Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) grabber válasza Smafia (#19950) üzenetére


grabber
addikt

Mikrotiket jóval nehezebb beállítani.
Asus ajalànlottabb lehet. De Mikrotikből AC2 éri meg vagy AX2

(#19952) Reggie0 válasza Smafia (#19947) üzenetére


Reggie0
félisten

Lefedettsegre az Audience nagyon jo, de savszelre olyan 460Mbitre szamits max. Cserebe 4 antennanak jo stabil a lakas barmely pontjan.

[ Szerkesztve ]

(#19953) privatposta


privatposta
tag

Sziasztok,
Tanácsot szeretnék kérni, nem ismerem még a RouterOs-t és a mikrotik-ot.
Adott egy tp link router. Lefedettség növelés miatt szeretnék 3 db. mikrotik ac-s AP-t hozzákötni kábelen. A kérdésem az lenne, hogy a seamless vagyis a wifi roaming fog menni közöttük? Nem kell hozzá egyéb sw. hw.? Társalognak az AP-k a routeren keresztül?
Előre is köszi

(#19954) Audience válasza privatposta (#19953) üzenetére


Audience
aktív tag

Az egyik AP-t kinevezed controllernek azon a CAPsMAN-t konfigurálod és hozzáadod a másik kettőt. Így működni fog amit szeretnél.

(#19955) privatposta válasza Audience (#19954) üzenetére


privatposta
tag

köszi, akkor működik. Nem tudnám (még) megcsinálni, de vásárlás előtt ez mindenképpen fontos szempont. Gondolom ajánlod is a mikrotik rendszert, használatra. :-)

(#19956) kammler


kammler
senior tag

Ezt a szopórollert, amit hajtottam két hónapig. Mindig éjszaka ledobálta a Oneplus-t a wifi. Hát nem a wifi, a oneplus magát. Be volt kapcsolva az, hogy alvás közbeni készenlét optimalizálása. Úgy megoptimalizálta magát a telefon, hogy random eldobálta a wifit éjjel. Van mikor 10-kor van mikor éjjel 2-kor stb. És vissza se ment rá. Most azt kikapcsoltam, hát most jó.

[ Szerkesztve ]

(#19957) Reggie0 válasza kammler (#19956) üzenetére


Reggie0
félisten

Mostanaban eleg szornyuek az androidos telok. Nekem a kdeconnect-et lovi ki egy ido utan, hiaba allitom be, hogy ez az alkalmazas kivetel.

(#19958) kammler válasza Reggie0 (#19957) üzenetére


kammler
senior tag

Huzzák a oda rá. Régen volt benn olyan, hogy wifi állandó ébren tartása. Most nincs. Illetve lehet hogy az ez, hogy kikapcsolom az alvás közbeni optimalizálást.

(#19959) Audience válasza privatposta (#19955) üzenetére


Audience
aktív tag

Alaposan végiggondolva az árát a tudását és a kompromisszumokat én többnyire Mikrotik-et használok.

(#19960) privatposta válasza Audience (#19959) üzenetére


privatposta
tag

holnap megveszem, de félek tőle. Nem szeretnék sok sok időt tölteni a lelkének az értelmezésével. Na majd meglátjuk...
Biztos kell majd segítség, mert azt sem tudom, hogy kell vele kezdeni :-)

(#19961) Audience válasza privatposta (#19960) üzenetére


Audience
aktív tag

Akkor ne ezt vedd! Ez nem Webes felületen párat kattintok cucc! Vagy kérj meg egy szakembert, hogy beálítsa. Csalódás lesz ha így indulsz neki.

(#19962) Big válasza stopperos (#19940) üzenetére


Big
csendes tag

Köszi, de nem megy...
Akár a cél oldali, akár a forrás oldali interface címet állítom be, a két router között, és egymás mögé is megy a ping, de amint egy kliensből próbálom meg ezt, nem működik. A tűzfalban már felvettem, hogy akár input, akár forward, a három tartomány forgalmát átengedje. (120->147, 147->120, 147->99, 120->99, 99->147, 99->120, stb...)

Big

(#19963) stopperos válasza Big (#19962) üzenetére


stopperos
senior tag

Kérlek mentsd ki export paranccsal a két konfigurációt és töltsd fel pastebinre vagy valami hasonlóra. Nincs benne szenzitív adat.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#19964) Lenry válasza privatposta (#19960) üzenetére


Lenry
félisten

Jah, csatlakozom a kollégához: ez nem két kattintással beállítható SOHO eszköz.
Nagyon jó, ha értesz hozzá, de anélkül sokáig fogsz szenvedni, mire eljutsz odáig hogy egyáltalán van neted (tehát a két kattintásos SOHO szintig) és nem fogod érteni hogy mit miért csináltál.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19965) Smafia válasza Reggie0 (#19952) üzenetére


Smafia
junior tag

Elég annyi mivel csak 10 MB-os internet van a faluba

(#19966) privatposta válasza Lenry (#19964) üzenetére


privatposta
tag

Megadom magamnak az esélyt, hogy beletanuljak. Első körben csak AP integrálás lesz, és nem annyira sürget az idő, mert az eredeti rendszer is működik, csak nem teljes lefedettséggel. Meg aztán biztos kérhetek tőletek is segítséget. :-) Nem mondom, hogy profi vagyok, de azért hálózatos régi tapasztalatom van valamennyi. Cisco első vizsga, azt hiszem CCNA...

(#19967) Lenry válasza privatposta (#19966) üzenetére


Lenry
félisten

Persze, azért van a fórum hogy segítsük egymást :)
Csak ne lepődj meg ha elsőre nem jön össze semmi :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19968) grabber válasza privatposta (#19966) üzenetére


grabber
addikt

Youtube-on minden is fenn van :) Ott találsz videókat a beállítások menetéről

(#19969) g0dl


g0dl
addikt

Mi a jó módszer egy működő (otthoni) konfig átmozgatására egy új routerre? Mondjuk hapac2 -> hapax3* viszonylatban?

(#19970) yodee_ válasza g0dl (#19969) üzenetére


yodee_
őstag

Megoldható. Export paranccsal.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19971) SasLaci válasza g0dl (#19969) üzenetére


SasLaci
újonc

Az exportálással a WiFi beállítások fognak meglepetést okozni. A hap ax3 wifi csomagja nagyon nem ugyanaz mint a hap ac2. Csak wifiwave2 csomagot használhatsz hap ax3-ni, hap ac2-re meg nem igazán lehet wifiwave2 csomagot felrakni, talán csak a 256MB-os szériákra, abból meg kevés van.

(#19972) snorbi82


snorbi82
senior tag

Helló!
Az RB3011-en SFP,ETH1 tudom WAN-ra használni. Valamelyik EHT portot kitudom még nevezni WAN-nak? (SFP sajnos nem játszik).
Köszönöm!

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#19973) user12 válasza snorbi82 (#19972) üzenetére


user12
őstag

Szia
Szerintem igen

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#19974) Lenry válasza SasLaci (#19971) üzenetére


Lenry
félisten

Igen, de ezért nem szabad en bloc importálni.
Én szépen soronként, blokkonként szoktam importálni a konfigot, úgy azonnal látom ha gond van és nem utólag kell kinyomozni hol csúszott el a dolog

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19975) kammler válasza snorbi82 (#19972) üzenetére


kammler
senior tag

Kiveszed bridge-ből vmelyik portot az nem elég ahhoz, hogy WAN-ra használd? Elvileg bármelyik lehet az tuti.

(#19976) snorbi82 válasza kammler (#19975) üzenetére


snorbi82
senior tag

Ok. Akkor már próbálom is. :R

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#19977) kammler válasza snorbi82 (#19976) üzenetére


kammler
senior tag

Bár például az 5009-nél is az ETH1 meg SFP+ van erre felkínálva alapból. Az ETH1 ugye nincs bridge-ben, de az SFP+ meg igen. Mégis felkínálja WAN portra így is, de más ethernetet meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#19978) user12 válasza snorbi82 (#19976) üzenetére


user12
őstag

Még az jutott eszembe, hogy ha van interface list-ed, ott is át kell tenni lan-ból wan-ba a kiszemelt portot

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#19979) kress válasza Lenry (#19974) üzenetére


kress
aktív tag

én kiexportálom import után, és összehasonlítóm az eredetivel ált. 😃

(#19980) snorbi82 válasza user12 (#19978) üzenetére


snorbi82
senior tag

Na megtettem mindent.
Megcsináltam, (yuotube is meg minden). Ez össze omlott mint a fene. (mentés vissza).
Majd ha nincs senki a helyen, akkor újból neki fogok.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#19981) user12 válasza snorbi82 (#19980) üzenetére


user12
őstag

Mit jelent az, hogy "összeomlott"?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#19982) snorbi82 válasza user12 (#19981) üzenetére


snorbi82
senior tag

Egyik porton sem volt internet. Ha volt akkor is lassú. Csak MAC Address-el értem el, ha tiltottam az új beállításokat és vissza tettem a régit, akkor sem volt hajlandó működni.
Tuti én rontottam el. Vissza kellene állítanom gyárira. De rengeteg munka lenne visszaállítani.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#19983) user12 válasza snorbi82 (#19982) üzenetére


user12
őstag

Tűzfalszabályok/nat/magle környékén kellene szétnézni mi az ami a WAN porthoz van kötve (esetleg csak tájékozódás jelleggel is)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#19984) privatposta válasza Lenry (#19967) üzenetére


privatposta
tag

köszi! :-)
Az éjjel be is üzemeltem. Hasít a net rajta (AP), de persze nem (csak) ezért vettem. Egyenlőre a rádió külön megy külön SSID-vel. Nem találom a megoldást a "smart" wifire, hogy egy SSID legyen illetve hogy válaszon a 2 és 5 G között. Talán ez most a következő lépés. Aztán majd az AP-ket kellene romaing szempontjából összekapcsolni, mert egyenlőre csak különálló AP-k...
Jó lennének a lépések legalább, aztán már rá fogok jönni szerintem

[ Szerkesztve ]

(#19985) Lenry válasza privatposta (#19984) üzenetére


Lenry
félisten

"hogy egy SSID legyen"

egyszerűen ugyanúgy nevezed el mindkettőt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19986) privatposta válasza Lenry (#19985) üzenetére


privatposta
tag

köszi, de erre én is gondoltam. Ahhoz viszont, hogy a kettő közötti szakadás nélküli átváltás meglegyen, még biztos kell valami más is.
Pl. ha kivágom egy méréssel pl a 2G-t magam alól, akkor automatikusan menjen át az 5G-re (elérhető helyen) Ez is roaming

(#19987) ekkold


ekkold
Topikgazda

privatposta, snorbi82: Ugye nem a QuickSet menüvel próbáltátok beállítani? Ez általában összeakadhat a többi beállítással, ha egy sima soho router funkciónál többet akarsz.
Esetleg érdemes ezt elolvasni: [link]

(#19988) lionhearted válasza privatposta (#19986) üzenetére


lionhearted
őstag

A kliens eldönti, hogy hova akar csatlakozni, de ha te mesterségesen kivágod alóla, akkor idő kell hozzá.

Tegnap még működött...

(#19989) privatposta válasza ekkold (#19987) üzenetére


privatposta
tag

köszi!
Nem, törölve lett az alapkonfig, és onnan kezdtem.
Haladok újoncként előre :-)
Jelenleg tartalékként üzemel, és majd ha minden megy, akkor váltom ki a jelenlegit.

(#19990) kammler válasza snorbi82 (#19982) üzenetére


kammler
senior tag

Igen, utánanézve, nincs is olyan, hogy dedikált WAN port nyilván. Bármelyik lehet az. Csak ki kell venni a bridg-ből, külön IP neki, DHCP client-nél is átállítani, már attól függ miféle net, ha kell DHCP kliens arra a WAN-ra. Aztán interface list-nél is hozzáadni az új WAN-t, ha kettő WAN kéne, vagy törölni a régit, ha egy és berakni LAN-ba a régi törölt WAN-t. Illetve tűzfalszabályokat is csekkolni. Ami WAN az elvileg ugyanúgy jó tűzfalszabály lesz, ha az interface listnél át lett írva. Persze lehet 2 WAN is, redundancia, ott már figyelni kell a tűzfalra is.

[ Szerkesztve ]

(#19991) snorbi82


snorbi82
senior tag

Ekkold: nem QS! Nálam valami össze akadt! Sok tűzfal szabályon van!
Kammler: igen így csináltam de valami össze akadt?! Sajnos elege sok kliens van (30 user VPN) így nem bírok próbálkozni, van egy tartalék routerem, majd az megcsinálom és teszt!

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#19992) kammler


kammler
senior tag

Használ valaki S+RJ10 modult?

(#19993) Reggie0 válasza kammler (#19992) üzenetére


Reggie0
félisten

Az tulzas, hogy hasznalom, de van.

(#19994) kammler válasza Reggie0 (#19993) üzenetére


kammler
senior tag

aztán a szalonna megsül-e rajt, van-olyan meleg?

(#19995) Reggie0 válasza kammler (#19994) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem tudom, de radugom aztan megnezem meddig megy fel egy nap alatt. Az biztos, hogy amikor bent volt, akkor kezzel erezhetoen joval melegebb volt, mint a kornyezet, de nem neztem meg az ertekeket.

(#19996) mrzed válasza kammler (#19992) üzenetére


mrzed
senior tag

Nálam folyamatosan megy három darab, de csak 2,5Gb linkkel, 66 fok körül írja a ros.

(#19997) kammler válasza mrzed (#19996) üzenetére


kammler
senior tag

Az egész jó, max annyival menne. Találtam vörösréz bordát 14x14mm-es, a kiálló részre pont elfér. Azzal még biztos menne lejebb is, ha forrób volna nálam. Még nincs meg.

(#19998) kammler válasza Reggie0 (#19995) üzenetére


kammler
senior tag

Valószínűleg 10Gb-nél melegszik be, mert panaszkodtak, hogy 90-100 fokig is felmegy. Ott láttam azt a réz hűtőbordás hekket, amit írtam feljebb. Nem volna baj, van benne egy BGA, annak meg se kottyan a 90 fok, csak kérdés, hogy a routerben az alaplapon nincs-e körülötte elkó. Még a jobb 105 fokos fajta is úgy kiszárad, mint a huzat olyan melegben. Csak ennyi. Ha nincs ott ilyesmi akkor meg tök mindegy. Lehet szétkapom majd. Ezzel a kis réz vacakkal állítólag még így is le tudták vinni üresjáratban 50 fokig, terhelve 70-75 fokig. Nálam meg csak 2,5-ön menne.

(#19999) yodee_ válasza kammler (#19998) üzenetére


yodee_
őstag

Gondolkodom Én is 10G fejlesztésben! Mire kell számítani ha RJ45 10G-t szeretnék? Tényleg olyan hőmennyiség keletkezik hogy iszonyat? A tervem hogy egymás mellett kettő Intel X540-2t kártya lenne.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#20000) Ear001 válasza kammler (#19994) üzenetére


Ear001
addikt

Nálam most 61 fokos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.