Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112801) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az alábbi konfighoz szeretnék tápajánlást kérni:

- Ryzen 1600 CPU
- GT1030 VGA
- 1 SSD 250 GB SATA
- 1 HDD 1 TB 7200rpm
- 1 ODD SATA
- 8 GB DDR4

OC nem lesz. Modularitás nem fontos. A lényeg., hogy jó minőségű, és ne túl drága legyen.

Köszönöm :R

(#112802) DR|FTK|NG válasza Jim74 (#112801) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Nem a legolcsóbbak, de első sorban ezeket ajánlom:
-Corsair RM650i > teljesen moduláris, félpasszív(szabályozható Corsair Link-en keresztül), Corsair Link támogatás, 10 év
-Corsair RM550x, RM650x > teljesen moduláris, félpasszív (nem kikapcsolható), 10 év
-FSP Hydro X 65 > teljesen moduláris, félpasszív (nem kikapcsolható), 5 év
-Seasonic Focus Plus 550W, 650W Gold > teljesen moduláris, félpasszív (kikapcsolható), 10 év
-Seasonic Focus Plus 550W, 650W Platinum > teljesen moduláris, félpasszív (kikapcsolható), 10 év

Olcsóbban:
-FSP Hydro X 450, 550W > 5 év
-Seasonic M12II 520W, 620W Evo > teljesen moduláris, 5 év
-Seasonic S12II 430W, 520W, 620W > 5 év
-Seasonic G360 > 5 év

Tulajdonképpen 300W is lazán elég lenne, de ezekből nem nagyon van kisebb, illetve ha nagyobb a teljesítménye, nem baj. A 600+ wattosokat azért írtam, mivel az RMi-t nem szívesen hagynám ki(és ha ezt ajánlom, akkor a Hydro G-ről is teszek említést, viszont Focus Plus-t vennék :)) ), és ha ebből ekkorát ajánlottam, akkor a többinél is megemlítem a nagyobbakat, amelyek lehet, hogy olcsóbbak a kinézett boltban.

[ Szerkesztve ]

(#112803) Jim74 válasza DR|FTK|NG (#112802) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. Esetleg 15k körül (vagy alatta) nincs valami, ami még ajánlható? :B

Nem saját részre lesz és bele kellene férnem a keretbe. :R

(#112804) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!

Ide is bemásolom, mert ez a topic jobban pörög

Van egy vadiúj, minőségi tápom, ami szopat. Összeraktam egy gépet, eddig azt hittem a vga rossz, de a régi gépemben a régi lappal cpuval táppal stb ment a kártya, de ott 6pines a pci-e csati és ezért vettem ma egy átalakítót
2 molexből előállított 8pinesen is megy a vga mind2 konfigban. Az volt a problem, hogy játéknál és benchmarknál egyből, amikor komolyabbat kellett volna mutasson (szinte az elején) elment a jel (no signal) és ennyi... gondolom kevesebbet adott, mint amennyit akart és így "behalt", hallottam tovább a hangokat, de nem volt kép
most a 2 molexes dolog megy... a táp full moduláris, másik kábellel is próbáltam... a tápon 2 sorban van olyan, hogy cpu/pcie, ergo mindegy melyikbe dugom? mert nem ment sajnos... a 2 molexxel viszont megy, nem értem... így lesz valami baja? vagy mit tudok tenni? garira meg meghalok, ha behúzzák a tápot és anélkül maradok, esetleg a régi gépem 500w-os chieftec tápja elbírja ezt a konfigot addig? játékra is!?
sry, ha összecsapott a munkám, de a kislányom itt pattog mellettem, meg fürdetnem is kellene, de már kiakaszt a gép és ideges vagyok :D
i5-8600k + be quiet dark rock advanced hűtő
MSI z370 SLI Plus
2*8gb 3200Mhz G.skill ddr4
4db hdd, 1ssd, 1odd, 4venti
táp: Seasonic FOCUS Plus 650W Platinum

(#112805) DR|FTK|NG válasza Jim74 (#112803) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

-Be Quiet! Pure Power 10 400W > 3 év
-Chieftec CPS-650S, CPS-750S > rövid kábelek, 2 év garancia
-Cooler Master G450M > félmoduláris, 5 év garancia
-FSP Hexa+ 400W, 500W > 3 év, nem a leghalkabb
-FSP Hydro Bronze 500W > 5 év garancia, nem a leghalkabb(Hyper-nél viszont kicsivel igen)
-FSP Hyper (S) 500W, 600W > 5 év garancia, nem a leghalkabb
-FSP Hyper M 500W, 600W > félmoduláris, 5 év garancia, nem a leghalkabb
-Seasonic Eco 430W > 3 év
-Seasonic S12II 430W > 5 év

Ezek közül a Seasoic Eco és az FSP Hexa+ 400W/500W tápegységek a legolcsóbbak.


csikosdapro(#112804)
Szia.

Elvileg mindegy, hogy a tápegység melyik csatlakozójába melyik kábelt kötöd(PCI-E és CPU). Viszont érdekes, hogy nem megy rendesen. :F Esetleg azt megpróbálhatod, hogy kipróbálod mindegyik PCI-E/CPU csatlakozóval a tápegységen, mindegyik PCI-E tápkábellel.
Egyébként milyen videókártyáról van szó, és mi az előző tápegységet típusa?

(#112806) csikosdapro válasza DR|FTK|NG (#112805) üzenetére


csikosdapro
tag

ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5
Chieftec CFT-500-A12S 500W

[ Szerkesztve ]

(#112807) Jim74 válasza DR|FTK|NG (#112805) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#112808) csikosdapro válasza DR|FTK|NG (#112805) üzenetére


csikosdapro
tag

megpróbáltam, mindegyikbe mind2-t... 2*molex -> 8 pin, megy a benchmark

(#112809) minas válasza DR|FTK|NG (#112800) üzenetére


minas
aktív tag

Erre eddig nem gondoltam, bár a 350S már amúgy is kifutott, nem nagyon látok sehol.

Egyik olcsóbb FSP sem felel meg a "csendes" kritériumnak? (pl. fsp350-60hhn)

(#112810) schawo válasza csikosdapro (#112806) üzenetére


schawo
titán

Bármelyikbe dugod, a 6+2-es kábelt, gond van? Kettő ilyen pcie kábel jár hozzá. Mindkettő ugyanezt csinálja? Közben a 8-tűs alaplapi eps12 csatlakozás nem okoz gondot, proci megy? Pedig az ugyanabba a lyukba megy, mint a pcie.

Hibás darab, garancia.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#112811) cdl válasza minas (#112809) üzenetére


cdl
senior tag

Bár nem adok veszek topik, de az Emagnál a SEASONIC S12 Ii 430w táp most csak 15105 forint 5 év garival.
Hátha valakinek jól jön.

(#112812) csikosdapro válasza schawo (#112810) üzenetére


csikosdapro
tag

így van... most játszottam pár órát a wolfenstein colossussal full grafon 21:9ben ésmegy a molexes átalakítóval... ergo a cpu is rendesen dolgozik... "ki érti ezt" :D

(#112813) jozs6200ax


jozs6200ax
aktív tag

Sziasztok ! Egy gtx 1060 és egy i5 7600 kombináció mellé tápegységet keresek . Ebben kérném a segítségetek ki mit ajánlana, Én ezt a fajta fsp tápot néztem kilink .Mit tudtok róla ? Válaszotok előre is köszönöm :R

(#112814) schawo válasza csikosdapro (#112812) üzenetére


schawo
titán

Én küldeném vissza gariban, kenjék a hajukra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#112815) Amazonas válasza jozs6200ax (#112813) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szia!

Mindenki mást ajánlana, mert elég tág mozgásteret hagytál.
Mi a max. keret?
Design, modularitás, hangerő számítanak-e? Tuning lesz-e? Stb.
Ha nem határozod meg az igényeidet egyértelműen, akkor irreleváns válaszokat fogsz kapni.
Mindezt csak segítségképpen, jószándékból mondom.

(#112816) jozs6200ax válasza Amazonas (#112815) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Igazad van elnézést . Árban 20.000~ maximum . Kinézet nem érdekel . 1 vga 1 ssd 2-3 hdd 1 optikai meghajtó amit hajtani kellene neki.Ahogy látom a legtöbb tápegységen van ennyi sata csatlakozó. Tuning nem lesz. Hangerő átlagos vagy az alatt ,zajos semmiképpen sem. Mindenképpen a következő 5 évre szeretném vásárolni és az esetleges későbbi újítást is kibírja . Gondolok itt egy i7-re vagy egy erősebb vga-ra.

[ Szerkesztve ]

(#112817) varmi2


varmi2
nagyúr

Még nyáron vettem egy sf leadex2 850W tápot, és tegnap megált benne a venti. :(
Mehet vissza garanciába. Maga a táp hibátlan, csak ez a 200ft-os venti állt meg benne, de így használhatatlan, mert nagyobb terhelést kap, mint a gyári passiv hűtéses módja.
Kb egy héttel előtte elkezdett nyekeregni a venti, de ahogy megnyomtam a közepét megszünt. Utánna ismét nyekergett, ismét megnyomtam, elhallgatott. Nem hittem colna, hogy a nyekergés a leállás előjele.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#112818) Hunork válasza jozs6200ax (#112816) üzenetére


Hunork
veterán

Nem rossz a linkelt táp, de ha lehet válogatni, akkor én inkább ezeket helyezném előtérbe:
FSP Raider II 450W Silver (igen, ez is elég a gépednek)
SEASONIC S12 II 520W Bronze
COOLERMASTER G450M 450W bronze (félmoduláris)
FSP Hydro 500W Bronze

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#112819) jozs6200ax válasza Hunork (#112818) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Ahogy nézem az FSP Raider II 450 nagyobb testvére (550w) 1500 ft-al drágább csak. Esetleg nem lenne érdemesebb azt venni a jövőre gondolva?

(#112820) schawo válasza jozs6200ax (#112819) üzenetére


schawo
titán

Jövőben tervezel felső kategóriás VGA-t és sokmagos (6-8), agyontuningolt cpu-t? Mert a középkategória az elmúlt 5 évben egyre kevesebbet fogyaszt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#112821) jozs6200ax válasza schawo (#112820) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Nem. Max 7. generációs i7, vagy jövőbeni középkategóriás vga.

(#112822) Hunork válasza jozs6200ax (#112819) üzenetére


Hunork
veterán

De, természetesen az is jó választás. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#112823) zsoldi80 válasza Törzsúr (#112542) üzenetére


zsoldi80
tag

Ehhez bármilyen retro FSP tápot megvehetsz szerintem.

(#112824) jozs6200ax


jozs6200ax
aktív tag

Köszönöm srácok a gyors segítséget :R

(#112825) syberia válasza varmi2 (#112817) üzenetére


syberia
veterán

:W

Nekem is SF Leadex van, kezdjek pánikolni?

https://howbad.info/

(#112826) Hunork válasza syberia (#112825) üzenetére


Hunork
veterán

Szerintem nem kell. Vannak ilyen hibák, 1000-ből egy, akár BQ, akár Seasonic tápoknál is. FSP meg talán még több. De nagyon ritka, legalábbis reméljük.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#112827) syberia válasza Hunork (#112826) üzenetére


syberia
veterán

Utánaolvastam, az övében nagyobb fordulatszámú ventilátor van.

https://howbad.info/

(#112828) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Pár napja azt írtam hogy az EVGA B3 450W-os tápot venném akkor (mivel alig lenne valami rákötve, így nem lenne még félig se meghajtva) de közbe eszembe jutott egy régi gondolatom.

Van egy ajánlott táp még ami tetszik az pedig a Cooler Master G450M. Az igaz nem kapcsolható a félpasszív mód de mennyire halk amúgy? Mert ha nem is nagyon hallani akkor inkább azt venném.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#112829) Hunork válasza Wiz Khalifa (#112828) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Ahogy írták korábban, ebben az ársávban csak a B3 ilyen, de a G450 is remek darab, kellően halk.
A te gépedbe menne amúgy?
És a CM árához közel ez kiemelkedik még, és igen halk: SEASONIC M12 II Evo 520W Bronze, moduláris.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#112830) Wiz Khalifa válasza Hunork (#112829) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem az adatlapomon szereplő gépbe menne.

A ház adott még csak: Jonsbo G3

Az alaplap azt még nem döntöttem el de ami biztos: mATX és vagy s1150 vagy s1151-es lesz. De lehet inkább s1151-es.

Lesz még egy SSD meg valami HDD-is tárolni a letöltött dolgokat. CPU hűtő vagy egy be quiet! Pure Rock Slim lesz vagy egy Noctua NH-D9L.

Egyenlőre ennyi adott. Mindenképp Hackintosh lesz a gépen úgy fogom összeválogatni az alkatrészeket.

Ez a Seasonic se rossz, el is felejtettem már. Akkor lehet inkább ő lesz, mert full moduláris és minőségi, illetve jó halk is.

Smoke some weed nigga!

(#112831) Hunork válasza Wiz Khalifa (#112830) üzenetére


Hunork
veterán

Hát akkor tovább borzolom a kedélyeket. :)
Ahogy elnézem, egy erős 400W is elég lesz. A ház miatt, és a használat okán itt egy még jobb jelentkező 20 ezer forintért: BE QUIET! Pure Power 10 400W CM, ez Silver minősítés, félmoduláris, és nagyon halk! Ha nem megy bele később egy brutál VGA, akkor simán elég. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#112832) Wiz Khalifa válasza Hunork (#112831) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

VGA max olyan megy bele ami a legkisebb és az fHD filmeket jól viszi és támogatja a macOS-t. Ez ugye nem fog külön tápellátást kérni tehát ezzel nem lesz gond. De az IGP-t akarom majd inkább megoldani, úgy is meg a gyári Mac-en így. :)

Amúgy ha a be quiet! táp lenne akkor a CPU hűtő is tuti az lesz (volt olyanom és fasza volt) csak hogy "egységesebb" legyen. :)

Majd meglesem melyik a rövidebb táp (be quiet! vagy a Seasonic) mert a ház buzin van kialakítva és ha nem rövid a táp akkor a HDD-t nem tudom bekötni mert a táp házáig ér akkor.

Januárban is ez volt mikor az akkori rendes asztali konfigom akartam beleépíteni.

Smoke some weed nigga!

(#112833) LuckyL


LuckyL
őstag

EVGA 1000 GQ, 80+ GOLD 1000W

ez a táp elbír 4db rx580-as kártyát (coin bányászat)?
A proci g4400 pentium dual core, 8gb ram

cryptot minden termékemért elfogadom

(#112834) Amazonas


Amazonas
senior tag

Uraim,

jelentem, az itt olvasottak alapján lecseréltem az FSP Hexa 400W-ot egy Be Quiet! Pure Power 10 400W CM-re, mert már nagyon zavart a Hexa – egyébként halk, de mégis észlelhető – hangja.
Nos, az alábbiakat teljesen őszintén, mindenféle szépítés nélkül írom: már maga a doboz is minőséget sugároz, nem beszélve a beltartalomról. Bár ez ízlés kérdése, de szerintem ez a táp egyszerűen SZÉP. Nagyon jó az összeszerelés és a választott anyagok minősége is. Beszerelés előtt jó darabig gyönyörködtem benne, és legszívesebben ventivel felfelé szereltem volna be, de aztán győzött a józan ész, illetve a fix kábelek helyzete. :DDD
Apropó: kábelek. Hogy negatívumot is említsek, egyetlen egy darab kábelvégi SATA-csatlakozó sincsen, mindegyik merőlegesen áll a kábelre (nekem ez nem annyira jó), úgyhogy ez okozott némi fejtörést, így egy kissé elhúzódott a beszerelés, de találtam megoldást. Illetve, maga a tápegység is hosszabb egy kicsit a HEXA-nál, minden bizonnyal a moduláris panel miatt.
Viszont, ami mindenért kárpótol, az a hang – pontosabban annak hiánya. ...és most nem arról van szó, hogy ez a táp, halk, ahogyan az itt ajánló fórumtársak hivatkoznak rá. Nem. Ez a tápegység konkrétan HANGTALAN. Először azt hittem, hogy nem jó a ventilátor, de forog. Pár hónap fejlesztgetés után elértem, hogy NINCSEN HANGJA a számítógépemnek, csak a csend „csengését” hallani.
Ez az első nap tapasztalata, remélem ez így is marad.
Tudom, hogy ez nem nagy dolog, (főleg így szombat este nem :DDD ), de szerintem az életben ezek az apró örömök is számítanak, és remélem, nem veszitek zokon, hogy megosztottam ezt veletek.
(Nem, semennyi pénzt nem kapok ezért a forgalmazótól.) :)
Nem vitatom el a kis HEXA érdemeit, de nagyon megéri az a plusz kiadás a nyugalmat.
Ezúton is szeretném megkövetni Dospalek mestert :) , aki már augusztusban is ezt a modellt ajánlotta, én viszont mentem a saját fejem után, illetve köszönöm Hunork-nak is a megerősítést :R , amikor minden alkalommal, mikor a halkságról volt szó, ezt a tápot ajánlotta másoknak is.

[ Szerkesztve ]

(#112835) --ka válasza Amazonas (#112834) üzenetére


--ka
senior tag

Köszönjük az élménybeszámolót! :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#112836) Bici válasza Bici (#112794) üzenetére


Bici
félisten

Noss, vegul az Antec lett a befuto. Remelem, nem banom meg.
Meg nincs itthon a sokat fogyaszto uj VGA, de eddig hibatlanul muxik.

Elegge feltuno, hogy a 400W-os Seasonic SS-400ET-hez kepest milyen konnyu. A Delta belsotol azt vartam volna, hogy olyan dognehez legyen, mint az egyik itthon levo 280W-os Delta tapom.

De nyilvan nem kilora merik a jo tapot. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#112837) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Most nézegetem, lehet hogy táp ügyben gondban leszek.

Mivel mostanság minden táp 160mm hosszú. És azzal lehet nem fogok tudni beférni a házba. MErt akkor a HDD-t valszeg nem fogom tudni bekötni. :(

Smoke some weed nigga!

(#112838) --ka válasza Wiz Khalifa (#112837) üzenetére


--ka
senior tag

Nem költöztem még bele a sajátomba, de úgy rémlik, hogy a HDD beszerelhető az ODD alá is - fejjel lefelé, az ODD felől csavarozva. Vagy hány HDD-t és SSD-t akarsz beletenni?
...egyébként meg olvasd el a fenti Be Quiet beszámolót, ha már nem találsz fél passzívat!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#112839) Wiz Khalifa válasza --ka (#112838) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Egy HDD lesz és egy SSD lesz beszerelve. Az ODD tároló alá csak SSD-nek van hely. Viszont az ODD rész nálam ki lesz szedve mert nem lesz ODD és így jobb lesz a légáramlat, mert a ventiknek nem sok fordulata lesz (két oldalt 1-1 12cm-es) hogy minél halkabb legyen.

Ezért a táp elé meg a HDD is meg az ODD is majd. Az viszont macerás rész... :(

Mod: A be quiet! és a Seasonic M12II-520 Evo mellett nagyon vacilálok. De szerintem quiet lesz. Amúgy nem csoda hogy halk. A márka nevét csak le kell fordítani magyarra. Régen is a hangtalanságra törekedtek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#112840) --ka válasza Wiz Khalifa (#112839) üzenetére


--ka
senior tag

...gondolom, HDD-t és SSD-t akartál mondani - a táp elé. :)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#112841) Wiz Khalifa válasza --ka (#112840) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Azt-azt. :DDD

Amúgy még úgy is odébb lesz a gép összerakás véglegesítése. Előbb megveszem a tápot, ventiket, CPU hűtőt, aztán majd egyszer (nem tudom mikor mert a mostaniba veszek majd előbb VGA-t és monitort hozzá) veszem meg az alaplapot, procit, stb... :DD

Smoke some weed nigga!

(#112842) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

A köv. konfig alá keresek megbízható tápegységet:

ASUS B150 PRO Gaming
Pentium G4560
HyperX Fury 1x8Gb
MSI GTX1050Ti Gaming X 4G
1TB Toshiba P300 HDD

Ajánlásotokat előre is köszönöm! :R
István

(#112843) DR|FTK|NG válasza Kingcold (#112842) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Mennyiért keresel tápegységet?

Drágán(~30k):
-Corsair RM550x > teljesen moduláris, félpasszív (nem kikapcsolható), 10 év
-Seasonic Focus Plus 550W Gold > teljesen moduláris, félpasszív (kikapcsolható), 10 év
-Seasonic Focus Plus 550W Platinum > teljesen moduláris, félpasszív (kikapcsolható), 10 év
Ezek közül az egyik Focus-t venném.

Kevésbé drágán:
-Be Quiet! Pure Power 10 400W > 3 év
-Cooler Master G450M > félmoduláris, 5 év garancia
-Seasonic Eco 430W > 3 év
-Seasonic G360 > 5 év
-Seasonic M12II 520 Evo > teljesen moduláris, 5 év
-Seasonic S12II 430W, 520W > 5 év
Ezek közül első sorban a G360-at, majd a Pure Power/M12II/S12II-t, majd a G450M-et venném meg.

(#112844) Enter65 válasza LuckyL (#112833) üzenetére


Enter65
senior tag

Szia!

Igen, elbírja! Főleg ha még be is állítod a kártyákat!

(#112845) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok!

Hát, megvan az első Corsair táp (CX450M), amiben csalódtam :( OIktóber 24-én vettem és nagyjából két hét után elkezdett olyan hangot adni, mintha a ventilátora folyamatosan beleakadna valamibe és tudjátok, így "cicereg". Lekapcsoltam az összes többi ventit a házban, hogy ki tudja szűrni, honnan jön ez az idegesítő hang és sajnos egyértelműen a tápegység felől :( Írtam a Hardverkernek nemrég, hogy nagyjából mennyi időt vesz majd igénybe a bevizsgálás és a garis ügyintézés, mert addig jó eséllyel mindent a MacBook-on kell intéznem...

(#112846) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok! Meghalt a 10éves 400w-os Enermax, segítséget kérnék.
Cpu: Amd Phenom II 555 3.2GHz no tuning
Ram: 6giga
Vga: ősi nvidia 9600gt 512memo
SSD: 240es HyperX
HDD: 250, 500, 2Tb mindegyik satás
Usb 3as bővítő kártya

Idővel csere lesz a teljes gép, APU lesz ha kijön az új AMD. Ott se lesz tuning. Gondolom nagyon nem szükséges számomra még a későbbiekben sem az 500w-os csodákra :)
Nem a legolcsóbbat keresem, de nincs is szükségem a csúcsra.. Nem használom ki mint lehet látni. Egy megbízható darabot keresek aminek jó a hatásfoka és nem 1 év gari van rá.
Köszönöm

(#112847) Kingcold válasza DR|FTK|NG (#112843) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Köszönöm szépen!
Pure Power lett a nyerő. :R

(#112848) Hunork válasza Alvin_ti4200 (#112845) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Sajnos, mostanában többen is panaszkodtak erre. Pedig az ajánlottak között van. Ebben az árban én már inkább a Coolermaster G450M típust ajánlom. Tudom, utólag ez nem vigasztal. :(

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#112849) Hunork válasza Space marine (#112846) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Nem, nem kell oda nagy teljesítményű táp. De az ár/értéket figyelembe véve, lesz a listában, rögvest az első helyen. Én 25 ezertől 15 ezerig lefelé mondom.
BE QUIET! Pure Power 10 500W CM Silver, félmoduláris, 3 év gari
BE QUIET! Straight Power 10 400W Gold, félmoduláris, 5 év gari
FSP Hydro X 450W Gold, fix kábel, 2-5 év gari (bolttól függ)
BE QUIET! Pure Power 10 400W CM Silver, félmoduláris, 3 év gari
FSP Raider II 450W Silver, fix kábel, 5 év gari
COOLERMASTER G450M 450W Bronze, félmoduláris, 5 év gari
FSP HEXA 85+ 450W fix kábel, 3 év gari

Itt is jelzem: a garanciális idő nagyon függ a boltoktól, nem mindegyik adja meg az alapot sem, erre figyelni kell. A BQ tápok a listából a leghalkabbak, utána a Coolermaster következik, majd az FSP tápok.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#112850) Space marine válasza Hunork (#112849) üzenetére


Space marine
aktív tag

Akkor jól gondolom, hogy a 2. a listán tökéletes számomra?! :) Az új rendszernek is ok lesz ha jól számolgattam..
Valakinek még valami ötlete? :)
Enermax már nem ajánlott? Nagyon anno, jól mentek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.