Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#5400) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az eladóval beszéltem már pü-ben, de aki tudja, hogy mit tud ez a kártya, ne tartsa vissza magát :)
[link]

(#5402) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Hát ha az essential kilőve akkor D2X marad :) Azért megkérdem a hangszóró topikjában is nekik mik a tapasztalatuk.

Thx a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#5403) dudika10 válasza prime_adam (#5402) üzenetére


dudika10
veterán

Abszolút felesleges szvsz.
Inkább egy xonar ds vagy D1/Dx az ami passzol a logihoz.
Hacsak nem tervezed komolyabb házimozi beszerzésést akkor felesleges kiadnod 35k-t a D2x-re szerintem.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5404) RM1 válasza ΞΔGLΞ (#5401) üzenetére


RM1
aktív tag

Nekem az USB-s változata volt, aminek 16/48-s mintavételezése van csak. Elég jó hangja volt, és mindig van fenn a hivatalos oldalon friss driver, ha jön egy új oprendszer. Most E-Mu-t hallgatok, annál azért nem szólt jobban.

(#5405) ΞΔGLΞ válasza RM1 (#5404) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Értem, köszi :)

(#5406) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Szerintetek a hangkártyám haldoklik?mert amikor elinditom a windows 7 vagy a linuxot akkor nem megy a hangkártya,a win7 aszt írja ki,hogy nincsen hangeszköz később amikor bemelegszik a rendszer eszközkezelővel elkezdem keresni ismeretlen hardver eszközt akkor szépen felismeri és már megy a hangkártya.Ez a linuxnál is ez van elsőnek nem ismeri fel hangkártyát majd idővel felismeri amikor bemelegszik.Ha cserélni kellene akkor mire mert most egy audigy 4 van,ennél egy kicsivel jobbat szeretnék :) de nem arany árban.Essetleg van javaslat?

(#5407) Ndruu válasza ΞΔGLΞ (#5385) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A személyeskedést légy szíves mellőzd a jövőben!

Harrrr!!!!

(#5408) prime_adam válasza dudika10 (#5403) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Válaszoltam a másikban topikban.

[ Szerkesztve ]

(#5409) dudika10 válasza prime_adam (#5408) üzenetére


dudika10
veterán

Az alaplapfüggő.
Vannak kifejezetten jó alaplapik amik analógon is jól használhatóak.
Vannak olyanok amik optikán tudnak kódolni és kiküldeni 6 csatornát játékok alatt is.
Ezekkel jól használható analógon vagy optikán.
Ha egyikkel se rendelkezel akkor mindenképp érdemes egy DS-t vagy D1/DX-et vásárolni, ezek használhatóak optikán és analógon egyaránt (optikára elég a DS, mert nincs különbség), de ha egy jobb alaplapid van akkor is lehet, hogy érdemes ennyit rászánni egy hangkártyára. Mindenesetre a D2(X) felesleges hozzá.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5410) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok! 5406 esetleg erre a kérdésre van valakinek valamilyen ötlete?Az alaplapom hangkeltője egy Realtek ALC892 Audio Codec ennél milyen hangkártya lenne jobb és amely működik is linux alatt.

[ Szerkesztve ]

(#5411) D1Rect


D1Rect
félisten

Igazából fogalmam sincs melyik topikba forduljak a kérdésemmel. :B
A sima árazós topikban sztem nem is ismerik a Terratec-et.

Szóval mi pénzt érhet egy Terratec Phase 22?

(#5412) schawo válasza D1Rect (#5411) üzenetére


schawo
titán

15-20k körül saccolom

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5413) NoOne1976


NoOne1976
őstag

A segítségeteket kérném:

Megvettem a Xonar D1-et, végre itt figyel a gépemben, feltelepítve, minden rendben... Kivéve, hogy a front panelen lévő fülhallgatócsatlakozómon keresztül nem jön hang :(

Mi lehet a baj? Az alaplapi hangkártyámmal működött, most egyszerüen az alaplapról átdugtam a xonarral, de hiába csatlakoztatom hozzá a fülhallgatót, semmi...

Biztos valahol állítani kell valamit, csak nem jövök rá...

(#5414) tigipuf válasza NoOne1976 (#5413) üzenetére


tigipuf
senior tag

Hello!
A vezérlőpulton átállítottad a kimenetet front panelre?

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#5415) NoOne1976 válasza tigipuf (#5414) üzenetére


NoOne1976
őstag

A Xonar Audio Center-ben átállítotam az analog out menüpontban a "2 speakers"-t "FP Headphone"-ra, de semmi.

(#5416) tigipuf válasza NoOne1976 (#5415) üzenetére


tigipuf
senior tag

Akkor passz, :F ,mindenesetre látogass át ide szerintem(mivel nekem már nincs meg a D1,nem tudom megnézni,hogy mi lehet a gond):[link]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#5417) Mezi1982


Mezi1982
tag

Üdv, a mai nap vettem észre hogy úgy a fejes mind a hangfalon ha zenét, filmet hallgatok és olyan részhez érek ahol mondjuk nincs nagy hangerő iszonyatos súgást hallok vagyis inkább csak zavarót ha lenyomom a pause gombot akkor viszont siri csend van pedig Flac formátumú zenét és HD filmeket nézek, hallgatok

milyen gond lehet az alaplapi hangkártya is le van tiltva egyszerűen nem értem akkor

(#5418) schawo válasza Mezi1982 (#5417) üzenetére


schawo
titán

Milyen hangkártya?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5419) Mezi1982 válasza schawo (#5418) üzenetére


Mezi1982
tag

Asus D2X

(#5420) schawo válasza Mezi1982 (#5419) üzenetére


schawo
titán

Egyáltalán nem normális jelenség, nekem tápellátás gond jut róla eszembe. Próbáld áttenni másik sínbe, és ellenőrizd a tápcsatlakozóját, rendesen rajta van-e.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5421) adamssss válasza Mezi1982 (#5417) üzenetére


adamssss
veterán

A d2x elvileg nem kezel hd formátumot...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#5422) schawo válasza adamssss (#5421) üzenetére


schawo
titán

Mit nem kezel? Olyan hangformátum nincs is hogy HD, azt persze, hogy nem kezeli :U

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5423) Mezi1982 válasza schawo (#5420) üzenetére


Mezi1982
tag

igazából másik sinbe nem tudom tenni, a táppal az összeköttetés meg jó ahogy látom nincs kilazulva

(#5424) adamssss válasza schawo (#5422) üzenetére


adamssss
veterán

Pl: HD-Master, true-HD. :C

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#5425) schawo válasza adamssss (#5424) üzenetére


schawo
titán

Ezeket nem a hangkártyának kell kezelni, hanem a lejátszószoftvernek. A hangkártyán 7.1 kimenet van, tehát kezeli az lejátszószoftver által kibontott jeleket. Akárcsak az összes random 7.1 hangkártya.

Ha te most arról akarsz beszélni, hogy a hangkártya nem küldi ki digitális formában ezeket a formátumokat a DAC-kal rendelkező erősítő felé, akkor az teljesen más tészta. De ilyenre nem is volt szüksége senkinek, mert akinek ilyen gondja van, az inkább videokártyát vegyen, azok kezelik ezeket a formátumokat digitálisan.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5426) dudika10 válasza Mezi1982 (#5423) üzenetére


dudika10
veterán

Driverben az SVN gomb kéken világít? Kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5427) Mezi1982 válasza dudika10 (#5426) üzenetére


Mezi1982
tag

azt hiszem a felvétel volt valami nagyon gyenge minőségű flac-hez képest azért volt nagyon észrevehető a súgás ha feltekertem a hangerőt és utána meg sikerült pont olyan filmet választanom ami szintén valami botrány ahhoz képest amit vártam 720p BD Rip

(#5428) salytmasztor


salytmasztor
aktív tag

Szerintetek a Xonar STX hangkartyaval valahogy tudom a Roccat Kave fejest tenyleges 5.1-ben hasznalni vagy ha jol sejtem akkor csak virtualisan tudja ezt a hangkartya sztereoban?

[Xonar STX]
[Roccat Kave]

[ Szerkesztve ]

(#5429) schawo válasza salytmasztor (#5428) üzenetére


schawo
titán

Az stx csak sztereó, így csak virtuális térhangzást tud.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5430) salytmasztor válasza schawo (#5429) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Kar.
Foleg sztereo fejesekhez vettem a hangkartyat, de jo lett volna kiprobalni a Roccat fejest is 5.1-ben. :(((

(#5431) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Hangkártya vásárláson töröm a fejem. Jelenleg logitech z2300-as hangrendszerem van de ideje valami komolyabbra cserélni. Az lenne a kérdés, hogy 10-15k-s kategbe mit lenne érdemes venni(használt is jöhet) Főleg zenehallgatáshoz kéne.
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5432) dudika10 válasza Bagira01 (#5431) üzenetére


dudika10
veterán

Asus Xonar DS, D1/DX, Prodigy HD2, nehogy megkövezzenek megemlíteném a Creative kártyáit (Music, Gamer és a picit drágább Titanium), bár ezeket már csak használtan lehet beszerezni többnyire (kivéve a titanium).
A Prodigy csak sztereot tud, viszont van rajta fejhallgatókhoz erősítő, a legolcsóbb Xonar, a DG 6 csatornát ismer és neki is van kis onboard fejhallgató erősítője.
Hang tekintetében egy Prodigy HD2-vel járnál a legjobban, bár utóbbi időkben feljebb ment megint az ára.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5433) Bagira01 válasza dudika10 (#5432) üzenetére


Bagira01
veterán

Ahogy nézegettem a Prodigy HD2 inkább 18k körül mozog, az meg már sok :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5434) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Milyen hangkártyát ajánlotok, pár ezer forintos összegben, ami támogatja a Win7 64 bites op rendszert? Az alaplapi ALC köszönt el. Tudásban nem kell erősebb, 4,1 vagy 5,1 max amit tudni kell neki. Hangzás sem életben vágó.

(#5435) default.


default.
őstag

sziasztok!
az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan hangkártya, amin 2 bemenet és 2 kimenet van?

(a cél az, hogy két különböző hangforrást szeretnék rákötni, és 2 fülhallgatóval szeretném ugyanazt hallani)

előre is kösz!

(#5436) SOAD19 válasza csongi (#5434) üzenetére


SOAD19
addikt

Esetleg Xonar DG?

(#5437) schawo válasza default. (#5435) üzenetére


schawo
titán

Az Audiotrak/ESI kártyák tipikusan ilyenek:
Audiotrak HD2
ESI MAYA44
ESI JULI@

Viszont jellemző, hogy egyik kimenetük erősített, a másik pedig vonali. (Kivéve a Juliska, ahol mindkettő vonali)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5438) default. válasza schawo (#5437) üzenetére


default.
őstag

értem.
van másik típus, ami külső kártya?
ha van több, kérlek írd le őket, szeretnék minél több lehetőségből választani, mert más szempontoknak is meg kell feleljen.

köszönöm szépen a segítséget!!

(#5439) schawo válasza default. (#5438) üzenetére


schawo
titán

Külső van sok, de drágábbak. Mennyi lenne a keret?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5440) default. válasza schawo (#5439) üzenetére


default.
őstag

30-40-et szánnék rá, ha van legalább 2 be- és kimenet rajta...

:F

(#5441) default. válasza schawo (#5439) üzenetére


default.
őstag

Ez vajon rendelkezik 2 be/kimenettel?

és erről vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#5442) schawo válasza default. (#5441) üzenetére


schawo
titán

Általános használatra megteszi az x-fi is. Itt is az egyik kimenet erősített a másik vonali. 30k felett viszont rengeteg opció van. Ha komolyan cuccot akarsz rákötni, akkor érdemes az x-finél jobbat választani.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5443) LSL1337


LSL1337
őstag

hali, az mitől lehet hogy az X-Fi, extreme gamer fatalyty pro series hangkártyám elkezdett pattogni?

néha halkan, de mindenképp észrevetően pattog recseg a hang.

alaplapot váltottam, core 2 duoról sandy bridgere, akkor kezdődött, mi okozhatja ezt?
win7 x64

2 kimenetről beszéltetek korábbipostokban, előkerültek az X-fi-k, ezen is megoldható ez?

mert hangfalat és fülest használok egyszerre, és nem szeretem mindig átdugdosni

(#5444) schawo válasza LSL1337 (#5443) üzenetére


schawo
titán

Tudtommal ez ilyet nem tud, csak az USB-sek.

A pattogást meg ezer dolog okozhatja. Kezdd a keresést azzal, hogy átrakod egy másik PCI buszba.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5445) LSL1337


LSL1337
őstag

2 PCI slot van a lapomon, most az alsóban van, a fenti slot meg a 2 slotos VGA alatt van
nem fogom betenni alá a full nyákos X-FI,

X-Fit fűtené a VGA, meg fullra blokkolná a légáramot

más lehetőség?

(#5446) #92251648 válasza default. (#5435) üzenetére


#92251648
törölt tag

Két forrást akarsz egyszerre hallgatni 2 fejhallgatón?

(#5447) schawo válasza #92251648 (#5446) üzenetére


schawo
titán

Stúdiózni akar füles monitorozással.

Utólagos engedelmével PM idézet:
"Nos, de a két bemenet az két bemenet.
Ugyanis két jelforrást/hangforrást szeretnék rádugni (egy basszgitárt és egy e-dobot), és ezeket együtt szeretném 1-1 (összesen 2db) fejhallgatón hallgatni. ezért kéne a 2 bemenet."

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5448) #92251648 válasza schawo (#5447) üzenetére


#92251648
törölt tag

A több bemenet nem probléma, még keverni is tudja őket szoftveresen. 2 fejhallgató erősítővel rendelkező olcsó hangkártyát nem tudok, de akár szét is osztható, ha elég ereje van a kimenetnek, tehát rádughat 2 fülest, csak halkabbak lesznek.

ESI Maya? 4 analog input and 4 analog output channels

A Juli@ komolyabb, de azon nincs fejhallgató kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#5449) schawo válasza #92251648 (#5448) üzenetére


schawo
titán

Tudom, ezeket javasoltam én is neki, de aztán kiderült, hogy 40k alatt keres USB-s megoldást. Erre kapta tőlem privátban az E-MU 0202 és 0204-t. Csak azért írom, hogy ezt a kört már ne kelljen megfutni. Szóval ha van más ötleted, plz fejtsd ki neki.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5450) default. válasza schawo (#5449) üzenetére


default.
őstag

igazából nem stúdiózásra kell, akkor nem 40k lenne a plafon :)
csak otthonra, egy haverom áthozná a basszgitárját, és szeretnénk egyszerre hallani a gitárt meg az e-dobomat.

(+ egyébként is kell egy kártya a dob miatt, de ez más téma..)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.