Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#41551) dízelracer válasza dovitt (#41550) üzenetére


dízelracer
senior tag

Akkor idézem magam: ,,Jobbat mondok. Óra szerint a 1.2pdtdi lupó is megfutja a 190-200at (kb 175km/h) és tartósan 150-nél eszik 4,8-5litert. Erre mit mondasz? :D"

Óra szerint 190 = kb 175km/h.

(#41552) Tomics


Tomics
addikt

Dragon eladja az autóját :DD

PH! addikt since 2004

(#41553) zoo8800 válasza Tomics (#41552) üzenetére


zoo8800
veterán

:D

rip and tear, until it is done

(#41554) runner 125 válasza Tomics (#41552) üzenetére


runner 125
nagyúr

OMG, ilyet h lehet felrakni?! :D :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#41555) zoo8800 válasza runner 125 (#41554) üzenetére


zoo8800
veterán

napisz.r gyanús... :))

rip and tear, until it is done

(#41556) VR6-Fan válasza Tomics (#41552) üzenetére


VR6-Fan
veterán

neki fekete a géptető, no és hol marad az m-es tűkőr meg a króm csíkok? :U ;] :DDD ?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#41557) tomcsi23 válasza Tomics (#41552) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát nem lehet mondani, hogy nem öltözött hozzá. :C

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#41558) runner 125 válasza zoo8800 (#41555) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah, hatalmas. :D

..pláne, ha kiderül, h valóban dragon. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#41559) dízelracer válasza VR6-Fan (#41556) üzenetére


dízelracer
senior tag

Meg a hawaii mintás ing. :D

(#41560) VR6-Fan válasza dízelracer (#41559) üzenetére


VR6-Fan
veterán

jah igen az le is felejtettem :DDD

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#41561) Dare2Live válasza VR6-Fan (#41547) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"nézd azt hogy a mérnökre nyomás gyakorol a gazdaságis is hogy ocsó legyen az az olaj"

Mért a 0w40/5w40 és a 10w60 között jelentős árdifi van? [link]
Ha a 30.000kmes csereperiódusra gondoltál no abban én se hiszek.

"de még éppen bírja ki a garanciát"
hát nálunk egyetlen motor se ment soha szét sok sok évvel a garancia lejárta után sem. A legnagyobb gondunk az kerékaggyal volt de hát az bocsánatos bűn egy tankcsapda miatt.
Ha neked ilyen "éppen bírja ki a garanciát" tapasztalataid vannak akkor ott a hiba nálad van. Esetleg lehet nektek hibás darabokat szállítanak?

"mondom majd ha nem a gyári brossurákból meg a neten terjedő okosságból merített érvekkel próbálsz meggyőzni."
Mért te mivel akarsz? Indoklásod mi volt?

"hanem levezeted miért jó nekem oly annyira vékony olajjal használnom nagy terhelés mellett a kocsimmal amivel megszűnhet (és meg is szűnik) a kenés akkor elfogadom az álláspontom."
Mármint azt akarod mondani megszakadhat az olajfilm aminek hatására a motor kuka. Kérdem én adsz neki olyan terhelést mint amit ezek a német autópályán kapnak? Nyomod neki hkig padlógázzal?

"(ne adj isten 1,0-as)"
ott volt, hogy 1.3as. Nem látszik? Elnézsét, hogy óra szerint gondoltam a sebességet. vhol jogos.

"no meg azt is hogy az én fajta használati módomhoz jobb a 10W60 mint mondjuk a 10W30"
Mindösszesen annyit mondtam anno, hogy az ökölszabály az, hogy azt kell belerakni amit előírnak rá. Kivéve ha 20+éves fejlődött a kenéstechnika, a gépkönyv meg nem frisült. Ha padlógázzal használja nem lámpától, lámpáig, hanem órákon keresztűl akkor is.

Amúgy baromira bánom, hogy hobbizolira bepöcentem, csak először te adsz a számba szavakat amiket nem mondtam, utána meg ő áll neki muhazni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#41562) Dare2Live válasza Tomics (#41552) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

:))

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#41563) VR6-Fan válasza Dare2Live (#41561) üzenetére


VR6-Fan
veterán

azt azért ne feledjük hogy az ilyen hideg oldali viszkozítással rendelkező olajak mind finom illesztésű motorba valóak.

hát nem rég volt egy 1,4 16V 6N2 polo első tulaj 63e km, eltört a dugó a hajtókar megkiütötte a blokk oldalát rendesen, és nem mondanám hogy a volt tulaja 200-al járta a Bécs-BP távot.

valóban indoklásom konkrétan nem volt, csak utaltam arra hogy van némi tapasztalatom ilyen, mondjuk azt hogy a saját autómba is az olaj hőm mérőt meg az olaj nyomás mérőt bambulom, meg még 1-2 kocsiban.

én rosszabb terhelést adok neki, lámpától lámpáig használom, és miért rosszabb kisebb a menetszél hűtő teljesítménye a (szó szoros értelmében, illetve nem tartós), szó mi szó gyárilag van olajhűtő meg a nagyobb vízhűtő is játszik az én esetemben, de mondjuk én/mi figyelünk ilyenekre, és az sem igaz hogy egyből kuka a motor (nyilván 100km elégtelen kenéssel gond nélkül csapágyassá lehet hajtani), de azért párszor meg kell hajtani.

láttam hogy 1,3-as, jót is röhögtem, a TS tud ~190-et (GPS-el nézve).

nem rossz az általad leírt elv, csak pontatlan, ha ki lenne egészítve a felhasználás módjával is akkor, oks lehet hogy megfelelő vissza hűtés ellenében bírja a nyél gázt mert kellő hűt tud leadni az olaj, de sokkal hamarabb is "öregszik" ezt is vedd szempontban hogy csúcsra van járatva, még mondjuk egy nagyobb meleg oldali viszkozítású még van egy biztonsági határod.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#41564) ABE


ABE
őstag

Tervezem egy használt autó vásárlását, utána is néztem a felmerülő költségeknek, két dolog maradt még tisztázatlan számomra:

- átíráskor ha megkötöm a kötelező biztosítást az autóra (mondjuk október végén), akkor az pontosan meddig is él az első negyedéves részlet? 3 hónapig, év végéig?

- a teljesítményadót részben vagy egészben ki kell fizetni év végéig, vagy hogy működik ez?

[ Szerkesztve ]

(#41565) Napfénysüti válasza ABE (#41564) üzenetére

Jó hogy feldobtad, én is kérdeznék.

Pont holnap veszek autót. Ha holnap megkötöm neten a biztosítást akkor azzal az igazolólappal amit kinyomtatok holnap már legálisan közlekedhetem is? Élni fog rögtön a biztosítás?

Més que un club!

(#41566) Bubu79 válasza ABE (#41564) üzenetére


Bubu79
addikt

Az aktuális negyedév végéig és van egy "türelmi" időszak, biztosítónként változó, de legalább +30 nap a következő negyedévből - hogy az esetlegesen időben ki nem postázott ( és így be nem fizetett ) csekk miatt ne legyen biztosításmentes időszaka a vétlen tulajnak.

A teljesítményadót az aktuális évre az a tulajdonos fizeti, akit január 1-én nyilvántartottak tulajdonosként az adott évben ( talán a fél év előtti eladásoknál cizelláltabb a történet, de úgy rémlik, hogy akkor is az fizeti, aki január 1-én volt tulaj ).

Egy biztos, ha most veszel autót, akkor idén már nem lesz gondod a teljesítményadóra, mert az előző tulajnak már az ideit rendeznie kellet.

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#41567) ABE válasza Napfénysüti (#41565) üzenetére


ABE
őstag

Az mondjuk felvetődött bennem, ha 2 hét van az átírásra, akkor elvileg addig lehet közlekedni az autóval?

Bubu

Köszönöm, akkor ez így rendben van. :)

Még valami: az adó befizetése hogy működik? Az önkormányzat küld ki csekket?

[ Szerkesztve ]

(#41568) Bubu79 válasza ABE (#41567) üzenetére


Bubu79
addikt

Így van, a csekket a lakóhely szerinti önkormányzat küldi majd - ne aggódj, nem fogják elfelejteni ;) ;] :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#41569) Napfénysüti válasza ABE (#41567) üzenetére

Én megbeszéltem az eladóval hogy az adás-vétel napján megkötöm neten a biztosítást hogy már az első útnál legyen a gépen. 2 heted az átírás összes procedúrájára van. De szerintem ettől még nem feltétlen legális közlekedni ha pl nincs biztosításod.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#41570) Bubu79 válasza Napfénysüti (#41569) üzenetére


Bubu79
addikt

Begurultok egy autókereskedésbe és megkötitek ott a szerződést.

Amikor vettem a gépet ( tavaly októberben ) 3000Ft ügyintézési díjért elrendeztek mindent - a biztosításkötéstől kezdve az okmányirodai átíratáson át az eredetiségvizsgáig mindent lezsíroztak. Aznap, ott megkaptam a biztosítási papírokat és a biztosítási díjelőleg ( ami ez esetben az aktuális negyedéves díj időarányos része volt ) befizetéséről szóló bizonylatot.

Ha ragaszkodsz valamelyik biztosítóhoz és az adott kereskedőnél éppen oda nem tudsz kötni ( megeshet, bár ahogy rémlik a helyen, ahol voltam csak a leggagyibbak nem voltak - netes alkusz cég képviselője volt az egyik srác a kereskedésben ), akkor persze Te magad is utánajárhatsz, az adásvételivel a zsebedben és a régi biztosítási igazolással nem fognak macerálni a rendőrök sem ( persze nem napokig ).

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#41571) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Mi történt a hasznaltauto.hu -val, h egyre több a félreárazott autó? [link] [link]
Fura hirdetések telószám nélkül. Ott nincs moderátor? Mert ennyiért nagyon hamar elkelnének...

(#41572) glutamin válasza SzalaiG (#41571) üzenetére


glutamin
őstag

gondolom egy telefon után rögtön kiderül miért is annyi az annyi.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#41573) Rick4 válasza SzalaiG (#41571) üzenetére


Rick4
félisten

ha megnézed a mailcímet, egy név, egy hárombetűs 00-val kezdődő számsor és egy "a" a vége a kukac előtti résznek. Tuti egy embertől van.

Bár azt nem értem, hogy ha a használtautóról beszélsz, miért expressz-t linkelsz... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#41574) ABE válasza Napfénysüti (#41569) üzenetére


ABE
őstag

Utánaolvastam, tényleg szükséges egy aznaptól érvényes biztosítás az új tulajdonos nevére. Ha neten megkötöm, akkor elég annyit tennem, hogy kinyomtatom a visszaigazolást, és amint jön a csekk, fizetek? Addig is biztosítva van már az autó, még ha nem is fizettem? :F

(#41575) Napfénysüti válasza ABE (#41574) üzenetére

Ez érdekelne engem is főleg hogy holnap megveszem a gépet. :)

Més que un club!

(#41576) tomcsi23 válasza ABE (#41574) üzenetére


tomcsi23
veterán

Így van. Azzal, hogy a neten megkötöd, a biztosító már vállalja a kockázatot, ami a kinyomtatott papíron is szerepel - ezzel igazolod a rendőrnek is addig. Aztán majd fizeted amikor megküldi a csekket.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#41577) SzalaiG válasza Rick4 (#41573) üzenetére


SzalaiG
addikt

Bocsi ott indult ez el, csak most éppen már máshol böngésztem.

(#41578) SzalaiG válasza Napfénysüti (#41575) üzenetére


SzalaiG
addikt

Milyen lesz? Képek?

(#41579) Napfénysüti válasza SzalaiG (#41578) üzenetére

'97-es Honda Civic 6gen 4D VTI. :)

Més que un club!

(#41580) Typhoon47


Typhoon47
őstag

az új saab :Y

"Education is important but big biceps are importanter"

(#41581) !Overdose! válasza Typhoon47 (#41580) üzenetére


!Overdose!
őstag

Tegnap láttam egy új 9-5-st élőben. Borzasztó lett szegény. Nagyon diszharmónikus. :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#41582) Typhoon47 válasza !Overdose! (#41581) üzenetére


Typhoon47
őstag

Hát, igen, olyan fura, de azért nem csúnya az. Viszont a belsőért nagy kár, 10 mamáért nézzen már ki valahogy, erre meg a szokásos szürke/fekete 2osztottat berakták, oda már nem jutott designer :(

"Education is important but big biceps are importanter"

(#41583) Khelben válasza ABE (#41574) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen.

(#41584) lsc


lsc
nagyúr

ADAC téli gumi teszt.

Az élet kegyetlen .

(#41585) dízelracer válasza lsc (#41584) üzenetére


dízelracer
senior tag

Kíváncsi lettem volna a Nokian-ra 185/65 R 15 T méretben is.

(#41586) Rick4 válasza dízelracer (#41585) üzenetére


Rick4
félisten

Csak nem kormányvédőnek akarsz ekkora gumit venni.. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#41587) dízelracer válasza Rick4 (#41586) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ehh, az egérkamion nem az enyém. :D

(#41588) dragonfx


dragonfx
veterán

[link]

erről véleménye?szerintetek müxik?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#41589) zoo8800 válasza dragonfx (#41588) üzenetére


zoo8800
veterán

Inkább új aksit vennék, ha döglődik a régi. De biztos ér valamit...

rip and tear, until it is done

(#41590) dragonfx válasza zoo8800 (#41589) üzenetére


dragonfx
veterán

nem döglődik de talán ezs egít hogy neki.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#41591) Bubu79 válasza dragonfx (#41588) üzenetére


Bubu79
addikt

Ideális esetben akár 200mA-t is kinyerhetsz belőle - ha vakítóan süt a nap és megfelelően sikerült elhelyezned.

Általános használatban ( autórádió, riasztó, egyéb kutyafülék ) a magára hagyott autóban is megeszegetik ezt a 2,4W-nyi energiát, sőt, akár többet is.

Tehát amit a napelemmel visszatolnál az akksiba, az csepp a tengerben, ráadásul nem is tudja minden körülmények között... Mire ezzel a leakasztott akksit ( amin nincsen semmilyen egyéb terhelés ) feltöltenéd, szakálla nőne az unokádnak is :U

Jó lehet mobilba csurgatni a naftát ( bár lehet, hogy még ahhoz is kevés ), meg villantani a haveroknak, hogy milyen környezettudatos vagy ( miközben benzintemetővel járod az utakat ;] :DDD ), egy csepp energiát nem pazarolsz el ;]

Ha döglődik az akksi, akkor célszerű még a kemény hidegek előtt kicserélni, mert sz@r dolog lehet a hidegben szentségelni, hogy nem indul a jószág... Persze segíthet a ráolvasás is, csak nagyon meggyőzően kell előadni ;]

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#41592) dízelracer válasza dragonfx (#41588) üzenetére


dízelracer
senior tag

Lehet kapni különböző méretű utólag beépíthető napelemes napfénytetőket.

A sima átlagos méretű napfénytető beépítéssel együtt volt valami 35k + áfa ha jól emlékszem. Hatásfokban körbeveri ezeket az olcsó szarokat csak kérdés megér-e ennyit egyáltalán. Mondjuk egy felkapcsolva felejtett fényszórót ellát vagy épp télen az ülésfűtésre rásegít de szerintem akkor is parasztvakítás az egész. A panorámatetős autókkal már más a helyzet, akkora felületen már értelmet nyer a dolog.

a kép illusztráció ez egy A8 D2 teteje

[ Szerkesztve ]

(#41593) Bubu79 válasza dízelracer (#41592) üzenetére


Bubu79
addikt

"Mondjuk egy felkapcsolva felejtett fényszórót ellát vagy épp télen az ülésfűtésre rásegít"

Azért ne taszigáljuk a hamis biztonságérzet ölelő karjaiba az autós kollégákat - egy ekkora felületű napelemből az életben nem húzol ki 100-150W-ot ( kétszer 50W a fényszóróknak+20-40W a helyzetjelzőknek ) fenntartó töltésre az akksi felé...

Földmívelő szemének elvakítása villanófény által ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#41594) dízelracer válasza Bubu79 (#41593) üzenetére


dízelracer
senior tag

Így reklámozták a weboldalukon. Erre mondtam, hogy parasztvakítás.

(#41595) Bubu79 válasza dízelracer (#41594) üzenetére


Bubu79
addikt

Akksis zseblámpa töltésére a garázsban tökéletes - ha nincs villany az adott garázstelepen, arra tökéletes lenne, de arra, amire hirdetik...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#41596) Napfénysüti válasza tomcsi23 (#41576) üzenetére

Ma megcsináltam de kockázatviselési kezdő dátumnál a holnapi nap szerepel. Szóval ma elvileg legálisan nem is közlekedhetek az autóval? :F

Més que un club!

(#41597) Bubu79 válasza Napfénysüti (#41596) üzenetére


Bubu79
addikt

Tehát kötöttél egy biztosítást egy olyan autóra, ami még nem is a Tiéd? :U

Fő a bizalom ;) ;]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#41598) Napfénysüti válasza Bubu79 (#41597) üzenetére

Jó tudom ez így nem szokványos de már 100%-ra le van fixálva. :)
Mellesleg itt áll 2 épülettel odébb az autó. :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#41599) johnny82 válasza Napfénysüti (#41596) üzenetére


johnny82
őstag

Mikor én vettem autót a biztosító (allianz) küldött egy mailt, amiben volt a kötvény. Aznap óra perctől volt megadva a kockázatviselés kezdete, nem csak másnaptól. Szerintem így elvileg nem közlekedhetsz. :F

(#41600) Typhoon47 válasza Napfénysüti (#41596) üzenetére


Typhoon47
őstag

Nyílván nem. Várj holnapig. Csak kibirod. ; )

"Education is important but big biceps are importanter"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.