Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) jaffa 2843 válasza BigBlackDog (#5797) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

nekem egy asrock z68 extreme 4 lapom van, és benne csücsül egy xonar dx. érezhető a különbség az integrálthoz képest. ha teheted mindenképp érdemes egy dedikált hangkártyát beszerezni. Még a viszonylag olcsóbb Xonar DG vagy DS is sokkal jobb mint az integrált (ha nem a digitális kimenetet használod)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5802) T_Stark


T_Stark
őstag

Sziasztok!
Jelenleg egy alaplapi Realtek ALC888-at használok, de eszembe jutott hogy vergődik a szekrényben egy ősöreg SB Live kártyám is :DDD
Szerintetek lenne értelme inkább azt használni az integrált helyett, vagy az már túl régi kártya és nem lenne különbség? (komolyabb hangkártyát venni most nincs pénzem)
És ha jobb a Live akkor valaki tud olyan drivert amivel menne Win7 alatt?

[ Szerkesztve ]

(#5803) nyunyu válasza Tatejka84 (#5798) üzenetére


nyunyu
félisten

Zene, film, játék minden szól. Érdemes venni egy Xonar DX-et vagy D1-et? Azon is SPDIF-en keresztül köldeném a jelet

Mostani alaplapoddal nem valoszinu, hogy szol 5.1-ben a jatek, mivel nem tud se DD-t. se dts-t kodolni, csak sztereo jel megy a digitalison.
Mig a Xonar kartyak rendelkeznek Dolby Digital Live featurerel, igy hazimozi altal dekodolhato 5.1-et ki tud tolni a digitalis kimenetre.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5804) nyunyu válasza T_Stark (#5802) üzenetére


nyunyu
félisten

Live sosem volt egy acelos kartya, azt a szintet a modern Realtekek boven hozzak.

Plane, hogy az utobbikhoz legalabb van driver, mig Creative a Live-okat mar vagy 5 eve nem tamogatja. :DDD
(Vista driver sem volt hozza, nem hogy 7...)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5805) Nojbee


Nojbee
tag

Sziasztok!
Edifier HCS2330 és egy Razer Carcharias-hoz szeretnék hangkártyát vásárolni, ez ügyben szeretném kikérni a véleményeteket, mi lenne a megfelelő. Árban max 15k. Köszönöm

(#5806) Himym


Himym
senior tag

Sziasztok.

Hangkártyát szeretnék venni kifejezetten játékra de néha van film is. Külsö hang rendszer is. Fülesnek egy Roccat Kave 5.1es füles van. Asus Xonar DX-ig nézegettem öket, eddig csak Asus-t iponban 15755 többet nem igen szeretnék kaidni karira kérdés már csak az, hogy megérie ez a kari ennyiért az árát. Köszi a segítséget. :R Ha esetleg tudtok más gyártótól jobbat ennyiért persze az is jöhet. OS az win7 64bit lehetöleg kompatibilis legyen vele. :R :R Ja még valami: tápnak egy corsair tx 750wosom van nem a watt miatt hanem a csai maitt kérdezem, hogy van e rajta olyan casti, hogy árammal ellássam a karit vagy nem kell hozzá? Ez lesz az elsö hang karim. :B

[ Szerkesztve ]

(#5807) Himym válasza Himym (#5806) üzenetére


Himym
senior tag

Okés adnak hozzá kábelt. :C

(#5808) Himym


Himym
senior tag

Sziasztok.

Adódik még 1 kérdés. Ha a gépben van egy hang kari aminek a micje és a line inje 1 csati és ha mondjuk a miket az alaplapra dugom a másik cuccot pl egy gitárt line inre az működni fog? :F :R :U Ty.

(#5809) dudika10 válasza Himym (#5808) üzenetére


dudika10
veterán

Elmélet működik, lehet egyszerre több hangeszközt használni, az nem probléma, de gitárhoz nem volna baj egy céleszköz...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5810) Himym válasza dudika10 (#5809) üzenetére


Himym
senior tag

De a kari maga jó? :R

(#5811) dudika10 válasza Himym (#5810) üzenetére


dudika10
veterán

Persze, azzal nincs semmi baj. Csak ha a gitárfelvételt komolyan gondolod akkor ahhoz kevés.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5812) Himym válasza dudika10 (#5811) üzenetére


Himym
senior tag

Üdv.

Havernak kellene a gitár nem nekem, egy asus xonar d2x jobb lenne hozzá?? :F

Már alig várom a DX-emet. :R

(#5813) dudika10 válasza Himym (#5812) üzenetére


dudika10
veterán

Egy emu 0202-es pl jobb lenne hozzá.
De egyébként van külön gitárhoz vannak célszerszámok, az akármilyen hangkártya mellett jó gitárhoz.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5814) Himym válasza dudika10 (#5813) üzenetére


Himym
senior tag

Nem stúdió szintű felvétel kell, csak úgy a szórakozáshoz. :K Minnél olcsobban. ;)

(#5815) dudika10 válasza Himym (#5814) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor nyugodtan próbálkozhattok egy sima line-in-nel.
Ha elég az a minőség amint az alaplapi hangkártya tud (vagy valamivel, de nem sokkal jobb) akkor nem kell külön erre felvevő. Próbáljátok ki az alaplapi hangkártyát.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5816) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv skacok

3 hangkari közül szerintetek melyik a jobb?

X-Fi Auzentech Bravura

X-Fi Elite Pro

X-Fi Titanium HD

Várom hozzáértők válaszát! Köszi! :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#5817) jaffa 2843 válasza Satyricon (#5816) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

mire szeretnéd használni, és miért csak creative van a listádban?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5818) Satyricon válasza jaffa 2843 (#5817) üzenetére


Satyricon
addikt

Elsősorban zenehallgatásra, másodsorban játékra használnám. A hangkari meg azért szeretném hogy creative legyen, mert eddig még csak ilyen hangkarim volt és tökéletesen meg vagyok vele elégedve! Emiatt nem szívesen cserélem le másféle márkára, félek, megbánnám a dolgot... De... Ha tudtok ezektől jobb hangkarit, akkor állok elébe! Egy próbát megér... Nekem legalábbis! :K

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#5819) dudika10 válasza Satyricon (#5818) üzenetére


dudika10
veterán

És milyen rendszerrel szeretnéd használni?
Ha csak sztereo kell akkor pl egy Prodigy HD2 vagy drágábban egy Asus Xonar Essence ST(X) is szóba jön. 5.1-re ott van a fél asus paletta: DG, DS, D1, DX, D2, D2x.
Van élet a Creativeon túl. Véleményem szerint az Asus jelenleg versenyképesebb.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5820) jaffa 2843 válasza Satyricon (#5818) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

hopsz kicsit rosszut tettem fel a kérdést(éjjel 1 az azért mégiscsak éjjel 1 :) ), de dudika10 kolléga rákérdezett helyettem is, hogy milyen rendszer lenne rákötve. Mert ha egy átlagos pc hangfalszett, vagy egy középkategóriás fejhallgató, arra feljesen felesleges 30-40ezer ft-os kártya, ott van pl a Xonar DX 15ezerből meg úsznád a dolgot és mindent tud amire szükséged lehet játékhoz vagy zenéhez.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5821) Satyricon válasza jaffa 2843 (#5820) üzenetére


Satyricon
addikt

Semmi probléma... :N

Am jelenleg Z5500-am van, de szeretnék majd egy stúdió hangfalpárt vásárolni a közeljövőben. Szóval a lehető legszebb hangzást szeretném elérni! :K

Dudika10: Nemtom... Kissé előítéletes vagyok a xonarokkal... Inkább maradnék a Creative-nál... :F

Am a három belinkelt hangkari közül melyik a legjobb?? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#5822) dudika10 válasza Satyricon (#5821) üzenetére


dudika10
veterán

Milyen monitorok lesznek? Mert ha szimmetrikus bekötésre is lesz mód akkor érdemes volna szimmetrikus láncot építeni és akkor erre alkalmas hangkártyát vagy DAC-ot venni.
Kár, hogy előítéletes vagy a Xonarokkal, mert szerintem tényleg versenyképesebbek mint a Creativeok.
Az általad felsoroltak közül én a Titanium HD-t választanám, de marha drága...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5823) Satyricon válasza dudika10 (#5822) üzenetére


Satyricon
addikt

A pénzt most lesz...om. :K Csak l1en 1 csúcskategóriás hangkarim. Igaz a mostani se rossz, de... kis maximalista vagyok, egyre jobbat akarok! :D Am kíváncsivá tettél... Szívesen meghallgatnék egy Xonar Essence-t, állítólag az az 1ik legjobb az Asus hangkarik közül... Am meg mondom Neked őszintén, nem igazán értek az ilyen stúdiós hangcuccokhoz, ezért még azt sem tudom milyet vegyek... Csak tervbe van, hogy még ebben az évben megveszem. :K

Szóval akkor Te a Titanium HD-t választanád? :U Hmm... Le7 az lesz az áldozat, ugyanis én is erre szavaznék szívem szerint! Csak kár, hogy nem adnak hozzá se front panelt se távirányítót... :((

Valakinek esetleg más véleménye??? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#5824) Himym válasza dudika10 (#5822) üzenetére


Himym
senior tag

Lenne még egy kérdésem ehez a Xonar DX-hez, ha jól látom asus honlapján meg az árakat nézve ez a DX a második legjobb gamer hang kari. . .

Ez az EAX cucc mennyire jó? Mennyire kellhet? Mert csak EAX 1.0-át támogat mikor már 5.0 van creánál. Nem tudom menyivel lesz jobb a hangzás. Én inkább maradnék az Asusnál mit creát. Csak kiváncsi vagyok. Tudom kereshetnék googleban de ti már úgy is tudjátok ezért egyszerübb ha ti mondjátok el. :R :B

Esetleg a Roccat Kave mellé még egy jobb minőségű 2.1 es hangfalat vennék. :R
Nagyon tetszi kez a xonar dx :D

[ Szerkesztve ]

(#5825) jaffa 2843 válasza Himym (#5824) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

EAX kb halott, pár játék használja, azon kívül teljesen felesleges. Egyébként a DX EAX 5.0-t támogat.
2.1-es hangfalnak valami Edifier-t ajánlanék pl. Edifier HCS2330

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5826) Himym válasza jaffa 2843 (#5825) üzenetére


Himym
senior tag

Érdekes. Mivel asus fórumában az van írva, hogy nem támogatja, de ha halott akkor tök mind1. :R edifier s530d Ez egy kicsivel jobb. Csak kib*szott drága, de a hangja isteni. :K

(#5827) Blitz23


Blitz23
tag

Sziasztok! Ehhez az alaplaphoz érdemes hangkártyát venni? ASROCK H61M/U3S3
Ha igen mit ajánlotok?:)(főleg játékokra,zene hallgatásra használnám,5.1)

[ Szerkesztve ]

(#5828) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok! Egy Asus M4A785TD EVO alaplap optikai kimenetén hogy lehet 5.1 hangot kinyerni. Csak sztereóban szól.

(#5829) jaffa 2843 válasza Blitz23 (#5827) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

maximális keret? mik lennének rákötve?

tibike8

pontosan miből szeretnél 5.1-et kinyerni? játék, film (milyen lejátszó)?
konkrét infot nem találtam hogy támogatna digitális kimeneten DD-t vagy DTS-t

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5830) tibike8 válasza jaffa 2843 (#5829) üzenetére


tibike8
őstag

Igazából bármiből amin 5.1-es hang van. Jellemzően persze filmek, de akár DTS audio is lehet. Lévén, hogy optikai kimenet van, azt rádugtam a házimozi erősítőre, de csak sztereóban van hang. Egy idő után gyanús volt, hogy effektes filmnél aminek 5.1-es a hangja, nem nagyon hallok térhangot és kiraktam lemezre és az asztali DVD-ből már normálisan jött a hangja. Akkor néztem a VIA HD audio deckban csak sztereot mutat, ha az optikát választom. Ez nagyon fura így nekem, ha egyszer analógon meg kiad 7.1-et. Vagy az alaplapi optika nem feltétlen ad ki 5.1-et?

Avagy, ha az alaplapi cuccal nem megoldható, akkor mit kell vegyek, hogy 5.1-em legyen digitálisan? Bármilyen külön hangkártyát amin van optikai kimenet?

[ Szerkesztve ]

(#5831) dudika10 válasza tibike8 (#5830) üzenetére


dudika10
veterán

Filmek hangja (DD, DTS) ki tud menni, de játékok alatt nem lesz normális térhatás hacsak nem támogatja a DDL-t, vagy a DTSi-t. Szóval ha nem tud kódolni akkor játékok alatt nem lesz sok.1.
Megoldás egy olyan kártya ami támogatja a fentebb említett kódolások egyikét. Pl: Asus Xonar DS, D1, DX vagy Xfi Titanium.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5832) tibike8 válasza dudika10 (#5831) üzenetére


tibike8
őstag

Első sorban filmnek kellene. Akkor azt hogy lehet előcsalni belőle? Csak ez látszik:

[ Szerkesztve ]

(#5833) tibike8 válasza dudika10 (#5831) üzenetére


tibike8
őstag

Illetve, csak hogy biztos nem beszélünk el egymás mellet. Kijön a hang, csak épp az optikán is csak sztereóban.

[ Szerkesztve ]

(#5834) dudika10 válasza tibike8 (#5833) üzenetére


dudika10
veterán

Neked szerintem az AC3 filter nevű programra volna szükséged.

De én mint nagy 5.1 ellenes már vagy 3 éve nem használtam optikán 5.1-et. Kell valaki olyan aki használ.
Az alaplapi kártyák képesek érintetlenül kiküldeni a filmek kódolt hangjait az erősítőnek és ha az erősítő tudja kódolni akkor mindenféle probléma nélkül menni fog. Persze ez feltételezi azt, hogy DD vagy DTS sávval ellátott filmeket próbálsz, mert minden egyéb esetben szükséged lesz egy normális hangkártyára.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5835) jaffa 2843 válasza tibike8 (#5833) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

egy kis segédlet a témában [link]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5836) jaffa 2843 válasza Himym (#5826) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

fizikailag nem támogatja, mivel creative licenszről van szó, viszont szoftveresen meg tudja oldani a dolgot. Azt hiszem 2.0 és 5.0 kompatibilis, de mint mondtam szinte teljesen felesleges, én egy tesztprogramon kívül még soha nem használtam eax-ot :D

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5837) tibike8 válasza dudika10 (#5834) üzenetére


tibike8
őstag

Köszönöm egyelőre mindenkinek a tippeket. Egyébként a Nero6 Show Time van többek között fönt és most, hogy nézegettem, találtam a beállításokban erre megoldást és most - legalábbis ez a lejátszó - már kiadja megfelelően a hangot. Akkor a többi lejátszónál (BS player, KMPlayer és a VLC player van még most fönt)is lesz valami vagy akkor ez az AC3 filter segíthet még. Egyébként gyári DVD-kkel nézném.

dudika10:
Én meg úgy vagyok vele, ha már összeraktam egy házimozit, akkor csak szóljon már úgy ahogy a film hangját kikeverték.

[ Szerkesztve ]

(#5838) Muton


Muton
addikt

Hello!
Notebookra fogok váltani a közlejövőben. Lesz esélyem arra, hogy a HD555-ös fülest (vagy egy értelmesebb kicsi 2.0/2.1) meghajtsak egy notebook hangkártyával? Vagy sokkal nem lesz jobb az alaplapra integráltnál? Amúgy ExpressCard vagy USB-s verziót keressek? A dedikált Radeon-on levő hangkodek csak a HDMI-n távozó hangot kezeli vagy be lehet fogni zenelejátszásra is?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#5839) dudika10 válasza Muton (#5838) üzenetére


dudika10
veterán

Laptopok még rosszabbak mint a rendes integráltak.
Inkább USB-ben érdemes gondolkodni mostanság.
Asus Xonar U3, U1, Crative Xfi HD és van még egy csomó hasonló.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5840) Muton válasza dudika10 (#5839) üzenetére


Muton
addikt

Értem. És egy USB-s hangkártya mennyivel jobb, mint egy notebookba integrált? Érdeme egyáltalán foglalkozni vele, vagy töröljem a flacjeimet és álljak vissza 128 kbps-re? :DD Nem terheli nagyon a procit az USB miatt? Nem lenne jobb megoldás agy Express card foglalatos?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#5841) tibike8


tibike8
őstag

Megoldódott és szól ahogy kell :C Mégegyszer köszönöm a segítséget :R

(#5842) dudika10 válasza Muton (#5840) üzenetére


dudika10
veterán

Nálam átlagosan 1-2%-os terhelést mutat az USB-s vacak.
Sokkal jobb minőség kipréselhető USB-ből mint a laptop saját hangkártyája. Minden csak pénztárca kérdése, vannak nagyon komoly USB-s eszközök is. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5843) Muton válasza dudika10 (#5842) üzenetére


Muton
addikt

Köszönöm v aálaszt!

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#5844) Blitz23 válasza jaffa 2843 (#5829) üzenetére


Blitz23
tag

6-7ezer forint,hosszú távra:)

[ Szerkesztve ]

(#5845) dudika10 válasza Blitz23 (#5844) üzenetére


dudika10
veterán

Abból nem sok minden jön ki. Asus Xonar DG vagy kis szerencsével DS vagy valamelyik xfi (kivéve az audió!) használtan.

Hangszóróval vagy fejhallgatóval használnád inkább az se mindegy. Szóval mit kötnél rá?

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5846) nyunyu válasza Muton (#5838) üzenetére


nyunyu
félisten

A dedikált Radeon-on levő hangkodek csak a HDMI-n távozó hangot kezeli vagy be lehet fogni zenelejátszásra is?

Elvileg az ujabb Radeonok hangkartyakent is mukodnek (ha felteszed a kulon drivert hozza), de hangot csak a HDMI kimeneten fogsz kapni.

Azzal meg nem sok mindent tudsz kezdeni, hacsak nem kotod ra valami hazimozi erositore, aztan abba dugod a fulest.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5847) Muton válasza nyunyu (#5846) üzenetére


Muton
addikt

Köszi az infót! Éreztem, hogy csak hdmi lesz, ha működik. Sajnálós :DD

szerk: amúgy az milyen minőségű hangot ad ki magából (a notebook-ba integrálthoz és egy USB-shez képest kb)?

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#5848) nyunyu válasza Muton (#5847) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel a HDMIn digitalis jel megy ki, annak a hangminoseget az erositobe epitett DAC hatarozza meg. (plusz a korites, erosito karakterisztikaja sem mindegy)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5849) Muton válasza nyunyu (#5848) üzenetére


Muton
addikt

Szóval egy digitális jel csak (audio cd, film, játék) átmegy rajta. és ha mondjuk az a feladata, hogy analóg jelet (aux inre kötött cucc vagy mikrofon) adjon ki hdmi-n, akkor neki kell elvégezni az ad konverziót, nem? Erre képes egy Radeon "hangkártya", vagy ilyenkor csak az alaplapira (illetve az usb-sre) lehet hagyatkozni? :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#5850) nyunyu válasza Muton (#5849) üzenetére


nyunyu
félisten

Radeonon nincs analog bemenet.

Alaplapira kotott mikrofont az integralt hangchip digitalizalja, ennek a kimenetet a Windows hangkezeloje atteszi az alapertelmezett kimenetre.
Ha az a HDMI, akkor oda.

(Kiprobaltam, alaplapi Via mikrofon bemenetet engedelyezve sisterges jott a 460GTX HDMIjen, szoval mukodik.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.