Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5369) Core2duo6600 válasza ekkold (#5367) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Csont nélkül viszi a gigabitet, speedtestnél 28 % nál nem láttam még nagyobb cpu terhelést.
Én 2 vonalat kezelek vele, 2 alhálót, egyik a digit a másik a telekomosat használja.

Egy miki 750 GR3 -ast váltott amit az 500 as nethez vettem, mert eredetileg olyat rendeltem.
Az az 500ast épphogy elvitte,de amikor emelt a Digi 1000 re elvérzett.

Az vitt rá végülis arre az 1100 AHx4 esre, hogy Synology Routert ajánlottak, az is került volna ennyibe, de a miki egyszerűen többet tud, pl.: a Syno nem tudta volna a 2 net et kihasználni, nem ismeri a policy routingot, és még sorolhatnám, biztosan az is nagyon jó, de korlátosabb mint ez.

Mondom ezt úgy, hogy közel nem használom ki a RouterOS teljes tudását.

Aztán néztem még az Edgeroutert is, de ami biztosan elvitte volna ezt a vonalat nem volt csak ventilátoros megoldásban, ami egy hálószobában nem jó, de még egy nappaliban sem.

Így jutottam el az 1100 AHx4 es miki hez, ami akkor lényegében az egyetlen egy olyan eszköz volt, amelyik csendesen tudja a gigabitet HW nat nélkül.
Utobbi azért volt fontos, mert azt olvastam, hogy HW nat esetében nem igazán van tűzfal funkció, ezért gyorsabb, hogy ez igaz-e vagy sem, nem tudom, de ezt olvastam.

És hát az általad említett posztokhoz én is eljutottam, és nem akartam kockáztatni, ez is benne volt a dologban.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.