Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77051) faramuci69


faramuci69
csendes tag

Erről tudtok valamit? Fractal Design 500W Tesla R2

Ez passzív típusú? Az nem jobb mint az aktív? Elolvastam cikeket, de nem gazán értem.

https://www.bestmarkt.hu/fractal-design-500w-tesla-r2-500w-tapegyseg-p210793

A Fractal Design Tesla R2 sorozatú tápegységek stabil energiát nyújtanak csendben és hatékonyan. A Tesla R2 az igazi választás igényes high-end játékgépekhez és ultracsendes média PC-khez. Az Tesla R2 sorozatú tápegységek bizonyítják a Fractal Design elkötelezettségét, hogy innovatív, ugyanakkor stílusos, elegáns, kortárs skandináv megjelenésű számítógép-alkatrészeket nyújtson. Jellemzők:- 80 PLUS Gold- Egyetlen erőteljes 12V-os sín- Hosszú élettartamú csapágyas ventilátorHivatalos weboldal Így is ismerheted: Tesla R 2 500 W, TeslaR2500W, Tesla R2 500 W

(#77052) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Nemrég kaptam pár tápegységet és van közte egy Liteon ps-5032-2v1 erről lehet tudni valamit? Már csak azért kérdezem mert elég súlyos darab. Vagy ez is csak "ajtótámasznak" jó?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#77053) Balathruin válasza faramuci69 (#77051) üzenetére


Balathruin
veterán

Marketingduma, ATNG belsős ami nem túl jó.
Passzív tápnak jó szellőzés kell, szóval nem biztos, hogy jobb.

dewil666: Szerintem csak a passzív PFC miatt nehéz, nem tudom milyen.

[ Szerkesztve ]

(#77054) Potzee válasza faramuci69 (#77051) üzenetére


Potzee
addikt

Ez nem passzív táp!
(135 mm-es golyóscsapágyas venti hűti) és passzív PFC -ről sincs szó.
Nem ismerem ezeket a holmikat, de a hardwaresecrets jókat írt a 650-es változatról.
Az ATNG belső miatt vannak fenntartásaim... :U de a Seasonic belsőre épülő Edison szériából bármelyiket bevállalnám.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#77055) feldeci


feldeci
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék én is, az előző hozzászólásom amiben kérdeztem elsüllyedt.. a következő konfig:

Gigabyte Z87X-UD3H
Core i5 4670k (perpill nincs OC de a jövőben nem kizárt)
2 x 4GB Kingston HyperX 2400MHz
2 x AMD Radeon 7970, CrossFire
+SSD, ASUS Xonar, ventik

Most egy FSP Raider 750 van, atomstabil ugyan, de a hangja.. na az brutál. Szóval egy minél csendesebb tápot szeretnék, nem tudom elég-e a 750W vagy ide már jobb lenne a 850W esetleg, illetve az aprón most nagyon olcsón fellelhető XFX P1-750B-BEFX mennyire lenne halk/elég? A stabilitás mellett a hangerő lenne a legfontosabb. És a hatásfok. És az ár. :D

Előre is köszi :R

(#77056) CsikiRoli válasza feldeci (#77055) üzenetére


CsikiRoli
tag

Valószínűsítem azért hangos nagyon, mert 80+ silver minősítésű ez a tápegység. (Elég sok erőt kisajtolsz belőle 2db 7970 el és ez ugye a tápban is hőt generál.)
Minimum valami 80+ gold tápegység kellene neked.
Amúgy a Raider 750 elég OC mellé is, szóval nem nagyon kell 750W fölé menni.
Így tudom ajánlani az XFX TS/PRO 750W-ot.

Az általad írt tápegység is nagyon jó, a célra megfelelő.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#77057) Geresics


Geresics
addikt

Kukucs!
Van nekem egy frankó kis Corsair VX450 tápom, ami jelenleg is hibátlanul teljesíti kötelességeit. A tápot még 2008 januárjában vettem, és az bizony már 7 éve volt. Milyen hosszú élettartama van egy ilyen terméknek? Szerintetek kezdjek el új tápra gyűjteni? Ha tönkremegy, akkor mi szokott tönkremenni (pl. kondik)?
:R

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#77058) MMIX válasza Bici (#77036) üzenetére


MMIX
addikt

Az FSP-t? Rá van írva a külső tápra és a házban lévő DC-DC konverterre is. Tegnap Google keresővel más oldalon találtam meg a képeket, de ma megtaláltam itt is a képeket, már volt kérdés. Remélhetőleg az eltelt évek alatt, nem cserélték a táp beszállítóját.

[ Szerkesztve ]

(#77059) Bici válasza MMIX (#77029) üzenetére


Bici
félisten

Arról lehet tudni, hogy ezek a paneltápok menniyre bírják a rövid idejű túlterhelést?
Arra gondolok, hogy 2db WD Red winyót kellene meghajtania egy AMD E-350 társaságában, amit lazán el kell bírnia, mert összesen 40W csúcsban, viszont induláskor a winyók beszívnak vagy 20W-ot, ai a lap 20-25W-nyi indulási teljesítmény-felvételével együtt éppen a maximum köré / fölé küldi a tápot egy pár másodpercig.

Felejtsem el ezt a koncepciót, vagy bírni fogja hosszú távon is?

(#77029) MMIX: Kössz, azt hittem, valahol van róla specifikáció, ahol írják. :R

mod: Még egy kérdés mindenkinek: ez a táp vajon milyen minőségű? És ez: suny pd1205 ?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#77060) CsikiRoli válasza Geresics (#77057) üzenetére


CsikiRoli
tag

Nem hinném hogy tönkremenésre kellene számítani, mert ez a táp nagyszerű táp még most is. (nemhogy annak idején). Azért biztonsági pénzt félrerakhatsz, de ez a táp nem hinném hogy tönkre fog menni, hacsaknem nagyon extrém körülmények között használtad. (PL. 40-45 fokos szoba).
Szokták mondani, hogy: "A jó táp örök."

Üdv: Roland

(#77061) ló úr válasza feldeci (#77055) üzenetére


ló úr
őstag

Mintha olvastam volna már itt, h a Raider 750 ventije hangos, nem csak nagy terhelés alatt is :) Nekem az 550-es verziója van, az kussol, hangját sem hallani, igaz egy max tdp-vel szamolva alig több mint ~320w körüli fogyasztású gépet kell kiszolgálnia :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#77062) Balathruin válasza CsikiRoli (#77056) üzenetére


Balathruin
veterán

Raider 650/750 alapból hanfos!

(#77063) feldeci válasza CsikiRoli (#77056) üzenetére


feldeci
tag

Köszi a választ! Persze, tudom, hogy nagy terhelést kap - amíg netezek nincs is hangja :) Éppen ezért kérdés, hogy esetleg egy 850W táp nem lenne-e csendesebb, hiszen nem 70-80%-on kellene teljesítenie mikor a két GPU elkezdi zabálni az áramot.

Az XFX táp speckójánál található görbe a venti fordulatszámáról 75% terhelés környékén (ami 560W) eléggé meredeken elindul fölfelé.. egy 850W tápnál viszont ~640W lenne a 75%.

[ Szerkesztve ]

(#77064) CsikiRoli válasza feldeci (#77063) üzenetére


CsikiRoli
tag

Igen ez így igaz. De mint tudjuk ez csak egy grafikon. Várjuk meg hátha valaki tapasztalat alapján is tud mondani valamit erről a tápról ilyen fogyasztás mellett.
A 850W os XFX a PRO/TS szériábl csak Bronz minősítésű.

#77062 Balathruin
Erről nem tudtam, de ez talán nem változtat a mondandóm lényegén.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#77065) Geresics válasza CsikiRoli (#77060) üzenetére


Geresics
addikt

:R
Felhasználását tekintve tök normál panellakásban használom, szóval állandó 21-23°C van, nyáron sincs melegebb, mint 27-29°C.

Összes fogyasztóm:
ASRock Z77 Extreme4, Core i3-3220, Alpenföhn K2, Sapphire HD6850 1GB, G.Skill RipjawsX DDR3 2133MHz 8GB CL11 KIT, X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro, CoolerMaster CM690 ház, 120GB Kingston V+200 SSD, 1TB WD Green, NEC7200S, Logitec C270 HD webkamera, Sennheiser 201, Razer Naga HEX Wraith egér, Revoltec LightBoard XL3 bill.

Kérdés, hogy ha tavasszal fejlesztek i5-3570K-ra, és valami új VGA-ra (GTX760/960, vagy R9-270x/370 körülire), akkor elég lesz még mindig? :F
Nem szívesen cserélném... :N

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#77066) CsikiRoli válasza Geresics (#77065) üzenetére


CsikiRoli
tag

Igen elég marad a tápegység. 450W os létéhez képest le tud adni 396W ot, ami rengeteg egy ilyen konfignak (R9 270x) Így még a CPU tuning is belefér a tápba.
GTX 760 is csak 170w os, így elméleti alapon még 226W marad CPUra, meg tuningra. Az szerintem több mint elegendő ennek az i5 nek :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#77067) Just486 válasza Balathruin (#77046) üzenetére


Just486
senior tag

Hali! Nézegettem ezt az ECO 520C-t (500 watt alá azért nem merek bemenni), ez felépítésében miben jobb a másik két tápnál? Nem lehetséges, hogy jobb beletörődni, hogy ezeknek mind elkopik a ventilátora, és magamnak kicserélgetni időközönként?

That unconquered country we call the future.

(#77068) schawo válasza Just486 (#77067) üzenetére


schawo
titán

Az már egy komoly ok, hogy ezeknek nem megy tönkre a csapágyazása, mert normális (egyben értsd: drága) ventilátort használnak. És akkor az egyéb dolgokról még nem is volt szó.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77069) Balathruin válasza Just486 (#77067) üzenetére


Balathruin
veterán

Engem nem még mindig nem győzött meg a CWT mivel a legalapabb béna (de nem a legrosszabb) belsőktől egészen a jobb minőségűig gyárt és akkor találd ki, hogy az adott tápban melyik van... A Seasonic-tól eddig még nem láttam gyengébb minőséget, max. a forrasztás nem volt csillogó villogó gyönyörűséges és sima.

(#77070) Potzee válasza Just486 (#77067) üzenetére


Potzee
addikt

Olyan nincs, hogy valami nem megy tönkre...bármi elromolhat, de az Antec-ben található golyóscsapágyas ADDA venti (lásd itt) és a korábbi Corsair tápodban található siklócsapágyas Yate Loon messze nem egy kategória.

Persze a YL venti is gyógyítható. Valaki leírta itt vagy a ventis topicban, már nem emlékszem - lépésről lépésre - hogyan kell megreparálni a csúszócsapágyas ventit. Zéger gyűrű le, egy kis varrógép olaj a tengelyre, aztán minden vissza a helyére és lőn csend.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#77071) MMIX válasza Potzee (#77070) üzenetére


MMIX
addikt

Nem olaj, zsír.

(#77072) schawo válasza Potzee (#77070) üzenetére


schawo
titán

A mostani ADDA ventis Seasonicom lassan 8. évébe fordul, de ennek még egy lehelésnyi hangja sem volt egész életében, kapjon bármekkora terhelést.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77073) Potzee válasza MMIX (#77071) üzenetére


Potzee
addikt

Igaz! :K
Én WD40-el gányoltam, de a jobb a zsír. Ahol az van, oda por már nem fér be...

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#77074) MMIX válasza Potzee (#77073) üzenetére


MMIX
addikt

A WD40 a "csapágy kenéstechnika" Codegenje. Max vágóél kenésre, hűtésre jó, és takarításra.
Mindenki kicseszik saját magával aki a tápventibe fújkálja. (kioldja a zsírt, és ezért nem jó az olaj se venti és csapágy mentésre)

[ Szerkesztve ]

(#77075) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Sziasztok!

Egy összetett kérdésem lenne, remélem tudtok segíteni.

Karácsonyra kedves Öcsikém megdobott egy használt radeon 7970BE kártyával. Van alatta egy Phenom II X4 965 procim még régről, 3.8 Ghz-re húzva 2x4 GB Adata DDR3 támogatásában. A gépben van még egy Samsung 840 pro SSD és egy 500GB-os seagate HDD. Az egész masinát egy sok-sok évvel ezelőtt vásárolt Enermax Liberty ELT400AWT hajtja. Eddig szépen halkan működött, de most ha a 7970 beindul bizony a táp hallatja a hangját. Kértem kölcsön egy fogyasztásmérőt, játék alatt 330-410W-ot kér a konnektorból, furmark alatt a 450W-os lökések is vannak. Ezután egy másik fogyimérőt és kértem, azzal is ezt írja :). Végül is reális, mert a kártya 225-250W TDP-s, a proci 125W. Egyenlőre visszavettem a HD7970 feszültségét 1.250V-ról 1.000-ra, és levettem az órajelet 75Mhz-el, így közel 100W fogyaztást nyertem. Na szóval e hosszú bevezető után a kérdésem az lenne, hogy milyen tápot javasoltok. A gép szinte hangtalan, a táp a leghangosabb része. A házat öreg Noctuák szellőztetik hangtalanul, a hűtés a CPU-n egy bazi nagy Arctic freezer A30 a VGA-n egy Arctic 5 hőcsöves hűtő. Minden halk is hűvös. Szóval nem szeretném a táppal hangossá tenni, magyarul egy nagyon halk táp kellene, megfelelő teljesítményű, moduláris. A pénz nem mondom hogy nem számít, de tápot ismét 8-10 évre vennék szóval ha 25-35 ezer Ft akkor annyi. Csak legyen jó és halk és megbízható:) Ötletem sincs pontosan milyen kellene, Seasonic, Enermax és Corsair fele nézegettem, de szeretem pl. az FSP-ket is. Előre is köszönöm a segítséget.

(#77076) Potzee válasza MMIX (#77074) üzenetére


Potzee
addikt

Anno egy HKC tápot akartam halkítani...mert volt olyan tápom... :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#77077) Just486


Just486
senior tag

Köszi szépen a válaszokat! A GX650 ventijét sajna láttam már belülről, próbáltam is kenni, kb 1 hétig segített rajta. De az, hogy az Antec-ben golyóscsapágy van, némileg megnyugtatóbb.

Még annyi a kérdésem, hogy a weblapon láttam, hogy egy 6 tűs pcie csatlakozó van rajta. A kártyámhoz kettő kell, a másikhoz jó a nyolctűs eps (fizikailag és teljesítményben is?), vagy átalakítók kell majd használnom valamelyik molex-ről?

That unconquered country we call the future.

(#77078) Balathruin válasza Just486 (#77077) üzenetére


Balathruin
veterán

A tápnak 6+2 és 6 pin csatlakozója van egy kábelen.
Megkérdeztem az egyik újdonsült tulajt, szóval ez biztos.

[ Szerkesztve ]

(#77079) Just486 válasza Balathruin (#77078) üzenetére


Just486
senior tag

Köszönöm, akkor ez valószínűleg megfelelő lesz nekem. :R (Remélem nem ebből is valami refurbished vackot küld az ipon, mint a CX-ből...)

That unconquered country we call the future.

(#77080) feldeci válasza CsikiRoli (#77064) üzenetére


feldeci
tag

Közben kicsit feltúrtam a netet ezután az XFX után, és a HardOCP-n ezt írják:

"Hello, is this thing on? I mean, really. Hello? The XFX XTR 750W was that quiet in our load testing environment."

Megpróbálok egy ilyet felkutatni jó áron aztán mondom milyen, 40k-nál többet nem igazán szeretnék tápra szánni, a jobb 850W-os tápok pedig 65-70k környékén vannak :((

(#77081) Balathruin válasza feldeci (#77080) üzenetére


Balathruin
veterán

Kivéve ezt.

(#77082) neko18


neko18
senior tag

Üdv Fórumtársak!
Tápvásárlás elé érkeztem.
Találtam egy használt CM GX 750W-os tápot és azt szeretném kérdezni hogy jó-e?
Azt hallottam, hogy az E3 végződésűek a rosszak, a D3 végződésűek más belsőt kaptak és 80+ bronze kategóriások. Megéri megvenni? Van valakinek tapasztalata vele? :)

kdxsv

(#77083) Balathruin válasza neko18 (#77082) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha nincs semmi baja, akkor jó.

(#77084) BullKoxa válasza schawo (#77047) üzenetére


BullKoxa
őstag

Mért lenne vihar a házamban, amikor gyári ventik vannak csak benne! ( SilveStone Raven 3 )

Potzee ( 77049 ) . Gyárilag van benne ennyi venti, a vga miatt van ilyen házam.

Grózi ( 77035 ) . Hétvégén megnézem neked ! Nekem is úgy ment a gépem mint a tied most . Nekem ezzel ment .

(#77085) Grózi válasza BullKoxa (#77084) üzenetére


Grózi
veterán

Várom,tényleg érdekelnek a tapasztalataid-valószínűleg vagy ez lesz vagy Seasonic X-650.Találtam Seasonicra is egy jó forrást,de azért jóval drágább mint az xtr...
Nekem most (anyám borogass) Npower 600.... :DDD (mondjuk csak netezek+torrent)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#77086) schawo válasza BullKoxa (#77084) üzenetére


schawo
titán

Ha gyári, ha nem gyári, akkor is vihar van :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77087) Grózi válasza schawo (#77086) üzenetére


Grózi
veterán

Az enyémben 5db 120mm és 2db 140mm van-mégis csend van...Nem 1500Ft-s ventit kell venni és akkor nincs gond.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#77088) Glaz-dozfhut válasza Grózi (#77035) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

[link] :B

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#77089) BullKoxa válasza Grózi (#77087) üzenetére


BullKoxa
őstag

A Seasonic bél és az 5év garancia meggyőzött az XFX felé, na meg az ára, ( főleg hogy a korszairt Corsair GS700W Rev1 nem javítják se nem cserélik hanem pénzt vissza adja a bolt ! ) Soha többé korszar !! :N

Ilyen van benne 2 db alul! SilverStone AP181 Air Penetrator .

a venti ára, tessék

[ Szerkesztve ]

(#77090) Grózi válasza Glaz-dozfhut (#77088) üzenetére


Grózi
veterán

Jogos.Most mégis ez tűnik befutónak. :B
ko-ko82
Nem ismerem ezt a ventit,de mivel nem filléres ház így gondolom minőségi.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#77091) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Milyen tápot javasolnátok az adatlapomon lévő géphez, amiben van 1-2 vincseszter, 2-3 SSD és a VGA cserélve lesz egy GTX 690-re. Csendes legyen, jó hatásfokú, moduláris, alsótápos házba lesz.

(#77092) Balathruin válasza Kephamos (#77091) üzenetére


Balathruin
veterán

XFX XTR 650W

(#77093) schawo válasza Grózi (#77087) üzenetére


schawo
titán

Enyémben is van pár. Csak épp delej nem jut el hozzájuk :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77094) Kephamos válasza Balathruin (#77092) üzenetére


Kephamos
addikt

Uhh, nem gondoltam volna, hogy 650W elég. Nem csak sajtóhiba? :)

Kábelek járnak hozzá?

(#77095) Grózi válasza schawo (#77093) üzenetére


Grózi
veterán

:))

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#77096) Kephamos


Kephamos
addikt

[link] Esetleg ez? Ezt holnap is át tudnám venni, ha úgy van.

(#77097) Balathruin válasza Kephamos (#77096) üzenetére


Balathruin
veterán

Ez gagyi. :N (HEC belsős)
650W miért ne lenne elég? Szerintem tuninggal érnéd el az 500 Wattot. TDP-vel számolva jössz ki 400 Watt körül.

(#77098) Kephamos válasza Balathruin (#77097) üzenetére


Kephamos
addikt

Hülye kérdés sokadik felvonás: Nem lehet, hogy elegendő volna a mostani tápom? Jelenleg 1 HDD és egy SSD van használatban.

(#77099) Balathruin válasza Kephamos (#77098) üzenetére


Balathruin
veterán

Mostani tápod 400 Wattot tud kiköhögni magából. Határon járatva nem lenne hosszú életű.

(#77100) feldeci válasza Balathruin (#77081) üzenetére


feldeci
tag

Wow köszönöm, ez impresszív. Nagyon. Viszont az XFX XTR 750W 40k, az EVGA SuperNOVA 850 G2 pedig 42k, tényleg ennyire jó vétel az EVGA? Mert ha igen, akkor nem gondolkodom és nem is rizikózok a hwaproval..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.