Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76801) Balathruin válasza LonGleY (#76799) üzenetére


Balathruin
veterán

Milyen géphez? Most egy ilyet találtam.

mmm007: Az új gépben lehet nem ciripelne, de én cserélném, nem mai darab. Csak az XFX vagy más is lehet?

[ Szerkesztve ]

(#76802) mmm007 válasza Balathruin (#76801) üzenetére


mmm007
csendes tag

A másik gépben van egy 1200w-os fsp aurum az is ciripel, csak magasabb hangon. XFX-et azért szeretnék mivel seasonic beles de mást is meghallgatok. 450w elég neki ugye?

Köszönöm a gyors választ.

(#76803) LonGleY válasza Balathruin (#76801) üzenetére


LonGleY
veterán

Teljesen mindegy a gép, én az FSP Raider 550 minőségét keresem. A gép nyilvánvalóan olyan, amihez ez a táp jó lenne. Találni én is találhatok árban hasonlót, de nem ez volt a kérdésem. Milyen ez a Thermaltake? Hozza a 80+ bronz kategóriát fogyasztásban, mint az FPS? Hangra milyen? Nem igazán csípem a márkát, szóval nehezen térnék át rá, meg eddig nem nagyon láttam a Raider 550 alternatívájaként emlegetni...

[ Szerkesztve ]

(#76804) Balathruin válasza mmm007 (#76802) üzenetére


Balathruin
veterán

Elég, de ha van és belefér akkor ott az Antec Neo ECO 520C is.

LonGleY: Igen, hasonló minőségűt linkeltem. Mi a gond?
80+ biztos megvan. Halknak halk. Amúgy meg Sirtec. Még van Zalmanból GLX és GV, de ezeknek a hangjáról nem tudok nyilatkozni.
Az új Berlin simán alternatívája, mivel 540 Wattot tud csak a 12V ágon. A 630 túlzás, de ez ilyen... marketing.

[ Szerkesztve ]

(#76805) LonGleY válasza Balathruin (#76804) üzenetére


LonGleY
veterán

Köszi! Már-már hajlanék rá, de erre meg nem elérhető. Lehet, további alternatívára lenne szükségem úgy ~18 ezerig.

Azt nézem, hogy máshol se nagyon van Raider 550, ráadásul a további alkatrészekből is mindenki le van fogyva azokból, amikre szükségem lenne (pl. WD Blue vagy Black 1 TB). Mi a fene van? Mindent eladtak karácsonykor?

[ Szerkesztve ]

(#76806) Balathruin válasza LonGleY (#76805) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha minden igaz ez Enhance beles, ami jó.

Kifogyást én sem értem, lehet túl drágán tudnák csak beszerezni.

(#76807) nemmaradtnév


nemmaradtnév
tag

Sziasztok!

Lehet hogy kevés az alábbi táp?
Enermax MODU82+ 425W
Rendszer: i7 3770 (nincs húzva), 2 merevlemez, 1 ssd (de ezek amúgy se 12V) + most vettem egy HD7970 Lightning Boost editiont, de sajnos nem ad képet... Sosem gondoltam hogy ez a táp kevés lehet egy egykártyás rendszerhez, de nem nagyon jut eszembe más lehetőség. Elvileg 22A-t tud egy ágon.
Első indításra volt kép, de windows indítás után hamar elment, azóta boot közben sincs semmi.

Itt a PH teszt róla, itt elboldogul 3870x2 + 3870 + húzott qx6700-zal

[ Szerkesztve ]

(#76808) UBO


UBO
csendes tag

Erről mi a véleményetek?
X1-ATX-180 25$ nem pénz érte ha tényleg olyan amilyennek írják

Amit hajtania kell:
SSD,
3TB WD RED (normál méret) +később lesz még egy 3TB,
12cm venti
Integrált videókártyás AMD-s lap (egyenlőre még hezitálok)
Korábban olvastam hogy pico-box megbízható ezért kezdtem nézegetni a termékeit.

(#76809) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!
Egy
G2020T
Giga B75N ITX
2x2GB DDR3
500GB SSHD

És később jönne hozzá egy GTX 750
A kérdésem a következő :

Eddig pico psu160xt + dell da2 - ben gondolkoztam.
De találtam egy ilyet fsp 200w sfx de nekem venti nélküli kellene. Azt esetleg hogy viselné, a burkolatból kiveszem és mint paneltápként használom a házamban és halk ventivel szellőztetném?

A válaszokat előre is köszönöm!!!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#76810) jazzybone


jazzybone
újonc

Sziasztok

Itt az ideje, hogy frissítsem a gépem és nem teljesen hozzáértőként fordulnék hozzátok azzal a kérdéssel, hogy a következő gépkonfigurációhoz milyen tápot ajánlotok, és továbbá a gépkonfigról és kérnék véleményt.

A gép nagy részben játékra lesz használva továbbá azt szeretném még, hogy 5-6 évig ne nagyon kelljen hozzányúlni nem utolsó szempontból pedig a költségvetés is ennyit enged :)

Ezeket a szempontokat figyelembe véve a kövi a konfig :

MSI Z87 G43 GAMING / MSI Z87 GD65 GAMING alaplap (mennyiben tér el a kettő ?)
INTEL i5 4460 3.2GHZ proci
HyperX 8GB (2*4GB) Beast DDR3 2400MHz memória
(ez már régebben megvettem)GeForce GTX 650 Ti - vga (ha jól informálódtam akkor van olyan táp ami a vga-ra külön kábelt ad)
1HDD Sata2
1dvd meghajtó

Válaszokat, véleményeket, tippeket előre is köszönöm :)

(#76811) Potzee válasza UBO (#76808) üzenetére


Potzee
addikt

Ehhez még szükséges egy külső táp!
Egy 12V/12.5A/120W külső táp viszont nem bír meghajtani 4 perifériát...használd a Pico-t, úgy, hogy csak az SSD van a konfigban, a HDD pedig menjen saját tápról (külső HDD)...vagy maradj az ATX tápoknál.

( #76809 ) zed1983
Halott ötlet. Az a táp nem passzív üzemre lett tervezve. Egy házventi nem biztosít megfelelő legmozgást és hűtest a táp alkatrészeinek.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#76812) Olympos


Olympos
aktív tag

Sziasztok!

Kérem segítségeteket egy eldöntendő vitában.

Tápegység: Chieftec CTG-500-P80
Link 2

Régi konfig: i5-2320 + P67 alaplap + R9 280X + 8GB DDR3 + 1db SSD + 1db HDD + 1db DVD
Új konfig: i7-4790K + Z97 alaplap + R9 280X + 8GBDD3 + 1db SSD + 2db HDD + 1db DVD

Kérdésem:
- Jó a táp az új konfighoz?
- Ha igen, akkor ugyanolyan stabil marad e a tápom az új konfiggal, mint amilyen a régivel volt?

Előzmény:
- A vita onnan indult, hogy az új konfiggal bajom volt, fagyott a gép. Azóta kiderítettem, hogy a proci 90°C+ feletti hőmérséklete okozta a problémát.
- C6/C7 állapotot gondolom nem tudja a táp, azt tegnap letiltottam.

[ Szerkesztve ]

(#76813) Balathruin válasza Olympos (#76812) üzenetére


Balathruin
veterán

Furmark+IBT alatt újraindul? Ha igen, akkor csere.
Melegedést már megoldottad?

(#76814) ló úr válasza Olympos (#76812) üzenetére


ló úr
őstag

Én az alá az új konfigod alá azért egy minőségibb cuccot tennék mint egy ctg 500 :D Puccos fullos gép és egy eléggé határon járatott táp vagy túl is van lőve. Szerintem egy újabb szériás 550-620w körüli illene oda, de majd az okosak megmondják a tutit. De minimum FSP Raider 550, Berlin 630, Antec NeoEco 520-620c, XFX 550, Seasonic S12II 620. Vmi ilyesmi illene már oda. De ez csak az én személyes véleményem :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#76815) Grózi válasza ló úr (#76814) üzenetére


Grózi
veterán

Én is ezen a véleményen voltam-innen indult a vita...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#76816) ló úr válasza Grózi (#76815) üzenetére


ló úr
őstag

Dee érted összerak a csávó egy ~200k-s gépet és az öreg csifire rábízza a dolgot merthogy "jóaz falura" a régibe is jóvolt. Csak az i7 nem i5 :D De nah sose értettem az ilyeneket akiknek van pénzzük pöpec drága gépre [akinek i7 van méghozzá újfajta annak van zsé]., annak miért nincs egy ~20k-s tápegységre? Régit eladja mittomén 5-ért és máris 15 csak az új :D Na mind1. Majd jön a válasz úgyis, h neki kenyérre kell az a pénz és nem az i7-re :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#76817) CsikiRoli


CsikiRoli
tag

Szép napot mindenkinek!
Utánnajártam kicsit és a Ctg 550 25A t tud egy ágon. (mindkettőn ennyit tud de ez mindegy)
Ammi azt jelenti, hogy 300W ot tud leadni egy ágon?
Kérdés még hogy a VGA és a CPU-n kívül mi megy a 12V os ágakra?
Ennek fényében melyiket ajánlanátok Fx 8320 4.1 Ghz-n(minimális volt a feszültség emelés) és hd 7970Ghz mellé, az XFX ts 450W vagy ctg 550?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#76818) Balathruin válasza CsikiRoli (#76817) üzenetére


Balathruin
veterán

Majdnem mindennek kell 12V. Ventik, HDDk, stb. Kettő közül egyiket sem venném, inkább Berlin 630 (nem zászlós) vagy Antec Neo ECO 520C. Azt hiszem ezek vannak hasonló áron.

(#76819) Genji


Genji
őstag

Adott egy Gigabyte X58A-UD7 lap amit egy Chieftec 600-80P táppal szeretnék üzemeltetni.

Probléma: a táp 8 (4+4) pines csatlakozójából csak az egyik 4-es illik a lapba. Ez így rendben van? Üzemszerűen működtethető így a rendszer tuning mellett is?

Köszönöm előre is!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#76820) lsc válasza Genji (#76819) üzenetére


lsc
nagyúr

Forgasd el a csatlakozót, bele kell annak menni, igaz egyféleképpen.

Az élet kegyetlen .

(#76821) Potzee válasza CsikiRoli (#76817) üzenetére


Potzee
addikt

A CTG 550 a két 12V-os ágán együtt, összesen 450W teljesítményre képes.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#76822) Potzee válasza Olympos (#76812) üzenetére


Potzee
addikt

Teljes terhelés alatt a konfigod kb. a CTG 500-as max. teljesítményét megeszi (400W) tehát egy Furmark alatt már nagyon koppon járna a táp...
Alapjáraton elviszi a konfigodat, netezés és kisebb gépigényű dolgok beleférnek, de tuningban ne gondolkodj!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#76823) Olympos válasza ló úr (#76816) üzenetére


Olympos
aktív tag

"Dee érted összerak a csávó egy ~200k-s gépet és az öreg csifire rábízza a dolgot merthogy "jóaz falura" a régibe is jóvolt."

Már bocsánat, ez nem érv!

1. Mindenki azzal a sztereotípiával jön, hogy új konfig = új táp.
Sőt, ha intel i7, akkor min. 550-600W-nál kezdődnek a javaslatok, és az nem baj, hogy alig fogyaszt szerencsétlen processzor és csak 1db VGA van mellette.

2. Többször leírtam, mégse érdekel senkit, hogy a régi i5 procim többet evett, mint az új i7, más érdemi változás pedig nem volt a két gép között.

3. Az sem hallja már meg senki, hogy nem a táp, hanem a proci miatt fagytam le, mert 90 fok fölé ment a hőmérséklet, így is a táp maradt célkeresztben. (Már 4200Mhz-ig leszabályoztam,tettem rá még több MX4-es pasztát, azóta a 80°C felé is alig megy stresszteszten.)

De nah sose értettem az ilyeneket akiknek van pénzzük pöpec drága gépre
4. A határ a csillagos ég.
Mindig lehet jobbat és jobbat venni. Ennyi erővel vehetek 2x akkora monitort, 20K-ért egeret, de ha már ott tartok, akkor még ezt, meg azt is vegyél, ha már van pénzed. Sőt, akkor meg kezd elölről, akkor már vegyél i7-5xxX procit, akkor meg újra az egészet. Sőt, akkor meg már 2xVGA+vízhűtés, stb.....érted.
Azon az elven vagyok, hogy addig nem cserélném le, amíg működik vagy addig, amíg nincs bebizonyítva, hogy pl. esetünkben ez a táp már alul méretezett és veszélyes a konfigomra.

5. Azt is írtam, hogy ez a táp egy hétig - amig el nem adtam a régi kártyát - CFX-be vitt 7950+R9 280X kártyát i5 procival és képzeld, kihajtotta (mert ez a másik nagy vitatéma, hogy "mi" tud "mit" kihajtani) és 3DMark ill. a többi stresszteszten sose fagyott meg, BF4-el Ultra (4xMSAA-val) 1 hétig játszottam.
Szerinted bírta volna, ha annyira "noname"?... (elvégre a két kártya együtt már erősebb volt, mint az R9 290X, csak sokkal többet evett.)

Másik:
- Az öreg (3 éves) "csifi" évente szét van szedve és ki van takarítva. Emellett szellős helyen van, hangját sem hallani.

Nagyon hálás lennék, ha valaki alap elektrotechnikai érvekkel alátámasztaná, hogy miért kell nekem (vagy bárki másnak, akinek 1db pl. intel i7-es nem széthajtott processzora és 1db szintén nem a megfővés határán lévő R9-es VGA-ja van) 500W-nál nagyobb táp.

De kezdem már én is unni ezt az egészet (amit már a másik topicon kezdtünk el), hidd el.
Köszönöm, hogy segíteni akartok (főleg Grózinak, mert kitartó, mint én), de ha valaki tényleg a számok alapján érvel, azzal nem lehet vitatkozni.
Abból mindenki tanulhat és nem csak elhiszi, hanem meg is érti, hogy miért vett olyan drága tápot, amilyet.

(#76824) Potzee válasza Olympos (#76823) üzenetére


Potzee
addikt

[link]
A CTG 500-as egy jó, megbízható táp. Nyugodtan használhatod az új konfigoddal, de full terhelésen (pl. Furmark alatt) a táp kiadja a max. teljesítményét, apait, anyait.
Ha nem bírja a gyűrődést, egyszerűen lekapcsol, baj nem lesz belőle.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#76825) zed1983 válasza Potzee (#76811) üzenetére


zed1983
őstag

És ez [link] Valaki használ ilyet?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#76826) CsikiRoli válasza Balathruin (#76818) üzenetére


CsikiRoli
tag

Igen ezek nagyából hasonló árban vannak. Akkor az Antec NeoECO 520C biztosan elég a konfigom alá?
Leírom az egészet a biztonság kedvéért: FX-8320, AMD Radeon HD 7970 GHz MSI Lightning, 2DB HDD, 1Db SSD, 5DB 12cm-es Ventillátor

Mit értesz az alatt, hogy nem zászlós?

Tetszetős egy tápegység jó lenne ha elég lenne.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#76827) Balathruin válasza CsikiRoli (#76826) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen.
Ha a VGA-n 8+6 pin van akkor még átalakító sem kell.
Zászló a Berlinnél számít.

(#76828) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Lenne nekem egy Intel E8400-am és hozzá egy ASUS GTX460 OC (DirectCU TOP/2DI/ 768MB) - videokártya hozzá, és egy sima Samsung 160GB HDD. Viszont tápot még nem tudtam venni, és az lenne a kérdésem hogy tudom azt hogy 450W minimum kell a VGA miatt, de használtan kb. milyen árban kaphatok hozzá egy olyan tápot ami megbirkózik ezzel kis konfiggal ? (esetleg ilyen hogy Mtech MT-AP4450XA vagy Kolink CXAI7450 450W jó lenne bele ?)

Előre is köszönöm a segítséget :R

Üdv. Riccsiz

(#76829) Potzee válasza zed1983 (#76825) üzenetére


Potzee
addikt

Ez brutál! Két külső táp kell egy komolyabb konfig meghajtásához...
Régebben gondolkodtam egy ilyen beszerzésén, de nagyon drága lett volna...PICO + 2 külső táp...
Aztán hozzájutottam egy X400 Platinum passzív táphoz és nem forszíroztam ezt a projektet, pedig nagyon hajt a kíváncsiság engem is!

(#76828) Riccsiz_h
Nem!
Mindkettő veszélyes hulladék!
Aprón nézz szét! FSP 350 60APN vagy 400 60APN , Chieftec GPS-400AA-101A, Chieftec CTG 400-80P, stb. simán elég a konfigodnak.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#76830) Grózi válasza Olympos (#76823) üzenetére


Grózi
veterán

Oké.Tudod azért a helyedben ha van ismeretségi körödben egy 600W körüli mínőségi táp,akkor megpróbálnám azzal is.A fagyogatást,kék halált okozhatja a 2666-s ram(bár az alaplap által támogatott ramok között van) vagy a túlmelegedő procid is.Alapon elég lehet a konfigodhoz az a táp,de nagyon ki van terhelve és én se bíznék rá egy ilyen konfigot.Szerintem ha tudod add el és csak egy keveset kell hozzátenni egy megbízható picivel újabb/erősebb táphoz.pl: Seasonic S12 II 520/620

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#76831) Riccsiz_h válasza Potzee (#76829) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

köszönöm a gyors választ, már indulok is nézelődőbe :)

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#76832) Extremex


Extremex
tag

Üdv mindenkinek!

Egy Chieftec GPS-450AA-101 A elég egy phenom x 955-nek,és egy hd 7850 2gb-nak?

(#76833) feldeci válasza schawo (#76750) üzenetére


feldeci
tag

Üdv mindenkinek!

Erre XFX XTR750 P1-750b-BEFX én is nagyon kíváncsi lennék, nagyon hajlok arra, hogy behúzok egyet magamnak.

Jelenleg egy FSP Raider 750W van a gépemben (Z87X-UD3H, i5 4670k és 2 x Radeon 7970, CF-ben), stabilitási gondjaim nincsenek, az viszont komolyan kezd zavarni, hogy játék közben a Raider hangját elég nehéz a porszívóétól megkülönböztetni :) Amíg nem kap terhelést csendes, de amikor a két GPU fullon megy, akkor istentelen.. vagy esetleg valaki próbálkozott már a Raiderben ventit cserélni?

Elég lenne nekem egy minőségi 750W (pl a fenti XFX, [X] elfogadom a kockázatot), vagy érdemesebb egy jobb 850W teljesítményű, hogy halk maradjon és ne 70-80% terheléssel menjen?

Köszi!

(#76834) mmm007 válasza Balathruin (#76804) üzenetére


mmm007
csendes tag

Egy kicsit utána számoltam a 450-es XFX-nek és elég szűkös lenne szerintem. Tudom, hogy nem a teljesítmény a lényeg, de mi a véleményetek a Cooler Master Elite Power Black 600 W tápegységről? Az XFX csak peak-en tudná bírni max terhelés mellett.

[link]

(#76835) Potzee válasza mmm007 (#76834) üzenetére


Potzee
addikt

Ez csak nevében 600W, valójában a két 12V-os ágán összesen tud max. 400W teljesítményt és a belső is gyenge. Ezt egy XFX 450-es agyonüti!

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#76836) mmm007 válasza Potzee (#76835) üzenetére


mmm007
csendes tag

és elég a 450w-os xfx ehhez a konfighoz bőven?

AMD FX 6300
Asus R9 270x dc2top
kingston hyper x savage 8 gb ram cl9
Asus m5a99fx pro r2.0
1 tb wd hdd

Köszi!

(#76837) Lacielvtárs válasza mmm007 (#76836) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

egy normális, minőségi egy ágas (12V) táp, bőven elégnek kell lennie...
az XFX 450W tuti elég neki...
bár ha most tervezel cserélni tápot lehet érdemes lenne egy XFX 550W, mert nem butaság gondolni a jövőre is, szerintem :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76838) Potzee válasza mmm007 (#76836) üzenetére


Potzee
addikt

Olyan nagyon bőven talán nem, tuninghoz kevés, de átlag napi használathoz elég.
A konfigod full terhelésen (Furmark) max. 350W-ot eszik.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#76839) Ribi válasza mmm007 (#76836) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nekem igen hasonló konfiggal, konnektorból mérve max stresz teszt mellett láttam 300Wot konektorból, szóval a tápnak sosem kellett még 300Wot leadnia. 450-es bőven elég, ami miatt én is 550-et vettem azok a kábelek, de valszeg felesleges volt. 450-en 1 PCI-E csati van, de szoktak adni átalakítót.

(#76840) Grózi


Grózi
veterán

Segítsetek dönteni: SEASONIC M12 II Evo 620W vs.BE QUIET! Straight Power 580W CM e9.
A BeQuiet a színes kábelvégek miatt nem szimpatikus viszont gold és tuti csendes.
A Seasonic igaz hogy csak Bronze,viszont full fekete harisnyás ha jól tudom(Mint a Korszar tápok kábelei) és nem tudom mennyire csendes...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#76841) Potzee válasza Grózi (#76840) üzenetére


Potzee
addikt

A BQ 4x 12V-os ággal operáló FSP belsőre épül de ez a széria nem tudja a "Single Rail" módot,a mi egy falánkabb VGA kártya esetén jól jöhet...
A Seasonic egybe hagyott 12V-os ággal bír és egy golyóscsapágyas ADDA venti hűti, az sem egy lármás jószág.
Részemről a Seasonic.

...de ott van Neked egy Antec HCG 750M... :U

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#76842) Grózi válasza Potzee (#76841) üzenetére


Grózi
veterán

Jó hogy mondod,le kell vennem mert ma elvitték! :DDD
Akkor BeQuiet kiesett.Van jobb javaslatod 30k-ig modulárisban ami HALK ?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#76843) Potzee válasza Grózi (#76842) üzenetére


Potzee
addikt

:D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#76844) Olofmeister


Olofmeister
csendes tag

üdv,
egy
b85-d3h
i5 4440
8GB ddr3
GTX660 2GB GV-N660OC-2GD

konfighoz milyen tápot ajánlanátok? Max 15-ből jó lenne kihozni.
Fsp 400w hexa+ -t szokták ajánlani, csak nem tudom elég-e ehhez? Vagy egy hexa 500+ gondolom már biztos elég csak az 16 körül van,ezért feleslegesen nem venném ha a kisebb is elég. Vagy esetleg más márka van ilyen ár/érték arányban?
köszönöm

(#76845) DR|FTK|NG válasza Olofmeister (#76844) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Elvileg a Hexa+ 400-nak is elégnek kell lennie, de azért írok még néhányat:

Chieftec CTG-500(-80P), XFX Pro/TS 450, Thermaltake Hamburg 530(ebből csak a Sirtec beles a jó, [link])

(#76846) LonGleY válasza Olofmeister (#76844) üzenetére


LonGleY
veterán

Most egy ezresen szórakozol? Inkább vedd az 500-asat! Az alternatívák közül Chieftec-et annyira én nem tudom javasolni.

[ Szerkesztve ]

(#76847) Balathruin válasza Olofmeister (#76844) üzenetére


Balathruin
veterán

Hamburg 530W W0392RE

(#76848) Execᵀʰᵀˢ


Execᵀʰᵀˢ
tag

Üdv, 500-550W-s felső határú fogyasztás mellé milyen tápot ajánlotok, lehetőleg Haswell támogatással?
A szám háromféle oldal átlagából jött ki, Intel i7-4770k, GTX 760 mellett.

(#76849) Grave_444 válasza Execᵀʰᵀˢ (#76848) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az a gép max 300W-ot fog fogyasztani tuninggal együtt. :)
Mennyit szánsz tápra?
Ha most veszed amúgy inkább szorzózáras I7 + olcsóbb lap és erősebb vga.

[ Szerkesztve ]

(#76850) Balathruin válasza Execᵀʰᵀˢ (#76848) üzenetére


Balathruin
veterán

Közel sem eszik ennyit a gép, max. az szerintem 300W körül lehet.
Haswell kompatibilitás/támogatás miért fontos? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.