Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97151) BGyulaHUN válasza Grave_444 (#97149) üzenetére


BGyulaHUN
tag

Rendben,de a tápegység kérdésemre kaphatnék választ? Köszönöm!

(#97152) Grave_444 válasza BGyulaHUN (#97151) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Táp elég lesz.

(#97153) DR|FTK|NG válasza buncu (#97150) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

FSP Hyper (S) 500-at vennék ennyiért, ha nem vagy kényes a hangra.

Van nála jobb választás is.
-FM2+: Athlon X4 880K, nagyjából ugyan az a kettő, de itt nem kell +15-17k-t fizetni az IGP-ért
-s1150: i5 4440/i5 4460(+hozzá való alaplap, pl Gigabyte B85M-D3H/B85M-D3H-A), ha belefér a keretbe. Lényegesen erősebb az APU-nál.

(#97154) jacint78 válasza Grave_444 (#97127) üzenetére


jacint78
addikt

Alaposan tévedsz, a CTG tápokat nem nagyon érdemes megterhelni, ajánlom figyelmedbe. illetve monitorozásból kiderült, hogy 11,6 alá is beesik a 12V-os ág.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#97155) Grave_444 válasza jacint78 (#97154) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Igen? Kimondottan Sirtec belsőt nem szabad terhelni? ~60-65%-on lenne terhelve.
Szoftveres mérés nem mérés. Amúgy is határértéken belül van.

[ Szerkesztve ]

(#97156) jacint78 válasza Grave_444 (#97155) üzenetére


jacint78
addikt

Szerintem ideje lenne elfelejteni, hogy az a táp jó, a tápos topik és személyes tapasztalat alapján is hulladék, ha rendesen meg vannak terhelve szépen durrannak el. Nem is értem, hogy annó miért volt ajánlott táp, már ránézésre sem képes arra a terhelésre ami rá van írva.

type your text here..

(#97157) ló úr válasza Grave_444 (#97155) üzenetére


ló úr
őstag

Sőt szerintem Seasonicot sem szabad, kizárólag tengerparton homokban :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#97158) Grave_444 válasza jacint78 (#97156) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Figyelj már szerintem gondold át még egyszer, hülyeségeket ne írj.

(#97159) jacint78 válasza Grave_444 (#97158) üzenetére


jacint78
addikt

Ez nem hülyeség, turkáltam már eleget azokban a gagyi roncsokban. :D

type your text here..

(#97160) ló úr válasza jacint78 (#97159) üzenetére


ló úr
őstag

Íme egy igazi szakember ;]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#97161) jacint78 válasza ló úr (#97160) üzenetére


jacint78
addikt

Te már csak tudod. Egyébként a példa is jól mutatja és az sem véletlen, hogy lekerült az ajánlott tápok listájáról :)

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#97162) Graphics válasza jacint78 (#97161) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mivel már nem kapható egy jó ideje :)

Az ajánló közös szerkesztés eredménye , az aktuális piaci hozzáférhetőséget is szem előtt tartva.

Illetve a jobb ár-értékű cuccok kerültek fel inkább a listára.
Szóval nem, nem azért került le :)

Ez a Sirtec szar téma meg már volt egyszer, most szerintem ne menjünk ismételten bele.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#97163) jacint78 válasza Graphics (#97162) üzenetére


jacint78
addikt

Akkor tévedek és vagy vagyok biztos. Egyébként, ha jól emlékszem te magad mondtad annó, hogy azért került le a listáról, mert túl drága lett önmagához képest. Egy IGP-s gépbe jó, de masszív terhelésre biztos, hogy nem. :D

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#97164) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Kérek mindenkit, hogy az eszmecsere ne folyjon át kaotikus állapotúba.

A Chieftec CTG nem vészes annyira, de nem is tiszta előéletű. Mostanában egész sokra panaszkodtak. Én már nem nagyon ajánlom használtan(sem).

[ Szerkesztve ]

(#97165) Graphics válasza jacint78 (#97163) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Idézem magam: "Az ajánló közös szerkesztés eredménye , az aktuális piaci hozzáférhetőséget is szem előtt tartva.

Illetve a jobb ár-értékű cuccok kerültek fel inkább a listára."

Ebből lejön, hogy igen, van nála jobb vétel, emiatt már nem ajánlottuk annyit, és a piacról is kb kivezették.

Megjelenésekor kortársaihoz képest jobb vétel volt, majd később sok más konkurens megjelent, jobb hatásfokkal, kábelezéssel, körítéssel.

Mára ennyi a Chieftec történelem

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#97166) Turbolada II válasza DR|FTK|NG (#97164) üzenetére


Turbolada II
őstag

A CTG régen nem Delta belsős volt?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#97167) Graphics válasza Turbolada II (#97166) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, az a GPS-xxx A/AA/AB volt.

@jacint78: Ezt kb az összes "brand" eljátszotta már, szóval nem újdonság. Ebből szoktak profitot termelni, aztán ha a geek réteg rájön, akkor keres másik olyan márkát, aki jobbat kínál. Ennyi. Ez nekünk jó, nekik meg valameddig.

Ennyire viszont nem lehet általánosítani, mert a Chieftec-nél azokat a belsőket használják, amiket máshol is meg lehet kapni..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#97168) jacint78 válasza Turbolada II (#97166) üzenetére


jacint78
addikt

Úgy-úgy a GPS volt annó delta, akkor szerzett nevet a csíftek, de azóta csak a név maradt, a színvonal csúnyát süllyedt.

type your text here..

(#97169) Turbolada II válasza saopaolo97 (#97139) üzenetére


Turbolada II
őstag

288W-ból nem fogsz kijönni. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#97170) golyani válasza DR|FTK|NG (#97164) üzenetére


golyani
addikt

Tehát ez alapján kijelenthető, hogy a ~4,5 éves CTG500-es tápom akár el is fáradhatott ez idő alatt és már nem teljesen birkózik meg a R9 380-al?

Időközben előkaptam a multiméteremet és rámértem egy üres molex csatira: üresjáratban 12,35V, Aida rendszerstabilitás teszttel (~15perc, ezalatt a táp épphogy langyos volt) min 12,10V, Fallout4 alatt 12,3V. EZ alapján jónak tűnik a tápom.

(#97171) golyani válasza golyani (#97170) üzenetére


golyani
addikt

Illetve egy érdekességet észrevettem. Amikor Aida stab tesztben ki-be kapcsolgattam a GPU terhelést azt vettem észre hogy:
- GPU kikapcsolásnál ~200rpm-et emelkedett a CPU hűtő fordulatszáma
- GPU bekapcsolásnál ~200rpm-et esett

GPU terhelés nélkül 12,20-12,30V között mozgott a feszkó.

ui.: ha egy modi erre jár vonja már össze a két hsz-emet.

(#97172) MasterMark


MasterMark
titán

A Seasonic SSP-350ST ajánlott táp? :R

Switch Tax

(#97173) jacint78 válasza golyani (#97171) üzenetére


jacint78
addikt

Vagy arról van szó, hogy, ha a minden terheli, egy idő után kezd esni, vagy a csaltakozóknál van kontakthiba és azokon esik a feszültség. Húzd ki az ATX24 csatlakozót és nézd meg, hogy nincs-e megolvadva, barnulva valamelyik érintkező, leginkább a 12V, ebből kettő darab van a 24-es csatlakozón egymás mellett [Példa].

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#97174) Hunork


Hunork
veterán

Na kérem.
Utolsó szösszenet: adatlapon a gépem, VGA csere lesz, egy R9 390 MSI Gaming. És mellé lenne a kiszemelt FSP Hyper M 600W. Jó a választás, minden kritériumnak megfelel? (értem ez alatt, hogy amperek, ágak tekintetében homály vagyok)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#97175) Graphics válasza Hunork (#97174) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen , megfelel

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#97176) Hunork


Hunork
veterán

És erről mi a vélemény:
Chieftec 650W Force Series (CPS-650S)
Már csak azért, mert ugyanannyiba kerül, 650W, és ha jól tudom, Sirtec a belseje. Az időtállóság miatt kérdezem, mert azért mégis jobb, ha többet bír a táp, mint kéne.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#97177) Grave_444 válasza MasterMark (#97172) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Gondolom igen, mivel saját belsőre épít. :)

(#97178) Graphics válasza Hunork (#97176) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, csak a Hyperre 5 év garit kapsz, a Force-ra meg 2 évet.

Szóval szerintem a Hyper időtállóbb, és nem azon az 50W-on fog múlni, főleg annak fényében ,hogy a hardverek fogyasztása csökken

Én azt venném, ami hosszabb gariidő és minőség kombóját nyújta.

Ezt a Hyper tudja, meg esetleg a Cooler Master GxxxM sorozat az alsóbb árszegmensben

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#97179) Hunork válasza Graphics (#97178) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm a gyors és precíz választ! :R FSP lesz a nyerő. :K
Utolsó kérdés: a 600W -os max 540-et ad le, míg a 700-as 636-ot. FSP-ről beszélek, gyártói oldal.
R9 390 tekintetében elég így a 600W, vagy legyen a 700? Annyi az egész, hogy árban ugyanaz, csak a 600-as részben moduláris, míg a 700-as nem.
(csak nem szeretnék pc újraindulásokkal szembesülni, és már igen rég volt AMD kártyám, és a különböző calculator oldalak 530W-ot ír a konfigomra, ha nem a GTX960 van benne, hanem az R9)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#97180) Graphics válasza Hunork (#97179) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kalkulátor oldalakkal nem foglalkozunk :)

Kiszámoljuk magunk :)

R9 390X-re 275W-ot írnak a neten, most a 390-es ez alatt marad, proci kb 70-90W környékén, többi sallanggal is bőven sok a 600-as FSP

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#97181) Hunork válasza Graphics (#97180) üzenetére


Hunork
veterán

Ismét köszönöm! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#97182) Zufo


Zufo
tag

Sziasztok!

Ehhez a konfighoz keresnék egy minőségi tápot: asrock z170 extr lap, i3 6100 proci, 8gb ddr4, hd7770 vga illetve egy hdd van benne. Jövőben tervbe van véve még egy ssd vétele és ennyi. Táppal kapcsolatban arra szeretnék kérni titeket, hogy ajánljatok egy modulárisat illetve egy nem moduláris tápot mert ha akkora árkülönbözet van a kettő között akkor nem ragaszkodok a modulárishoz de fontos hogy minőségi legyen :)
Válaszokat előre köszönöm szépen :)

(#97183) Arolotifar


Arolotifar
őstag

Sziasztok :)

Szeretném a segítségeteket kérni tápegység vásárlása kapcsán.
Az alábbi konfighoz kellene:

Alaplap: Asus A88X-Gamer
Proci: AMD A10-6800K APU (HD8670D)
RAM: 2*4GB Corsair 1600MHz
SSD: Corsair 120GB

Később lehet, hogy bekerül majd egy VGA is, de most a táp fontosabb.
450-500W teljesítményűt szeretnék, az ár max. 20-25e Ft.
Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#97184) Arolotifar válasza Arolotifar (#97183) üzenetére


Arolotifar
őstag

Végül priviben ajánlott egy tápot az egyik kolléga, így egy FSP Hyper 600W lett a nyertes :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#97185) DR|FTK|NG válasza golyani (#97170) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Elképzelhető. :(
De ha megy, akkor megy. :DDD


Zufo(#97182)
Szia.

Mennyit szánnál rá?

20k-ig:
Nem moduláris:
-Be Quiet! Pure Power L8 300W, 350W, 400W
-Be Quiet! System Power S7 350W, 400W
-FSP Hexa+ 400
-FSP Hyper (S) 500
-FSP Raider (S) 550
-Seasonic S12II-430, S12II-520
Moduláris:
-Be Quiet! Pure Power 9 400W CM
-Cooler Master G450M, G550M
-FSP Hyper M 500

(#97186) valenc


valenc
tag

Sziasztok! Még mindig fent áll a problémám amit írtam ugyanis az iponnak maverick s-e sincs. Szóval kéne egy táp ami rövidebb mint 140mm és moduláris. Egyáltalán van ilyen? Gondolkodok mostmár sfx-ben is csak ahhoz meg átalakító kéne. Tippek?

(#97187) DR|FTK|NG válasza valenc (#97186) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

A Cooler Master G450M gyártói leírása szerint 140mm mély, mint a G sorozat többi tagja is. A V-széria(teljesen moduláris) és a félmoduláris V-széria is 140mm-es.
Egyébként néhány SFX tápegységhez adnak SFX-ATX beépítőkeretet.

[ Szerkesztve ]

(#97188) MasterMark válasza Grave_444 (#97177) üzenetére


MasterMark
titán

Közben mint kiderült, nincs rajta PCI-Express csatlakozó. :(
Pedig ennyiért, 7 év garanciával(!), 80+ Bronz-zal nem lenne rossz.

más: Esetleg XFX TS Series 430W? 5 év gari, Seasonic belső, szintén 80+ Bronz. Erről vélemény valakinek?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#97189) DR|FTK|NG válasza MasterMark (#97188) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Az XFX TS tápokra anno panaszkodtak, nem tartozik az általam igazán ajánlott tápegységek közé. Én ezek közül választanék(15k körül):
-Be Quiet! Pure Power L8 350W, 400W > 3 év garancia
-Be Quiet! System Power S7 350W, 400W, 450W > 3 év garancia
-FSP Hyper (S) 500 > 5 év garancia

(#97190) Grave_444 válasza MasterMark (#97188) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Magamnak simán megvenném a TS 430-at.

(#97191) MasterMark válasza DR|FTK|NG (#97189) üzenetére


MasterMark
titán

Mi volt a panasz? iPonnál is elég irreáis 22%-os meghibásodási arány van kiírva, amit aligha hiszek. (Különben mire adnák az öt év garit?)

Köszi, de az ajánlottak közül mind jóval drágább mint az XFX vagy az említett Seasonic.

Grave444: Magamnak én is. :) De nem nekem kell és biztosra akarnék menni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#97192) DR|FTK|NG válasza MasterMark (#97191) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

"Zümmögtek", majd rövidesen eltávoztak az örök elektronmezőkre.

(#97193) Graphics válasza MasterMark (#97188) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vedd meg,raksz ra atalakitot.

Ennyiert, 7ev garival, ordas nagy vetel

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#97194) MasterMark válasza Graphics (#97193) üzenetére


MasterMark
titán

Mennyire biztonságos az átalakító? (Viszonylag kisebb energiaigényű kártyánál. 85W TDP, de később lehet több akár.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#97195) Graphics válasza MasterMark (#97194) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pont annyi , mint egx modularis tapnal,en bevallalnam, 7ev gari. Nem is tudom mikor volt ilyen bestbuy

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#97196) MasterMark válasza Graphics (#97195) üzenetére


MasterMark
titán

Most nézem, hogy benéztem, mert a GT végűn nincs PCI-E. Az ST végűről nem találok infót.

Switch Tax

(#97197) MasterMark válasza MasterMark (#97196) üzenetére


MasterMark
titán

Nah, az oldal el is dobta magát. :D

Viszont esélyes, hogy az ST-n is ugyanolyan kábelkiosztás van. Elég gáz, hogy a Seasonic oldala nem ad pontos infót. [ez a GT]

Bocs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#97198) jacint78 válasza MasterMark (#97191) üzenetére


jacint78
addikt

Csak mert seasonic, még úgyanúgy lehet hulladék szériája, ahogy mindegyiknek. Az új, olcsóbb seasonic tápok sem makulátlanok, tele van a net csattogó, kattogó, fütyülű seasonic tápokkal.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#97199) Grave_444 válasza jacint78 (#97198) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ahogy mondod. Minden gyártónak lehetnek hibás darabjai, pont ezért van garancia.

Még nem hallottam kerülendő SS tápról.

[ Szerkesztve ]

(#97200) jacint78 válasza Grave_444 (#97199) üzenetére


jacint78
addikt

Most szériákra gondoltam, nemm darabokra és ezért van, hogy a név önmagában nem jelent semmit. :DDD

type your text here..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.