Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) kammler válasza Hyperion (#19750) üzenetére


kammler
senior tag

Hát, a 7.10beta-ba se reménykedj, nálam ott is ugyanaz.

(#19752) Hyperion válasza kammler (#19751) üzenetére


Hyperion
senior tag

:O :O :O :O

(#19753) Laca0 válasza stopperos (#19741) üzenetére


Laca0
addikt

És milyen sávszélességet tud a WG a hEX-en?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#19754) stopperos válasza Laca0 (#19753) üzenetére


stopperos
senior tag

A sávszélességet nem tudom most tesztelni neked labor körülmények között. Arra ott a [hEX-Test Results] IPSec része becsülni. Mondjuk a hw offload bekavarhat, de tervezésnek jó.
Nálam T-Home kábel internet van (300/50) így csak a letöltést teszteltem. Az én oldalam egy hAP ac^2. A másik oldalon (hEX) pedig 300/300 van, de az eszköz generálta a csomagokat, ami nem ideális a processzor terhelés miatt. Ezek az eredmények:
[wg-TCP receive: 109.7 Mbps total average]
[wg-UDP receive: 125.5 Mbps total average]
Napközben nem lehet elérni a teljes sávszélességet, belső hálózatról kellene tesztelni, hajnalban. A hEX-en a csomaggenerálás is 84%-ra feltolja a processzort, de valójában inkább 40-50% körül lenne generálás nélkül a korábbi tesztek alapján.

Ez 70 emberre van tervezve, de egyidejűleg csak maximum 1-2 használ nagyobb sávszélességet (2-5 MByte/sec).

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#19755) Reggie0 válasza Lenry (#19735) üzenetére


Reggie0
félisten

Mentsel konfigot elotte utana allapotban es ossze kell hasonlitani. Esetleg erdemes lehet reszletes logot bekapcsolni remote logginggal es akkor nem porog ki.

[ Szerkesztve ]

(#19756) Audience válasza Laca0 (#19749) üzenetére


Audience
aktív tag

Egy RB5009-el próbálkoznék ha lehet kapni.

(#19757) wdarty


wdarty
tag

Sziasztok! Egy hAP ac eszközzel mostanában azt tapasztalom, hogy szakadozik a wifi, pedig az eszközök nincsenek mozgásban és 5-10 méteres távolságban vannak.
A Log nektek mond valamit?

(#19758) grabber válasza wdarty (#19757) üzenetére


grabber
addikt

Milyen a jelszint? Nincs zavar(szomszéd wifi)? 2 vagy 5 ghz? Másik frekin is ezt csinalja? Kisebb csatornaszélességnél is?
Wifiben nincs spéci karakter?

Növeld meg az időt az segített másoknak:
INTERFACE --> WIRELESS --> SECURITY PROFILE --> GROUP KEY UPDATE

change the value from 00:05:00 to 01:00:00

i think this should help in keeping the clients connected.

[ Szerkesztve ]

(#19759) dombila válasza Hyperion (#19750) üzenetére


dombila
senior tag

Macbook wifi ledobálásra a Mikrotik fórumon van egy beállítás megoldás, esetleg próbáld ki (ott egy wifiwace2-es ac3 dobálta le a Mac-et)

Apple Macbook issues with 5GHz Wi-Fi - MikroTik

Ez is Group Key Update idővel játszik, meg tiltja a PMKID-t.
De a fórum szerint ez másnál ax2-n is segített.
Hátha.

[ Szerkesztve ]

(#19760) Krisztianby


Krisztianby
tag

Kis infó

Néha előfizettem a mindenamimikrotik.hu oldalra mikor volt szabad időm hogy videókat nézegessek és tanuljak. Nyilván azért fizetek elő havi 1 hónapra mert így éri meg számomra és ha esetleg nem jelenik meg új videó ne fizessek a semmiért.

Mai nap megkaptam hogy a későbbiekben ha valaki előfizet a tagságra majd lemondja azt és ezt kétszer megismétli tiltásban részesül.

Csak gondoltam jelzem :R

[ Szerkesztve ]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#19761) Lenry válasza Reggie0 (#19755) üzenetére


Lenry
félisten

de nem változik semmi a konfigban.
egyszer csak rossz, majd minden beavatkozás nélkül megjavul.
a kettő közt semmilyen átállítás nem történik

remote log van, annyi látszik, amit írtam: handshake for peer did not complete after 5 seconds

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19762) Tamarel válasza Laca0 (#19749) üzenetére


Tamarel
senior tag

Szerintem:
- ac2, 300 Mbps körüli sebességgel, 27e körüli áron
- ax2, 500 Mbps körüli sebességgel, 40e körüli áron

Ipsechez az adatlapjuk, wireguard-hoz saját tapasztalatok alapján.

[ Szerkesztve ]

(#19763) Hyperion válasza dombila (#19759) üzenetére


Hyperion
senior tag

Köszi, hogy segítesz!
Pár napja már megtaláltam ezt a bejegyzést, az update-et 1h-ra, állítottam a másikat pedig tiltottam..
Ugyan az :/

(#19764) dombila válasza Hyperion (#19763) üzenetére


dombila
senior tag

Közben én is próbálkozom, mert a fiamnál egy ax2 van ROS 7.8), és a barátnője iPhone-ja ugyanígy szenved. Az összes többi wifi-s eszköz (Oneplus, laptopok, az egyik TV,...) simán megy, csak az iPhone vacakol...

Ahogy olvasom a fórumokon a 7.9 még rosszabb...

(#19765) Hyperion válasza dombila (#19764) üzenetére


Hyperion
senior tag

Szintén AX2, szóval neki is ajánlott a downgrade 7.7-re.
Akkor várunk egyelőre. Köszi az infókat!

(#19766) kammler válasza Hyperion (#19763) üzenetére


kammler
senior tag

Olyat nem csinál, hogy ránézel az elérhető wifik listájára a telón, és nincs ott, aztán egyszer csak megjelenik az ax?

(#19767) mukkele válasza Krisztianby (#19760) üzenetére


mukkele
kezdő

Mondjuk én se látom értelmét, hogy valaki állandóan fizesse, miután átrágta a videókon magát. Nincsenek új tartalmak kéthetente, hogy mindig fizessen valaki érte. Egy hónapig még fizetem aztán egyenlőre annyi.

[ Szerkesztve ]

(#19768) Hyperion válasza kammler (#19766) üzenetére


Hyperion
senior tag

De, KB. Van hogy látom, ráklikkelek de a fent taglalt hibával nem csatlakozik. Utána általában nem látom az AP-t csak kis idő után..

Router restart mindig megoldja a dolgot, de ne máááárrr. Ez egy Mikrotik, nem egy TP-Link.. :W

[ Szerkesztve ]

(#19769) kammler válasza Hyperion (#19768) üzenetére


kammler
senior tag

Hát, az 5 éves tp-linkem az nem dobált le.... Próbáltam állítani a group key updaten, a beacon-ön, ott trükkösen kell beírni az időt, mert a 00:00:00 ugye nem jó, oda ezredmásodpercek kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#19770) Hyperion válasza kammler (#19769) üzenetére


Hyperion
senior tag

:D Szerencsés ember vagy.. Céges környezetbe kb 10 éve kezdtük ez TP-s dolgokat telepíteni. Nem a műanyag dobozos belépő desktop cuccok, hanem a fémházas termékek.
Volt köztük EAP rendszer, Irányított kültéri antenna és persze egy rakat switch, router

Kültéri cucc 2 évet bírta, majd naponta újra kellett indítani.. Support nem tudott segíteni, HW hiba. EAP-k szoftveresen voltak szörnyűek. (Omada előttiek) Switchek kb 3 évet mentek utána random befagyások, újraindítva jó.. Routerek ugyan ez. pár év után.

És jött a Mikrotik.. Azóta elavultság miatt cserélünk eszközöket. 0 meghibásodás kb 3-4 éve.

(#19771) kammler válasza Hyperion (#19770) üzenetére


kammler
senior tag

Ja, én otthon egy telefonról használtam. Totál kommersz WDR valami volt. A switch is csak annyit megy, hogy az RB3011-ről oda megy a madzag. Na, akkor most a 3-4 év meghibásodás mellé kaptál állandó szakadásokat. :) Így lehet ám elrontani a renomét.

[ Szerkesztve ]

(#19772) kammler válasza kammler (#19771) üzenetére


kammler
senior tag

meghibásodás mentesség mellé, akartam írni

(#19773) Hyperion válasza kammler (#19772) üzenetére


Hyperion
senior tag

Hát ez kevés még hogy egy kicsit is fakuljon a Mikrotik brand a szememben.
Vállalati környezetben Swiss army knife mindegyik eszközük...

(#19774) Ablakos


Ablakos
őstag

Mi okozhatja, hogy win11 alatt (kikapcsolva a defender) nagyon nehezen vagy inkább sehogy sem akar lefutni a Neighbors lista a winboxban? A managed listából választva bármelyik ip azonnal elérhető.
Win10 alatt egy villanás alatt jön az összes elérhető eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#19775) vmk válasza Ablakos (#19774) üzenetére


vmk
tag

Nekem az Eset tűzfalának kikapcsolásával működik csak a Neighbor lista. Valami tűzfal gondra tippelnék.

(#19776) Gerr0XL


Gerr0XL
csendes tag

Sziasztok. Gondolkozom egy MTCNA -n. Kérdésem hozzátok, hogy mennyire nehéz a tanfolyam ill. a hozzá kapcsolódó vizsga? Junior üzemeltető vagyok, így nem áll tőlem messze ez a téma, habár még nem volt lehetőségem a szakmában dolgozni.

Válaszokat előre is köszi,
Gábor

[ Szerkesztve ]

(#19777) stopperos válasza Gerr0XL (#19776) üzenetére


stopperos
senior tag

Én fél éve csináltam az MTCNA képzést (azóta még MTCRE-t és MTCEWE-t is). Az oktatóm most is hirdetett meg képzést.
Nekem volt előtte hálózati alapismeretem és OpenWRT/Cisco tapasztalatom, így nem volt nehéz a tanfolyam és a vizsga sem. Azt javaslom, hogy a Cisco CCNA elejét a hálózati alapokról (OSI modell, hogyan jön létre Layer2 és Layer3 szinten a kommunikáció, ICMP, TCP, UDP) érdemes már tudni, mert arra ezen a képzésen nincs idő.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#19778) grabber válasza Gerr0XL (#19776) üzenetére


grabber
addikt

Nyugodtan elmehetsz,nem nehéz.

(#19779) Moby


Moby
addikt

Üdv!

cAP AC XL-nél még tudom választani, hogy a korábbi wireless package-el, vagy wifiwave2-vel használom? Mindenképp a régi kellene, a multicast helper miatt (a wifiwave2 nem tudja, bele is tenyereltem egy cAP AX-el, ami meg már csak wifiwave2-vel megy).

(#19780) lionhearted válasza Moby (#19779) üzenetére


lionhearted
őstag

A cAP AC XL csak a régivel megy.

Tegnap még működött...

(#19781) kammler válasza Moby (#19779) üzenetére


kammler
senior tag

Csak a régivel. A wifiwave2-höz minimum 256mb RAM kell asszem. Abban meg csak 128 van.

(#19782) Moby


Moby
addikt

Köszönöm!

Ez esetben ez jó hír :)

(#19783) Dezol


Dezol
csendes újonc

Sziasztok

Van ötletek a következő problémára?

adott két crs328-24p-4s+rm (7.9 ros)

az sfp+ ra dugtam egy 1 méteres mikrotik dac kábelt, ami elvileg 25G-s.
valójában akárhogy mérek, ez nem megy 1G főlé. írták hogy kapcsoljam ki az auto negationt, de az se segített, valamint a flow controlt. Jah és két vezetéket is próbáltam, ugyanaz...

a két eszköz teljesen szűz, nincs fw szabály, nincs bridge. valaki esetleg?
nagyon köszi

(#19784) lionhearted válasza Dezol (#19783) üzenetére


lionhearted
őstag

"valójában akárhogy mérek"
De hogy mérsz? btest-hez kell egy harmadik eszköz, hogy az adatgenerálás ne okozzon az eszközön CPU terhelést.

Tegnap még működött...

(#19785) Dezol válasza lionhearted (#19784) üzenetére


Dezol
csendes újonc

Ezt értem és valóban az megugrik de nem kene többet tudni mérni így?

(#19786) Ablakos válasza vmk (#19775) üzenetére


Ablakos
őstag

A router neighborg listájában valamiért a pc-mnek csak a mac addresse volt ip nélkül. :o Kitakarítottam a listát és most már ip-vel szerepel a desktop pc. Azonnal listázza a winbox a klienseket.

(#19787) Audience válasza Dezol (#19785) üzenetére


Audience
aktív tag

Nem! Nézd meg a blokk diagramjat es latni fogod a processzor es a switch chip kozotti port sebesseget!

(#19788) stopperos válasza Dezol (#19783) üzenetére


stopperos
senior tag

A blokk diagram alapján csak 10G-t tud sfp+-on. Nézd meg az interfész státuszát, hogy milyen sebességben egyezek meg.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#19789) Dezol válasza stopperos (#19788) üzenetére


Dezol
csendes újonc

megnéztem, és azt hiszem nincs több kérdés :F . köszi a segítséget!

(#19790) Ablakos


Ablakos
őstag

Beszereztem egy újabb WAP AP-t. Az eddigieken 1db ethernet port van, ezen kettő. Mire használható a plusz eth2 port?

(#19791) grabber válasza Ablakos (#19790) üzenetére


grabber
addikt

Mindenre amire egy ethernet port használható

(#19792) Audience válasza Ablakos (#19790) üzenetére


Audience
aktív tag

Pl. Rakasztasz egy kamerat. Vagy ha felhasznal egy vegpontot amin logott valami azt atdugod ebbe. Akármi...

(#19793) Ablakos válasza Audience (#19792) üzenetére


Ablakos
őstag

Gondolom nem képes másik wap-ot Poe módon fűzni. Ez tényleg hasznos lett volna.

(#19794) Audience válasza Ablakos (#19793) üzenetére


Audience
aktív tag

Arra a CAP AC a megoldás, kültérre sajnos nem rakható.

(#19795) Ablakos válasza Audience (#19794) üzenetére


Ablakos
őstag

Igen, az olyan szállodás design. :) Lakatos műhelyben, folyosón, irodában már beváltak a WAP-ok.
Már feltettem a hálózati topikban a kérdést, hogy van-e lehetőség mégis egy kábelre felfűzni ezt a WAP-ot? 30 méter kábelt spórolnék.

(#19796) Zwodkassy válasza Ablakos (#19795) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Sajnos az Ether2-n nincs PoE-Out, így a következő AP-nak külön kell adni tápot

(#19797) Audience válasza Ablakos (#19795) üzenetére


Audience
aktív tag

Én nem szeretem fűzni, akkor sem ha kényelmes .

(#19798) Ablakos válasza Audience (#19797) üzenetére


Ablakos
őstag

Mi a technikai magyarázata? ("nem szeretem fűzni")

(#19799) Audience válasza Ablakos (#19798) üzenetére


Audience
aktív tag

Ha kiesik a középső elérhetetlen lesz mindkettő. Központi POE Switch-et használok, a POE funkciókat egy helyről kezelhetem, pl. a power cycle ping.

(#19800) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Kijött a 7.9.1
Kritikus hiba javítás lehet benne:
!) ipv6 - fixed DNS server processing by IPv6/ND services (CVE-2023-32154);

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.