Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) ekkold


ekkold
Topikgazda

Mivel a mikroptik tud samba megosztást, felmerült bennem, hogy vajon SMB-vel megosztott hálózati meghajtóra is tudna menteni?

(#19452) stopperos válasza ekkold (#19451) üzenetére


stopperos
senior tag

Alap esetben nem. Ha ARM platformon vagy, akkor a ROSE csomag telepítésével már tud.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#19453) kammler válasza zsolt008 (#19432) üzenetére


kammler
senior tag

Én is nézegettem. Gondolom csak addig van hozzáférés a videókhoz, ameddig fizetve van a havi díj. Tehát ha az időszakosra előfizetek, és megnézek mindent akkor ugye minek fizessek tovább. Ha később jön valami, akkor érdemes megint fizetni az oké.
Az azért jó, mert mivel az ember nem foglakozik vele minden nap (én legalábbis) ezért ha később kéne mert emlékeztem, hogy valamelyik videóban ott a megoldás, akkor lehet fizetni megint. Vagy? Mert érdekelne amúgy.

(#19454) zsolt008 válasza kammler (#19453) üzenetére


zsolt008
tag

szerintem addig férsz hozzá, amig az előfizetés él. nem ismerem őket, csak láttam, a havi előfizetéshez jár valami support, ami bőven elég lehet arra, hogy távhozzáférésben bekonfigolja a hex-et.

(#19455) kammler válasza zsolt008 (#19454) üzenetére


kammler
senior tag

Szántam rá hatezer forintot. Nekem a rout táblától érdekes. Subnetek stb. A tűzfal, NAT is érdekes lesz. Beüzemeltem egy GNS3-at is, azzal free licencszel lehet mikrotik-et virtualizálni, egy RB4011-et kipróbáltam. Szépen megy winbox-ból. De amúgy van egy pendrive-os X86-os routeros-em is, az pármilyen PC-ről elindul. Van egy proliant microserverem, 6 lan-al. Lát is minden lant ha a penről elindítom a routeros-t. Meg egy RB3011 valós igazi. Van min kísérletezni. A probléma az lesz, hogy mivel nyilván nem foglakozok vele minden nap, egy idő után elfelejtek sok mindent. Márpedig a videókat nem lehet letölteni. IDM-el se. nem véletlen, kint lenne a neten hamar. Na mindegy, egyszer ennyit megér.

[ Szerkesztve ]

(#19456) kress válasza kammler (#19455) üzenetére


kress
aktív tag

jegyzetelj :)

(#19457) zsolt008 válasza kammler (#19455) üzenetére


zsolt008
tag

azért ha nagyon akarod, simán lehet a pc-n capture-olni a képet és a hangot, jó minőségben és elfogadható méretben. persze aztán nem kell továbbadni...
egy 2 mondatos értékelést majd mondj pls a videokról, lehet akár privátban is, csak érdekel, megéri-e az előfizetés. ty.

[ Szerkesztve ]

(#19458) kammler válasza zsolt008 (#19457) üzenetére


kammler
senior tag

Tudom van rá mód. Hát nézd. Én annyit olvastam már, meg youtuboztam róla, hogy ebből amit mond, már sok minden megvolt. Nálam inkább az van, hogy faragtam idáig. Működött, de nem biztos, hogy az úgy lett tervezve, ahogy én csináltam. Különösen igaz ez a tűzfalazásra. Hát mást nem is, azt nagyon részletesen kéne tárgyalnia. Ott még nem tartok. Aki nagyon az elején van, annak egyrészt megéri, másrész valamilyen rögzítés nélkül nem sokat ér, mert TUTI elfelejti a 60 százalékát a végére, vagy egy hét múlva. Oké egyszer otthon megcsinálja. Na és ha egy év múlva elrottyan a mikrotik, ujat vesz? Semmire se fog emlékezni. Én már annyit bámultam autodidakta módon, hogy talán meg is jegyzem. Csinálhattak volna belőle egy kivonatolást, ami sorrendileg végigvisz mindenen. Először mivel foglalkozz, közepén, végén. Aztán jöhetnek az egyedi dolgok. Én nem fogok senkinél mikrotik routert telepíteni. Az enyémet beállítom, azt jólvan. Nekem se indokolt otthon mondjuk egy RB3011, de az asusok meg tplinkek régebben szűkek voltak teljesítményre. Jó pár éves már az RB3011-em. De ha már megvan, valamit had értsek belőle. Hát annyit ad, hogy egyszer hatezer forintot megér. Az alapokra jó. Amúgy tudom, van mód a képernyőfelvételre, képminőség itt nem elsődleges. Jó 40-50 perces videók.

[ Szerkesztve ]

(#19459) zsolt008 válasza kammler (#19458) üzenetére


zsolt008
tag

hát, ha a tartalom rendben van, akkor a 6k jó ár 1 hónapra (még a video rendeltetésszerű használata mellett is (vagyis hogy nem ügyeskedik az ember a lementéssel)).
pláne, ha valakit egyébként nem érdekel, csak vett egyet konkrét feladatra, és a supporton belül be is konfigolják neki. ha elpusztul a router x év múlva, vesz 1 másikat aztán rátölti a konfigot és megy tovább - vagy megint kifizet 1 hónap tagságot...

biztos van olyan tanfolyam ahol megkapod az oktatási anyagot később is elérhető formában, csak 2 nagyságrenddel többe kerül :)
lassan kedvet csinálok magamnak is 1 hónap előfizetésre :)) ... mindig ez van, ezek a hülye bütykölős dolgok behúznak, még amikor is amikor nincs is rá szükségem ;]

(#19460) kammler válasza zsolt008 (#19459) üzenetére


kammler
senior tag

6000 ft-ért már berúgni se lehet normálisan, meg az ki is jön órák alatt, kinek alul, kinek alul felül :D
Ebből meg csak marad valami a fejben ennyiért.

Van egy olyan amúgy, network online, azt 30 ezerért örökre megvehető asszem

[ Szerkesztve ]

(#19461) kammler válasza zsolt008 (#19459) üzenetére


kammler
senior tag

Most átnéztem jobban a videókat. Itt brutal sokminden van. Olyan is, ami ráadásul általános, nem is mikrotik specifilus.

[ Szerkesztve ]

(#19462) TKZ


TKZ
csendes tag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Van egy mikrotik chateau lte12 routerem. Alap beállításokkal használtam de a tegnapi napon ha megnéztem a net sebességet,( igaz nem tul nagy a gyenge lefedettség miatt de jól használható) , rendben volt de bármilyen eszköz csatlakozott hozzá WIFI-n olyan volt mintha nem is lett volna semmi net. Lereseteltem azóta semmit nem lehet állítani rajta. Így leírva lehet nem egyértelmű. Van köztetek aki tudna a segítségemre lenni és beállítaná nekem. Ha több infó kellene akár telefonon részletesen elmondanám. Itthonról dolgozom és nagyon meg vagyok lőve net nélkül. Előre is köszönöm.

(#19463) yodee_ válasza TKZ (#19462) üzenetére


yodee_
őstag

Szia!

A mikrotik az nem az a "leresetelem és minden oké lesz" kategória. Nekem van több is, köztük egy chateau lte12. Ha szeretnéd megpróbálhatok segíteni.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19464) kammler válasza TKZ (#19462) üzenetére


kammler
senior tag

Hogyhogy semmit se tudsz állítani rajta? Egyáltalán winboxal be tudsz lépni? Be kell hogy tudj, MAC addressel.

(#19465) TKZ válasza yodee_ (#19463) üzenetére


TKZ
csendes tag

Szia. Igen tudom emiatt is lenne szükségem segítségre. A netre visszatérve az az érdekes hogy bele tettem a SIM kártyát egy TP-link 4G modembe és ugyan az az anomalia van, ha WIFI-n csatlakozók hozzá bermilyen telefonnal a speedtest azt mutatja hogy van rendesen net de elképesztően lassú. Ez csak egy mobilnet kártya. Ugyan ez volt a routerrel is ahogy írtam egyik reggelre ezt produkálta.

(#19466) TKZ válasza kammler (#19464) üzenetére


TKZ
csendes tag

Szia. Be tudok lépni de itt korábban tudtam állítani ok.a Wifit de már ott is piros üzenet van sajnos meghaladja a tudásomat.

(#19467) kammler válasza TKZ (#19466) üzenetére


kammler
senior tag

Na várj. Akkor, ha ugyan az van egy TPLINK-ben is, akkor nem nagyon tudsz mit tenni a mikrotik-al. Akkor a hálózattal van, lett gond. Próbálj ki másik kártyát, szolgáltatót.

[ Szerkesztve ]

(#19468) yodee_ válasza kammler (#19467) üzenetére


yodee_
őstag

Most segítek neki újradobni egy alap konfigot és utána lehet próbálkozni. Én dns gondra tippelek.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19469) kammler válasza yodee_ (#19468) üzenetére


kammler
senior tag

Na kiv leszek. Épp a Kalapos videóit nézem. Elég bátor húzás volt megvenni neki azt a satót, mert aztán ilyenkor gáz van. Chateau, miféle név ez :D

[ Szerkesztve ]

(#19470) yodee_ válasza kammler (#19469) üzenetére


yodee_
őstag

Kapta, nem vette ha jól emlékszem. Egyszer kell megismerkedni vele aztán soha többet nem akar majd mást :) saját tapasztalat, és akinek eddig ajánlottam szintén így "járt"

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19471) kammler válasza yodee_ (#19470) üzenetére


kammler
senior tag

Nekem most wifit kell vennem, az hAP ax³ lenne.

(#19472) zsolt008


zsolt008
tag

a routeros klassz, de szerintem wifiben (vasban) van még hova fejlődniük.

(#19473) kammler válasza zsolt008 (#19472) üzenetére


kammler
senior tag

Régenről rémlik, hogy ezt már kezdetektől fogva mondogatják. Hát, ha azóta nem fejlődtek, akkor már nem is fognak. A 7-es routeros verzió olyan nyögvenyelősen jött, hogy 20 lucaszék előbb készül el. Igaz, hamar munka ritkán jó. Száz-kétszáz ezer forintos határtól kezdve meg nem lehet azért nagyon fércmunkát csinálni. Most egy 6 éves TPLINK van. WRD valami asszem. Járt már ezen OPENWRT is. Annál csak jobb lesz egy ax3

[ Szerkesztve ]

(#19474) Reggie0 válasza kammler (#19473) üzenetére


Reggie0
félisten

Azota azert fejlodtek, lasd wifiwave2 vagy ax-es termekek. De meg mindig keves.

A routeros 7 azert kicsit mas teszta, nagyon sok dolgot ujrairtak, nem a regit toldozgattak. Ezt azzal a par alkalmazottal azert nem kis bravur.

(#19475) yodee_ válasza kammler (#19471) üzenetére


yodee_
őstag

Nekem a lakás elrendezéséből adódóan (4 eltolt szint + pince) teljesen mindegy a wifi. Úgyis külön eszköz szolgálja ki a lakást. Jelenleg 2 darab Xiaomi AX3200.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19476) E.Kaufmann válasza kammler (#19469) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ki az a Kalapos?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19477) Gyurka6 válasza E.Kaufmann (#19476) üzenetére


Gyurka6
őstag

mindenamimikrotik.hu

Gyurka

(#19478) E.Kaufmann válasza Gyurka6 (#19477) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azt hittem, becenév :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19479) Zwodkassy válasza E.Kaufmann (#19478) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Kalapos Laci
Nagyon profi!

(#19480) E.Kaufmann válasza Zwodkassy (#19479) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Guglin angolul keresek, nekem eddig ritkán hozta fel.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19481) yodee_ válasza kammler (#19469) üzenetére


yodee_
őstag

Router helyreállítva. Volt lehetőségünk tesztelni is, és másik szolgáltató kártyájával tökéletesen működött minden. Szóval ott lesz valami bibi.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19482) kammler válasza yodee_ (#19481) üzenetére


kammler
senior tag

Az gáz, akkor nem lesz otthoni meló. Lehet toronnyal vacakolnak.

(#19483) kammler válasza Zwodkassy (#19479) üzenetére


kammler
senior tag

Mondjuk IPSEC-el meggyűlt a bajom. Felépül a ikev2/ipsec telóról, de forgalom az nincs rajt. Mi több a gépen is megszakad a winbox, a net is.

(#19484) grabber válasza kammler (#19483) üzenetére


grabber
addikt

Src natból szedd ki azt az ip tartomanyt ami arra menne

(#19485) Krisztianby


Krisztianby
tag

Sziasztok!
Lehetséges a MikroTikre hálózati meghajtót felcsatolni?

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#19486) TKZ válasza yodee_ (#19481) üzenetére


TKZ
csendes tag

Igen, szolgáltató probléma van. Kiderült hogy időközben a Yettel megszüntette a korlátlan céges mobilnetet minden előjel nélkül, ezért tiltották. Most vodás korlátlan kártya van benne tökéletesem mukodik. A beallításért pedig nagy köszönet yodee-nek.

(#19487) snorbi82


snorbi82
senior tag

Nekem is hasonló problémám van. Olyan mintha ha DNS-t dobná el.
Yettel, Speedtest, Twitter oldalak nem jönnek be. Már mindent próbáltam, kártyacsere, router csere stb.
Hétköznap bármit csinálok 5-10 percnél tovább nem működnek ezek az oldalak (ez olyankor van, mikor sokan használjuk a netet kb 40-en). Hétvégén végig jó, és ahogy elkezdődik a munka, ismét megállnak ezek az oldalak.
Ha Traceroute-al nézem, akkor timeout - persze hétvégén nagyon szépen végig fut.
Clamp to pmtu-val is megpróbáltam átverni, hátha nálam van a hiba, de semmi. Ha valakinek lesz ötlete, akkor várom.
Szolgáltató: Yettel, korlátlan mobilnet (SXT R a router)

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#19488) Zwodkassy válasza snorbi82 (#19487) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Nem lehet hogy CG-NAT mögött vagytok és elfogy a szabad session?

(#19489) zsolt008 válasza snorbi82 (#19487) üzenetére


zsolt008
tag

ok, csak egy workaround ötlet: proxyt próbáltatok már? (mondjuk squid)

(#19490) snorbi82 válasza Zwodkassy (#19488) üzenetére


snorbi82
senior tag

Elvileg nem. Yettel többször beszéltem, SIM cserét javasolnak, mint szinte mindenre.

zsolt008: proxyt még nem próbáltam. Azon gondolkodtam,hogy mikrotik tud e olyant, hogy bizonyos címnél (twitter, yettel.hu) proxyt hívjon meg. ;]

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#19491) stopperos válasza Krisztianby (#19485) üzenetére


stopperos
senior tag

Talán a ROSE csomaggal iscsi meghajtót tudsz felcsatolni. De se smb se nfs kliens támogatás nincs benne.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#19492) Reggie0 válasza snorbi82 (#19490) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, sot azt is lehet, hogy egyes celcimeket mondjuk egy free vpn-en hajtotok at.

(#19493) E.Kaufmann válasza snorbi82 (#19490) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ahhoz elég egy PAC (Proxy Auto Config) szkript is, amit a kliensek elérnek.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19494) yodee_


yodee_
őstag

Tudnátok ajánlani Chateau LTE12-höz minőségi külső bot antennát? Persze ha van értelme. Jelenlegi szitu a belső antennákkal:

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19495) kammler válasza TKZ (#19486) üzenetére


kammler
senior tag

Hogyhogy szó nélkül? Mondjuk nekem privát van, de én is húzom a pi...ám, mert hello datanet van. full korlátlan. Kiv. leszek, mikor vágnak ki....

(#19496) E.Kaufmann válasza yodee_ (#19494) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én emiatt is jobban szeretem a kültéri LTE eszközöket, mert azt ki tudod rakni a házból és mindjárt kevésbé gond az antenna. Beltéren meg ne várj csodát az antennától.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19497) yodee_ válasza E.Kaufmann (#19496) üzenetére


yodee_
őstag

Igazság szerint egy lakókocsiba van. Nem tudom van e értelme játszani külső antennával

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19498) E.Kaufmann válasza yodee_ (#19497) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Itt a hardveraprón vannak olcsóbb LTE antennák, ha stimmel a csatlakozó és nagyobb a nyeresége, mint a gyárinak, egy próbát megér. Én kültéri eszköznél olyat értettem amúgy, mint pl a wAP LTE.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19499) snorbi82 válasza Reggie0 (#19492) üzenetére


snorbi82
senior tag

Tudnál erre egy linket dobi? Gondolom valami script kell hozzá. Köszönöm! :R

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#19500) Formaster


Formaster
addikt

Felraktunk egy Digis bridge pppoe kapcsolatra egy ax^2-et. LAN-ról DNS/Public címmel is el kellene elérni a lan-ra nat-olt eszközöket, de nem jövök rá, hogy milyen szabály hiányzik. Az public IP nem natolt.

Elég érdekes kívánság, de eddig működött a soho eszközökkel és nem találom a problémára az igazi megoldást. Statikus DNS bejegyzést nem akarok, szerintem egy egyszerű masquerade hiányzik, az alap srcnat nem oldja meg.

action=masquerade chain=srcnat out-interface-list=WAN

A publikus címet a 10.0.0.1 networkre vette fel, ez így rendben van?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.