Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) Beniii06 válasza Thusor (#10950) üzenetére


Beniii06
őstag

[link] [link]

Szintén. A többire nem írták volna, hogy vonatkozik(hello datára talán :F ), de azért óvatos lennék.

"Got any other secret weapons?"

(#10952) E.Kaufmann válasza bambano (#10945) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az öreg bácsik biztos ismerik :P
Amúgy köszönöm! :R

Zwodkassy:
Úgy NAT-oltam volna, hogy a helyi eszköz a router címét használta volna NTP szervernek és a router NAT-olta volna tovább más időszerverre, egy script meg frissítette volna, mely IP-re is irányítsa át, de ezt most félreraktuk.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10953) Marcelldzso válasza Beniii06 (#10947) üzenetére


Marcelldzso
tag

Egyedi előfizetésről van szó pont azért, hogy ilyen ne forduljon elő, de áttanulmányozom majd a szerződést.

Visszatérve az eszközválasztásra, ez arra való amit szeretnék?
Távoli mobiltornyot elérni? Az eszköz mögé természetesen raknék valami routert.

(#10954) #42556672 válasza Marcelldzso (#10953) üzenetére


#42556672
törölt tag

Ennek az eszköznek van egy 25fok nyílásszögű 17dBi nyereségű antennája. Ha a bázisra van rálátás biztosan fog működni, a sebességre senki nem fog garanciát vállalni.

(#10955) lionhearted válasza #42556672 (#10954) üzenetére


lionhearted
őstag

A nyeresége meg frekvencia függő, szóval B20-ra kevesebb.

Ilyen távolságra nekem az SXT üzemel, összehasonlítani nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#10956) grabber válasza Marcelldzso (#10946) üzenetére


grabber
addikt

Szerintem az olcsóbb LHG is jobb,mert hiába LTE6,ha csak 100Mbit-es portja van. Itthon az LTE kártya kell.
De ha tudod merre vannak a tornyok,akkor olyat válassz amire optikai rálátás van,még ha messzebb is van. Telefonra lehet letölteni appokat amik kilistázzák a mobil tornyok térerejét és hogy milyen frekin adnak.

SXT-nek gyengébb az antennája,ha nem kell kimaxolni a nyereséget az is lehet akár.

(#10957) byson55 válasza grabber (#10956) üzenetére


byson55
tag

http://cellavadasz.openstreetmap.hu/#map=6/NaN/NaN&id=3837297704

itt elvileg kicsit lehet tájékozódni.
(fórumon találtam, telefonon nekem nem megy, gépen meg még nem nagyon nézegettem) :)

(#10958) Marcelldzso


Marcelldzso
tag

Sziasztok,
Köszönöm a hasznos válaszokat, a cellavadászt megtaláltam, ezek alapján néztem a lehetőségeket. Ma bejártam a terepet. A vételi pont 2 torony között van az egyik teljes takarásban a másik pedig rálátással. Ha a tetőre rakjuk akkor még a fák sem takarnak be annyira.
Vázoltam a lehetőségeket most döntésre várunk.
Úgy néz ki, hogy a Voda lesz a befutó, mert ha bevisszük a netet, akkor adnak bázisállomást is, így a mobiltelefonálás is megoldott lesz.
Telenornál ma megérdeklődtem személyesen, ezen az előfizun nincs napi 35gb korlát, mehet a routerbe is a sim, de bázisállomást nem tudnak adni.

grabber:
Erre gondoltál?
https://mikrotik.com/product/lhg_4g_kit

[ Szerkesztve ]

(#10959) grabber válasza Marcelldzso (#10958) üzenetére


grabber
addikt

Nem a 4G-re,mert az mást kártyát jelent mint az LTE. Erre:
https://mikrotik.com/product/lhg_lte_kit

(#10960) Marcelldzso válasza grabber (#10959) üzenetére


Marcelldzso
tag

Köszönöm!

ExtraComról hallott már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#10961) Beniii06 válasza Marcelldzso (#10960) üzenetére


Beniii06
őstag

Mobil internet flottának tűnik, ezért a flottás topikban érdeklődnék a helyedben.

"Got any other secret weapons?"

(#10962) grabber válasza byson55 (#10957) üzenetére


grabber
addikt

Tudtam,hogy van ilyen csak fejből már nem emlékeztem rá. De ez hasznos,köszi.

(#10963) Intelligencs

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy a hAP ac² vajon tud olyat, mint a Cisconál a port-channel? Tehát összegroupolni két gigás portot? Új Synology NAS vásárlását tervezem, aminek két gigabites linkje lesz, és gondoltam jó móka lenne megduplázni a sávszélességet a router irányába.

Amúgy nézegetem ezt a hAP ac²-t, és hihetetlenül olcsónak tűnik a tudásához képest. Egyedül a wifije aggaszt, azt írjátok itt többen, hogy nem olyan gyors mint a kommersz AC-s routerek. Ezért még olyan kérdésem lenne, hogy esetleg tudtok ajánlani valami alternatívát Mikrotik fronton, ami nem wifis, és akkor milyen konkrét AP-t tegyek még mellé? Hogy kell ezt elképzelni, ugyanúgy mint a Cisconál, hogy az AP-t ethernettel rákötöm, mint a Wireless Controller - Access Point relációban, csak itt maga a router a WLC is egyben?

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#10964) PBA válasza Intelligencs (#10963) üzenetére


PBA
aktív tag

Normális WIFI-hez szerintem ne Mikrotiket használj. Utálni fognak itt érte engem, de AP-nak inkább Ubiquity-t javaslok, használok. Tapasztalat alapján...

[ Szerkesztve ]

(#10965) #68216320


#68216320
törölt tag

Mi lehet az oka, hogy nem enged az mANT 15s AP más frekiket kiválasztani? Ez elég kevésnek tűnik szerintem.
[kép]

(#10966) Lenry válasza #68216320 (#10965) üzenetére


Lenry
félisten

Két tippem van:
- túl széles a 80 MHz-es sáv, és nem enged egymásba lógó frekvenciákat
- nem választottál országot

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10967) #68216320 válasza Lenry (#10966) üzenetére


#68216320
törölt tag

Utóbbi nyert, köszi.
Mondjuk a legtöbb freki szürkével van jelölve, de kiválasztható. Elméletileg működik is.

(#10968) Madara-san


Madara-san
tag

Sziasztok!

Mikrotik (hAP AC) + DIGI port forward-dal kínlódok már egy ideje, sehogy nem akar működni. A DIGI eszköze bridge-ben van, pppoe-n csatlakozom rá. Próbáltam quickset-el is beállítani, illetve teljesen a nulláról ez alapján. Másik szolgáltatónál ugyan ez a router, nagyjából ugyanilyen beállításokkal tökéletesen ment.

/ip firewall export:
/ip firewall filter
add action=drop chain=input dst-port=53 protocol=udp src-address=\
!192.168.0.0/16
add action=fasttrack-connection chain=forward connection-state=\
established,related dst-address=192.168.88.0/24
add action=accept chain=forward connection-state=established,related
add action=drop chain=input comment="Invalid csomagok eldob" connection-state=\
invalid
add action=drop chain=forward comment="Invalid csomagok eldob" \
connection-state=invalid
add action=accept chain=input comment="Established connections" \
connection-state=established
add action=accept chain=input in-interface=!pppoe-digi src-address=\
192.168.0.0/24
/ip firewall mangle
add action=change-mss chain=forward new-mss=1440 out-interface=pppoe-digi \
passthrough=yes protocol=tcp tcp-flags=syn tcp-mss=!0-1440
/ip firewall nat
add action=masquerade chain=srcnat out-interface=pppoe-digi src-address=\
192.168.88.0/24
add action=dst-nat chain=dstnat dst-port=51413 in-interface=pppoe-digi \
protocol=tcp to-addresses=192.168.88.100 to-ports=51413

/ip address print:
# ADDRESS NETWORK INTERFACE
0 192.168.88.1/24 192.168.88.0 bridge1
1 D 100.67.1.163/32 10.0.0.1 pppoe-digi

Az a 10.0.0.1 pl. nem tudom, hogy micsoda. Van esetleg ötletetek, mit csináljak? Esetleg valaki, aki szintén digis és mikrotiket használ? Köszönöm előre is a segítséget! :R

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#10969) Kenderice válasza Madara-san (#10968) üzenetére


Kenderice
senior tag

NAT-olva vagy. A 100-zal kezdődő IP-cím azt jelenti.
Hívd fel őket, hogy vegyenek ki a NAT-ból...

(#10970) Madara-san válasza Kenderice (#10969) üzenetére


Madara-san
tag

Ahh értem, tehát akkor nem is az én oldalamon van a hiba. Köszi! :) Hívom is őket.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#10971) jerry311 válasza Intelligencs (#10963) üzenetére


jerry311
nagyúr

A port-channel (link aggregation, stb) csak akkor segít a sebességen, ha több kliens van, és egy-egy kliens sebessége így sem fog 1G fölé menni.

A második részre: igen, kb. ugyanaz mint a WLC - AP kapscolat.

(#10972) Pille99


Pille99
tag

Sziasztok.
Ez az első MikrotIK routerem (hAP ac²). Tűzfalnak használom a TP-Link Deco X20 elé, mert az mindenkit beenged. Majdnem mindent sikerült beállítani., de a router mögül nem érem el az eszközeimet, ha külső IP cím alapján akarom. Mobil netre kapcsolva minden rendben. Belső Ip cím alapján is.
Mit ronthattam el?

(#10973) adika4444 válasza Pille99 (#10972) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A Hairpin NAT-ot kell beállítani, utána menni fog belső hálózatról is a külső IP-s elérés.

üdv, adika4444

(#10974) Pille99 válasza adika4444 (#10973) üzenetére


Pille99
tag

Nem tudtam megcsinálni. hogy jön ide WEB server?

(#10975) Lenry válasza Pille99 (#10974) üzenetére


Lenry
félisten

sehogy, nyilván vonatkoztasd át a saját helyzetedre, a webszerver csak egy példa, akármilyen belső eszköz lehetne

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10976) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Mi lehet olyankor a baj, ha a PPTP szerverre w10 gép(ek)ről nem tudok csatlakozni, android-os telefonról meg egyből megy?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#10977) Lenry válasza Laca0 (#10976) üzenetére


Lenry
félisten

log mit mond?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10978) Laca0 válasza Lenry (#10977) üzenetére


Laca0
addikt

Semmit. Hogy tudnám beállítani, hogy lássam a próbálkozásokat?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#10979) Laca0 válasza Laca0 (#10978) üzenetére


Laca0
addikt

A 1723-as TCP port (DST) és a GRE bent van a szabályok között. INPUT chain, accept. De 0 rajtuk a forgalom. Nincs előttük tulajdonképpen semmilyen más szabály. Ezeknél be van kapcsolva a log, de nincs rajtuk forgalom.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#10980) Lenry válasza Laca0 (#10979) üzenetére


Lenry
félisten

ha nem nő a számláló a porton, akkor el sem jut a csomag a routerig

egyébként van valami különösebb oka a PPTP-nek?
csak mert az L2TP/IPSec-et alapból tudja a Win10, egy csomó Androidos telefon, a Mikrotik is, beállítani semmivel sem bonyolultabb, mint a PPTP-t, de biztonságosabb annál

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10981) Laca0 válasza Lenry (#10980) üzenetére


Laca0
addikt

Igen. Lehet, hogy azzal szivatom magam, hogy a telefon a router wifijére volt csatlakozva. Onnan persze, hogy ment a vpn, elég intelligens ahhoz...
Ez egy R11e -LTE router, tkom kártyával. Lehet, hogy az "internet" APN eleve nem engedi a külső csatlakozást? Lehet, hogy már nincs is IPv4 rajta...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#10982) Lenry válasza Laca0 (#10981) üzenetére


Lenry
félisten

a mobilnet sokszor NAT-olva van, szóval esélyes, hogy ott akad el a téma

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10983) Laca0 válasza Lenry (#10982) üzenetére


Laca0
addikt

a vodafone-nál van olyan apn név, ami nem használ nat-ot.
a telekomnál is csak kell ilyennek lennie...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#10984) Lenry válasza Laca0 (#10983) üzenetére


Lenry
félisten

Telekomék egy sima földi vezetékes kapcsolatot is képesek NAT-olni, majd pont a mobilnetnél ne csinálnák? :D
amúgy lehet hogy van ilyen APN-jük, ebben nem vagyok otthon

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10985) byson55 válasza Laca0 (#10983) üzenetére


byson55
tag

Telekomnak publikusként pillanatnyilag elvileg nincsen.

(#10986) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség portnyitásban.
Adott egy MIKROTIK LHG LTE6 kit legfrisebb RouterOS.
Mögötte egy Xiaomi 3G router 192.168.31.1 saját ip címmel.
Egy Plex szervert üzemeltem be és kintről is elérhetővé akarom tenni.
Ugye az adott, hogy a Xiaomi routerben nyitok portot, ezt már csináltam.
RouterOSben még nem, nem tudom hol kell. Ebben kellene segítség.
Ugye a RouterOSben a Xiaomi router saját ipcímét (192.168.31.1) és az abban lévő nyitott portot kell megadnom?
Vagy a Mikrotik által kiosztottat?
Na itt kellene segítség, anno a Huawei routernél megoldottam, működött is szépen.
Köszönöm! :R

(#10987) Kenderice válasza sepsi0 (#10986) üzenetére


Kenderice
senior tag

A portforwardot arra az eszközre kell irányítani, amin a plex szerver fut és azon az eszközön kell beállítani, amelyik routol.

Szerintem tedd át a mikrotiket lte passtrough módba és akkor a mögöttes routeren tudod a portforwardot beállítani.

(#10988) sepsi0 válasza Kenderice (#10987) üzenetére


sepsi0
őstag

Ezzel csak az a gond, hogy nem érem el a Mikrotiket, nekem az kell. Igen egyszerűbb lenne, ha csak a Xiaomi routolna..
Na mindegy, megoldom valahogy, eddig is ment. :)

[ Szerkesztve ]

(#10989) mrzed


mrzed
senior tag

Lassan itt lesz a T optikai hálózata. A 2000/1000 netről már lemondtam, a jelenlegi technikai megvalósításban tényleg felesleges érte többet fizetni. A fenti apropóból felmerült bennem a gondolat, hogy a belső hálózatot gigabit fölé kéne fejleszteni. Szomorúan tapasztaltam, hogy az otthoni felhasználásra szánt eszközök között szinte nulla a kínálat. Profi eszközökből kivitelezni pedig szinte megfizethetetlen, tehát ez a projekt is felejtős egyelőre.
Most már csak egy kérdésem maradt:
1000/1000-es nethez érdemes egy hap ac2-t RB4011iGS+RM -re cserélni?
A hap ac2 átavanzsálna wifi ap-nek.

(#10990) bambano válasza mrzed (#10989) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a 10 giga valóban drágább, de azért már nem elérhetetlen.
van 8 sfp+ portos mikrotik switch, 110 rugó bruttó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10991) mrzed válasza bambano (#10990) üzenetére


mrzed
senior tag

Igen, azt is nézegettem, viszont ahhoz kell még x darb S+RJ10, na meg a gépekbe is hálókártya, stb... Igazából a jövőre nézve nem ártana egy legalább két darab sfp+ porttal rendelkező router sem (azt feltételezvén, hogy a szolgáltató kegyeskedik majd a későbbiek folyamán egy porton is kiengedni a gigabit feletti sávszélességet).

(#10992) Lenry válasza mrzed (#10989) üzenetére


Lenry
félisten

1000/1000-es nethez érdemes egy hap ac2-t RB4011iGS+RM -re cserélni?
csak emiatt fölösleges. nálam gond nélkül elviszi a gigabites T netet a hap ac2

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10993) jerry311 válasza mrzed (#10991) üzenetére


jerry311
nagyúr

Majd egyszer, amikor tényleg kell, meg amikor már olcsóbb lesz.

(#10994) mrzed válasza Lenry (#10992) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszönöm.
Kell hozzá a fasttrack, vagy megy neki izomból is?

(#10995) Lenry válasza mrzed (#10994) üzenetére


Lenry
félisten

kell hozzá

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10996) mrzed válasza jerry311 (#10993) üzenetére


mrzed
senior tag

Hát igen, én is erre jutottam...
Most még csak akkor jönne jól, ha teljes gőzzel megy a letöltés és közben a nas-ra/ról is másolgatnék cuccokat. Ez meg még azért nem olyan gyakori, hogy emiatt több százezret öljek hálózatfejlesztésbe.

Lenry:
Köszi még egyszer.

(#10997) jerry311 válasza mrzed (#10996) üzenetére


jerry311
nagyúr

Én vettem, nem kellett volna.
Sima gigabites kellett volna SFP-vel, mert nekem az UTP-nél vékonyabb optika volta lényeg, ami még az áramot sem vezeti. 1G-n sokkal olcsóbb lett volna az egész.
Na de mindegy, ha már itt van megtartom a 4011-et.

(#10998) bambano válasza mrzed (#10991) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem kell s+rj10
szerintem a rezes 10g ma még indokolatlanul drága, olcsóbb, ha sfp+ portos cuccokat használsz dac kábellel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10999) noorbertt válasza Kenderice (#10987) üzenetére


noorbertt
őstag

Szia,

Tudnál segíteni hogyan kell beállítani a lte passt a másik routernak?
Nálam egy unifi USG tölti be a router szerepét és szeretném ha az is maradna, LHG lte6kit fogja be a netet és onnantól az USG-n szeretnék mindent beállítani.
Plusz hátrány hogy perpillanat csak az Android mikrotik app van amivel tudom kezelni a LHG routert.

Köszönöm

(#11000) Kenderice válasza noorbertt (#10999) üzenetére


Kenderice
senior tag

Én nem tudok segíteni, mivel nincs mikrotik eszközöm.
Egyelőre infót gyűjtök mert az ősszel egy ilyen LHG kit-et kell telepítenem, routerrel mögötte és távolról is el kell érnem 1-2 mögöttes eszközt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.