Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) lordjancso válasza adika4444 (#9748) üzenetére


lordjancso
senior tag

Felhívtam a DIGI-t és nagyon kedvesen megígérték, hogy még a délután folyamán kivesznek a NAT-olt hálózatból.

Technikailag ez mit jelent pontosan? Milyen előnye és/vagy hátulütője van ennek a beállításnak? Esetleg van biztonsági kockázata?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#9752) n00n válasza bambano (#9749) üzenetére


n00n
őstag

Akkor nem véletlenül nem találok rá normálisabb megoldást. :) Te pl. foglalkozol ezzel a problémával, ahol üzemeltetsz?

(#9753) bacus válasza lordjancso (#9751) üzenetére


bacus
őstag

Eddig védve voltál a szolgáltató által, lám még azt sem érted el amit akartál, ezentúl a magad ura vagy. Mi ezt preferáljuk itt általában, olyan ez mint amikor Colin McRae azt mondja, hogy köszöni szépen, de nem kér sávtartó asszisztenst az autóba, sőt ha lehetne a kipörgésgátlót is ő maga szeretné ki/be kapcsolgatni.

Időnként bonsd le a pppoe kapcsolatot, mert addig nem változik meg az ip címed.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#9754) lordjancso válasza bacus (#9753) üzenetére


lordjancso
senior tag

Nem értem el, amit akartam, mert ha jól értettem, akkor ha a szolgáltató NAT-olt hálózatán vagyok, akkor nem is tudnám elérni. Vagy nem ez lett volna a lényeg?

A dyn dns szolgáltató oldalán látom, hogy a domainhez mappelt ip cím megváltozott és mostmár megegyezik a publikus ip címemmel, amit a whatismyip.com -on látok.

Ha engedélyezem a NAT szabályt, amit eddig sikerült összerakni, akkor az alkalmazást is elérem a 8080-as porton, szóval sikerült a dolog. Nagyon köszönöm!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#9755) adika4444 válasza lordjancso (#9751) üzenetére


adika4444
addikt

A szolgáltatónak előny, mert fogynak az IPv4-es címek, így meg nem kell minden előfizetőnek adni, ha már 100-ból 10 reklamál akkor spóroltak vagy 89 címet :D

Felhasználói szemmel talán annyi biztonságot ad, hogy kívülről nem érhető el a PPPoE-t építő eszköz, de ez max biztonság érzetet növel, a tényleges előnyös vetülete elhanyagolható. Na meg DIGI hálóból a NAT-olt (100-as címek) is elérhetőek, másrészt a NAT más furcsa gondokat is képes okozni.

A DIGI-nél ezért kínálják mindenkinek az IPv6-ot, itt már nem lesz címelfogyás probléma egy darabig :DDD

üdv, adika4444

(#9756) bambano válasza n00n (#9752) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

velem szemben törvényi elvárás, hogy minél inkább transzparens hálózatot üzemeltessek, ezért a legtriválisabb dolgokat leszámítva (netbios, smtp) nem szűrök semmit és nem is figyelem a forgalmat. az ügyfél azt csinál a számára kiosztott sávszélességgel, amit akar mindaddig, amíg fel nem jelentik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9757) grabber válasza n00n (#9744) üzenetére


grabber
addikt

Én QOS-el használom és ott látszik,hogy volt már amire felismerte,de nincs korrekt egyszerű megoldás rá. Ezekben nincsen benne egy két hely még,amit kézzel kéne hozzáadni.
Én inkább QOS-t nem pedig torrent blokkolást alkalmaznék.

(#9758) bacus válasza n00n (#9744) üzenetére


bacus
őstag

Ez nem mikrotik probléma (csak), nem tudom, hol van olyan tűzfal, ahol egyébként minden faxán megy, csak a torrentezést sikerült blokkolni.

Több megoldással is lehet próbálkozni, függ a felhasználóktól is, hogy hogyan mire használják a netet. A torrent mellett van még pár probléma, pl yt videók is elvihetik a sávszélt, meg fb a munkaidőt (az még forgalmat se biztos, hogy generál).

Ha valakinek van tuti megoldása, és hajlandósága, ossza meg, hátha legalább ötletet lehet belőle meríteni.

A fenti szabály, nem bántaná a híroldal.hu -t!, ha kielemzed, akkor csak a fenti oldalakról tiltja a torrent fájlt, éppen ezért az ncore pl menne ezerrel :)
Egy csomó torrent oldal már https-t használ, azokra ezek pláne nem megoldás.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#9759) bacus


bacus
őstag

Imádom a telekom (t-online) ügyfélszolgálatát ! Ma délután hív az ügyfelem, hogy még mindig nincs náluk net, reggel 8 körül még volt.. Felhívta a t-online (adsl) ügyfélszolgálatát, ahol rávették, hogy resetelje le a routert.
Mondjuk nem igen tudom, hogy ez sikerült e neki (majd holnap kiderül), mert ha jól emlékszem menet közben hiába nyomkodja meg a reset gombot.

Mivel az adsl pppoe -t használ, ahova név és jelszót kell beírni, mégis melyik router az, ahol ez a tanács beválhat, hogy resetelje le a routert?

Persze baj van a hölgy gondolatmenetével is, aki hallgat az ilyen tanácsra. :)

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#9760) Gyurka6 válasza bacus (#9759) üzenetére


Gyurka6
őstag

Nekem azt mondták,(nem T) hogy ha én hallom amit mondanak, de engem nem hallanak, akkor a modem és a telefon közötti vezetékkel van gond, próbáljam a telefont közvetlenül a modembe dugni mert ők semmilyen hibát, szakadást nem látnak....

Gyurka

(#9761) Beniii06 válasza bacus (#9759) üzenetére


Beniii06
őstag

Van olyan HGW, amelyik központilag le tudja szedni a pppoe + jelszó párost, az másik kérdés, hogy néha működik, néha nem.
A reset helyett rebootot akartak szerintem, a telekomos ügyfélszolgálaton nincs mit csodálkozni, diákokat vesznek fel órabérbe.

"Got any other secret weapons?"

(#9762) bambano válasza bacus (#9759) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a sima reset csak újraindításra jó, nem?
a hosszú reset szokott konfigot is törölni, azt nem kellene forszírozni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9763) bacus válasza bambano (#9762) üzenetére


bacus
őstag

Nem tudom mi lett, mert már "félt" elmondani, hogy mit művelt (tettek) vele.
Annyit bevallott, miután mondtam, hogy tuti nem resetelhette le, hiszen ahhoz kellett vigyen valamit amivel meg tudta nyomni, stb (a router pedig egy rack szekrényben van fent a falon), de azt mondta, hogy hát vitt és megoldotta :)

Félre értés ne essék, nem a SAJÁT modemjüket reseteltették, hanem a mikrotik routerüket !!
A rebootot mondták volna, hogy vigyen oda valamit és azzal nyomja meg a süllyesztett reset gombot? :) Furán kell újra indítani a többi eszközt az már biztos..

Majd holnap megírom, hogy sikerült e neki a reset vagy egyszerűen csak hülyítették és szokás szerint központi vagy vonal hiba. Akárhogy is, sokba lesz nekik ez a support telefon :)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#9764) mgabi


mgabi
senior tag

Sziasztok!

Adott egy családi ház CAT6 kábelezéssel: 10 lan vegződés, nas, 3 cap ac és 5 IP Camera poe-in. Router hap ac2. Melyik switch lenne a legjobb erre a feladatra, hogy összefogjam a teljes rendszert, lan+nas+wifi+camera rögzítés?

Köszi

(#9765) bambano válasza mgabi (#9764) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én nem biztos, hogy egy switchet vennék, mert a poe switch fajlagosan sokba kerül, és felesleges +14 portra kifizetni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9766) #42556672 válasza mgabi (#9764) üzenetére


#42556672
törölt tag

CRS328 nálam bevált!

(#9767) bacus válasza bacus (#9763) üzenetére


bacus
őstag

Nos, a szolgáltatói modem/router pppoe passthrough opcióját Nem -re állította a szolgáltató, a wifit bekapcsolta. Lehet, hogy ez valami automatikus szoftver frissítés volt.

A mikrotiket nem sikerült resetelni a hölgynek :), így ezt a két beállítást átkapcsolva helyre állt a rend, és én is jól jártam :D, nagyon jól. Kávét is kaptam, 5 perc alatt ment minden, alig bírtam húzni az időt, hogy legalább a kávét megigyam.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#9768) n00n válasza bacus (#9767) üzenetére


n00n
őstag

Telekomnál a ppoe passtrough az mit takar? Jelenleg nálam az ki van kapcsolva és a mikrotiken adom meg az adatokat. Ha az be van kapcsolva akkor az eszközön is megadhatom?

(#9769) bacus válasza n00n (#9768) üzenetére


bacus
őstag

Ez itt a modem és bridge üzemmódot jelenti nagyjából azzal a különbséggel, hogy mindkét esetben aktiv a dhcp szervere a tcomos valaminek, illetve a wifi is külön kapcsolható.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#9770) Beniii06 válasza n00n (#9768) üzenetére


Beniii06
őstag

A pppoe passtrough azért kell, hogy a saját routerednek "átadja a lehetőséget", hogy az építse fel a kapcsolatot dsl/optika esetén a szolgáltatói eszköz.
Bridge mód "koaxos" netnél van, de ha van iptv-d akkor a Telekom nem engedi átállítani a HGW-det.

"Got any other secret weapons?"

(#9771) mgabi válasza #42556672 (#9766) üzenetére


mgabi
senior tag

Én is arra gondoltam, ez fogja vinni az 5-8 ipcamerat és a 3 cap ac-t. CSS326 ezt nem tudja, CRS326 tudja, de akkor kell az áram betáp, ami rohadt sok kábel. CRS328 lesz a tuti ár-értékben.

(#9772) Ablakos


Ablakos
őstag

Nem teljesen értem, hogy az L2TP -hez használt PPP profile-ban miért kell a local address-nek fix cím és a remote lehet pool -bol jövő? Nekem legalábbis csak így lesz kapcsolat win10-ből.
Ez így működik?

(#9773) bupemko válasza Ablakos (#9772) üzenetére


bupemko
senior tag

Én is nemrég próbáltam beállítani, minden leírás amit találtam neten ilyen volt. Valamiért nem sikerült összehozni, feladtam és visszatértem a jól bevált Synology OpenVPN-hez.

(#9774) ekkold válasza Ablakos (#9772) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Lehet mindkét cím fix, de akkor csak 1db user tud felcsatlakozni azokkal a beállításokkal. Mindkét cím mehet pool-ból is, de igazából nincs rá szükség, hogy a local address minden usernél különböző legyen - bár működőképes a dolog úgy is. Sőt a secret-nél is lehet fix IP-t megadni, és akkor a profilban nem kell.

Ha több user is beléphet ugyanazzal a név/jelszó párossal, akkor érdemes a távoli címnek poolt-t használni, a local meg lehet fix. Azért szerepel mindenhol így mert ez egy optimális megoldás, de egyáltalán nem muszáj így csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#9775) ekkold válasza bupemko (#9773) üzenetére


ekkold
Topikgazda

A windowsok csak akkor csatlakoznak az l2tp vpn-re ha az ipsec be van kapcsolva a mikrotikben. IPsec nélküli l2tp-re nem csatlakoznak a windowsok. PPTP vpn-re viszont simán felcsatlakoznak, és bár kevésbé biztonságos, sebességben még mindíg az a leggyorsabb. Némi scripttel (és/vagy ügyes tűzfal szabályokkal) meg is támogatható a PPTP biztonsága.

(#9776) jerry311 válasza Ablakos (#9737) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tanúsítványokat lehet megújítani (=pl. egyszerűen a régi CSR-t újrahasznosítva) vagy teljesen újat kérni (=új private key, új CSR).
Mindkettő működik, új private key ajánlott, biztonságosabb így, mint 5-10 éven át ugyanazzal működni.
Arra figyelj még, hogy a Firefox/Chrome nagyon nyomatja a max 13 hónapos cert lejárati időt, míg az Apple Safarijának következő verziója egyszerűen érvénytelennek mutat majd mindent, ami 13 hónapnál hosszabb érvényes.

(#9777) jerry311 válasza bacus (#9758) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez nem mikrotik probléma (csak), nem tudom, hol van olyan tűzfal, ahol egyébként minden faxán megy, csak a torrentezést sikerült blokkolni.

Cisco, Palo Alto, Check Point, Fortinet, Meraki, Juniper. Nincs köztük otthoni felhasználásra szánt eszköz sem árban, sem könnyű kezelhetőségben, de szűrik a p2p protokollokat.

(#9778) Ablakos válasza jerry311 (#9776) üzenetére


Ablakos
őstag

Önaláírt CA-m van.A meglévő certeket akartam újítani (igaz csak 17-et), de nem találtam megoldást. Újat készítettem mindenkinek, de biztos van, ahol több százat is kell.

(#9779) jerry311 válasza Ablakos (#9778) üzenetére


jerry311
nagyúr

Meglévőt nem tudsz újítani, az meglévő cert nem változik.
Ha ugyanazt a CSR-t aláírod, akkor nyertél annyi időt, hogy nem kell új private key-t készíteni.

(#9780) Bgray


Bgray
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Mikrotik rb4011igs+rm routert meg egy Ubiquiti Nano HD-t. Az lenne a kérdésem, hogy a Mikrotik portjait lehet-e swithportként használni?
Ha lehet viszont az eszköz élettartamát jelentősen csökkentené akkor vásárolok Switchet.

DIGI 1000 -es csomagom van. Kábellel jelenleg 4 eszköz csatlakozna + a Digi modem és a Nano HD.

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.: Máté

(#9781) Adamo_sx válasza Bgray (#9780) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

(#9782) Bgray válasza Adamo_sx (#9781) üzenetére


Bgray
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget!

Üdv.: Máté

(#9783) lanszlo


lanszlo
csendes tag

Üdv!

Van egy Mikrotik RB960PGS típusú eszközöm, melynek egyik portján egy Meraki MR33-as AP van. Mivel az eszközhöz adott táp nem volt elégséges, hogy megtáplálja a Merakit PoE-n keresztül, így vásároltam hozzá egy erősebb tápot (perpill nem tudom már milyen, ha releváns a kérdésben, akkor majd megnézem). Minden szép és stabil a wireless hálózatot illetően, mégis a Mikrotik eszközömön a port ledje narancssárgán világít. Mivel sajnos a neten nem találok egyértelmű választ gondoltam megkérdezem itt. Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel, esetleg tipp, hogy az eszközben hol találok logot róla, hogy az interface-hez tartozó led miért narancs színű?

Az interface-hez tartozó PoE értékek normálisak, semmi rendellenes számot nem vettem észre. Illetve nincs működési gondom se, csak ez számomra olyan fura (vagy ez a default? :D)

Köszönöm!

(#9784) Beniii06 válasza lanszlo (#9783) üzenetére


Beniii06
őstag

Csak tippelek, mivel ugyanilyen eszközöm nincs:
- a LED egyben visszajelzi a link sebességet is, tehát ha gigabites porton csak 100-as sebességre áll be, jelezheti azt is(nem írtad, hogy villog vagy folyamatosan világít). Ellenőrizd le a Status fülön!
-illetve amelyik porton adod a PoE-t, azt az Interface-sben a PoE fülre kattintva átállíthatod a PoE módot (PoE Out) auto on-ról forced on-ra, hátha megoldja.

"Got any other secret weapons?"

(#9785) #42556672 válasza lanszlo (#9783) üzenetére


#42556672
törölt tag

Once PowerOutput is enabled in RouterOS, the Ethernet LED adds red color to it (green means Ethernet link is made, redmeans power but no link, red and green both means there is link and power)

A leírása szerint a zöld+piros=van link és van power, tehát ez a teljesen természetes jelenség.

(#9786) lanszlo


lanszlo
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek!

Valószínűsítem Kovindinka kollégánál lesz a pont. Hiába néztem az interface tulajdonságait, ott minden rendben van. Valószínűleg ott ment el a dolog nálam keresésben, hogy én az "orange" szakszóval próbáltam leírni a led színét és erre sok volt az irreleváns találat. Red + green egyszerre adja ezt a színt, gondolom minden rendben van vele így. Teljesen logikus számomra, hogy a dokumentáció így írja, ahogy fentebb a kolléga bemásolta (red + green egyszerre...) :F :W

Mindenesetre köszönöm, akkor ma is tanultam valamit :)

(#9787) bacus válasza lanszlo (#9786) üzenetére


bacus
őstag

És itt érdemes átismételni az additiv színkeverés alapjait :) Majd utána a festékboltban meg rájönni, hogy ott viszont csak a szubtraktív színkeveréssel foglalkoznak :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#9788) lanszlo válasza bacus (#9787) üzenetére


lanszlo
csendes tag

:DD

(#9789) Chal


Chal
addikt

Egy RB3011-en (6.45.8 fut rajta jelenleg) szeretnék hibrid portot konfigurálni, de nem akar működni a gyári doksik alapján a dolog.

A vlanok a bridgen vannak konfigurálva, vlan filtering segítségével, valahogy így:

/interface bridge
add name=bridge1

/interface bridge port
add bridge=bridge1 interface=sfp1
add bridge=bridge1 interface=ether10 pvid=30

/interface bridge vlan
add bridge=bridge1 tagged=sfp1,ether10 vlan-ids=20
add bridge=bridge1 tagged=sfp1,ether10 vlan-ids=30

/interface bridge
set bridge1 vlan-filtering=yes

Ezzel a configgal 2db trunk portot szeretnék csinálni (sfp1 és ether10), melyeken rajta van vlan 20 és 30, illetve az ether10-et szeretném hibriddé tenni (hogy access portként is funkcionáljon a vlan 30-ban).

A jelenség a következő:

Az sfp1-en a trunk működik tökéletesen, a másik végén egy Cisco van.

Az ether10-re ha kötök egy laptopot, akkor a 20-as és a 30-as vlanban is tudok vele forgalmazni, amennyiben a laptopon tagelem a forgalmat. Tag nélkül viszont nem működik a dolog, ez esetben a pvid=30 beállítás miatt ugye a 30-as vlanba kellene kerülnie, de ez nem történik meg.

Mit rontok el?

[ Szerkesztve ]

(#9790) rekop válasza Chal (#9789) üzenetére


rekop
senior tag

add bridge=bridge1 tagged=sfp1,ether10 vlan-ids=30
Ezt módosítanám így:
add bridge=bridge1 tagged=sfp1 untagged=ether10 vlan-ids=30

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9791) Chal válasza rekop (#9790) üzenetére


Chal
addikt

Gondoltam erre, de az lenne a cél, hogy legyen egy univerzális hibrid portom, amiben a vlan 30 tud működni tagged és untagged módon is (mármint nem ugyanazon időben, hanem rákötött eszköz függvényében).

Illetve:

"PVID - The Port VLAN ID is used for access ports to tag all ingress traffic with a specific VLAN ID. A dynamic entry is added in the bridge VLAN table for every PVID used, the port is automatically added as an untagged port."

Valamelyik hybrid port example-ben is kitérnek rá, hogy ne legyen felvéve untagged portként, mert erre való a pvid. Csak hát nem megy valamiért...

(#9792) rekop válasza Chal (#9791) üzenetére


rekop
senior tag

"...az lenne a cél, hogy legyen egy univerzális hibrid portom, amiben a vlan 30 tud működni tagged és untagged módon is"
Az előző hozzászólásodban nem ezt írtad, így nem is fog menni. Egy port nem lehet tagged és untagged ugyanabban a vlan-ban. A hibrid port mást jelent. (az én értelmezésem szerint, de he mégsem akkor úgyis kijavítanak majd)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9793) Chal válasza rekop (#9792) üzenetére


Chal
addikt

Nem is kellene hogy tagged és untagged legyen (egyszerre), illetve a hibrid port csak ingress irányból nézve untagged. Más eszközöknél (és a doksi szerint itt is) a natív vlan/pvid akkor jön képbe, ha a portra kötött eszköztől untagged frame érkezik, ilyenkor ráteszi a pvid-nél megadott taget. Az csupán a véletlen műve, és nincs is nagyon relevanciája, hogy ugyanez a vlan amúgy rajta van e a trunkon. Tudtommal ez így szabványos (illetve ezer helyen láttam már (nem Mikrotiken), de ez persze nem jelent semmit), de én is csak szőr mentén vagyok hálózatos :)

[ Szerkesztve ]

(#9794) rekop válasza Chal (#9793) üzenetére


rekop
senior tag

Ok, most már akkor értem hogy mit szeretnél! :)
Viszont akkor működnie kell, ahogy írtad. De kipróbáltam én is, az alábbiak szerint:
/interface bridge
add name=bridge1 vlan-filtering=yes
/interface bridge port
add bridge=bridge1 interface=eth1
add bridge=bridge1 interface=eth4 pvid=30
/interface bridge vlan
add bridge=bridge1 tagged=eth1,eth4 vlan-ids=20
add bridge=bridge1 tagged=eth1,eth4 vlan-ids=30
Így ha eth4-en az ingress traffic untagged akkor vlan30-ba kerül, ha pedig tagged akkor megfelelően vlan20 vagy vlan30-ba.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9795) Chal válasza rekop (#9794) üzenetére


Chal
addikt

Köszi hogy megnézted! Viszont akkor a fene se érti hogy nálam miért nem megy. Milyen Mikrotiken nézted, illetve milyen siwtch chip van benne?

[ Szerkesztve ]

(#9796) rekop válasza Chal (#9795) üzenetére


rekop
senior tag

Én egy régi RB750GL-en néztem. Nekem is az jutott még eszembe, hogy esetleg valami switch chip limitáció lehet nálad. Bár a 3011 nem hiszem, hogy kevesebbet tudna.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#9797) Chal válasza rekop (#9796) üzenetére


Chal
addikt

Amúgy lehet hogy teljesen rossz úton járok, mivel a 3011-ben 2db QCA8337 van switch oldalon, amik nem tudnak hw offloadot ezzel a configgal (vlan filtering on bridge). A régi módszerrel (vlan setup switch szinten) elvileg menne a hw offload, de azzal meg egyáltalán nem működött, nem csak a hibrid port, hanem a vlankezelés úgy általában. Azt hiszem olvasgatnom kell még.

(#9798) stickermajom


stickermajom
addikt

Otthoni hAP AC2 az éjszaka folyamán bridge modeba rakta magát egy Digis ZTE eszköz mögött, előtte ment a PPPoE rendesen.
Annyi változás történt, hogy egy TP-Link nanoroutert kötöttem rá estefele kliensként az egyik eszközöm miatt amihez nem ér el a kábel.

Ez bug lesz vagy feature?

(#9799) ekkold válasza stickermajom (#9798) üzenetére


ekkold
Topikgazda

>Ez bug lesz vagy feature?
Konfig kérdése... mivel nem tudjuk mi van beállítva a hAPac2-n, így esély sincs rá, hogy bárki is kitalálja mi a gond. (Tudod: van egy zöld autóm ami reggel nem akart indulni, mi romolhatott el benne? Tegnap még működött! Kb ilyen volt a kérdésed.)
Még az is lehet, hogy éjszaka széthekkelte valalki, vagy ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#9800) stickermajom válasza ekkold (#9799) üzenetére


stickermajom
addikt

Tehát létezik olyan beállítás a RouterOS-ben amitől egy bizonyos külső behatásra át tud állni bridge modeba automatikusan. Ok. Ennyi is elég lett volna. Én értem, hogy aki Mikrotiket használ rohadt menő és cli output nélkül kérdésre sem tud válaszolni, de na.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.