Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113151) syberia válasza danika0670 (#113150) üzenetére


syberia
veterán

Nem javaslom, régi tápegység, kondenzátorok állapota gyenge lehet. Ami kihat a stabilitásra, nem biztos hogy megéri rizikózni vele, viszonylag rövid időre sem.

(#113149) vizimento: Milyen gépet hajtana? HEC belsős amit kinéztél, akad nála jobb a mezőnyben.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#113152) vizimento válasza syberia (#113151) üzenetére


vizimento
senior tag

Ilyen áron, ilyen teljesítményben? Mit ajánlanál?
Ha tudom, hogy ilyen teljesítmény kell (20% ráhagyással) akkor mit befolyásol, hogy mit kell meghajtania?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#113153) adler741


adler741
tag

Urak tudna valaki egy gyors válasz adni..Kinéztem ezt a tápot :Seasonic 550W Focus Plus Gold vagy ugyanez platinumban?Érdemesebb pár ezerrel platinumot venni? :R

[ Szerkesztve ]

(#113154) schawo válasza adler741 (#113153) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#113155) mghltm válasza adler741 (#113153) üzenetére


mghltm
addikt

arukereso szerint 2000-rel dragabb a platinum, boven megeri a felarat!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#113156) adler741


adler741
tag

meg is rendeltem köszi :R

(#113157) Hunork válasza vizimento (#113152) üzenetére


Hunork
veterán

Namármost, táptól független a topik első kérdése: milyen alkatrészek vannak benne? Ezekhez kell méretezni. A proci tuningolható-e? Hány VGA van benne? Hány adattároló, ventilátor...stb. De ha titok, akkor ne add meg.
Az alsó kategóriás, komolytalan Kolink 23 ezer, ennyiért értelmes 850W táp nem lesz. :(

Amit ajánlani lehet ekkora teljesítményben 32 ezertől 38 ezerig felfelé :
CORSAIR CX Series Modular CX850M 850W Bronze
CHIEFTEC APS-850CB 850W Bronze
THERMALTAKE Madrid 850W Gold
SEASONIC Focus Plus 850 Gold 850W

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113158) Hunork válasza Hunork (#113157) üzenetére


Hunork
veterán

Lemaradt: vagy a fentieket használtan a PH apróról 20- max 25k között.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113159) Stefanie


Stefanie
tag

Sziasztok!

Egy NAS-t akarok összerakni, a gépház egy Cooler Master Elite 110 (RC-110-KKN2) lenne, az alaplap pedig egy ASRock J3455-ITX, illetve 2 winyó lesz benne. Milyen tápot ajánlotok hozzá?

(#113160) Hunork válasza Stefanie (#113159) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Mivel a csend alapvetés az esetedben, így én ezeket mondanám 23 ezertől lefelé:
BE QUIET! Straight Power 10 400W Gold
SEASONIC G Series 360 Gold, félmoduláris
BE QUIET! Pure Power 10 400W CM félmoduláris vagy a fix kábeles verziója
Legvégül BE QUIET! Pure Power 10 350W Bronze

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113161) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!

Milyen tápegységet ajánlanátok ami 550W körüli és ultra halk! A mostani Raider tápomban már az első nap cseréltem ventilátort a hangja miatt de szeretnék olyat ami gyárilag halk. Talán félpasszívat kellene választanom?

i7 + 1080 + SSD amit el kell bírnia.

Köszi!

(#113162) koxx válasza Melorin (#113161) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Seasonic 520W fanless platinum? Bár lehet van már ennek újabb kiadása. De a focus plus gold/plat sorozat félpasszív. Utóbbi az ára miatt talán jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#113163) Hunork válasza Melorin (#113161) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Nem kell 550W neked, még későbbre sem, egészen 1080-ig jó egy 500W táp. Nem írtál keretet... Ha a Raider árából indulok ki, akkor a listában harmadik tökéletes választás. :K
Ha nagyon halk, és jó tápot szeretnél, akkor első ajánlat:
BE QUIET! Straight Power 10 500W CM Gold, félmoduláris 32k
THERMALTAKE London 550W GOLD félmoduláris 25-26k
BE QUIET! Pure Power 10 500W CM Silver, félmoduláris 24k
SEASONIC Focus Plus 550 Gold 550W moduláris, félpasszív 31k

Ezeknél olcsóbban esetleg BE QUIET! System Power B8 550W , SEASONIC M12 II 520W vagy a CHIEFTEC APS-500SB 500W (Sirtec belső). Mindegyik elég halk, és azért nem belépőszint.

koxx: azért az a Seasonic nem gyengén 50k felett van... :U

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113164) alton1978


alton1978
tag

Sziasztok!

Új tápegységet tervezek venni. Két kiszemeltem lett:

Seasonic S12II-620
[link]

Super Flower Platinum King 550
[link]

Mind a kettő baráti áron van, azonban nem tudom, melyik ajánlottabb ? Realhardtex oldalán a belsőt mindketten maguk gyártották, ezzel nem is lenne baj. De érdekelne, hogy van-e tapasztalata valakinek ezekkel a tápokkal és melyik az ajánlottabb a kettő közül ? Vagy, teljesen mindegy, mert mind kettő jó táp lenne?

Köszi előre is a segítséget!

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#113165) Hunork válasza alton1978 (#113164) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Ha ez a kettő a választás, akkor részemről egyértelműen a Super Flower a nyerő! :K
Azonban ha számít a félmoduláris kivitel, ebben az árban az alábbiak is szóba jöhetnek:
EVGA G2 550W Gold (Super Flower belsővel!) és teljesen moduláris 5 év gari
THERMALTAKE London 550W GOLD félmodulárs 5 év gari

Kicsivel többért ajánlott a CORSAIR RM550x 550W és SEASONIC Focus Plus 550 Platinum 550W, mindkettő moduláris.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113166) koxx válasza Hunork (#113163) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tudom, de nem írt max összeget :))

(#113167) alton1978 válasza Hunork (#113165) üzenetére


alton1978
tag

Szia!

Köszönöm a választ. Nincs kőbe vésve, de ez a kettő ami -szerintem, kívülállóként - ár/érték arányban megfelelő a számomra. Megnézem az általad ajánlottakat is, s majd ezek közül kerül ki a győztes is.

Köszi és további szép napot!

János

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#113168) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Sziasztok!

Ebből a 3-ból melyik tápot érdemes venni, vagy vmi mást?

C2D E8500-hoz megy 2 DB HDD, 2 DB optika, 2x2 GB DDR2-800, jó lenne 7.000,- ig beleférni használtan, de ne az ár alapján írjátok, majd én addig keresek, amíg találok. ;)

A 3 táp:

Gigabyte GE-R460-v1

Chieftec Ctg-400-80p

FSP HEXA 400W

Esetleg más ötlet?

Ami fontos, hogy PFC-s legyen, és lehetőleg 80+-os (nem kell GOLD, elég sima 80+, vagy bronze.) Jó lenne 8-as PCI-E csati, de ehhhez a CPU-hoz kb. fölösleges, ha jól látom, mert CPU limit lesz. Lesz majd másik gép, ez átmeneti megoldás. ;) Tehát lesz vmi 6-os tápos VGA mellé. HD 7850, vagy ilyesmi.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#113169) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
Külterületre egy alap gépbe kellene egy megbízható táp. Sűrűn ingadozik az áram és befagy a gép és az egyik táp a kábellel már össze is éget.
Celeron E3400 proci van a gépben, szóval nem kell hozzá nagy táp.
Max 400-450W, szín és hang nem érdekes, mivel a nagymama nagyot hal. :DD
köcce

ui:
ezeket néztem:
FSP SP500-A 450W
Chieftec ECO 400W (GPE-400S)
Chieftec iARENA 400W (GPA-400S)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#113170) wsanyi válasza 7Heads Drago (#113169) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Ezt külső szünetmentessel lehet orvoslni inkább. Akár konnektorral. VAN az APC-nek ilyen konnektorja pl. ;) Mármint olyan elosztó, amibe van beépített védelem és akksi. ;)

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#113171) SkinnyJimmy válasza wsanyi (#113170) üzenetére


SkinnyJimmy
újonc

Nekem is ilyesmire lenne szükségem. Tudsz esetleg ilyen akksis konnektor típust mondani, mert hirtelen nem tudtam kiguglizni.
Köszi!

(#113172) 7Heads Drago válasza wsanyi (#113170) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én tudom, de egy szünetmentest nem kapsz meg 20.000-ért. Vagy ami van az meg vicc.
A jó táp pedig még akkor is kell. És ha normális védelem van a tápban, már az is megvédi a gép többi részét is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#113173) vizimento válasza Hunork (#113157) üzenetére


vizimento
senior tag

Nem titok, csak még képlékeny a gép, de kb ilyen teljesítményű tápra lesz szükségem, ezért kértem véleményt róla itt. Ennyi.

Cougar GX1050 1050W 80+ Gold táp is felejtős kategória?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#113174) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Megvettem a Be Quiet 400 CM-es változatot. A csomagban a tápegységen kívül még tápkábelt, csavarokat és kábel kötegelőt is mellékéltek.

Szerintem jó vétel volt :)

Mellékesen szétszedtem az előző tápegységemet és meglepődtem,hogy a ventilátor nem rá van dugva hanem a kábel van a nyák lapra forrasztva..

[ Szerkesztve ]

(#113175) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Két gépből fogok egyet összegyúrni. Az lenne a kérdésem, hogy Ti melyik tápot tartanátok meg? Chieftec CTG-500-80P vagy FSP Hexa HE-400?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.

(#113176) martdavid


martdavid
csendes tag

Sziasztok! Új konfigba milyen tápot érdemes nézni? Fsp és seasonic még mindig ajánlott márka? Terv szerint i5 proci, gtx 1060-as kártya, 16gb ram, ssd, hdd lenne a gépben. Előre is köszi

(#113177) martdavid válasza martdavid (#113176) üzenetére


martdavid
csendes tag

Mi a különbség hyper, raider, hexa vagy hydro tápok között?

(#113178) minas válasza martdavid (#113177) üzenetére


minas
aktív tag

Árthat egy tápnak a hosszú tárolás (elcsomagolva, szobahőmérsékleten), akár hónapokról, sőt évekről van szó?

(#113179) Hunork válasza wsanyi (#113168) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Hát ha csak használt, és a keret ekkora, akkor a sorrend:
Gigabyte (FSP belseje van neki is, de talán halkabb)
Hexa
Chieftec (igen régi a CTG, használtan kicsit lutri)

Gold tápot 7k pénzért használtan nem nagyon kapol. Ami még az Aprón most is van: Corsair CX, Cooler Master G sorozat ennyiért használtan.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113180) Hunork válasza Willie (#113175) üzenetére


Hunork
veterán

Hát e kettőből a Chieftec CTG a nyerő. Nekem is volt több ilyen, megbízhatóak, és elég csendesek. Gondolom, akkor ezt amúgy is használtad.

martdavid: minőség, hatásfok, zaj mértéke. Hexa és Hyper a belépőszint, a Raider már Silver, főleg az újabbak már nem is oly hangosak, a Hydro meg attól függ, melyik típus, mindegyik Gold, de a G sorozat moduláris. És nyilván az árak ennek függvényében alakulnak.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113181) MMIX válasza minas (#113178) üzenetére


MMIX
addikt

Igen. Az elektrolit kondenzátoroknak ártalmas, néhány havonta (fél évente?) áramot kell adni neki.
Minden műszaki cikkre monda amiben van elektrolit kondi.

Hacsak nem fejlődött a recept mióta a tanárom mondta. :)

Mint amikor a tigristankot járatták időnként a Kelly Hőseiben.

[ Szerkesztve ]

(#113182) martdavid válasza minas (#113178) üzenetére


martdavid
csendes tag

Mi? nem értem :D miért tárolnám :) érdekelne hogy milyen tápot ajánlotok illetve elég-e az 550 vagy kell a 650 a fentebb leírt tervezett konfighoz

(#113183) Hunork válasza martdavid (#113176) üzenetére


Hunork
veterán

Na, közben észrevettem, hogy kétszer is írtál. :)
Ajánlottak, igen, de ha a csendes működés is kérdés, akkor Be Quiet és a Seasonic inkább. Nem írtál keretet. 25 ezer alatt ezek ajánlottak neked:

BE QUIET! Pure Power 10 500W Silver
FSP Hydro X 450W Gold
FSP Raider II 450W vagy FSP Raider II 550W Silver
SEASONIC S12 II 520W Bronze
FSP Hydro 500W Bronze

És nem, nem kell sem 550, pláne a 650W táp. Ma már nem úgy megy, mint régen, hogy új cucc, nagy táp kell. Simán elég neked a minőségi 450W. Vagy a listából bármelyik. Egy 500W táp elég még a GTX1080 és i7 kombónak is.

Korábbi hsz-hez kiegészítés: a sima Hydro az Bronze minősítésű!

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113184) minas válasza MMIX (#113181) üzenetére


minas
aktív tag

OK. Mit érdemes rákötni időnként és úgy "járatni"? Minimum mennyi ideig?

(#113185) MMIX válasza minas (#113184) üzenetére


MMIX
addikt

Hát például egy PC-t? Ameddig jól esik (nem tudom, 1-2 óra, pár napig használod), aztán elcsomagolod.
Alumínium oxid szigetelő réteg érdekében?
Valami ilyesmi. Mennyi idő kell neki állagmegóvás miatt, nem tudom.

Mérnök urak, technikusok? :) Valaki tud pontosabbat?

[ Szerkesztve ]

(#113186) Noninnyó válasza Hunork (#113183) üzenetére


Noninnyó
tag

Hunork:

Ismételtem köszönöm a Cooler Master G450M-es táp ajánlást, ma érkezett meg a drága, beszereltem, és egyrészt csend van, másrészt pedig nem indulgat újra a gépem, szóval a Csifi volt a ludas :D. Jól megleszünk, azt hiszem ;).
Egyébként 3 hónap híján 10 évet bírt gond nélkül a Chieftec GPS-550AB-A tápom (2008 márciusi vétel), és sokszor 10-16 órákat is ment naponta, szóval le a kalappal előtte.

(#113187) Hunork válasza Noninnyó (#113186) üzenetére


Hunork
veterán

Nagyon szívesen, remélem sokáig jó szolgálatot tesz a CM is! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113188) Noninnyó válasza Hunork (#113187) üzenetére


Noninnyó
tag

Úgy legyen, ámen! :R
Ha majd a következő gépem rakom össze, jövök ismét tanácsért :K

(#113189) minas válasza MMIX (#113185) üzenetére


minas
aktív tag

Nem biztos, hogy ki szeretném szerelni a működő pc-ből a tápot, hogy a "tartalékot" működtessem egy kicsit. Gondoltam hátha elég valami más fogyasztót rákötni (venti, ilyesmi).

(#113190) MMIX válasza minas (#113189) üzenetére


MMIX
addikt

Jobb lenne rendesen járatni, venti megteszi, ha nincs más. Több, mint a semmi.

(#113191) Willie válasza Hunork (#113180) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm, mindkettő használatban volt, a CTG-500 2010 körüli lehet, míg a HE-400 2012 évvégi.

(#113192) troszti válasza syberia (#113130) üzenetére


troszti
aktív tag

Én is pont ezen gondolkoztam, csak nem tudom, hogy elég lehet e a konfighoz... Szerinted?
Illetve ha esetleg később teszek be még mondjuk két merevlemezt, azt is elbírja?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#113193) Hunork válasza troszti (#113192) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, elbírja simán! :K
De van a 400W-os verziója, a BE QUIET! Pure Power 10 400W, 17 ezertől már kapható.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113194) troszti válasza Hunork (#113193) üzenetére


troszti
aktív tag

Rendben, köszönöm, maradok szerintem a kisebbnél, az úgyis pont a kitűzött keretben van :)

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#113195) VIPowER válasza MMIX (#113181) üzenetére


VIPowER
senior tag

Szerintem nem gondolta komolyan. Egyébként meg ha melege van hamarabb kiszárad, tehát álltában többet kell bírnia. Nézzük pl a Sokol rádióm. 20 éve nem szedtem elő, de a kedvedért ma igen. Ez idő alatt nem volt bekapcsolva, de köszöni működik. Vagy nézzük a kb 13 éve nem használatban lévő Vargáné és társa tápot. Pöccre indul, és "terhelhető" is, pedig ezeknek nem adtam áramot, sem havonta, sem fél évente.

Szerk:

Az elfelejtettem írni hogy a vargáné táp a garázsban pihent (nem fűtött), így 13 telet már átélt.

[ Szerkesztve ]

(#113196) chopin42 válasza Noninnyó (#113186) üzenetére


chopin42
őstag

Nekem is ilyen táp volt, 7 évig ment vele az előző gép, most másnál szolgál, sikerült eladnom olyannak, aki tudja javítani, ha baja lenne...bitang jó kis delta beles széria volt, az tuti! Tényleg le a kalappal előtte, bár ilyen jól bírná minden... :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#113197) Noninnyó válasza chopin42 (#113196) üzenetére


Noninnyó
tag

Akkor szépen kiszolgált téged is. Amikor vettem, akkor is 18 rugó volt, de nem csalódtam benne. Sajnos most elkezdett fütyülni, zizegni, és bekapcsoláskor 1-2x mindig újraindult a gép. Megérett a csere. Remélem a többi komponens bírja még a gyűrődést :).

(#113198) tejmaffia123


tejmaffia123
tag

Sziasztok ! Készülök venni egy félkonfigot a lehető legolcsóbb jó minőségű tápot szeretnék hozzá ötlet ?
Későbbiekben 1080 is szóba jöhet hozzá esetleg 1080 Ti a gépház még kétes. 4770K+ Asus maximus VII Ranger shadow rock slim hűtő 1 SSD 1 hdd 4x4 gb ram

[ Szerkesztve ]

(#113199) syberia válasza tejmaffia123 (#113198) üzenetére


syberia
veterán

1080Ti mellé mehetne a Seasonic Focus Plus 650 [link]

https://howbad.info/

(#113200) djrozsomak


djrozsomak
tag

Sziasztok!

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
25-30k huf

2.: Milyen gépre kötnéd(az adatlapodra is hivatkozhatsz)?
i5 7600 vagy i7 7700, h270 -es atx lap, ASUS DUAL-GTX1060-6G GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 PCIE
ház bitfenix neos

+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
moduláris legyen
ismerős egy EVGA BQ 650W -t ajánlott, nem tudom mennyire lenne ez jó (ahogy néztem 80+ BRONZE 650W, Semi Modular)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.