Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113301) schawo válasza tpeter77 (#113294) üzenetére


schawo
titán

Nincs ilyen adat. Ez hőmérsékletfüggő. Ha a belső hőmérő elér egy megadott hőfokot, akkor bekapcsolja a ventit. Hogy ez mekkora teljesítménynél jön el ez függ a külső levegő hőmérsékletétől.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#113302) Hunork válasza Krtek81 (#113292) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Ebben az ársávban sok választás nincs, én 17k-ról mondom lefelé, ennyi plusz megér, hidd el:
COOLERMASTER G450M 450W Bronze, fémoduláris, nagyon halk
FSP HEXA 85+ 450W
SEASONIC ECO-430
FSP FSP460-60HCN
THERMALTAKE Munich 430W

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113303) Hunork válasza enemot (#113299) üzenetére


Hunork
veterán

Semmi gond.
VGA ügyben alkapvetés 2017-ben, hogy lehetőleg 4GB memória legyen rajta. A fogyasztáson nem változtat lényegesen. Egy venti- két venti: mivel ezek alapvetően nem nagy fogyasztású kártyák, így a hűtésük sem igényel különösebb gondot. Ennek okán van, hogy elég az egy ventilátor. 1050Ti esetében 75W tdp-ről beszélünk, nem nagy szám. Nem kell megijedni. Egyes gyártók Mini sorozatot is adnak ki, még 1080 esetében is, igaz, ott két ventivel. Amúgy innen a GTX1050Ti kártyát venném. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113304) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
Retró gépbe szeretnék tenni használt vagy új tápot.
A best buyt szeretném meglelni, lehetőleg jó minőséget kedvező áron.
A max rendszer,amit hajtana:
775-ös xeon e5450 4*3.7-4ghz-re tuningolva
2db Gtx295 2 magos vta (8+6 pin/db)
Vagy
3db 8800gtx (6+6 pin/db)
1hdd
Alaplap nforce 790I

Mivel ez hobbi, anyagilag korlátozott vagyok.
Mit ajánlanátok?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#113305) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok
Ma vettem egy r9 380 4 gb-os videókártyát.
Kérdésem hosszú távon egy Corsair VS 450-es táp elég hozzá?
A gépem egy i5 7400-as cpuból, 8 gb DDR 4 ramból,egy ssd,hdd,odd-t és az említtett vga-ból áll.

Tiszta hülye aki nem normális

(#113306) tpeter77 válasza Enter65 (#113300) üzenetére


tpeter77
addikt

Értem, köszi.

(#113307) Enter65 válasza tpeter77 (#113306) üzenetére


Enter65
senior tag

De amúgy mint schawo is írta, hőmérséklet függő a dolog. Miután terheled, melegszik a borda és kapcsolja a ventit.

[ Szerkesztve ]

(#113308) peq


peq
aktív tag

Hali!

Adott egy mITX Gigabyte GA-C1037UN-EU + SSD + HDD konfig. A rendszer teljes összfogyasztása maximum 50W csonton járatva. Családtagnak rakom össze karácsonyra, és két tápom van erre a célre. Seasonic S12II-430, illetve egy zsír új Approx 500W. Előbbit nagyon túlzónak érzem a konfigba, nem beszélve a kábelrengetegről. Utóbbi gagyi, ez nem kérdés. De ilyen minimál fogyasztásnál sem lehet rábízni a gépet?

Köszi

(#113309) syberia válasza envagyok (#113304) üzenetére


syberia
veterán

Nem lesz olcsó mulatság, 2db Gtx295 alá alsó hangon 850 watt szükséges.

(#113305) LaciMc82: Bár papíron elég neki, én minőségibb darabra cserélném.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#113310) syberia válasza peq (#113308) üzenetére


syberia
veterán

Nem életbiztosítás, a védelmek hiánya adott estben végzetes lehet, a gépnek! :D Aprón kapni jó áron kis teljesítményű Seasonic-ot, gondolom pico-psu nem játszik.

https://howbad.info/

(#113311) LaciMc82 válasza syberia (#113309) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Ok ,de melyikre?

[ Szerkesztve ]

Tiszta hülye aki nem normális

(#113312) Zoo123


Zoo123
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi konfigurációhoz melyik tápegységet vegyem:

Alaplap: GIGABYTE GA-AB350-Gaming
Proci: AMD Ryzen 5 1600
Memória: 2db DDR4 memóriamodul
GPU: valszeg GTX 1060-1070, de méretezzük GTX 1080 Ti-ra
+ az aprólék 2 HDD, 1 ODD, 3-4 12 cm ventillátor.

Jól sejtem hogy elég lesz egy minőségi 5-600 W-os táp?
És ha igen melyik, nem akarok spórolni a tápon, de a szükségesnél sokkal erősebbet/drágábbat sem akarok venni. Valami minőségi középdrága tápot javasoljatok kérlek ami legalább 5 évig kiszolgál.

Segítségeteket előre is köszönöm!

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#113313) choco01


choco01
addikt

Hali.

Egy i5-650 és egy HD6790 mellé kéne új táp.

Gondolom egy 450-550 watt között érdemes gondolkozni..max 10-15.000ft a keret.

FSP Hexa+ 80+ 500W-ra gondoltam, nem tudom elég lehet-e..

Nem hiszem hogy szükség lenne 500w-nál többre még lehet annyira se..

Esetleg ha van olcsóbb alternatíva ami megfelel ennek a minőségnek..(többször vettem már hexa+-t és nincs semmi probléma..)

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#113314) Enter65 válasza Zoo123 (#113312) üzenetére


Enter65
senior tag

Szia!

Én ehhez hasonló konfighoz a Seasonic Focus Plus 550W Gold-ot vettem, 10 ÉV garival, elég jó áron. Szerintem elég lesz a 1080 Ti-hez is.

(#113315) syberia válasza LaciMc82 (#113311) üzenetére


syberia
veterán

Mennyit szánnál rá a vásárlásra?

choco01: Veheted a 400 wattosat belőle, bőven elég lesz neki.

(#113312) Zoo123: EVGA SuperNOVA 550 G3 [link] teljesen moduláris, kapcsolható félpasszív üzemmód, 80+ Gold hatásfok, kimagasló megbízhatósággal dicsekedhet.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#113316) choco01 válasza syberia (#113315) üzenetére


choco01
addikt

Ha a későbbiekben kerül bele egy 1050 vagy 1060 annak is elég?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#113317) syberia válasza choco01 (#113316) üzenetére


syberia
veterán

Elég lesz.

https://howbad.info/

(#113318) LaciMc82 válasza syberia (#113315) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Mondjuk ennyit:

[link]

Tiszta hülye aki nem normális

(#113319) Hunork válasza LaciMc82 (#113318) üzenetére


Hunork
veterán

Hasonló árban ezek jobbnak tűnnek: FSP Hyper K 500W, vagy CHIEFTEC GPE-500S ECO 500W. Utóbbiban már öt védelem van, és nem hangosabb, mintegy FSP, igaz csak egy PCIE kábel van, de az neked elég.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113320) szazbolha


szazbolha
addikt

Sziasztok! Kérném a segítségetek. Egy kezdő bányagépbe keresek lehetőleg olcsó tápot.
Olyat szeretnék amely
- legalább 6 db pcie csatlakozóval rendelkezik (lehetőleg 6+2-esek)
- a 12V ága nem osztott (monorail)
- a 12V ágon a speckó szerint legalább 55-60 ampert képes leadni (700W és nagyobb)
- legalább 80+ bronz, de még kjobb lenne Silver (85% hatásfok vagy felette)
- És kapható is legyen kiskerben vagy apróban.
- Lehet noname táp is.

FSP raider II 750W megfelelne, de annak csak 4db Pcie (vga 6+2)csatija van,

[ Szerkesztve ]

(#113321) Enter65 válasza szazbolha (#113320) üzenetére


Enter65
senior tag

Szia!

Sajnos olcsó kivitelben csak 2db táppal tudod megoldani. FSP nek van 1200w-os tápja, meg még egy párnak is. Itt sajna kell számolni a max teljesítménnyel, hiába állítod be mondjuk wattol-al, fog enni rendesen!
Ezt kell eldöntened, hogy a 2-t veszel majdnem 1 áráért.

(#113322) szazbolha válasza Enter65 (#113321) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi! Nekem elég a 60A a 12V-os ágon, nem kell több... max 70A de csak azért hogy üzemszerű működés közben a ennek 50-60%-át vegye fel a rendszerem és ezért a max. legyen az eff. A nagyobb tápok ára aránytalanul növekszik. A 6db pcie csati egyrészt kényelmi elvárás, másrészt nem szeretnék sokat toldani elosztani, melegedő kábeleket keresni.

Szóval ne kell sem 2 táp, sem 1200W-os. az igény 60A max. (720w) aminek kb a felét használom majd üzemszerően 35A-t,

[ Szerkesztve ]

(#113323) Hunork válasza szazbolha (#113320) üzenetére


Hunork
veterán

Jó lenne tudni, hogy milyen VGA-val dolgozik a bányagép. Sokan belebuktak abba, hogy csak névleges fogyasztással számoltak, és lekapcsolt a gép seperc alatt.
De ha ennyire ragaszkodsz a közölt teljesítményhez, akkor is minimum 800-850W kell, a biztonsági tartalék miatt. Nem lehet kicentizni egy tápot, főleg egy bányagépet.
Keretet nem írtál, csak hogy olcsó legyen, de remélem, nem szeretnél Keep out tápot. :)
Megjegyzem, hogy az említett Raider is csupán 4db PCIE csatlakozóval van felszerelve. 6db PCIE csatlakozó komoly gyártóknál 750W esetében nem nagyon van...
Így számodra a legjobb vétel és ne sajnáld, hiszen pénzt fogsz termelni, a nagyon jó, minden igényednek megfelelő SEASONIC Focus Plus 850 Gold 850W moduláris, 83A egy 12V ág, 43 ezer pénzért. Esetleg a szintén Gold FSP Hydro G 850W, itt viszont "csak" 70A a 12V ág.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113324) Enter65 válasza szazbolha (#113322) üzenetére


Enter65
senior tag

Amúgy ez szép és jó, de gondolom a RISER-t is beleszámoltad, hogy annak is kell vagy sata, molex, vagy 4 pines csati. Az is fog felvenni egy kis naftát, valamint ha BTC alaplapot használsz, ASRock H81 BTC-t, akkor még a lapnak is kell 2db molexen tolni egy kis áramot.
Ezért szoktak 2-öt vagy egy nagyobbat használni.

[ Szerkesztve ]

(#113325) szazbolha válasza Enter65 (#113324) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen, köszönöm, mindent beleszámoltam, sőt faltól vissza is mértem.

Megjegyzem, az Asrock BTC lapnak nem kell 2db molex, csak lehetőség. Amíg a pcie 1x-ről nincs áram felvétel (márpedig nincs, mert a riserek külön betápot kapnak, nem az usb kábelen megy a delej) nincs rá szükség.

(#113323) Hunork Köszönöm a válaszod, és a tippet. Nagyon jó kis táp az a goldos SEASONIC Focus Plus tápp, de valami szerényebbre gondoltam. Igaz, ha még bővítenék pont jó lenne a speckója alapján, de ezzel ki kéne lépjek a PC házból és nyitott rig kéne, Tudom hol a határ.

Reménykedem, nem fogok belebukni, eleve 20% tartalékkal számoltam, a max áramfelvételhez képest.
Nem hasra ütés szerű számokat írtam le, hanem tervezettet.
Sajnos nincs termék ismeretem, ezért kell kérdezzek ebben a nagy tudásbázisban. A megvásárlandó tápot sem szeretném átkábelezni (garvesztés + eladhathatlan) ezért is keresek 6 db pcie csatisat. A molex még csak-csak de a sata csatik 4-5A-nél többel nem nagyon terhelhetőek.

[ Szerkesztve ]

(#113326) Hunork válasza szazbolha (#113325) üzenetére


Hunork
veterán

Hidd el, nem lesz értelmes, 6 db PCIE csatlakozós táp a várt igényekhez. Ennél olcsóbban, jobbat, megbízhatóbbat, Gold hatásfokot nem találsz, leszámítva a noname, dzsunkán tákolt termékeket. :))

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113327) Enter65 válasza szazbolha (#113325) üzenetére


Enter65
senior tag

Régebben én is nézegettem melyik táp lenne nekem megfelelő, de nem szerettem volna 2 db-ot összekötni, így jutottam el az FSP Aurum PT 1000W-hez. Nagyon jó kis táp, remek adatokkal. Azóta más gyártok is csatlakoztak ehhez a szinthez, csak körbe kellet nezni.
Nem fogod megbánni, ha ekkora teljesitmenyben gondolkodsz, hiszen nem biztos, hogy nem fogsz mondjuk 1 év mulva kartyat cserelni, ami tobbet fogyaszt.
En biztos, hogy ez alatt nem veszek tapot a RIGembe.

(#113328) szazbolha


szazbolha
addikt

Köszönöm a tanácsokat urak. Végül egy 850-es AURUM lett megrendelve.

(#113329) schawo válasza szazbolha (#113328) üzenetére


schawo
titán

Ez még 50%-kal drágább, mint a Seasonic :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#113330) Hunork válasza schawo (#113329) üzenetére


Hunork
veterán

:)) :D :R Ki érti ezt? :)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113331) szazbolha válasza Hunork (#113330) üzenetére


szazbolha
addikt

Egyszerű... van egy terv, hogy valamit X forint alatt akarsz megoldani, mert az egész projekt low budget hobbyí jellegű.. De nem megy. Ha már átléped az X határt akkor mindegy mennyivel. Elgurul a gyógyszer a pénzedért a jobbat akarod.
Van benne ésszerűség is. Aurum 850-nek, 8 db VGA tápcsatija van. Úgy gondolom jól eladható lesz ha ráunok és 38K-ért sikerült megrendelni. Nncs 50% különbség.
Majd 30-ért hirdetem apróban ha bedől a bánya.

(#113332) schawo válasza szazbolha (#113331) üzenetére


schawo
titán

Tényleg elgurult :)) Impulzusvásárosok ftw. A Seasonicnak is 8 van, ha veszel hozzá egy 1000 forintos kábelt (nem átalakítót, hanem rendes pcie kábelt), mert van rajta luk.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#113333) szazbolha válasza schawo (#113332) üzenetére


szazbolha
addikt

Ezt nem tudtam, egyébként aurum gold-ot rendeltem.

Az 1000 FT-os pcie kábel hol kapható? Még szükségem lehet rá...

[ Szerkesztve ]

(#113334) schawo válasza szazbolha (#113333) üzenetére


schawo
titán

Konkrétan melyik típushoz kell?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#113335) szazbolha válasza schawo (#113334) üzenetére


szazbolha
addikt

Amit ajánlásbaba kaptam: SEASONIC Focus Plus 850 old 850W
De a palatinium 850-hez is érdekelne, ha nem ua.

Ugyanis a tegnap megrendelt (készleten) aurum 850w nem érkezett meg a boltba sem, talán holnap vagy karácsony után...... ehhh

(#113336) koxx válasza szazbolha (#113335) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

palatinium? :DDD
Sztem bármelyiket veszed nem jársz vele rosszul.

(#113337) choco01 válasza syberia (#113317) üzenetére


choco01
addikt

És ezen is van + táp a VGA-nak? Mert a VGA-n van 2db 6 pines csatlakozó + tápolás miatt.. :F

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#113338) Hunork válasza choco01 (#113337) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Korábban már írtam, hogy vannak jobb tápok is hasonló árban. Főleg, ha hosszú távra tervezel.
Van rajta az említett tápon 2 db PCIE 6 pin,, de az alábbiak minden tekintetben jobbak, és nem szabad sajnálni azt a plusz két-három ezret.
SEASONIC S12 II 520W Bronze, Seasonic, halk, 17-18k
FSP Hydro 500W Bronze, közepesen halk, 17k
COOLERMASTER G450M 450W Bronze, félmoduláris, halk, 17k
FSP HEXA 85+ 450W halk, 16-17k
CHIEFTEC APS-500SB 500W Bronze, halk, 16-17k
FSP Hyper K 500W 85+, közepesen halk, 13-14k

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113339) Hunork válasza szazbolha (#113335) üzenetére


Hunork
veterán

De sokan örülnének egy olyan Gold tápnak. :K Kérdés, hogy tényleg elég lesz-e, mert nem írtad, milyen VGA-k fognak bányászni, így azért elég lutri ajánlani, részemről most nyomok egy stop-ot. ;) Bányászkodáshoz általános nézet, hogy az 1000W az alap, például 60 ezer pénzért a CORSAIR RMx Series 1000W Gold, moduláris darab. Vagy 65k pénzért a THERMALTAKE Toughpower 1200W Gold tápika. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113340) szazbolha válasza Hunork (#113339) üzenetére


szazbolha
addikt

Tényleg ne toljuk túl. Leírtam, hogy max 60A-ra van szükségem, amit 20%-os rátartással méreteztem a speckók és a saját méréseim alapján. Azaz 100%-os TDP-vel a VGA kártyáim, 50A-6A = 44A vesznek fel, ahol 6A az alaplap +CPU+RAM max. áramfelvétele..
A tervezett 75--80%-os TDP-nél a teljes rendszer kb. 35A-t fog felvenni, ami pont az ideális 50-60% tápteljesítmény közelébe lesz (itt a legnagyobb a hatásfok a munkagörbék alapján)

Véleményem szerint nem az általános nézet, hanem a konkrét adatok alapján kell méretezni és tápot választani. Mondjuk én még a múlt évezredben szocializálódtam erősáramú karon, de azóta sok víz lefolyt a Dunán, és szakmát is váltottam.

A tanácsok nagyon hasznosak voltak. Ha lehetne kapni akkor fsp raider II 750W-ot vettem volna, de azonnal kellett a táp - Karácsony van... elgurult a gyógyszer és így lett 12.000 FT-al drágább aurum választva, aztán az nem jött meg mára, ezért a topik ajánlás szerinti tápot választottam további 7.000 Ft plusszért.
Holnap valamelyiket átveszem.... remélem.

Esetleg.... még mindig várom hol vehetek 1000 Ft-os Pcie kábelt a focushoz

(#113341) radir01


radir01
tag

sziasztok tápcsere előtt állok. Szeretnék kérni segítséget hogy milyent is lenne érdemes vennem.
A konfigom: Amd fx 6300 4.3 ghz, Gtx 1060 vga.
Ami fontos hogy min. félmodulális legyen. Amit kinéztem Cooler Master G450M. 18k ig gondolkodok. Szerintetek? köszönöm! 😉

[ Szerkesztve ]

(#113342) syberia válasza radir01 (#113341) üzenetére


syberia
veterán

5 év garanciával teljesen vétel, kicsit drágább nála a be quiet! Pure Power 10 CM, de a magasabb hatásfok és kicsivel halkabb működés mellé nem jár ennyi gari idő, és nem is fér bele a keretedbe. :)

(#113340) szazbolha: Nem te toltad túl a spórolást? Olyan tápot válassz aminek elegendő dedikált pci-express kábele van, már ha az üzembiztos működés a cél.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#113343) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Chieftec GPS-350EB-101A 350W Deltás tápom már a tizediket tapossa, kezdek félni már tőle kicsit. Kellene helyette valami. Mit ajánlanátok jó áron kb 450-500W környékén?
H61, i5-3470, 2x8gb ram, 1SSD+1HDD, asetec kompakt vízhűtő, és kéne még egy videokártyát vennem, eladtam a 7770-et. Pont azért gondoltam kicsit nagyobb teljesítményű tápra, mert olcsóbb egy régebbi magasabb fogyasztású videokártya, mint az azonos teljesítményű újabb, és nem játszok annyit, hogy a villanyszámlán megérezzem.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#113344) MeSKA válasza Bjanos11 (#113232) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Sziasztok! Milyen táp egységet gondolnátok egy AMD Ryzen 1700, nvidia 1030 videó 1 vinyó és egy SSD konfighoz? 10e körül gondolkozok...

(#113345) MeSKA válasza MeSKA (#113344) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Főleg chieftec-be gondolkozok, de nem értem mi a különbség a gpa, gpb, gpc, gpe, apb tápok között... kb egy árban is vannak...

(#113346) Hunork válasza szazbolha (#113340) üzenetére


Hunork
veterán

Én biztos nem toltam túl. :( Kértél 750-850W tápot, de még mindig nem tudjuk, milyen kártyákról van szó. Az Amper is egy tényező, de az Összefoglaló második kérdése, hogy milyen összetevőkhöz kell a kívánt táp? 6 db PCIE csatit kérsz, miközben azt ismételgeted, hogy az FSP Raider II 750 kell, miközben annak nincs annyi csatlakozója, csak négy. Nem is bányászatra találták ki, hanem elsősorban SLI/CF rendszerhez.
Aztán mondtad, hogy FSP Aurum lett a befutó, ami meg nem olcsó. Amúgy igen jó táp.
Ennél olcsóbban mondtunk neked megfelelő tápot, 6db PCIE csatlakozóval, és azt mondod, túltoltuk. Szerintem le kéne ülni, átgondolni, és jó lenne tudni, hogy milyen komponensek vannak a gépben, mert nagyon nem mindegy, hogy milyen alaplap-cpu-ram trió, hány házventi és milyen VGA-k mellé kell a táp. Erősáramú kar ide vagy oda. :U

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113347) Hunork válasza rasotamas (#113343) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Hát mi a jó ár? ;)
Mindenre elég ez a pár igen jó táp, későbbre is, árban 22-17k között lefelé:
BE QUIET! Pure Power 10 500W CM Silver, nagyon halk, félmoduláris
SEASONIC M12 II Evo 520W Bronze, moduláris, igen halk
FSP Raider II 450W Silver, fix kábel, közepesen halk
SEASONIC S12II 520W a fenti fix kábeles verziója
FSP Hydro 500W Bronze, fix kábel, közepesen halk
COOLERMASTER G450M 450W Bronte, félmoduláris, halk
CHIEFTEC APS-500SB 500W Bronze, halk, fix kábel

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113348) Hunork válasza MeSKA (#113345) üzenetére


Hunork
veterán

Neked akkor jó választás a CHIEFTEC APS-400SB táp, Sirtec belső, 80+, igen halk, 11 ezer pénz körül van. :K Vagy ugyanennyiért a CHIEFTEC GPS-400A8 400W, ez viszont CWT belsős, nem minősített. Én előbbit venném.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#113349) HRicky


HRicky
tag

Sziasztok!
Tápot keresnék egy épülő NAS-hoz. HTPC-ként is szolgálna.
Felhasználás: Csak torrent+4K filmnézés, youtube....Játék nincs!
24/7-es működés. minél megbízhatóbb és csendesebb legyen. ha lehet min 3 év garancia legyen rá.
A kábelek színe és a modularitás mindegy számomra.

Gigabyte X370 lap, R5 1600 proci, 2 x 4gb corsair ram, MSI gtx1050 2gb, Define R5 ház, ASUS ODD,
6 x 4tb wd red + 120gb ssd

A lehető legolcsóbbat keresem a megszabott feltételekkel.

(#113350) Hunork válasza HRicky (#113349) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Hát elég egy 400-450W táp bőven. Itt a kihívás a sok Sata, és gondolom a csendes működés. Alább pár lehetőség, és mivel konkrét árat nem írtál, így 23 ezertől lefelé:

BE QUIET! Straight Power 10 400W Gold, nagyon halk, 3 év gari
FSP Hydro X 450W Gold, halk, 5 év gari,
SEASONIC S12 II 430W Bronze, halk, gari bolttól függ
Ezeknek a "hátránya", hogy csak 6 db Sata kábel van, tehát egy elosztó kell. Már ha az SSD is Sata és nem M.2.

Ezeknek pedig van legalább 7 Sata kábel:
ENERMAX Revolution Xt II 450W Gold, halk, 5 év gari
FSP Raider II 450W Silver, közepesen halk, 5 év gari,
FSP Hydro 500W Bronze, közepesen halk, 5 év gari,

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.