Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12101) nyunyu válasza anonymus89 (#12098) üzenetére


nyunyu
félisten

Tudnátok linkelni egy olyan oldalt, ahol az fsp bluestorm II 400W-os táp leírása van mert nem bírok taláni egy oldalt sem

FSP weblapjat probaltad mar?
Ha lehetne szinezni a linket, akkor ez most fekete lenne ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12102) Traxx válasza Barett 50cal (#12100) üzenetére


Traxx
őstag

Annyi a jelentősége, hogy azokat a kábeleket, amiket nem használsz, lecsatolhatod. Teszem azt, van a gépedben 1 vinyó meg egy optika, akkor csak 2 kábel fityegne rajta, nem pedig mondjuk 6, mint a nem modis tápokon. És ugye kevesebb kábel ->jobb házszellőzés.

A konfigodban lévő LC Powert meg cserélném valami normálisra, kár lenne, ha kinyírná a 9600 GT-t.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12103) anonymus89 válasza nyunyu (#12101) üzenetére


anonymus89
addikt

Hát ennyire csősz már nem lehetek. Google-ba beírtam hogy fsp és nem ezt az oldalt hozta ki első 5 találatnak. :(
Azért köszi!!!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#12104) Barett 50cal válasza Traxx (#12102) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

ezt jól megmondtadXD
ezt leszólásnak is veszem és JÓ tanácsnak is
mivel most nézegetek uj tápot csak anniyra szar mindengyik kurva drága mi 600W
vgay 650
irj privit léccci
vgay majd irok én

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#12105) Traxx válasza Barett 50cal (#12104) üzenetére


Traxx
őstag

Ne írj privit, nyilvános a fórum, és másnak is jól jöhet esetleg :)

Fölösleges a 600W, egy minőségi 400-as táp bőven elég lesz a gépedhez, ha olcsót akarsz, akkor egy FSP PNF simán jó 9 rugóért kb. Vagy Bluestorm. Ezek többet is fognak leadni, mint a mostani 550-es LC-d :K

A privire mégis válaszolva: ha mindenképpen moduláris kellene, akkor Corsair HX520. Ha lehetséges volna a rákötés, akkor még egy olyan gépet, mint a mostanid, simán elvinne, nyilván úgy, hogy mindkettő padlógázon megy. Ha nem fontos, hogy moduláris legyen, de mégis halkat és erőset akarsz, akkor a sokat ajánlott Corsair VX450.

Hozzáteszem, hogy a mostani gépedhez ekkora teljesítmény fölösleges szerintem...még egy 9600 GT-vel is simán elég lenne a 450-es is, bár SLI-hez egyrészt kevés a procid, másrész a lapod se tudja :)

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12106) O$zkł


O$zkł
aktív tag

sziasztok
lenne egy olyan kérdésém, hogy milyen moduláris tápot ajánlotok ?(ha lehet nem túl drágát)
(quad-hoz kéne)

"Be the change you want to see in the world"

(#12107) CséZé válasza O$zkł (#12106) üzenetére


CséZé
őstag

Ami moduláris eleve nem olcsó. Egyébként Corsair HX520.

(#12108) Barett 50cal válasza Traxx (#12105) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

AZ SLI technology-t nem készültem a terveim közé venni
mert akkor aztán kéne az ujitás
aha ezek jó tápnak túnnek ha te mondod , gondolom tudod miről beszélsz elég jók akkor
bár most hogy igy sztem is gondolom szted isjobb a moduláris
maradok ennél
olcsóbb és mégis csak coolermaster
http://ipon.hu/?product_id=18214 :C :R :R
azért köszi
remélem neked is tetszik

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#12109) Dare2Live válasza Traxx (#12105) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Haramdrészt SLIhez is bőven elég egy VX450W. :)

Márha jól látom a PH!s tesztben, hogy egy 3.2ghzes quad + nem legkisebb fogyasztásu X38al + 2*8800GTS SLIvel evett max 320Wot azaz *0.8al =260Wt és a VX450W 450Wot röhögve lead.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12110) Dare2Live válasza Barett 50cal (#12108) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ez a coolermaster messze szarabb mint a 450ws corsair de legalább drágább. :)

Olyan ez mint a Barett vs Szép. Mind2ő 12.7es sött a szép 14el is létezik de ettöl még a barett sokkal jobb. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12111) Barett 50cal válasza Dare2Live (#12110) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

amiről te beszélsz az nem moduláris
sztem nem szarabb csak elnézted mert a HX 520 a moduláris

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#12112) kem


kem
addikt

Annyira várom már a holnapot!!!
Végre meglesz a táp, ami sokáig elérhetetlennek tűnt. VÁÁÁ
Egy Corsair VX450 szerencsés tulaja leszek.
Remélem nem kap el engem is egy ilyen roham majd :DDD :DDD :DDD

...megdolgoztam érte, megérdemlem:))

Köszi!

(#12113) O$zkł válasza CséZé (#12107) üzenetére


O$zkł
aktív tag

ok
én is erre gondoltam
(amúgy a drágát 50e-nak értettem)

"Be the change you want to see in the world"

(#12114) Dare2Live válasza Barett 50cal (#12111) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem néztem el én semmit jól tudom, hogy nem moduláris.
Meg azt is, hogy melyik a sokkal rosszabb.

és te kértél segítséget, ahogy látom a hszedböl rád is fért ha ennek ellenére veszel egy ha jól látom senki által nemjavasolt tápot akkor viszont nem igazán tudom minek kérdezősködsz akár maradhatnál az LCnél is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12115) Kombat válasza Dare2Live (#12114) üzenetére


Kombat
őstag

Azért a Real Power M520 nem egy szar táp és én ajánlom is bárkinek, aki nem akar quadot tuningolni viszont kell neki egy 500W körüli halk, moduláris táp, olcsóbban, mint a HX520!

Egyébként az említett CM táp AcBel béllel van szerelve, tehát nem valami hitvány bóvli!

(#12116) e.peti válasza kem (#12112) üzenetére


e.peti
csendes tag

Kem..én is piszkosul várnám a holnapi napot.. :) "...megdolgoztam érte, megérdemlem"
Jelenleg én is Pesten vagyok és dolgozok mint egy gép ...a tápért.. :) + az új gépemért :)
(jah és miskolci vagyok ) :))

DDIIISSCONNNNECCTTT!!! EEZZZAAZZZ!!! &@!ß !!!

(#12117) Barett 50cal válasza Kombat (#12115) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

kösz h velem vagy
sztem mivel én még nem vok akkor amint te enm tom hány éves vagy mind1
maradok a CM-nél a pénz miatt
de azért köszönök szépen minndent

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#12118) Traxx válasza Barett 50cal (#12111) üzenetére


Traxx
őstag

Márpedig ha modis, ha nem, a Corsair jobb, mint a Cooler Master. Szal Dare2Live kollégának van igaza.

Ha nekem kéne dönteni, még a moduláris CM helyett is egyértelműen a VX450-et venném...a moduáris Corsairrel szemben meg még egyértelműbb a dolog.

A 12117-es hsz-odra reagálva: ha megveszed azt a CM-et 16-ért, akkor egy rosszabb tápot veszel, mintha a Corsair VX450-et vennéd. Legalábbis mindenképpen hangosabbat. Meg ugye nem mindegy az se, hogy 5 év gari van-e a Corsair-re, és 3 a CM-re... :U És "a pénz miatt": az említett Corsair olcsóbb, mint az általad nézett Cooler Master.

De a te pénzed, a te döntésed...nem erőszak a disznótor, ha mindenképpen rosszabbat akarsz, és úgy érzed, átverünk, akkor tessék... :U

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12119) Barett 50cal válasza Traxx (#12118) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

dubmaster szerint is a corsair a joobbb
bocs mindenkinek
bevallom a névre mentem
maradok a Corsair VX450-nél

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#12120) Kombat válasza Traxx (#12118) üzenetére


Kombat
őstag

Rosszabb!!?? Miért? :F
Azért, mert szét van bontva a 12V-s ága? Ha nem tervez quad tuningot, akkor teljesen mindegy. Láthatod, évekig bevált!
Hangosabb!?
Ebben sem lennék olyan biztos, volt már ellen vélemény. A CM is nagyon halk.
5 év gari!?
Épp most néztem egy német tesztet az M520-ról, azt írták 5 év gyári gari.

(#12121) Traxx válasza Kombat (#12120) üzenetére


Traxx
őstag

De ha megnézed az iponos linket, ott 3 áv van :P Hallottam amúgy Real Powert, egyértelműen zajosabb volt, mint a Seasonic-om.

Jó, elismerem, hogy bőven nem Codegen minőség, sőt nagyon is jó táp, de összevetve a Corsair-rel, szerintem a CM lenne a gyengébb.

Kiegészíteném azzal, hogy ha MINDENKÉPPEN modisat akar, akkor 16-tól olcsóbban úgyse kap, a HX520, ugye meg 21. 5K-t ez esetben nem biztos, hogy megér. De a VX450, pláne, hogy az az olcsóbb, szerintem igen.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12122) Kombat válasza Traxx (#12121) üzenetére


Kombat
őstag

Azért az sem mindegy, hogy milyen Real Power-t halottál. Gyanítom, hogy a régebbi széria egyik tagját.

"összevetve a Corsair-rel, szerintem a CM lenne a gyengébb"
Miben?
12V-n biztos, hogy erősebb a Corsair (bár a CM adatait nem tudom).
Itt megint az a kérdés, hogy kinek mi a fő szempont vásárlásnál!

Mindenki döntse el, hogy mi kell neki, aztán úgyis Corsaitr ajánl valaki! :DDD

mod: Viszont, ha így nézed, akkor +1k-ért kap +70W-t és moduláris kábeleket! :U

[ Szerkesztve ]

(#12123) Traxx válasza Kombat (#12122) üzenetére


Traxx
őstag

Valóban nem tegnap hallottam :R Ezek szerint az újabbak már halkabbak lennének?

Tehát CM pro: modis, erősebb. Kontra: kicsivel hangosabb, nagyon kicsivel drágább, húzós quad tuningra kevésbé jó. Egyezzünk ki egálban :DDD :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12124) Owerlord


Owerlord
tag

CSókolom.Erről mi a véleményetek?

Termálték

Köszönöttel!Lehet oltani is :)

Illa berek,nádak erek,a motorosok jó emberek! :)

(#12125) SHOKKZjE


SHOKKZjE
csendes tag

Sziasztok, jövöhéten tervezem az uj gép vételét, és az alábbi confighoz szeretném tanácsotokat kérni a táppal kapcsolatba:
Gigabyte P35-DS3, Intel® P35 Express
Intel Core2 Duo E8200 2.66GHz LGA775 1333 6M
DDR2 2048Mb 1066MHz Geil Ultra Kit of 2 (2x1024Mb). (v. 800MHz)
PCIE 8800GT 512Mb Gainward, DDR3, Dual DVI, TV out (v. 9600GT 512MB)
AeroCool AeroEngine JR-II SSP

Nos ehhez a confighoz szeretnék vmilyen megbízható tápot...tuningolni nagyon nem tervezek, jó nekem az alapórajelek...Max procit 1 picit...előre is köszönöm!

(#12126) Neoteric válasza SHOKKZjE (#12125) üzenetére


Neoteric
addikt

fsp bs2 400w vagy corsair vx450

PSN: ne0teric_sAN

(#12127) szecska24


szecska24
tag

Csak informálni szeretmém azokat, akik esetleg hasonló cipőben járnak:

Van egy Chieftec 450W-os tápom. Problémám volt a hangjával, mert a benne található Yate Loon márkájú 120mm-es venti elég hangosan (spec. szerint kb. 40 dB) tette a dolgát (igaz 2200rpm-en pörgött, ezen a sebességen kb. 80 cfm volt a légszállítása).
Gondoltam egy merészet, és eldöntöttem kicserélem a ventit benne. Itt a fórumon visszaolvastam, és azt láttam, hogy nem nagyon ajánljátok a tápventi cseréjet. Én úgy voltam vele, kipróbálom, ha nem jön össze, max visszarakom az eredetit és veszek egy másik (sokkal halkabb) tápot.
Szóval körülnéztem a neten és olyan ventit kerestem, ami viszonylag nagy légszállítás mellett, viszonylag halkan üzemel. A választásom egy Noctua NF-P12-re esett, ami eredetileg CPU venti. Adatai (persze nem leszabályozva): 1300 rpm, 55 cfm, 19dB.
Lényeg a lényeg, megvettem beszereltem, és csodálkoztam, hogy milyen halk (már az eredeti Yate Loon-hoz képest). Még azt kellett tesztelnem, hogy a légszállítása elég-e, hidegen tartje-e a tápot. Nos, prime95-tel teszteltem, és max. langyos levegő jött ki a táp hátuljából, így nálam átment a teszten.
Fontos tudni, hogy a táp csak 2 tűs csatlakozóval rendelkezik, mint ahogy az eredeti venti is, a Noctua viszont 3 tűs. Gondolkoztam, hogy barkácsoljak-e, vagy ne, végül úgy döntöttem, csak simán kivezetem a venti kábelét a tápból és majd egy molex csati fogja ellátni kakaóval.
Ezzel a megoldással is tökéletesen működik.

(Annyira megtetszett ez a Noctua venti, hogy vettem még két 120mm-es házventit is belőle (600-1200 rpm). A házban pluszban még egy Hyper TX2 van még és gyakorlatilag hangtalan, a leghangosabb a házban a 3 vinyó (na jó, azért a "nagy" Noctuát is lehet hallani egy kicsit :) ).

(#12128) kem válasza Owerlord (#12124) üzenetére


kem
addikt

Csak annyit mondanék gyorban, hogy a TT táp nevét csak a kerülendő tápok közt olvastam :K

Köszi!

(#12129) nyunyu válasza anonymus89 (#12103) üzenetére


nyunyu
félisten

Google-ba beírtam hogy fsp és nem ezt az oldalt hozta ki első 5 találatnak. :(

FSP-nek tul sok weblapja van, raadasul egyiken sincs kinn egyben a teljes kinalatuk. :(
fsp-group.com-on vannak a szamitogepgyartoknak gyartott OEM tapjaik, fsp-retail.com-on meg a boltok polcaira szant diszdobozosak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12130) Dare2Live válasza Kombat (#12122) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"12V-n biztos, hogy erősebb a Corsair "
-és mire van egy modern gépnek szüksége most és a jövőben méginkább?
-Nem tudom melyik bél van a linkben lévő tápban de sora gondolsz, a VX450W viszont az egyik hanem leghalkabb táp a piacon.
-VX450W oszciloszkopal kimérve gyönyörüen tartja a fesz értékeket egészen 580Wnyi terheésig(háló felöl 700W) amikor is nem leég mint egy rakat táp hanem lekapcsol.

Éshát hirtelenjében ha nem skulltraitban gondolkodok konfigot nem tudok összerakni ami ennyit enne legyen benne akár 10hdd meg SLI meg 4ghzre rántott yorkfield meg...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12131) kem válasza Dare2Live (#12130) üzenetére


kem
addikt

ahh már megint csurog a nyálam...
Komolyan nem bírok magammal, holnap jön a remek tápom és már annyira várom, hogy VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :K :U :C

Köszi!

(#12132) trob


trob
tag

Corsair táphoz biztis ami tuti alapon érdemes "MAXX számítógépvédő áramkör"t tenni? Vagy a saját védelme hibátlan, ez MAXX meg könnyebben elromolhat?

(#12133) nyunyu


nyunyu
félisten

Egyaltalan jo az a gyufasdoboz valamire?

LowCostPowernek, Codegennek mindegy hogy rarakod-e, ugyis elszall, normalisabb taphoz meg nem kell, mert a beepitett vedelmek azonnal beavatkoznak ha baj van.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12134) kem válasza trob (#12132) üzenetére


kem
addikt

Ártani nem árt, de nem jobb mint ami a corsairben van.
HA nagyon nagy a túlfesz, akkor meg egyik se ér semmit egy Finom IT eszköz előtt.

Holnap lesz meg a Corsair, de én nem teszek bele +túlfeszvédelmet

Köszi!

(#12135) Dare2Live válasza Dare2Live (#12130) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ja és nem mindenkineka CorsairVX450Wt ajánljuk mert akinek csak 5-9K ja van annak az FSP PNF-350/4xxWt. :)

Akinek meg kifolyik a pénz az ajtón annak talána modu82+t de azt énmár nem ajánlom mert ilyen luxuscikekkel nekem már nincs tapasztalatom. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12136) Dare2Live válasza kem (#12131) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Olvasgass tesztet és csurogjon tovább: [link]

Durva túlterhelés (50C szoba és 700Wnyi terhelés hálózat felöl) esetén is csodálatosan tartja a fesz értékeket és amikor már nembírná akkor legyen az túlmelegedés vagy túlterhelés esetén(580W+) : Szimplán lekapcsol és nem felrobban mint a legtöbb pl rakat Coolermaster táp.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12137) Kombat válasza Dare2Live (#12130) üzenetére


Kombat
őstag

VX450 12V-n 396W, M520 12V-n 408W, tehát csak az arányt tekintve erősebb a Corsair.

"Nem tudom melyik bél van a linkben lévő tápban de sora gondolsz,..." - ezt nem értem. :(
Mint már írtam AcBel Polytech bél van az említett CM tápban, tehát a minőséggel nincs gond, ez sem fog leégni!
Azt is írtam már, hogy nem lennék benne olyan biztos, hogy a VX450 halkabb, mint az M520.
Tesztek szerint az M520 is tartja a feszeket, bőven hibahatáron belül.

Abban viszont teljesen egyetértek, hogy a legtöbb mai konfignak elég lenne egy 350-400W-s táp!

Egyiket sem hallottam/láttam még élőben működés közben, tesztek/tapasztalatok alapján írom amit írok!

És nem vagyok CM párti sem, csupán úgyvélem nem kellene lefikázni egy teljesen jó tápot. :)

(#12138) nyunyu válasza Kombat (#12137) üzenetére


nyunyu
félisten

Abban viszont teljesen egyetértek, hogy a legtöbb mai konfignak elég lenne egy 350-400W-s táp!

250W is boven eleg lenne egy mai atlagos konfignak.

Tegnap bohockodtam a fogyasztasmerommel, C2D E4400@3200 1.4V-n+7900GTO+3 vinyo 194W-ot alatt vesz ki a konnektorbol 3DMarkot futtatva.
Ugyanez 1.1V-re csokkentett fesszel 2000MHz-s alaporajelen Orthosszal 133W, 3DMark06-tal 166W.

Szoval boven felesleges volt anno HX520-at vennem. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12139) Kombat válasza nyunyu (#12138) üzenetére


Kombat
őstag

Igen, de annyira "kicentizni" sem érdemes, mert akkor meg visítani fog a tápventi. :)

[ Szerkesztve ]

(#12140) Owerlord válasza kem (#12128) üzenetére


Owerlord
tag

Köszike!Akkor valszeg ez a enermax 450 vx bigyó lesz :) Csak a színével nem vagyok kibékülve,a TT olyan szééép :)

Illa berek,nádak erek,a motorosok jó emberek! :)

(#12141) Kombat válasza Owerlord (#12140) üzenetére


Kombat
őstag

450 VX bigyó nem Enermax, hanem Corsair! ;)

(#12142) kem válasza Owerlord (#12140) üzenetére


kem
addikt

Corsair VX450 a becsületes neve:)
Nekem annyira tetszik a színe, hogy ez az asztalom háttérképe

váááh pár óra mulva megyek az enyémért, remélem megékezik ma.

Köszi!

(#12143) Turmoil válasza kem (#12142) üzenetére


Turmoil
senior tag

Beszerelve is jól néz ki :DD

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#12144) Owerlord válasza kem (#12142) üzenetére


Owerlord
tag

Igaz igaz :) Megnyugodtam mert tényleg szép fekete,amit láttam az olyan szürkés volt,szóval már a külseje is csecse :)))) Legyen mááá nyár :)

Illa berek,nádak erek,a motorosok jó emberek! :)

(#12145) bagó


bagó
tag

Üdv mindenkinek egy kis beszámolót szeretnék kérni erről a tápról hogy mit tud és hogy SLI-kompatibilis e???!!!!!

Chieftec CFT-1000G-DF PSU
sehol nem találok róla leírást remélem ti több szerencsével jártok és tudtok nekem segíteni előre is köszönöm mindenkinek aki utánanéz!!!!
nagyon jó a topik!!!!!

UUUUUUPPPPPPP

Üdv.:bagó

írhattok: Privibe is

[ Szerkesztve ]

(#12146) gézu válasza bagó (#12145) üzenetére


gézu
őstag

[link]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#12147) bagó


bagó
tag

Én hülye mindenhol néztem de egyedül a gyártó honlapján nem :DDD :DDD

Köszi
Üdv.:bagó

(#12148) gézu válasza bagó (#12147) üzenetére


gézu
őstag

Semmi gond, egyébként mire kell ez a táp, a NASA-nak dolgozol?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#12149) bagó


bagó
tag

Mér olyan jó??? :Y

csak olvastam egy topikban hogy ez a táp van az eddigi legerősebb asztali PC-be

valahol itt
van vagy ez után remélem jól linkeltem :DDD

(#12150) Kombat válasza bagó (#12149) üzenetére


Kombat
őstag

Nem azért mert olyan jó, hanem, mert olyan nagy teljesítményű!
Átlag otthoni felhasználásra kb. a negyede is elég!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.