Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11801) bagó


bagó
tag

Heló heló ismét egy pár kérdés ha én SLI-be akarok 2 XFX GeForce 8800 ULTRA XXX videókarit és akarok 4GB ramot mellé pedig egy Core 2 Duo E8400 procit akkor milyen tápot vegyek ????

válaszokat privibe
:R :R :R :R :R

ja és ha gépházat veszek akkor mit nézzek rajta a külsején kívül??, nagyság, hűtés vagy mit ??,, :R :C

[ Szerkesztve ]

(#11802) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Hi all!
Nagy szükségem lenne a jótanácsokra illetve vélemenyekre,tapasztalatokra az alábbi táppal kapcsolatban:
Márka:
Micase GR450 (számomra eddig ismeretlen...) :F
A gyártó szerint közölt adatok,tulajdonságok:
- Dual-Core support
- Complies with SSI EPS 12V ATX 12V 2.2 version
- Intelligent thermal control
- 12cm Fan, Optimum air-flow Ultra-quiet, as low as 24dbA
- PFC function-Improved energy efficiency and reducedcurrent load
- Electroplate black nickel finish
- Black cable sleeving, optimum air-flow
- Protections against Over-current, Over Voltage, Under Voltage Over-power, Short-Circuit and Over Temperature
- Led Fan
Csatlakozók:
- 1db 24 Pin Main Connector
- 4db 4 Pin peripherial power Connector
- 2db 5 Pin S-ATA Connector
- 1db 4 Pin +12V Power Connector
- 1db 4 Pin Floppy Drive Connector
- 1db 6 Pin PCI Express Connector
- Honeycomb Vent-Best thermal performance
- Big Fan Design-Optimum air flow and low noise
Itt egy kép a tápról:
[link]
6900ft,szóval ez gyanús nekem.De ki tudja 2 év garanciával?!
Egy Asrock P4V88+ alaplappal menne.Ami rá lenne csatlakoztatva:
1db ATA 250GB Samsung vinyó,LG GSA H-55L DVD író,Samsung DVD olvasó,Ati X-1550 AGP 8x 512DDR2,1,5 GB DDR400 Ram Dual,X-FI Xtreme Gamer MX,asszem ennyi.
Szóval megfelelő választás lenne ez a táp számomra?Egy Codegen 300W-os táp helyett lenne.Milyen hátulütője lehet az alacsony árnak és az ismeretlen márkának?Legalábbis számomra ismeretlen...Segítségeteket előre is köszönöm!

Bye!

(#11803) lorior


lorior
csendes tag

Üdv!
Két táp között vacilálok, az egyik a Chieftec CFT-560-A12C a másik a Cooler Master Real Power RS-520-ASAA-A1 Egy Cooler Master Elite 331(/334)-s házba megy majd csak még nem tom melyik. Van valakinek tapasztalata?

(#11804) Traxx válasza bagó (#11801) üzenetére


Traxx
őstag

Szvsz ha telik 2 ilyen kártyára, akkor Corsair HX620. Az E8400-at meg tuningolni kell, hogy normálisan kihasználd az SLI-t.

Házban a szellőzést érdemes nézni (elöl-hátul 12 centis venti alapból, vagy minimum a helye), ne legyen papírvékony lemezből, tehát jobb eséllyel nem fog rezonálni. Meg az egyéni igényeidet kell tudni (pl előny-e a ház teteji USB, ajtó megléte vagy hiánya, vagy egyáltalán a méret...befér-e mondjuk az asztalba, ha oda szánod).

Amúgy meg ez nyilvános fórum, így ne kérj ilyen, hogy privibe, hacsak nem személyes jellegű volt a kérdés (mittudomén például gariztatni akarsz, és valaki ismer egy jó fej embert, akire hivatkozhatsz és segítene neked). Egyéb esetben nem igazán jó ötlet a privi. Pláne hogy másnak is jól jöhet az infó.

Kis zöld izé: felejtős táp, nézz jobbat, pl. az 1. hozzászólásból. Pl. 300-as vagy 350-es FSP, ha olcsó kell és jó.

lorior: milyen konfighoz kéne táp?

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11805) bagó


bagó
tag

Ok kössz mindent akkor nem kéregetek priviket ide is írjatok

Üdv.:bagó

(#11806) Gyuri27 válasza lorior (#11803) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mihez kellene? Lényeg a modularitás?

Amd - Radeon - Ryzen

(#11807) Kis zöld izé válasza Traxx (#11804) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Köszi a választ,de miért nem jó?Nem akarok tuningolni meg ilyesmi,közel 3-éves a gépem és amire én használom elsősorban film,zene néha egy kis colin5 vagy ilyesmi de amúgy semmi extra.Szóval megköszönném ha esetleg egy rövid de tömör indoklást tudnál írni!

Bye!

(#11808) Skizz válasza Kis zöld izé (#11807) üzenetére


Skizz
addikt

Gyenge minőségű belső, valszeg 0 védelem, gyenge 12-es ágak.
Tehát semmit se "tud", amit kéne, viszont szép piros, fekete borítású és szép neve van, így simán el lehet adni 7 kiloért is, pedig imho Q-Tec szint.

(#11809) Kis zöld izé válasza Skizz (#11808) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Köszi! :DDD Én olyan koki vagyok ezekhez a dolgokhoz hogy csak na! :DDD Ezért kérdezek.Pl.az hogy 0 védelem,gyenge 12-es ágak.Ez mit takar?Mihez képest gyenge?A konfigomhoz képest?Ha nem akarok tuningolni sem,akkor is gyenge?Vagy mi az amit észrevennék?Miben nyilvánulna meg a gyengesége?Mely az a funkció melyet nem látna el rendesen és természetesen alapjáraton?Szóval semmi tuning!Tönkretenné az alaplapomat?Szóval ilyesmire gondolok.Mivel nem értek hozzá kérdezek,kapok is választ,de mivel analfabéta vagyok ezekhez a dolgokhoz, ezért kérek tőletek tanácsot.Ti biztosan tudjátok,hogy miről beszéltek,de én fényévekkel lemaradtam.Szóval ha lehetne még egy picivel konkrétabban akkor azért rettentő hálás lennék.Így hát előre is 1000 köszönet minden kedves segítőkész emberkének aki esetleg tudna pár percet szentelni a rövid,tömör de számomra is kielégítő válasszal.

Bye!

(#11810) Skizz válasza Kis zöld izé (#11809) üzenetére


Skizz
addikt

Azt, hogy 450W-os létére kb. 200W-os terhelés alatt összecsuklik, s jobb esetben többé nem indul el. :DDD 0 védelem meg azt jelenti, hogy 0 védelem. ;) Kis áramkimaradás és dirr-durr csitt-csatt.

(#11811) Kis zöld izé válasza Skizz (#11810) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Értem! :DDD Tehát ez azt jelenti hogy még a Codegen 300-as is jobb?Ha túlfeszvédővel használom,tehát a fali aljzatba egy túlfeszvédő van dugva akkor is dirr-durr csitt-csatt lenne egy esetleges áramkimaradás esetén?Vagy ilyesmi?Az miben nyilvánul meg hogy összecsuklik?Lefagy,újraindul,netán lecsapja a biztit? :DDDSzóval ezek szerint a tápnak 0 a túlfeszvédelme?

[ Szerkesztve ]

Bye!

(#11812) Neoteric válasza Kis zöld izé (#11811) üzenetére


Neoteric
addikt

dirrdurrcsittcsat = hazavágja a géped :DDD

PSN: ne0teric_sAN

(#11813) Skizz válasza Kis zöld izé (#11811) üzenetére


Skizz
addikt

Codegen? Azmiaz? Tápokról beszélünk! :DDD
Egyébként 1 kutyaszar az összes. Nem csak túlfeszvédő nincs bennük, semmilyen védelem.
Hogy Traxx kollegát idézzem (asszem Ő mondta) úgy van ezekben védelem, mint tejcsokiban a mogyoró, nyomokban.

(#11814) Traxx válasza Kis zöld izé (#11811) üzenetére


Traxx
őstag

A Codegen ugyanolyan hulladék, mint amit kinéztél. A túlfeszvédő szerintem a túlfesztől véd, nem pedig attól, ha nincs áram :U

Az hogy összecsuklik, abban nyilvánul meg, hogy újraindul, be se kapcsol, rosszabb esetben végleg meghal, és a védelmek hiánya miatt a gépnek integethetsz. Nemcsak a túlfeszvédelme nulla, SEMMILYEN védelem nincs benne.

Skizz: :C :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11815) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Köszi mindenkinek az őszinte válaszokat!Ezt becsülöm! :R Amúgy tudom hogy egy kalap fos a Codegen,de nincs mit tenni ez volt benne eredetileg.Amikor megvettem a gépet.ANNO 2005-ben. :DDD De 1ként akár mennyire fostalicska ez a táp nagyon sok vihar és egyéb dolgot túlélt már.Azért azt hozzá tenném hogy rendszeresen takarítom a gépet.Általában csak sűrített levegővel,de a porosodásból fakadó problémák tökéletesen megelőzhetőek vele.Szóval az a fos Codegen tápom is csilli villi a mai napig is.Nem sípol nem zörög és aránylag csendes is.Pedig mindazt hajtja már lassan 3 éve amit fentebb említettem(kivéve vid.kari).Teljesen jól szolgálja a mai napig a gépet.Nem is azért szeretném lecserélni mert valami probléma van vele csak ideje már újítani. :DDD Ezzel azt akartam mondani hogy nem vagyok egy tuningolós szaki és a ti véleményetekkel szemben nekem semmi problémám nem adódott vele a mai napig.Pedig durva 3 évről van szó nem pedig 2 hétről...de ettől függetlenül le fogom cserélni.Ezt csak azért tettem hozzá mert nem minden arany ami fénylik,ugyanakkor benne van a pakliban az is, hogy olcsó húsnak híg a leve.Azért kösz mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

Bye!

(#11816) nyunyu válasza Kis zöld izé (#11802) üzenetére


nyunyu
félisten

Micase GR450 (számomra eddig ismeretlen...) :F

Most vettem 50Ft-ert oszeresnel egy doglott 300W-os Micase-t.
Eleg pillekonnyu kivitel, de nekem csak az ATX12V csati kellett rola, tobbi kuka. :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11817) gyorsfröccs


gyorsfröccs
csendes tag

üdv!

(na végre jótopic)

Akadt némi problémám a gépemmel összeszerelés után. Minden darab frisshús leszámítva a tápot, amit kb 1éve vettem. A gond azzal van hogy miután bekapcsolom nincs kép. Olvasgattam a fórumokon és addig jutottam hogy valószínüleg tápegység probléma van (a táp egyébként egy spire 400wattos ritka/egyedi fos darab...állítólag). Nos, most ott vagyok hogy nemakarom hogy magávalvigye a vagyonomat ez a .... és más táp után nézelődtem. Én egy asus a-45ga-t néztem ki: [link] ,de ajánlottak egy ilyet is: [link]
Ezek jó 5letnek tűnnek vagy nézzek vmi mást? (az alapkonfigom: asusp5e3, xfx 9600gt, 1gb dd3ram, intelcore2duo e8400)

[ Szerkesztve ]

(#11818) Kombat válasza gyorsfröccs (#11817) üzenetére


Kombat
őstag

Én az FSP 400PNF-et venném! Olcsóbb erősebb és halkabb mint az ASUS!

(#11819) Neoteric válasza gyorsfröccs (#11817) üzenetére


Neoteric
addikt

fsp fsp fsp fsp fsp fsp fsp fsp fsp fsp fsp ;)

PSN: ne0teric_sAN

(#11820) Traxx válasza gyorsfröccs (#11817) üzenetére


Traxx
őstag

Egy szavazat a másodikra, a Spire-ről meg jól tájékoztattak, eléggé ravatal táp :DDD

Vagyis most már 3:0 :D

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11821) gyorsfröccs


gyorsfröccs
csendes tag

köszi!

(#11822) Joci?? válasza mindfreak (#11797) üzenetére


Joci??
senior tag

ezt nem ide akartam! :F :W

[ Szerkesztve ]

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#11823) Szatesz


Szatesz
őstag

Ezalá a konfig alá milyen tápot vegyek ? Asus striker 2 790i ....2db 9800gx2, q9450,.....Olyat akarok ami nem csak visitva bir el vele... és modularis....és nem tul hangos elore is koszonom a válaszokat....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11824) madmaxhu


madmaxhu
csendes tag

Az Intel D201GLY2 lapjára szeretnék egy csöndes és kis fogyasztású gépet építeni.
Lenne benne 2-3 disc is (1 pata 120 GB, 1 sata 250 GB, 1 sata 500 GB) + 1 GB memória. A tervek szerint XP oprendszerrel menne a történet.
Milyen tápot javasoltok hozzá? Én csöndest és olcsót szeretnék. (Gondolom sokan mások is :B )

Előre is köszi segítséget!

Üdv.,
Mad Max

(#11825) Szten Márs válasza Szatesz (#11823) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Annyira sok választásod akkor nincs, Corsair HX650 - mert gondolom tuningolni is akarsz.

(#11826) Szatesz válasza Szten Márs (#11825) üzenetére


Szatesz
őstag

jaja és az elbirja ezt a konfigot?jaja tuningis.....2db 9800gx2 t is elbir?:D Nem találok HX650 est csak HX620 ast... csak a 30w kulonbseg van?

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11827) madmaxhu válasza Szten Márs (#11825) üzenetére


madmaxhu
csendes tag

Semmi tuning. Média (zene) szerver lesz és bittorrent kliens. A legcombosabb alkalmazás az Office :) lesz a gépen.

Nem bika, hanem csöndes táp kellene.

[ Szerkesztve ]

(#11828) Szten Márs válasza Szatesz (#11826) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Elírtam, HX620-at akartam írni. Ennél erősebb, űberhalk modulárisról nem tudok, ráadásul ez single rail táp, szóval pont jó lesz tuningra. El kell, hogy bírja. Egy Core 2 Quad QX9770-el egy 9800 GX2 328W-ot evett teljes terhelésen, ez 85%-os hatásfokkal számolva (ami szvsz felülbecslés) 278W. Ennek a duplája is "csak" 556W, pedig csak a VGA dupla ugyebár szóval egyáltalán nincs szükség a teljesítmény-duplázásra, de mondjuk a tuning miatt számoljunk ennyinek a fogyasztást. Ennek kb 95%-a a 12V-os ágról lesz lerántva. A Corsair HX620 pedig 600W-ot bír 12V-on. És mindent túlszámoltunk.

(#11829) Szten Márs válasza madmaxhu (#11827) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az előbb nem neked válaszoltam :)
Neked nehezebb, szívem szerint azt mondanám, hogy Zalman ZM360B-APS, csak az nem túl olcsó és igen nehezen beszerezhető. Pedig nála halkabb 400W alatti táp nem nagyon van.

(#11830) Szatesz válasza Szten Márs (#11828) üzenetére


Szatesz
őstag

Értem koszonom a választ....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11831) madmaxhu válasza Szten Márs (#11829) üzenetére


madmaxhu
csendes tag

Jaa... bocsesz!
:B

(#11832) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Pár hónapja már eldöntöttem milyen tápot szeretnék,
de azért megkárdezném, hogy azóta vááltozott-e a piac.

Corsair VX 450W-ot szemeltem ki, és17,5k volt az ára januárban ott ahol majd rendelem.
Ebben az árkategóriában van jobb/halkabb táp?

Köszi!

(#11833) nyunyu válasza madmaxhu (#11824) üzenetére


nyunyu
félisten

Az Intel D201GLY2 lapjára szeretnék egy csöndes és kis fogyasztású gépet építeni.

80W-os Morex

Egy baja van: gyarilag nincs rajta ATX12V csati, anelkul meg nem indul a lap.
De ha veszel bontoban 50Ft-ert egy rossz tapot, aztan az arrol levagott ATX12V csatit raforrasztod, akkor mar siman birni fogja a D201GLY2+3 vinyot.

Mondjuk az ara nem olcso: 13+fa, de 18+faert mar miniITX hazzal egyutt hozzadvagjak, amibe befer 2x3.5" vinyo, vagy 3x2.5".

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11834) Traxx válasza kem (#11832) üzenetére


Traxx
őstag

Van olcsóbb...speciel 15K-ért :DDD

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11835) laforge


laforge
csendes tag

Valaki meg tudná súgni, hogy hol tudok modu82+ tápot szerezni? Esetleg itt ph-n?

(#11836) m4rc! válasza laforge (#11835) üzenetére


m4rc!
őstag

Jó kérdés, engem is érdekelne, hogy hol lehet beszerezni az Enermax új tápjait.., én sehol nem találtam a neten.

We are analog players in a digital world

(#11837) Kombat válasza laforge (#11835) üzenetére


Kombat
őstag

Pl.
(Természetesen az első 4 Pro82+, csak el van írva!)

(#11838) vmaxter


vmaxter
tag

Sziasztok!
Vettem, egy 7600GS karit, de nem tudom elég lesz-e a tápom. 360W Chieftec.

Ami van a gépben,
Asus A7N8X-E Deluxe lapon:
AMD Athlon XP 2800+
1 ATA, 1 SATA, 1 DVD, 1 floppy
Gigabyte 7600GS Silent
2db 12 cm-es ventilátor

Köcce!

(#11839) Traxx válasza vmaxter (#11838) üzenetére


Traxx
őstag

Szerintem ja ;) Gondolom AGP-s, és amúgy nem egy hajdenagy fogyasztó az a kártya. Bírnia kéne a témát.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11840) vmaxter válasza Traxx (#11839) üzenetére


vmaxter
tag

Ja igen, AGP-s, de én azt hallottam az AGP-sek többet fogysztanak.

(#11841) MZsoltee válasza vmaxter (#11838) üzenetére


MZsoltee
veterán

Bőven elég lesz!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#11842) vmaxter válasza MZsoltee (#11841) üzenetére


vmaxter
tag

Köszike!

(#11843) Szten Márs válasza vmaxter (#11840) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem többet, csak más ágakról. De egy 7600GS esetében mindegy lenne az is, ha többet fogyasztana, tényleg nem egy nagy fogyasztó sehogysem.

(#11844) madmaxhu válasza nyunyu (#11833) üzenetére


madmaxhu
csendes tag

"mar miniITX hazzal egyutt hozzadvagjak, amibe befer 2x3.5" vinyo"

Nem teljesen erre gondoltam eredetileg de teccik az ötlet. Ha a két disk közül az egyik lehet SATA, akkor izgalmas lehet a dolog.

Hol vágnak ilyet hozzám házastúl?

(#11845) Qru


Qru
MODERÁTOR

Mi a különbség a Chifi GPS-550W és aCorsair VX550 között? (hang nem érdekel, tudom, hogy az utóbbi halkabb). Felépítésbeli különbségek érdekelnek... Jobbe az elosztás a VX550-nek pl.

#nincsbennetarcsi

(#11846) m4rc! válasza Qru (#11845) üzenetére


m4rc!
őstag

VX550-el vigyázz, van belőle egy hibás széria forgalomban...lehet a hang nem érdekel, de ez a turbina felrepíti a gépedet az egekbe :D
Egyébként egyesített 12V-os ága van, szóval bírja a strapát..

We are analog players in a digital world

(#11847) Seikai válasza m4rc! (#11846) üzenetére


Seikai
aktív tag

Sziasztok azzal a problémával fordulok hozzátok ho az alábbi konfigomat egy 450W-os chieftec viszi de még windowsban is úgy süvít mintha kipurcanni készülne. Néha pedig 3d-ben elmegy a kép :( ha veszek egy 750W-os moduláris Chieftecet az megoldja? Előre is köszi válaszaitokat :R

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#11848) Playpunk


Playpunk
csendes tag

Lenne 1 kérdésem:
Ehhez a konfighoz milyen tápot ajánltok?
:F
Asus P5N-T Deluxe
s775 Core 2 Duo 3,0GHz BOX (E8400)
2x DDR2 2x1GB 1066MHZ Corsair Dominator C5
Gigabyte NX88S512H-B nVidia 8800GTS 512MB PCI-E
Western Digital 500GB SATAII 7200RPM ( WD5000AAKS) 16MB

Később lehet lesz mégegy GTS

[ Szerkesztve ]

(#11849) venember83 válasza Playpunk (#11848) üzenetére


venember83
nagyúr

Egy első hsz-beli néccázas táp bőven elég és megfelelő.

mod: még egy GTS esetén akkor inkább VX450 vagy HX520.

[ Szerkesztve ]

(#11850) Qru válasza m4rc! (#11846) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aham... most Chifim van és lenne lehetőségem VX550-re cserélni. De akkor nem kockáztatok, marad a Chifi. Thx!

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.