Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42201) aero. válasza ABE (#42195) üzenetére


aero.
veterán

De, igen.

(#42202) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok.
Tegnap jöttem haza székesfehérvárról szakadó hóesésben, zámoly előtt belecsúsztam az árokba, megpördült az autó és oldalt belecsúsztam az árokba a jobb oldalával, a jobb eleje megsérült. A hűtő befelé nyomódott, de nem sérült meg, a lökhárító az lehet hogy kuka, de a belső sárvédők tuttira. Néztem lököst, az 50 guriga, most a karosszéria meló nem tudom mennyi hogy visszahúzzák az elejét vonalba. Kb mennyire számítsak Forintban?
Citroen C5 ről van szó. Lékzsákok, lámpák tükrök minden ép. Viszont ABS Faultot ír ki a fedélzeti számítógép, és később elalszik egy darabig jó aztán megint hibásnak érzékeli akkor nem is rúg vissza, csak csúszik az autó.
Csinálok képeket, hogy lássátok mi a hiba.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#42203) dízelracer válasza Mr.Grincs (#42202) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ejj az biza szívás. :(

(#42204) gaborbol válasza ABE (#42195) üzenetére


gaborbol
őstag

Hat ezt meg olvasni is durva volt. :(( Nem semmi.
Ittas vezetes, agyalas a varosba ezzel a teglaval (ami azert kinezete ellenere rendesen osszecsukodott)
Meg jo hogy a taxiba, nem ult esetleg masik 4 szemelly, valamint, hogy normalis autoja volt a taxisnak, nem valami 15 gyenge romhalmaz.

(#42205) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Így néz ki a dolog. kívülről nem néz ki vészesen de amint felnyitom a motorháztetőt akkor látszik hogy befele ment. ABS Fault eddig nem volt, csak most 13 óra fele, amikor jöttem Budaörsről. Néha működik néha nem.
Arra valami tipp és hogy mennyiben van a szerelése? :R
Előre is köszi a tippeket.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#42206) Tuningeren1


Tuningeren1
csendes tag

Hello kérdésem lenne vagyis tanácsot szeretnék kérni. Rokonságban, szeretnének autót vásárolni, a keret 500K ha kell 600K, ebbe jó lenne ha benne lenne az átírás.
Nagyrészt inkább utazás lenne a fő felhasználás. Átlagban heti 200-300km, amikor meló is van heti 1000km is. Tehát jó lenne ha bírná.
Eddig két autót néztünk ki.
Egyik: Opel Vectra A 1.7D
Másik: Mercedes-Benz 190 D
Fogyasztásra lennék kiváncsi, illetve a feltétlen cserélendő alkatrészek árára. :)
Rohadás? Vezetési komfort? Presztízs (már ha létezik az ilyesminél olyan :DDD ) ?
Illetve ha van valakinek pont ilyen autója van, véleményeket szívesen meghallgatnék. :)

Előre is köszönöm.

Opel Astra 1.7TDS Isuzu 82LE :)

(#42207) aphra2 válasza Mr.Grincs (#42205) üzenetére


aphra2
aktív tag

A képek alapján nehéz megítélni , hogy mi és mennyire ment el, minden javító azt fogja mondani , hogy látni kéne élőben.
Az a törés is a müanyagnál , gyanítom , hogy a homlokfal lenne, na most az vagy csere , vagy javítható , ügyféltől függ mert a javítás meglátszik, ha a lökös sérült vagy csere a fényezés kapásból egy 20k csak úgy kezdésnek :D .

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#42208) dízelracer válasza Tuningeren1 (#42206) üzenetére


dízelracer
senior tag

"Vasas" mercinek meg az "A" vectrának csak a cigánysoron van még némi presztízse de ott is csak akkor csak ha alufelni van rajta, sötétítettek az ablakai és az ötödik szomszédig elhallatszik belőle a 'nótárméri' album. Ott aztán raj lennél vele. :P

Mind a két autó rossz vicc. Lassan 2011-et írunk.

(#42209) Mr.Grincs válasza aphra2 (#42207) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Én olyan sacc 100 ezer körül saccoltam, bár remélem felét sem kell rákölteni. Nagyon nem hiányzott ez az egész most. :R

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#42210) Tuningeren1 válasza dízelracer (#42208) üzenetére


Tuningeren1
csendes tag

Ezzel én is tisztában vagyok. Nem nekem kell az autó ugyhogy az már nem az én problémám. :)
Esetleg vmi építő jellegű kritika ? Mit ajánlanál ? Mindenképp dízel kéne mert elég sokat fog futni.

Opel Astra 1.7TDS Isuzu 82LE :)

(#42211) dízelracer válasza Tuningeren1 (#42210) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ez például nem tűnik rossznak ennyiért. Vagy ha megbízhatóság kell akkor nincs más ennyiért csak a Swift

(#42212) hobizoli válasza Tuningeren1 (#42206) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Benzin-gazuzem.
Olcsobb, mint a dizel, meg kevesbe szopos is, mint egy 15+ eves amugy is lomha dizel.

több drón kell ;P

(#42213) !Overdose! válasza Mr.Grincs (#42205) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az ABS attól romolhatott el, hogy megsérült a jeladó az árokbacsúszáskor. Bontottan nem vészes az ára. Biztonságosabb lenne kivenni az ABS biztosítékát és nélküle közlekedni a javításig, mert a hibás ABS meglepő dolgokat tud produkálni.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#42214) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

De régen jártam erre :B . Tegnap próbáltam egy 313k km-t futott 1.4-es Astra F-et ;) . Hát szegény autó magától is megtalálja az 1-est :)) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#42215) Rick4 válasza Tothgera30 (#42214) üzenetére


Rick4
félisten

A haver Astrájában 324 ezer van, ez viszont tuti hogy annyi, az első és előző gazdája egy olajos cég volt. Hibátlan a gép, ezen frankón kell illeszteni a váltókart, nem kotyog semmit. múlt héten pénteken mentem vele 880km-t egy utánfutóval, rajta 1 mázsa hullámpalával meg 4.5 mázsa betonyplappal. Odafele a futóval 6.6-ot evett 100-on...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#42216) Atomgeszi válasza dízelracer (#42211) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az a nagy tartály csak bennem kelt mindig egy is félelmet? :D Amúgy hallottam ma valakitől, hogy a műszakin nem mennek át a gázos autók mert, hogy 10 évente cserélni kell a tartályt meg ilyenek. Mi ebből az igaz? És hogy kell tankolni egy ilyen gázos autót?

(#42217) Tothgera30 válasza Rick4 (#42215) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez meg egy 50 év körüli illető autója aki újonnan vette és ha jól tudom autós iskolát vezetnek családi vállalkozásban, szóval gondolom az Astrát is használhatták egy ideig. Ez is szép, tényleg hibátlan a csomagtartó ajtaján szélén lévő apró rozsfától eltekintve (ez ugye egy csapott hátú 5 ajtós verzió). Ez biztos többet kapott már, kuplungja olyan puha volt mint az olvadt vaj, a váltó meg eléggé lötyögött már, de attól még jól ment, persze ha nyomtam neki.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#42218) Napfénysüti válasza Mr.Grincs (#42202) üzenetére

Neked ez a C5 egy átok. :( Remélem személyi sérülés nem történt.

Més que un club!

(#42219) dízelracer válasza Atomgeszi (#42216) üzenetére


dízelracer
senior tag

Semmi gond nincs azzal a tartállyal ott. A lehető legbiztonságosabb helyen van. Szerinted kívülről az autó aljára függesztett műanyag benzintank mennyivel erősebb vagy biztonságosabb?

(#42220) dragonfx válasza Mr.Grincs (#42205) üzenetére


dragonfx
veterán

nem nagy cucc.
van kis affinitásod ezt emgcisnálód otthon.
egy első lökös tartó ment el.
a 2 müanyagról készült töréses kép meg összeforrasztós.
karroszériás ezt megcsinálja acak pakk 10k.ból.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#42221) Atomgeszi válasza dízelracer (#42219) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Semmivel. Igazad van persze. :) Csak sok filmet néztem, meg ugye amit az ember nem lát attól nem fél. :D Viszont ez a carina jobb lenne mint egy swift, csak ehhez még kéne 250k. :(

(#42222) Mr.Grincs válasza Napfénysüti (#42218) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Nem átok annyira mert ez bárkivel megeshetett volna. Vérzett a szám belül annyi volt az egész. A többieknek semmi baja sem lett.

Köszi az ABS biztosíték tippet, holnap ki fogom venni. Hétfőn úgy is viszem a szervízbe.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#42223) Napfénysüti válasza Mr.Grincs (#42222) üzenetére

Nem neked volt a múltkor a visszapillantókkal gondod? De lehet keverlek valakivel akkor visszaszívom a balszerencsés dolgot és sorry. :B
De annak örülök hogy nem lett bajotok. Ismerem valamennyire az utat arra és láttam már árokban ott autót. :(

Més que un club!

(#42224) aphra2 válasza Mr.Grincs (#42222) üzenetére


aphra2
aktív tag

Sztem felesleges kivenni az ABS biztit , mert ha hibát jelez akkor nem műkődik amúgy se, ha kiveszed a biztit akkor se működik :D , de tégy belátásod szerint :) .

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#42225) Khelben válasza dízelracer (#42219) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerinted kívülről az autó aljára függesztett műanyag benzintank mennyivel erősebb vagy biztonságosabb?

Pl. annyival, hogy kívül van? Vagy annyival, hogy nincs benne X bar túlnyomás? :)

[ Szerkesztve ]

(#42226) dízelracer válasza Khelben (#42225) üzenetére


dízelracer
senior tag

És egy balesetnél szerinted melyik a sérülékenyebb?

(#42227) !Overdose! válasza aphra2 (#42224) üzenetére


!Overdose!
őstag

Azt nem tudom, hogy C5-nél, hogy van, de Hondánál egy leszakadt jeladó miatt még próbál működni az ABS, de nagyon meghosszabbodik a fékút.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#42228) aphra2 válasza !Overdose! (#42227) üzenetére


aphra2
aktív tag

A hondát meg én nem tudom, még nem próbáltam, de elvileg ha bármelyik keréknél hiba van akkor automatikusan nem megy az ABS sehol sem , hiszen ha 3 kerék forog , 1 pedig beblokkol akkor annak pörgés (is) lehet a vége.
Eddig akárhány autóval mentem , ha ABS hiba volt a műszerfalon , akkor nem ment sehol sem, ezt próbáltam többször is, legutóbb pont a múlt héten egy mazda 2-essel.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#42229) Mr.Grincs válasza Napfénysüti (#42223) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

De nekem volt gondom a tükörrel.
Már ott tartok, hogy lever az ideg teljesen az auót miatt.Nem tudom mennyit kéne rá most költeni, de közben mást is meg kéne csináltatni rajta. Kp ra vettem és mos rohadt nagyot buknék vele az biztos, ha eladnám. Meg is bántam meg nem is hogy megvettem.

Mit csináljak? csináltassam meg? Vagy adjam el? Sajnálom eladni mert nagyon megszerettem, de közben ha valami előjön az súlyos pénzösszegekbe kerül.
Eredetileg is mondeót akartm venni. :W

Néztem két darab Ford mondejót[Dízel]
Benzines

Dizel szimpatikusabb a . De láttam egy S320as mercit 1,7 ért:D Az szép is lenne de annak biztos a torka is véres. Csonti Car árulja a mercit.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#42230) phaet0n válasza Mr.Grincs (#42229) üzenetére


phaet0n
tag

A második normálisabbnak tűnik. Az elsővel az a bajom, hogy egyrészt túlságosan is "raj verdának" tűnik, másrészt én ódzkodom az újrendszámos autóktól.
A második tulaja meg jó tájékozott lehet, ha a Ford kombi fantázianevén (Turnier) hirdeti a ferdehátúját. :) (Nincs meg a forgalmija, vagy mi?:D)

(#42231) zoo8800 válasza Mr.Grincs (#42229) üzenetére


zoo8800
veterán

Kollégámnak volt ugyanilyen 1.8 benzines Mondija. Egy szép napon a moci beszippantotta a pillangószelep tengelyét. Kb. 350-ből úszta meg a motorcserét. Képzeld ő mekkorát bukkott :DDD

rip and tear, until it is done

(#42232) zoo8800 válasza Mr.Grincs (#42229) üzenetére


zoo8800
veterán

jah, most nézem még egyszer a benzinest, a képen egy 5 ajtós van, és turniernek hirdetik. :F

leírás se rossz:
Rendkívüli módon tartott, új állapotát fenntartva eladó. Nem is garázsból, inkább nappaliszobára hasonlító helyiségből vehető át. Természetesen hibátlan állapotban, extrákkal, áron alul(részletre is)tulajtól eladó!
:D

rip and tear, until it is done

(#42233) Rick4 válasza Mr.Grincs (#42229) üzenetére


Rick4
félisten

Olyan autót kellett volna venned, amit max. kétheti pénzedből meg tudsz venni, és akkor nincsen gond.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#42234) Napfénysüti válasza Mr.Grincs (#42229) üzenetére

Visszakerestem és ha jól látom volt valami tükörtörésed meg a rádióval is akadtak fura gondok. :(
De ezt leszámítva te még egy elégedett C5 tulaj vagy ahogy olvasom.

Més que un club!

(#42235) ABE válasza Mr.Grincs (#42229) üzenetére


ABE
őstag

Megnéztem azt az S Mercit. Vajon mire utalhat, ha hiányzik 2 légzsák? :D

(#42236) golya32 válasza Rick4 (#42233) üzenetére


golya32
aktív tag

Vegyél toyota camryt(93-97ig), nagyon megbízható minimális szerelési igény, olcsó alkatrészek, szerintem jól néz ki.
Nem feltűnő ezért nem is lopják.
2,2-es eszik 8-9 körül
3,0-ás eszik 8-10 körül.

Nekem már 5 éve ilyen van, mentem már vele 200e km-t költöttem is rá, de még mindig kevesebbet mint a feleségem 0km-esen vásárolt megan kötelező szervizekre.
A 120e km-es szerviz volt 240e ft.

Camry-ben most volt 500e km ezért motorgenerál kellett, de az is megállt 220e-ben, igaz hogy már 18éves, de még 4 évet simán elmegy.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#42237) Mr.Grincs válasza Napfénysüti (#42234) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Azon kívül elégedett vagyok a felszereltséggel és a fogyasztással. 7,3-7,6 volt a fogyasztása egy 2.0 benzines motortól elég jó szerintem. Csak ez a rohadt elektronika.......Még agyalok mi lesz vele. Jó lenne 50körül megcsináltatni az elejét meg a többit, max 100 ezerért.
Aztán meg eladnám, mert mindig rettegek mi döglik majd be mikor megyek valahova.
Ez hidrós futómű is fasza csak ha letérdel 250 guriga egy új rendszer.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#42238) Rick4 válasza golya32 (#42236) üzenetére


Rick4
félisten

5 autóm van, minek vegyek egy Toyotát melléjük? :U Mondjuk az olcsó alkatrészár nem tudom, neked mit jelent, az enyéimnél olcsóbb (miközben minőségi cucc) úgyse lesz...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#42239) phaet0n válasza Rick4 (#42238) üzenetére


phaet0n
tag

Főleg, hogy a Toyota nem arról híres, hogy olcsó lenne hozzá az alkatrész. (Bár ilyen kornál lehet, máshogy van..)

(#42240) Rick4 válasza phaet0n (#42239) üzenetére


Rick4
félisten

Én a sajátjaimhoz itthoni mércével mérve is fillérekért veszek mindent (mivel amerikai autóalkatrészekkel foglalkozom a szabadidőm egy részében) de csak úgy általánosan vízpumpa 3 ezres, fékbetét szett 2 ezres, lengéscsillapító hátra (monroe gázos) 3 ezres, gólyaláb előre ugyanilyen minőségben 4 ezres. stb stb. Igaz, hogy az usában ennyi, még haza is kell jönnie, de akkor is fillér minden itthoni gép alkatrészeihez képest. Én is beleraktam már az egyikbe kb 140 ezret, most tart 400 ezernél, de szerintem még nem költöttem rá 120-130-nál többet... Ennyiért tuti nem adnak sehol Toyota cuccokat, de még a 2-es Golfhoz is neccesen...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#42241) VR6-Fan válasza Rick4 (#42240) üzenetére


VR6-Fan
veterán

minőségi/gyári 2-es golf cucc arany áron van :-)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#42242) Rick4 válasza VR6-Fan (#42241) üzenetére


Rick4
félisten

Most beszéltem egy szerelő haverral, valami majomgyerek vett egy 4-es Golfot 1.2-ért, megállt 4-5 hónap múlva a motor, 350-ből lesz megcsinálva... Ahhoz 16-vagy 19 ezres egy vízpumpa, el voltam hűlve, mikor az árakat mondta....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#42243) Alvin_ti4200 válasza Mr.Grincs (#42237) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Pedig előre elmondtak a srácok itt mindent, mielőtt megvetted. :( Még a hírhedt weboldalt is belinkelték. Én amúgy sem igazán vagyok híve az "olcsón nagy autót" témának. Főleg úgy, hogy a piaci ár legalján vett autóra utána csodálkozva néz a tulaj, hogy miért kell költenie.

(#42244) Rick4 válasza Alvin_ti4200 (#42243) üzenetére


Rick4
félisten

Én azt mondom, ha vesz az ember egy lepukkant kocsit nagyon olcsón, mindent rendbe rak, kicserél, felújít, és úgy lesz az ársáv közepén, azzal semmi baj sincsen. az a problémás ha piaci ár közelében veszi meg a kocsit és utána jönnek a meglepetések.... A végére drágább lesz mint a legjobb a piacon.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#42245) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Régi mondeokkal mi a helyzet? [link]

(#42246) golya32


golya32
aktív tag

Hát ízlések és pofonok, használt autónál már bármi lehet.
Alkatrészeket a toyota camry fórumon keresztül szereztem.
Elégedett vagyok a camryvel kényelmes megy is, fogyasztás nem olyan durva, pedig ez is egy kft-é volt, össze volt törve az eleje..

Mit javasoltok, milyen használt kistehert vegyek?
Renault kango, peugeot partner 4-5 éves kellene?

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#42247) aphra2 válasza Atomgeszi (#42245) üzenetére


aphra2
aktív tag

Korrózió általában , ha még nem volt csinálva és gyári minden, bár a képen látható az elől -hátul csapva volt, de ilyen idősen ez semelyik autónál nem ritka .

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#42248) milomi


milomi
tag

Sziasztok... kérdésem az volna hogy ha hozatok egy autót kb 1400 euróért Németből.. BMW-t 2.0i akkor ha nemfizetem ki a registrációs adót érte akkor E -rendszámmal hogy tudom használni ?? az valóban 80 ezer Ft és lehet vele járni Fél évig ?? abba biztosittás minden benne van ? köszi ha tudna valaki válaszolni

NFS World Nick Ewing1987

(#42249) Khelben válasza milomi (#42248) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#42250) dragonfx válasza milomi (#42248) üzenetére


dragonfx
veterán

ha jol tudom csak 60e.és félévre szól.ez esetben nem kell regadó.de müszakinak kell rajta a kintinek lennie asszem.biztositás meg szerintme alap.ez uztobbi 2 feltételezés.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.