Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11251) Gorneck válasza Dare2Live (#11250) üzenetére


Gorneck
titán

350-400 körüli FSP.

Gorneck#1239

(#11252) Dare2Live válasza Gorneck (#11251) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pontosan?

Én csak BSot látok FSPtöl de az 12Ktol indul.... van ennél ocsobb tápja is FSPnek?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11253) Bagira01 válasza Dare2Live (#11252) üzenetére


Bagira01
veterán

Van, nekem van eladó használt fsp greenpower 8,5k-ért ;)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#11254) forceberg válasza Dare2Live (#11252) üzenetére


forceberg
veterán

FSP PNF széria.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#11255) Dare2Live válasza Bagira01 (#11253) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Pécs....

forceberg, gorneck: THX.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11256) JX válasza Maotun (#11210) üzenetére


JX
csendes tag

Ilyen szarok a CORSAIR tápok ?
COOLERMASTER Real Power RS-520-ASAA-A1 520W Modular- al jól választottam ugye?

(#11257) Skizz válasza JX (#11256) üzenetére


Skizz
addikt

Nem szarok, csak az 550-es CWT bélre épül, és van belőle egy hibás sorozat.

(#11258) C3P0


C3P0
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok mondani egy jó tápot 20-25k körül ami SLI-t támogat?
Q6600 mellé menne (olyan 3.4 GHZ-ig szeretném húzni max.)
SLI 8800GTS 512mbhoz - nézegettem, hogy nem mindegy milyen ágon milyen teljesítményt ad le a táp....
1 DVD író
1 winyó
Ezt a tápot néztem ki: CHIEFTEC CFT-650-14CS 650W - iPONnál 21k
Szerintetek megfelel a célnak?

ÜDV: Tibi

(#11259) nyunyu válasza C3P0 (#11258) üzenetére


nyunyu
félisten

Elmult par oldalon hanyszor is emlegettuk quazan+8800GTS SLI kontextusban a Corsair HX520-at????

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11260) Skizz válasza C3P0 (#11258) üzenetére


Skizz
addikt

Quad tuningra és SLI-re való tekintettel Corsair HX520-at javaslok.

[ Szerkesztve ]

(#11261) f4lcon


f4lcon
őstag

esetleg az uj enermax modu82+ 525w

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#11262) adam84


adam84
csendes tag

Sziasztok. Ehhez a konfighoz kéne táp a mostani helyett(Azona 400W van ráírva :DDD ) Amd x2 4200+ proci 2db 2gb 800Mhz ram 200Gb samsung vinyó 9600GT MSI alaplap 2 ventilátor 1db dvd olvaso.12k a max.

(#11263) p3a5c4 válasza f4lcon (#11261) üzenetére


p3a5c4
tag

Egyetértek :K ha a kettőt összehasonlítod, az enermax 25A-t ad...no és 3 karit is elbír...

[ Szerkesztve ]

(#11264) Skizz válasza p3a5c4 (#11263) üzenetére


Skizz
addikt

Miért, szerinted a HX hányat "bír el"? :U
Másrészt az egyesített 12-es ágak jobban preferálják a Quad tuningot.

(#11265) Skizz válasza adam84 (#11262) üzenetére


Skizz
addikt

350-es FSP PNF
Ha csilli-villi kell akkor 400-as BlueStorm II

(#11266) p3a5c4 válasza Skizz (#11264) üzenetére


p3a5c4
tag

Ugyanúgy 3 12v-os ágat ír a HX-nél is csak 18A-es...
ja és nem szerintem , hanem a gyártók adják meg ezeket az adatokat... :B

Enermax vs Corsair

[ Szerkesztve ]

(#11267) Skizz válasza p3a5c4 (#11266) üzenetére


Skizz
addikt

HX-eknek 1db 12-es ága van két fele ágazva. Áldott Corsair szakemberek erre 3-at írnak, valószínűleg ez egy marketingfogás.

(#11268) p3a5c4 válasza Skizz (#11267) üzenetére


p3a5c4
tag

Ebben biztos igazad van, sajnos még egyiket sem teszteltem...
mindenesetre az enermax kissé újabb konstrukció, és a külföldi tesztek csak jót írnak róla, remélem hamarosan kis hazánkban is lesznek róla tesztek, szóval csak annyit erről, hogy igazán figyelemreméltó ez is és sztem igen csak ajánlható...
reméljük hamarosan sok ember véleményét megtudhatjuk erről a tápról is...
igaz mindkettő egy árban van... :B

(#11269) Skizz válasza p3a5c4 (#11268) üzenetére


Skizz
addikt

Félre ne érts, én is bírom Enermaxék tápjait, de azért a Seasonicnak nagy múltja van, a HX-ben pedig Seasonic bél dübörög.

(#11270) Szten Márs válasza p3a5c4 (#11268) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Újabb konstrukció? Valóban, kb egy évvel talán, vagy kevesebbel inkább, de ez nem VGA piac, itt nem félévente jelennek meg újdonságok, teljesen tökmindegy, hogy ennyivel újabb konstrukció, a Corsair Seasonic bele is vadiúj konstrukciónak számít.

(#11271) f4lcon válasza Skizz (#11267) üzenetére


f4lcon
őstag

nagyrészt az összes tápnak csak egy valódi ága van, és az van virtuális ágakra bontva, az atx 12v 2.0 szabvány óta van ilyen, hogy egy ágon nem jöhet több, mint 25A

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#11272) Szten Márs válasza f4lcon (#11271) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

20A, nem 25 ;)

(#11273) Maotun


Maotun
őstag

Sziasztok 2-5 perc játék után UT3, kidob vga driver ok, ppu driver ok, patch ok,
nincs meleg, rendszer prime szerint stabil, vga nincs huzva tippetek???

(#11274) Skizz válasza Maotun (#11273) üzenetére


Skizz
addikt

Ez nem ide tartozik. :U

(#11275) Szten Márs válasza Maotun (#11273) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát nekem az a tippem, hogy keress egy megfelelő topicot a kérdésednek, első körben egy Azonnali kérdések órája mondjuk megfelelő lehet. Vagy lehet van speficikusan géphibákkal foglalkozó topic is, így hirtelen nem jut eszembe.

(#11276) f4lcon válasza Szten Márs (#11272) üzenetére


f4lcon
őstag

upsz, igazad van :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#11277) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Közel hajoltam az FSP Bluestrom II-mhöz, és azt vettem észre hogy ez sipol a legjobban, végig azthittem hogy a vinyók, persze azok is, de a tápom sípol, visít... pedig ezt istenítették anno.. szóval lehet ujra adom a fejem mert nembirom elviselni... Mit vegyek szerintetek? 500W körüli-t szeretnék, túlfesz védelemmel, ha túl meleg, kapcsoljon le, meg ilyen alap dolgokat tudjon, a lényeg hogy: HALK legyen! :R

(#11278) Neoteric válasza DroneZ^ (#11277) üzenetére


Neoteric
addikt

corsair vx 450

ha ez nem elég halk ak... :DDD

PSN: ne0teric_sAN

(#11279) lorcsi válasza Neoteric (#11278) üzenetére


lorcsi
veterán

de annak csak egy +12V ága van, elég lesz ?

(#11280) Szten Márs válasza lorcsi (#11279) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egy van, de az erősebb, mint sok más táp két 12V-os ága együttvéve, és itt ez a lényeg.
MOD: ami azt illeti, igencsak kevés konfig van, aminek ez a táp ne lenne elég.

[ Szerkesztve ]

(#11281) DroneZ^ válasza Neoteric (#11278) üzenetére


DroneZ^
őstag

jo az ára is... :(((

(#11282) Traxx válasza DroneZ^ (#11281) üzenetére


Traxx
őstag

A névnek, a halkságnak, az erőnek és az 5 év garinak ára van. 15-ért szerintem egy ilyen tp nagyon jó vétel...
Akkor fog ez majd visszajönni, amikor már a harmadik alaplapot meg az ötödik VGA-t cseréled, és töprengsz, hogy valamit rohadt régóta nem mozdítottál meg a gépben... ;) :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11283) Szten Márs válasza DroneZ^ (#11281) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Olcsóbban nem lesz halkabb tápod a BS2-nél.

(#11284) Sk8erPeter válasza Ribi (#11155) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Maradok inkább annál, hogy ha nagy leszek, veszek egy Seasonic-beles tápot, hogy végre kuss legyen a gépben... :K
Maximális tisztelet a home-made faházért! Mindig is becsültem az otthoni munkát. Főleg, mióta mi meg csináltunk saját készítésű vízhűtőrendszert radiátorral, chipset-, VGA- és procihűtőtömbbel, rézből. Azt hiszem, elég fasza lett. :K
Egyébként a VX450-esben is Seasonic bél van, ugye? :F

Sk8erPeter

(#11285) Skizz válasza Sk8erPeter (#11284) üzenetére


Skizz
addikt

Igen, a VX450 Seasonic táp.

(#11286) Sk8erPeter válasza Skizz (#11285) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Thanx. :R

Sk8erPeter

(#11287) looser


looser
addikt

Vettem a fáradtságot (ehhe :) ) és elolvastam az utolsó 50 hosszászólást, s azt hiszem én is a VX450 mellett maradok. Az eset a következő: 5 éves DTK ház 300W-os táppal (stabil egyébként, eddig egyszer cseréltek a tápon ventit), leállt menet közben. Most egyébként erről a masináról írok, mert néhány bootpróba utén azért csak elindul. Nagy lehetett a terhelés, csak eddig nem jött elő. Processzorcsere volt (PD915->E2180), feltehetőleg ezt a magasabb teljesítményfelvételt már nem bírta szerencsétlen. A VGA 1950GT AGP, amelynek megvásárlása óta tapasztalom azt a furcsaságot, hogy a gép elindul, majd leáll és 3 mp múlva bebootol rendesen. Elsőnek ijesztő volt, de hozzászoktam, a táp probléma soha nem merült fel bennem (csak hozzánemértően, ahogy kell :) ). Úgy két hete, még a régi procival, kipróbáltam egy Chifi 350W-os tápot, amivel el sem indult a gép; zúg, de boot nuku (ez egy neotibeti kifejezés a számítógép el-nem-indulására, ott ötszáz imamalmot kell megpörgetni az ősi iratok szerint, ha nem indul a gép...).
Szóval ez van, feltehetőleg az új proci jobban meghajtotta a VGA-t, s ezért kapcsolt le a cucc. Nekem egyébként a csend lenne a legfontosabb tényező, nem tuningolok, s erre a tápra azt írtátok, csendes.
A legjobbakat!

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11288) looser


looser
addikt

Egyébként az elképzelhető, hogy ne lenne elegendő a csatlakozók mennyisége? Jelenleg 1 floppy, 2 pata (optikai), 2 vga, 1 sata van használatban. Ez a Corsairon megvan. Elég lesz egyébként később is ez a táp? Tudom, senki sem szeretne jóslatokba bocsátkozni, de elég lesz a 450W 5 év múlva? :) És 10? Neadjisten 20 év múlva? Ezek komoly kérdések ám, hosszú időre tervezek :))

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11289) MZsoltee válasza looser (#11288) üzenetére


MZsoltee
veterán

Minden bizonnyal elég lesz mivel növekednek az enrgiárak és így nem fognőni a foigyasztás, de azt senki sem garantálhatja hogy 10-20 év múlva is tudod használni, mivel lehet jönnek úgy csatlakozók esetleg más "ágak" lesznek fontosabbak...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#11290) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Hi!

400w körüli tápot keresek.Melyiket tudnátok ajánlani Chieftec delta,FSP400Pnf,FSP Saga,Fs bluestorm2 vagy cooler master extreme?Esetleg ezen kivül tudnátok ajánlani valamit?

(#11291) nyunyu válasza looser (#11287) üzenetére


nyunyu
félisten

Nagy lehetett a terhelés, csak eddig nem jött elő. Processzorcsere volt (PD915->E2180), feltehetőleg ezt a magasabb teljesítményfelvételt már nem bírta szerencsétlen.

Marmint alacsonyabbat akartal irni, ugyanis a C2D joval kevesebbet eszik, mint a regi Prescott kazanod.

Gep elindul, leall, 3mp mulva indul meg ha jol sejtem Gigabyte alaplap feature lesz...
En is megijedtem, amikor eloszor bekapcsoltam a P35-DS3-at, aztan azzal nyitott, hogy nincs kep/hang, nincs venti, aztan par mp mulva indult csak el.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11292) looser válasza nyunyu (#11291) üzenetére


looser
addikt

Asrock Conroe865PE a deszkám, totál stabil egyébként, menet közben (8 órás játék volt a leghoszabb) még sosem kapcsolt le. Arra gondoltam, hogy ez a proci jobban meghajthatta a VGA-t, s neki lett nagyobb a felvétele. Ez hülyeség? :)

Nem ide tartozik, de ez is C2D (E2180)? Nem sima CoreDuo?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11293) Skizz válasza looser (#11292) üzenetére


Skizz
addikt

VGA fogyasztása nem függ a CPU-tól, ha 100% leterheled 3D-ben egy Celeronnal, akkoris teszem azt 50W-ot fogyaszt, de ha 1,8V-ot adsz egy C2Q-nak és 3D-t elindítassz 3D-t, a VGA akkoris 50W-ot fog fogyasztani.
Hüyle példák, sry.

(#11294) looser válasza MZsoltee (#11289) üzenetére


looser
addikt

Köszi a választ :) Remélem, zöldebb lesz ezáltal a gépem! Főképp egy greenpower táppal ;) 20 év múlva lehet, hogy néhány kurblitekeréssel lehet napokig használni egy, a maihoz hasonló csúcsteljesítményű, tenyérben elférő számítógépet....

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11295) looser válasza Skizz (#11293) üzenetére


looser
addikt

Egészen biztosan igazad van, én csak a magam tapasztalatát írtam le. Valami oka csak lehet. Én erre tudok gondolni, mert csak a proci változott. A VGA dobozán (ejjj, egy doboz füstőlő van mellette, igen csavarja az orrom :) ) a HW követelmények mellett 450W or greater illetve 30A a 12V-os ágon. Ez a táp (Corsair 450W) képes ezt leadni? Egyébként növekvő tisztelettel nézek erre a DTK házra (+táp), merthogy eddig is hűen szolgált, csak éppen elérte határait...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11296) Skizz válasza looser (#11295) üzenetére


Skizz
addikt

Teljesen tökéletesen tökmindegy, hogy mi áll a VGA dobozán. :)
Csak magamat tudom ismételni: X1950PRO-m dobozán minimum 450-es tápot írnak (CSAK A VGA-nak!!) szóval innentől kezdbe nem szabad hinni ezeknek.

(#11297) nyunyu válasza looser (#11292) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem ide tartozik, de ez is C2D (E2180)? Nem sima CoreDuo?

Asztali prociban nincs Core/Core Duo, csak Core2.
Egyebkent a Pentium E21xx fizikailag ugyanaz, mint a C2D E4xxx szeria, csak a fele cache le van gyarilag tiltva.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11298) DroneZ^ válasza Traxx (#11282) üzenetére


DroneZ^
őstag

ja 15... a PH teszten valami 18 volt... akkor jo ára van.
ilyen alaplapom van , a vx450-nek nincs 4 pines csatija, akkor a tápból kiszedhetem azt a dugót amibe a 4pinest dugtam volna? Akkor a 6+2es dugot kell majd oda dugni...

[ Szerkesztve ]

(#11299) nyunyu válasza DroneZ^ (#11298) üzenetére


nyunyu
félisten

VX450-nel nem ugy van, mint az en HX520-amon, hogy van egy szokasos 4 tus ATX12V, meg kulon egy 8 tus EPS az ujabb fajta lapokhoz?
Aztan azt dugod a lapra, amelyik fajta csati van rajta.

(Plusz van meg 2db 6+2-es PEG, de az a VGA kartyakhoz kell, nem az alaplaphoz.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11300) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Hali!
Nem nagyon olvasgattam vissza mert nem hiszem hogy volt erről szó de ha mégis akkor sry :B
Szóval kérdésem a következő: Van olyan szünetmentes tápegység amire 2 gépet is rá tudnék kötni? :U

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.