Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77801) Grózi válasza Tikakukac (#77799) üzenetére


Grózi
veterán

Alapba 14 napon belül elállhatsz ha neten vetted.Én az XFX XTR650-ről csak jót tudok mondani,gyakorlatilag hangja sincs.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#77802) peq válasza Balathruin (#77798) üzenetére


peq
aktív tag

Igen, a 4pines megoldást én is csak viccnek szántam :) Itt egy kép a cuccról. Helytálló a feltételezésem, miszerint ez forrasztva van? Remélem nem.

(#77803) Balathruin válasza peq (#77802) üzenetére


Balathruin
veterán

Szedd szét és kiderül...
#77804: A képet én is megtaláltam. Ha nem forrasztós, akkor egy 2 pines csatlakozóból kell kihúzni.

[ Szerkesztve ]

(#77804) peq válasza Balathruin (#77803) üzenetére


peq
aktív tag

Ezért linkeltem a képet, hátha ránézésre megmondod és nem kell szétszednem. Amennyiben nincs forrasztva, csak egyszerűen ki lehet húzni? Hogy működik, mire számítsak?

(#77805) Nwis86 válasza schawo (#77754) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Írtam neki már 2x de sajnos semmi reakció, pedig azóta már belépet... Szóval szerintem ez felejtős :((
Aprón most nem is találok semmi normálisat, esetleg újonnan boltból mit tudnál ajánlani 30 - 35 000Ft-ig?

(#77806) peq válasza Balathruin (#77803) üzenetére


peq
aktív tag

Mire figyeljek az új venti esetében? Feszültség, fordulatszám? Esetleg légszállítás?

(#77807) Balathruin válasza Nwis86 (#77805) üzenetére


Balathruin
veterán

Ennyiért az XTR 650-et szoktuk ajánlani, mivel az EVGA SuperNOVA 850 B2-ről nincs tapasztalat.

peq: Nem értek a ventilátor cseréhez.

(#77808) schawo válasza Nwis86 (#77805) üzenetére


schawo
titán

Vonalas telefonszáma van: 06-1-555-9321

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77809) peq válasza Balathruin (#77807) üzenetére


peq
aktív tag

Ha te sem értesz én sem fogok, nem szenvedek, inkább eladom. Mondj/mondjatok egy kegyetlenül HALK minőségi 400as tápot elfogadható áron

Szintet léptem ;]

[ Szerkesztve ]

(#77810) Balathruin válasza peq (#77809) üzenetére


Balathruin
veterán

SEASONIC X Series Fanless X400 ;]
#77811: Hexa+ 400

[ Szerkesztve ]

(#77811) peq válasza Balathruin (#77810) üzenetére


peq
aktív tag

:Y Az egész gép nem ér ennyit. Pénztárcabarátibb megoldásra gondoltam

(#77812) Nwis86 válasza Balathruin (#77807) üzenetére


Nwis86
aktív tag

És ez a 650W elbírná a 6/12 magos xeont vízhűtést meg a 2db 7950et úgy hogy minden tuningolva van? Ennyire jó lenne ez a táp?

(#77813) Grózi válasza Nwis86 (#77812) üzenetére


Grózi
veterán

Az egy kicsit sok lesz szerintem..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#77814) peq válasza Balathruin (#77810) üzenetére


peq
aktív tag

Vegyek egy hexa+-t miután eladom a sima hexat? Abba miféle venti van?

20ezret szánnék rá, ha van jobb ennyiért, mondjátok

[ Szerkesztve ]

(#77815) schawo válasza Nwis86 (#77805) üzenetére


schawo
titán

[link]
Antec True Power 750 Classic. 20000 Ft Kétágas ugyan, de áganként 35A-es, és Seasonic G, szép nagy simítókondival. Max féléves.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77816) Ren Hoek válasza Balathruin (#77803) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Csak egy kérdés: Ha forrasztós verzió van:
elvágom, lefejtem, összetekerem, dupla szigszalag és ducktape réteg, az mennyire problémás?
Házban használtam ventiknél egy helyen molexet elvágva...

Az fix, hogy nem elegáns, de hogy mennyire biztonságos egy tápban pl? .:D

(Mióta ugye kinyírtam a kis Corsair-t, azóta óvatosabb vagyok a gányolással, ez fix...)

[ Szerkesztve ]

(#77817) Balathruin válasza Ren Hoek (#77816) üzenetére


Balathruin
veterán

Molexbe kösd és úgy jó.

(#77818) Grózi válasza schawo (#77815) üzenetére


Grózi
veterán

Ez eléggé best buy ennyiért! :Y

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#77819) Ren Hoek válasza Balathruin (#77817) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Csak azért kérdem, mert a Corsair tápban cseréltem ventit, és ott ezt a szigszalagos megoldást csináltam...(új venti kábelről levágtam a molexet és így kötöttem be.)
Nem tudom egy ilyen magasfeszültségű eszközben mennyire biztonságos....

(Új tápot persze kizárt hogy megbontsam :D gari miatt is... Antec Neo ECO 520c lett végül,... köszi az ajánlást és a sok segítséget amúgy!)

[ Szerkesztve ]

(#77820) Nwis86 válasza schawo (#77815) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Ja azt elfelejtetem mondani hogy mindenképpen modulárist szeretnék! De ahogy látom ebbe az árkategóriába ilyet nem fogok találni, lehet az lesz hogy egyenlőre lemondok a tuningról, és marad a jelenlegi táp, aztán majd 1-2 hónap múlva veszek valami drágábbat...

(#77821) peq


peq
aktív tag

Valaki? Hexa+on kívül egyéb ajánlás? Seasonic S12 II-ről vélemény? Ezt néztem ki gyorsba 20k körül :R

(#77822) Balathruin válasza Nwis86 (#77820) üzenetére


Balathruin
veterán

Az EVGA 850 B2-ről kéne infó, mert amúgy nem rossz. Újonnan belefér 35-be és félmoduláris.

peq: Ha Seasonic S12 II kell, akkor Antec Neo ECO 520C

[ Szerkesztve ]

(#77823) schawo válasza Nwis86 (#77820) üzenetére


schawo
titán

Újonnan: EVGA 750 G2: [link] Jó Superflower belső, moduláris, kiváló kondik, a DC stabil mint a beton, 28,5 pénz

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77824) Nwis86 válasza schawo (#77823) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Na ez igen csak tetszetős!

De még annyit kérdeznék hogy esetleg ez megérne 30 at? [link] kicsit lejjebb görgetve ott vannak a technikai részeltek, 2év garival találtam vaterán

(#77825) schawo válasza Balathruin (#77822) üzenetére


schawo
titán

Egy review van a B2 sorozatról, de ez alapján messze van minőségeben a G2-től, meg akár a Seasonic sorozatától: [link] Szerintem nem éri az árát. Én inkább venném a 750-es G2-t, mint 3000 forinttal drágábban 850 B2-t (a 750 B2 drágább, mint a G2 :U). Nem a 100W menti meg a helyzetet. Ha stabilabb a DC 12V, alacsonyabb feszültségen is stabil az OC, és összességében kisebb fogyasztással kijön az egész.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77826) schawo válasza Nwis86 (#77824) üzenetére


schawo
titán

De még annyit kérdeznék hogy esetleg ez megérne 30 at?
Nehéz kérdés. A kondik nem fantasztikusak, de jó nagy simítókondik vannak benne. De gyorsabban öregszik, mint egy komolyabb táp. Tulajdonképpen figyelembe véve, hogy milyen stabil a DC, és hogy 1250W, nem is rossz az ajánlat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77827) Nwis86 válasza schawo (#77826) üzenetére


Nwis86
aktív tag

És az eladó is full megbízhatónak tűnik! [link]

Na szerintem alszok rá egyet, meg ma este kipróbálom 2 táppal a gépet, tegnap nem volt rá időm, remélhetőleg nem égetem el, aztán lehet nem is a táp lesz a gond és akkor hiába nézegetem itt a tápokat már 2 napja....

(#77828) schawo válasza Nwis86 (#77827) üzenetére


schawo
titán

Én nem erőltetném, de én úgy látom, te szeretsz szívni, úgyhogy csak szurkolni tudok:D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77829) viking19 válasza viking19 (#77792) üzenetére


viking19
tag

Valakinek valami ötlet?

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#77830) Potzee válasza viking19 (#77792) üzenetére


Potzee
addikt

Valószínű, hogy nem...12V-ot tud a külső táp? A paneltápok és a PICO PSU-k - általában - 121V-on működnek. Szerezz be pl. egy ilyet.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#77831) viking19 válasza Potzee (#77830) üzenetére


viking19
tag

Ok, köszi, De ehhez kell még egy panel ami ebből nekem jó csatlakozókat csinál... Van valami oldal amelyik ilyen háakkal, vagy csak ilyen panelokkal?vagy esteg Aliról érdemes ilyet rendelni?

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#77832) Potzee válasza viking19 (#77831) üzenetére


Potzee
addikt

A kép valószínű, hogy csak illusztráció.
Paneltápod van vagy PICO PSU?
Mindkettőnek ilyen a csatlakozása a külső táphoz:

Ali-ról is tudsz ilyen külső tápot rendelni, én is rendeltem már többször...12V/10A/120W ill. 12V/12.5A/160W verziókat...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#77833) mazi9 válasza ló úr (#77764) üzenetére


mazi9
csendes tag

Rendben koszonom, meg annyi h alultapos hazho is jó?

(#77834) karogyoker2


karogyoker2
csendes tag

Sziasztok!

Látom nem vagyok egyedül a tápok rengetegében, ebben a témában van kb a legtöbb hozzászólás :D

Konfigom:

MSI GeForce GTX 970
i5-4690
16 GB RAM
HDD+SSD

Jelenleg egy HKC V-550-es tápom van. Több magyarázatra gondolom nincs szükség miért szeretném lecserélni :D

Igényeim:
- Alul fog elhelyezkedni a házban (kábelek legyenek elég hosszúak)
- Legyen fekete
- Moduláris legyen (Elég ha a meghajtók modulárisak, CPU, alaplap, VGA úgyis be lesz kötve)
- A meghajtók keresztben vannak a házban, a SATA csatlakozók férjenek el
- Ne legyen feltűnően hangos, bár nem túl fontos szempont a zaj, de inkább halkabb legyen ha lehetséges
- És nem utolsó sorban legyen megbízható (védelmek stb. legyenek benne), mondjuk ha 5 év gari van rá az már biztató dolog
- Minimum 500W-os legyen
- Olyan 20-30k körüli árra gondoltam
- A hatásfok nem szempont

Jelenleg az FSP Aurum Gold 550M-et néztem ki, bár 37 ezerért kicsit soknak tűnik, de ha ezek az igények ennyibe kerülnek akkor ez van. Vagy esetleg valaki tud ajánlani hasonlót vagy jobbat?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#77835) Balathruin válasza karogyoker2 (#77834) üzenetére


Balathruin
veterán

Ma már sokadjára: XFX XTR 650 :) Félpasszív, moduláris, Seasonic...

(#77836) Grózi válasza karogyoker2 (#77834) üzenetére


Grózi
veterán

Na azt a tápot még próba erejéig se raknám egy ilyen gépbe!
Ajánlom figyelmedbe az Xfx Xtr 650-t,én is elégedetten használom.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#77837) mazi9


mazi9
csendes tag

*házhoz*

(#77838) Balathruin válasza mazi9 (#77837) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem kell javítani, értjük a lényeget. :)
Amúgy igen.

[ Szerkesztve ]

(#77839) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na rövid sztorim az XFX TS 430-al:

Táp megvesz, elhoz, nekem 20 perc szerencsére. Gépbe berak, elhelyez. Tök jó, kicsi is, tök fekete mindenhol, állat. Bekapcs hátul: állati nuku ciripelés némaság. Elöl bekapcs. Ventik felpörögnek pumpa beindul. Na mondom mindjárt elhalkul a táp is jön a nirvana talán még a mostaninál is nagyobb csend lesz. Hát nem lett. Felraktam az oldalakat, mondom biztos fura a bármi és azért hangos. Hát nem. Rátolom a ventiket, első 2db 14-eseket 12V-ra. Még mindig a táp a leghangosabb. Aztán a radin a felső 3-at, na így már elnyomja. Ez az az a hangorkán amit évente egyszer játszok el, mikor épp agyig húzom a gépet, egyébként minden koppra letekerve áll, felső 3 pedig olykor kikapcs.
Oké, van idő, irány a Tüzér utca. Csóka arc rendesen, érti a dolgát, azt mondja ez alap, nem ez a teljes fordulat. Mondom de hát qrva hangos. Nem az. Mondom de. Oké, hozott egy konfigot. Odadurrantottunk neki 350-400W-al és olyan dolgok jöttek ki hang terén a tápból amilyet én még életemben nem hallottam.

Okés, lehet ez a szar, mert alapjáraton is sokat pörög. Na, pont volt egy másik is kéznél, leraktuk, megnéztük, hát az is ugyanilyen. Aztán jött egy Chieftec, de ilyen full fapad alap. Hát ehhez képest az szinte passzív volt.
Írtunk is elállást, marad az Everest, ha manapság egy halk táp ilyen akkor nem cserélünk :B

Én tényleg elhiszem, hogy a belseje arany és csoda és olyan zavarszűrős, hogy kész. De ezzel a hanggal már 50W-os fogyasztásnál is, őszinte leszek: ez egy rakat sz@r. Biztosan van az a hely és az a ház és az a venti ami ezt elnyomja, de a régi samu vinyóm 7200rpm-en seekelve sem jött át a házból annyira hangos alapjáraton.

Szumma: akinek van/volt tényleg jó tápja, el ne adja, ne cserélje csak kis hóbort miatt, feltéve ha nincs sok ideje. Ha ezt kiszállítással kérem vagy nem belvárosban vagyok Pesten nettó bukó.

Balathruin: Oké, csak azt hittem itt valaki ezeket már megnézte és megszakértette, én addig egy laptopot sem ajánlok míg nincs róla személyes tesztem vagy legalábbis abból a 4-5 emberből akivel dolgozom, mert akkor kicsit meginog a bizalom, hogy hát na ezt mégis akkor miként.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77840) Balathruin válasza Tikakukac (#77839) üzenetére


Balathruin
veterán

Akkor TS 430 nem lesz ajánlva. Ennyi.

(#77841) karogyoker2 válasza Grózi (#77836) üzenetére


karogyoker2
csendes tag

Köszi a gyors választ.
Gondolom a HKC-ra értetted, hogy próbaként se tennéd bele (és nem az FSP-re).
3-4 hónapja van benne a gépben, eddig nem tapasztaltam semmi rendelleneset. De nem is várnám meg míg fogok. Viszont az lehetséges, hogy valamilyen mértékben már most is "megrongált" bizonyos alkatrészeket?

(#77842) Balathruin válasza karogyoker2 (#77841) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha a HDD nem kezdett el haldokolni, akkor még nincs nagy gond.

(#77843) Grózi válasza karogyoker2 (#77841) üzenetére


Grózi
veterán

Igen a Hkc-re értettem.Nem hinném hogy "megrongált" bizonyos alkatrészeket-ha elszáll majd viszi fél gépet is,na akkor leszel ideges.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#77844) vittorio7 válasza Tikakukac (#77839) üzenetére


vittorio7
őstag

Az is lehet, hogy ez egy hibás sorozat... A magyar piac meg alkalmas arra, hogy elpasszolják a trét...

Én kb. egy éve vettem egy FSP350-60APN-t. És úgy "cicergett", hogy a macskák is elmenekültek tőle. Visszavittem én is. Aztán pár hete egy havernak tettem össze egy ugyanilyen FSP-vel egy gépet. Oda kellett hajolni a táp közelébe, hogy halljuk egyáltalán a hangját.

[ Szerkesztve ]

(#77845) Tikakukac válasza vittorio7 (#77844) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, az is lehet, hogy ha fél év múlva is megnézek egyet az is ilyen, meg az is, hogy UFO-k machinálták meg. De az méginkább valószínű, hogy ez csak szimplán ilyen mindegyik, csak akkor ne legyen ez egy halk táp, mert akik ezt futároztatással megvették mondjuk a halál végére azok ülhetnek a levesben. A cicergés és a konkrétan süvítő levegő között az a difi, hogy utóbbi elég konstans dolog és nehezen javul meg tekercsektől vagy kondiktól max lemezollóval. Szerviztechnikus is azt mondta, mit vársz. Ha olyan halk kell ne álmodozz, 30k elő és lesz megint. Hát nem lesz megint, marad :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77846) 04ahgy válasza Tikakukac (#77845) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az egyik EVGA tápot is ajánlották anno, hogy halk, és többeknek hangos volt, alapjáraton is, persze ez a normális. [link].

A személyes véleményem az, hogy inkább legyen hűtése (ezzel együtt hosszabb élettartama is), mint kicsinálja magát. A SeaSonic SS-1000XP-m is normál módban (mindig forog a venti) használom, pedig átkapcsolható hibridre (leállítja a ventit).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#77847) vittorio7 válasza Tikakukac (#77845) üzenetére


vittorio7
őstag

Az alábbi tápokkal már több gépet is összeraktam:
XFX Pro 450
Seasonic SS-350ET
Seasonic SS-400ET
És ezek az én hiper érzékeny fülemnek is halknak bizonyultak. És egyelőre nincs velük gond, mert akkor már rágnák a fülemet az ismerősök... (És tavaly még lényegesen kevesebbe is kerültek a fent nevezett tápok.)

Az általad "teszteltet" viszont kerülni fogom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#77848) Balathruin válasza vittorio7 (#77847) üzenetére


Balathruin
veterán

XFX Pro 450 már nem nagyon van, TS 450 átvette a helyét, de annak nincs sok köze a 430-ashoz.

(#77849) Tikakukac válasza 04ahgy (#77846) üzenetére


Tikakukac
titán

Hat éve megy kussban ez a kis FSP, kapott már mindent amit táp kaphat és nincs baja, elvittem szakihoz, mondom nézd át, megnézte, tökéletes. Az, hogy feleslegesen veretjük a ventit főleg olyan dobozban ahol hallhatóan süvít a levegő 1-2 alkatrész miatt az szerintem értelmetlen. A hűtés jó, a fölösleges hűtés meg hülyeség.

vittorio7: Nem-nem, marad minden. Édesapa is mindig mondta, hogy ami jó nem kell megjavítani ami működik nem kell cserélni. Én mindenkiben bízom, de ma is elvertem 5 órát a semmire, meg az olvasások megint x óra és okosabb kicsit lettem, de még mindig ott tartok, mint x éve :DDD Jó ez így, ha pedig ölembe szakad valami pénz akkor fanless és nyugodtan dugdoshatja a ventivezérlőt az összes süket gyártó ahova akarja. Ha cicereg akkor meg beköltözök Ipon mellé és egész nap rotálom a tápokat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77850) Nwis86 válasza schawo (#77828) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Jelenleg 2 tápról megy a gép, 750W + 650W és heuréka tökéletesen megy a cf és a tuning is :D Szóval kell a normális táp, már csak spórolnom kell rá... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.