Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- <Lacy85>: Időmilliomosok előnyben - Játékfejlesztés #1
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Meggyi001: Kuponok....
- lezso6: Miért is jó, ha dohányzol?! Megéri rászokni!
- urandom0: Aki használ/használt Giten kívűl más verziókezelőt, mesélne róla?
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
-
LOGOUT
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Mr Dini
addikt
válasz
ekkold #16422 üzenetére
A listát még kiegészíteném a számomra két legnagyobb előnnyel:
- UDP és ha jön egy olyan csomag, amit nem tud decryptelni, akkor arra egész egyszerűen nem válaszol. Egy port scannernek esélye sincs kiszúrnia, hogy neked Wireguard fut azon a bizonyos porton. Így tök nyugodtan ki tudom engedni a wg-t a nagyvilágba, mert jó eséllyel (egy nem standard porton) alig fog kapni brute forcet.
- "Stateless" modell. Nem egy adott kiépített kapcsolaton áll az egész, ami ha megszakad, mert pl dinamikus IP van otthon és az pont változik, akkor mehet az újracsatlakozás és jó eséllyel minden VPN-en létrehozott kapcsolat megszakad, hanem a wg-nek csak az számít, hogy amilyen csomagokat ő tud decryptelni, arra válaszol. Ha épp változott az IP, de közben folyamatosan küldte az változott IP-jű peer a tartalmat, akkor ő szépen folyamatosan válaszol rá. Emiatt kell minden peernek külön kulcs, mert az alapján dönt, hova routoljon, de ez egy marha nagy előny.
- Borzasztó modern a crypto háttere. Emiatt tud olyan gyors lenni egy openvpn-hez képest például.Persze a stateless modellnek van átka is, például, hogy outbound address-t nem nagyon lehet megadni, ha több IP/interface van a gépben, kénytelen az ember a routinggal szórakozni, de ez sem olyan nagy trauma szerintem.
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi 14T 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Clevo 1060 6GB Mxm 3.1 laptop videó kártya ingyen házhoz szálitással
- Samsung Galaxy A50 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest