasza hoolla (#5548) üzenetére


dudika10
veterán

Nem éri meg. Kijött már a fejhallgató felújított változata, a PC360 amiben sok mindent javítottak és jobb a hangja. Viszont nyitott, ez lehet probléma bizonyos körülmények közt.
A Xense és az STX között csak az a különbség, hogy a Xense-n van 7.1 analóg kimenet. Ugyan ehhez az STX mellé kell egy H6 kiegészítő kártya, de gondolom nagyon nem érdekel az analóg 7.1 kimenet.
Azonban ilyen árakért már nagyon komoly cuccokat lehet kapni. Játékra filmre és zenére is nagyon kiváló az AKG K601 amit 45k-ért már be lehet szerezni és mellé meg kell egy erősítő-DAC páros, ami az előző esetben a hangkártya volt, lehet az is, de lehet külön a kettő, vagy egy egybe épített külső megoldás.
Szerintem Te nem a hangkártyás topikot kerested, hanem a fejhallgató erősítőst és a fejhallgatóst. ;)
Nem tudom mennyit szánsz rá, de pl egy K601 (45k) és egy Zero DAC (45k) érték állóbb és szinte minden téren jobb megoldás. Kivéve, hogy asztali mikrofont kell(ene) használni melléjük.

Remélem tudtam segíteni. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.