Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) E.Kaufmann válasza csgy66 (#19600) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én is jutottam már odáig, hogy konfig rezet, mert valami nem ment, pedig mennie kellett volna, de egyessével újra belőve már működött. Nem hiszem hogy teljesen Mikrotik hiba lett volna, hanem inkább valamibe már annyira belebonyolódtam, hogy nem láttam a fától az erdőt.

Azt esetleg megtehetnéd, hogy valami eszközön beállítod a légkondi IP címét (valamint azt a DNS és gw beállítást, amit elvileg DHCP-n kapna, miközben le van kapcsolva a légkondi hálózatról), és megnézed, azzal az eszközzel mit látsz kifelé (ping, böngésző, traceroute, stb...)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19602) csgy66 válasza E.Kaufmann (#19601) üzenetére


csgy66
tag

Ez jó ötlet, köszönöm.

(#19603) Reggie0 válasza csgy66 (#19596) üzenetére


Reggie0
félisten

A client id defaultbol 1:<MAC>, szoval azt is torold ki maskor, mert igy megtudtuk :)

(#19604) E.Kaufmann válasza Reggie0 (#19603) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lehet, pont ott a kutya elásva, mert több MAC Vendor lookup sem ismeri fel a gyártót, lehet valahogy elíródott és nem is kapja meg azt az IP címet fixen? Bár simán lehet, hogy annyira noname, nincs is benne egy adatbázisban sem ;]
Az én AUX Deltáim Wifi dongléinek MAC címét felismerik, hisz a méltán híresneves Hangzhou BroadLink Technology Co.,Ltd gyár termékei ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19605) Reggie0 válasza E.Kaufmann (#19604) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem ezt dobta ki: ZHUHAI EWPE INFORMATION TECHNOLOGY INC

(#19606) E.Kaufmann válasza Reggie0 (#19605) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor vagy rosszul másolok, vagy nem jó oldalakon néztem :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19607) Reggie0 válasza E.Kaufmann (#19606) üzenetére


Reggie0
félisten

macvendors.com -on neztem.

(#19608) E.Kaufmann válasza Reggie0 (#19607) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kevertem a Client-id-vel, de leszedve az egyest, jó lett. Már nekem is kihozza :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19609) dynax


dynax
tag

sziasztok! nagyon kezdő vagyok szoval bocsi :D olyan gondom lenne hogy az arp listába eddig mindig csak egy ( az aktuális ) külső ip jelent meg a belső ip-k elött , de valoszinuleg valamit elszurtam mert ahogy változik a külső ip-m bekerül az új de ott marad a régi is és zavaro hogy van 15 sor külső ip cím , ha esetleg valaki tudná hogy mit pipáljak vissza nagyon hálás lennék , nem komoly probléma csak zavaró :)

(#19610) Reggie0 válasza dynax (#19609) üzenetére


Reggie0
félisten

IP/Settings/Arp Timeout default erteken 30 masodperc, ha jol tudom, azt kell megnezni.

(#19611) dynax válasza Reggie0 (#19610) üzenetére


dynax
tag

ott nekem is annyi van
"00:00:30"

(#19612) seqwel


seqwel
csendes újonc

Sziasztok!

Mi lehet az oka annak, hogy OVPN kapcsolaton keresztül nem érek el minden hálózati eszközt?

A configban így van a route: route 192.168.0.0 255.255.255.0 10.8.1.1

És hogyan tudmán mindezt kiszűrni?

Ja és időközönként változik, hogy melyik eszközt tudom pingetni.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#19613) Lenry


Lenry
félisten

lehalt a Cloud DDNS :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19614) csgy66 válasza Reggie0 (#19603) üzenetére


csgy66
tag

És tényleg. Nem tűnt fel. Akkor nekem már annyi... :)

(#19615) csgy66 válasza E.Kaufmann (#19601) üzenetére


csgy66
tag

Kipróbáltam. Kikapcsoltam a klíma wifijét, meg is szűnt pingni. Beállítottam laptopot fixen az IP-jére, van internet. Innentől :W

(#19616) E.Kaufmann válasza Lenry (#19613) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Itt is észlelve. Fórumtéma is keletkezett náluk.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19617) E.Kaufmann válasza csgy66 (#19615) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor nincs más hátra, mint előre. Valahogy gyári helyzetbe kell állítani a légkondi wifijét és újra felcsatolni a hálóra, hátha. Esetleg még MTU gond, bár nem hinném.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19618) E.Kaufmann válasza Lenry (#19613) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Visszagyütt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19619) Lenry válasza E.Kaufmann (#19618) üzenetére


Lenry
félisten

valóban :K

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19620) bupemko válasza csgy66 (#19615) üzenetére


bupemko
senior tag

Esetleg egy próbát megérhet, hogy átmenetileg kikapcsolod a Mikrotik wifit és mobil hotspotról ugyanolyan SSID-vel bekonfigolod, majd hotspot ki, Mikrotik wifi vissza. Hátha csak a konfigurálós rész nem kerek...

(#19621) csgy66 válasza bupemko (#19620) üzenetére


csgy66
tag

Ez nagyon jó ötlet, hétvégén kipróbálom. Köszi.

(#19622) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

Azt tudja valaki, hol szerezhető be a Chateau LTE12-ben használt Quectel EG12-EA LTE-12 modem.
Egy orosz oldalon R11e-LTE12 néven hivatkoztak rá, de nem találtam róla sok használható infót :-(
Nézegettem Chateau LTE12 képeket is, de nem nagyon láttam rajta a miniPCIe kártyát.

(#19623) Tamarel válasza Zwodkassy (#19622) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ebay.com, de az árában nincs sok köszönet.

(#19624) Zwodkassy válasza Tamarel (#19623) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Erről az Ebay.com-ról már sokszor hallottam, de nem ismerem, nem használtam meg.
Milyen néven található?

(#19625) E.Kaufmann válasza Zwodkassy (#19624) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pedig már a 40éves szűzben is ott volt az "eladjuk az íbéjen" bolt és nem egy mai film :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19626) kammler


kammler
senior tag

Van valakinek hap AC3? Érdekes, hogy a számítógépek mind 2ghz-en, mind 5ghz-en stabilan rajt vannak. A telefon is ok 2ghz-el, de 5-ről időnként ledobálja. Rögtön vissza is megy aztán. Nézegettem a hivatalos mikrotik fórumot is, panaszkodnak, de van akinél csak újraindítás segít, vagy enabled/disabled interface. Nálam ilyen nincs, azonnal visszamegy. De csak a telefon csinálja. Oneplus 10 pro. De a oneplus 7T-m is csinálja. Logban annyi van, hogy disconnecting, signal lost. Hát signal tuti nem lost, az ágyon hevert. Az sem igen lehet, hogy elalszik a telefon szerintem, mert a TPLINK WDR nem tudom mi 6 éves routerrel bizony ok. Ami érdekes, hogy a jelerősségre sokkal kevesebbet állít az AC3, mint a telefon maga. De amúgy lefedettség ok, sebesség is. Az AX3 az viszont jelerősségnek például kb. azt mond, mint amit a telefon. Szóval, így általánosságban, van valami hasonló tapasztalat? AX3-ra is panaszkodtak, de az nálam jó, ugyanúgy wifiwave2, beállítások is ugyanazok. Legalábbis ott még nem vettem észre.

(#19627) kammler


kammler
senior tag

Ja, amit még észrevettem. Időnként eltűnik az 5Ghz egy pillanatra az elérhető wifik közül. Aztán visszajön. Gondolom ha rajt van épp a telefon, olyankor szakad meg egy pillanatra.

(#19628) Zwodkassy válasza E.Kaufmann (#19625) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Az lehet, de én még nem használtam, mint még megannyi dolgot a világon

(#19629) lionhearted válasza kammler (#19626) üzenetére


lionhearted
őstag

Csak mellékinfó, jelerősséget mindkét eszköz a fogadó* oldalán tud mérni, tehát az antennától/eszköztől függ. Ezért nem egyezik a két oldal.
* Kivétel a két mikrotik eszköz, azok átadják egymásnak az információt, de mérni persze akkor is csak fogadón.

Tegnap még működött...

(#19630) kammler válasza lionhearted (#19629) üzenetére


kammler
senior tag

Hát csinálok egy full alap gyári alapkonfig nélküli resetet, aztán megcsinálom odáig, hogy minimális wifi beállításokkal. Nem tart soká, csak wifit szór. Sőt, csak WPA2 lesz beállítva. Úgy mennie kell. Aztán jöhet a többi lassan. Telefon van ami otthon tud maradni. A másikon tudom nézni távolról. Ha így se ok, de a PC még mindig nem szakad le, akkor oneplus bibi.

[ Szerkesztve ]

(#19631) Lenry


Lenry
félisten

7.9 changelog:
*) bgp - improved BGP VPN selection;
*) bridge - added warning log when "ageing-time" exceeds supported hardware limit for 98DX224S, 98DX226S, and 98DX3236 switch chips;
*) bridge - fixed FastPath when setting "use-ip-firewall-for-vlan" or "use-ip-firewall-for-pppoe" without enabled "use-ip-firewall";
*) certificate - fixed bogus log messages;
*) chr - fixed public SSH key pulling when running on AWS;
*) console - added "/task" submenu (CLI only);
*) console - added option to create new files using "/file add" command (CLI only);
*) console - improved stability when doing "/console inspect" in certain menus;
*) console - improved stability when editing long strings;
*) console - improved system stability;
*) console - removed bogus "reset" command from "/system resource usb" menu;
*) console - rename flag "seen reply" to "seen-reply" under "/ipv6 firewall connection" menu;
*) console - replaced "fingerprint" with "skid" in "/certificate print";
*) console - show Ethernet advertise, speed and duplex settings depending on configured auto-negotiation;
*) container - fixed invoking "container shell" more than once;
*) container - improved "container pull" to support OCI manifest format;
*) defconf - added CAPs mode script for wifiwave2 devices;
*) detnet - fixed interface state detection after reboot;
*) dhcp - changed the default lease time for newly created DHCP servers to 30 minutes;
*) dhcpv4-server - release lease if "check-status" reveals no conflict;
*) disk - improved system stability when removing USB while formatting;
*) ethernet - fixed half-duplex forced mode at 10Mbps and 100Mbps on ether1 for RB5009, Chateau 5G ax and hAP ax3 devices;
*) filesystem - fixed partition "copy-to" function;
*) firewall - added "connection-nat-state" to IPv6 mangle and filter rules;
*) health - added limited manual control over fans for CRS3xx, CRS5xx, CCR2xxx devices;
*) health - fixed bogus value reporting for CRS510 device;
*) ike2 - fixed minor logging typo;
*) ipsec - added error log message when peer ID does not match certificate;
*) ipsec - fixed packet processing by hardware encryption engine on RB850Gx2 device;
*) ipsec - refactor X.509 implementation;
*) ipv6 - added "valid" and "lifetime" parameters for SLAAC IPv6 addresses;
*) ipv6 - send out RA packet with "preferred-lifetime" set to "0" when IPv6 address is deactivated;
*) l3hw - improved route offloading for 98DX224S, 98DX226S, and 98DX3236 switch chips;
*) leds - disable LEDs after "/system shutdown";
*) lte - capped maximum lifetime of SLAAC address to 1 hour;
*) lte - fixed CA band clearing on RAT mode change;
*) lte - fixed duplicate IPv6 route for lte interface when "ipv6-interface" setting is used;
*) lte - fixed LTE interface not showing up when resetting RouterOS configuration;
*) lte - fixed passthrough mode when used together with another APN for Chateau 5G;
*) lte - fixed R11-LTE-US in LTE passthrough mode;
*) lte - fixed R11e-LTE-US reporting of RSSI in LTE mode;
*) lte - fixed re-attach in some cases where module would stay in not-running state after network detach;
*) lte - fixed second modem halt on dual R11e-LTE6 setup;
*) lte - improved system stability when changing LTE interface configuration during network scan with MBIM modems (introduced in v7.8);
*) mpls- fixed LDP "preferred-afi" parameter;
*) netinstall-cli - improved device reinstall on failed attempt;
*) netwatch - added "startup-delay" setting (CLI only);
*) netwatch - improved ICMP status evaluation when no reply was present;
*) netwatch - limit "start-delay" range;
*) ospf - fixed processing of fragmented LSAs;
*) ovpn - added support for OVPN server configuration export and client configuration import from .ovpn file;
*) ovpn - improved system stability for Tile devices;
*) quickset - fixed displaying of "SINR" when value is 0;
*) rose-storage - added option to nvme-discover with hostname (CLI only);
*) rose-storage - fixed crash on nvme-tcp disable;
*) rose-storage - fixed rsync transfer permissions;
*) rose-storage - various stability fixes;
*) route - fixed "dynamic-id" for VRF tables;
*) route - improved system stability when making routing decision;
*) route - show SLAAC routes under the "/routing route" menu;
*) route-filter - improved stability when matching blackhole routes;
*) routerboot - added "preboot-etherboot" and "preboot-etherboot-server" settings ("/system routerboard upgrade" required) (CLI only);
*) sfp - added log warning about failed auto-initialization on RB4011, RB5009, CCR2004-1G-12S+2XS, CCR2004-16G-2S+, CCR2116-12G-4S+, CCR2216-1G-12XS-2XQ devices;
*) sfp - allow modules that hold "TX_FAULT" high signal all the time on RB4011, RB5009, CCR2004-1G-12S+2XS, CCR2004-16G-2S+, CCR2116-12G-4S+, CCR2216-1G-12XS-2XQ devices;
*) sfp - allow modules with bad or no EEPROM in forced mode on RB4011, RB5009, CCR2004-1G-12S+2XS, CCR2004-16G-2S+, CCR2116-12G-4S+, CCR2216-1G-12XS-2XQ devices;
*) sfp - fixed "rate-select" functionality on CCR2004-16G-2S+ and CCR2004-1G-12S+2XS devices (introduced in v7.8);
*) sfp - fixed combo-ether link monitor for CRS328-4C-20S-4S+ switch;
*) sfp - improved module initialization and display more detailed initialization status on RB4011, RB5009, CCR2004-1G-12S+2XS, CCR2004-16G-2S+, CCR2116-12G-4S+, CCR2216-1G-12XS-2XQ devices;
*) sfp - improved SFP28 interface stability with some optical modules for CRS518 switch;
*) sfp - improved system stability with some SFP GPON modules on RB4011, RB5009, CCR2004-1G-12S+2XS, CCR2004-16G-2S+, CCR2116-12G-4S+, CCR2216-1G-12XS-2XQ devices;
*) snmp - fixed SNMPv3 "Reportable" flag behavior;
*) snmp - improved outputting of routes;
*) socks - added VRF support;
*) ssh - added Ed25519 host key support;
*) ssh - added support for Ed25519 key export and import in PKCS8 format;
*) ssh - do not allow SHA1 usage with strong crypto enabled;
*) ssh - improved service responsiveness when changing SSH service settings;
*) ssh - improved SSH key import process;
*) storage - mount RAM drive for devices with 32MB flash;
*) supout - added DHCP server network section;
*) switch - fixed ACL rules matching IPv6 packets when using only IPv4 matchers;
*) switch - improved system stability during rapid MAC flapping for 98DXxxxx switches;
*) switch - improved system stability for 98DX8208, 98DX8216, 98DX8212, 98DX8332, 98DX3257, 98DX4310, 98DX8525, 98DX3255, 98PX1012 switches;
*) timezone - updated timezone information from "tzdata2023c" release;
*) vrrp - added "self" value for "group-master" setting;
*) vxlan - added forwarding table;
*) vxlan - fixed packet drops when host moves between remote VTEPs;
*) webfig - added inline comments;
*) webfig - fixed "Destination" value under "MPLS/Forwarding-Table" menu;
*) webfig - fixed issue where "Certificate" value disappears under "IP/Services" menu;
*) webfig - fixed issue where entries might be missing under "IP/DHCP-Server" menu;
*) webfig - various stability fixes;
*) wifiwave2 - added "radio/reg-info" command to show regulatory requirements (currently implemented for 802.11ac interfaces) (CLI only);
*) wifiwave2 - added ability to configure antenna gain;
*) wifiwave2 - added ability to configure beacon interval and DTIM period;
*) wifiwave2 - added information on additional interface capabilities to radio parameters;
*) wifiwave2 - automatically add a VLAN-tagged interface to the appropriate bridge VLAN;
*) wifiwave2 - exit sniffer command and return error when trying to sniff on an unsupported channel;
*) wifiwave2 - fixed 802.11r roaming for clients that performed initial authentication with an AP which has been restarted since;
*) wifiwave2 - fixed issue of some supported channels not being listed in the radio parameters;
*) wifiwave2 - fixed issue which lead to VLAN-tagged wireless clients receiving tagged traffic from other VLANs;
*) wifiwave2 - fixed key handshake timeout for re-associating client devices on 802.11ac interfaces;
*) wifiwave2 - fixed VLAN tagging for unencrypted (open) APs;
*) wifiwave2 - improved general interface stability;
*) wifiwave2 - improved regulatory compliance for hAP ax^2, hAP ax^3 and Chateau ax;
*) wifiwave2 - improved WPS connection speed;
*) wifiwave2 - increased maximum value for "channel.frequency" to 7300;
*) wifiwave2 - show information on captured packets and added ability to save them locally in a pcap file;
*) winbox - added "MTU" and "Hoplimit" properties under "IPv6/Routes" menu;
*) winbox - added "Preferred AFI" property under "MPLS/LDP-Instance" menu;
*) winbox - added "S" flag under "IPv6/Firewall/Connections" menu;
*) winbox - added "Tx Power" property under "Wifiwave2/Status" menu;
*) winbox - added "Tx Queue Drops" property under interface settings "Traffic" tab;
*) winbox - added "Username" and "Password" properties under "Container/Config" menu;
*) winbox - added "Valid" and "Preferred" properties under "IPv6/Address" menu;
*) winbox - added missing properties for "Remote ID Type" under "IP/IPsec/Identities" menu;
*) winbox - changed route flag name from "invalid" to "inactive";
*) winbox - fixed "TLS" property under "Tools/Email" menu;
*) winbox - fixed "Type" property under "System/Disk" menu when "rose-storage" package is installed;
*) winbox - fixed changing slot name under "System/Disk" menu;
*) winbox - fixed default value for "Allow managed" property under "Zerotier" menu;
*) winbox - fixed duplicate "My ID" column under "IP/IPsec/Identities" menu;
*) winbox - fixed minor typo in "WifiWave2/Radios" menu;
*) winbox - fixed missing "Sector Writes" for certain devices under "System/Resources" menu (introduced in v7.8);
*) winbox - improved Ethernet advertise, speed and duplex settings;
*) winbox - only show permitted countries for wifiwave2 interfaces;
*) winbox - show missing "Designated Bridge" and "Designated Port Number" monitoring data under "Bridge/Port menu;
*) www - allow unsecure HTTP access to REST API;
*) x86 - fixed changing software-id (introduced in v7.7);
*) zerotier - upgraded to version 1.10.3;

Download the new 'RouterOS 7.9' version here: https://mikrotik.com/download

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19632) lionhearted válasza kammler (#19630) üzenetére


lionhearted
őstag

Adott esetben a most kijött 7.9-cel érdemes próbálkozni, ezért:
*) wifiwave2 - added ability to configure beacon interval and DTIM period;

Ezzel még lehet finomhangolni.

Tegnap még működött...

(#19633) kammler válasza lionhearted (#19632) üzenetére


kammler
senior tag

Épp azon vagyok reset után. Eddig ok.

(#19634) dombila válasza Lenry (#19631) üzenetére


dombila
senior tag

Én erre vagyok nagyon kíváncsi:

*) ipv6 - send out RA packet with "preferred-lifetime" set to "0" when IPv6 address is deactivated;

Remélem megoldja a script nélküli DIGI pppoe bontást/újrakapcsolódást. (Nem mintha adika4444 scripjei nem működnének :C )

Így már csak a dinamikus firewall-t kell(ene) valahogy megoldania a Mikrotik-nak

(#19635) kammler válasza dombila (#19634) üzenetére


kammler
senior tag

Mit is tesz a script?

(#19636) IamGabor


IamGabor
tag

Sziasztok!

Van itt olyan, aki hAP AC2-höz használ usb LTE modemet? Ha igen, melyiket?

A Telekom az Alcatelt adja, de hiába látom a komp. listán, a neten pár fórumon panaszkodnak, hogy nem megy. :(

[ Szerkesztve ]

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#19637) Reggie0 válasza kammler (#19627) üzenetére


Reggie0
félisten

DFC/CAC is lehet az oka.

(#19638) dombila válasza kammler (#19635) üzenetére


dombila
senior tag

Itt a részletes leírás

A DIGI 7 naponta esedékes IPv6 prefix cseréjénél "lejáratja" a kliensekkel a régi prefixet és így már az újból generálnak címet maguknak.

(#19639) kammler válasza dombila (#19638) üzenetére


kammler
senior tag

hát ez a telekomhoz is jó, nem tudom mennyi időnként csinálja, de dinamikus. Ja részletes. Mondjuk debiant használjon a fene. Ennyire mondjuk egyelőre nem kell a dolog még, eléggé munkás megfaragni.

[ Szerkesztve ]

(#19640) g0dl


g0dl
addikt

Meg lehet oldani valahogy, hogy ros 7.x esetén egy helyi hálózaton lévő NAS-ról valamilyen megosztást felcsatoljon ( cifs vagy nfs is lehet)?
log, és mentés célokra lenne használva.

(#19641) lionhearted válasza g0dl (#19640) üzenetére


lionhearted
őstag

[link]

Tegnap még működött...

(#19642) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Srácok akinek telekomos router után van mikrotik, az tudna nyilatkozni arról, hogy ha aktív a PPPoE Passthrough de a telekomos eszközön viszont szeretném használni a wifit az úgy működőképes dolog?

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#19643) Reggie0 válasza Shkiz0 (#19642) üzenetére


Reggie0
félisten

Tudtommal igen, de holnap delutan le tudom tesztelni neked.

(#19644) Shkiz0 válasza Reggie0 (#19643) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Megköszönném. :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#19645) kammler válasza Shkiz0 (#19642) üzenetére


kammler
senior tag

Nekem Huawei HGW8245H (?) Van. Magában a routerben is tudsz jelszót megadni, így a Mikrotik mellett az is fellép netre. Úgy lehet lesz wifije, csak van egy gond. Mikor az IPV6-ot intéztem, szólt a faszi, hogy azt a kapcsolatot bontsam, mert pár nap múlva automatikusan tiltódik egyik. Vagy a pppoe mikrotiken át vagy a HGW-ben lévő kapcsolat.

(#19646) kammler


kammler
senior tag

Mármint magában a HGW8245-ben is lehet megadni jelszót attól függetlenül, hogy pppoe a mikrotikkal épp megy. Csak mondták, hogy ne.

(#19647) Beniii06 válasza Shkiz0 (#19642) üzenetére


Beniii06
őstag

A wifit be lehet kapcsolni az ONT-on minden esetben, beleértve a Passthrough-ot. A kérdés, hogy mire kell neked. IPTV-t megoldani wifin keresztül vagy internet is kell rajta/androidos tv-hez kell? Mert ha az utóbbi, akkor 2 pppoe sessiont ad a Telekom, pont ilyen célra és akkor az ONT is tud csatlakozni PPPOE-n, illetve a Mikrotik is, mindkét helyen lesz net. Tavaly kipróbáltam és működött, azóta nem tudom változtattak-e rajta.

"Got any other secret weapons?"

(#19648) kammler válasza Beniii06 (#19647) üzenetére


kammler
senior tag

Pont erre írtam, hogy a srác a mikor hívott, mondta, (telekomos műszaki IPV6-al kapcsolatban hívott) , hogy ne legyen egyszerre két helyen bejelentkezve. Azt nem tudom, hogy akkor eleve miért engedik meg. Határozottan mondta, hogy ugyan engedi ezt a telekom, de előbb-utóbb egyik ilyenkor letiltásra kerül. Mondjuk én meg kifejezetten emlékszem, hogy mikor egyszer kísérleteztem, jó ideig úgy maradt. Nem tiltódott le, igaz az egyik kapcsolaton nem is volt forgalom. Na kérte, hogy a nem pppoe-t azt állítsam le. Hát megtettem.

[ Szerkesztve ]

(#19649) yodee_ válasza kammler (#19648) üzenetére


yodee_
őstag

Nem régóta van engedélyezve a dupla bejelentkezés, az új típusú andoridos tv boxok miatt.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19650) kammler válasza yodee_ (#19649) üzenetére


kammler
senior tag

Kérdés mi a nem régóta, mert bizony én ezt nem most tettem meg, és már akkor is engedte, gond nélkül. Volt a Huuawei-ben egy bridged mód, meg egy sima TR valami, IPTV, meg VOIP. Párhuzamosan ment a bridged, meg a másik. A műszakis az nem olyan rég volt, hogy hívott, talán még tavaly év vége, idei év eleje. Azóta akár lehet, hogy változott is. Van valakinek olyan optikai telekomos modemje, vagy ONT vagy mi, ami 2.5Gbit-et tud?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.