Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) akos86 válasza lionhearted (#10050) üzenetére


akos86
aktív tag

köszönöm az észrevételt igaz a kérdésem nem erre vonatkozott, teszt jelleggel próbálkozom hogy mit és hogyan lehetne...

3dfx, gone but never forgotten...

(#10052) Zwodkassy válasza grabber (#10033) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Nem is Windows és nem is Eset hiba volt :
az egyik VmWare "virtuális" adapterének IPv4 címe 192.168.88.1 volt :-) :-) :-)

(#10053) grabber válasza Zwodkassy (#10052) üzenetére


grabber
addikt

Előfordul :D

(#10054) mgabi válasza stickermajom (#10047) üzenetére


mgabi
senior tag

köszi

(#10055) pittbaba


pittbaba
aktív tag

Sziasztok!

Vasaroltam egy Mikrotik hAP AC2-t.
Egy kicsit bonyolultabb konfiguraciohoz kernek tanacsot:
Van itt egy T-Home elofizetes, a modem valahol a lakason kivul a falban, a modemhez igy nem ferek hozza, de az UTP fali aljzatban ott az internet + TV.

Ha bedugom az UTP kabelt a falba es a gepembe, akkor van halozat es internet eleres.
Ha ugyanezt a kabelt atdugom a TV-hez kapott set top boxba, akkor jon a TV is szepen.

Ha bedugom ugyanezt a kabelt a Mirotik WAN csatlakozojaba (1. port), es a szamitogepet bedugom a 2. portba akkor van halozat es internet is (immaron termeszetesen mas network).
Ha a TV-t bedugom a 3. portba, akkor viszont nincs TV, nem mukodik.
A T-mobilos modem admin feluletehez nem ferek hozza, az elofizetest nem modosithatom.

Elso sorban pont azert vettem a Mikrotiket, mert sokat kodolok es tobb eszkozon tesztelek, barhova utazok mindig mas halozati korulmenyek varnak, folyamatosan ujra kell konfiguralnom a fejleszto kornyezetet, ezt szeretnem most mar megelozni, es mindig hordani magammal az en kis belso halozatomat, felkonfigolva.

Amit konkretan jelen esetben szeretnek elerni:
- Port 1-be bedugom a T-Home routert
- Port 2,3,4 ugy mukodik ahogy alapertelmezetten, vagyis DHCP server oszt nekem sajat IP-t fuggetlenul a T-Home routertol (tehat kulon network, internet forward 1-es portrol, es DHCP server)
Port 5: Elkeruli a belso halot, es kozvetlenul az 1. portton keresztul kommunikal, tehat a T-Home routertol kapja az IP-t es azon a halozaton van, es mukodik ezaltal a TV (?)

Elnezest a nagyon konyhanyelves megfogalmazasok miatt, remelem ertheto mi a cel es tudtok segiteni :) Sokat halozatoztam tizen evekkel ezelott, de mar nagyon kijottem a gyakorlatbol :B

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#10056) bacus


bacus
őstag

Én ugyan nem vagyok t-home szakértő, de amit te akarsz az megoldható. bridge-wan, beleteszed a eth1 és eth5 portot, dhcp clienst felhúzod a erre a bridgre-re.

A másik bridge.local-ba beteszed a eth2-eth3-eth4 portot, erre felhúzol egy dhcp szervert, kell még egy masquarade src nat szabály, stb, kvázi ami most is van.

Ez megvan 3 perc alatt, leteszteled és vagy megy vagy nem :D.

Ezzel egyébként kb olyan, mintha egy buta switchbe dugnád a fali kábelt, a switchből menne a tévébe, másik a mikibe.

Ha hurcolni akarod a mikrotiket, akkor ez a második jobb megoldás, mert a switch ott marad, nem kell dugdosni a kábelét !

"Sokat halozatoztam tizen evekkel ezelott" - tizen évekkel? Akkor az még a 93 Ohmos arcnet hálózat lehetett :D, valahol még van nekem is pár lezáró impedanciám :)

"sokat kodolok" - ez a "tokolok" szinonimája? :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#10057) pittbaba válasza bacus (#10056) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Koszi, az eth2,3,4 hogy fog kapni internetet ha az eth1 a masik bridge-hez van rendelve?
Az ota is probalkozom, hasonlo verziot probaltam, de a bridge2 nem kapott IP-t.

,, Akkor az még a 93 Ohmos arcnet hálózat lehetett "
Jah ott kezdodott, IRC + Quake :D, de dugtam azert UTP kabelt is mar serverbe, annyira nem vagyok oreg :))

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#10058) jerry311 válasza bacus (#10056) üzenetére


jerry311
nagyúr

T-homenak mintha kellene IGMP, meg az IPTV sem mindegy melyik modem portban van, mert talán másik VLAN?

(#10059) pittbaba


pittbaba
aktív tag

Ha a quick setupnal Router-rol Bridge valtottam, akkor ment a TV (de nem volt kulon IP tartomanyom az eth2,3,4en)

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#10060) pittbaba válasza bacus (#10056) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Megcsinaltam amit tanacsoltal, van ket bridge, egyikben eth1 es eth5, dhcp kliens a TV mukodik, eth2,eth3,eth4 masik bridge es dhcp kliens, sajnos az interneteleres megszunt. Hogy kellene ezt a natolast?

[ Szerkesztve ]

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#10061) pittbaba


pittbaba
aktív tag

UPDATE: Ugy nez ki minden sikerult, leirom ha valaki mast is erdekelne: Hozza kellett adni a Firewall -> NAT fulnel meg egy szabalyt, ugyanazt mint a default, es az Out Interface-t pedig arra a bridge-re allitani amelyikben van az eth1,eth5.

Koszonom a segitseget! :R

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#10062) akos86


akos86
aktív tag

Sziasztok!

A routerben létrehoztam egy logging topics-t melyben elkülönülten tudom nézni, hogy VPN-en ki és mikor csatlakozott be/ki a hálózatra. Azt szeretném megoldani, hogy naponta készüljön egy log fájl (l2tp.txt) ami csakis az aktuális napi VPN be/ki csatlakozásokat tartalmazza.
Ebben kérném a segítségeteket, melyet előre is köszönök.

Flags: X - disabled, I - invalid, * - default
# TOPICS ACTION
0 * info disk
1 * error disk
2 * warning disk
3 * critical disk
4 firewall disk
5 ppp L2TP
account

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#10063) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok segiteni abban, hogy egy openvpn server-hez kellene létehoznom egy tűzfal szabályt. Mert ha letiltom a tűzfalban az összes szabályt akkor be tudok kapcsolódni távolról.
Köszi!

(#10064) _kovi_ válasza _kovi_ (#10063) üzenetére


_kovi_
aktív tag

OK jó lett, csak bennmaradt az In Interface-ben az allppp amit nem értek hogy miért volt baja de kivettem és most ok.

(#10065) bacus válasza akos86 (#10062) üzenetére


bacus
őstag

ha nem memoriába megy a log, hanem disk-re, akkor az egy txt fájlt jelent. Egy új action-t kell létrehozz, ahol van fájl név, majd itt egy nagyon fontos sor, hány sora lehet, illetve hány fájlt hozhat létre. pl 2 értékre lesz l2tp.0.txt majd ha betelt, akkor lesz l2tp.1.txt, és írja megint az l2tp.0.txt-t fájlt. (azaz mindig ez a 0-as a friss log)

Nem írnám le, hogy mi lesz ha az érték 5 :D, de ha a lines érték kellően nagy, és üríted is a logot- akkor nem lesz sosem több fájlod.

ezt egy script-tel tudod elküldeni magadnak, ütemezetten, ha az eredeti megvalósításod a fontos, akkor viszont a hány sora lehet értéket kellően nagyra kell venni, hogy beleférjen, az email küldés után a log-t pedig üríteni kell.

Erre is kell egy script, ami ezt az action-t szerkeszti a sort 1-re változtatod, ezzel törlöd a log bejegyzéseket, majd vissza irod a kellően nagy számra.

Tehát a törlésre ez a mód van "system->logging->actions->l2tplog , set 1 lines, OK, then set back to 1000 lines."

Tapasztalatból mondom, naponta több 10 log-t kapok emailen, nincs energia megnézni !!!, én pl kulcsszavakat kerestetek vele a levelezőben és ha nincs benne, akkor az a log már olvasott is..., de még így is fárasztó, hogy van hetente pár amit meg kell nézni.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#10066) jerry311 válasza bacus (#10065) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azért gyász hogy nincs benne egy sima logrotate. :(((
Vagy csak ilyen bénán paraméterezhető.
Én inkább elküldtem a syslogot LAN-on, majd a log szerver megoldja. Akár tovább is feldolgozható, lehet belőle szép statisztika, a határ a csillagos ég.

(#10067) akos86 válasza bacus (#10065) üzenetére


akos86
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm!

Az is megoldás lehet ha pl elküldöm magamnak minden nap végén pl :23:59:59 majd utána egy másik scripttel törlöm a fájlt, amit elvileg a ros ismét létrehoz ugyanazon a néven csak ugye üresen?

/tool e-mail send to=××@××.hu subject=([/system identity get name] . "VPN") file=usbdisk/l2tp.0.txt
majd
/file remove [find name~"l2tp\\..*\\.txt"]

Van e ennek esetleg hátulütője?Vagy ez így nagyon puruttya megoldás?

3dfx, gone but never forgotten...

(#10068) bacus válasza akos86 (#10067) üzenetére


bacus
őstag

próbáld ki és írd meg a tapasztalataid. :)

Egyébként egy syslog szerver tényleg jobb lehet. Ha van synology nas, máris van syslog szervered :) munka nélkül..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#10069) bacus


bacus
őstag

A digi (vagy bármelyik másik szolgáltató) adott ki valami közleményt, hogy a karantén alatt korlátozzák a sávszélességeket?

Vettem egy wap ac -t amiben a digi kártyája 10/4 Mbitet produkált, pontosabban ez volt a max. Igaz, itthon nem az igazi az lte, de ez nagyon karcsú. Decemberben ugyanezzel a kártyával egy wap lte 60 körül tudott, ha jól emlékszem az eredményre..

Az itthoni digis netem is letöltésben kb a felét tudja, most 12h-kor mérve. (persze a 4-500 Mbit is bőven elég)

Csak én tapasztalok ilyet?

update:
Digi oldalán most találtam:
A mobil internet szolgáltatás maximális le- és feltöltési sebessége: 29.3/11.2 Mbit/s, garantált sebessége: 0/0Mbit/s.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#10070) kzs válasza bacus (#9976) üzenetére


kzs
tag

Most talaltam véletlenül: szerverplex.hu -nal alapbol telepithetö mikrotik a VPS-ekre.. hatha segit. Legolcsobb 1400 Ft / ho

(#10071) bacus válasza kzs (#10070) üzenetére


bacus
őstag

Köszi, megoldottam már másképp, de mindenképpen érdemes megjegyezni !

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#10072) Beniii06 válasza bacus (#10069) üzenetére


Beniii06
őstag

A digi mobilnak nem nagy a lefedettsége és a kapacitása sem(frekvenciák terén), így asebesség is olyan amilyen + mobilnetről szolgáltatnak otthoni netet FWA-n is és még erre rájön, hogy mindenki leterheli, mert "ingyen" van, de azért van jó hír is: [Már ötszáznál több településen van ott a DIGI Mobil]

"Got any other secret weapons?"

(#10073) lionhearted válasza Beniii06 (#10072) üzenetére


lionhearted
őstag

3 MHz ennyire elég... de sebaj, majd az 5G-jük.. ja nem ;]

Tegnap még működött...

(#10074) lionhearted


lionhearted
őstag

Most már ledobja az agyam az ékszíjat...

Van egy SXT R eszközöm LTE-vel, eddig semmi különös. A wifit egy tplink mesh látja el, AP módban...nagyjából semmit nem lehet rajta állítani, szóval itt kevés infom van.
Viszont mostanában elég gyakran, két napja konkrétan 15 percenként jön egy ilyen üzenet a logba: ether1: bridge port received packet with own address as source address (ITT A BRIDGE ADMIN MACJE), probably loopOlyan őrült nagy loop nem lehet, mivel egy kábel megy a mikrotik - tplink között, aztán van 1-1 vezetékes asztali gép bekötve a tplinkekre, minden más wifi.
Azt is olvastam, hogy MAC ütközés, de szemmel láthatóan teljesen más minden, a bridge automacen van, ha kézzel az eth1től eltérőt állítok, akkor javarészt az eth1-re dobja ezt a warningot, viszont nem történik semmi. Amikor viszont a bridgere dobja, akkor azonnal kifagy a hálózat ~1 percre... ez pedig elég zavaró. Annyi mellékhatása még van, hogy a tplink ilyenkor újra DHCPhez fordul, hiába az 1 napos lease time.
Hetekig jó volt ez a konfig, nem nyúltam semmihez, aztán bamm...

Neten olvasva találtam még olyat, hogy kapcsoljam ki a Neighbors discoveryt (itt az interface listet none-ra tettem), illetve hogy ha nincs használatban (és nincs), akkor a bridge (R)STP modját kapcsoljam ki. Egyik se vált be hosszú távon, fél nap múlva friss restartot követően is jönnek a warningot, és a hálózat kifagyás.

Ebben a kifagyott időben közvetlen kapcsolattal se lehet IP alapon megszólítani a mikrotiket (MAC elérést nem próbáltam, padláson van, kicsit macerás...)

Esetleg nektek van ötletetek?

Tegnap még működött...

(#10075) #42556672 válasza lionhearted (#10074) üzenetére


#42556672
törölt tag

VLAN adaptereket használsz?

(#10076) lionhearted válasza #42556672 (#10075) üzenetére


lionhearted
őstag

Nem. Egyszerű konfig, mint a faék.

Tegnap még működött...

(#10077) bacus válasza lionhearted (#10076) üzenetére


bacus
őstag

Én egyszer találkoztam ilyesmi üzenettel, mikor egy laptop fent volt wifin is meg kábelen is. Ha csak az egyik módon, akkor jó volt, de ha mind a kettőn, akkor volt gond. Itthon sokszor van, hogy a laptopom wifin van csak, aztán le akarok tölteni valami nagyobb iso-t, filmet, stb, akkor rádugom a kábelt, még sosem volt vele gondom.. win a kábeles kapcsolatot preferálja, átáll. Tulajdonképpen még sehol nem hallottam, hogy ilyen okozott volna gondot, de én mégis tapasztaltam 1x.

A másik pedig két tp-link smart switch is össze tudott akadni, mert mind a kettőnek a gyári ip címe 192.168.1.1 volt. Ezt amikor rádugtam a hálózatra (ami nem ez az alhálózat), akkor jöttek az időnkénti kifagyások, ami magától helyre is állt. Elég hamar rájöttem, hogy mi az ok, az egyik switchet lecseréltem, a másikat még nem tudtam kiirtani a hálózatomból (pénz hiány), de átkonfiguráltam egy hálózatba illeszkedő címre. (nem használok vlan-t)

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#10078) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Adott 3 Mikrotik eszkoz (1 cap ac es 2 powerline ap)

a cap ac a foldszinten, a powerline ap (engedelyezett wifivel) az emeleten, a parja (letiltott wifivel) a foldszinten. Az osszes eszkoz egy halozaton van, nincs tuzfal, bridge modban van mind a 3 eszkoz, egyik sem route-ol, nem gateway (arra egy opnsense van)

A problema, hogy ha brodcast-olom az IP tartomanyom, az emeleti ap-n levo eszkozoket nem talalom. (viszont pingelni tudom oket, tracert szerint csak egy hoop van)

Lenne egy progi, aminek mindenkepp kene, hogy ilyen modon latni lehessen az eszkozoket. Van erre valami megoldas?

A lenyeg, CapsMAN nem jatszik (azzal amugy jo) mert pont most kapcsoltam ki, valami mas megoldas kellene.

[ Szerkesztve ]

(#10079) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy adott otthon vidéken egy digis net ami mellé van egy hap ac2(ez csinálja a pppoe-t) legújabb stabil os van rajta. A beállítást ez alapján csináltam mint gondolom elég sokan itt a topicban. Viszont elő szokott fordulni, hogy elmegy a net a logokban ezt látom:
mar/28 16:13:28 interface,info ether1 link down
mar/28 16:13:28 pppoe,ppp,info pppoe-digi: terminating... - disconnected
mar/28 16:13:28 pppoe,ppp,info pppoe-digi: disconnected
mar/28 16:13:28 pppoe,ppp,info pppoe-digi: initializing...
mar/28 16:13:28 pppoe,ppp,info pppoe-digi: connecting...
mar/28 16:13:28 pppoe,ppp,info pppoe-digi: terminating...
mar/28 16:13:28 pppoe,ppp,info pppoe-digi: disconnected
mar/28 16:13:28 pppoe,ppp,info pppoe-digi: initializing...
mar/28 16:13:28 pppoe,ppp,info pppoe-digi: connecting...
mar/28 16:13:38 pppoe,ppp,info pppoe-digi: terminating... - disconnected
mar/28 16:13:38 pppoe,ppp,info pppoe-digi: disconnected
mar/28 16:13:38 pppoe,ppp,info pppoe-digi: initializing...
mar/28 16:13:38 pppoe,ppp,info pppoe-digi: connecting...
mar/28 16:13:48 pppoe,ppp,info pppoe-digi: terminating... - disconnected
mar/28 16:13:48 pppoe,ppp,info pppoe-digi: disconnected

Csak az segít, ha a digis routert(bridge módban van) kikapcsoljuk és vissza. Akkor újra felépül a pppoe kapcsolat és lesz net.

Nyílván az nem opció, hogy mindig ki-be kapcsolgassák otthon a routert a szülők ha épp nincs net. Ráadásul szeretném elérni az otthoni cuccokat vpn-en keresztül így meg elég hektikus a dolog.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy merre lenne érdemes elkezdeni a nyomozást? Gondoltam rá, hogy állítanék be extra logolást hátha abból kiderül valami. Mikre lenne érdemes logolni?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#10080) lionhearted válasza bacus (#10077) üzenetére


lionhearted
őstag

Köszi a választ!

Ugyan nekem is van egy ilyen laptopom, amit néha bedugok, de nem igazán függött össze ezzel a hibajelenség. Alapvetően ki van kapcsolva az a gép.

Az éjjel, hogy ne zavarjam a lakókat :) , reseteltem a tplink egységeket, és újrakonfiguráltam, majd ment egy reboot a mikrotiknek is... nem mondom, hogy bizakodó vagyok, mivel szinte azonnal megjelent a hiba, de azóta csend.

Azon is gondolkozom, mert írtak ilyet is, hogy a kábel hibás. Ennek nem kellene, hogy jele legyen az is, hogy csomagokat dobál/erroroz? Az erre utaló számlálók stabil 0át mutatnak, ezért kérdezem.

Tegnap még működött...

(#10081) bacus válasza Horvi (#10079) üzenetére


bacus
őstag

Meddig nem kapcsolódik? Mert ez az általam ismert minden digi-s (még a fix ip címesnél is, ftth, fttb végpontosnál is) előfordul, hogy X időnként lebont a pppoe szerver és egy pár percig, néha csak pár mp-ig ilyenkor nem tud visszacsatlakozni a router. Mondom, általában egy percen belül helyreáll !

Ilyenkor, ha épp "normál" időben történik, mikor gép előtt vagyok, akkor segít (gyorsít), ha belépek a routerbe, letiltom a pppoe klienst, majd egy 15mp várakozás után engedélyezem.

Nálam néha jön egy could not connect to ourselves vagy vmi ilyesmi hibaüzenet...

Szerintem nincs mit logolni, mert NEM a végponton (azaz nálad) van a hiba.

lionhearted: hány tplink eszköz ez? mert ellentmondást érzek, hogy is néz ki ez a hálózat, főleg, hogy "ne zavarjuk a lakókat" is van.., ezek szerint ki tudja mi van rádugva a hálózatra, még az is lehet, hogy még pár router és van cím ütközés.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#10082) Gyurka6 válasza Horvi (#10079) üzenetére


Gyurka6
őstag

ilyen megszakadás esetén a kapcsolat visszaállása 3-12 perc is lehet, tapasztalatból írom.

Gyurka

(#10083) m0ski válasza Horvi (#10079) üzenetére


m0ski
aktív tag

Szia!

DIGI 7 naponta központilag bontja az aktuális PPPoE kapcsolatot, ilyenkor szoktam hasonlót látni a logban. Az esetek nagy többségében általában max. 2 percen belül újracsatlakozik és új IP-t kap.
Illetve akkor is ez van, ha központi hiba miatt áll meg a kapcsolat (minap valamelyik hajnalban kb. fél órán keresztül mentek ezek az üzenetek, mire az eszköz vissza tudott csatlakozni).

(#10084) Horvi válasza bacus (#10081) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen a segítséget és az ötleteket.Nektek is (#10082) Gyurka6
és (#10083) m0ski

Jelenleg csak szülők elmondása alapján tudok erre válaszolni, hogy meddig nem kapcsolódik mert én nem voltam otthon és a logok sincsenek meg mert úgy indították újra a dolgot, hogy áramtalanították az elosztóval(amin rajta volt a miki is :( ). De azt mondták, hogy napokig nem volt előtte net.
Belőttem egy scriptet is ami minden vasárnap elküldi nekem a logokat egy mailben viszont amikor ez az eset volt, hogy szóltak péntek magasságában, hogy nincs otthon net akkor a vasárnap esedékes log e-mail sem jött meg.
Arról lehet még van logbejegyzés megpróbálom előkeríteni.

Viszont amit még megfigyeltem, hogy amikor nincs otthon net, nem tudok felcsatlakozni a vpn-re sem, viszont a miki által adott dyndns szolgáltatás válaszol a pingre.

Illetve lehet láma kérdés, de ha így megszakad a kapcsolat akkor a miki meddig próbálja meg újra kiépíteni? Van benne valami limit, hogy mondjuk 1 óra után hagyja abba? Vagy próbálkozik a végtelenségig?

Hello darkness, my old friend...

(#10085) bacus válasza Horvi (#10084) üzenetére


bacus
őstag

lol
A dyndns nem frissül, amit pingelsz az már valaki máshoz tartozik. Az ip cím a régi ugyanis, amit kiosztottak valakinek.

Ez kb olyan, mint amikor a telefonszámot ami a üknagypapádé volt felhívod és kicsöng.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#10086) lionhearted válasza bacus (#10081) üzenetére


lionhearted
őstag

A lakók a lakásban élők összessége, akik nem annyira szeretik, hogy elmegy a net(=wifi), mert nekem éppen vakarózni támad kedvem vele. :D 2 tplink mesh eszköz, AP módban.

Tegnap még működött...

(#10087) Horvi válasza bacus (#10085) üzenetére


Horvi
őstag

Áhh értem, akkor az úgy f@sza :DD Köszi a magyarázatot.

Hello darkness, my old friend...

(#10088) stickermajom válasza Horvi (#10084) üzenetére


stickermajom
addikt

Ilyesmi előfordult nálam is párszor, azóta pingetem 30 secenként a 8.8.8.8-at Netwatch-csal, ha timeoutol, akkor pppoe interface kap 20 másodperc pihit, aztán vissza. Volt már olyan, hogy megoldotta, de a nagy home officeok óta volt, hogy nem segített. Bár az egyik gyanúsan valami karbantartás volt, mert pont éjfélkor ment el egy 20 percre.

(#10089) Gery0505


Gery0505
tag

Sziasztok!
Van egy RB951G-2HnD routerem, amely bootloopos volt, így kaptam. Folyton újraindult, egyet sípolt, és kezdte elölről. Találtam egy [videót] a Youtube-on, aminek alapján el tudtam indulni, hogy megszűnjön ez a bootloop. Úgy néz ki sikerült megszüntetni ezt a hibát oly módon, hogy a Netinstall szoftverével feltettem egy stabil firmware-t. Aztán a Winbox-al sikerült belépni a routerbe, de a beállításaihoz hozzá sem tudok szólni olyan bonyolult számomra... Nem egy TP-Link az biztos... :DD Egyelőre azt kellene kideríteni, hogy egyáltalán működik-e rendesen, megy-e a Wifi, stb. Tudnátok ebben segíteni, hogy kellene beállítani ezt a routert?
Előre is köszi!

"Failure is always an option." Adam Savage

(#10090) Gyurka6 válasza Gery0505 (#10089) üzenetére


Gyurka6
őstag

Webbox-al lépsz be, gyári beállításokkal szinte tp-link.

Gyurka

(#10091) Beniii06 válasza m0ski (#10083) üzenetére


Beniii06
őstag

Nemcsak a digi, a telekomnál is így van, 168 óra után bontsák a pppoe-t központilag.

"Got any other secret weapons?"

(#10092) Gery0505 válasza Gyurka6 (#10090) üzenetére


Gery0505
tag

Ebben tudnál segíteni, hogy ezt hol találom meg? Rengeteg beállítási lehetőség van...

"Failure is always an option." Adam Savage

(#10093) f8enter


f8enter
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbiakban.
Egy kisebb társasházban lakok, ahol a bejövő netet WiFi-n osztom meg a lakók között. kb. 40 kliens.
1db 1100AHx4 (központi router), 4db cAP ac és 1db cAP Lite szolgálja ki.
CapsMan fut, ami Access List alapján rakja a lakók eszközeit a saját VLAN-jukba, aki nem adja meg a MAC-jét, az megy a Guest hálóra.
Minden lakáshoz saját bridge, VLAN, Pool tartozik.

A probléma:
Időnként előfordul, hogy a felcsatlakozott eszköz tökéletes térerő mellett sem látja még a saját GW-t sem (nem ping, wifi jel mellett felkiáltó jel a telefonon), majd "magától" megjavul, hol 5 perc, hol órák alatt.
Telefon, notebook is érintett.

Tapasztalt már valaki hasonlót? Mit érdemes megnézni? A rendszert én raktam össze, de ötletem sincs...

(#10094) Horvi válasza stickermajom (#10088) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi, és akkor ezt valami scriptel csinálod ami nézi a dolgokat meg elküldi a pppoe-t aludni egy kicsit? Ha igen azt, hogy érdemes megoldani?
Scriptelésben még nem igazán vagyok járatos. Meg igazából az egész mikrotiket még csak tanulgatom.

Hello darkness, my old friend...

(#10095) stickermajom válasza Horvi (#10094) üzenetére


stickermajom
addikt

Scriptnek azért nem nevezném. :) GUI-n Tools - Netwatch, ott kitöltöd értelemszerűen, és nálam a Down tabon szerepel ennyi:

/interface disable pppoe; log warning "PPPoE has been disabled, waiting 20s";
:delay 20s
/interface enable pppoe; log warning "PPPoE has been enabled"

A szolgáltatói eszköz alá vegyél egy wifis dugaljat, egy RPi pingelhet szintén valami "mindig elérhetőt", ha lemegy kilövi az eszközt, vár kicsit, visszakapcsolja. :D

(#10096) bambano válasza f8enter (#10093) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én tuttira szoftver frissítéssel kezdeném...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10097) f8enter válasza bambano (#10096) üzenetére


f8enter
aktív tag

6.45.3-ról most (10 perce) frissítettem 6.43.5-re. Az eredetinek van ismert bugja, ami okozhatja?

(#10098) Pyttawrx válasza f8enter (#10097) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

6.46.5 nem? :D

(#10099) f8enter válasza Pyttawrx (#10098) üzenetére


f8enter
aktív tag

Az a fránya sok szám...
6.46.3 --> 6.46.5, tehát összesen 0.0.2-t frissült. :)

[ Szerkesztve ]

(#10100) e90lci válasza f8enter (#10093) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Nálunk egy Nvidia Shield K1 es csinálja néha,van egy hónapig nem,van utána egy hétig minden nap 2x .Csak ez az egy eszköz.Nem tudom mitől lehet,újraindítom utána jó.Szerintem wifi kártya probléma lehet a klienseknek.De ez csak egy tipp.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.