Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) Recon666 válasza Teaway (#4399) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Azér mer öreg :)

(#4402) Teaway válasza Recon666 (#4401) üzenetére


Teaway
veterán

Az nem kifejezés. A muzeológusok is csak hosszú bottal merik piszkálni :D

Nem dobom ki, vmi régi gépbe még jó lesz W98SE-vel.

Nincs itthon csokid??

(#4403) Recon666 válasza Teaway (#4402) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jaja :)

(#4404) mhorvat válasza Recon666 (#4388) üzenetére


mhorvat
senior tag

Akkor jó. És az osztást akkor csak kábeldugdosással tudnám megoldani? :(

(#4405) dudika10 válasza mhorvat (#4404) üzenetére


dudika10
veterán

Használhatsz elosztót is, de hangminőség szempontjából a dugdosás a legjobb.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4406) Recon666 válasza mhorvat (#4404) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Milyen osztást, nem értem :F
szerk: Dudika10 kollega megelőzött :D

[ Szerkesztve ]

(#4407) mhorvat válasza dudika10 (#4405) üzenetére


mhorvat
senior tag

Rendben és köszönöm a válaszokat!

(#4408) pr05p3c


pr05p3c
tag

Sound blaster xfi xtrem audio: [link] vagy inkább asus xonar d1 [link] hangkártya ajánlott? Főleg egy genius sw hf 5.1 6000 rendszerrel használnám, játék/zene/film vegyesen.

(#4409) Recon666 válasza pr05p3c (#4408) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Asus Xonar d1 ajánlott, az xtreme audio butított, azt semmi esetre sem, esetleg használtan érdemes venni Xtreme Music-ot .

(#4410) dudika10 válasza Recon666 (#4409) üzenetére


dudika10
veterán

XA-ért elkérni 16k-t. Ilyen pofátlanságot se láttam még. ;]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4411) pr05p3c


pr05p3c
tag

Kösz a válaszokat, akkor maradok a D1-nél :R
Azért gondoltam, hogy kb egyforma lehet a 2 kártya, mert az áruk majdnem megegyezik, de ezek szerint az x-fi túl van árazva... :W

(#4412) Recon666 válasza dudika10 (#4410) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen a doboz kerül vagy 10k-ba. ;]

(#4413) zitromz


zitromz
tag

Sziasztok!
most már nagyon érik ez a kérdés,pro-kontrákat szívesen várok :R
X-FI Xtreme Gamer Fatal1ty Pro vagy X-FI Titanium?

(#4414) becksim


becksim
aktív tag

Hozott a Jézuska egy HD 515ös fülest, így erősen megugrott az igény egy dedikált hangkarira, mit ajánlotok hozzá? (zenehallgatás, pici játék, pici film)

Nindzsák?? Hol?

(#4415) Recon666 válasza zitromz (#4413) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Attól függ mennyiért tudod megvenni őket.

becksim: Asus Xonar DG, DS, D1/DX vagy X-fi Titanium ha játszik a pci-e foglalat.

[ Szerkesztve ]

(#4416) becksim válasza Recon666 (#4415) üzenetére


becksim
aktív tag

Köszönöm szépen! :R
Azt hiszem nekem elég lesz egy DG-is, nem is nagyon lenne másra keret.

Nindzsák?? Hol?

(#4417) Recon666 válasza becksim (#4416) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Az pont jó lesz a beépített fejhallgató erősítő miatt.

(#4418) mhorvat válasza Recon666 (#4415) üzenetére


mhorvat
senior tag

Azt néztem a Xonar DG dobozán, hogy külön kiemelik: amennyiben a frontpanelra kábelt dugsz, automatikusan arra küldi a hangot. Ezek után csak azt nem értem, hogy ha valaki megvesz egy dedikált hangkártyát, gondolom jobb hangminőséget szeretne az alaplapi integráltnál, de ha rádugja a frontpanelra a fülest/hangszórót, elég sokat veszít az előnyéből a dedikált kártya.
Ez a kártya, ahogy korábban is ajánlottátok nekem is megfelelne (árban és technikai paraméterekben is), de a kábeldugdosással nem vagyok kibékülve. Hozzáteszem, ajánlották, hogy vezessek ki egy hosszabbítót és csak az asztalon kell dugdosni a jack-eket. Ez nem rossz, de én még jó hangminőségű 3,5mm-3,5mm apa-anya jack hosszabbítót sem találtam eddig sehol. :U

(#4419) dudika10 válasza mhorvat (#4418) üzenetére


dudika10
veterán

Mindenképpen lesz minőségromlás. Magán a fejhallgató kábelén is. Amíg el nem jut a hangszóróig a jel addig romlik. Elkerülni nem tudod csak minimalizálni. Találd meg a megfelelő kényelem/minőség hányadost az a lényeg. A hosszabbítóba való dugdosás szerintem a legjobb ilyen téren. Nem lesz jelentős minőségromlás, nem úgy mint egy elosztónál és választhatsz vastagabb, jobb kábelt mint ami a számítógépben megy a front panelhez. Az itthon található noname kábeleim is tudják azt mint a drágábbak, a saját magam által készítettek a legjobbak, de mérési hibahatáron belül van mind.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4420) Recon666 válasza mhorvat (#4418) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem szükséges jó minőségű, úgy sem veszed észre a különbséget ilyen kategóriánál, én se vettem észre még az Audio Technika A500-al sem.

[ Szerkesztve ]

(#4421) Chriss2 válasza Recon666 (#4420) üzenetére


Chriss2
tag

Üdv!
Nekem lenne egy Asus Xonar D1 es Típusú Hangkártyám!
Annyi a baja hogy ha nagyobb hangot teszek rá akkor recseg !
Nem tudnátok megmondani mitöl lehet ez ?
Köszi!

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#4422) Recon666 válasza Chriss2 (#4421) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ez nem ide való, de nem a hangfalnak van baja véletlen, vagy esetleg driver miatt is lehet.

(#4423) Chriss2 válasza Recon666 (#4422) üzenetére


Chriss2
tag

Nem a hangfal mivel más hangkártyánál nem csinálja csak ennél és az eredeti cdjéröl tettem fel!

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#4424) dudika10 válasza Chriss2 (#4421) üzenetére


dudika10
veterán

A driverben a mixer fülön 76% az alapértelmezett, az a maximum, a 100 az túlvezérelt.
Rakd vissza szépen 76%-ra és utána 100%-ra tedd a hangerőt, de ne a mixer fülön, ott 76.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4425) Chriss2 válasza dudika10 (#4424) üzenetére


Chriss2
tag

Köszi szépen megnézem és irok!

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#4426) Chriss2 válasza Chriss2 (#4425) üzenetére


Chriss2
tag

Megcsináltam de most sem lett jobb!
Mindegy köszi szépen a segitséget van rá egy vevöm igy is majd ö megnézi azt mondta !
Köszi!
Üdv!
Kellemes ünnepeket Mindenkinek!

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#4427) dudika10 válasza Chriss2 (#4426) üzenetére


dudika10
veterán

Én szoftveres gondra tippelnék, nem szokott hardveres gond lenni, de azért nem teljesen kizárható, lehet, hogy pont peched volt.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4428) Chriss2 válasza dudika10 (#4427) üzenetére


Chriss2
tag

Köszi!
Én nem igen értek ezekhez a dolgokhoz összetenni összeteszem de ez most kifogott rajtam!

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#4429) mhorvat válasza Recon666 (#4420) üzenetére


mhorvat
senior tag

@dudika10, Recon666: értem én, hogy lesz minőségromlás, de nem mindegy mekkora. Egyszer vettem egy Hama jack hosszabbítót 1000 Ft körüli áron, rádugtam a fülesemet és sírtam a hangminőségtől (míg közvetlen az alaplapi hangkimenetre dugva jó volt). :(

[ Szerkesztve ]

(#4430) dudika10 válasza mhorvat (#4429) üzenetére


dudika10
veterán

Hát akkor ott valamit nagyon elrontottak. Van itthon vagy 1km kábelem és nincs komolyabb minőségromlás egyikkel se persze ésszerű keretek közt. (100m kábelnek 42 toldással már elég jelentős hatása van egy fejhallgatóra...)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4431) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

A hangkártya jelét ha két hangfalszettre akarom kitolni, akkor használhatok csak egy sima jack elosztót? Vagy nem túl szerencsés?

(#4432) dudika10 válasza Tamoo (#4431) üzenetére


dudika10
veterán

Minőségrontás, nem is kicsi.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4433) pr05p3c


pr05p3c
tag

Ugye tegnap ajánlottátok nekem a xonar d1 kártyát, meg is rendelném, csak 1 apróság elbizonytalanított:

1. ugye ilyen egy pci kártya, én még csak ilyeneket láttam
2. ilyen pci slotok vannak a lapomon is
3. ez a xonar d1 csatlakozója. hát nekem kicsit furcsa, hogy 3 részből áll és mintha hosszabb is lenne... Az a kérdésem, hogy ez egyáltalán jó-e a 2-es képen jelölt foglalatba?(sry ha hülye kérdés, de nem akarok pofáraesni)

Ezen kívül még az érdekelne, hogy a kártyán lévő optikai csatlakozó(ami az egyik jack aljzatból jön átalakítóval) működik-e bemenetként? Konkrétan egy xbox 360-at kötnék rá és a hangkártyán keresztül menne a hang(az 5.1 három jack-jén keresztül) a hangfalakra.

[ Szerkesztve ]

(#4434) Recon666 válasza pr05p3c (#4433) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Minden pci foglalatba jó, ha jól tudom digitális bemenet nincs rajta. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4435) pr05p3c válasza Recon666 (#4434) üzenetére


pr05p3c
tag

Ok, akkor ezek szerint megrendelhetem, optikai bemenet hiányát még elnézem, de mondjuk örültem volna neki. kösz a segítséget :R

(#4436) zitromz válasza Recon666 (#4415) üzenetére


zitromz
tag

Fatal1ty itt ph-n 12be lenne míg a titaniumot újonnan venném OEM kiszerelésben 13ért
tehát igazából nem az ár lenne itt a tényező hanem a tudás...arra azért emlékszem h nem is olyan rég a Fatal1tyk 30 körül voltak amíg meg nem jött ugye az újabb Titanium sorozat :R
Logitech Z5500ashoz venném

[ Szerkesztve ]

(#4437) Tamoo válasza dudika10 (#4432) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

akkor botfülem van, vagy ennyire gagyi a cucc, de nem tűnt fel :DDD

(#4438) dudika10 válasza Tamoo (#4437) üzenetére


dudika10
veterán

Nem feltétlenül bot, csak lehet, hogy "avatatlan", de lehet, hogy a rendszer többi tagja se üt meg egy magas szintet. Én is ismerek olyat aki simán használta, megkérdeztem, hogy nem érzi-e rosszabbnak, azt mondta, hogy nem. Ha téged nem zavar akkor használd. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4439) Recon666 válasza zitromz (#4436) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Titanium 13-ért újonnan, hol láttad te? Újonann 18-19k-ért van oem, dobozos nincs is sima Titaniumba Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

(#4440) Teaway válasza pr05p3c (#4433) üzenetére


Teaway
veterán

1. 5V-os PCI kártya
2. 5V-os PCI foglalat
3. Univerzális (3,3V & 5V) PCI kártya

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#4441) zitromz válasza Recon666 (#4439) üzenetére


zitromz
tag

http://www.argep.hu/main.asp?sucheall=Creative+Titanium&x=0&y=0&min=&max=
az árgép kidobott nekem 2 gyanúsan olcsó helyet,de h ezek mennyire helyénvalóak azt nem tudom...

(#4442) Recon666 válasza zitromz (#4441) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Annyiért biztos nem kapsz, ráadásul raktáron sincs, nincs ott a zöld pötty, ez reklámfogás, használtan megy a Titanium 13k-ért.

(#4443) zitromz válasza Recon666 (#4442) üzenetére


zitromz
tag

biztos igazad van,a másik boltnál nem is a hangkarira mutat a link,valószínűleg náluk sincsen...
de a kérdés ettől függetlenül továbbra is adott,melyik szól szebben?

[ Szerkesztve ]

(#4444) Tamoo válasza dudika10 (#4438) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A rendszer jelenleg úgy néz ki: 24bites live-->reloop keverő-->és most abból megy ketté: egy genius 5005-re és egy 2000A-ra. A keverő speciel nem tudom ront vagy javít a minőségen. Igazából "most csak van", akár ki is vehetem a rendszerből. Szerintetek? A hangkártya a héten elvileg cserélve lesz egy xonar dg-re + ha lesz kedvem, meg időm a genius mélynyomóját kibélelem hangfalszivaccsal, mert gyárilag teljesen üres. Jó lenne kihozni a maximumot a rendszerből. Ennyi pénzből most teljesen mást vennék :( de már ez van.

(#4445) Recon666 válasza zitromz (#4443) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ahoz elég komoly rendszer kellene, hogy megtudd egyáltalán, hogy van-e különbség-e a hangjukban, Titanium melett szól az újabb dsp (javított bugok), talán jobb drivert támogatottság, magasabb adatsávszélesség a pci-e foglalat miatt, a 2 év garancia, valamint az optikai csatlakozók és a gyárilag hozzá adott Dolby és Dts connect pack, a fatal1ty mellett az olcsóbb ár, valamint a pci foglalat szól, abban az esetben, ha nincs pci-e foglalat vagy oylan rosz helyre rakták, hogy nem fér el a kártya.

Tamoo: Ha minőségjavulás miatt veszed a hangkártyát, akkor a ketéosztés kapásból kilőve, mert ahgy dudika10 mondta, elég nagy minőségromláshoz vezet, inkább jack toldóval csináld meg, de akkor egyszerre egy hangfal szettet tudsz használni, más lehetőség nem igen van.

[ Szerkesztve ]

(#4446) Tamoo válasza Recon666 (#4445) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hangkártya cserétől nem várok különösebb javulást, max titkon reménykedem. Jack-et ketté tudom osztani keverővel (mint írtam), azon nem csak egy kimenet van. Azt nem tudom, hogy ront vagy netalántán javít a hangminőségen ha még azon is "átvezetem".

(#4447) Recon666 válasza Tamoo (#4446) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Javítani nem igen fog, mert a hangkártya fogja neked átalakítani analóggá a hangot és azt fogja megkapni a keverő, ami továbbítja a hangfalnak.

[ Szerkesztve ]

(#4448) Tamoo válasza Recon666 (#4447) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Értem, köszi! Akkor majd hallgatózom hogy a jobb... :U

(#4449) Recon666 válasza Tamoo (#4448) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nincs mit. :)

(#4450) mhorvat válasza dudika10 (#4430) üzenetére


mhorvat
senior tag

No, akkor jövőre lesz utánajárás a dolognak. Mindenesetre annak örülök, hogy a hangkártya (elvileg) ráfér az alaplara.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.