Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) kammler válasza ekkold (#19850) üzenetére


kammler
senior tag

Értem. Most jut eszembe, ez mi lehet: recvd P_DATA packet, dropping Openvpn-nél dobálja.

(#19852) ekkold


ekkold
Topikgazda

Seneticnél jelenleg van RB5009. Ismeri valaki ezt a céget, mik a tapasztaltok? Garancia, elállási jog működik a gyakorlatban is? Annyit találtam, hogy van egy Bp.-i székhely bejegyezve, de írják, hogy azon a címen nincs termék átadás-átvétel.

(#19853) Moby válasza ekkold (#19852) üzenetére


Moby
addikt

Nincs is. Egy hete rendeltem tőlük AP-ket, Lengyelo-ból érkezett. Gyorsan itt volt egyébként, talán 3 nap volt cakkpakk (cégként vásárolok, elállási dolgokról nem tudok nyilatkozni, és meghibásodásom sem volt még).

(#19854) ekkold válasza Moby (#19853) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Nekem azt írja: Elérhetőség 41-50db

(#19855) Moby válasza ekkold (#19854) üzenetére


Moby
addikt

Nálam is ez volt. De a raktár (legalábbis egyes esetekben biztosan) nem MO-i.

(#19856) kammler válasza ekkold (#19852) üzenetére


kammler
senior tag

Getic.com-ról 3 nap volt. Igaz gari stb. problémsabb, de mo-on sehol se volt.

[ Szerkesztve ]

(#19857) dombila válasza ekkold (#19852) üzenetére


dombila
senior tag

Én RB4011-et vettem tőlük tavaly szeptemberben. 3-4 nap alatt itt volt.

(#19858) Shkiz0 válasza ekkold (#19854) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem az RB450Gx4 van tőlük, nyugodtan vegyél tőlük bármit.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#19859) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

Az AX-es korszak beköszöntével egyre több ilyen eszköz van a felügyeletem alatt.
Nyilván CapsMan-el használnám leginkább, de kicsit zavaros számomra a dolog.
Mielőtt megfektetném a 200+ gépes hálózatomat, inkább kérdezek :)

Nyilván 2 capsmanager-re van szükség(v1,v2)
De lehet ez azonos eszközönön??

Konkrétean egy ccr1009-re szeretném ezt is, memória van bőven, de találtam olyan beírásokat, ahol egyértelműen tiltottnak minősítik a két capsman egy eszközön futtatását.

Tapasztalat?

Köszönöm!

(#19860) Audience válasza Hyperion (#19859) üzenetére


Audience
aktív tag

Nem fog menni, ha fent van a Wave2 akkor már csak az ahhoz tartozó capsman fog menni. Én feltettem egy CHR-t a Synology-ra, az lett a Dude-szerver és a CAPsMAN Wave2-re. Van még mit csiszolni. Nem értem miért nem oldják meg, hogy egy CAPsMAN kezelje mindkét eszköz családot.

HA felteszed a Wave2-t bukod a régi capsman config-ot és ha nincs backup kezdheted előlről!!!

[ Szerkesztve ]

(#19861) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.

Egy TP-Link TL-SG2210P switchet és egy 3011-est szerettem volna összekötni egy-egy Hikvision HK-SFP-1.25G-20-1310 sfp modullal, de sem a sw sem a router nem akart “beszélgetni” ezzel a modullal. Azt is próbáltam, hogy két ilyen switchet kötök össze, de semmi. Kérdés, hogy egy-egy TP-Link TL-SM321B-2 sfp modullal már működni kellene? :F

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19862) Audience válasza choco01 (#19861) üzenetére


Audience
aktív tag

A gyártó oldalán fent vna a kompatibilitási lista!

LINK

(#19863) choco01 válasza Audience (#19862) üzenetére


choco01
addikt

Igen, ezt néztem, de ez így ennyi és fix?
De amim van tik sfp-m azzal meg a tp-link sw nem kommunikált. Mondjuk még mindig meg tudnám oldani, hogy két tp-link sw legyen optikával összekötve, de nem érzékeli a Hik sfp modulokat a két TpLink sw. :(

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#19864) lionhearted válasza Hyperion (#19859) üzenetére


lionhearted
őstag

Mivel az új nem tudja a managerre forwardolni a forgalmat, ezért gyakorlati különbség sincs, hogy pontosan min fut a manager. Ez lehet előnyös neked.

Tegnap még működött...

(#19865) mandriva11


mandriva11
tag

Segítséget kérnék, adott egy szolgáltató router (router1), és egy mikrotik 2011 (ROUTER 2), tudom nem mai darab , de itthora jó :), a router 1 adja a netet , valamint a Tv és a setopbox .A router 1-ből internet a router2-be , belső hálózat 10.0.. működik minden, de ha egy Nas van ide csatlakoztatva akkor a tv nem látja ha a router1 IP címet kapja akkor ok , kérdés, hogy kellene beállítani , hogy a tv érzékelje a router2-be dugva is ?
Remélem nem voltam túl kompiált :))

(#19866) buxiex


buxiex
tag

Sziasztok, Skori weblapja helyén a https://zt.hu/ (znet telekom) fogad, van újabb link?

george carlin education

(#19867) mandriva11 válasza buxiex (#19866) üzenetére


mandriva11
tag

[link] ez az új ha ezt keresed

(#19868) Hyperion válasza Audience (#19860) üzenetére


Hyperion
senior tag

Köszi, hogy segítetek Audience és Lionhearted! :R
Össze is raktam virtuális gépre a CHR-t, OK minden.
Kicsit megbonyolítja a menedzselést, de a Dude server miatt megéri!

Köszi az ötletet Audience, perfect!

(#19869) ekkold válasza buxiex (#19866) üzenetére


ekkold
Topikgazda

(#19870) kammler


kammler
senior tag

Működik valakinek rendesen 7.9.1 alatt az openvpn UDP-n? Mindig csatlakozik, net LAN ok. De néha: recvd P_DATA packet, dropping utána: <IP....>: disconnected <bad packet received>
Valójában működik utána is, újra csatlakozik, kliensen csak annyi látszik, hogy lassul. Hát, most TCP-n ok. De eddig jó volt UDP-n is. Most nézam ahogy cihelőszködök át az RB3011-ről. Jó oké wiregard működik, azt most megcsináltam, de ez idegesít. Eddig jó volt a telómon, asszem ott nem frissült semmi. Vagy, próbáljak meg egy downgrad-et?

(#19871) buxiex válasza mandriva11 (#19867) üzenetére


buxiex
tag

A másikat, köszönöm :)

#19869 ekkold: köszönöm

george carlin education

(#19872) dombila


dombila
senior tag

Tanácsot szeretnék kérni;
Mivel a wifiwave2 CAPsMAN-ben csak local forwarding van, hogyan tudom a guest wifi-t elszeparálni a LAN-tól? A CAPs routeren definiálok egy VLAN-t (külön IP tartománnyal) és ahhoz tag-elem a geust AP-ket?
Eddig mindig CAPs forwarding-ot használtam, ott pedig a routeren egy külön bridge-el (és IP tartománnyal + tűzfal szabállyal) elválasztottam a LAN-tól. (De nem volt külön VLAN)

(#19873) Audience válasza dombila (#19872) üzenetére


Audience
aktív tag

Én VLAN-nal fogom megoldani. Még csak tesztelem az új capsman-t mielőtt lecserélem a régit. Ott én is külön bridge-re tettem a manageren.

(#19874) Big


Big
csendes tag

Üdv!
Teljes sötétben vagyok. Ipsec site to site, 4 telep között. Frissítettem 6.-ról 7.9.1-re. A 2012 szerver rdp csatlakozása szaggat. Időnként ledobja a felhasználót, aztán újracsatlakozik. Az egyik telepen az mtu-t lentebb vittem, megoldotta. (Firewall, mangle, change mss) A másikon már levittem 1000-re, és instabil a kapcsolat. A kettő között nincs gond. (Tehát a-b ok, b-c ok, a-c vacackol) Van egy másik terminál, egy win10 pro, azzal nem volt, és nincs is probléma. (Tehát még az mtu csökkentés előtt is jól ment) Van valakinek tippje, tapasztalata?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Big

(#19875) Audience válasza Big (#19874) üzenetére


Audience
aktív tag

LOG-ra rá kell nézni, ennyiből meg nem mondom...

Az RDP tud menni UDP-n és TCP-n, nekem az a gyanúm, hogy itt lesz a kutya elhantolva, az UDP stabil és gyors ha a kapcsolat megbízható...

[ Szerkesztve ]

(#19876) Big válasza Audience (#19875) üzenetére


Big
csendes tag

Nézem, de nincs csomagvesztés, és csak a szerverre csatlakozott user szakad. A win10-re csatlakozott hiba nélkül megy. Tehát a kapcsolat stabilnak tűnik, az ipsec alatti "active peers" alatt is úgy látszik, nincs szakadás.

Big

(#19877) Audience válasza Big (#19876) üzenetére


Audience
aktív tag

A szerver log-ja mit mutat?

(#19878) Big válasza Audience (#19877) üzenetére


Big
csendes tag

Csatlakozik, lecsatlakozik, az kódja: 0.
(Érdekes, hogy csak a mikrotik 7-es, ipsec vpn, win szerver 2012 együttálása során döglik meg. Ha kiveszem a bármelyiket, megy. (De IpSec kell a telephelyek között, most még nem tudok hirtelen wireguard-ra váltani)

Big

(#19879) Formaster


Formaster
addikt

Üdv, a pppoe kapcsolathoz hairpin NAT-ot csináltam, hogy belső hálóról DNS címen is el lehessen érni a belső hálózat eszközeit. Megcsináltam, működik is ideig óráig, majd random elérhetetlen lesz minden. Az alábbi maszkot kapta és a WAN-IP listán a mikrotik CloudDNS címét frissíti be, ha frissülne az IP, de két IP váltás között is random leáll működni a dolog. Nem értem, miért megy egyszer, majd rá egy napra már nem.

Múltkor egy teljes reboot, majd rule újrakreálás után megint ment 48 óráig. Közte nem volt IP váltás sem :F Külső hálózatról gond nélkül eléri a nyitott portokat.

(#19880) grabber válasza Formaster (#19879) üzenetére


grabber
addikt

Miért kell a dst list? Out interface lan/bridge miért nem jó?

(#19881) Lenry válasza Lenry (#19828) üzenetére


Lenry
félisten

sírva fakadok mindjárt.
ma voltam.
elvittem egy új, nullkilométeres hap ac2-t.
sorról sorra átvittem a konfigot az új eszközre, kicseréltem, minden működik, eljöttem

erre most mit látok, amikor ránézek?

MI.
A.
FASZ? :W

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19882) Lenry válasza Lenry (#19881) üzenetére


Lenry
félisten

futott egy script, ami letölt és importál egy IP feketelistát, az most a legerősebb tippem, hogy az okozhatja a problémát, de azt is mostmár hiába tiltom le, attól hely nem szabadul fel, hiába törlöm a tűzfalból a címeket, attól sem, ráadásul reboot esetén minden visszaáll.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19883) Horvi válasza Lenry (#19882) üzenetére


Horvi
őstag

Nekem is ez a gond vele, van egy nagy IP blocklist és megeszi a helyet. Elvileg ha úgy restartolod, hogy előtte kitörlöd a listát, meg azt a szabályt ami arra hivatkozik akkor restart után nem kéne vissza jönnie a listának, legalább is a mikrotik fórumon ezt javasolták ha jól rémlik(nem mostanában keresgéltem).

Hello darkness, my old friend...

(#19884) grabber válasza Lenry (#19881) üzenetére


grabber
addikt

Nálam csak 1,1 Mb a szabad. HU ip lista és ban listám van. Ha lesz időm megy is be a ax2. Kíváncsi leszek

(#19885) Lenry válasza Horvi (#19883) üzenetére


Lenry
félisten

Nálam ez nem segít

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19886) Zwodkassy válasza Horvi (#19883) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

1-2 éve én is hasonló képen jártam egy WapAc LTE cuccal, amibe beraktam 4-5 GeoIPv4 listát.
Akkor erre azt mondta a MikroTik Support cserélem egy "nagyobb" modellre, mivel ez csak egy alap tudású eszköz 😢

(#19887) Horvi válasza Zwodkassy (#19886) üzenetére


Horvi
őstag

Érdekes bár valahol érthető hozáállás. Vissza kellett volna írni, hogy oké cserélem egy ubiquiti cuccra :DD
Amúgy ajánlottak is valami nagyobb modellt? Illetve a hapac2-ről mire lenne érdemes cserélni otthoni környezetben?

Lenry akkor egyelőre nincs több ötletem. De így meg frissíteni a következő verzióra megint ilyen szívás lesz :(

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#19888) yodee_ válasza Lenry (#19881) üzenetére


yodee_
őstag

Nem csináltál szriptet? Mert most nagyon hasznos lenne

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19889) Lenry válasza yodee_ (#19888) üzenetére


Lenry
félisten

nem, mert csak este olvastam a hozzászólásodat :W

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19890) yodee_ válasza Lenry (#19889) üzenetére


yodee_
őstag

:( sajnálom. Gondolom megint lesz egy köröd, akkor most ne felejtsd. Nekem közben sikerült az email-t megoldani:

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19891) yodee_ válasza yodee_ (#19890) üzenetére


yodee_
őstag

Korai volt az örömöm... Sajnos limitálva van a karakter mennyiség (4096 karakter), így egy izmosabb changelog már nem jön át... Marad a txt-ként való csatolás.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19892) Lenry válasza Lenry (#19882) üzenetére


Lenry
félisten

szinte biztos, hogy ez a probléma gyökere.
több hap ac2-t megnézve, olyanok, amiken semmi sem fut, csak CAPsMAN access pointként üzemelnek, kb másfél megabájt szabad hely marad az aktuális rOS7 mellett.
a listám 17000 tétel, kb 600 kByte, simán lehet, hogy ez lementve, stb, stb... el is fogyasztja ezt a nem túl sok helyet

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19893) Reggie0 válasza Lenry (#19892) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert vacakolsz geoip-vel?

(#19894) Reggie0 válasza yodee_ (#19891) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez igy van. Egy HTML oldalt sem lehet parsolni...

(#19895) Lenry válasza Reggie0 (#19893) üzenetére


Lenry
félisten

mivel mit vacakolok?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19896) Reggie0 válasza Lenry (#19895) üzenetére


Reggie0
félisten

IP feketelistaval.

(#19897) yodee_ válasza Reggie0 (#19894) üzenetére


yodee_
őstag

Sehogy sem lehet nagyobb méretű fájlt kiiratni?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19898) Reggie0 válasza yodee_ (#19897) üzenetére


Reggie0
félisten

Letolteni le lehet, de beolvasni nem tudja, azaz nem tudod scripttel a tartalmat felhasznalni vagy valtozokent becsatolni ,stb... Fajl atviteli protokollokkal lehet tovabbkuldeni max..

(#19899) Lenry válasza Reggie0 (#19896) üzenetére


Lenry
félisten

miért ne?
de nem országok szerint szűrök.
behúzom ezt meg ezt, összegyúrom a saját szervereinken keletkezett fail2ban logokkal, és abból lesz egy lista, amit tiltok.
hetente újrageneráltatom

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19900) Reggie0 válasza Lenry (#19899) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert sok ertelme nincs. Lokalis fail2ban es/vagy ratelimit idolimittel boven eleg, amugy is szinte minden bejovot tiltani kell alapbol es a kiveteleket engedni. Az IP lista feldolgozasa is terheli a procit. Ha nagyon vedeni akarsz egy-ket portot amit csak te vagy hozzaertobbek hasznalnak akkor inkabb port knocking kell.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.