Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11301) nyunyu válasza Des1gnR (#11300) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha kelloen nagy teljesitmenyu, akkor siman.

Havernal anno a koliban egy SU1400I-rol ment 3 gep+monitor, 1 hutoszekreny, 1 erosito, meg egy 70 centis TV. :))

De ez itt OFF, van a szunetmenteseknek sajat topikja

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11302) nyunyu válasza nyunyu (#11301) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha kelloen nagy teljesitmenyu, akkor siman.

Legfeljebb levagsz egy mezei elosztorol a konnektorba valo dugot, aztan helyette teszel ra egy 200Ft-s IEC C13 csatit, ha APC a szunetmentes.

Bekotes: zold/sarga madzag (fold) megy a kozepso tuskere, barna fazis, kek nullat viszont nem vagom, hogy melyik a bal, melyik a jobb, de mivel a nalunk hasznalatos konnektor fejjel lefele is bedughato (nem polaritas erzekeny), igy nem szamit, hogy felcsereled-e a kettot.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11303) Des1gnR válasza nyunyu (#11302) üzenetére


Des1gnR
őstag

köszi :B

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#11304) redstar16


redstar16
tag

Valakinek van ilyen HKC tápja? Vélemény?

HKC USP 7630

Ez és a Corsair - 450VX-EU 450W között akarok választani, a teljesítmény nem számít.

Esetleg más alternatíva 15 ezres árkategóriában? Lényeg, hogy halk legyen :)

[ Szerkesztve ]

T9400 World Record 2: http://bit.ly/bdryHP | Eladó cuccaim: http://bit.ly/3bpsfY | Megbízhatóságom: http://bit.ly/buSffu | Rule #1 of buying laptops: The best time to buy a laptop is always 6 months from now.

(#11305) robag83


robag83
csendes tag

helló
nem túl drága tápot szeretnék venni 450W körül.
milyent ajánlotok?
köszi

(#11306) venember83 válasza robag83 (#11305) üzenetére


venember83
nagyúr

redstar16: Halk táp 16k-ért? FSP BlueStorm II 400. Erős, megbízható. És halk.

robag83: Erősebb, olcsóbb és halkabb, mint a Cheiftec GPS450. Tetszik?

(#11307) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

enermax liberty 400W-ot ajánlom. vagy enermax pro82+/modu82+ családot (már ha találtok valahol). 12V-os ágakon liberty 400=pro82+ 385=chieftec smart 550=360W a 425-ös pro82+ és modu 82+ 396W-ot tud 12V-os ágain.
ez robag 83-nak és redstar 16-nak is szól.

[ Szerkesztve ]

(#11308) robag83


robag83
csendes tag

köszi a gyors válaszokat :DD

(#11309) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Biztos nagyon hülye kérdés, de kis hazánkban melyik boltokban lehet Seasonic-tápokat kapni? Úgy értem, nem csak Seasonic-béllel, mint a VX450, hanem saját termék, mint az SS-401HT. Ez utóbbit az ajánlható kategóriába sorolnátok? Jobb mint az FSP PNF-tápok?

Sk8erPeter

(#11310) venember83 válasza Sk8erPeter (#11309) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, szvsz jobb, mert halkabb. A másik kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, fogalmam sincs hol lehet beszerezni, esetleg a pixel.hu-tól, de azt nem ajánlanám, mert nem egy fórumozó panaszkodott rájuk.

(#11311) Sk8erPeter válasza venember83 (#11310) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kár, hogy amikor az itt fórumozókhoz fordultam segítségért, hogy milyen tápot válasszak, mind az FSP 350PNF-et ajánlották. :O
Lehet, hogy azért, mert úgy gondolták, jó lesz a hülyének, úgyse ért hozzá. Valóban így van, de jobban örültem volna egy olyan tápnak, ami legalább kussban van, nem üvölt, mint a PNF. :W
Bár biztos rosszindulatú vagyok, és inkább azért ajánlották, mert azt legalább lehet is kapni... :U
De talán majd diegho kolléga fog tudni mondani valami bővebbet arról, hogy hol szerezte be a saját Seasonic SS-401HT-ját. :R

Sk8erPeter

(#11312) Skizz válasza Sk8erPeter (#11311) üzenetére


Skizz
addikt

(#11313) Szten Márs válasza Sk8erPeter (#11311) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Talán azért mert a Seasonic tápok legalább kétszer annyiba kerülnek... egyébként meg ott van az első hozzászólás, ha azt elolvastad volna, akkor nem csak az ajánlott típusokat láttad volna egyből kérdezés nélkül, de még azt is, hogy melyikek az igazán halk tápok :U
Így azt hiszem nem minket kéne okolni, és főleg nem vádaskodni és ilyeneket írni, hogy azért ajánljuk mert a hülyék úgysem értenek hozzá. Már megbocsáss, de nem épp azért, és ha ilyeneket feltételezel nem értem miért írsz ide ismét?
Azért ajánljuk, mert a legolcsóbb, abszolút biztonságos, megbízható, minőségi táp. A tiéd meg 99%, hogy hibás is, mert rajtad kivül senki nem írja, hogy üvöltene.

[ Szerkesztve ]

(#11314) Sk8erPeter válasza Szten Márs (#11313) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Skizz: az illetőhöz kellene fordulnom információért? :F

Nyugalom, a hosszú élet ritka... :DDD
Nem kell egyből ennyire megsértődni és felkapni a vizet. Azért írok ide, és fordulok hozzátok, mert láthatóan (olvashatóan) értitek azt, amiről beszéltek, tehát ezerszer jobban értetek a tápokhoz, mint én. Ennyi. És azért, mert nem szoktatok gagyi tápot ajánlani senkinek.
Persze a 350PNF sem gagyi táp, csak szvsz hangos. Az én fülemnek legalábbis. Visszavittem egyébként gariba, de ott azt mondták, hogy nem találták hangosnak. Igaz, valószínűleg más az, amikor egy munkahelyen, viszonylag zajos körülmények között próbálnak ki egy tápot, vagy pl. otthon, este, csöndben.
Rajtam kívül egyébként más is írta már, hogy nem a csendes kategóriába tartozik. Most nem kerestem neked linkeket ezt az állításomat bebizonyítandó, de megteszem, ha szeretnéd.
A lényeg az, hogy senkit nem állt szándékomban itt megsérteni, csak rossz volt látni, hogy egy jó halk Seasonic tápot lehetett volna ugyanannyiért venni, mint az FSP-t. :O
Ha valakit mégis megsértettem volna, attól elnézést kérek. :R

Sk8erPeter

(#11315) Szten Márs válasza Sk8erPeter (#11314) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hol kapsz ugyanannyiért halk Seasonicot, mint amennyiért az FSP-t vetted? :F

(#11316) Sk8erPeter válasza Szten Márs (#11315) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Bocsánat, nem voltam pontos, elcs*sztem, annyi a különbség, hogy az ominózus Seasonic-táp használt, míg az FSP nem. Ráadásul a hirdetés már lejárt itt a PH!-n (5,5k). :W Sorry. :B Mea culpa maxima. :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#11317) ent


ent
őstag

Sziasztok!

Melyiket és melyik a halkabb?

Seasonic s12 600W vs Zalman 500W.
:R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#11318) Skizz válasza ent (#11317) üzenetére


Skizz
addikt

A Zalman elvileg FSP beles, a Sea offkorsz Sea beles. Nos, imho a Sea halkabb.

(#11319) venember83 válasza ent (#11317) üzenetére


venember83
nagyúr

Előbbi, a Zalmanban a heatpipe viszonylag nagy turbulenciát okoz. Még így is nagyon halk, de az s12-m12 sorozattal nem veheti fel a versenyt.

(#11320) ent


ent
őstag

:R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#11321) looser


looser
addikt

Na még egyet kérdezek, most nézelődök mindenfelé, a thermaltake tápokkal mi a helyzet? Teszik a dolgukat? Csendesek? Megbízhatóak? Valaki használ ilyet egyébként (bármelyiket a nagy családból)?

Szemrevételezett darab

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11322) Skizz válasza looser (#11321) üzenetére


Skizz
addikt

Hangjáról fogalmam sincs, csilli-villi külső, sz@r belső. Legalábbis anno még ezt lehetett hallani minden Tt táp tulajtól. Az én kezeim között még 1 se járt, de nem valami fényes cuccok. Ennyi pénzért már tápot is lehet kapni.

(#11323) venember83 válasza looser (#11321) üzenetére


venember83
nagyúr

Milyen gépbe kellene? Ez elég régi tervezésű, AGP-s konfigokba való. Különben Tt nem valami nagy szám, átlagos belsőket vesznek, felcsicsázzák, ráírnak egy minél kisebb dB(A) értéket s jóval drágábban eladják a terméket. Felejtős. Persze jobb mint codegen és társai, de ebben az árban... :U

Különben használtam Tt-et, másfél, két év után elgyengült szegénykém, sosem volt csendes darab, nem bántam meg, hogy megvettem, mert annó jobbat sehol sem kaptam, de most tuti nem venném meg.

(#11324) Traxx válasza Des1gnR (#11300) üzenetére


Traxx
őstag

Nálunk a melóhelyen 2 db konfigot lát el a 350-es APC :) Mondjuk full irodai gép nyilván, LCD-vel, fogyaszthat vagy 200-220W-ot a kettő moncsival együtt...

Sk8erPeter: a Computermode-ban is van eredeti Seasonic...hogy miért vennék (én is) Corsairt, azt máshol már kifejtettem.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11325) looser válasza venember83 (#11323) üzenetére


looser
addikt

Nekem egy nem túl régi - bár maga az architektúra nem egy mai darab, sőt, ha azt vesszük az informatikában a fél év is hosszú idő, kivéve egy szupergép esetében - számítógépem van, Asrock Conroe865PE AGP alaplap (akkor még azt hittem, nem fogom lecserélni az R9600XT-t, de most már kissé bánom), E2180 CPU, 2GB Geil value DDR400, X1950GT AGP VGA, 1 Pioneer212D sata író, 1 Toshiba DVD olvasó, 1 Samsung 160GB PATA HDD, 1 BNC hálókártya, 1 SB Audigy, 1 plusz házhűtő (nemsokára még kettő, egyébként Glacialtech Silentblade 8cm).
Szóval ezek a holmik emésztik az energiát, furcsa, hogy ekkora tápolás kell nekik. Egyébként 10 indításból egyszer most is elindul (hmmm :) ), de azt hiszem, gondolva a jövőre, inkább a VX500-et veszem meg, a nyitóhozzászólás is a legcsendesebbként említi ezt a tápot (többek között). Mit gondolsz? :)

Szerk.: lehet, hogy említettem, de pld. Chieftec (régen a Dragon házak miatt nagyon tetszett nekem, de túl drága volt, ez a DTK 20e volt 5 éve) 350W-os táppal el sem indult a gép, azért ez is elgondolkodtató...

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11326) venember83 válasza looser (#11325) üzenetére


venember83
nagyúr

Jó lesz, a proci úgyis 12 voltról eszeget s az AGP csatlakozó meg kevéske áramot biztosít, molex csatlakozón keresztül meg gondolom 12 voltról eszik a vidkari is pluszban.

(#11327) Skizz válasza looser (#11325) üzenetére


Skizz
addikt

VX550 CWT beles, nem Seasonic, és van egy hibás sorozat belőle, szóval sanszos, hogy hangosabb a VX450-nél.

(#11328) ent válasza venember83 (#11319) üzenetére


ent
őstag

Egy ucsó kérdés: a seasonic 650w halkabb mint zalman 460w? Mert hogy zalman 500w nál halkabb akkor tuti...

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#11329) Traxx válasza ent (#11328) üzenetére


Traxx
őstag

Apró kérdés: milyen géphez kellene 650W?

A Silentx topicban írtam, hogy kb egy szint a Zalman és a Sea...talán a Sea valamivel halkabb, de ugye ez fül, kürülmény és hallásfüggő...A 650 es Seasonic és a 450-es Corsair között meg a különbség talán az, hogy később kezd el hangosodni. Bár a mostani gépedet a VX450 is vidáman elvinné - halkan. De ugyanez igaz a Zalmanra is.

Mod: utálom a havat :( :O

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11330) venember83 válasza ent (#11328) üzenetére


venember83
nagyúr

Nahát ez túl szubjektív dolog ahhoz, hogy megválaszolhassam. Sajnálom. De miért akarod lecserélni a 460as Zalmant? A géped nem igazán terheli le ezt se s a Seasonic is háromszor annyit tud, mint amennyi szükséges a konfignak. Ha valóban halk táp kell és az Seasonic legyen, akkor S12-II 430, bőven elég és halk, halkabb egy hangyafingnyivel, mint a 460as Zalman, vagy Corsair HX520 5 év garival. Ezekben a nagyon-nagyon túlméretezett tápokban (600as Seasonic pl) nagyon erős venti van, amiért sokszor hangosabbak, mint a gyengébb modellek.

looser: Inkább vx450. 1 vidkaris rendszerekhez bőséggel elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#11331) looser


looser
addikt

Ó jajj, most megint elbizonytalanodtam...létezik, hogy hibás sorozat lenne belőle? Pontosabban, hogy nem vonták már ki a forgalomból? Gondoltam, megrendelés előtt visszanézek ide (iPonon összeraktam már amit szeretnék), de most revideálom az elképzeléseimet... Azt tudod, honnan lehet ezt felismerni Skizz? Vagy hogy honnan származik az információ?

Szerk.: legyen a VX450? Mert azon a 3000 forinton nem múlik, ha később upgrade-elek és kellene a plusz nafta. Remélem, nem arra halad a világ...s 10 év múlva elég lesz 50W egy komplett játék-erőgéphez. Szép(?) új világ :)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11332) Traxx válasza venember83 (#11330) üzenetére


Traxx
őstag

Emlékeim szerint itt a fórumon talán Superman-nek volt 600-as Seasonic, bár erre nem mernék megesküdni :) Egy dolog tiszta: az illető szidta a hangját :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11333) looser válasza venember83 (#11330) üzenetére


looser
addikt

Most láttam, hogy nekem is válaszoltál, ebben a pillanatban tettem le a kagylót a forgalmazóval, aki azt válaszolta, hogy a tesztgépeikben is ez a táp fut, csendes, megbízható és sokat eladtak belőle már. De akkor lehet, hogy maradok a VX450-nél. Ez egyébként egy enyhe tuning megnövekedett igényeit is fedezni képes? És belefér a 3 házhűtő ill. a VGA-ra tervezett Accelero X2 terhelése is véleményed szerint?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11334) venember83 válasza looser (#11333) üzenetére


venember83
nagyúr

Ugyan, ne viccelj. Szénné húzhatod a procit, hamarabb fog megállítani a tuningban az alaplaod és a procid, illetve a memók, mint a táp. A ventiket meg felejtsd el, nem nagyon számít ezek terhelése, max ha nagyon üveghangon üzemel a táp. De te ezt nem fogod ezzel a konfiggal sosem elérni.

VX550: Igazából lehet, hogy kijavították a hibát, nem tudhatom. Pár panasz volt jópár hónapja, azóta semmi. Az is igaz azonban, hogy azóta nem ajánlgatjuk a VX550et.

(#11335) looser válasza venember83 (#11334) üzenetére


looser
addikt

Megrendeltem a VX450-et, biztosan tökéletes lesz, rákeresgettem itt a fórumban és azt láttam, ez Seasonic belsővel készül(?jól értettem?), ami nagyon jól hangzik, bár azon kívül, hogy ezen tápok igen drágák, nekem nem mond semmit, lévén új terület. De hogy mindenki milyen segítőkész, a többi fórumban is ezt tapasztalom. Köszönet! :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11336) Traxx válasza looser (#11335) üzenetére


Traxx
őstag

A hangja tetszeni fog...vagyis az, hogy nem fogsz semmit se hallani :DDD Az 5 év gari úgyszint tetszeni fog :) Egyszóval jó vétel volt.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11337) looser válasza Traxx (#11336) üzenetére


looser
addikt

Köszi neked is a bíztatást Traxx, holnapra elméletileg meglesz :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11338) Roderic


Roderic
tag

na sziasztok!!
végre meg van a végleges táp: Chieftec CFT-560A-12C :R :R
nagyon zsír!!
egy kérdésem lenne ez van az oldalán!!
12V1-14A
12V2-23A
12V3-15A
na most ugye 3 ágra bontották,és végülis ennek mi a lényege??
ha a 12V1-nem birja a konfigomat ellátni árammal akkor hozzáadja a 12V2??
ezek az ágas kérdések nagyon nem világosak!! :( :(

"No pain, No gain"

(#11339) venember83 válasza Roderic (#11338) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem. Egyik ágon az alaplap-proci kapja a naftát, másikon a pci-e vidkari, harmadikon pedig vagy másik vidkari vagy optikai eszközök. Kiosztást nem tudom pontosan, de kb ez a lényeg. Az ATX12V szabvány szerint nem folyhat azt hiszem 240 wattnál több áram egy ágon, így a 12 voltos ágat több al-ágra bontották, így megfelel a szabványnak a táp.

[ Szerkesztve ]

(#11340) Roderic válasza venember83 (#11339) üzenetére


Roderic
tag

ok.köszi!!

"No pain, No gain"

(#11341) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok rendkívül sürgős lenne a problémám.
Gépet akarok fejleszteni és gondban vagyok a táppal,eddig 450es thermaltakem volt váltanám enermax 620as libertyre.
abit aw8
2x 2giga memória
8800 gtx vidkari
200gigás vinyó
1 dvdrom
alaplapi hangkártya
ezek a főelemek vannak tervezve vásárlásra,kérdésem az lenne elég e a 620as táp ehhez a konfighoz,mert a vidkarinak már kevés a 450 azt mondták.Remélem valaki tud segíteni.
Előre is köszönöm!

Mr.Brightside

(#11342) shteer válasza Pocee (#11341) üzenetére


shteer
titán

elég bőven... nem maga a 450W volt a baj, hanem a Tt felirat - sajna tapasztalat :O

..szerintem jónak tűnik

(#11343) Traxx válasza Pocee (#11341) üzenetére


Traxx
őstag

Tegyél alá mondjuk egy 450-es vagy max. 520-as Corsair-t, és bódottá vala. Bár a prociról nem mondtál semmit, de gondolom nem quad.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11344) venember83 válasza Pocee (#11341) üzenetére


venember83
nagyúr

Proci? Nem a 450W a kevés, hanem a régi tervezésű táp, meg ugye az sem az igazi, hogy Tt a kicsike.

A leírt konfighoz bőven elég egy jobb 400as táp, ha 4magos procit teszel bele, akkor pedig javaslom, hogy Corsairt vegyél, Kenstfield és Enermax párossal sokan befürödtek, ami nem egyértelműen a táp hibája, de ennek a megfelelőbbre való cseréjével orvosolható.

(#11345) Szten Márs válasza Pocee (#11341) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem a 450-es táp kicsi, hanem az informáltásga annak, aki ezt az infót mondta neked :U

(#11346) Pocee


Pocee
senior tag

kössz szépen srácok,a proci egy intel 3.0
szóval akkor a corsair is megbízható,mert kb másfél éve nem fejlesztettem,és nem is tájékozódtam ilyen téren?
amúgy mi a baj a thermaltake-el?nekem 2 gépben is az van és nem volt baj velük.csak anno amikor összeraktam sógorom gépét asus 6800gt ment az aw8ba és a csávó mondta hogy elég a 450w de ha mondjuk 7900gtxet raknék bele akkor már kevés lenne,ebből gondoltam hogy akkor a 8800 meg biztos többet eszik...

MOD:mégvalami...olvastam zalmann tápokról,tetszettek,van olyan jó mint az említett corsair?

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#11347) Traxx válasza Pocee (#11346) üzenetére


Traxx
őstag

A 7900 GTX-et is röhögve vitte volna a 450-es Corsair, ha megnézed a pH-tesztben, ott 2 db 1900 XTX-et vitt, ha jól emlékszem...ami ugye kejál emberesen :D A TT-vel meg az a baj, hogy a benne lévő belső középkategóriás Sirtec, ugyanezt más márkából is megkapod, csak éppen olcsóbban. A Thermaltake matricát kell vastagon megfizetni...

A Zalman tápok szintén jók, de nem kapni sok helyen...hangban kb Seasonic / Corsair szint.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11348) Sk8erPeter válasza Traxx (#11324) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor marad a VX450... Majd...
A Computermode egyébként sajnos sokszor pofátlan árakat kér bizonyos dolgokért, és értelmetlen dolgokat is árul iszonyat áron (lásd Tass-O-Matic). :U

Sk8erPeter

(#11349) looser válasza Sk8erPeter (#11348) üzenetére


looser
addikt

Azért azt ők is elismerik, hogy marhaság, de ezek a Douglas Adams-es elnevezések nekem szívet melengetőek... :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11350) Traxx válasza Sk8erPeter (#11348) üzenetére


Traxx
őstag

"Tass-O-Matic: a tervezés és az értelmetlenség szimbiózisa. ;-)" :DD :C

Amúgy tényleg horror áraik vannak...le is tettem arról, hogy vegyek ott tápot vagy házat :U

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.