Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113601) Ace Ventura válasza syberia (#113598) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Az még semmi, de a kimúlása előtt 2 héttel olyan cicergő, sistergő hangot adott ki, hogy csak na.
Nem szoktam hallgatni a gép zaját, de az elmúlt napokban a padlón hasalva karácsonyoztam :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#113602) syberia válasza Ace Ventura (#113601) üzenetére


syberia
veterán

A szilveszteri tűzijáték hangeffekteket meg lehet spórolni ilyen "extrával" felszerelt táppal, kibírhatta volna addig. ;] A tápegységből érkező cicergő és sípoló hangok alapvetően nem hibára utalnak, sokszor van ilyen jelenség, közben hibátlanul működik. A sistergés az inkább elengedő forrasztásra utalhat, kíváncsi lennék ettől állt e le a tiéd.

(#113600) bajzal: Ha csak ennyit tudsz tápra kiadni, megfelelő a konfigurációdhoz.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#113603) schawo válasza Szolti (#113599) üzenetére


schawo
titán

Akkor hajrá, nem rossz táp, csak figyelj oda, hogy olyan helyen vegyed, ahol megkapod rá a 10 évet. Kicsit olcsóbban kaphatsz Seasonic Focus Plus 850 Platinumot, szintén 10 évvel, jobb hullámossági jellemzőkkel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#113604) pohár válasza Ace Ventura (#113601) üzenetére


pohár
félisten

hozzánk hoztak vissza olyan EVGA tápot (ráadásul gold minősítésű volt), hogy hát pukkant egyet, aztán azóta nem megy... na mondom jó, a venti felől belenéztem, a benne lévő legnagyobb kondi (talán puffer?) ki volt nyílva, mint a tulipán, mondom ez szép :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#113605) syberia válasza bajzal (#113600) üzenetére


syberia
veterán

Még annyit érdemes megemlíteni a Chieftec ECO tápokról, Sirfa (High Power) belsővel készül, alapvető védelmekkel fel van szerelve (alulfeszültség , túlfeszültség, túláram, rövidzárlat védelem). Csak 230V hálózatról működik, hatásfoka 85% körüli, 80+ Bronze minősítést nem kapott. Ettől még jónak mondanám a hatékonyságát a kategóriájában, a hűtése is csöndes. Csoportos feszültség szabályozást kapott, ami nagyon magas terhelésen megmutatja a hátrányait, ez könnyen elkerülhető az ideális méretezéssel.

https://howbad.info/

(#113606) syberia válasza schawo (#113603) üzenetére


syberia
veterán

Good old days. Nvidia 8800-as érából egy aranyköpésed, most is röhögök. :D :C

BUÉK! mindenkinek :K

https://howbad.info/

(#113607) schawo válasza syberia (#113606) üzenetére


schawo
titán

Hülye FSP 60APN táp volt :DDD Iszonyú buta vezérléssel. Pár hét múlva egy SS S12II váltotta. Ez meg ment a szekrény mélyére tartaléknak.

BÚÉK!

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#113608) Banderos


Banderos
tag

Sziasztok mi a vélemény erről a tápról valaki tapasztalat EVGA 500 BQ 500W Bronze (110-BQ-0500-K2) BUÉK!!!

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#113609) bajzal válasza syberia (#113605) üzenetére


bajzal
őstag

Csak egy Pentium G4500-as gép lenne mellette egy gyenge vga-val amin még tápcsatlakozó sincs. Gondolom elég ez a táp, nem? :)

(#113610) syberia válasza bajzal (#113609) üzenetére


syberia
veterán

Persze hogy jó, még egy 300 wattos is lazán megfelelne ekkora gépnek.

(#113608) Banderos: Andyson belső, 80+ Bronze, inkább egy bejáratottabb márkát válassz helyette. Az adatlapodon olvasható géphez a Be Quiet! Pure Power 10 400W jó választás lenne. Van belőle fix és moduláris kábelezésű változat is.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#113611) syberia válasza Banderos (#113608) üzenetére


syberia
veterán

MMIX linkelt korábban tesztet róla, egész jó értékelést kapott, de lemaradt a vele együtt tesztelt Be Quiet! PP 10 mögött.

https://howbad.info/

(#113612) Banderos válasza syberia (#113611) üzenetére


Banderos
tag

szia már nem az a gép van már ajánlottak be quiet! Pure Power 10 CM 400W (BN276) és Cooler Master G450M 450W (RS450-AMAAB1-EU) tápot mindenfléleképpen félmoduláris tápot szeretnék EVGA 500 BQ 500W Bronze és FSP Hyper M 500 néztem hardveron érdemes e valamelyiket megvenni vagy maradjakaz ajánlott tápoknál

Proci: Intel Core i3-8100 Quad-Core 3.6GHz LGA1151
Alaplap: ASRock H370 Pro4
Memória: G.SKILL TridentZ 8GB (2x4GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-8GTZ
Vga: ASUS GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 192bit PCIe (ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING)
SSD: ADATA SX930 120GB SATA 3 ASX930SS3-120GM-C
HDD: 1tb hdd
Hűtő: be quiet! Pure Rock 120mm (BK009)
Ház:Zalman z9 neo 5db 120mm ventivel

[ Szerkesztve ]

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#113613) syberia válasza Banderos (#113612) üzenetére


syberia
veterán

Seasonic ECO-430W Bronze [link]
Cooler Master G450M [link] moduláris, 5 év gari
be quiet! Pure Power 10 400W fix kábeles és moduláris változatban

Jelenleg overkill, de ha végleg le akarod tudni a tápegység kérdést, vagy fejleszteni fogod a géped a jövőben, én megfontolnám kicsit többért a fenti tápoknál sokkal többet tudó Seasonic Focus Plus 550-et. 10 év garanciával örök darab, az utolsó darab emag-nál.
Amúgy nem az, van nekik még két raklapnyi belőle. ;]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#113614) Banderos válasza syberia (#113613) üzenetére


Banderos
tag

Akkor cooler master vagy be quit marad mondjuk cm 5 év gari

[ Szerkesztve ]

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#113615) syberia válasza Banderos (#113614) üzenetére


syberia
veterán

A G450M-re 5 év, a BQ tápokra 2-3 évet adnak a kiskerek. A gyártó garancia 5 év náluk is, bár az jó kérdés hogyan lehet érvényesíteni.

https://howbad.info/

(#113616) Banderos válasza syberia (#113615) üzenetére


Banderos
tag

Köszönöm a segitséget a 2 közül majd valamelyik lesz a nyerő a 400-450 w bőven elég lesz

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#113617) Szolti válasza schawo (#113603) üzenetére


Szolti
csendes tag

:R

(#113618) Hunork válasza syberia (#113615) üzenetére


Hunork
veterán

Kis kiegészítés BQ garancia ügyben, érdemes elolvasni:
A BQ System Power és Pure Power sorozatára a gyári garancia 3 év, a Straight Power / Dark Power 11 / Power Zone sorozat gyári garanciája 5 év, amit itthon is érvényesíthetünk, plusz utánajárás nélkül. Bár ettől még lehetnek kiskerek, akik ezt elsumákolják, de ma már nem oly egyszerű az EU-ban ezt bátran megtenni. Ez a hivatalos helyzet, és személyes tapasztalat, információ. :K

És persze BÚÉK mindenkinek! :K :R

bajzal: most épp nem otthon vagyok, így nem vagyok biztos benne, de ha jól rémlik, az az EVGA BQ 500 Andyson vagy HEC belsővel rendelkezik, és igen, a BQ Pure Power jobb nála. :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113619) Hunork válasza Szolti (#113599) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

A Seasonic 850W Platinum adatai itt láthatóak: Seasonic , a Corsair adatai meg itt:

1 db 650mm ± 25mm EPS12V CPU Cable (8-PIN)
6 db 600mm ± 25mm PCI-E Cable
3 db 850mm ± 25mm SATA CABLE
3 db 750mm ± 25mm Peripheral Cable
2 db 101mm ± 5mm Floppy Adapter :)
(ez amúgy a hivatalos oldalon a Download / HX Manual helyen megtalálható)

Most nem számoltam utána pontosan, de a Corsair hosszabb kábelekkel rendelkezik Sata, Periféria esetén, de PCIE kábel esetén meg rövidebb, ott a Seasonic a nyerő. Legalábbis, ha jól láttam. A házad paraméterei alapján kell jól választani, azaz méricskélni kell kicsit. :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113620) Hunork


Hunork
veterán

BÚÉK gyanánt itt egy megemlítésre méltó SFX táp, ha valaki ilyet keres. Silverstone SX500-G. Sirtec belsővel, Gold hatásfok, full moduláris, 3 év garancia. Teszt róla: Silverstone

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113621) Szolti válasza Hunork (#113619) üzenetére


Szolti
csendes tag

Köszönöm! :)

(#113622) xEon1337


xEon1337
őstag

Páromnak rakok össze egy netezős / itthoni dolgozós ITX gépet, ma jött meg a gépház (Lian Li PC-Q21), ami SFX tápot fogad. Egy i3-8100 lesz a gép lelke valamilyen - az első negyedévben megjelenő - B360-as chipsettel ellátott alaplapban, mellette M.2 SSD, egy 3.5" HDD és ennyi (a jövőben lehet lesz még egy 3.5"-ös HDD, ezért választottam ezt a házat, mert ebbe kettőt bele lehet pakolni).

A lényeg, hogy nem lesz nagy étvágya, paneltáppal nem akarok szórakozni, a csendesség érdekében olyan táp kellene, ami félpasszívan is tud üzemelni, jelenleg a Corsair SF450 a kiszemelt.

Van ilyesmi árban ennél jobb ajánlat? :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#113623) Hunork válasza xEon1337 (#113622) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Hát kevés a választék, már ami igazán ütős. Gépednek még a 450W is sok, így meglepő lesz elsőre, amit mondok, a Sirtec belsős, csendes táp, ez pedig a SILVERSTONE SX500-LG v2.0 500W 12cm ventivel! Ezt volt alkalmam kipróbálni, nagyon csendes, Gold, 3 év gari. Amúgy mindegyikre annyi ebben a kategóriában a garancia, csak a boltot kell jól megválasztani. (pl alza)
Ami még igen ajánlott:
THERMALTAKE Toughpower SFX 450W Gold, igen halk

Ahogy tapasztalom, itt a félpasszív üzem gyakorlatban azt jelenti, hogy egy megadott terhelés értékig nem kapcsol be, ez gyártótól változik. TT pl kb 20% után, a Corsair a misztikus Medium load- után. Így a választás szinte rajtad múlik, ezek a legjobbak ebben a kategóriában, mindegyiknek van valahol előnye. Mindhárom Gold, 3 év garival. És így nagyon hasonlóak.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113624) sqpp válasza MMIX (#113546) üzenetére


sqpp
őstag

Ez milyen táp? Jó? Vagy inkább Seasonic?

(#113625) MMIX válasza sqpp (#113624) üzenetére


MMIX
addikt

Szerintem olyan ritka (beszerzésileg) és drága, hogy szerintem nem vennéd meg. Csak szóba került.
Elvileg InWin saját gyártmány.

Nem tudom miről van szó, Seasonic nem hangzik rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#113626) MMIX válasza MMIX (#113625) üzenetére


MMIX
addikt

Házzal együtt kb. 400-450ezer Ft, külön nem tudom árulják-e a tápot. [link]

IN WIN Tou táppal 824.767 Ft

[ Szerkesztve ]

(#113627) Capt Baloo


Capt Baloo
csendes tag

Sziasztok!

Eddig már 2x elhalasztottam, most viszont nincs mese, frissíteni kell, ezzel kapcsolatban szeretnék megerősítést, és/vagy jobb ötletet.

Konfig a következő lesz:

I7 8700K
GTX 1080 (hogy azon belül melyik, még nem tudom, de könnyen lehet belőle 1070 is)
1 db M2 SSD
2 db HDD (1 WD Black + 1 WD Red). De itt kellene ráhagyás még egynek majd.
És a billentyűzet-egér vonalon felül van még 4 db USB-s eszköz is (fejmozgás-követő, joystick, világító ledes másik játékvezérlő, pedál).

Húzni, overclockolni nem tervezem, de amit gyárilag tud azt ki fogom hajtani belőle rendszeresen, olykor 4K rendereléssel, ilyenkor jó pár órát fogja szedni a lábát amennyire csak bírja.

Na most ezt ugye úgysem úszom meg olcsón, szóval nem a táp lesz a diétás kóla a dupla hambi-nagykrumpli-almáspite kombinációra, de azért nagyon elszállni se szeretnék (jobban), olyan 35 000-ig gondoltam. Kalkulátor alapján 650 Watt elég nekem (?), ami viszont fontos lenne, az a minőség, hosszú gari, illetve ami ennél is lényegesebb, hogy ha meg is halna esetleg, legalább mást ne vigyen magával (legyen jól tele mindenféle védelemmel, ami lehetőleg a mérnököktől származzon, ne a marketingestől). Illetve moduláris, és ha halk, az sem baj.

Egy extra igény volna, egy Cyberpower CP1300EPFCLCD 1300VA UPS hajtaná, ez elvileg tiszta szinuszos, jó lenne ha nem akadnának össze vele. A mostani Chieftec táp gond nélkül fut róla, igaz az a Eaton Protection Station-el se veszett össze. (Sejtem, hogy ez egy elég hülye feltétel/kérdés így látatlanban.)

Amit néztem első blikkre: FSP Hyper M 650 vagy Corsair RMx 650. Vagy bármi amit mondtok, hogy inkább azt.

Ismételt örök hálával,

B.

(#113628) schawo válasza Capt Baloo (#113627) üzenetére


schawo
titán

Szerintem bőven elég oda az 550W is. Mondjuk egy Seasonic Focus Plus 550 Gold vagy Platinum 10 év garanciával (alza és emag). De ha ragaszkodsz a 650-hez, van belőle az is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#113629) mghltm válasza MMIX (#113626) üzenetére


mghltm
addikt

ha csak 500e lenne egy cm 1200w mij-vel szerelve, meg azt is nehezen lehetne indokolni. de 800e-ert egy valoszinuleg powerman belsos tappal...

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#113630) koxx válasza MMIX (#113626) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az se normális aki ennyiért vesz házat. Komplett gamer konfig kijön belőle.

(#113631) jim bcs válasza koxx (#113630) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Plusz egy új tv a nappaliba új fotellel és még marad egy kevés wellness hétvégére is :DDD

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#113632) molyolo77


molyolo77
újonc

Hali! Ezt nézegetem valami vélemény? Az ára már maxon van rendesen. Nem nekem lesz és most simán elég lenne egy 450-es is de nem akarok már később foglalkozni a táppal ha változnak a gép összetevői. Bluechip 7év garival adja 25-ért.
Árúkereső úgy mutatja hogy 2017 márciustól kapni itthon így nem egy régi modell ezért nézegetem

Corsair TX550M 550W Gold (CP-9020133)

(#113633) Enter65 válasza molyolo77 (#113632) üzenetére


Enter65
senior tag

Ha egy picit feljebb mész, úgy kb 1900 Ft-al EZ nagyon jó vétel lenne. 10 ÉV garival, szerintem... :Y

[ Szerkesztve ]

(#113634) molyolo77 válasza Enter65 (#113633) üzenetére


molyolo77
újonc

10 év okés jól is hangzik de az itthoni cégek csak 3évet adnak. EMAG és MALL ki tudja hol lesznek pár év múlva.MALL-nál is lehetett olvasni hogy az adócsalásos balhé után csehországból megy egyenlőre a kereskedés.Vagy bízok benne hogy tényleg ki bír 10 évet.

(#113635) koxx válasza molyolo77 (#113634) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egyik cégre sincsen garancia, hogy 10 év múlva elérhetők lesznek. Amúgy gyártói gari van a tápra.

(#113636) molyolo77 válasza koxx (#113635) üzenetére


molyolo77
újonc

Ez a seasonic még a hydro csapágy miatt is tetszik míg amit én írtam az puskacsapágyas.
Filózok rajta rendesen.

(#113637) schawo válasza molyolo77 (#113636) üzenetére


schawo
titán

Az alzától vásárolj. 20 éves cég, Európa egyik legnagyobb pc kiskerje.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#113638) Enter65 válasza molyolo77 (#113634) üzenetére


Enter65
senior tag

Bocsánat, nem azért raktam be az illetékes áruházat, hogy onnan vedd, csak árilag, hogy ehhez hasonló áron kapsz ilyen tápot!

Sajnos a megfelelő kereső nem is rakta be ezt az áruházat találatként, pedig mindig beadta őket, még tavaly! Biztos nem fizetnek.... :D

(#113639) syberia válasza MMIX (#113626) üzenetére


syberia
veterán

Winnetou forog a sírjában. Ez az ár hogy jött ki? :C

(#113634) molyolo77: Nálam Emag okés, nem úgy fest hogy le kéne húzniuk a rolót. Mall-tól is rendeltem már dolgokat, eddig velük sem volt gond.

(#113627) Capt Baloo: Corsair RM550x bőven elég lenne, vagy a Seasonic Focus Plus 550W 10 éves garanciával. Én is ezt venném, de "sajnos" már van egy SuperFlower 550 wattos. :O :D

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#113640) syberia válasza molyolo77 (#113636) üzenetére


syberia
veterán

Puskacsapágy....jaaa hogy rifle bearing! Nagyjából a golyóscsapágy szintjén mozog.

Rifle bearing fans are similar to sleeve bearing, but are quieter and have almost as much lifespan as ball bearings. The bearing has a spiral groove in it that pumps fluid from a reservoir. This allows them to be safely mounted horizontally (unlike sleeve bearings), since the fluid being pumped lubricates the top of the shaft. The pumping also ensures sufficient lubricant on the shaft, reducing noise, and increasing lifespan.
[link]

A kinézett tápegységről, szerintem 20k alatt jó vétel lenne, bár Great Wall a belső gyártója. Seasonic jóval nagyobb név, alig többért nagyobb teljesítményt és megbízhatóságot kapsz. A teljes modularitás csak hab a tortán.

https://howbad.info/

(#113641) schawo válasza syberia (#113640) üzenetére


schawo
titán

A puskacsapágy kicsit gyengébb minőség, mint a folyadékcsapágy. Tulajdonképpen mindkettő egy fajta siklócsapágy. A puskacsapágynál a huzagolás biztosítja a folyamatos kenést, a folyadékcsapágy pedig teljes keresztmetszetben folyamatosan kenőolajban fürdik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#113642) Capt Baloo válasza syberia (#113639) üzenetére


Capt Baloo
csendes tag

Köszönöm Neked és Schawo-nak. Ez a Seasonic megragadta a figyelmem, 10 év garival. :C Ha egy gyártó ennyire bízik a termékében, akkor rossz nem lehet, úgyhogy ő lesz a befutó.
Annyi, hogy mivel kb. 3 000 forint a különbség az 550 meg a 650 között, így a nem tudom mit hoz a jövő + műszaki cuccnak ráhagyás még nem ártott alapon 650-es lesz. Köszi! :R

(#113643) bayarena


bayarena
aktív tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy adott 2 tápegység, kb ugyan annyiért.
Az egyik a Corsair cx450 a másik a Be quiet! Pure power 300w.
A rendszer egy nagyon alap i5ös, vga nélkül, irodai..
A legfontosabb a kis zaj lenne...
namost a Be quiet-nél le van írva korrektül, hogy 10-13dB a zaj, míg a Corsair esetében csak egy grafikon van, ahol kb 50%os terhelésig 10dB olvasható le...
(Ill persze az nincs leírva, hogy ezen értékeket hogy mérik, szal lehet trükközni.....)

Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#113644) Hunork válasza bayarena (#113643) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Igen, van tapasztalat. A Corsair CX pont nem a leghalkabb ventilátor terén, persze a marketing egy dolog. Ha ezen kategóriát nézzük, akkor a CoolerMaster G450M jó választás, vagy az említett BQ táp, azok bizonyítottan csendesek!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113645) tom36


tom36
kezdő

Üdv all

A tavasszal szeretnék egy új gépet építeni és egy ahoz elegendően erős, megbízható tápot szeretnék venni.
20-30k között szeretnék rászánni.
A leendő gép kb. (legalábbis amit szeretnék elöbb v utóbb) Ryzen 1600x, Vega 56 vagy a késöbbiekben egy vele egyenértékü vagy jobb vega, 8-16 GB RAM, SSD, HDD,
4-8 évre szeretném letudni a vásárlást és biztosra menni hogy nem száll el ez.
még a nyáron vettem egy Corsair VS 650 -et de mind kiderült megint belenyúltam a tutiba és nem szívesen bíznák erre egy drága gépet.

Előre is kössz.

(#113646) syberia válasza tom36 (#113645) üzenetére


syberia
veterán

EVGA SuperNOVA 550 G3 550W [link]
Corsair RM550x 550W Gold [link]

Mind a kettő 80+ Gold, teljesen moduláris, félpasszív, magas minőséget képviselnek.

https://howbad.info/

(#113647) tom36 válasza syberia (#113646) üzenetére


tom36
kezdő

Thx

(#113648) Devilstudio


Devilstudio
tag

Sziasztok!
EVGA SuperNOVA 750 B2, 80+ BRONZE 750W, fél moduláris, 5 év garancia, tápegység 110-B2-0750-VR

Elkezdett zajongani kb ilyen hangot ad: ci...ci...ci.
Ismétlődően.

Gondolom a ventilátor csapágya megadta magát. Jól gondolom?
Garanciálisan cserélik?
Volt valakinek hasonló gondja Evga táppal?
Ha lecserélem mi az ajánlatott ami csendesebb és minőségibb. Akár EVGA is lehet. Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#113649) Devilstudio


Devilstudio
tag

Pont ilyen hangja van:
https://youtu.be/kDumPGsMlAk

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#113650) Enter65 válasza Devilstudio (#113648) üzenetére


Enter65
senior tag

Szia! Jol gondolod. Mennyi idos a tapod? Ha garis, kuld vissza vagy vidd vissza ahol vetted, javitjak. Amugy mennyi lenne a kereted es milyen konfig ala kene a tap?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.