Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11451) Termi16 válasza Szten Márs (#11449) üzenetére


Termi16
őstag

A mérete nagyon nem egyezik az atx-hez, azért mondtam. De időközben már mind1 is, uncsitesóm véglegesen kinyírta a tápot meg még ki tudja mit, úgyhogy elment a kedve az egsésztől :DD

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#11452) Ibronk


Ibronk
csendes tag

Xilence 600W Gaming Edition, szerintetek?

őő

(#11453) Kombat válasza Ibronk (#11452) üzenetére


Kombat
őstag

:(

Macron bél, gyenge 12V-s ágak!

(#11454) Ibronk válasza Kombat (#11453) üzenetére


Ibronk
csendes tag

Most találtam egy tesztet, ahol szintén ezt írják, de én nem értek ehhez annyira, ez miben nyilvánulhat meg a gyakorlatban hogy instabil a 12 V?

őő

(#11455) venember83 válasza Ibronk (#11454) üzenetére


venember83
nagyúr

Lefagy a gép, pl játék közben. Vagy bármikor.

(#11456) Szten Márs válasza Ibronk (#11454) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A 12V a legfontosabb ág, egy mai gép szinte csak onnan fogyaszt. Szóval maradjunk annyiban, hogy nem ajánlott táp. Milyen géphez kell és mennyi az árlimit, mik az elvárások?

(#11457) Zoty4


Zoty4
őstag

sziasztok

Az volna a kérdésem, hogy a következő alakuló félben levő gépemhez milyen tápot, házat vegyek?

AMD 5000+
ASUS M3A
2x2 GB Geil ddr2 800MHz RAM
500+200GB sata vinyó
DVD-író
MSI 8600 GT

Kb mennyit eszik az a konfig, hány wattos táp kell neki?

Ház +táp mindenképpen 20k alatt maradjon, a ház nem kell csillivilli, mert beéíptem az asztalba

Előre is kösz a segítséget

(#11458) Skizz válasza Zoty4 (#11457) üzenetére


Skizz
addikt

350W-os FSP PNF+ Cooler Master Elite 331
A kettő együtt megvan 13-14k-ból

(#11459) Szten Márs válasza Zoty4 (#11457) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

350W körüli minőségi, lsd: első hsz-t.
FSP, Enermax, Seasonic, Zalman illetve tényleg minden ami az első hsz-ben ajánlott.
Az asztalba való beépítéssel vigyázz, szellőzzön jól az a gép.

(#11460) venember83 válasza Zoty4 (#11457) üzenetére


venember83
nagyúr

Tápból bőven elég egy minőségi -lásd első hsz- 350es, pl FSP PNF jó, olcsó is s húszból kijön ez a nagyon jó ház, vagy ha tényleg az a lényeg, hogy viszonylag minőségibb, de olcsó ház legyen, akkor ez a nyerő szvsz.

mod: link kijavítva.

mod2: szépen megelőztek a fiatalok...

[ Szerkesztve ]

(#11461) Zoty4


Zoty4
őstag

Köszi srácok :R ez jó gyors válasz volt

Fa asztalom van , csináltam alulra fából egy sínt, így alulról is tud levegőzni. Olyan ház kell ami alul vagy elöl szív, hátul fúj

Házból nem mindegy milyet veszek? Bocs ha hülyeségeket írok, kb 3 évente foglalkozok csak szgépekkel. Igazándiból csak a front panelt látom ha csak optika számít

[ Szerkesztve ]

(#11462) Szten Márs válasza Zoty4 (#11461) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hangszigeteltség terén nem mindegy. Berezonálhat a gagyi ház, ami nem kicsit idegesítő dolog, meg amúgy is jobban kiengedi a hangot.

(#11463) Zoty4 válasza Szten Márs (#11462) üzenetére


Zoty4
őstag

ezekhez a házikókhoz adnak venti(ke)t is?

venember83: az olcsóbbik ház amit linkeltél az miért a fele a másiknak?

(#11464) venember83 válasza Zoty4 (#11463) üzenetére


venember83
nagyúr

Mert nem Enermax. :) Vékonyabb lemez, kevésbé szépen megmunkált, kevesebb design, szűrők hiánya, ilyesmi. Enermaxhoz adnak 2 ventit, egy 12est előre s egy 8ast, amit oda teszel ahova akarsz. A CM-hez nem tudom mit adnak.

(#11465) Zoty4 válasza venember83 (#11464) üzenetére


Zoty4
őstag

az enermaxnál a képen bal oldalt, ami kicsit hasonlít egy hanszoróra, az mi ott? oda lehet tenni a ventit?
Enermaxból bármelyiket ajánljátok, vagy ez a ECA3050 különösen jó?

[ Szerkesztve ]

(#11466) Szten Márs válasza venember83 (#11464) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hmm ez a ház nekem is bejön. Asszem nyárra beújítok egyet :D

(#11467) venember83 válasza Zoty4 (#11465) üzenetére


venember83
nagyúr

Kicsit drágábban tesznek is bele egy 25 centiset, de ebben csak a helye van meg.

Szten: Kb egyetlen hibája van, nem gumilábakon áll. De ezt házilag 1xű orvosolni.

[ Szerkesztve ]

(#11468) Szten Márs válasza venember83 (#11467) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

25 centis oldalra... hmm vajon megéri? :F
Egyébként ez legyen a legnagyobb hibája, asszem nem vág földhöz :)

(#11469) Zoty4 válasza venember83 (#11467) üzenetére


Zoty4
őstag

sebaj, ott úgyis el lesz burkolva az asztalba, szal az oldalsó ventihely tárgytalan nekem

gumilábak nem fontosak, mondom csináltam síneket alulra elég jól elnyeli a rezgést

[ Szerkesztve ]

(#11470) venember83 válasza Zoty4 (#11469) üzenetére


venember83
nagyúr

Enermaxból ez azért jó, mert mindent tud amit kell és viszonylag olcsó.

Szten Márs: Szerintem nem éri meg, pár 12-essel is meg lehet oldani a hűtést, akkor meg minek egy 25 centis, amit idővel lehet cserélni kell, csak kérdés, hogy mire.

[ Szerkesztve ]

(#11471) Szten Márs válasza venember83 (#11470) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, valami ilyesmi futott át az én agyamon is. Már eléggé idegesít az űbergagyi házam igazából, csak mindig másra kellett a pénz.

(#11472) krupitomi


krupitomi
tag

Hy all!

az lenne a kérdésem hogy egy 300W-os Codegen táp elbírja ezt a configot:

Intel Celeron 2,66 proci
256+512 DDR 400Mhz ram
ati 9550 256Mb videókari
Asus P4V8X-X alaplap
120GB Seagate vinyó

(#11473) venember83 válasza krupitomi (#11472) üzenetére


venember83
nagyúr

El. A kérdés az, hogy te akarod-e, hogy elbírja s egy pechesebb napodon szétbarmolja.

(#11474) krupitomi válasza venember83 (#11473) üzenetére


krupitomi
tag

Azaz elbírja de nem ártana alá egy nagyobb? vagy mire értetted a szétbarmolást?

[ Szerkesztve ]

(#11475) diegho válasza krupitomi (#11474) üzenetére


diegho
nagyúr

arra, hogy a codegen nem táp. gépet felrobbantani jó, másra nem szoktuk használni.

(#11476) venember83 válasza krupitomi (#11474) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem tartja a feszeket pontosan, nincsen benne semmilyen védelem, ergó bármikor, bármitől elszállhat a gép hardveresen (értsd: szétégett chipek vinyón, vga-n, alaplapon, memón, stb), illetve ugye messze nem tudja azt leadni a codegen táp, amit rácímkéztek.

Elrettentő topik.

(#11477) Moregnan


Moregnan
csendes tag

Üdv! A közeljövőben veszek egy új gépet, és nem vagyok biztos abban hogy megfelelő a tápegység választásom. Egy másik topikban ajánlották többen is, azonban valaki szerint nem elég a 450W.
Itt a konfig :

Ház-------------------Mystique Steel 632S PC ház - fekete
Tápegység---------Corsair VX450W
Alaplap--------------Gigabyte GA-EP35-DS3
Videókártya--------XFX 8800GTX 768MB DDVI PCIE
Processzor---------Intel Core 2 Duo E8200 OEM 2.66 GHz (FSB 1333),6MB
ProcesszorHűtő--Coolermaster Hyper TX2 RR-CCH-L9U1-GP
RAM------------------GEIL DDR2 800MHZ 4096MB ULTRA KIT2 CL4 4-4-4-12
Winchester---------Wester Digital 500GB 7200rpm 16MB SATA2
Monitor--------------Samsung 2232BW Monitor 22" Wide TFT
DVD író--------------PIONEER DVR-212DBK SATA Fekete

(#11478) Scytam


Scytam
tag

Sziasztok!

Tápegység vételét tervezem a jövő héten.

Van egy kiszemelt áldozat: CORSAIR HX PSU-620HX MODULAR

Meghalgatnám a véleményket,tapasztalatokat erről a tápról,vagy valami mást is ajánlhattok ebben az árkategóriában (30K)

Konfigom a következő:

Asus Maximus Formula SE

BGF 9800 GX2

4*2gb OCZ Reaper X PC 8000 1000mhz ram

Intel Q6600 3,8 GHZ

Western Digital 320 GB Sata2 7200 RPM

Asus DVD-iró sata

Thermaltake Bigwater 745

4 DB neon a házban

Kérdés: CORSAIR HX PSU-620HX MODULAR táp megfelelő az emlitett konfighoz? :U

:R

[ Szerkesztve ]

(#11479) Skizz válasza Scytam (#11478) üzenetére


Skizz
addikt

Igen, megfelelő.
Az egyesített 12-es ágak miatt nyugodt szívvel adhatsz kakaót a Quadnak, bírni fogja, még egy ilyen VGA szörny mellett is.

(#11480) Skizz válasza Moregnan (#11477) üzenetére


Skizz
addikt

Még egy tuningolt Core 2 Quadot is tehetsz a GTX mellé, vélhetőleg az sem állítaná meg a tápot. Jó lesz az a Corsair.

(#11481) Scytam válasza Skizz (#11479) üzenetére


Scytam
tag

:R ,azért még meghallgatok pár véleményt.

(#11482) csana


csana
senior tag

Üdv!
Hamarosan szeretnénk lecserélni a régi gépemben lévő tápot, de nemigazán tudom, hogy mire kell figyelni táp vételekor. Mármint olyasmi kellene, ami kompatibilis mindennel a mi a gépben van: ultra atás cuccok, asus p5gd1 pro alaplap.. 300-350W körüli táp is elég lenne, a lényeg, hogy 5K körül legyen, és ne "bömbölje" túl a TV-t :D mint a mostani..

Tudnátok segíteni a választásban? (Igaz még jelöltek sincsenek, de gondoltam hátha kisegítene itt valaki ezzel is :) )

Ilyen konfighoz kellene: EN6600GT VGA, 3,4G-s prescot proc, 1,5G-s ddr1-es ramok, meg valami dvd-s hardver :)

[ Szerkesztve ]

(#11483) Ibronk válasza Szten Márs (#11456) üzenetére


Ibronk
csendes tag

Köszönöm.
Gigabyte P35C DS3R, C2D E8400 3.8-on, 8800GT, SB Xfi Gamer, 2 vinyo, DVD író, kupac ventilátor. 430W-os van most, de már elég régi. Jó lenne 20 ezer alatt valami.

őő

(#11484) Skizz válasza csana (#11482) üzenetére


Skizz
addikt

FSP 300PNF
A konfigodhoz bőven elég, valamint ez normális táp, leadja a ráírt teljesítményt és nem túl hangos.

[ Szerkesztve ]

(#11485) Kombat válasza csana (#11482) üzenetére


Kombat
őstag

FSP 300PNF!
Elég lesz a konfighoz és ez a legolcsóbb ajánlott táp!

Scytam: A HX 520 is elég lenne!

[ Szerkesztve ]

(#11486) Kombat válasza Ibronk (#11483) üzenetére


Kombat
őstag

16k körül van a Corsair VX450-es tápja, az nagyon illene a konfighoz! :)

(#11487) Scytam válasza Kombat (#11485) üzenetére


Scytam
tag

Szerintem a HX 620 sem valami nagy ehhez a konfighoz. :U

(#11488) Skizz válasza Scytam (#11487) üzenetére


Skizz
addikt

HX620 le tudja adni azt, ami rá van írva...
Így ha egy 640-650W-os fogyasztású konfigról lenne szó, még valszeg akkor is HX620-at ajánlanánk.
Az említett konfig fogyasztása bőven ez alatt van, én 400 köré saccolom, de pontosan nem lehet megmondani a Quad tuning miatt.

(#11489) Szten Márs válasza Scytam (#11487) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

De nem is kicsi... maradjunk annyiban, hogy több, mint elegendő ;)

(#11490) MasterDeeJay

Hali Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kéri egy új táp megvételében. A jelenlegi tápom már nem képes teljes stabilítást adni a gépemnek. Azaz ha nem csinálok semmit csak vagyok az asztalon valami minimális terheltségű alkalmazással akkor szétfagy a gép. (C&Q nincs bekapcsolva és a proci orthos stabil) Teljes terhelésen több órányi játékkal 100%-ig stabil. Csak kevés terhelésnél néha kifagy vagy kékhalálozik.
Ezért úgy indítom a windowst hogy alapból egy rakás programot elindítok hogy ne fagyon ki.
Szétszedtem a tápot és a kondik nagyrésze púpos, nem annyira vészesen de látható. (munkahelyen jópár gép a mai napig üzemel kifolyt kondikkal is, csak ha fagyzik akkor cseréljük ki)
A jelenlegi Coolink MPT-5012P passzív PFC-s táp a típusszáma alapján macron belsővel, van benne anyag jó nehéz, de szegényke már 3 éve szolgál lehet hogy ráférne a csere.

Most két lehetőségem van:
1. Kicserélem a kondikat.
2. Veszek egy új tápot és ebben kellene egy kis segítség hogy milyet is vegyek.
Jelenlegi konfigom az adatlapomnál, illetve nemsokára cserélek lapot, procit, ramot a gépbe lehet hogy a videókarim is kap egy társat. (SLI) Illetve túlhajtás is biztosan lesz.
Nincs konkrét táp amit kinéztem, ajánljatok valami jót megbízhatót. Max 20k-ig. Nem kell hogy halk legyen.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11491) Scytam válasza Szten Márs (#11489) üzenetére


Scytam
tag

Köszönöm mindenkinek,akkor ez lesz. :C

(#11492) Skizz válasza MasterDeeJay (#11490) üzenetére


Skizz
addikt

Corsair VX450
Tutira elég lesz mindenre, és 16kilo az ára.
De ha moduláris kell, akkor 24-ból kijön egy HX520, de vannak modis csfiki 20 környékén, illetve CM Real Power-ek is, ezek is modisak.
Itt nézz szét:
[link]
;)

(#11493) Ibronk válasza Kombat (#11486) üzenetére


Ibronk
csendes tag

Köszönöm a tippet!

őő

(#11494) MasterDeeJay válasza Skizz (#11492) üzenetére

Köszi a választ!

Valószínű hogy Corsair lesz. Iponon meg már vásároltam, megbízható hely.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11495) PeL


PeL
addikt

Szerintetek ezek a feszültségek nem instabilak kissé egy Chieftec GPS-450AA típusú táptól ?

Ami nagyon fura hogy a memória feszültség BIOS-ban 2.50V -ra van állítva, mégis 2.58-at kapnak.

Régebben ha jól emlékszem nem adott le ilyen széles tartományú fesz.-eket

[ Szerkesztve ]

(#11496) Veyron


Veyron
tag

Üdv!
Új gépet állítok össze és ehhez kinéztem egy hangszigetelt Antec P150-es házat, amihez jár egy Neo HE 430W-os táp. Mi a véleményetek erről mennyire jó, illetve halk ez a táp?Köszi :R

(#11497) Kombat válasza PeL (#11495) üzenetére


Kombat
őstag

"Szoftveres mérés, nem mérés!"

Mérd le multiméterrel!

(#11498) Kombat válasza Veyron (#11496) üzenetére


Kombat
őstag

Nagyon jó táp és nagyon halk is! Igaz, hogy 8 cm-s venti van benne, de nagyon halk!

(#11499) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Megjelent talán az egyik legrészletesebb teszt a Corsair VX450Wröl ajánlom mindenki figyelmébe.

[link]

a Lényeg:
"[I]The results for this power supply were simply unbelievable, especially when we think that this is supposedly an entry-level power supply. After reviewing a lot of lousy low-end power supplies it is a real joy to see an entry-level model that can not only deliver its rated power at 48º C, but also achieve an outstanding efficiency and a very low ripple and noise levels.

Efficiency is definitely one of the highlights of this product. Corsair says this power supply achieves a maximum 85% efficiency, but they are wrong – in a good way. The only time this power supply achieved efficiency BELOW 85% was when we pulled 450 W from it (84.3%). On all other tests efficiency varied between 86% and 88%. Amazing. Just to put things into perspective other entry-level power supplies can’t even reach 80% efficiency, and the ones that can they don’t reach 85%.

Voltage regulation during all our tests (including the overload tests we will present on next page) was outstanding, with all outputs within 3% of their nominal voltages – ATX specification defines that all outputs must be within 5% of their nominal voltages – except on -12 V, which was between -11.14 V and -11.42 V, depending on the load pattern. These numbers, however, are still inside the 10% margin that is set by the ATX spec for this output. Of course we always want to see values closer to the nominal voltage.

Noise and ripple was another highlight of this product. Corsair VX450W produces very little noise level, far below the maximum admissible. When we were pulling 450 W from it noise level at +12 V was 29.8 mV, at +5 V was 19.2 mV and at +3.3 V was 13.2 mV, as you can see on the screenshots below (just to remember, the maximum allowed values are 120 mV for +12 V and 50 mV for +5 V and +3.3 V; all these values are peak-to-peak values). We were really impressed by these results.[/I]"

aztán jól tulterhelték:
"[I]We tried to see not only the maximum power we could extract from this power supply with it still working inside its specs, but also if all its protections are working correctly. As you know by now, power supplies usually burn when we try pulling more than it is capable of handling if it doesn’t feature overload protection (OLP or OPP; these two acronyms mean the same thing).

Since we were already pulling from the +12 V output almost the maximum our load tester can deliver to this output – 33 amps – we removed the power supply EPS12V connector from +12V1 input and installed it on the +12V2 input from our load tester. Then starting from pattern number five described on previous page we started increasing current until the power supply turned off. We figured out that if we pulled more than 44 A (528 W) from +12 V (22 A from the motherboard, video card and peripheral cables and 22 A from EPS12V) the power supply wouldn’t turn on. Phew, we were really cold sweating expecting the worst – that this power supply would explode. But since it shut down, we could testify that overload protection was in action, which is terrific.

Then we increased current on +5 V and +3.3 V to see if we could pull even more. Under the current configuration if we pulled more than 7 A from these rails the power supply would shut automatically down.

With this maximum configuration (44 A from +12 V, 7 A from +5 V and 7 A from +3.3 V – i.e. a total of 596 W!) the power supply would turn on and work for around 30 seconds, after that the power supply would shut down due to overload. Isn’t that great to have a power supply with overload protection in action? You can do whatever you want and it doesn’t explode!

We decreased two amps from the +12 V output and we could make our 450 W power supply to work stable at 570 W at 48º C and with 81% efficiency! Holy cow! You can see the summary for this test on the table below.

Short circuit protection (SCP) worked fine for both +5 V and +12 V lines. It seems that over current protection (OCP) is configured with a value far above what is written on the label, as we could pull up to 44 A from the +12 V rail, while the label says the limit is 33 A.

Over load protection (OLP a.k.a. OPP) was in action, shutting down the unit if we pulled more than it could handle, preventing it from burning.[/I]"

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11500) Veyron válasza Kombat (#11498) üzenetére


Veyron
tag

Ok, köszönöm :R :R Örülök neki h nem kell lecserélni vmi másra, nekem most a fő szempont h minnél halkabb legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.