Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77601) zolee0307 válasza bundaska (#77586) üzenetére


zolee0307
őstag

Nem tudom, nekem a 6 éves fsp tápom került egy ilyen házba, azóta eltelt két év és nincs semmi gond. Tud rendesen szellőzni a táp ott. Ahányszor néztem a tápot mindig hűvös-langyos levegőt fújt, a hangja sem lett hangosabb. És azért a gépben egy tuningolt q6600 és egy oc-s 8800 gtx van benne. Szerintem kár azért szétvágni a házat.

A porszűrő, ha eltömődik, na akkor van egy kis problem.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#77602) XaraX


XaraX
addikt

Még mindig/már megint itt vagyok.
CORSAIR RM1000 CWT belsős, ez mennyire jó?
Még mindig az előző kritériumnak kellene megfeleljen a választott, azaz csöndben legyen.
A konfig, amit hajtani kell a választott tápnak, egy kártyás, max fogyasztása nem igen éri el a 450 W-ot.
Ami még nincs elvetve, a Super Flower Leadex 1200W és az Evga 850 G2.
A teszteket nézegetve az SP és a Corsair az, ami néma marad kb 400 W-ig.

(#77603) nak0n


nak0n
aktív tag

Sziasztok!
Egy ilyesmi konfigurációhoz keresnék tápot: Gigabyte b85m-d3h, i5-4440, 2x Kingmax 4GB 1600MHz, Gigabyte GTX750Ti 2GB, WD10 EZEX 1TB (plusz még esetleg egy 2TB-os HDD a mostani gépemből, még nem tudom), Kingston 120GB HyperX Fury SSD.
A lehetőségek választás terén behatároltak, ami a kiválasztott bolt kínálatában szerepel. Gondolkoztam az FSP Hexa 500W-n, de ha valamelyik olcsóbb táp is elvinné megbízhatóan a rendszert (nem lesz se tuning, se semmi extrém, csak általános játékos használat), meggyőzhető vagyok a spórolásra.
Köszi előre is.

(#77604) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Lesz egy ilyen konfig:
- Pentium G3220
- Asrock H81M-HDS
- 2x2 GB DDR3
- 1 db sata3 WD vinyó
- 1 db DVD-RW
Egyelőre csak IGP lesz használva, később max. HD7790 vagy GTX 750Ti megy bele, nagyobb teljesítményű nem.

Kérdésem, egy ilyen konfighoz milyen táp kell minimum? Nézve azt is hogy majd a dVGA-t is kiszolgálja biztonsággal. Boltból van ami ajánlott 10e Ft-ig?

Minél olcsóbban kellene megúszni, ezért használtakat is néztem.
Ezekröl vélemény?
1. FSP350-60APN
2. Chieftec GPS-450AA-101A

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#77605) syberia válasza s3toraph (#77604) üzenetére


syberia
veterán

FSP350-60APN jobb táp erős 12V-on, Chieftec is megbízható de többet fogyasztana vele a géped.

(#77603) ratex: Nagyon drága a Hexa ott, az olcsóbbak nem ajánlottak. Egy Seasonic belsős tápot postával olcsóbban meg tudnál venni (XFX 450/430 TS) innen :K

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#77606) bundaska válasza zolee0307 (#77601) üzenetére


bundaska
aktív tag

Szia!

Igazad lehet neked is, nem kételkedek ebben sem, de szerintem nem egészséges azon a résen keresztül ami ott van, hogy ott szellőzzön a táp :S
Az meg, hogy a ház aljában csinált egy szellőző rést, az meg semmi. Ott a porszűrő alul, az ég adta világon soha nem fogja nézegetni, hogy ott ki van vágva, nincs kivágva, meg van berhelve, vagy nincs... meg úgy is ki lehet vágni, gondolom vannak kis talpak amin áll a tápegység, ezt nem kell bántani, de az különben sem a ventilátor alatt van.
Nekem az a véleményem még mindig, hogy minél jobban szellőzik, annál tovább tart.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#77607) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! Mi a véleményetek erről a tápról? BeQuiet BQT E6-650 a konfig amire kéne:
-Xeon E5440 4ghz
-2x2 GB DDR2
-HD 7850 2GB 1100/1350Mhz
-1 db HDD
-5db 12 cm venti
-2db 8 cm venti

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#77608) syberia válasza nyozo (#77607) üzenetére


syberia
veterán

Ez egy többágas Fsp, ha már megvan akkor simán vinni fogja de a konfigodat egy minőségi 450 wattos is gond nélkül kiszolgálná, ha túl erős tápot teszel a géped alá akkor nem fog ideális hatásfokkal dolgozni, cserébe hangja sem lesz.

https://howbad.info/

(#77609) nyozo válasza syberia (#77608) üzenetére


nyozo
aktív tag

Köszönöm a választ! Még nincs meg csak szemezgetek 1-el, igazából modulària tápot akartam hogy rendesen eltudjam rendezni a kábeleket, de nem találok normális árban.

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#77610) Balathruin válasza XaraX (#77602) üzenetére


Balathruin
veterán

Inkább legyen SF.

(#77611) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

FSP 650W Raider S 650 80+
erről a tápról vélemény?

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#77612) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Sziasztok, egy 450w-os táp elég egy amd x4 640, Asus hd 7790 2gb, és 2 vinyóhoz?

(#77613) XaraX válasza Balathruin (#77610) üzenetére


XaraX
addikt

Én is arra hajlottam, de a tesztek szerint a Corsair 50 % néma marad, míg at SF 400 w körül indítja a ventit.
A CWT belső miatt nem ajánlott a Corsair?

[ Szerkesztve ]

(#77614) Balathruin válasza WhiteAngel89 (#77611) üzenetére


Balathruin
veterán

Hangos.

kocsisdavid5: Attól függ milyen.

XaraX: Mind2 400 körül kapcsolja tesztben, SF elég magas hőig nem kapcsolja be.

[ Szerkesztve ]

(#77615) snipy válasza kocsisdavid5 (#77612) üzenetére


snipy
tag

Bőven elegendő, még egy jövőbeni fejlesztéshez is.
Ha nincs ilyen terv, akkor egy minőségi 350-es is elegendő.

ill alsó vagy felsőtápos kuckó

[ Szerkesztve ]

(#77616) Biluxzsolt válasza Grózi (#77583) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Ezt a bankkártyás fényképet tegnap én készítettem az előzmény kiegészítésére.

bundaska

Az a szomorú az egészben,hosszas keresgélés,utánajárás,érdeklődés után,többek erős ajánlására("Milyen házat vegyek?"és a "Milyen asztali gépet vegyek?"-ben is) vettük ebből a házból 2 db is.
Ha ez így nem jó,akkor valóban valamit kell lépni,Vagy az 5-ös fúrót nekiengedem és vagy 30 db lyukat fúrok rá.Igaz,ha igényesen akarja csinálni az ember mindent ki kell szedni belőle. Vagy lehet hogy eladom és nézek valami mást.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#77617) adhee válasza schawo (#77516) üzenetére


adhee
csendes tag

Tuti a tapbol jon es a magas frekvencias hang de halkan es folxamatosan

Írj rám, ha elfelejtettem volna értékelni. Köszönöm

(#77618) XaraX válasza Balathruin (#77614) üzenetére


XaraX
addikt

:R
Nem tudom, lehet nem jó teszteket nézek.
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#77619) syberia válasza kocsisdavid5 (#77612) üzenetére


syberia
veterán

Neked is az XFX TS 430 lenne a legjobb választás, ennyiért szvsz best-buy!

https://howbad.info/

(#77620) Balathruin válasza XaraX (#77618) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem jó tesztet nézel, mert a ventilátoros kép alatt írják, hogy 40°C körüli környezetben tesztelik és a Super Flower hő alapján állítja a ventilátort.

(#77621) XaraX válasza Balathruin (#77620) üzenetére


XaraX
addikt

Értem. :R

(#77622) schawo válasza adhee (#77617) üzenetére


schawo
titán

Oké, tudom mire gondolsz. Azt általában nem szokás itt cicergésként emlegetni, az emberek többsége nem is hallja, vagy nem veszi észre. Az a helyzet,hogy annak ellenére, hogy a tápból érkezőnek hallod, még jöhet egy csomó helyről (ennek a 15kHz feletti hangnak nem lehet meghatározni az irányát, a majd 100%-os visszaverődési faktor miatt).Jöhet, a tápból, de jöhet az alaplapból, videokártyából, monitorból, a falbó, sőt még a füledből is. Ha már ilyen tápokat kipróbáltál, akkor gyanítom, hogy a hang forrása nem a táp. Az a helyzet, hogy én akkor is hallom, ha a gép ki van kapcsolva, és ki van húzva a konnektorból. Csak akkor szűnik meg teljesen, ha áramtalanítom az egész lakóházat. Szóval javaslom, hogy szűrd még ezt, ne csak a tápra gyanakodj.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77623) Maximum1


Maximum1
őstag

Sziasztok, remélem jó helyre írok.
A gépemben egy FSP Hexa 400w-os táp van, áramszünet után bekapcsol a pc, lehet a táp hibája?

(#77624) WhiteAngel89 válasza Balathruin (#77614) üzenetére


WhiteAngel89
aktív tag

azon kívül? annyira nem zavar ha van hangja van igy is elég venti a gépbe, de ezen kívül néztem még ezt
SEASONIC S12 II 620W
de ez meg 2 ágas.

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#77625) vinpilu válasza Maximum1 (#77623) üzenetére


vinpilu
senior tag

Nincs olyan BIOS beállításod, ami pont ezt eredményezi, vagyis, hogy miután helyre áll az áramellátás, akkor induljon a gép?

Ügyfelünk kisebb szerverei vannak így beállítva, hogy áramszünet után ne legyen gond a gépek bekapcsolásával (ne kelljen a munkásembert telefonon odavezetni és bekapcsoltatni vele egy szervert).

(#77627) Balathruin válasza WhiteAngel89 (#77624) üzenetére


Balathruin
veterán

S12 II nem két ágas, de ennyiből már DC-DC táp is kijön, az Antec VPF650. Ez már 2 ágas. Ami ugyan az mint a Seasonic, csak olcsóbb: Antec Neo ECO 620C.

(#77628) WhiteAngel89 válasza Balathruin (#77627) üzenetére


WhiteAngel89
aktív tag

2 ágast nem akarok, ezt az antec neo eco-t meg nem ismerem nem tudom hogy milyen de a 620w az elegendő lenne.

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#77629) Balathruin válasza WhiteAngel89 (#77628) üzenetére


Balathruin
veterán

Antec Neo Eco = Seasonic S12 II

(#77630) Jim74 válasza Balathruin (#77629) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem járnék én is jobban egy ilyennel, mint az XFX TS 550-nel? :U

(#77631) Balathruin válasza Jim74 (#77630) üzenetére


Balathruin
veterán

Így, hogy normális ára van, lehet, hogy jobb lenne. Nem rég 22K volt az 520-as.

(#77632) Jim74 válasza Balathruin (#77631) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mondjuk annyi, hogy az XFX-re 5 év gari van. Bár úgyis 5+ évre venném és őgy vagyok vele, hogy ami 3 év alatt nem döglik be, az utána se nagyon szokott.

Antec kábelezése milyen? Jól látom, hogy harisnyázott minden? És ez is ugye a csendesebbek közé tartozik?

(#77633) tikira


tikira
csendes tag

Sziasztok!

Ehhez a konfighoz ajánlanátok egy jó tápot?

Gigabyte 770T-UD3P
Phenom II X4 945 Black 3Ghz
Asus Radeon HD 5850 1GB
2x2GB GEIL 1600Mhz DDR3

köszi...

Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz. /Henry Ford/

(#77634) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

az antec neo eco 620 21700 ipon-nál
lehet én is azt választom a raider 650 helyett

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#77635) Maximum1 válasza vinpilu (#77625) üzenetére


Maximum1
őstag

Egy ilyen lapom van, alapbeállításokkal használom, belenézek majd.
Köszönöm az ötletet.

(#77636) Jim74 válasza Balathruin (#77631) üzenetére


Jim74
nagyúr

Még valami eszembe jutott... Alsó tápos házba is megfelelő választás?

(#77637) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy Corsair CX400, ami simán elbírja a rendszert. Főleg most, hogy i5-re cseréltem, gyakorlatilag hangtalanul megy szintetikus tesztek alatt is.

Viszont arra figyeltem fel, hogy a Heaven benchmark alatt mintha a venti folyamatosan szabályozgatná magát, és halkan olyan hangot ad, mintha váltogatnék egy motorral, kissé idegesítő. Eddig nem hallottam, mert AMD alatt porszívózott már ilyenkor, olyan sok áramot kért... de most szinte minden venti passzívon megy...

Három kérdésem lenne:
-1. Ez vajon coil whine lehet? Érdekes, hogy Heaven-ben mikor jelenetváltás van, elsötétül a kép akkor lecsökken a zaj egyidőben, ha újra kép van akkor feljön.
Már szétszedtem a tápot, és alaposan kifújtam, brutál por volt benne... A venti benne egy 2 pines 12-es 0.3 A-es noname cucc, alapon is kerreg kicsit.

-2. Felmerült bennem, hogy lehúzom róla a ventit, hogy kiderítsem a venti okozza-e. de nem tudom ezzel nem nyírnám-e ki (hővédelem?) Teljesen hűvös levegőt fúj alapjáraton, stressz teszt alatt is.... és szerintem 1-2 percig elmenne passzívon gond nélkül.

-3. Van egy másik 12-es hasonló ventim, igaz kicsit műteni kéne, mert nem olyan a csatlakozója... Ha még is coil whine lenne, akkor nem szarakodok vele. Amúgy gond nélkül belerakhatnám?

[ Szerkesztve ]

(#77638) Balathruin válasza Jim74 (#77636) üzenetére


Balathruin
veterán

Persze.

[ Szerkesztve ]

(#77639) Jim74 válasza Balathruin (#77638) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R Akkor azt hiszem inkább ez lesz, mert jobban ha van tartalék a tápban :DDD

(#77640) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! Olyan tápot keresnék ami lehetőleg moduláris ( de nem lét szükséglet) hosszú kábelei legyenek (Zalman Z11 Plus házba lenne) 550-600w-os legyen, és 2 12v-os ágon tudjon legalább 22-25A! Van ilyen táp használtan 10-12k-ért?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#77641) bundaska válasza Biluxzsolt (#77616) üzenetére


bundaska
aktív tag

Aki ajánlotta tutira jót akart, tesztek alapján ezek szerint jó ház lehet. De erről a "kis" hibáról nem tudtak több mint valószínű. Szerintem "az 5-ös fúrót nekiengedem és vagy 30 db lyukat fúrok rá.Igaz,ha igényesen akarja csinálni az ember mindent ki kell szedni belőle." ez a megoldás sem lenne rossz, sőt egyszerűbb is. De nincs semmire alátámasztva, a fúró mégha bele is fér, de a lemez olyan szépen elhajlik, mint az ökörhugyozás olyan lesz... Írtad, hogy eladod... szerintem ez a legrosszabb ötlet, amit írhattál. Ha valaki olvassa ezt a fórumot, és ilyet akar, tuti rácsap ha felrakod valahova, és megveszi szarér hugyér... szerintem ennyit nem ér.

DE ha tudod, hogy pár év múlva ki akarsz belőle szállni, akkor lehet jobb, ha nem berheled szét és eladod most kis veszteséggel.

U.I.:
Megkerestem a házadat Link, és ezen a képen is látszik, hogy milyen megoldás van a szellőzésre, de annyira nem tűnik rossznak, mint amit felraktál képet a bankkártyával.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#77642) feldeci válasza Balathruin (#77395) üzenetére


feldeci
tag

Nos megjött az EVGA Supernova 850 G2. Eddig mindig spóroltam a tápokon, ezentúl nem fogok. Igazából a hangján kívül baja nem volt a Raider 750-nek (jó, nem moduláris), viszont az EVGA nem halk. Néma. :R Komolyan, 1 óra DA:I után (2 x 7970 CF, minden ultra, 4xMSAA) oldalra döntöttem a gépet és megnéztem megy-e a venti, féltem, hogy gyári hibás :D Ment, de olyan alacsony fordulaton h kb megszámoltam szemmel a fordulatszámot :) Netezéshez meg passzív ugye.

Ami óriási plusz még, hogy egy kábel végén van egyszerre PCIE8 és PCIE6 csatlakozó, szóval nem két kábel megy a VGA-hoz hanem csak egy.

Szóval neked köszönöm mégegyszer a tippet, aki pedig 750W-850W kategóriában keresgél az ne keressen tovább, drágábban sem talál jobbat. Pláne nem 10 év garanciával.

(#77643) MMIX


MMIX
addikt

CWT.com.tw alapján, úgy néz ki , hogy a házon belüli DSAII és GPK versenyt a GPK nyerte.

Az új belsők az oldalra is kikerültek:
-GPK
-GPM
-GPN
-CSH(G)
-CSH(P)
-CSG
-CSM

A Corsair CX, például DSAII. (kivéve a 750W és 850W)

[ Szerkesztve ]

(#77644) Balathruin válasza feldeci (#77642) üzenetére


Balathruin
veterán

850 Wattos tápok között best buy, örülök, hogy jó lett. :)

(#77645) s3toraph válasza syberia (#77605) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ezek szerint elbírná a konfigot dVGA-val is. Remek! :)

Fogyasztás nem gond annyira nem nagy a különbség.

Melyik a halkabb táp a kettő közül?

Haswell alaplapnak van valami külön igénye? Ez a két táp is teljesen kompatibilis vele? Mi kell az alaplapnak, itt is a 24 tűs alaplapi csati + 4 pines tápág a procinak?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#77646) vinpilu válasza Maximum1 (#77635) üzenetére


vinpilu
senior tag

Alaplapod kézikönyvének 52. oldala:
Restore on AC/Power Loss
This allows you to set the power state after an unexpected AC/power loss.
If [Power Off] is selected, the AC/power remains off when the power
recovers. If [Power On] is selected, the AC/power resumes and the
system starts to boot up when the power recovers
.

Erre gondoltam, most már csak az a kérdés, hogy ez nálad Power On-ra van-e állítva, volt-e áramszünet, vagy kihúztad-e a tápot és vissza, ami után a gép úgy érezte visszajött az áram, induljunk. :)

(#77647) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! Olyan tápot keresnék ami lehetőleg moduláris ( de nem lét szükséglet) hosszú kábelei legyenek (Zalman Z11 Plus házba lenne) 550-600w-os legyen, és 2 12v-os ágon tudjon legalább 22-25A! Van ilyen táp használtan 10-12k-ért? Egy ilyen tápot néztem elöször BeQuiet BQT E6-650 de ez elvileg nem lenne jó ahhoz hogy a Xeon E5440-el elérjem a stabil 4Ghz-et.

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#77648) mazi9


mazi9
csendes tag

Hali!

Segítséget kérnék új táp vásárlásában.
Jelenlegi konfigom:
ALAPLAP: GIGABYTE EP45-UD3LR,
PROCI: INTEL CORE 2 QUAD Q9400 + ARTIC FREEZER 13 HŰTŐ
VGA: GIGABYTE R9 270X 2 GB
MEMÓRIA: 8 GB DDR2: 4X2GB KINGMAX 1066 Mhz
TÁP: 450W GIGABYTE
Tuningolni akarom a procit csak kevés a tápom!
Egy erős tápra gondoltam ami később is jó lesz, lap+memória+proci (i5 v i7) csere után is!
Az előző hozzászóló alapján nekem is min. 550-600w-os legyen, és 2 12v-os ágon tudjon legalább 22-25A!
Előre is köszönöm.

Üdv: Mazi

(#77649) Balathruin válasza mazi9 (#77648) üzenetére


Balathruin
veterán

Mennyiből kéne?

nyozo: Volt aprón Enermax Modu, de már viszik vagy el is vitték. Most nincs ennyiért semmi.

(#77650) schawo válasza mazi9 (#77648) üzenetére


schawo
titán

Nem, mindketten a jó úton a rossz irányba haladtok. Egyágas tápot keressetek 400-500W 12V-os teljesítménnyel. Pl épületgrafikás (nem német zászlós) Thermaltake Hamburg.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.