Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113251) tpeter77 válasza schawo (#113242) üzenetére


tpeter77
addikt

micsoda cunamit indítottam el :D
Hú, nehéz ez kérem. A Seasonic 60%-nál az EVGA pedig 40%-nál kapcsolja be a ventit?
Van értelme ezen gondolkoznom, vagy a VGA hűtője úgyis elnyomja a táp ventijét?
ui.
direkt a Giga GTX1060 Gaming G1-et vettem, mert erről írták, hogy halk a ventije.

(#113252) Hunork válasza tpeter77 (#113251) üzenetére


Hunork
veterán

A helyzet nagyon egyszerű: nem fogod hallani a táp ventijét. :N

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113253) Hunork válasza abridabri (#113250) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Oda kell az power, az a CPU 140W-ot kér, plusz 1070 és a többi. Egy minőségi 550W (max 600W) tökéletes neki:
BE QUIET! Straight Power 10 600W CM Silver, félmoduláris, nagyon halk, 5 év gari
SEASONIC Focus Plus 550 Gold 550W moduláris, félpasszív nagyon halk, akár 10 év gari
EVGA G3 550W Gold, moduláris, félpasszív, nagyon halk, 5-7 év gari

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113254) tpeter77 válasza Hunork (#113252) üzenetére


tpeter77
addikt

Megrendeltem az EVGA Supernova G3 550W Gold tápot.
Kösz mindenkinek a tanácsot!

(#113255) syberia válasza tpeter77 (#113251) üzenetére


syberia
veterán

Ezeknél a tápoknál a hdd alapzaja jobban hallható, még akkor is ha kapnak némi terhelést. A jelenlegi gépeddel jó eséllyel passzív üzemmódban használhatók, én személy szerint az állandó aktív hűtést preferálom, mivel ennek sem hallható a zaja. Ha már szereltek bele ventilátort, ne unja halálra magát alapon. :D

https://howbad.info/

(#113256) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok

Ehez a konfighoz elég az én kiválasztott 500w tápegység em?

Alaplap:ASROCK Z370 Extreme4. 55590
Proci: Intel i7-8700K. 126000
Hűtő : Be quiet! PURE ROCK. 10400
Ram: G.SKILL Ripjaws 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C15D-16GRK. 58000

videókártya: GIGABYTE GTX 1060 WINDFORCE 3GB OC 72100

Tápegység:Be QUIET! Pure Power 10 500W CM  25890
ssd: samsung evo 850  250gb  28200
Ház: Fractal Meshify C  30000

(#113257) BluEyes


BluEyes
őstag

Gyors szavazás: Melyiket a kettő közül?

1. FSP250-60gcn (kb. 8-10 éves, halott gépből bontott)
2. Új Akiga 400W

Tudom, egyik se, de ebből kell választani. Kaby Pentium alá lesz, az integrált vga-val, úgyhogy wattok elégségesek.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#113258) Telda


Telda
addikt

Hali!
Megérkezett a tápegység, érdekes hogy 5 boltból csak 1 adta a 60 hónap garanciát. A maradék 4 csak 12-36 hónapot akart adni.
Eddig jónak tűnik, egy dolog nem tetszik hogy a 6+2 pines vga csatlakozók sorba vannak kötve és ha mindkettő egymás mellé csatlakozik, akkor egy nagy pukli lesz a kábelen amitől a ház oldalát nem lehet feltenni, csak ha lenyomom valamerre.


(#113259) Hunork válasza apple87 (#113256) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Nagyon jó választás, és elég lesz! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113260) Hunork válasza BluEyes (#113257) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Hát tényleg...Kaby alá? :U Minimum egy CHIEFTEC GPE-400S ECO 400W kéne... Akár használtan, vagy használtan más. E kettőből az FSP, de kérdéses, hogy működik-e, milyen állapotban van. Próbáld ki előtte.
Amúgy ma raktak fel itt az aprón egy Seasonic tápot 4k pénzért, inkább ráhajtanék: [link]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113261) BluEyes válasza Hunork (#113260) üzenetére


BluEyes
őstag

Hát péz az nincsen :) Magam is az FSP-vel szemeztem, meg is vizsgálom akkor, hogy mit mutat. Köszi, hogy elgondolkodtál a dolgon.
üdv

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#113262) --ka válasza BluEyes (#113257) üzenetére


--ka
senior tag

Minden szempontot végig vettem; teljesen mindegy! :DDD

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#113263) abridabri válasza Hunork (#113253) üzenetére


abridabri
veterán

Koszi !
Vegul egy SEASONIC Focus Plus 550 Gold 750W lett a befuto 38k ert.
550-600W biztosan nem eleg annak a gepnek . (A cpu nem 140W hanem 200-220 tuningolva )

(#113264) schawo válasza abridabri (#113263) üzenetére


schawo
titán

Amikor épp SuperPivel és szőrösfánkkal játszol egyszerre, akkor lehet, hogy megközeltíted a 500 W-ot :DDD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#113265) Pist@bácsi válasza abridabri (#113263) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Seasonic Wattage Calculator szerint húzva 570W-ot is ehet az adott konfig, az ajánlott táp 620W. Persze ez nyilván csak közelítő, de pont a laikusoknak készült, kiindulási alapnak megfelel

[ Szerkesztve ]

(#113266) Grave_444 válasza Pist@bácsi (#113265) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az ilyen kalkulátorokat felejtsétek el inkább. :) Nem sokat érnek.

(#113267) Hunork válasza abridabri (#113263) üzenetére


Hunork
veterán

Nincs mit.
A kalkulátorok mit sem érnek, meglepődnék ha egy 600W táp nem vinné el gond nélkül (természetesen nem akyga) Nem véletlen volt első helyen a BQ 600W. A VGA barátságosan fogyaszt, max 170W, a többi nem ooly vészes, és a CPU nem hinném, hogy tuningolva 200W fölött enne... de lehet, tévedek... De ha igaz is, akkor sem lehet a teljes full load 450-480W. Ha igen, akkor az Paks 2, és én messze futnék. ;] E tekintetben schawo kolléga jól látja a dolgot. :K

És gondolom ezt vetted: SEASONIC Focus Plus 750 Platinum 750W, mert ez van 40k környékén, és Platinum. És igen jó darab. :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113268) Hunork válasza BluEyes (#113261) üzenetére


Hunork
veterán

És a linkelt Seasonic 4 ezerért? Mert egy új kiváló áruk fóruma ;] Akyga is annyiba fáj. Én rástartolnék. Kaby alá a Seasonic prímán mutat. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113269) SecRS válasza SecRS (#113230) üzenetére


SecRS
tag

Erre valaki valamit? :) :R

Olyan TFX tápot keresek ami nem csak 45W-tal jobb mint a meglévő, de szinte semmi választék nincs belőlük.

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#113270) Hunork válasza SecRS (#113269) üzenetére


Hunork
veterán

Hát pedig a legjobb vételnek a BE QUIET! TFX Power 2 300W Bronze TFX táp tűnik. :K 18k, ami nem sokkal több, mint a 15, és egy biztos, kellő védelmek, halk működés.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113271) SecRS válasza Hunork (#113270) üzenetére


SecRS
tag

De nem lenne nagy előrelépés a gyári 90%-os 255W-os tápról. 45W különbség 18 ezerért + az átalakítók áráért azért elég felesleges kiadás a szememben. :F

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#113272) Hunork válasza SecRS (#113271) üzenetére


Hunork
veterán

Viszont egy biztos, ennyi pénzért talán a használt piac marad. Az SFX/TFX tápokra kicsi az igény az egyéni vásárlói szegmensben. Más a gyári gépek (főleg irodai) értékesítése (üzleti vásárlók), de az meg a boltokon kívül történik.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113273) SecRS válasza Hunork (#113272) üzenetére


SecRS
tag

És itt adott a kérdés, hogy: akkor hol keresgéljen az ember? Hardveraprón sincs sok választék, nyilván ritkább ez a fajta táp, mint az ATX PS2 meg PS3 társai.
Használt szerver piacon, vagy... nem tudom. :/ Ez már lehet off topik. De a kérdés még mindig az, hogy milyet és hol. Ebben kél el a segítség.

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#113274) --ka válasza SecRS (#113273) üzenetére


--ka
senior tag

Ez nem ritkább, ez ritka, mint a fehér holló.
Akkor tudsz keresni, ha tudod mit keresel, és nem lesz sokkal olcsóbb, ha találsz, akkor sem.
Én megnézném a brand gyártók SFF konfigjait (Dell, Lenovo, HP, Fujitsu) melyikben van olyan táp, ami jó lenne (nem fogsz találni). Ha megvan a kiszemelt táp, akkor lehet rendelni vagy keresni eladó komplett gépet és kannibalizálni. (Az a "baj", hogy a brand gyártók az SFF-et nem kapcsolják össze a teljesítménnyel. A consumer gyártóknak meg nem éri meg arra fejleszteni, hogy valaki atomerőművé akarja fejleszteni az SFF-jüket; már az is nagy csoda, hogy évtizednyi várakozás után mára vannak normális SFX tápok!)
...jobban jársz a BQ-val.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#113275) MMIX válasza SecRS (#113271) üzenetére


MMIX
addikt

Ez, a max ha találsz, mert lehet hogy lekésted. 25300Ft. volt a nyáron. [link] Seasonic TFX-350 (Seasonic SS-350TGM)

Seasonic SSP-300TGS 300W TFX 18.942 Ft (kb ennyibe kerül, ha találsz)

80+ oldalán nincs 350-400W-nál nagyobb TFX méretben.

[ Szerkesztve ]

(#113276) --ka válasza MMIX (#113275) üzenetére


--ka
senior tag

Nem vagyok róla meggyőződve, hogy a kérdező Dell Optiplex SFF-jében elfér a moduláris Seasonic TFX-350. :F

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#113277) MMIX válasza --ka (#113276) üzenetére


MMIX
addikt

A gyári táp 255W 80+ Bronze (8,5cm x 6,5 cm x 24 cm körülbelül a táp)

Seasonic
Dimension, mm

175 х 65 х 85

(#113278) --ka válasza MMIX (#113277) üzenetére


--ka
senior tag

Nem kerestem rá, de emlékeim szerint féloldalasan "le van vágva" a vége és a kábelek az oldalából jönnek ki, és azonnal ott van valami drive bay.
...lehet keverem valami mással, bocs', pl Fujitsu. :R

szerk.: Igen, kevertem. Ez már az újabb SFF ház, ebben majd' végig ér a táp.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#113279) enemot


enemot
csendes tag

Sziasztok!

Venni szeretnék egy videokártyát a rendelkezésre álló összegtől függően az alábbiak jöhetnek szóba: GTX660 vagy HD7870 vagy R7 370 esetleg RX460.

A jelenlegi konfig:
CPU: i5-3470
HDD: Wdc1003FZex 1TB
1db DVD meghajtó
Alaplap: Asrock B75PRO3
Tápegység: Chieftec ctg500-80p

Milyen tápegységet kéne vennem vagy mi az ami jó árban van? Ha jól láttam a HD7870-nek 2db 6 tűs PCI-E tápcsatlakozó kellene (valószínűleg a másik 2 AMD-hez is az kell) a jelenlegin pedig csak 1db van vagyis 1 vezetéken 2db, de gondolom az egy ághoz tartozik és a 20A kicsit kevés lesz vagy tévednék? Annyira nem vagyok képben a tápegységeket illetőn, de a videokártyák tápellátásában sem.

(#113280) SecRS válasza --ka (#113278) üzenetére


SecRS
tag

Igen. Sajnos lehet az lesz belőle akkor, hogy alaplap és ház csere és akkor kap egy normálisabb tápot...
Csak sajnálom. Nagyon sok iszonyat jó megoldás van abban a házban és igazán csinos és rengeteg ki-és bemenet van rajta. Páromnak akartam egyszerű kis netezős, játszós géppé alakítani. :(

Kivéve persze, ha azt mondjátok, hogyha a videóban is ment stabilan az i7-4770 + 1050 TI Low profile, akkor nekem is menni fog az i5-4570 + 1050 Low Profile ugyanabban a gépben. Csak nem szeretnék aggódni.

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#113281) Hunork válasza enemot (#113279) üzenetére


Hunork
veterán

Hát én innen az RX460 vagy GTX660 mellett döntenék. Az R7 felejtős, a HD7870 meg ki tudja meddig él majd... Az első kettő meg biztos hogy egy darab tápkábeles. :K Nekem pont egy ilyen Chieftec CTG hajtott egy GTX660-at pont ugyanezzel a procival! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113282) --ka válasza SecRS (#113280) üzenetére


--ka
senior tag

Privát vélemény, nem ajánlás.
Az a gyári táp elég jó. Ha túlterheled, akkor van benne védelem. Ha előáll ez a helyzet megveszed a 300W-os BQ-t. Azt nem fogod tudni túlterhelni azzal, amit leírtál - tuning nem lesz a lap korlátai miatt a CPU és VGA 160W maximum. A többivel sem tudod elérni a gyári táp korlátait - csak a csillagok igen kedvezőtlen együttállása esetén.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#113283) --ka válasza SecRS (#113280) üzenetére


--ka
senior tag

Most rákerestem.
Szerintem ez egy "12 volt only" alaplap.
Ergo nem cserélsz Te ebben tápot - gyakorlatilag - soha! (Fujitsu és Lenovo háza táján talán találsz még ilyesmit, kis szerencsével az aprón is felbukkannak.) Ugyanis a bolti tápok megfelelő átalakító kábelek nélkül nem köthetőek rá.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#113284) SecRS válasza --ka (#113283) üzenetére


SecRS
tag

Átalakító kábeleim már vannak. Ezt írtam is az eredeti posztban.
A kérdés az volt:
1. bírja-e a táp a 1050 LP + i5-4570 kombót (a vidiben ugyanezen táp visz egy i7-4770-t és egy 1050 TI LP-t)

2. ebből a kialakításának másmilyenségéből a PCI slot el tudja-e látni árammal a kártyát (75W). (Itt egy videó róla. A fickó mondja, hogy a rövidebbik slotban van már neki 5 hónapja és minden gond nélkül működik a gépe).

Kép a slotokról

Azt mondja, hogy szinte semmi teljesítmény különbség nincs a két slotnál leadott teljesítmény között és hogy minden klafa.

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#113285) enemot válasza Hunork (#113281) üzenetére


enemot
csendes tag

Értem, most nézegettem tovább a dolgokat RX 460 RX560 vagy GTX 1050 is szóba jöhet.
Olyat olvastam az RX 460-nál, hogy nincs külön tápcsatlakozó hanem a PCI-E sínről szedi az áramot és a fogyasztása csak 75W, hogy ez mennyire igaz fene tudja.

(#113286) Hunork válasza enemot (#113285) üzenetére


Hunork
veterán

Hát az nagyon gyártó függő. Főleg LP kiadásoknál fordul elő.
De a hivatalos gyártói adatok szerint is a három értelmes kártyához (660, 460, 560) elég a 400W táp, tehát nem lesz gondod. Alapesetben mindhárom egy 6 pines tápkábelt igényel. Én a két RX közül választanék, azaz a nyerő az RX560. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113287) enemot válasza Hunork (#113286) üzenetére


enemot
csendes tag

Ok kösz, amúgy most átnéztem a videokártya topicba, megérdeklődök pár dolgot még.
Pl. azt sem tudom mi a különbség a Asus RX560 2GB GDDR5 RX560-O2G és a Asus RX560 2GB GDDR5 RX560-2G között illetve a Asus RX460 2GB GDDR5 DUAL-RX460-O2G-hoz képest annyival jobb az 560?
Tápcsatlakozó szinten az RX 460-nak elvileg nincs 6 tűs PCI tápcsatlakozója, legalább is ilyen infót találtam, a fogyasztása 75W és a pci-E csatolófelületről "táplálkozik". Elvileg az RX 560-nak már van csatlakozója, gondolom 1db lehet, de ezekről a tápcsatlakozókról még a gyártó honlapján sem találok konkrét infót. Mondjuk az jó lenne ha a tápegység bírná még 2-3 évig akkor még bele is vágnék pl. egy RX 560-ba, bár főleg PUBG-hez kellene és társaihoz. :)

(#113288) Hunork válasza enemot (#113287) üzenetére


Hunork
veterán

Hidd el, hogy van amelyiknek nincs, van amelyiknek van. Nekem volt mindkettő, XFX, és volt nekik. Gyártó, kialakítás (low profile vagy hagyományos), és egyéb függő. Az egyes típusok közötti eltérés nagymértékben attól függ, milyen a hűtése (egy vagy két ventilátor), gyárilag van-e húzva a GPU...stb.

Szerk: hát én több gyártói oldalt átnéztem, és azért megírják, hogy 1 darab PCIE 6 pin kell, már ha kell ugye. Utána szokott lenni az ajánlott tápegység méret is. Pl XFX RX460 2G esetén 1x6pin kell, míg a Gigabyte RX560 Gaming 4G-nek meg 1x8pin. A gyártói oldalakon a Specification fülön van.

A procidnak amúgy egy jó kis GTX1060 vagy egy RX 570 lenne a legjobb, de ezek meg drágábbak.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113289) --ka válasza SecRS (#113284) üzenetére


--ka
senior tag

Nem volt világos, hogy milyen kábelre gondoltál. :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#113290) Gabatt


Gabatt
csendes tag

Sziasztok,

VGA csere előtt vagyok, és a biztonság kedvéért megkérdezlek titeket.

1.: Mennyit szánnál rá?
25.000 Ft
2.: Milyen gépre kötnéd(az adatlapodra is hivatkozhatsz)?
"i5 4590, SAPPHIRE NITRO+ 580 8GB, 2db SSD+1db HDD, NZXT S340 ház (alsótápos)
3: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
Ha van moduláris ennyiért az jó, de ha nincs az se baj :)

Jelenleg egy XFX 450 TS van a gépben egy 7870 GHZ edition mellett. Tökéletesen elégedett vagyok vele, a kérdés, hogy kell-e cserélnem, vagy elég lesz a mostani?

Köszi előre is.

(#113291) schawo válasza Gabatt (#113290) üzenetére


schawo
titán

Maradhat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#113292) Krtek81


Krtek81
csendes tag

Sziasztok,

Segítségeteket kérném a megfelelő tápegység kiválasztásában.

1.: Mennyit szánnál rá? Max 15K

2.: Milyen gépre kötnéd(az adatlapodra is hivatkozhatsz)?
MSI B250 PC MATE alaplap, i5 7600 proci(65W TDP), 2*4GB DDR4 RAM, 2db 7200rpm-es winyó, ssd, GT 1030-as videókártya, Thermaltake Versa H21 Window ház (alsótápos), tehát hosszú kábelek legyenek.
Online fogyasztás kalkulátorral mérve kb. 220-230W-os fogyasztású konfighoz lenne.

3: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
Tuningmentes használat, min. 80+, halk, minél több garancia, hosszú, harisnyás kábelek, legalább 4-5 évre tervezve...

Jelenleg egy FSP HE-400+ tápegységet használok, de kezd tönkremenni a ventilátora.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#113293) Gabatt válasza schawo (#113291) üzenetére


Gabatt
csendes tag

Köszi :R

(#113294) tpeter77 válasza schawo (#113242) üzenetére


tpeter77
addikt

Azt hol találhatom meg, hogy az egyes tápok milyen terhelésnél kapcsolják be a ventit?
Konkrétan a Suoernova és Focus Plus kapcsán tűnt fel h a weboldalon nem találtam erre vonatkozólag adatot.

(#113295) Beelzee válasza tpeter77 (#113294) üzenetére


Beelzee
tag

a

[ Szerkesztve ]

(#113296) Beelzee


Beelzee
tag

Sziasztok!

VGA csere miatt. 760 helyett 1060 lesz.
+ még 1 SSD
Maradhat az FSP HEXA+ 400?

(#113297) Grave_444 válasza Beelzee (#113296) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Maradhat.

(#113298) Beelzee válasza Grave_444 (#113297) üzenetére


Beelzee
tag

Köszönöm.

(#113299) enemot válasza Hunork (#113288) üzenetére


enemot
csendes tag

Ok, kösz. Lényegében mindent összevetve a max keret alapján ami még elérhető ez a 3 lenne:
Asus RX560 4GB GDDR5 ROG-STRIX-RX560-O4G-GAMING kb.52k
Asus RX560 4GB GDDR5 ROG-STRIX-RX560-O4G-GAMING kb. 46k
Asus GTX1050 Ti 4GB GDDR5 PH-GTX1050TI-4G kb.54k
Az első kettő között annyi a különbség, hogy az egyik gyárilag húzva van: memória 6000->7000, proci 1149->1336 Kérdés, hogy egyáltalán megéri 4Gb memóriával venni az RX 560-at? A GTX1050 Ti-vel csak annyi a bajom, hogy azon egy venti van amíg az Asusokon DirectCuII. Többet nem offolnék, ha esetleg még ebben segítenél azt megköszönném, illetve érdemes e megvárni a januárt, vajon fog e jelentősebben csökkenni az áruk pl. karácsony után vagy január elején?

(#113300) Enter65 válasza tpeter77 (#113294) üzenetére


Enter65
senior tag

Az egyiket pl ITT, de a gyártó oldalán is fent van, ez a Focus Plus!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.