Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97801) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Mi a különbség az ATX: 2,4 és 2,3 között?
Csak a méret?

[ Szerkesztve ]

(#97802) jacint78 válasza elvismail (#97800) üzenetére


jacint78
addikt

Ne cseréld le a ventilátort, ha halkabb kell, a tápot cseréld egyben pláne, ha erős géped van.

type your text here..

(#97803) Turbolada II válasza elvismail (#97800) üzenetére


Turbolada II
őstag

Vegyél egy olyan tápot mint az enyém és garantáltan nem fogsz hallani semmit. Milyen a gyári ventije Globefan?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#97804) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok Erről mi a véleményetek?

[link]

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#97805) DR|FTK|NG válasza Whysperer (#97804) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Nem rossz tápegység, de én ezek közül választanék(mint HSM is): Corsair RMx, EVGA G2, ezen kívül EVGA GS, Super Flower Leadex Gold(világít, fekete, fehér és szürke színben kapható).
Egyébként milyen gépbe kerülne?

(#97806) Whysperer válasza DR|FTK|NG (#97805) üzenetére


Whysperer
addikt

Igen ide hamrabb írtam mint Ő válaszol tamott. szóval igen azok közül fogok

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#97807) dudika10 válasza jacint78 (#97802) üzenetére


dudika10
veterán

Simán lehet ventilátort cserélni, ha tudja az ember, mit csinál... :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#97808) jacint78 válasza dudika10 (#97807) üzenetére


jacint78
addikt

A kérdéséből ítélve, ez így van szerinted? :U

type your text here..

(#97809) dudika10 válasza jacint78 (#97808) üzenetére


dudika10
veterán

Mondom másként:
Simán lehet ventilátort cserélni, ha valaki olyan áll a hátad mögött, aki tudja, hogy mit kell csinálnod.
Éppen ezért kért segítséget.

Inkább kérdezted volna meg, hogy milyen gépet szeretne rákötni. Az esetleg segítség lett volna.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#97810) MMIX válasza MMIX (#94996) üzenetére


MMIX
addikt

ENERMAX Platimax D.F. 600W (EPF600AWT) teszt. www.itocp.com

(#97811) jacint78 válasza dudika10 (#97809) üzenetére


jacint78
addikt

Én is mondom másképp.
Ez nem ilyen egyszerű! Az alacsonyabb ventilátorfordulathoz, egyrészt megfelelő méretű hűtőbordák kellenek, másrészt pedig nem csak a hűtőbordákon lévő alaktrészek vannak úgy kialakítva, kiválasztva, hogy azokat ventilátor fújja egy bizonyos légmennyiséggel, hanem maguk a folytók és a trafók is. Egy tápot csendesíteni csak úgy lehet, hogy alacsonyabb fordulatú ventilátort teszel bele, máshogy nem. Ha nála az a ventilátor nagyon felpörög, akkor nem valószínű, hogy olyan alacsony terhelésen menne az a táp. Azok a szerencsétlenek 500W-ra egy darab mosfetet használnak a PFC-hez, ha az nincs rendesen meghűtve a fojtójával együtt, szétdurran a fenébe és viszlát. (amúgy az új FSP hyper-ekben is az nem tetszik többek között :W )

type your text here..

(#97812) dudika10 válasza jacint78 (#97811) üzenetére


dudika10
veterán

Köszönöm szépen, de villamosmérnök vagyok vagy mifene. Azt hiszem értek a témához valamicskét.

" Egy tápot csendesíteni csak úgy lehet, hogy alacsonyabb fordulatú ventilátort teszel bele, máshogy nem. "
Pff... Köszönöm, nincs több kérdésem.
Tehát a piacon kapható ventilátorok csak fordulatszámukban különböznek, és egy ventilátor azért hangos, mert sokat forog. Ma is tanultam valamit. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#97813) jacint78 válasza dudika10 (#97812) üzenetére


jacint78
addikt

Akkor halljam, hogy miben tévedek! Ventilátorokkal ne vitatkozzunk, szinte a piacon lévő összes ventilátort nagyonjól ismerem, vezérlőt is csináltam már, amit szintén teszteltem nagyonsok ventilátorral és a néhány dB-es különbség azonos fordulaton tökéletesen lényegtelen. Valóban vannak olyan ventilátorok amik kevesebb zajal dolgoznak, de ezek általában PC-tápba tökéletesen alkalmatlanok, mivel a legtöbb el sem induln olyan feszről amivel a tápok jórésze a beépített ventilátorokat járatja. Azt alapban feltételezem, hogy nem a csapágy nyöszörög benne, tehát érdekelne a véleményed arról is tisztelt mérnök úr, hogy mennyiben térnek el a ventilátorok egymástól. Az a táp alapban sem egy sikerültörténet, hagyjuk békén benne a ventilátort, vagy legfeljebb gyorsabbra cseréljük.

type your text here..

(#97814) Turbolada II válasza jacint78 (#97813) üzenetére


Turbolada II
őstag

Én úgy tudom a cfm és az air pressure minimális eltérésével lehet ventit cserélni. De 3 fő probléma van: a tápokban lévő ventik nagyobb igénybevételhez vannak tervezve ("kvázi ipariak") mint pl. az Arctic 12 centisei, kevés olyan kommersz venti van ami elindul pl. 0,3V-ról (tehát halk is és tegyük fel olyan csapágyazása van ami bírja az alacsony fordulatot), ha találunk is ilyen ventit az nem 2-3 ezer forint lesz , hanem inkább a duplája.

Szóval nem lehetetlen, de nagyon nehéz feladat ideális ventire cserélni. Személy szerint ezért vettem BQT tápot. Soha többet Yate Loon-t. :)

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#97815) jacint78 válasza Turbolada II (#97814) üzenetére


jacint78
addikt

Így is kell, ha halk tápot akarsz, akkor olyat kell venni ami arra lett tervezve, hogy halkan tudjon járni. Amúgy igen jellemző indulófeszültség a 4V, amivel a gyáriak már 3-500rpm fordulaton pörögnek, amíg egy drága tuingventilátor épp próbálgat elindulni (sok ilyet láttam házilag megkókányolva megbarnult nyákkal). Igazából nem is abból van a baj, hogy a ventilátor amit beleraknak kevesebb levegőt szálítana például, hanem a karakterisztikával, ahogyan reagálnak a különböző feszültségekre. A tápok gyári ventilátorai kezdetben sokat gyorsulnak, majd ahogy elérik a csúcsfeszt már kevésbbé, de a puccos tuningventilátorok épp ellenkezőleg dolgoznak, tehát alacsony fesszel a fordulat is nagyon alacsony (ha elindul egyáltalán), ezért nem jók tápba. Nekem van 2 rekesz ventilátorom én is cserélem a ventilátort minden tápomban, de így is úgy kell válogassak sok közül és mérem, ellenőrzőm, hogy a tápban nem-e melegszik valami túl, ráadásul úgy választom meg a tápokat is, hogy alul legyenek terhelve, így nem okoz gondot. a ventilátor csere, de egy CTG-ben ami alapban is nagyon pörög, veszélyes a ventilátor csere, pláne,ha laikus csinálja még akkor is, ha valaki segít neki!

Mondjuk járható út lehet esetleg, kivezetni a tápból a ventilátor kábelét és az alaplapra kötni, de akkor megintcsak nem a táp hőmérsékletéhez lesz szabályozva az ventilátor.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#97816) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Kérek, mindenkit, hogy maradjunk a topik témájánál. :R
Ezt a diskurzust a Tápokról alaposan - mélyvízben, vagy privát üzenetben folytassátok.

(#97817) Turbolada II válasza DR|FTK|NG (#97816) üzenetére


Turbolada II
őstag

Témánál vagyunk. Én pl. arra akartam kilyukadni, hogy ilyen esetben érdemes új tápot venni. (Kivéve ha találunk bele gyári ventit)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#97818) DR|FTK|NG válasza Turbolada II (#97817) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Nem rád értettem, a többiek hozzászólásai hamar elmehetnek személyeskedő stílusba, és ezt meg szeretném előzni.

(#97819) mester777


mester777
tag

Sziasztok!
Tegnap megrendeltem ezt a konfigot:

A táp elég lesz arra is, ha majd egy videokártyát akarok bele venni (középkategóriásat), vagy még most módosítsam a rendelést?
Ha nem elég, akkor megírnátok, hogy milyet vegyek helyette?
Szeretném, ha HALK lenne a táp! :)

Előre is köszönöm szépen :)

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#97820) DR|FTK|NG válasza mester777 (#97819) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Meglepően sokmindent elbír. :K
Halkság: emberfüggő, sokan halknak nevezik, de vannak olyanok is, akik nem nevezik se halknak, se hangosnak. Ezzel szerintem jól leírtam. :D

(#97821) anarchic


anarchic
tag

Sziasztok!

Keresek, 80+ tápot Gamer PC-be.
Jelenleg egy régebbi kiadású Be quiet dark power pro 530w van benne ezt annó 2006 ban vettem még.
Ezen nagyon bejött, hogy van FAN kivezetés. Ezt szeretném ha lenne a következőn is.

Szerettem volna ugyanettől a gyártótól vásárolni de a házam nem engedi ugyan is max 160mm hosszú fér bele. "Bitfenix prodigy" így hát a Zone power kilőve mert az 175mm..

Ezt találtam eddig de sok jót nem olvastam róla. COUGAR GAMING CMD 600

köszönöm segítségeteket!

Gép:
Asrock B150 itx
G4400 (ez majd i5-re v i7-re lesz cserélve)
2x4gb ddr4 hyperx
Asus gtx 760 DCU2 (ez is lesz cserélve)
dds+hdd

[ Szerkesztve ]

etc..

(#97822) Savanya válasza anarchic (#97821) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem 500W-os Cougar volt. Monitorozó része igen jó és lehet 2db ventit szabályozni . HEC belsős és ez az egyetlen negatívuma . Pozitívum : kábelei lapkábelek , igen halk és praktikus a monitorozó része .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#97823) DR|FTK|NG válasza anarchic (#97821) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Cougar(HEC leányvállalat)... hát... ha magamnak lenne, akkor egy jó CM VS-t(nem keverendő össze az alsó kategóriás Corsair VS-sel) Corsair RMx-et, EVGA GS-t, EVGA G2-t, Seasonic G-t, Seasonic S12G-t, vagy SF Leadex Gold-ot néznék. Ha a monitorozás fontos, akkor az ismert és jól bevált Corsair RM650i-t ajánlom(a gépedhez egyébként 350w is elég, és nem kell sokkal több, ha csúcskategóriás VGA-t is tervezel bele). Egyébként erről a tápról nem találtam részletesebb tesztet. Nem tűnik vészesnek, de én személy szerint mást ajánlok helyette.

A venti kivezetés mihez kell?

(#97824) anarchic válasza DR|FTK|NG (#97823) üzenetére


anarchic
tag

Megszoktam, hogy a gép leállásakor a ventik pörögnek még vagy 3 percig.
De lehet ez csak a Be Quiet tápoknál van.

etc..

(#97825) DR|FTK|NG válasza anarchic (#97824) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Enermax-nál is így van(de azok már nem a régiek).
Egy ötlet: ha energiaigényes dolgot végzel a gépeden, akkor három percig semmi energiaigényes dolog ne menjen, majd kapcsold ki a gépet. Megoldva. :DDD

(#97826) anarchic válasza DR|FTK|NG (#97825) üzenetére


anarchic
tag

Ismert eljárás :))

Super Flower Leadex SF-650F14MG
Csak itt találtam ilyet van rá esély, hogy lesz vagy vegyem innen :D

[ Szerkesztve ]

etc..

(#97827) DR|FTK|NG válasza anarchic (#97826) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Jó tápegység, ha nem zavar, hogy világít. :K
Nekem az Emag nem a legszimpatikusabb, a kisebb van a Merlinhardvernél ~34k-ért, én inkább azt venném onnan, annyi watt is elég: [link]

(#97828) anarchic válasza DR|FTK|NG (#97827) üzenetére


anarchic
tag

Már akinek betölt az arukeresohu :)

Bár a Merlineseket ismerem.

[ Szerkesztve ]

etc..

(#97829) Grave_444 válasza anarchic (#97828) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Merlinnél alapból is drágább és még a szállítás is rájön, egyértelműen Emag-ról a nagyobb. :)

(#97830) anarchic válasza Grave_444 (#97829) üzenetére


anarchic
tag

Nem néztem a 650-es méreteit csak utólag és az megbukott mert 200mm :/

Bár a gyártó oldalán a 550-es is 180mm kissé érdekes.

[ Szerkesztve ]

etc..

(#97831) Grave_444 válasza anarchic (#97830) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Igaz, ezt én se figyeltem.

(#97832) dime27


dime27
őstag

Sziasztok!

Megjött az uj fehér Super Flower Leadex 750W-os tápom!
Kérdés:
Ugye a hátulján van egy kapcsoló auto-eco funkciokkal!
Én leirás alapján ugy értelmeztem hogy ez a táp csak ECO üzemmodban kapcsolja be egy bizonyos hőmérséklet felett a benne levő ventillátort! Vagy tévedek, rosszul értelmeztem?! Viszont akkor az auto üzemmod mire való, mivel mikor kivettem a dobozbol abban az állásban volt a kapcsoló!
Idővel majd tuningolt 3930k-t fog kiszolgálni szóval tuningolt rendszer alá melyik üzemmódot érdemesebb majd használnom?! :F
Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#97833) DR|FTK|NG válasza dime27 (#97832) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

-Ha nem eco módban van, akkor mindig megy a ventije. Mindkét esetben szabályozza a ventit.
-Teljesen mindegy, tudja, hogy mikor kell bekapcsolni.

(#97834) dime27 válasza DR|FTK|NG (#97833) üzenetére


dime27
őstag

Huuu köszi a gyors választ!A mostanitol egy sokkalta nagyobb házban lesz majd és mivel szeretném ha csend lenne a szobában lehetséges, hogy akkor eco üzemmódban fogom majd használni, remélem ez nem fogja a tuningolhatóságot "csökkenteni", ilyesmi... :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#97835) werminator


werminator
csendes tag

Üdv!

Az alábbi pchez egy FPS Hyper m 500w-os tápot gondoltam. Elég lesz hozzá?

PROCI: i5 6500+DEEPCOOL GAMMAXX 300
RAM: Kingston 2x8GB DDR4 2133MHz HyperX Fury Black
SSD: 240GB KINGSTON HYPERX FURY
HDD: 1 TB
VGA: 970 GTX vagy RX 480

Válaszokat előre is köszönöm! :)

(#97836) DR|FTK|NG válasza dime27 (#97834) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen. :)
Nem befolyásolhatja. :N


werminator(#97835)
Szia.

Bőven elég lesz. :K

(#97837) werminator válasza DR|FTK|NG (#97836) üzenetére


werminator
csendes tag

Köszönöm a villámgyors választ :)

(#97838) DR|FTK|NG válasza werminator (#97837) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen. :)

(#97839) dime27 válasza DR|FTK|NG (#97836) üzenetére


dime27
őstag

És nem lesz baja a tápnak ha mondjuk tuningolva le lesz terhelve mind a 12 szál a prociban és nekem eco üzemmódba lesz kapcsolva és nem fog forogni a venti benne?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#97840) DR|FTK|NG válasza dime27 (#97839) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Nem lesz baja, tudja, hogy mikor kell bekapcsolni. :K

(#97841) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A meglévő pc-m szeretném egy kicsit felújítani (alaplap és processzor csere) A processzor Core i5 6500, az alaplap Gigabyte GA-H170-D3HP lenne, 16 GB G.skill 2133 Mhz 1.2 V DDR4 kerülne bele. Maradna az asus nvidia Geforce GTS450 videokártya, a 128 GB Samsung 850 pro ssd és 2 samsung hdd (500 és 320 GB) A jelenlegi tápom egy Chieftec GTS450A. Szerintetek érdemes tápegység cserében is gondolkodnom? Ha igen, milyen tápegységet javasolnátok helyette? Előre is köszi a segítséget.

(#97842) DR|FTK|NG válasza Tappancs2001 (#97841) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Chieftec GPS? Igen, mert vagy öreg(CPS-450AA-101A), vagy nem annyira jó minőségű(GPS-450A8). Mondjuk utóbbi elmegy kategória.

Mennyit szánnál rá?

(#97843) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Szia! 20000 Ft összeget. 2011-es beszerzésű a táp különben.

(#97844) Tappancs2001 válasza Tappancs2001 (#97843) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Egy alsótápos Coolermaster Centurion 5 II házba van beszerelve.

(#97845) DR|FTK|NG válasza Tappancs2001 (#97843) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

-Be Quiet! Pure Power 9 400W > 3 év
-Be Quiet! Pure Power 9 400W CM > félmoduláris, 3 év
-Be Quiet! Straight Power 10 400W > 5 év, ez kicsit drágább
-Cooler Master G450M, G550M > félmoduláris, 5 év, a nagyobb lehet, hogy kicsit drágább
-FSP Aurum S 400 > 5 év
-FSP Hexa+ 400, 500 > 3 év
-FSP Hyper (S) 500 > 5 év
-FSP Hyper M 500 > félmoduláris, 5 év
-FSP Raider (S) 550 > 5 év
-Seasonic G360 > 5 év
-Seasonic S12II 430, 520 > 5 év

Egyébként ha váratlanul jött, hogy le kéne cserélni, akkor maradhat, nem annyira rossz tápegység, de ha az enyém lenne a gép, akkor megtenném a lépést.

(#97846) Tappancs2001 válasza DR|FTK|NG (#97845) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Nagyon szépen köszi a mindenre kiterjedő, alapos választ. Valószínű, hogy az FSP Raider 550w tápegység mellett döntök. Különben az ősz közepén lenne esedékes a dolog.

(#97847) anarchic válasza DR|FTK|NG (#97823) üzenetére


anarchic
tag

Végezetül a RM650i mellett döntöttem. (Ebben a segítségedet köszönöm!)
Viszont mindenki le akar beszélni a vásárlásról.

Pontosan ez a táp van a gépben most. Terhelve is megfelelőn ad le minden feszt sosem volt vele gondom a ~10év alatt.

BTQ DP 530W

Talán ti tudtok valamit mondani arra, hogy miért lenne érdemes cserlénem :) Azon kívül, hogy régi esetleg valami?

etc..

(#97848) DR|FTK|NG válasza Tappancs2001 (#97846) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Szívesen. :)
Jó tápegység. :K Ne lepődj meg, ha Raider S-t kapsz, a kettő nagyjából ugyan az, a sima Raider 80+ Bronze plecsnit kapott(épp hogy nem kapott 80+ Silver-t), a Raider S már megkapta az eggyel jobban(80+ Silver).


anarchic(#97847)
Szia.

Bele kell férnie a házba. :K Öcsém egyik ismerősének(na szép :D ) ugyan ilyen háza van, és Corsair RM550-e(vagy 750) van, ugyan annyira hosszú, és belefért.

Miért lenne érdemes lecserélni: öreg, az évek alatt elhasználódott. Én nem kockáztatnék vele, habár nem nagy a valószínűsége annak, hogy magával viszi a gépet, de az is idő, amíg kerítesz egy új tápegységet.

(#97849) topjoyy


topjoyy
tag

Sziasztok!

Jelenleg van egy chieftec 450 gps aa tápom és egy refes hd7970 kártya (250w tdp) egy i5 2500k 4ghz-es proci párossal.
Az lenne a kérdésem, hogy egy Msi 7970 Lightning BE, aminek a tdp-je 300w elbírná, ha alacsonyabb órajelre tennék a kártyát?
Valamint nem lesz semmi baj, ha oc-vel rakom be a gépbe és majd windowsban állítom át afterburnerrel az értéket?

(#97850) DR|FTK|NG válasza topjoyy (#97849) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Sokkal nagyobb a fogyasztása. A valóságban ennyit fogyaszt: Link
Habár én a tápegységet lecserélném, nem mai konstrukció.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.