Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77701) GL820


GL820
tag

OK. Köszönöm a választ!

(#77702) mazi9 válasza schawo (#77654) üzenetére


mazi9
csendes tag

Üdv, köszönöm a válaszod

Ez ahogy nézem 40 A -t tud egy ágon, mért jobb az egy ágas?
Ez elég tuningra , és a későbbiekben is?
Ha tudnál még párat ajánlani azt megköszönném, 25kig is elmegyek!

(#77703) szami777 válasza Balathruin (#77699) üzenetére


szami777
addikt

Értem köszi, alszok rá egyet. :R
Az kedvező ár és a sok gari nagyon csábító.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#77704) mazi9


mazi9
csendes tag

Még annyit kérdeznék h egy új proci+ új videókártyás konfighoz is elég 500-600 w-os táp vagy ezek már kevesebbet fogyasztanak, mint a régiek?

(#77705) Balathruin válasza mazi9 (#77702) üzenetére


Balathruin
veterán

Antec Neo ECO 620C, esetleg Antec VPF650
Egy ág jobb, mert az új processzorok és VGA-k közül a VGA többet eszik, így nincs aránytalan terhelés.

(#77706) schawo válasza Balathruin (#77705) üzenetére


schawo
titán

Nálam pont a processzor borította fel az egyensúlyt (200W vs 60W), de ja, a lényeg, hogy felborult.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77707) Balathruin válasza schawo (#77706) üzenetére


Balathruin
veterán

Azért a mostani procik nem esznek annyit. Mostaniba az FX nem tartozik bele, mert már az se mai darab.

(#77708) schawo válasza Balathruin (#77707) üzenetére


schawo
titán

Most is vannak nagy zabálók intel oldalon is, amit ha megrántasz, akkor a 200-at kiszí'ja a tápból, lásd X79, X99. Az 5960X alapórajelen 140W. Felhúzod 4,5-re, és máris vékonyabb a tápod 250W-tal.

(#77709) Balathruin
Akadnak azért.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77709) Balathruin válasza schawo (#77708) üzenetére


Balathruin
veterán

Szerinted hányan vesznek E-s procit? :D
De akkor úgyis írják, hogy az lesz.

[ Szerkesztve ]

(#77710) schawo válasza Balathruin (#77709) üzenetére


schawo
titán

Azt biztos, de nem is ez volt a lényeg, hanem, hogy a kétágas táp könnyen szívás lehet :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77711) mazi9 válasza Balathruin (#77705) üzenetére


mazi9
csendes tag

Értem,és még annyi hogy halk ez a táp?
Antec-ról még nem is hallottam, de akkor biztos jófajta?!

(#77712) Balathruin válasza mazi9 (#77711) üzenetére


Balathruin
veterán

Neo ECO az Seasonic, a VPF pedig Delta, tehát jóféle.

(#77713) mazi9 válasza schawo (#77710) üzenetére


mazi9
csendes tag

És akkor most ez az egyágas táp a mostani konfigomhoz is jó lenne, mert a q9400 procim se mai darab?

(#77714) schawo válasza mazi9 (#77713) üzenetére


schawo
titán

Igen. Az egyágas minden körülmények között jobb megoldás, mint a többágas.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77715) Ren Hoek válasza syberia (#77660) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szóval ez tuti olyan táp, ami nem cicereg mondjuk játék alatt? (A CX400 nekem játék alatt cicereg csak, mint írtam)

Viszont lehet sikerült kinyírnom ezt a tápomat ma... :( Röviden, az alaplap 4 PIN-es CHASSIS-jára kötöttem egy PWM-es ventit, és elkezdett rezonálni, úgy hallottam mintha beleért valami... megigazítottam megrántva véletlenül a csatlakozót, ekkor elment az áram egy pillanatra a gépen, és újraindult. Visszakapcsolva a HDD kattog, SSD winlogonál megállt.

A gép tökéletesen elindul, ha 1X házventi 5V molexen van, de ha rákötöm a másodikat (bármilyet) 5V-re akkor kattog már a HDD :( (Viszont ha a 12 V-os sárga ágra kötöm az összes ventit, akkor minden működik.)

Lehetséges olyan eset, hogy kinyírtam a tápom 5V ágat, hogy jóval kevesebb terhelést bír?

Ti mernétek így használni, vagy cseréljem azonnal és ne kockáztassak?

[ Szerkesztve ]

(#77716) Balathruin válasza Ren Hoek (#77715) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha nem működik akkor ne erőltesd, cseréld.
Cicergés az nem csak a táptól függ, a többi alkatrésztől is.

(#77717) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Sziasztok!

Lehet rossz helyre írok, de nem tudom ezzel a kérdéssel hova írhatnék?

Olyan gondom lenne hogy van egy 750W-os ilyen tápom és a következő cuccok

Asus p6X58D premium lap
Xeon x5650 (6mag 12 szál) 4ghz-re tuningolva
2db hd7950
meg apróságok vízpumpa, ventik HDD ssd stb

A gond az hogy ha tuningolom a VGA-kat akkor nagyságrendekkel rosszabb teljesítményt kapok mint tuning nélkül! Többen is azt írták hogy ez azért van mert kicsi a táp

Sajnos nem tudok nagyobb tápot kölcsönkérni, venni meg nem akarok mert lehet más a gond. Ezért gondoltam rákötök 2 tápot, mivel megvan még a régi gépem amibe 650W-os van, ez így megoldható? vagy kárt tehetek vele? Úgy gondoltam hogy a 750W-ról menne az új gép kivéve az 1ik VGA, a másik gépet mellé raknám és simán átkötöm annak a kábeleit a másik VGA-ba, a régi gépet kapcsolnám be hamarább így az új gépbe az 1ik kártya már megkapná az áramot, és ekkor kapcsolnám be az új gépet, na ekkor történhet esetleg nagy bum :F vagy menni fog? Ha így jó lenne és működne is rendesen a tuning akkor természetesen a napokba már vennék is nagyobb tápot!

[ Szerkesztve ]

(#77718) Ren Hoek válasza Balathruin (#77716) üzenetére


Ren Hoek
veterán

... de ez a probléma, hogy ha nem terhelem az 5V-os ágat mégegy ventivel (vagy ha 12V-os ágra kötöm a 2-őt), akkor tökéletesen megy a gép, HDD, SSD, i5, 270x, CPU-GPU stressz teszt is megy.

Csak okozhat esetleg valami károsodást az alkatrészeknek ha így használom?

[ Szerkesztve ]

(#77719) Apollo_21 válasza Nwis86 (#77717) üzenetére


Apollo_21
addikt

Sztem simán ráköthető csakúgy egy + táp, nemhinném h kárt tesz..bár én inkább csakugy kötnék rá második tápot../értsd jól/ mindent köss le a régi gépben..csak a vga-nak adja a kakaót..más nemkell mert csak a + kraftra van szükség:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#77720) Balathruin válasza Nwis86 (#77717) üzenetére


Balathruin
veterán

Én hajtottam egy gépet egy VGA-val és két táppal. Elsőnek a külső tápot kell bekapcsolni, ami nincs a lapra kötve, utána a gépet. Nálam nem volt gond, de nem ajánlott. A táp szerintem elég kevés, főleg a szétvagdalt 12V ág nem jó dolog.

(#77721) schawo válasza Nwis86 (#77717) üzenetére


schawo
titán

Nem csoda, hogy 12V-os szopóágon vagy. Ez egy négyágas, áganként 18A-es táp. Szegény tápnak horpad a homloka, úgy szívja ez a két vga. És akkor a CPU-ről még nem is beszéltünk. Mákod van, hogy még nem szállt el a konfig alatt. Ha igazán meghajtottad volna, már elszállt volna belőle az elektromos eszközöket hajtó füst. Neked is egyágas táp kéne 800W fölött. Mennyi a keret?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77722) Balathruin válasza Ren Hoek (#77718) üzenetére


Balathruin
veterán

Ez egy nagyon jó kérdés.

(#77723) richie8


richie8
csendes tag

Halihó Mindenki!

A jelenlegi tápom egy Chieftec GPS-450AA-101A típusú darab. Szerintetek a jövőre nézve előnyösebb, ha lecserélem egy Chieftec CFT-560-A12C változatra (nálam a moduláris előny, kinézetre is adok, de a teljesítmény sem az utolsó szempont..) vagy maradjak a jelenleginél?

Köszi előre is a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

Inner peace.

(#77724) schawo válasza Nwis86 (#77717) üzenetére


schawo
titán

De egyébként akárhogy kötögeted a tápokat össze-vissza, nem jutsz sehova, hiszen a probléma a 18A-es ágakban rejlik.Összesen a 750W elég lenne.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77725) Balathruin válasza richie8 (#77723) üzenetére


Balathruin
veterán

Régi tápot régire cserélni... Én inkább valami újabbat néznék. Amúgy a mostani Delta a másik Sirtec.

(#77726) richie8 válasza Balathruin (#77725) üzenetére


richie8
csendes tag

Sajnos most csak ez a két lehetőségem van. Szóval ha a kettő között kéne döntenem, akkor maradjak a mostaninál?

Inner peace.

(#77727) Balathruin válasza richie8 (#77726) üzenetére


Balathruin
veterán

Mennyibe fájna a csere?

(#77728) richie8 válasza Balathruin (#77727) üzenetére


richie8
csendes tag

Adnám a mostani tápom + egy routert (2000. Ft-ért számolja be, többet nem is nagyon ér) és egy ezrest rá.

Inner peace.

(#77729) schawo válasza richie8 (#77728) üzenetére


schawo
titán

Én nem cserélnék.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77730) richie8


richie8
csendes tag

A lényege az lenne igazából, hogy jobban nézne ki esztétikailag egy plexis led-es házban a moduláris, viszont a teljesítményekkel nagyon nem vagyok tisztában. A későbbiekben viszont nem kéne szenvednem, ha 8 tűs CPU dugaszos lapot veszek, és a VGA csatikkal sem lenne gond. Kérdés, mennyire jobb ez nekem teljesítményben/biztonságban, mint a GPS-450.

Inner peace.

(#77731) s3toraph válasza s3toraph (#77645) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ezekre még szeretnék választ kapni valakitöl:

Két tápról van szó:
- FSP350-60APN
- Chieftec GPS-450AA-101A

1.: Melyik a halkabb táp a kettő közül?

2.: Ez a két táp is teljesen kompatibilis haswell alaplapokkal, azaz itt is rádugom a 24 pin alaplapi csatit + a 4 pin plusz tápágat a procinak és kész? (Egyszer olvastam valahol, hogy haswellhez nem jó minden régebbi táp, nem tudom igaz-e, azért kérdezem.)

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#77732) richie8


richie8
csendes tag

Nagyon népszerű ez a GPS-450AA :D

Inner peace.

(#77733) schawo válasza s3toraph (#77731) üzenetére


schawo
titán

Valószínűleg egyik se Haswell kompatibilis. De ez nem gond, egyszerűen biosban letiltod a speciális standby funkciót, oszt' jónapot.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77734) richie8 válasza s3toraph (#77731) üzenetére


richie8
csendes tag

Am nekem is haswell konfigom van, és gps-450AA tápom, nekem semmit sem kellett állítgatni. Rákötöttem a tápot és mehet a menet :)

Inner peace.

(#77735) flash-


flash-
veterán

irodai gépbe melyik a legmegfelelőbb?(legmegbízhatóbb ezek közül?)

chieftech CTB-450S 450

chieftech GPS-400A8

chieftech CTG-400-80P

FSP350-60APN

talán az fps nem?
ez már 85+ os és fsp bél az elég jó nem?

vagy valami rangsor ugyértem

sirtec,cwt,fsp, chieftech belek között van?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#77736) Balathruin válasza flash- (#77735) üzenetére


Balathruin
veterán

CTB - CTG - FSP

(#77737) richie8 válasza Balathruin (#77736) üzenetére


richie8
csendes tag

Mit mondasz Mester, megér egy próbát a csere, vagy Te is schawo véleményét támogatod? :)

Leegyszerűsítve, nem akarok a jelenleginél rosszabb minőségű tápot. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Inner peace.

(#77738) flash- válasza Balathruin (#77736) üzenetére


flash-
veterán

szóval akkor leginkább a chieftech CTB-450S 450 tápot ajánlod?

köszi:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#77739) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Na most már 1x5V-os ventit felrakva is kattog a HDD... asszem rendelem meg az új tápot :( Csak akkor jó, ha 12V-os ágra van kötve a venti. Alaplaphiba kb kizárható ugye?
Ez a 13,5K, most nagyon fájó pont nekem... szóval biztosra kéne mennem: xfx ts 430

-1 HDD, 2 házventilátor
- i5 4570
- MSI 270X

De tervezem, hogy később lecserélem majd egy erősebb VGA-ra (280x /970GTX fogyasztás körül)... ehhez nem kéne legalább egy 500-550 watt körüli táp?

Előre is nagyon köszi a segítséget... még ma el kéne döntenem...

[ Szerkesztve ]

(#77740) schawo válasza Ren Hoek (#77739) üzenetére


schawo
titán

A 970 nem zabál, azzal jó lesz a 430, de a 280X-hez erősebb táp ajánlott.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77741) Balathruin válasza richie8 (#77737) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem vagyok Mester...
A Sirtec nem rosszabb, 3 ágas, de közel 10 éves.

Ren Hoek: 500 Watt körül az Antec Neo ECO 520C 18-19 ezer közt jó áron van.

[ Szerkesztve ]

(#77742) Ren Hoek válasza schawo (#77740) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szerintem majd ~1 év múlva lenne egy váltás az AMD új generációs közép-felső radeonjaira, fogalmam sincs mennyit fognak kérni áramból :/
Tény, hogy az i5 keveset eszik.

Akkor lehet jó lenne egy kicsit feljebb méretezni a dolgot... Kb mi a best buy (csendes) 500-550 Watt kategóriában?

[ Szerkesztve ]

(#77743) Nwis86 válasza schawo (#77724) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Azért gondoltam hogy a 2 táppal próba idejére jó lenne mert 1 kártyával szépen megy a tuning, csak 2 kártyával nem megy, így szétosztva 2 tápra talán úgynúgy jó lenne, de eddig nem mertem rákötni a 2 tápot...

Új táp vásárláskakor mire kell figyelnem? Mi lenne a legolcsobb táp ami jó lenne nekem?

Eredetileg amúgy 1 EVGA Supernova 850 G2 lett volna, gondolom ezzel nem lenne most bajom, de hát átvertek vele, hiába fizetem ki nem kaptam meg :O utána vettem 1 másikat mástól és akármilyen hihetetlen azzal is átvágtak... :W utána vettem a jelenelégi chieftecet ezért már elutaztam személyesen, szóval ez most 1 fasza 70 000-es Chieftec :D ) De akkor most ezt el fogom adni és veszek valami mást, de újabb EVGA-ra sehogy nincs pénzem....

[ Szerkesztve ]

(#77744) Balathruin válasza Nwis86 (#77743) üzenetére


Balathruin
veterán

Pedig oda 850 G2 kéne... Mennyi maradt?

(#77745) schawo válasza Nwis86 (#77743) üzenetére


schawo
titán

Hát ez csodás

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77746) eventus válasza Nwis86 (#77743) üzenetére


eventus
veterán

Hol sikerültek ezek a balszerencsék?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#77747) Nwis86 válasza Balathruin (#77744) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Hát ha ezt el tudom adni kb 15 000ért, én 17 ért vettem.... + rááldoznék mégegyszer ennyit akkor kb 30 a keret! Most ránéztem az apróra ennyiért van pl ilyen 1W-os Corsair , esetleg ez jó lenne?

(#77748) Nwis86 válasza eventus (#77746) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Az egyik itt PH-n az illető mint azóta megtudtam már rengeteg embert átvert, van is külön topikja
A másik meg facebookon keresztül lett volna intézve, az a illető is több embert átbaszott, mint utólag kiderítettem már évek óta kb ebből él, meg egyéb átverésekből van akinek 2,6millával tartozik, van akinek fél millával, ehhez képest az én 26 000-es károm semmi... Csak azt nem értem hogy mind a 2 embert rengetegen feljelentették, ismert minden adatuk lakcím számlaszámok stb és nem történik semmi....

(#77749) Ren Hoek válasza Balathruin (#77741) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Okk, ez jónak tűnik...

Esetleg 500W környékén valamit Lec-től, XFX 550W TS Series Full Wired 80+ BRONZE (P1-550S-XXB9)pl? [link]
Sajnos nem ismerem Őt, csak sokan ajánlották itt... Nála azonnal át lehet venni mindent? Tehát felmegyek Bp-re és hip-hop van egy tápom? Szerdáig valahogy be kéne röffentenem újra a nagygépet :/ Ipon rendelés meg is jönne addig, ha ma rendelem... mint B opció.

[ Szerkesztve ]

(#77750) eventus válasza Nwis86 (#77748) üzenetére


eventus
veterán

Előre soha nem utalunk! Csak hivatalos helyről vásárolunk! Használt cuccot is csak személyesen, ha àtvettük a penzt/ árut!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.