Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77851) viking19 válasza Potzee (#77832) üzenetére


viking19
tag

[link] plusz [link]

vagy

[link]

bármelyik jó lehet?

Mondjuk egy ilyen házzal? [link]

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#77852) schawo válasza Tikakukac (#77845) üzenetére


schawo
titán

Az a helyzet, hogy ez egy nullkilométeres táp, pár hete kapható csak. Az XFX-Seasonic páros készített eddig n+1 tápot, mind nagyon csendesnek bizonyult. Tény, hogy ez sokkal olcsóbb, mint bármelyik korábbi tápjuk, de attól ez még nem ok arra, hogy hangos legyen. Ráadásul már létezik róla egy teszt, ahol kibontották, és egy drága (értsd, önmagában 10ezer forintos) ADDA HX-GL (Hypro - Low noise) hűtő van benne, amit a teszt szerint 8-900-as fordulaton teker. Tehát ennek a tápnak síri csöndben kéne lennie. Ez csak gyártási hiba lehet, hogy ez teker mint az őrült. Lehet, hogy egy egész széria hibás, és ezért szórták ki ide ennyire pofátlanul olcsón. Mondom, maga a venti önmagában majdnem annyiba kerül, mint az egész táp, cakk-und-púder.

De rendben, sajnáljuk, hogy ez veled megtörtént, többet nem kerül az ajánlott listára.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77853) Ren Hoek válasza Tikakukac (#77839) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Érdekes amúgy TS-430-at itteni piacra szánták, mert XFX US/GB oldalán fent sincs, csak DE oldalon... Newegg sem árulja...Csak 550W-tól vannak XFX tápok.

Tegnap egy hajszálon múlt, hogy ilyet vettem :D Helyette Antec NeoECO 520c jön holnap... Nagyon remélem halk lesz... legalábbis Corsair CX400-nál csak a kissé öreg ADDA venti alapjárati traktor hangját lehetett hallani, de amúgy "odahajolós halk" volt. Kb a régi AMD konfigommal jött meg a hangja extrémebb CPU-GPU terhelésnél, de akkor porszívózott... i5-nél meg se nyikkant, cserébe ciripelt változó terheléskor, játéknál (idle/full stressz meg semmi hang... érdekes ez a táplélektan)

[ Szerkesztve ]

(#77854) 04ahgy válasza schawo (#77852) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Már nem azért, de ha egy Corsair VS 350/450 alánlott, akkor az XFX TS is. :U

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#77855) Tikakukac válasza schawo (#77852) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez van, mindig tanul az ember: csodák nincsenek, ha a venti majd' annyi mint a táp akkor az disznó :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77856) oszkarfincs válasza Tikakukac (#77849) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Köszi az infót, már épp meg akartam rendelni ezt a tápot az iponból. Így viszont marad a 450-es xfx, bár ezek után mind az xfxtől, mind az ipontól elment kicsit a kedvem.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#77857) schawo válasza oszkarfincs (#77856) üzenetére


schawo
titán

Erről az ipon tehet legkevésbé. Ráadásul cserélték. Az XFX lehet ludas, de lehet fatális tévedés is az egész. Ráadásul ez a probléma nem sugárzik át az XFX többi tápjára.

(#77855) Tikakukac
Nem tudom mire gondolsz. A táp bele nem rossz, a ventivezérlés körül van valami gebasz. A zajszintre van kihatással, de táp stabilitását, megbízhatóságát negatívan nem befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77858) Tikakukac válasza oszkarfincs (#77856) üzenetére


Tikakukac
titán

Ipon rendben volt, nekem 3 rendelésem van talán onnan meg lett oldva mindegyik ha gond is volt bármivel. Mondjuk baráti körben ez már sajnos ennél sokkal árnyaltabb, de ilyen rövid távon a vásárlók jogai nagyon erősek nagy rákefe nem lehet.

Nem azt írtam, hogy nem akarta elsőre cserélni valamit rosszul fejtegetsz :N Csak ők mondták ez ilyen. És hát tényleg ilyen szóval ott a pont.

schawo: Szabad szemmel mikor látod a lapátokat akkor az keveset forog vagy épp sokkal gyorsabban mikor a szemed nem követi de az már szív is. Alapjáraton majdnem átlátok az FSP-be és ez sem forgott sokkal többet érzésre, bár úgy kibontanám és kimérném. Szimplán a levegő süvített, olyan, mint mikor mész egy rossz autóval 120-at és sípol a tükör az ablaktörlő és minden amit nem néztek meg rendesen a szélcsatornában. Meg szvsz tudna az a motor kisebb fesszel is indulni, de feltételezések, nem is érdekel, most megint kuss van ez a lényeg ;)

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77859) oszkarfincs válasza schawo (#77857) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Írta, hogy elsőre nem akarta cserélni az ipon, magyarul ha hozzám hasonló vidéki paraszt vagy, akkor felküldöd és visszakapod szarul, ráadásul még a futárral is szopsz. Hogy milyen a többi xfx, azt nem tudom, bár erről is jókat mondtatok, pedig még csak nem is látta senki, olyan új.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#77860) schawo válasza oszkarfincs (#77859) üzenetére


schawo
titán

Elsőre senki nem akar cserélni semmit. Dolgoztál te már boltban? Remélem te sem akarsz elsőre bemondásra, ellenőrzés nélkül bármit is cserélni, mert különben a főnök seggbe billent. Vették a fáradságot, ellenőrizték, és konstatálták, hogy ez bizony egy kalap kaki.

Még egy jó tanács: Ha rám hallgatsz, azt veszel amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77861) Ren Hoek válasza oszkarfincs (#77859) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát ha "elállok" akkor nem kaphatom vissza szarul. Még a futárdíjat is visszafizetik, kivéve azt a futárdíjat bukod, amiért visszaküldted.
Amúgy ugyan úgy személyesen is vissza lehet vinni (sőt weben rendelt, de személyesen boltban átvett termékre is igaz, ha jól értelmeztem a jogot)..., nem kell megindokolni semmit..., nem kell és kész, adják vissza a zs-t. Persze legyen hibátlan a cucc.

Csak hát kellemetlen macera és csalódás...

(#77862) syberia


syberia
veterán

XFX TS430 teszt 10/8.7 lett az értékelése. Ha egy helyen gyártják őket akkor furcsa hogy vannak belőlük problémás példányok. :W

110% terhelésen is bőven benne maradt az atx-szabványban, hatásfok feles terhelésen 88.5% ami nem piskóta.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#77863) Tikakukac válasza syberia (#77862) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem az első volna, hogy ide az alja kerül valaminek.

Én bízom a termékben tehát ha valakinek süvít a gépháza vegye, mert tényleg igényes és valóban minőséginek tűnt kívülről is. De aki csendes és halk megoldást akar az terelje magát odébb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77864) Ren Hoek válasza syberia (#77862) üzenetére


Ren Hoek
veterán

"A tél beállta próbakörnyezetünkbe hőmérséklet nagyobb hatással, így a tápegység maga biztos, hogy fokozza a teljesítményt a szerepet. A teszt látható a nő ez a hatalom nagyon kicsi, ellenőrzött 100% -os terhelés kevesebb, mint 8 ℃. Ventilátor sebessége három részre osztja, az első lépés a kis sebességű egyenletes terhelés 50% előtt, 50% és 100% és 100%, a gyorsítási szakasz későbbi teljes sebességgel szakaszban. Némítani ez a hatalom előtt, 50% -os terhelés (beleértve a 50% -os terhelés) viszonylag csendes, beépített hőmérséklet szempontjából, ez a hatalom tartozik némítani kiváló, kiváló hűtési teljesítmény."

"Mute mértékben (Nyugalom), a 50% -os terhelés elülső ventilátor csendes, a zaj hallatszott nagy terhelés alatt, kiváló hőelvezetés kiváló némítás, a végeredmény 8,5 pont."

Itt valami nem kóser akkor...

(#77865) schawo válasza Ren Hoek (#77864) üzenetére


schawo
titán

Pont erre a tesztre hivatkoztam az előbb. Ott az ábra ventifordulatról a terhelés függvényében, néhány oldallal azelőtt meg a hűtő pontos típusa látszik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77866) MMIX


MMIX
addikt

Ikrek :)

SuperFlower 550W (SF-550P14HE) coolpc.com.tw


Xilence Performance A 730W (HEC) glob3trotters.com

[ Szerkesztve ]

(#77867) Dzsozi56


Dzsozi56
tag

Tisztelt Fórumozók!

Tegnapi, 77778. szám kérdésemhez hozzászólva "ló úr" a "gagyi" :B vga helyett egy 750 Ti-t ajánlott. Nem jutott akkor eszembe megkérdezni, hogy ez esetben is elég-e a tervezett Cooler Master 450W V450S RS450-AMAAG1-EU táp, ha nem csúcsigényű játék futna, tuning mentesen, csupán egyéb, a játék élményhez szükséges kártya adottságokat kihasználva? Pl:. egy ASUS GeForce GTX750TI-OC-2GD5 2GB GDDR5 kártya használata mellett.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#77868) schawo válasza Dzsozi56 (#77867) üzenetére


schawo
titán

Persze, a 750 Ti nagyon alacsony fogyasztású.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77869) Sanya1981


Sanya1981
tag

Sziasztok.
Az adatlapomon lévő konfighoz keresek tápot.
Max keret 22K.
Az FX 4.4-re lenne húzva.

Eddig ezeket találtam:

-XFX TS 550
-FSP Hyper 600

vélemény,vagy más táp esetleg?

(#77870) fabias82 válasza Tikakukac (#77839) üzenetére


fabias82
tag

A XFX TS430 at én kétszer küldtem vissza Ipon-hoz elsőt kicserélték egy újra,második megint ciripelt és a konfigot kikapcsolta kis játszás után.Ami nem egy erőgépbe volt szánva,a második visszaküldésnél írtak,hogy nem tudják javítani cserélni sem,le kell vásárolni az árát.És ettől a ponttól kerülöm a xfx tápokat. Nekem két gépem van egy Corsair RM450 egyikbe, másikba Seasonic G450 mindkettő nagyon halk és megvagyok velük elégedve. Nem mondom, hogy xfx nem jó de a TS 430 megszívatott.

(#77871) Balathruin válasza Sanya1981 (#77869) üzenetére


Balathruin
veterán

Antec Neo ECO 620C

(#77872) vittorio7 válasza Balathruin (#77848) üzenetére


vittorio7
őstag

A TS 450 is nagyon halk, az is járt nálam. [link] Prot-t rendeltünk és TS-t küldött az Ipon.

[ Szerkesztve ]

(#77873) syberia válasza Sanya1981 (#77869) üzenetére


syberia
veterán

Ezek is jók lennének a gépedhez, esetleg a TR2 600W erősebb (12V/50A) ami nem árthat a tuningolt FX-nek.

https://howbad.info/

(#77874) schawo válasza vittorio7 (#77872) üzenetére


schawo
titán

A Pro új neve TS

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77875) Sanya1981


Sanya1981
tag

Köszönöm mindenkinek!
Utánnanézek az említett tápoknak.

(#77876) Balathruin válasza schawo (#77874) üzenetére


Balathruin
veterán

Ez nem igaz, mert a TS nem ugyan az.

(#77877) syberia válasza Sanya1981 (#77875) üzenetére


syberia
veterán

+1 az Antec NEO ECO 620-ra [link] 2év gar. merlinnél 3év :F

(#77876) Balathruin: az a fő hogy maradt a Seasonic belső :R A TS már haswell ready, már akinek számít ez a különbség.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#77878) vittorio7 válasza Tikakukac (#77849) üzenetére


vittorio7
őstag

Nem mondtam, hogy vegyél újat. Csak leírtam azokat amikkel jó tapasztalatom volt.

Ha már elment 5 órád a tápokra, akkor akár készíthettél volna egy jó kis hangfelvételt/videót, manapság már úgyis minden zsebben lapul egy "okos" teló. Biztos mást is érdekelt volna a nagy hangzavar.

Különben nagyon jó, és külön köszönet, hogy leírtad a tapasztalatod.
De az is lehet, hogy fabias82 tápját akarta rád sózni az Ipon. Bármi előfordulhat. :)

Erről csak az a történet jut eszembe, amikor az egyik haver vett egy 16.000 Ft-s márkás német vasalót a Madaras Tesznyóban. Hazavitte bekapcsolta elfüstölt. Visszavitte, mondták ok mehet a csere. Rendben, de azért kipróbálná a helyszínen, mielőtt hazaviszi. Biztos ami biztos. Az is elfüstölt... Majd még egy... és még egy... Jött is az üzletvezető, hogy ezt hagyja abba, mert tönkreteszi az árú készletet. (Állítólag visszaküldték az egész raklap szállítmányt a beszállítónak. Vagy nem. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#77879) schawo válasza vittorio7 (#77872) üzenetére


schawo
titán

Meg tudnád mondani, hogy mi annak a ts-nek a kódja, amit kaptál?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77880) Grózi


Grózi
veterán

Hibás darab bárhol előfordul.Hoztam eddig kb. 40-50 Genius 1250B hangfalat(ajánlott kategória a hangfal topicban) 2 év alatt.Volt egy rossz szállítmány vagy nem tudom,de egymás után 4 vagy 5db-t küldtem vissza.Se az előtte,se az utána vásároltakkal nem volt gond.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#77881) vittorio7 válasza schawo (#77879) üzenetére


vittorio7
őstag

A két ünnep között szereltem össze a gépet, nem az én PC-mben van. És sajnos nem fényképeztem körbe a tápot, csak akkor jutott eszembe a fotó amikor már beraktam a házba... Akinél van nem fogja kiszedni az biztos.
Talán már a doboza sincs meg, majd utána kérdezek, de nem lesz egyszerű. A számla sincs nálam, és van nekik pár mappányi...

(Amikor csak eszembe jut mindent lefényképezek, főleg a sorozatszámot. Nehogy véletlenül, pont ugyanazt akarják újként odaadni, amit visszaviszek hibásként. Persze pár hét múlva, mondván megjött a csere termék.)

[ Szerkesztve ]

(#77882) ló úr válasza Ren Hoek (#77853) üzenetére


ló úr
őstag

NeoEco520C halk. Nem kussol de nincs durva ventihag. A Raider 550-em csendesebb nála de az Antec se hangos csak másabb. Nyugodtan leszel mellette :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#77883) #19784448


#19784448
törölt tag

Hali tudnátok ajánlani modurális tápot lehetőleg az ajánlott márkák és típusok alsó árszegmenséből? Adatlapomon a konfigom, ahhoz kéne. Előre is köszi! Ja és felső tápos házba kéne.

[ Szerkesztve ]

(#77884) sunci_02 válasza Balathruin (#77776) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Nekem 2 db 6+2 -es csatlakozó van rajta a tápon, számít ha a 2-es csatlakozót fordítva dugom be? Mind kettő fekete vezeték.[link]

(#77885) Ren Hoek válasza ló úr (#77882) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na beraktam a tápot (Antec EcoNEO 520c)

Tapasztalatok:

1. Hála Istennek tényleg a táp okozta a HDD kattogásos leállást 5V-ra terhelt ventikkel. Rátettem most egy Arctic PWM-est alaplapra, egy nagy 800 RPM-est és még a régi tápból kiszedett ADDA-t is 5V-ra. (Amúgy a Corsair CX400-ban egy kifejezetten sz.r ADDA venti volt. 5V-on is baromi hangos, és traktor alaphangja volt)

2. Soha ne igazgassátok a ventikábeleket működő rendszerben, mert ha véletlenül megrántja az ember, simán okozhat rövidzárat (és a táp furcsa károsodását pl 5V-os ágon Corsair CX400 esetében)

3. Hangerő: Idle terhelésen konkrétan SEMMI hangja. Odahajoltam, füleltem és semmi. HDD-t is lehúztam, csak egy 200 RPM-es Mugen II venti volt online, aminek hangja sincs kb. CPU/GPU stressz teszt úgyszint semmi hang, bár nem nyomtam túl sokáig és i5 + 270x nem sokat kér.

4. Cicergés: Nos ez érdekes jelenség. A Corsair CX400 tápomnál jelentkezett Heaven benchmark alatt (más játékkal nem próbáltam ki), kifejezetten hangos, 1 méterről, Superlux bőrpárnás fejesen keresztül is hallható, jelenettől függően változó frekvenciás ciripelés. Idle-ben semmi, és full CPU/GPU terhelésen is semmi ciripelés.
Jelen esetben az Antec-el is hallható, DE! Csak közelről, odahajolva 10 cm távról. Bontott gépháznál székben ülve már nem lehet hallani. Ez egyértelműen a VGA-val kapcsolatos, nem a táp hibája. Utánaolvastam, és abszolút játékfüggő jelenség, AMD kártyával láttam példát játék ciripelés PSU-ból címszó alatt. A probléma viszont tökéletesen megoldódott, mert ez a ciripelés már nem hallatszik székben ülve :)

Szóval összegezve, nagyon köszönöm az ajánlást, egy remek tápot vettem. Minden tekintetben megoldódott a problémám, idle-ben és játék alatt a táp hangtalanul teszi a dolgát 500-600 RPM-el. Lehet egy egy nagyobb terhelésen már megjönne a hangja, de itt a teszt, ki kell hajtani belőle sok áramot, hogy megjöjjön a hangja:
[link]

Nem tudom, hogy mi lelte azt az XFX TS 430-at, DE az fix, hogy idle-ben és 200-250 Watt terhelésnél egy normális tápnak nem szabadna semmiféle hallható hangot kiadnia.

[ Szerkesztve ]

(#77886) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

üdv, még utoljára meg kérdezem, csak hogy biztos legyek benn, ugyanis holnap szeretnék tápot rendelni, ez akkor egy jó minőségű táp és csendes is? többször írtak már róla ahogy nézem, ajánlott kategória, csak biztosra szeretnék menni.
[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#77887) Ribi válasza sunci_02 (#77884) üzenetére


Ribi
nagyúr

Elvileg nem baj, de ha nem erőlteted, csak 1 féle képp tudod rádugni, fordítva nem.

(#77888) acel41


acel41
újonc

Sziasztok!
(Remélem jó helyre írok a kérdésemmel...)
A dilemmám a következő:
Van egy Cooler Master Elite Power 500W-os tápom (tudom nem a legjobb választás, de erre futotta), amin egy 6 pines PCIe csatlakozó van, illetve már meg van az alaplapom: ASrock 970 Extreme 3.
Szeretnék egy FX-6300-as procit (95W), és most amit néztem, ideiglenes megoldásnak vennék egy 560 Ti-t (elviekben 170W) használtan. Összfogyasztásban (1 HDD, 1 SSD) úgy számolgattam, hogy elég lenne, de az 560 Ti-nek 2db 6 pines csati kéne. SATA vagy Molex átalakítóval elbírnák a kábelek/rendszer a terhelést? Vagy mindenképpen nézzek másik videokártyát? (ár/érték arányban ez a legszimpatikusabb most a használt piacon)
Előre is köszi a válaszokat!! :))

(#77889) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Melyik a jobb táp:
ANTEC TP-650C
vagy
XFX XTR Series 650W

Mindkettő elvileg Seasonic belső!

(#77890) MMIX válasza Rathrol (#77889) üzenetére


MMIX
addikt

XFX XTR Series 650W

Az Antec "párja" az XFX XTR-nek az Antec EDGE
ANTEC TP-650C Truepower Classic "párja" az XFX TS Gold, Seasonic S12G
-----------------------------
Az XFX XTR 850W már nem Seasonic G, hanem Seasonic X.

[ Szerkesztve ]

(#77891) Balathruin válasza acel41 (#77888) üzenetére


Balathruin
veterán

El kéne vinnie, de az 560Ti-nél újabbat néznék.

(#77892) acel41 válasza Balathruin (#77891) üzenetére


acel41
újonc

Az, hogy Molexből, vagy Satából alakítom mindegy?
Vagy a legjobb lenne, ha Sata+Molex-ből csinálok egy PCIe-t?
A Molexeim egy ágról jönnek, viszont van egy fölösleges Sata ágam.

(#77893) schawo válasza acel41 (#77892) üzenetére


schawo
titán

Ha leveszed a sata csatlakozót és forrasztod, akkor mindegy. Ha valami átalakítót használnál, akkor a satát ne alakítsd, mert az a csatlakozó nem 10 A áramra van tervezve.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77894) schawo válasza MMIX (#77890) üzenetére


schawo
titán

Biztos vagy benne, hogy a 850 X-KM3? Csak azért mert korábban a teljes XTR sorozat X-KM3 alapú volt, de aztán az egész sorozatot lecserélték G-re. Biztos, hogy a 850-nél nem volt csere?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77895) acel41 válasza schawo (#77893) üzenetére


acel41
újonc

De akkor a molex elbírja átalakítóval is a pcie áramát?

(#77896) Balathruin válasza acel41 (#77895) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen.

(#77897) MMIX válasza schawo (#77894) üzenetére


MMIX
addikt

Az XTR új sorozat, a kisebb tápokkal kezdődött 750W-ig (a legnagyobb G is 750W)
A 850W és nagyobb még csak pár hetes tápok.


XFX XTR850 www.itocp.com teszt.


XTR 750W hardocp.com Seasonic G

(#77898) YAKEN


YAKEN
aktív tag

Egy i5 2/3/4xxx és egy 7870/ r9 270 (x) mellé elég egy hamburg 530-as táp? Nem lenne húzva semmi sem.

(#77899) Balathruin válasza YAKEN (#77898) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen.

(#77900) YAKEN válasza Balathruin (#77899) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Esetleg egy 280(x) / 7970 még belefér?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.