Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9551) fokukac válasza Integra (#9549) üzenetére


fokukac
nagyúr

az 1,3-as régi swift 13 mp alatt van százon. olyanom van, tudom.
nem nyomná le.

egyébként megnéztem, az 116 az 10,9 alatt van százon, tehát a 12-nél (316) azért dinamikusabb.

Ui. ettől függetlenül, száradjon le a kezem, ha 7 milláért ilyet veszek :DDD

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#9552) Integra válasza erdoke (#9550) üzenetére


Integra
titán

de hát az egy bééééjjjjeeeemmmmvvvéééééé:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9553) lsc


lsc
nagyúr

Hét misi egy Toyota Prius , amennyiben lenne annyi lé , akkor már inkább azt venném , igaz nem béjemwé , de akkor is .

Az élet kegyetlen .

(#9554) Integra válasza lsc (#9553) üzenetére


Integra
titán

7 millából autót vesz az ember és leszarja hogy 3 literrel többet fogyaszt, nem ilyen gnom valamit ami korlátozottan használható:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9555) Bzzz válasza Bzzz (#9520) üzenetére


Bzzz
senior tag

Valakinek valami véleménye. Vagy a 89.000km-t az már nagyon sok és nem éri meg ilyen "szétfutott" autót választani??

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#9556) Dirtyz válasza Bzzz (#9555) üzenetére


Dirtyz
őstag

A 89000km, ha tényleg annyi egyátalán nem sok, Ignis árakat nem ismerem, sajna...

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#9557) lsc válasza Integra (#9554) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem igazán értem mitől korlátozottan használható /igaz a csomagtartó nem a legnagyobb / , és nem is a fogyasztás miatt gondoltam rá , nekem tetszik .

Az élet kegyetlen .

(#9558) erdoke válasza fokukac (#9551) üzenetére


erdoke
titán

A felszereltségeket szintre hozva kb. ugyanennyiért az Accord TypeS 7.9 alatt van százon. :)

A legjobb aláírás a héten

(#9559) erdoke válasza Bzzz (#9555) üzenetére


erdoke
titán

A 89e km 39 hónap alatt kb. 27e km/évet ad. Az teljesen reális, ha nem üzleti célú autóról van szó, legalább jó eséllyel nem visszatekergetett órájú. Ebben ITT pl. 104e km van.
Ára a Használtautó.hu alapján reális, az átiratás és átvizsgálás költségeit azért illik lealkudni. :D

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#9560) fokukac válasza erdoke (#9558) üzenetére


fokukac
nagyúr

és abban még hely is van, mert a 3-as bmw-ben abból sincs ám sok...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#9561) erdoke válasza fokukac (#9560) üzenetére


erdoke
titán

Az új 3-as valamivel nagyobb a most kifutó Accordnál, kb. az új Accord mérete.

A legjobb aláírás a héten

(#9562) zsoltee10 válasza Bzzz (#9520) üzenetére


zsoltee10
addikt

Apósomnak volt Ignise. Az 2004-es volt. 3 év alatt 150ekm-t tette bele, de vigyázott rá, így a kopó alkatrészeken kívül egy hátsó kerékcsapágyat kellett cserélni. 1,15M-ért számolták be egy SX4-be.
Szvsz kicsit sok az 1,35M. Egy ismerősöm most adja el a Citroen Xsara-t 1,35M-ért. 2002, 72ekm, 1,6 16V, gazdag felszereltség.

Friss műszaki van rajta, gondolom. Ha az autó egyébként nagyon szép állapotú, akkor 1,25-1,3M-t lehet érte adni.

(#9563) Rick4 válasza zsoltee10 (#9562) üzenetére


Rick4
félisten

neki nem egy sima swiftje volt? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9564) zsoltee10 válasza Rick4 (#9563) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nem. Ignise volt. A múltkor is Ignisről beszéltem.
Pontosabban az Ignisről beszéltem a múltkor, de volt neki 3db 1-es swiftje is (egy piros, egy zöld és egy kék :D). Sokat megy, 2-3 évig használ 1 autót.

[ Szerkesztve ]

(#9565) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Olvastam egy népítéletes írásban, hogy a user motorja 2300 körül megtorpan egy pillanatra, majd utána pörög tovább, a szervizben pedig gőzük nincs, hogy mi lehet a hiba. Szerintetek mi okozhat ilyesmit?

(#9566) erdoke válasza (Kolombusz) (#9565) üzenetére


erdoke
titán

Pontosan milyen autó és milyen motor?

A legjobb aláírás a héten

(#9567) (Kolombusz) válasza erdoke (#9566) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Egy Nissan Primera, 1.9 dci.

Most akarok utánanézni, hogy a Lagunánál panaszkodtak-e ugyanilyen motorraql ugyanilyen hibáról.

(#9568) erdoke válasza (Kolombusz) (#9567) üzenetére


erdoke
titán

Bármilyen erejű gyorsításkor megtorpan 2300 rpm körül, vagy ezt már nem lehet tudni? Sajnos nem ismerem jól ezt a motort. Esetleg EGR gond lehet. :F

A legjobb aláírás a héten

(#9569) (Kolombusz) válasza erdoke (#9568) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ez konkrétan nem a mienk, csak olvastam a népítéletek között.

Viszont mintha nálunk is lenne hasonló hiba. Többször éreztem már ezt. Mikor a tempomatot visszaengeded, akkor elég keményen húz a beállított sebességig és ott nem vettem még észre, de erőteljesebb gyorsításnál hármasban pl. igen.

(#9570) Rick4 válasza zsoltee10 (#9564) üzenetére


Rick4
félisten

és ez: [link][link][link][link]... :U azt hittem, én emlékszem rosszul..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9571) zsoltee10 válasza Rick4 (#9570) üzenetére


zsoltee10
addikt

"...párom papájának.." , papa=nagyapa. apósom=párom édesapja.

A "múltkor"-ra én azt értettem,amikor a Suzuki, és az Ignis megbízhatóságával kapcsolatban már meséltem apósom autójáról. Nem olyan rég.

[ Szerkesztve ]

(#9572) Rick4 válasza zsoltee10 (#9571) üzenetére


Rick4
félisten

ok, csak nekem az jött le, hogy akkor olyan volt... :B

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9573) szatocs válasza Integra (#9509) üzenetére


szatocs
őstag

Ez önmagában nem állja meg a helyét. Mert már vagy egy ember (én), aki nem bmw - t venne, nemhogy valamennyi pénzért, de azt hiszem semennyiért. Ha 100milláim lennének, akkor sem az lenne.

=== Szatocs ===

(#9574) feel good válasza Khelben (#9517) üzenetére


feel good
aktív tag

Tisztában vagyok vele :)
1300-1600 kilónál nem lehet lehet több.. 1400 kiló/122le vs 1100 kiló 60-70le?
Még ilyen összehasonlításban se lassú.
Persze nekem se kéne így ebben a formában, csak azt szeretném elérni, hogy ne legyen abszolút értelemben lassúnak kikiáltva. :)

(#9575) feel good válasza feel good (#9574) üzenetére


feel good
aktív tag

1300-1400, na :B

(#9576) fokukac válasza feel good (#9574) üzenetére


fokukac
nagyúr

mondjuk szvsz inkább az a szégyen, hogy már egy corsa is 1200 kiló...

ezen azért mindig lehidalok.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#9577) Integra válasza fokukac (#9576) üzenetére


Integra
titán

azt mi 1200 kg?
az a szuper cajga tartó a hátuljában amitől a reklámban az a lapát arcú csaj majdnem benedvesedik?:)
vicc, komolyan

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9578) feel good válasza fokukac (#9576) üzenetére


feel good
aktív tag

Kényelmes, nem törsz benne össze nagyon ütközésnél, van bennük egy csomó kényelmi dolog.. Nagykerék, nagymotor, nagyfék, és meg van oldva a többletsúly általi probléma. :) vagy inkább :(
Az Integra úr által birtokolt Championship white a fanatikusoknak ideális, de a legtöbb ember inkább a fentieket várja egy verdától :)

(#9579) Dr. Ernő válasza feel good (#9578) üzenetére


Dr. Ernő
tag

nagyböszmeség.. :) ez mind szép de néha az sem ártana ha el tudni indulni. pl az egyliteres Corsa 60 ló 88Nm 1100 kg 18 alatt van százon. Durva...

(#9580) Integra válasza feel good (#9578) üzenetére


Integra
titán

hát, az én fékemnél nem sok jobb van gyárilag szerelve autóra, a mai napon árultakat is figyelembe véve.., a motorom nem nagy, de jó sok nagyobb motor is megirigyelheti a megbízhatóságát, a minőségét, technikáját és a teljesítményét, mindezt megfejeli egy városban használt 9.5 literes átlag, nulla olajfogyasztással, váltóban csak márkatárs rúghat labdában, olyan kényelmes recarom van, ami még sok luxusverdában található mindenfelé állítható csodamicsodákat is megszégyenít, de frankón, ezt már nagyon sok 15 millás autó tulaj megjegyezte.. aztán agyon van csavarozva merevítésekkel elöl-hátul etc..
ok, 15ös felniken megy virsli gumikkal, tudom hogy egy corsa is megy már 17essel, ez van..
majd lesz pótolva 16ra, amit még az ésszerűség megenged és nem megy a csapágyaim és az lsd rovására:)
ja, és nagyobb csomagtartója van mint egy corsának és még egy babaülés is befog férni hátulra. :)) bár ennek még jó pár év..
ja, és a fehér céges zsírúj mondeoban feszítő menedzser apukák a lámpánál, akik azt hiszik hogy nekik milyen király a fehér autójuk, a pöffeszkedésből hirtelen megrogynak az ülésükben, ha begurulok melléjük, (meg az összes többi divatfehér autó mellé), mert tudják hogy az ő fehérük az nem fehér, hanem championship white az.. mindenki tudja hogy kié az igazi "fehér".. :D

ok, ép elméjű ember nem vesz integrát ez tény, ezt bármikor aláírom, mert ez egy teljesen beteg vas, teljesen elmebetegeknek, egy istenverte pitbull a kietlen szerpentinekre és kanyarokra, de ugyanakkor ebben a kategóriában talán a legracionálisabb döntés. maximálisan megbízható, a képességeihez mérten messze elviselhető a fenntartási költsége, bár néha én is szentségelek, de hát ez van.. :DDD

bár az a cajgatartó nekem is hiányzik hátulról, bár kibírom:))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9581) feel good válasza Integra (#9580) üzenetére


feel good
aktív tag

:R Írtam már, hogy ölni tudnék érte? Vigyázzál magadra ;] :D

(#9582) dragonfx válasza Integra (#9580) üzenetére


dragonfx
veterán

és ez jobb karban van mintha egy jó karban levő civic vti-t vettél volna?...200cm3 meg 32 akkora többet nyujtana? :U
Te is tudod hogy áldozatokat válalsz autódért...lásd elözőkevesebbett evett...
de neked ez jön be szálem jó autózást...szerintme aza 122 ló elég a bömibe...mondjuk az én 1190es kasztnimba már igencsak szépen menne 16V-vel :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9583) Dr. Ernő válasza Integra (#9580) üzenetére


Dr. Ernő
tag

Ha meglesz a gyerek akkor biztos vagyok benne hogy előbb vagy utóbb meg fogod (kell) venni a "család új kombiját" vagy vmi hasonló szépséget :DDD
[link]

(#9584) Dr. Ernő válasza dragonfx (#9582) üzenetére


Dr. Ernő
tag

Téged elkellene vinni egy kemény körre egyszer egy Integraval akkor nem irogatnál ilyeneket.

(#9585) Integra válasza dragonfx (#9582) üzenetére


Integra
titán

futómű, fék, kormányzás, mélyebben ülsz, teljesen más.
ráadásul gyárilag van benne lsd, ami teljesen más dimenziot nyit meg kanyarban.
nekem csak 1130kg, talán letudok majd menni 1100 alá pár változtatással.
egy szépen megpiszkált vti behozza erőben könnyedén, annyira nem kell azért túlmisztifikálni az intit sem, de az inti ugyanúgy tovább piszkálható és akkor már nagyon nagy tud lenni a diffi. mondjuk én nem akarok piszkálni, mert nem látom értelmét.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9586) Integra válasza Dr. Ernő (#9583) üzenetére


Integra
titán

pfffffffffffffff....
minden álmom ez..
vagyis nem, inkább egy fábia kombi:DDD
ehh, remélem addigra lesz mellé egy 2gen jazz a hölgynek, abban kényelmesen elfér majd a kölkökkel meg a cuccokkal is.. csak keressek addigra másfél mila nettot, nyugodtabb lennék... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9587) hobizoli válasza Integra (#9577) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A bode. Azert hogy ne torjon ropira.

hobizoli

több drón kell ;P

(#9588) Integra válasza hobizoli (#9587) üzenetére


Integra
titán

bode?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9589) TexT-BoY válasza Integra (#9588) üzenetére


TexT-BoY
addikt

azt akarta mondani hogy a bodé, avagy a kasztni, hogy ne törjön riptyára, ezért kell az 1200kg suly.
Tavaszra ha minden igaz egy jó VTI , de talán az ITR is meglesz, hogy értelmet nyerjen a prelude fehérje;] de az LSD nagyon hiányzik belőle, már most igy 150lo körül, sokkal jobb lenne ha itr váltó rámenne, még probálkozunk.

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#9590) zsoltee10 válasza Integra (#9588) üzenetére


zsoltee10
addikt

Bódé. :D kasztni. :))
Ezzel viszont nem értek egyet. Az új Mazda6 könnyebb, mint az előző gen, és mégis jobb a töréstesztje.

(#9591) fokukac válasza TexT-BoY (#9589) üzenetére


fokukac
nagyúr

mi az az LSD?
mármint amit nem nyalni kell, és nem lucy in the sky with diamonds?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#9592) hobizoli válasza fokukac (#9591) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Limited Sper Differential

hobizoli

több drón kell ;P

(#9593) dabadab válasza fokukac (#9591) üzenetére


dabadab
titán

Limited Slip Differential. Olyan difi, ami automatikusan zar, ha a ket kerek sebessege (v. a rajuk juto nyomatekok) kozotti kulonbseg egy meghatarozott erteknel nagyobb lesz.

Ez akkor remek dolog, ha az ember valami izmosabb geppel versenyezni akar, vagy vmi sotet es kihalt faluban az egyik hajtott kerekkel belemegy az arokba :)

DRM is theft

(#9594) tbs válasza hobizoli (#9592) üzenetére


tbs
addikt

Sper... Német jövevényszó. Slip. ;)

Dabaadabadab: o. :K

[ Szerkesztve ]

(#9595) Integra válasza hobizoli (#9587) üzenetére


Integra
titán

ja hogy az angol klavid és kasztni.... hehe, én meg hirtelen valami hülye márkára gondoltam a cajga tartóval kapcsolatban.. :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9596) Integra válasza TexT-BoY (#9589) üzenetére


Integra
titán

megéri?
inti váltó se két fillér. meg aztán ritka is

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9597) fokukac válasza dabadab (#9593) üzenetére


fokukac
nagyúr

oké, magyarul már tudom, hogy mi ez ;)

de amikor azt hallom, hogy LSD, akkor valahogy nem erre asszociálok :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#9598) hobizoli válasza tbs (#9594) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hm, en lattam mindketfelen irni. Mind1 vegulis.

több drón kell ;P

(#9599) hobizoli válasza fokukac (#9597) üzenetére


hobizoli
nagyúr

(#9600) TexT-BoY válasza Integra (#9596) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Ha széthullott a B20 váltója mert rárántottam a 2. 8000nél? ;] Egyébként igen, megérné ha találnánk és rámenne. Elvégre a mostani kissé nyögvenyelős B20A-n lévő váltó az recseg ropog. Intibe meg ott figyel a vilag 3. legjobb váltója;] (nemvagyok elfogult köszönöm szépen, a szkeptikusoknak tessék kiprobálni, amikor édesapám a focus váltót istenitette, és elöször kaparintotta meg a DC2 váltót majdnem elsirta magát).
Szóval ha találunk valami fasza váltót akkor megprobáljuk felaplikálni, az lenne a csucs. és akkor tuti 14 alá mennénk:D.
MOD: elindulni is vicces:D. aavagy 3000röl rajtolna az emberfia de ha valami kis kosz van akkor már pörögsz a világba menni meg nem mész. ha lenne LSD ez kicsit kedvezőbb volna.

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.