Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11151) diegho válasza Sk8erPeter (#11149) üzenetére


diegho
nagyúr

scythe-el semmit nem halkulna a géped, sőt lehet hangosabb lenne. a noctua meg lóf@sz levegőt szállít, ha nem terheled le a gépet még jó is lehet, de ha terheled akkor a tápnak vége lesz. nálam feszemelt húzott proci, gyárilag tuningolt vga és úgy melegedett a táp, hogy inkább kikapcsoltam és átkötöttem a ventit 12V-ra. aki írta hogy hónapok óta használja, az nem hinném hogy azzal a 8500gt-vel agyonterhelné mert azzal játszani úgyse tud, tehát nála win desktopon elhiszem hogy elmegy idle állapotban, de nálam már az orthos alatt úgy melegedett hogy nem mertem tovább hagyni és ekkor a vga még sehol nem volt. ha használni is akarod és kuss kell akkor vegyél itt a fórumon 5.5k-ért seasonic-et olyant ami nekem van, elvileg még van a srácnak igaz elhoztam megint tőle párat, mert itt helyben 9k-ért simán elviszik.

(#11152) Sk8erPeter válasza diegho (#11151) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, még elgondolkozom ezen a Seasonic tápon. Csak hát ugye elég friss még ez az FSP-táp (egy hónapja vettem), és még talán korai lenne lecserélni. Eladni valszeg áron alul tudnám csak. :O
Teljesen meggyőztél, nem fogok ventit cserélni a tápban, inkább magát a tápot cserélem le. :R Valószínű, hogy nem fogom tuning nélkül hagyni az E2180-at (muszáj tuningolni ;)), meg azért a HD 3850 is fogyaszt, úgyhogy tényleg elfelejtem a venticserét. Inkább zajt hallgatok, mint hogy meghaljon a tápom...

f4lcon: "de látom te csak azt olvasod el, amivel egyetértesz." Te mégis mi a francról beszélsz? :W Ha egy kicsit is odafigyeltél volna, rájöttél volna, hogy pont nem igaz, amit mondasz. Diegho normálisan és kulturált hangnemben elmagyarázta, miért nem érdemes ventit cserélni, mert megkérdeztem a véleményét, hogy mit gondol azokról a hsz-ekről, melyek ezek ellenkezőjét fejezik ki. Ezzel szemben te teljesen értelmetlenül és alaptalanul nekem támadsz... :U Semmi értelme konfliktust gerjeszteni feleslegesen, de ha neked nincs jobb szórakozásod... :(((

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#11153) Guesstenye


Guesstenye
csendes tag

Sziasztok!

Na megjött a táp (FSP Epsilon 600W).
Összeraktam a gépet, de ugyanazt csinálja ezzel is :(
Rákötöttem a nagy 2x12es tápcsatit, és a 2x4est is. Több tápdugasz nincs se a lapon se a tápon.
Bekapcsolom, majd kattan két halkat aztán lekapcsol.
Aztán újra bekapcs és olyan 3mp múlva megint lekapcsol.
Már a power kábelt is átkötöttem a resetre hátha a ház power gombja adta meg magát.
Resetre meg sem nyikkan.
Eddig is működött a power gomb, attól hogy új konfigot raktam a házba nem hiszem hogy tönkre ment volna.
Most megint próbálgatom a memória slotok váltását, meg a CMOS resetet..
Más 5letem nincs :W

Only God Can Judge Me

(#11154) FireFoxer


FireFoxer
tag

lehet hülye kérdés de van minden kábelből bőven az FSP Bluestorm II 400W- oson ugye ? :P :B
gondolok itt arra hogy jólesz a Gigabyte ...ds3 , e6600 , 9600GT , 2 vinyó(sata2/ide) , dvdrw
konfighoz tökéletesen ? :DDD :DDD :DDD :DDD

bakfitty...

(#11155) Ribi válasza Sk8erPeter (#11149) üzenetére


Ribi
nagyúr

En mondhatni sikeresen csereltem le a tapventimet.
Csifi 400W-osban a mar korabban emlitett venti van, asszem 1600(1800)-2500 kozott lehet allitani, de meg alap fordulaton is rohadtul hangos (nekem).
Eloszor egy Silentblade ventit raktam bele. Csakhat annak fing legszallitasa van akap fordulaton, inkabb nem eroltettem. Aztan volt egy primecooler venti is a gepben, az olnya 1200(1400)-2000es venti. Azzal mar megfelelo mennyisegu levegot szallitott.
A tortenet azert santit kicsit, mert nekem homemade faházam van, aminek az aljaban van a tap. Igy teljesen hideg levegot sziv be es hat olyat is ad ki magabol. Lassan 1 éve megy azzal a ventivel a gep.
Furi abban a gyari ventiben, hogy keptelen voltam 1600-as forulat ala szoritani. 3 potit kotottem ele, de semmi. 5V-ra kotottem es ugy 3 poti es semmi. volt ellenállás is, de az is semmi. Mindig tekert mint a veszedt.

(#11156) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem mert hosszu keresgélés után ráleltem egy tápra HKC tipusmárkája mi a véleményetek róla. Szerintetek Megérné befektetni hosszab távra egy ilyen masinába?

:R :R :R

(#11157) ANT válasza sNiP3rFun (#11156) üzenetére


ANT
őstag

Ha a tápra hosszú keresgélés után találtál rá, akkor nem is lett volna olyan hosszú a másik keresgélés, ami alapján láthattad volna, hogy egy kalap sz@r!
(Komolyan nem értem, milliószor le lett írva az ajánlott tápok listája, de mindig jön valaki egy lélegzetelállító tákolmánnyal!)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#11158) Guesstenye


Guesstenye
csendes tag

Bocs hogy angolul linkelek de lehet ez lenne a megoldás?
A lapom bios frissítés nélkül nem csípi az E8400-at? P35DS4

Flashing a brand new Gigabyte boards BIOS to get it up to date so the E8400 will work.
1) Format a flash drive (can be done with a floppy) to Fat 32.
2) Download the latest bios from Gigabytes website and double check the model number that matches your mother board. http://www.giga-byte.com/Support/M [...] _List.aspx
3) Extract and and save it to the flash drive. Eg p35ds4.f11 for a P35 DS4
4) Boot your new system with the flash drive in and hit <End> during post to get into qflash.
5) Use the up down arrows to select the "update from drive" and hit enter.
6) Select the flash drive and hit enter.
7) Recheck that the bios matches your motherboard (I am paranoid, I know).
8) Select the bios update file and hit enter.
9) Then the message "Are you sure you want to update the Bios?" appears.
10) Take a deep breath and hit enter.
11) Wait - the progress will be displayed - leave it alone dont do anything like unplug your drive or turn off.
12) It should say !!copy bios completed -Pass!! press any key.

Hit <Esc> and then enter to get out of qflash and reboot. As it reboots you should see your shiny new e8400 compatible Bios.

13) During the post hit delete to get into the Bios and select "Load optimal Defaults" and press enter. (This detects all your peripherals)
14) Save and exit.

Az a gáz hogy a bios-ig még egyszer sem jutottam el... :W

[ Szerkesztve ]

Only God Can Judge Me

(#11159) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Azért nem kell meglincselni bocs, hogy ekkora böszmeséget követtem el pff :W

(#11160) ANT válasza sNiP3rFun (#11159) üzenetére


ANT
őstag

Szó nincs lincselésről. Csak gondolom, te is a tápon akarsz spórolni (mint sokan mások)! Pedig nagy igazság, hogy azon nem szabad. Nem sajnálnád a géped egyik alkatrészét se, ha az a "hákácé valami" agyonvágná? :Y

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#11161) FireFoxer válasza FireFoxer (#11154) üzenetére


FireFoxer
tag

(#11154) BÁÁH :DDD

bakfitty...

(#11162) venember83 válasza FireFoxer (#11161) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen. Bőven. Most nem mondom meg pontosan miből mennyi van, de 2-3 SATA, 5-6 molex, plusz floppy, illetve egy PEG, meg persze ATX12v és normál 20+4 pines ATX csatlakozó.

(#11163) Ribi válasza Guesstenye (#11158) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hat P35 lapbol azert kineztem volna hogy legalabb elindul alap biossal.
Mivel nem tudod megnezni hogy milyen bios van a lapodban, ezert elkepzelheto a dolog.
Kenytelen leszek kolcsonkerni egy kicsit regebbi procit, vagy a pénzes megoldás hogy valamelyik bolt(ph-s arc) frissit biost.
De lehet hogy teljesen más a gond, olvasgass bőszen.

(#11164) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

ANT - Köszi a felvilágositás lemondok erről a tápról télleg igazad van nem lenne jo ha valami ilyen tönkrevágná a gépem... :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#11165) Guesstenye válasza Ribi (#11163) üzenetére


Guesstenye
csendes tag

Rendben, azt csinálom 1 hete... Olvasgatok :)
A lap a proci és a VGA garis. A HDD és a memória nem.
De egyik sem volt még gépben, mielőtt nem raktam össze ezt a konfigot.
1 hete áll így a gépem és nem tudom mit csináljak, már mindent végigpróbáltam.
Az lesz sztem hogy szólok egy pc mágusnak :D
Eddig a tápra gyanakodott mindenki. Most új lett a táp szal ez a része kilőve.
Köszi a tippet Neked is :R

Only God Can Judge Me

(#11166) Ribi válasza Guesstenye (#11165) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha 1 helyen vetted a procit es a lapot, akkor add oda nekik hogy röffentsék be, mert szerinted hibas. Akkor kenytelenek lesznek vagy felfrissiteni, vagy ha esetleg tenyleg szar akkor kicserelni.
Ha nem ugyanott vetted, esetleg akkor is meg lehet ezzel probalkozni.

(#11167) Guesstenye válasza Ribi (#11166) üzenetére


Guesstenye
csendes tag

Nem ugyanott vettem, de kedden szerintem beviszem egy boltba hogy teszteljék már le mitől nem megy. A procit innen vettem (BOX) a lapra még van majdnem 2 év gari.
Jövő7en hátha okosabb leszek :))

Only God Can Judge Me

(#11168) Henk válasza Guesstenye (#11167) üzenetére


Henk
veterán

Én is gondoltam a bios frissítésre,de érdemes lenne elöbb kipróbálni másik procival,esetleg másik lappal.Mielött nákilátsz frissíteni otthon. :D
De proci új,kicsi esélyét látom,hogy az lenne a hibás.Szerintem a lap,ami lehet a régi bios is.De ha tudsz kérj kölcsön ismerősödtől procit vagy lapot tesztre.

(#11169) Henk


Henk
veterán

Lenne nekem is egy kérdésem.Egy erős de nagyon halk tápot szeretnék vennni.Ezt a 2-t néztem ki:
[link]
[link]
Valaki ismeri ezeket,hogy mennyire jók?Esetleg valakinek más ötlete,hogy milyet vegyek?
Köszi

(#11170) Guesstenye válasza Henk (#11168) üzenetére


Guesstenye
csendes tag

Csak nem a Vaterás üzlettársam? :Y :R

Only God Can Judge Me

(#11171) Guesstenye válasza Henk (#11169) üzenetére


Guesstenye
csendes tag

Corsair > CoolerMaster szerintem. És +2 év gari is :)

Only God Can Judge Me

(#11172) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Asus P5K-E Wifi alaplapomat szeretném lecserélni Asus P5K-PRO-ra, ugyanis az előbbi rossz elrendezése miatt, nem tudok 2 PCI slotot használni.Mindkettő 8 fázisú tápellátással rendelkezik, csatlakozás P5K-E-nél 2x4-pin EATX12V, a PRO-nál 4-pin ATX 12V.Azt nem tudom, hogy ez fontos különbség, vagy nem kell foglalkozni vele.Esetleg vegyek inkább egy Gigabyte P35-DS4-et, ami jó elrendezésű és 2x4 pin-es, vagy valami mást?

(#11173) Henk válasza Guesstenye (#11170) üzenetére


Henk
veterán

De igen. :D

(#11174) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

Hi!

Mekkora táp kéne ehhez a konfighoz szerintetek?

Intel E8400 overclocked 3,6 esetleg 3,8GHz-re
- Hyper TX2
9600 GT 1GB SLI, ezekre talán 50Mhz-t ráhúznék.
Kingmax 4GB 1066Mhz (4x1Gb)
Alaplapot nem tom, nem értek hozzá, vmi korrektet számoljatok hozzá. 25k ár- kategóriában.
Winyo - ha az számít, nem tom, de azért írom - WD 250Gb 16MB

Ehhez elég pl. egy FSB Blue Storm II 500W??? mert én erre gondoltam... :U

Mi van ha pl. 100Wal nagyobb Tápot veszek mint ami szükséges? pl. 300 helyett 400Wosat.
Akkor csak fököslegesen van 100W? , mármint nyilván fölösleges de úgy értem hogy akkor vami különbség lesz? többet fogyaszt a gép, káros esetle, vagy mind1...

(#11175) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Na szevasztok!
Vszinüleg holnap veszek tápot. A konfigom a következő:
Intel Core 2 Duo E2180
1 gb kingmax ram
Asrock Conroe 1333-d667
80 gb samsung IDE
160 gb Samsung Sata2
Tápot egy Chieftec 400w-t néztem ki.
illene a konfighoz?

(#11176) Skizz válasza Blood Mage (#11174) üzenetére


Skizz
addikt

Corsair VX450-et ajánlok.

(#11177) Skizz válasza birozoli7800 (#11175) üzenetére


Skizz
addikt

VGA?

(#11178) Neoteric válasza birozoli7800 (#11175) üzenetére


Neoteric
addikt

jah

PSN: ne0teric_sAN

(#11179) birozoli7800 válasza Skizz (#11177) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Az majd később lesz! De pár hét múlva 2600XT fog bele menni.

(#11180) Kombat válasza birozoli7800 (#11175) üzenetére


Kombat
őstag

FSP 300PNF!

(#11181) Blood Mage válasza Skizz (#11176) üzenetére


Blood Mage
senior tag

én inkább FSP párti vok... igazából a kérdésem az az lett volna hogy elég-e az 500W vagy nézzek picit nagyobbat, de ha 450et ajánlasz akkor feltételezem 500bőven elég... :K

[ Szerkesztve ]

(#11182) Kombat válasza Blood Mage (#11181) üzenetére


Kombat
őstag

Igen, az 500W-s BS II jó lesz hozzá!

(#11183) Blood Mage válasza Kombat (#11182) üzenetére


Blood Mage
senior tag

hmmm... remélem is!! :DDD

(#11184) SP!T


SP!T
addikt

Noh, tudom, h már biztos agyatokra megyek, de sikerült leszükitenem a kört 2 tápra:

- Levicom 450W fél éves (7k) [link]
- FSP BSII 400W (8k)

Tudom az FSP ismert jó márka, de a Levicomrol (X-Alien házak mellé adják) néztem teszteket és igen jó eredményeket kapott! az is 1 éves táp amugy. Ennek ellenére is ajánlottabb az FSP? :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#11185) Neoteric válasza SP!T (#11184) üzenetére


Neoteric
addikt

én az fspt venném :K

PSN: ne0teric_sAN

(#11186) Blood Mage válasza SP!T (#11184) üzenetére


Blood Mage
senior tag

Az FSP mindíg ajánlott! :K levicom tápról nem hallottam (még) nem mintha nagy szakértő lennék, szal várd meg a többiek válaszát is, de az fix h az FSPvel nem lenne soha semmi gondod! (fő a bíztonság)
Arra viszont még nem kaptam választ hogy mi van akkor ha nagyobb tápot veszek mint ami szükséges...

(#11187) diegho válasza SP!T (#11184) üzenetére


diegho
nagyúr

levicom nagyon jó táp, viszont a bs2 újabb felépítés, halkabb, normálisabb kábelek.

(#11188) Kombat válasza Blood Mage (#11186) üzenetére


Kombat
őstag

Lényegében semmi!
A táp hatásfoka alapján +-néhány W lehet a fogyasztás különbség.

(#11189) SP!T válasza diegho (#11187) üzenetére


SP!T
addikt

Thx!

Bár amúgy nekem a kábelek mind1, a fő hogy mind2 24pines! De szerintem nagyeséllyel akkor marad a bluestorm. :) Ha max az nem jön össze vmiért, akkor Levicom! :K

:R

There's a device that I've been using called a whoop.

(#11190) Blood Mage válasza Kombat (#11188) üzenetére


Blood Mage
senior tag

ok, köszi. csak azért kérdeztem mert a második 9600GT lehet hogy kicsit később lesz belerakva a gépbe és hogy addíg nem-e lesz baj az 500W-al, de így akkor minden oké.

(#11191) m4rc!


m4rc!
őstag

FSP ZEN 400W-ról van vkinek vmi tapasztalat? Esetleg vélemény?
Egy AMD konfigot hajtana: Giga 780G-s uATX deszka, 6400+ vagy 5000+ BE meg később egy 3850 vagy 70-es kari, meg 3 HDD.
Itt van olyan, h nem kapcsol be, mint a 300-asnál?

We are analog players in a digital world

(#11192) Kombat válasza m4rc! (#11191) üzenetére


Kombat
őstag

Elvileg kijavították a 300-as Zen-nél tapasztalt hibákat. (ne be kapcsolás és cicergés)

(#11193) (Doki)


(Doki)
tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem, venni akarok egy új tápot, de a lényeg. hogy passzív PFC legyen, tudtok mondani ilyen tápot?
Ja és ez a konfigom ehhez kell igazítani teljesítménybe.

GIGABYTE GA-P31-DS3L
Dual Core E2180
GALAXY 9600GT
2*1 GB CORSAIR TwinX
1 Sata vinyó +1 egy IDE vinyó
2 DVD író

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#11194) Kombat válasza (Doki) (#11193) üzenetére


Kombat
őstag

FSP 350-400 PNF és még olcsó is!

(#11195) (Doki) válasza Kombat (#11194) üzenetére


(Doki)
tag

Erre gondolsz?
Depo

Amúgy van egy szünet mentes tápom ezért kell passzív táp

[ Szerkesztve ]

(#11196) Kombat válasza (Doki) (#11195) üzenetére


Kombat
őstag

Igen, erre! :K

(#11197) (Doki) válasza Kombat (#11196) üzenetére


(Doki)
tag

Ezer köszönet :)
Sajna már ünnepek előtt nem tudom beszerezni, remélem addig kibírja a tápom és nem tesz kárt a gépben.

(#11198) vedini válasza m4rc! (#11191) üzenetére


vedini
őstag

szerintem nagyon jó kis táp, nagyon meg vagyok vele elégedve, 3ghz-en is simán viszi az x2-tőmet, raptort, szivattyút stb. stb.
igaz drága de legalább kussul ;)

workworkwork...

(#11199) pinnacle válasza pinnacle (#11172) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Valaki tudna segíteni? #11172 Köszi!

(#11200) Kombat válasza pinnacle (#11172) üzenetére


Kombat
őstag

Nem kell foglalkozni vele, hogy 4pines vagy 8 pines a csati!
8-as működik 4-gyel is és fordítva is!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.