Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) Reggie0 válasza zumike (#18900) üzenetére


Reggie0
félisten

A bridge-t is fel kell venni a current-tagged es/vagy current-untagged-be.

(#18902) zumike válasza Reggie0 (#18901) üzenetére


zumike
tag

Megcsináltam amit írtál, de max a wifin van dhcp. vlan5,vlan99.
Az ethernet portok nem jók (nincs dhcp) és dhcp client sem kap ip-t.
Lehet vegyesen használni trunk és hibrid? (természetesen portonként más-más)

(#18903) Reggie0 válasza zumike (#18902) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, de tobb reszlet kene a halozatodrol es konfigrol. Hol van a dhcp szerver, melyik interfeszen jon be a bridge-be, hol varod hogy kimenjenek a dhcp csomagok es milyen vlan taggal vagy nelkul?

[ Szerkesztve ]

(#18904) zumike válasza Reggie0 (#18903) üzenetére


zumike
tag

Köszi, közben jó lett.
A brigde vlan-ban volt egy rossz beállítás.
Trunknél a mikrotik dhcp client jó volt, itt nem kap ip-t.
Interfésznek a vlant adtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#18905) iceQ!


iceQ!
addikt

Olyan mikrotik eszközt keresek amire lehet utólag 2 antennát szerelni(ha van rajta az még jobb), illetve el tud menni egy power bankon is (2A-es). Esetleg tudtok ilyet?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#18906) Audience válasza iceQ! (#18905) üzenetére


Audience
aktív tag

A tap kerdes, lehet kell egy dc-dc converter ami filleres, hap ac3 pont ilyen. Nalam 5W-ot fogyaszt.

(#18907) iceQ! válasza Audience (#18906) üzenetére


iceQ!
addikt

Van itthon egy mAP mini és egy mAP 2nd.

Melyiknél lehet a wifi anettnát erősíteni két külső antennával? Látok itt 2-2 csatlakozási pontot, egyik kisebb másik nagyobb. A sima mAP-hoz nekem még lenne is antennám, kérdés hogy ez a két hely erre van kitalálva? :F (bal alsó sarkok)

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#18908) iceQ! válasza Audience (#18906) üzenetére


iceQ!
addikt

Milyen átalakító kell egyébként ami jó lenne nekem?

Van egy Wap ac lte6 kit-em is, ezt simán fel tudnám használni erre a célra.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#18909) Audience válasza iceQ! (#18907) üzenetére


Audience
aktív tag

Azok mérőpontok a gyártás során használják . Nem próbáltam még antennát tenni rá . A gond, hogy ha nem gyári antenna megoldast használsz, az EIRP nem hiszem, hogy belül lesz a szabványon.

(#18910) Audience válasza iceQ! (#18908) üzenetére


Audience
aktív tag

A power bank kimenetét kell 24V-ra alakitani, illetve nem nagyobbra mint amit a specifikacio szerint elbir a valasztott eszköz . ebay tele van, dc-dc konverterre keress ra.

(#18911) iceQ! válasza Audience (#18910) üzenetére


iceQ!
addikt

10-57V a wap ac lte6 kit-nek a dc inputja. 12V elég a stabil működéshez?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#18912) Audience válasza iceQ! (#18911) üzenetére


Audience
aktív tag

Igen, a belső táp elrendezi.

(#18913) Reggie0 válasza iceQ! (#18907) üzenetére


Reggie0
félisten

Az mAP tapolhato a mikrousb portjarol.

(#18914) iceQ! válasza Audience (#18912) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#18915) iceQ! válasza Reggie0 (#18913) üzenetére


iceQ!
addikt

Tudom, csak a kérdés az is hogy 200 méterre sík terepen tud - e repeaterként funkcionálni. :))
Ki fogom próbálni hamarosan.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#18916) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Milyen tűzfalszabállyal lehet úgy tiltani egy IP címet, hogy ha egy böngészőből próbálnánk elérni, azonnal leálljon a csatlakozás és ne homokórázzon másodpercekig? Próbáltam Reject-et mindenféle ICMP üzenettel, de egyik se vált be.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18917) vkp válasza E.Kaufmann (#18916) üzenetére


vkp
aktív tag

Redirect egy proxyra, ahol egy tetszőleges html-megnyitsz.

(#18918) E.Kaufmann válasza vkp (#18917) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A TCP reset is jónak tűnik közben, csak böngészőfüggő :( .

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18919) snorbi82


snorbi82
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Van egy RBSXTR (yettel SIM) -> RB3011UiAS router. Egy hibára nem jövök rá és már szörnyen idegesít.
Először azt hittem, hogy DNS problémám van ezért kivettem a 8.8.8.8-at és a szolgáltatóra bíztam eme feladatot, de sajnos egy idő után a hiba felüti a fejét. Restart SXT, megint jó 10-20 percig utána megint hiba. Minden szabályt kikapcsoltam és akkor előjön a hiba.
Hiba a következő: yettel.hu, twitter.com, speedtest.net, instagram oldalak nem töltenek be. Lehet van több is, de ezek amik feltűntek. Minden más oldalt amit használunk, de minden megy. Esetleg ötlet valakinek?

Köszönöm!

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#18920) E.Kaufmann válasza snorbi82 (#18919) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

LTE Passtrough vagy routerként működik a dobod? Én frissíteném a RBSXTR-t meg a modemet is (új RouterOS alatt már winboxból a grafikus felületről is megy az utóbbi), valamint resetelném a konfigját és belőném LTE passtrough-ba.
Lehet még valami MTU dolog is, ha némelyik oldalak betöltődnek mások meg nem.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18921) snorbi82 válasza E.Kaufmann (#18920) üzenetére


snorbi82
senior tag

LTE Passtrough módban nem volt hajlandó működni valamiért így routerként megy.
A többi dolgon már túl vagyok.
Tettem vissza már régebbi verziót is, meg már újabbat is. Kb 3-4 hete csinálja ezt a jelenséget. Restart után működik minden és változó mikor dobja el. Van mikor megy 1 napig is. Ezért nem értem. :(

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#18922) snorbi82


snorbi82
senior tag

Ha Opera böngészővel próbálom és bekapcsolom a VPN-t akkor az említett oldalak is tökéletesen működnek). Akkor lehetséges, hogy nem a router fogja meg.... :F
MTU 1430-ra tettem.. Megnézem jó lesz e így.. . Emlékeim szerintem ahhoz nem nyúltam.

[ Szerkesztve ]

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#18923) adika4444 válasza snorbi82 (#18921) üzenetére


adika4444
addikt

Ha megáll, parancssorból egy curl -vv yettel.hu meg curl -vv speedtest.net parancsot futtass és rakd be ide a kimenetét. Hátha az mutatja, hol akad el a dolog. Én is MTU-ra tippelnék, de mobilnetnél nem tudom, ezt egyáltalán hol lehet állítani, meg mennyi az ideális érték. Mi az APN amúgy? NAT-olt az IPv4 cím?

üdv, adika4444

(#18924) Lenry válasza adika4444 (#18923) üzenetére


Lenry
félisten

Mobilnet szinte mindig NAT-olt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18925) yodee_ válasza Lenry (#18924) üzenetére


yodee_
őstag

Vodafone-nál a feltöltős a "vitamax.snet.vodafone.net" apn-el nem, Yettelnél a hordozható internet csomag a "net" apn-el nem. Többiről nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#18926) snorbi82 válasza adika4444 (#18923) üzenetére


snorbi82
senior tag

APN - net - és nem natolt.
MTU össze vissze mindenre állítottam már, 1430-1480-ig. Egy darabig működik és utána nem... Már teljesen feladtam.
Már arra is gondoltam, hogy yettel tilt valamiért.
   Trying 84.225.255.100:80...
* Connected to yettel.hu (84.225.255.100) port 80 (#0)
> GET / HTTP/1.1
> Host: yettel.hu
> User-Agent: curl/7.83.1
> Accept: */*
>
^C
C:\Users\norbe>
C:\Users\norbe>curl -vv speedtest.net
*   Trying 151.101.130.219:80...
* Connected to speedtest.net (151.101.130.219) port 80 (#0)
> GET / HTTP/1.1
> Host: speedtest.net
> User-Agent: curl/7.83.1
> Accept: */*
>

[ Szerkesztve ]

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#18927) ekkold válasza snorbi82 (#18926) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Azért próbáld ki sokkal kisebb MTU-val is - már csak kísérletképpen is.

(#18928) Audience válasza ekkold (#18927) üzenetére


Audience
aktív tag

1400-as MTU-val megy a Wireguard Yettel neten minden gond nélkül, ez 1360-as TCP-MSS -t jelent. Szerintem ha ezzel is gond lesz akkor az nem MTU val kapcsolatos probléma lesz.

(#18929) snorbi82 válasza Audience (#18928) üzenetére


snorbi82
senior tag

1500-as MTU-val megy a Wireguard. De nekem az a fura, hogy ezen a 3 weboldalon kívül mindegyik tökéletesen működik.
1400-at nem próbáltam még. Leviszem arra. :R

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#18930) Audience válasza snorbi82 (#18929) üzenetére


Audience
aktív tag

Próbáld különböző csomagméretekkel pingetni azokat amik nem mennek.

(#18931) ekkold válasza snorbi82 (#18929) üzenetére


ekkold
Topikgazda

A wireguard azért érdekes, mert mindent UDP-vel visz át - a TCP csomagokat is, tehát a TCP-MSS mindegy elvileg neki. Emiatt az, hogy mi megy wireguard-al, az nem mond el sokat.

(#18932) XENISETE


XENISETE
kezdő

Sziasztok, RBD53iG-5HacD2HnD-re ha rá csatlakoztatok egy pendrive-ot, akkor az nem kap áramot. Tudja valaki mi lehet a gond? És mi lehet a megoldása?

(#18933) XENISETE válasza XENISETE (#18932) üzenetére


XENISETE
kezdő

netinstall se hozta a megoldást, lehetséges hogy HW hiba? Vagy van valami módosítás AC3 7.7-ben? AC2 simán működik ugyan az a pendrive Nem értem. :(

[ Szerkesztve ]

(#18934) Lenry válasza XENISETE (#18933) üzenetére


Lenry
félisten

ez alapján elég esélyes, hogy az USB porttal van gond

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18935) Reggie0


Reggie0
félisten

Van itt valaki, aki Mikrotik LORA-s eszkozt hasznal?

(#18936) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Ilyen kábelből hol tudnék venni 15-20cm-es változatot? A gyári 10cm, az kevés.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#18937) Reggie0 válasza iceQ! (#18936) üzenetére


Reggie0
félisten

(#18938) iceQ! válasza Reggie0 (#18937) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#18939) grabber válasza Reggie0 (#18935) üzenetére


grabber
addikt

2 eszközt helyeztem már üzembe,de a mögöttes részét már nem én kezeltem.

[ Szerkesztve ]

(#18940) Reggie0 válasza grabber (#18939) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt meg tudod mondani, hogy a LORA modul az USB interfeszen csatlakozik-e vagy valami mason? Azaz a /system/resources/usb alatt latszodik-e?

[ Szerkesztve ]

(#18941) grabber válasza Reggie0 (#18940) üzenetére


grabber
addikt

Igen

(#18942) Reggie0 válasza grabber (#18941) üzenetére


Reggie0
félisten

Koszi szepen!

(#18943) Formaster


Formaster
addikt

Valamiért nem érem el a szolgáltatói router webes felületét (dmz). Eddig is fogta valamelyik tűzfal szabályom a webes guit, de ha azt kikapcsoltam, akkor elértem. Most teljesen kikapcsolt firewall szabályok mellett sem.

Pingre válaszol, szóval nem tudom mi fogja meg. Több eszközről + böngészőről próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#18944) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Skory oldala szerint beállítottam a routert, de a kliensek nem mindig tudnak kimenni az internetre.
Az imént pl. az egyik gépről a winbox se működött (nem tudtam csatlakozni a routerre), de pingelni viszont tudtam és el sikerül érni a webes felületen az egy LAN-on lévő szervert is. Letiltottam a hálókártyát, majd vissza és utána jó volt egyből. A Windows indítása után ez rögtön kibukik, de nem mindig. Látszólag nem arról van szó, hogy nem kapnának IP-t vagy azok lejárnának (most már kiválasztottam a make static opciót is).

(#18945) yodee_ válasza yodee_ (#18885) üzenetére


yodee_
őstag

Senkinek nincs ötlete? :( Valahogy jó lenne futtatni szkriptet amikor az lte1 interfész újracsatalkozik.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#18946) E.Kaufmann válasza yodee_ (#18885) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha valamire nincs up script, akkor vagy a netwatch, vagy beütemezel egy scriptet 5-10mp-re, ami, ha már up az LTE (vagy egy IP cím változik, amit vagy egy globális változóban vagy egy address list-ben letároltál) akkor hajtsa végre, amit kell.

Mondjuk nem gyári dyndns-nél le lehet kérni a bejegyzett címet és összevetni a jelenleg Interface címmel.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18947) yodee_ válasza E.Kaufmann (#18946) üzenetére


yodee_
őstag

A netwatch-ot használom a wireguard miatt. Viszont nem tetszik a reakcióideje. Jelenleg így van belőve, de elég érdekesen működik. Például azt nem is értem, hogy oké hogy ha down akkor végrehajtja a szkriptem, de ha a végrehajtás után még mindig down akkor ez ismétlődik vagy sem?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#18948) grabber válasza yodee_ (#18947) üzenetére


grabber
addikt

Ez akkor hajtódik végre amikor Down-ra megy. Ha már ott van akkor nem változott az állapota nem csinál semmit.

Mekkora reakció idő kellene neked?

(#18949) E.Kaufmann válasza grabber (#18948) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ja igen, élvezérelt :K

Itt is tárgyalják és itt is ütemezett feladatként fut percenként, de lehet sűríteni, csak ésszel.
[link]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18950) yodee_ válasza E.Kaufmann (#18949) üzenetére


yodee_
őstag

grabber: Igazából az újratárcsázás után 1-2 perccel nem ártana. Ha valamiért nem jön össze akkor meg ugye újrapróba.

E.Kaufmann: Ezt a szkriptet használom 1 órás ütemezéssel. Viszont teszem azt lefutott 10:00:00kor, de nekem 10:05kor van újratárcsázás akkor egy órán belül jelenleg nem frissül

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.