Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12301) TazLeacher válasza stol (#12300) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

De, ha nem vagyok otthon...:(

Ha jól láttam Te eléggé otthon vagy a témában. Véleményeznéd az a pár hsz-el lentebbi kérdéemet. Megköszönném.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12302) venember83 válasza Dare2Live (#12297) üzenetére


venember83
nagyúr

Láttad ezeket a tápokat mennyivel túlhajtották? Zalman másfélszer annyit adott le, mint amennyit címkéjén tud s az Enermax is egy százassal outperformolta címkés képességeit. Légy szíves mutass ilyesmire képes olcsó tápot, Codegen-LCPower-fenetudjami kategóriában. Általában a címkére írt adatok felénél már megdöglenek és nem néha, hanem gyakran viszik magukkal a konfig egyes részeit. Igen, tökéletes védelem nincs, de azért csak jobb, ha proóbálkoznak a mérnökök, mint a linkelt tápok esetén, mert vannak akik ezzel sem fáradnak, lásd Codegen-LCPower-fenetudjami kategória.

(#12303) Dare2Live válasza venember83 (#12302) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Igen láttam. és hálisten itt azt is tesztelik gyakorlatban is, hogy a ráírt védelem valós e vagy csak kamukálnak a tápgyártók... és hálisten itt nem csak multiméterrel nézik a fesz értékeket hanem....
btw felhívnám a figyelmed, hogy a teszteket extrem 50Cfokos környezetben végzik a hővédelem müködésének tesztelése végett. És ilyen is elég "ritkán" fordul elő.... :) de jó látni amikor egy táp probléma nélkül müködik 50Cben is vagy egy idő után lekapcsol. ( és nem felrobban.)

Igazából nem is kritizálni akartam FSPt, Enermaxot bár ugye lehetne inkább mondjuk úgy, hogy a VX450Wt akartam dicsérni, ami még ilyen extrem túlterhelses, meleg... esetekben, is úgy müködik még oszciloszkóp szerint is ahogy az a nagy könyvben meg van írva.

szerk: Ésha vki drága tápot akar akkor már nehogymár egy linkelt enermaxot, fspt ajánlja neki ha uanyiért vagy olcsobban kap olyat amit legalábbis én sokkal jobbnak tartok.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12304) stevewonder válasza Dare2Live (#12303) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Sziasztok. 10-12 ezer forintért milyen tápot érdemes venni? CM, Chieftec, Thermaltake, Corsair? Lényeges az aktív PFC vagy elég a passzív is? Mivel TT házam van szívesen vennék bele azt, de ha ajánlotok vmi igazán jót, amit ismertek, akkor hiszek nektek. :)
Ha tudtok pontos típusokat mondjatok nyugodtan. Nem kell, hogy nagy rendszert ellásson(8xxx proc,8800gt,p35ös lap, 2db 250gb vinyó, 2db dvd, 5db venti,sli is lehet, hogy lesz).
Köszi, hogy segítetek. :R

[ Szerkesztve ]

(#12305) Kris87


Kris87
aktív tag

Megvettem a Corsair VX 450-es tápot... már csak az a baj, hogy nemtudom, megy-e a gépem... nem hallom! :)

(#12306) venember83 válasza stevewonder (#12304) üzenetére


venember83
nagyúr

10-12 ezerért nem nagyon kapsz Corsairt, cserébe viszont ennyi kb egy Bluestorm II, egy ugyenilyen béllel rendelkező, de kék festésmentes Greenpower, vagy Chieftec GPS, olcsón jót pedig az FSP PNF-vel kapsz. Ezek bőven kiszolgálják a géped, Thermaltake-et nem nagyon szoktunk ajánlani, mivel elég sok beszállítótól vásárolják a beleket, így ingadozó minőségű termékeik vannak. Nem rosszak, csak ebben az árban sokkal jobbak is vannak.

Aktív vs passzív PFC - lényegében a felhasználó szempontjából mindegy.
CM - az extremepower kivételével, amiből vannak gyengébb típusok, jó tápok, csak épp az általad favorizált árrégióban nem nagyon van jó termékük.

(#12307) stol válasza TazLeacher (#12301) üzenetére


stol
addikt

350-400W@12V kell a stabil esetleg tuningolt működéshez, 2db VGA-val.

(#12308) TazLeacher válasza stol (#12307) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm. Szóval akkor elviekben a leírt konfignak alég egy 520-as Corsair is...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12309) petyuska74


petyuska74
tag

Sziasztok!

szeretnék venni egy tápegységet.
a gép, amiben lenne:
Gigabyte MA78GM-S2H alaplap
X2 4400+ procecsszor
2 GB RAM
1 db 320 GB SATA2 vinyó
1 db SATA DVD író
1 DB IDE DVD író

Mivel integrált VGA-s alaplap, így az nem kerülne bele most.
Viszont később esetleg egy HD3850 kategóriájú beleugorhat.

A tápegységre kb 6000-7500 Ft-ot szánnék.

A segítségeteket előre is köszönöm.

üdv

(#12310) Matess


Matess
tag

Hi!
Most raknék össze számítógépet a következő paraméterekkel: Amd 5000+-os proci egy MSI K9AGM-2-es alaplap 2Gb ram és MSi 9600Gt videókártya. A ház egy Deer PC336B amihez adtak alapból egy 400w-os tápot. Sokan mondták ,h. az nem lesz elég ehhez a géphez. Tudtok rajtam segíteni? :F

"I'll face it with a grin! I'm never givin' in"

(#12311) Traxx válasza petyuska74 (#12309) üzenetére


Traxx
őstag

350-es FSP mondjuk, az bírná szépen a 3850-et is. És 6 rugó. De ha mégis erősebbet akarsz, akkor 8K-ért van 400-as.

Matess: szintúgy, sztem elég lenne neked is a 350-es, bár a 9600 GT fogyasztását nem tudom...

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12312) Szten Márs válasza Dare2Live (#12297) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Most nem azért, de mi is a baj ezzel a 360W-os FSP beles Zalmannal?
Iszonyat teljesítményt képes volt leadni, bőőven a specifikációin túl, majd amikor 517W leadását már nem bírta egy 360W-os táp (milyen meglepő) akkor is úgy halt meg, hogy "no main semiconductor burned, and we couldn’t find what exactly burned", tehát nem teljesen értem, hogy mit is akarsz ezzel a linkkel bizonyítani, azon kívül, hogy ez egy nem kicsit baromi jó táp.

"néha viszik magukkal gépet is"
Ezt az állításodat ez a link valahogy nem bizonyította. Mire alapozod akkor?

[ Szerkesztve ]

(#12313) stevewonder válasza venember83 (#12306) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget. Biztosan nem gyenge egy 400as táp? Én azt hittem, hogy 500w-os kell minimum.
Megnéztem egyébként a tápokat, de nem tudtam dönteni közöttük. Talán a blues II ami esélyes.
Tényleg nincsen corsair ennyért :( A vx550es pedig tetszik.

(#12314) Traxx válasza stevewonder (#12313) üzenetére


Traxx
őstag

Az 550-es ne tetsszen, sokkal inkább a VX450. Az 3K-val van a lélektani határod felett...

És nem gyenge a 400W.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12315) stevewonder válasza Traxx (#12314) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Miért mi baj van a vx550-nel az árán kívül :DDD ?

[ Szerkesztve ]

(#12316) Skizz válasza stevewonder (#12315) üzenetére


Skizz
addikt

Beírod a bal felső keresőbe, hogy VX550 és megtudod. Ez minden kezdőnek (nem mondom h újonc) szól. Nem leb@szni akarlak, csak naponta 3-4x leírjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#12317) PishT


PishT
tag

Így visszaolvasva a hsz-eket arra jutottam, hogy egy K8-as (3400sempron) rendszernek 2 vinyóval, GF7600as videókártyával, 1-2 ház-ventivel elég lenne pl: Chieftec 350W-os. Jól gondolom?
Köszönet a segítségért!

(#12318) Skizz válasza PishT (#12317) üzenetére


Skizz
addikt

300--as FSP PNF vagy PNR, ill. 350-es Csigi GPS vagy DT.

(#12319) Skizz válasza Skizz (#12318) üzenetére


Skizz
addikt

Úristen, hogy írok már, mivan velem... :DDD Csigi alatt csifit értettem.... csak már letelt az 5 perc.

(#12320) stevewonder válasza Skizz (#12316) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Annyi a gond vele, hogy hanos? Mást nem sikerült találnom. Azt hittem már vmi komolyabb gondok voltak vele.

(#12321) Skizz válasza stevewonder (#12320) üzenetére


Skizz
addikt

Ciripel, ugat, nyávog, meg rosszabb esetben elszáll, bár kicsi az esélye, hogy visz magával valamit.

(#12322) PishT válasza Skizz (#12318) üzenetére


PishT
tag

chieftec GPS350EB-t gondoltam...
Elég lenne a 300? 300as kodegánnyal a GF-t nem bírja.. vagy csak ez a márka nem bírja
köszi! (a gyorsaságot is)

(#12323) stevewonder válasza Skizz (#12321) üzenetére


stevewonder
aktív tag

:DDD

(#12324) Traxx válasza PishT (#12322) üzenetére


Traxx
őstag

Tesóméknak az említett Chifi van. Szerintem (bár ez egyéni vélemény) jóval halkabb a 400-asnál. De ez ugyebár fül-, gép- és környezetfüggő, és kismértékben hatással van rá az aktuális légnyomás, valamint a Jupter-Mars-Föld viszony :DDD

A Codegen meg eléggé ravatal :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12325) Numcsi90


Numcsi90
csendes tag

Srácok szerintetek mekkora táp kell ennek a confignak?

ASUS Striker II Formula
INTEL Core2 Quad Q6600 2.40GHz 775 DOBOZ
2x BFG 8800GT OC2 512MB (2db SLI-be kötve)
GEIL Ultra 4096Mb DDR2 1066Mhz KIT (DUAL 2x2GB)

(#12326) Skizz válasza Numcsi90 (#12325) üzenetére


Skizz
addikt

Ha egyszerű táp kell, akkor egy 400-as PNF, vagy BlueStorm II. Ha húzni is szeretnéd a procit, akkor egy Corsair VX450, ha pedig modulárisat szeretnél, Corsair HX520.

[ Szerkesztve ]

(#12327) hahajdu


hahajdu
aktív tag

CORSAIR 550W 24P ATX (CMPSU-550VXEU)
CORSAIR 550W,24P (CMPSU-550VX/BULK)

Az ATX 6 euróval drágább. :F Mi lehet a különbség?

hunpad.com

(#12328) Kombat válasza hahajdu (#12327) üzenetére


Kombat
őstag

Szerintem az első dobozos változat a második meg csak maga a táp!

(#12329) hahajdu válasza Kombat (#12328) üzenetére


hahajdu
aktív tag

Mi az a 'dobozos változat'?

hunpad.com

(#12330) Traxx válasza hahajdu (#12329) üzenetére


Traxx
őstag

Szerintem az, hogy kapsz hozzá csavart, manualt meg ilyesmi, de ez csak feltételezés :U

VX550-et amúgy hanyagold, helyette inkább 450 vagy HX520. Hogy miért, annak keress utána a topicban.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12331) hahajdu válasza Traxx (#12330) üzenetére


hahajdu
aktív tag

huhh, :D ezekután 550 széria kilőve

Na ez a HX520 és a VX450 jónak tűnik. Ugye attól mert moduláris, a kábeleket még megkapom hozzá?

VX450 bírna 4 magos procit? Erősebb videókártyát? (mostani 9600 gt)

[ Szerkesztve ]

hunpad.com

(#12332) jookomak


jookomak
őstag

Sziasztok!
A két táp közül melyiket ajánlanátok inkább? kis teljesítményű, és régebbi atx-es gépbe kéne, főleg a zaj csökkentése szempontjából.
Szóval a két versenyző: FSP ATX-300PNF illetve Zalman 300W v2.03 (pontos típusszámot nem találtam a bolt oldalán) Egyáltalán jók ezek a tápok az ósdi konfigomhoz? vagy inkább csak múzeumba reménykedjek egy-egy jobban sikerült, alig használt kódgen tápért? :) Ha esetleg van jobb ötletetek, azt is szívesen veszem. Köszi

(#12333) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Mult pénteken amikor megvettem a Corsair tápom, akkor épp vittem vissza ugyanoda egy FSP 350-es tápot, ami nem akart egyáltalán áramot adni az alaplapnak, így nem kapcsolt be.

Tegnap meg vissza kellett vinnem a VX450-est, mert hasonló jelenséget produkált.
Kikapcsolás után megszünt az alaplap fele a tápellátás, csak sok táp ki-be kapcsolgatás, meg kábeldugdosás után volt hajlandó áramot adni az alaplapnak. Még 3napon belül vagyok, ugyhogy visszavittem cserére.

Az FSP-t nem én használtam, ugyhogy nem ugyanaz miatt haltak meg a tápok.
Eddig úgy néz ki, a gépekben semmi se sérült. Ez legaláb jópont nekik.

Köszi!

(#12334) kem válasza jookomak (#12332) üzenetére


kem
addikt

Az FSP bőven elég egy ósdi konfighoz, ha Zalman párti vagy akkor vedd azt.
Bár az FSP lehet, hogy halkabb.

#12331 hahajdu: Bírná, és adnak hozzá kábeleket:D

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#12335) Mankó


Mankó
veterán

Én egy ilyen tápra gondoltam.
CM Real Power M520 520W Modular

Esetleg erről tapasztalat, vélemény?

Adatlapomon lévő konfighoz. S persze fontos lenne az is, hogy halk is legyen.

[ Szerkesztve ]

(#12336) Kombat válasza Mankó (#12335) üzenetére


Kombat
őstag

Ha moduláris kell, akkor jó.
Ha nem feltétel a modularitás, akkor Corsair VX450.
Vagy megnézheted még az új Enermaxokat (Pro82+, MODU82+) 425W-s mindkettőből megfelelne.

(#12337) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Szép napot!

Tápvásárlás előtt állok. Kérdésem hogy melyiket vegyem meg inkább?

[Csifi CFT-650]

Corsair VX-550

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#12338) Kombat válasza djrobaa (#12337) üzenetére


Kombat
őstag

Szokásos kérdés, milyem géphez kellene?
Ha az adataidnál szereplőhöz, akkor inkább egy olcsó FSP 350/400PNF vagy egy halk Zalman ZM 360B!

A kettő közül meg inkább a Corsair.

(#12339) djrobaa válasza Kombat (#12338) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Ikább a kettő közül kéne valamelyi, az aláirásomban szereplő géphez igen.
Megnéztem az adataikat. Corsairnak nagyobb a teljesitménye a 12Voltos ágon. Maximum 41Ampert tür el! Ezzel szemben a Csifi 20Amper max.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#12340) Kombat válasza djrobaa (#12339) üzenetére


Kombat
őstag

Igen mert a Corsair-nek nem bontották szét a 12V-s ágát, ez quad proci tuning esetén jöhet jól, de természetesen működnie kell a jelenlegi konfigoddal is.
A Chifi-nek meg gondolom 3 vagy 4 felé van bontva a 12V-s ága.

Azért a VX 450-et ajánlom, mert halkabb és gondolom olcsóbb is mint a Chifi aminek egyébként is felesleges a 650W-s teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

(#12341) Mankó válasza Kombat (#12336) üzenetére


Mankó
veterán

Ez a Corsair VX 450es olyan jó táp?
Mekkora a teljesítménye a 12V-os ágon?

(#12342) djrobaa válasza Kombat (#12340) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Akkor azthiszem a Corsair VX-550est fogom megvásárolni. Köszönöm a segitséget.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#12343) Dare2Live válasza Mankó (#12341) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

33A van ráírva de ha 40el terheled is vigan elrohangál.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12344) Kombat válasza Mankó (#12341) üzenetére


Kombat
őstag

Ááá... Most lett leírva: 33A! (396W)
Igen jó táp, Seasonic béllel van szerelve (nagyon jó hatásfok) és ADDA venti van benne ami nagyon csendes!

[ Szerkesztve ]

(#12345) Gorneck válasza Mankó (#12341) üzenetére


Gorneck
titán

A gépemet röhögve viszi...egész jó a hangja bár a halktól messze van sztem...messze jobb egy 500 GPS-nél hangban és teljesítményben is...

Gorneck#1239

(#12346) Dare2Live válasza djrobaa (#12342) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a vx550w pont, hogy nemajánlott.

Helyette ajánlom a VX450Wt vagy a HX520Wt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12347) djrobaa válasza Dare2Live (#12346) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Miért??

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#12348) Kombat válasza djrobaa (#12342) üzenetére


Kombat
őstag

Ahogy Dare2Live is írta, a VX 550 lehet, hogy nem a legjobb választás. Van (vagy volt) belőle egy hibás széria, ami sokaknak bosszúságot okozott!
A 450-es is bőven elég lesz még Quad procihoz meg CF vagy SLI-hez is!

(#12349) djrobaa válasza Kombat (#12348) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Hát SLI nemhiszem hogy lesz nekem. Egyenlőre beérem a G80as 8800 GTSel!

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#12350) Dare2Live válasza djrobaa (#12347) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem seasonic beles.... Minőségben nem egykategóri a Vx450/hx520al.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.